Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81151) Attis7 válasza bigdady (#81148) üzenetére


Attis7
tag

És ezzel mit akarsz mondani, hogy máshol nincs áthárítva a tranzakciós illeték 20.000 Ft összegű utalások felett? :D

(#81152) bigdady válasza Attis7 (#81151) üzenetére


bigdady
nagyúr

Látod tudod te ;)

(#81153) aujjobba válasza Attis7 (#81151) üzenetére


aujjobba
addikt

Bocs beleugatok a vitába, a Raiffeisen premium nem hárítja tovább az illetéket, utalási díj sincs.
Forintra persze, a devizás dolog más kérdés.

(#81154) bigdady válasza aujjobba (#81153) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs vita :)
Igen 3-4 banknak van eldugott ilyen csomagja csak keresni kell (igen pl a rafi meg pl az általa fikázott Gránit), de Attis7 K&H-nál is ingyen bankol, vagyis azt hitte eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#81155) julius666 válasza Lex Icon (#81136) üzenetére


julius666
addikt

Ezt ajánlom neked, meg a többieknek is elolvasásra: [link]

Ehhez még érdemes hozzátenni a magyar bankokat (talán kivétel az OTP) behálózó cégcsoportok valós piaci potenciálját, korrupcióval átitatottságát. Előbb-utóbb ebből garantáltan probléma lesz, ahogy szorul mostanság a hurok a magyar államháztartás/gazdaság nyakán, könnyen lehet inkább előbb.

Esetleges bedőlés esetén meg az OBA-n keresztül lavinaként zúdul tovább a teher a többi bankra. Ha adott esetben a kis magyar bankocskának nem is lenne vaj a füle mögött, biztosan nem tenne nekik se jót ha épp megreccsen a magyar bankrendszer.

(#81156) Attis7 válasza aujjobba (#81153) üzenetére


Attis7
tag

Tőlem, nem mintha a tranzakciós illeték amin a tag pörög olyan nagyon megterhelő volna, nincs havi 200 forint, amiért meg nem váltok bankot, pláne nem vmelyik kétes hátterű magyarra.

(#81157) avl válasza Lex Icon (#81133) üzenetére


avl
aktív tag

"Te kötekszel, mert pl. kimazsolázod ... Holott más is ki tudja számolni"

szerintem "néha" Te is :DD #80354

(#81158) bigdady válasza Attis7 (#81156) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja hát ha csak tízezer forintokról beszélünk havonta azt semmiképpen ne is rakd be a kollégá által linkelt Gránit betétbe mert a 10,25% is igen sovány lesz rá...

"Egyébként miből gondolod, hogy én nem ingyen bankolok a belga hátterű K&H-nál?"
Azért mert neked 200 Ft ne hirdesd már a K&H ingyenesnek...

[ Szerkesztve ]

(#81159) avl válasza vnorbi (#81129) üzenetére


avl
aktív tag

nekem már írtak is vissza:

A kért instrumentum felvételre került a Netbrokerbe XETRA-Frankfurtra.

Üdvözlettel:
Váradi Zoltán
Központi Támogatás Csoport/Central Sales Support Group

meg is lestem https://netbroker.erstebroker.hu/netbrokerapp/default.aspx alatt és meg is van a rendszerben

ez "piros pont", ripsz-ropsz nehany ora alatt meglett

(#81160) Attis7 válasza bigdady (#81154) üzenetére


Attis7
tag

Mintha a vejkó banknál nem lenne tranzakciós illeték, a gugli azonnal kidobott egy tavaly szeptember 17-ei hirdetményt, ami szerint ott is van 0.3% tranzakciós illeték, de tőlem létezhet olyan szlacsomag, ahol nincs. Ettől függetlenül mindegy hogy csűröd-csavarod ezt a kúrmányodnak köszönhetjük.
Ugyanakkor még mindig nem tudjuk hogy mi az alapja a hazugságodnak, hogy ismerőseidet, kollégáidat lehúzták a k&h-ban? :DD

(#81161) Attis7 válasza bigdady (#81158) üzenetére


Attis7
tag

Értő olvasás nem megy? Az hogy nincs havi 200 Ft a tranzakciós illetékem az azt jelenti, hogy nem utalgatok havi szinten csak pár tízezret, minden másra ott a bankkártya, vagy nem hallottál még róla?! :DD

[ Szerkesztve ]

(#81162) bigdady válasza Attis7 (#81161) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ne járasd már ennél jobban le magad szerintem.
Befejeztem, nem dobok rád több földet. Story ended ;]

[ Szerkesztve ]

(#81163) Lex Icon válasza Czimby (#81142) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nyitsz neki számlát és az ÁK-nál kértek hozzáférést neked az ő számlájához, így a pénz az övé, de a te app-odból lehet kezelni.

(#81164) Attis7 válasza bigdady (#81162) üzenetére


Attis7
tag

Bárhogy nézem ezt csúnyán besz.ptad, egyrészt erre reagáltam: "gyakorlatilag ingyen bankol, a deviza folyószámla is szinte ingyen van." Látod így a k&h is szinte ingyen van, másrészt a vejkónál is van tranzakciós illeték: [link]
A harmadikat meg már írtam fent, hogy mi köze a havi utalások utáni tranzakciós illetéknek az ember megtakarításához, amit ha bankban fialtatna azonnal lejönne belőle a 15%-os kamatadó!

Ez így 3/0 öcskös! :D

(#81165) SzekeresPeti válasza Sisco2 (#81149) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nekem felkeltette az érdeklődésem a hír, mert pont a gránit bankos számlámon pihen a befektetésre váró pénzem.... Persze kártyás vétellel áthúzhatom ingyenesen az államkincstári számlámra ugye, és vehetek állampapírt helyette, de nem tudom, h azokat a papírokat amik 10,25 % feletti éves hozamúak, vajon mennyire könnyen beszerezhetőek? Mert ezen a fórumon láttam pár hsz-t amik szerint valósággal vadászni kell rájuk....

(#81166) Czimby válasza Lex Icon (#81163) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm ez jól hangzik, online el tudom intézni vagy személyesen lehet csak?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#81167) julius666 válasza aujjobba (#81153) üzenetére


julius666
addikt

+1, Unicredit Mobil Aktív Plusz se, ingyenes az utalás teljesen. Éves kártyadíj meg némi számlavezetési apró amit fizetni kell csak, de az a havi párszáz forint szerintem megéri a jóval kevesebb kockázatot.

(#81168) vnorbi válasza avl (#81159) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az én problémám biztos bonyolultabb, mert nekem még nem jött válasz az automatán kívül :)

(#81169) Lex Icon válasza avl (#81157) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Leírtál valamit, ami nem igaz, emiatt szóltam. Ez nem kötekedés, hanem hibajavítás. És még reklámozod is.

(#81170) Shade45 válasza julius666 (#81167) üzenetére


Shade45
senior tag

Az első két évben totál ingyenes (kizárólag mobilapp használattal):
Unicredit - Partner aktív zéró

Se utalási költség (akár milliós tételnél sem), se kártyadíj, vagy számlavezetési díj.
Bankmonitoron keresztül érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#81171) bigdady válasza Attis7 (#81164) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. Attis7: "Egyébként miből gondolod, hogy én nem ingyen bankolok a belga hátterű K&H-nál?"
Nincs kérdés, kiderült nem is tudtad máshol illeték sincs, mint nálad és már csak "szinte" ingyen van-t írsz :DDD
2. K&H-nál nincs tr illeték mentes csomag egy sem, Gránitnál nem is egy. Kérdés?
3. K&H-nál betéti kamat gyakorlatilag nincs, Gránitál nettó 8,7%. Kérdés?
4. Bankkártyával hova is töltöd fel a megtakarításaid? Azt ne mond állampapír ha a Gránit tolvaj banda :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81172) Lex Icon válasza Czimby (#81166) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha jól emlékszem a meghatalmazás csak személyesen megy és neki is ott kell lenni. Gondolom nincs ügyfélkapuja, emiatt úgyis be kell mennetek és akkor ezt is el lehet intézni.

(#81173) pictigjis válasza bigdady (#81171) üzenetére


pictigjis
senior tag

azért nehogy már megbízhatósági és pénzügyi biztonsági szempontból egy kalap alá vegyük a gránitot és az államkincstárat, mert ez azért viccnek is rossz lenne

és jó lenne lapozni is

[ Szerkesztve ]

(#81174) tomazin válasza Lex Icon (#81163) üzenetére


tomazin
veterán

Ennek van nem szemelyes modja?

(#81175) ngaba válasza Shade45 (#81170) üzenetére


ngaba
aktív tag

Unicreditnél van a menyasszonyom (Mobil Aktív), elég khm, körülményes (kőkorszaki) bank. Valamiért itt számít, hogy melyik bankban nyitottad a számlát, és volt valami olyan, hogy arra vártunk, hogy küldjenek le valami papírokat Szegedre (wtf). De már a részleteket elfelejtettem. Az OTP-hez képest kicsit sokat rángatják be személyesen az embert a fiókba (a Smartnál neked kell fizetned, ha olyan dolgot akarsz elintézni a fiókban, amit online is lehet - ez a helyes alapfelállás), egyszer valami limitállítás miatt is. Az eleve nem olyan egyszerű művelet ennél a banknál, talán csak telefonon lehet a mobilosat (hogy nehogy csak úgy mobilról elutalj 100 milliót). Az új netbankra való átállás anno katasztrofális volt, telefonálgatások, hogy miért nem enged belépni, és akkor egy sehol le nem írt ("ja hát ha számmal kezdődik az azonosító, akkor be kell írni elé még egy 0-t" jellegű bűvészmutatvány oldotta meg). Egyébként az említett számlacsomagok szerintem is jók, az átlagos csomagjai is a gazdagabb ügyfelekre van optimalizálva.

(#81176) Ringman válasza ngaba (#81175) üzenetére


Ringman
nagyúr

unicreditnél legalább több évre visszamenőleg le lehet kérni kb mindent, nekem csak az volt a bajom vele, hogy apple pay-t nagyon implementálták ill. hogy a pénzmosásos baromság miatt újból be kellett mennem a bankba (kb 3-5 év után először ügyet intézni)

(#81177) Attis7 válasza bigdady (#81171) üzenetére


Attis7
tag

Még mindig itt vagy?

A bankolás ingyenes, áthárított tranzakciós illeték van, ami havi szinten nincs 200 Ft...

Szted ki jár el jobban, aki vesz 12.95-ért dkj-t, vagy aki 8%-ért odaadja a vejkónak? Nincs több kérdésem...

(#81178) HussarF válasza pictigjis (#81173) üzenetére

Nem megbízhatósági szempont volt, hanem "elvi". #81139

(#81179) Shade45 válasza ngaba (#81175) üzenetére


Shade45
senior tag

Én 1 éve vagyok náluk, egyszer voltam bankfiókban, amikor megnyitottam a számlát, eddig nincs negatív tapasztalatom.

(#81180) ngaba válasza Ringman (#81176) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem nekünk kellett dokumentum, hanem valamit simán el akartunk intézni (lehet, hogy épp a Mobil Aktív nyitásánál volt ez), és akkor ott várnunk kellett egy hetet, mire lepostázgattak egymással valamit. (Vagy csak valami kamu szöveg volt.) Sajnos nem emlékszem pontosan, de ilyen az OTP-nél még nem fordult elő velem, hogy egyáltalán valaha megemlítették volna, hogy én a kaposvári fiókjukban nyitottam, és ez itt most valami komplikáció lesz. Igen, jobban átgondolva, a bankba berángatással most nálunk is nyugi van, kb. 2 éve volt valamiért elég sok raport, ami eléggé megmaradt.

(#81181) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Léteznek olyan részvények, melyek sosem fizetnek osztalékot? Vagy minden cég igyekszik fizetni, csak olykor úgy döntenek, hogy inkább nem fizetnek?

(#81182) emvy válasza SzekeresPeti (#81181) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha lenne olyan, ami garantaltan soha nem fizet a jovoben, annak nulla lenne az erteke, jo esellyel. De csomo olyan van, ami meg sose fizetett, es nem is tervezi.

while (!sleep) sheep++;

(#81183) Yellow73_a válasza bigdady (#81148) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nem tudom, a K&H-nál hogy van, de én Erstés vagyok ('96 óta, akkor még Agrobank, majd a hírhedt Mezőbank, végül Erste). Ádám-Éva óta van egy Szupernulla számlacsomagom, amit sok-sok éve nem értékesítenek már, de akinek volt, az megtarthatta. És ezen tényleg nulla forint a számlavezetés, az utalás, csoportos beszedés, stb., netbankon vagy telebankon keresztül. Vannak azért extra szolgáltatások, amiknél van fizetnivaló, ilyen pl., a kártyaőr, ahol az SMS-ekért fizetni kell, vagy a kettőnél több kápéfelvétel díja.

(#81184) BugZ-e


BugZ-e
csendes újonc

Sziasztok!

Okulva a korábbi tanácsokból úgy döntöttem, hogy PMÁP-ba fogom fektetni a megtakarításomat. Van érdemi különbség a most megvehető papírok között, ha igen, melyiket érdemesebb venni?

Átutalással lehet valamit mókolni? Ha kisebb tételekben utalok akkor lehet spórolni az utalási költségen vagy a végén ugyanannyit fizetek mintha egyben utaltam volna át? (OTP)

(#81185) dugo_ válasza BugZ-e (#81184) üzenetére


dugo_
veterán

2029/I jött ki most, azt érdemes megnézned. Ne utalj, kártyás vásárlásként költségmentesen meg tudod vásárolni.

(#81186) Hi!King válasza emvy (#81182) üzenetére


Hi!King
őstag

Ebbe bele kell venni a saját részvény vásárlást is.

(#81187) Yellow73_a válasza SzekeresPeti (#81165) üzenetére


Yellow73_a
tag

Amire te gondolsz, hogy vadászni kell rá, az szerintem a DKJ. Van, amikor lehet kapni, van, amikor nem.
Az új Prémium Magyar Állampapírokat, amiket nem kell vadászni, 11,75% induló éves kamattal kínálják, az első, januárig/februárig tartó kamatperiódus után pedig az előző év átlagos inflációja a kamatfizetés alapja, amihez ad még 0,7%/1,5% kamatprémiumot. Vagyis ezek a papírok jövőre 14-15% körül fognak kamatozni. Az csak jobb, mint a 10,25%, nem?
Aztán nem tudom, hogy a Gránitnál hogy megy, de gondolom a lekötött betét idő előtti "feltörése" esetén egyáltalán nem fizet kamatot.
Namármost - annak ellenére, hogy ezek hosszú lejáratú állampapírok - a PMÁP kifizeti a visszaváltás napjáig felhalmozott kamatot is, de van egy 1%-os "büntetőkamata" az idő előtti visszaváltásra. Kell még, hogy győzködjelek? Szóval érdemes lenne neked is számlát nyitni a kincstárnál.

(#81188) pyxis válasza Yellow73_a (#81183) üzenetére


pyxis
csendes tag

Nekem is szupernulla van, de korlátlanul ingyenes a kp felvétel. Többször vettem fel vele több milliót automatából, de azt meg limitálja a napi 1M-s limit (szerencsére két kártyánk van, így napi 2-t ki tudok venni), illetve a 40 bankjegyes korlát az ATM-nél :)

(#81189) avl válasza avl (#81015) üzenetére


avl
aktív tag

2027/B es 2029/B: akinek van, mire figyel, ha netán idö elött el lenne érdemes adni ? mi alapján dönti azt el, hogy érdemesebb más formába áttenni ?

a közvetlen 3 havi Bubor-on kivül, amire pl. itt lehet pillantani:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#81190) Oppenheimer válasza avl (#81189) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez lenyegeben megvalositja a bankbetetet, sztem most jo idopont van eladni es fix kamatozasuba atulni. Nem hiszem h a forint hozamok ennel feljebb mennek.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#81191) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok! "Házi" nyilvántartáshoz keresem az Erste Netbróker felületén a TBSZ számlaszámomat, de sajnos egyik menüpont alatt sem találtam meg. Hol érhető el ez az információ?

(#81192) nort_on válasza balpeter04 (#81191) üzenetére


nort_on
senior tag

Forintra a KELER számlaszámod van, ez egyedi. Devizára meg a gyűjtő számlák, ahogy korábban is volt már erről szó + link. TBSZ-hez nincsen külön számlaszám, utaláskor közleménybe tudod esetleg beírni vagy alapra utalod és belsőleg vezeted át (szerintem ez a jobb/biztosabb).

(#81193) balpeter04 válasza avl (#81189) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Én a CDS felár változását szoktam még nézni - persze nem napi szinten, hetente vagy még ritkábban ránézek. Az a hipotézisem, hogyha a CDS felárunk elkezd csökkenni, akkor a piac azt jósolja, hogy "rendben leszünk", ez akár alapja is lehet egy monetáris politikai lazításnak ami az előszobája a BUBOR csökkenésének.

Az "arbitrázs" lehetőséget abban látom, hogy a CDS felár trendszerű csökkenése és a monetáris politikai lazítás között akár jelentős (több hét) idő is eltelhet, így lehetőség adódhat egy "jó" kiszállóra.

#81190 Oppenheimer
Jelenlegi kilátás szerint velünk marad hoszabb távon (6-12 hónap) a magas infláció és a növekvő recessziós félelmek. Úgy gondolom ezek mind felfelé hajtják de legalább szinten tartják a BUBOR-t - a következő kamatperiódusok így simán verhetik az azonos futamidejű (3 hónap) DKJ hozamokat.

Egyelőre nem sikerült az MNB azon célja, hogy a rövidlejáratú zéró-kupon kötvények legalább alapkamat szintjét hozzák, aki erre a magasabb hozamszintre vágyik, annak jelenleg a BUBOR követő papírok adják az egyetlen alternatívát.

(#81194) balpeter04 válasza nort_on (#81192) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Hm, köszi. Valamiért úgy emlékeztem, hogy RC-n minden TBSZ-hez külön számlaszám tartozott, de lehet akkor csak elnéztem valamit.

(#81195) Sisco2 válasza balpeter04 (#81194) üzenetére


Sisco2
tag

Jól emlékszel, RC-nél lehetett is utalni közvetlenül az adott TBSZ szla-ra. Ersténél nincs ilyen lehetőség, és valószínű ezért nem is jelenítik meg cliens oldalon.

(#81196) zakoshun


zakoshun
csendes tag

Eladtam Erstenel pár 2020-as TBSZ-en lévő pluszos részvényt, mert inkább áttérnék kifejezetten az ETF-ekre. Viszont most felszabadult némi apró USD a számlán, van valami értelmes módja az "elköltésnek", ha szeretném $-ban tartani és nem szeretnék egyedi részvényt vásárolni? Az megvan, hogy ETF-et csak EUR-ban tudok venni. (és HUF-ra sem szívesen váltalám át..)

(#81197) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Ha pl. ma veszek BMÁP-ot, akkor mennyi ideig lesz "Elszámolás alatt lévő értékpapír" cím alatt? Úgy emlékszem, a MÁP+-nál ez max egy hét volt, függően attól, hogy a heti kibocsátás után melyik nap vetted meg az aktuális hetit.

BMÁP esetén ez hogy van?

(#81198) fokukac válasza avl (#81189) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem van 2029/B.

szerintem a BUBOR-alapú kötvények jövő nyárig jók lesznek.
A mai BUBOR már 13,51%, gyakorlatilag folyamatosan megy fel.
Még az is lehet, hogy a novemberi fordulónál már 14% lesz a 2029/B kamata...
És ennél a kötvénynél a tényleges kamat még ugye magasabb is, ha azt veszed, hogy a nettó árfolyam alacsonyabb mint 100%.

Sajnos a beszállóm nem volt tökéletes, mert aznap épp' 99,67% volt a nettó árfolyam, amikor vettem. Később ez lecsúszott egészen 98,9%-re is, olyan volt, mintha a bruttó (felhalmozott kamatot is tartalmazó) árfolyamot mindenáron 100% alatt akarták volna tartani...
Netfolio-n nézegettem a historikus árfolyamot, ott úgy tűnt, hogy korábban is voltak ilyen hullámok, kamatfizetés előtt mintha jobban felment volna az árfolyam, mint amit a felhalmozott kamat önmagában indokolt volna. Talán most is ez lesz, nem tudom, majd meglátjuk, esetleges visszaváltásnál ezt figyelembe kell venni.
Illetve azt is, hogy az eladási és vételi árfolyam között általában 1,3%-1,4% van, tehát jelentősebb a kiszállás költsége, mint pl. a PMÁP-oknál. De ha mondjuk augusztusban vettél egy éves DKJ-t, kaphattál rá 9,5% hozamot. Egy akkori beszállóval és egy jövő nyári kiszállóval itt jóval többet lehet fogni még a büntivel is.

#81193 balpeter04 : hol nézel CDS felárat? meg tudod osztani a linkjét?
én nem találok ~júniusinál frissebbet sehol. Köszi

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81199) donat_sz válasza Yellow73_a (#81183) üzenetére


donat_sz
senior tag

+1 Szupernulla :K

(#81200) Yellow73_a válasza Oppenheimer (#81190) üzenetére


Yellow73_a
tag

Miért is?
Nekem van 2027/B-m. Jelenleg 11,56%-on kamatozik, október 22-én fordul és fizet, és ma a 3 havi BUBOR már 13,51%., Ráadásul az árfolyama is szépen lassan kúszik felfelé, most 101,88%-on lehetne eladni. (bár nem tudom, kamatfordulókor mennyit esik, ha esik)
Szerintem pillanatnyilag az egyik legjobb. Jövő január 22-ig el nem adnám. Akkor majd megnézzük, hogy hogy áll a BUBOR, de akkortól már a 2027/J jobb lehet, február végétől meg a 2029/I.
Hasonló a helyzet a 2029/B-mel is, most 12,02%-on ketyeg, de november 22-én fordul. Az árfolyama ennek is kúszik felfelé, de most még csak 99%.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.