Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-02 21:08:48

LOGOUT.hu

A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Sziasztok, remélem, hogy közülünk sokan nem csak a tech cuccok megszállottjai, hanem a természetjárás, túrázás, bringázás, terepfutás stb. is. Csodálkozom, hogy ennek a remek és nagy tudású programnak (Locus Map) még nincs saját topicja, így létrehoztam egyet. Remélem hamarosan sokan leszünk és felpörgetjük a témát útvonal ajánlásokkal és az appal kapcsolatos információcserével.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#2) zsola32


zsola32
őstag

én tegnap tettem fel, alapvetően jó progi, de nem megy minden gördülékenyene
filózok a pro verzión

(#3) becenevem válasza zsola32 (#2) üzenetére


becenevem
aktív tag

Én pár órás freeware használat után megvettem a pro-t.
Nagyon szeretem. Teli lehet pakolni jó dolgokkal. Ma is lenyomtam Bél-kőnél 15km-t. Ott volt végig, hogy merre vagyok, mert volt pár kódor elágazás. Nézem, mekkorát kerüljek, ami még beleréf távolság az erőm miatt, vagy időben a sötétedés miatt.
Navigál is a túristatérképeken.
Ajánlom a teljes verziót.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#4) zsola32


zsola32
őstag

Szia, délután írok bővebben, lenne pár kérdésem a pro-val kapcsolatban

(#5) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

De jó, hogy indul a topic. :) Én évek óta a Pro-t használom, ha van kérdés én is segítek szívesen (ha tudok).
Ha kellő mennyiségű kérdés összegyűlik itt is kineveztetem magam topikgazdának és csinálok egy összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#6) zsola32 válasza B. Tamas (#5) üzenetére


zsola32
őstag

szia, bocsi hogy nem jelentkeztem eddig...
ma teszteltem másodszor, ez egy laza 40 perces gyaloglás volt.
kétszer eldobta a GPS jelet, ha rámegyek a jobb felső sarokban az ikonjára, és leválasztom illetve visszakapcsolom a gps jelet, működik rendesen.
legalább 15 műholdat lát, tehát nem itt a probléma.
teszteltem a zsebemben - kezemben dolgot is, másodjára a kezemből vesztette el a jelet.

a beállítások menüben van egy gps fül, ott a legjobb tudásom szerint beállítgattam mindent.
(erről készítek egy képet, belinkelem)
telóról használom a programot, egy Redmi Note 7 a telefon.

az akksit nálam nem meríti nagyon a program, kedden lenyomtam vele egy 5 órás túrát, 30 %-ot merült a telefon, végig GPS kapcsolattal ment. (már akkor is eldobta a jelet, igaz összesen talán kétszer az 5 óra alatt.
ha elalszik a képernyő még megy, de ha 5 perc múlva ránézek, akkor már nem tuti a történet.

Ha ezt be tudom állítani, megveszem a pro verziót, mivel nagyon tetszik az alkalmazás

(#7) B. Tamas válasza zsola32 (#6) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

3 hete van Xiaomim és nálam is vacakolt eleinte, 2 trackkem kuka lett. A megoldás a Xiaomik agresszív energiatakarékoskodásában keresendő. Az akku beállításokon belül az alkalmazásnál kapcsold ki az energiatakarékosságot. ÍGY

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#8) Sorge


Sorge
csendes tag

Üdv! Én pár hónapja túrázáshoz használom az alkalmazás Pro verzióját. Nagyon hasznos programnak tartom, már többször is segített nem eltévedni :) . Nagyon nem mélyedtem még bele a lehetőségeibe, főképp a letöltött gpx fájlokat olvastatom be vele és azok alapján túrázok. Eddig mindenesetre nagyon bejön.

(#9) B. Tamas válasza Sorge (#8) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

TIPP:
Van lehetőség rá, hogy a letöltött nyomvonal mutassa a haladási irányt ahogyan rögzítve lett (ez főleg akkor hasznos, ha valami oknál fogva ugyanaz a nyomvonal keresztezi önmagát.

Menü - Nyomvonalak - (mappa választás) - adott nyomvonalon hosszú tapp - Jobb alsó sarokban az X melletti felfelé mutató nyíl - Stílus módosítása - Minta checkboxba pipa be - alatta kiválasztod bármelyik nyilas stílust - mentés

Kép1 Kép2

És láss csodát.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#10) zsola32


zsola32
őstag

jóreggelt
Ma ismét lenyomtam a progival egy laza 40percet, a tegnap este kiizzadt beállításokkal, és láss csodát, ma nem dobta el a jelet.
a 40 perc alatt 3%-ot merült az akksi, ez szinkronban van a keddi túrámmal ami 5óra/30%-ra jött ki.

Ma délután teszek vele még1 kört, ha ott sem dobál, megveszem én is a Pro verziót.
Annyit kalapáltam még, hogy sípolással jelzi az app ha el illetve visszajött a gps jel, ez ma kétszer jött elő, mikor ki- és bementem a házba.

Biztos hogy lesznek még kérdéseim, de az alapokkal is nagyon jó alkalmazás.

Más:
Támogatom hogy B. Tamas legyen a topik gazdája...

(#11) Sorge válasza B. Tamas (#9) üzenetére


Sorge
csendes tag

Szuper! Köszi a tippet! Nemrég volt pont egy 8-as útvonalú túrám, ott sokat segített volna! De ezután örömmel használom így.

Más: ha vannak a kezdők (mint például én is) számára tippek a gyakorlati használathoz azt szívesen fogadnám :)

(#12) zsola32 válasza Sorge (#11) üzenetére


zsola32
őstag

szia, a legkezdőbb én vagyok, 5 napja használom.
a .gpx fájlokat meg lehet valahol szerkeszteni? (ha igen milyen progi kell hozzá)
milyen térképet használsz hozzá? (ezt meg kell venni?)
engem jelenleg a Mecsek érdekel, mivel pécsi vagyok.

jól láttam, hogy az appon belül is lehet térképeket venni?
Ha pl. megveszem a Mecsek térképet, ezeket a gpx fájlokat is meg tudom vele szerkeszteni?

Szóval elég amatőr vagyok a témában.

regisztráltam a turistautak.hu oldalra, ott pl. vannak bejárt útvonalak. ezeket is fel tudom tölteni a Locus map-ba?

(#13) B. Tamas válasza zsola32 (#12) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Létezik nyomvonalszerkesztő PC-re, most a nevét nem tudom, este utánanézek.

Komplett országos túratérképeket tudsz leszedni a turistautak.hu-ról és az openmaps.eu-ról is. Mondjuk úgy látom az openmaps épp gyengélkedik, de hamarosan miztosan helyrehozzák.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#14) Sorge válasza zsola32 (#12) üzenetére


Sorge
csendes tag

Üdvözöllek!
Nos én a gpx fájlokat ezekről az oldalakról szoktam letölteni:

https://kirandulastippek.hu
Itt régiókra, helyekre tudsz keresni, és a legtöbb túra leírásánal megtalálhatod a gpx letöltési lehetőséget, ezek komplett túrák gyakorlatilag.

Másik kedvenc oldalam ez:
https://www.termeszetjaro.hu/hu/
Ahol rengeteg túrát találhatsz, ezeket szűrheted különböző szempontok szerint is (gyalogos, könnyű, körtúra, stb.) és innen az adott túra gpx fájlját szintén letöltheted.

Harmadik oldalam ez:
https://turistautak.openstreetmap.hu
Itt ha ránagyítasz egy területre amely érdekel akkor a menü bal oldalán találsz olyan lehetőséget, hogy : "Turistautak ezen a nézeten" itt ha a kurzort a bal oldali listában az útvonal nevére viszed az ki is emelődik azonnal a jobb oldali ablakban a térképen, így könnyen áttekintheted mi érdekes számodra mi az ami nem. Amelyik megtetszik azt az útvonalat szintén le tudod tölteni gpx formátumban.
Ezen a webhelyen a felső menüsávban találsz olyan lehetőséget is, amely segítségével saját túrát állíthatsz össze: "Túrista útvonaltervező". Ezen kivül még nagyon sokmindenre lehet használni próbáld ki és rőfogsz jönni az ízére.

GPX fájlok felhasználása az alkalmazásban: én a letöltött gpx fájlt simán áthúzom számítógépről a telefon belső tárhelyére, majd az alkalmazásban az "Importálva" menüponton keresztül simán betallózom az alkalmazásba, és az ott már használható is lesz.
Én mivel a Pro verziót megvettem, kaptam a Locus áruházban ajándék pénzt és így megvettem a "Hungary - LoMaps" térképet, de ha nem akarsz vásárolni az áruházán keresztül számos ingyenes térképhez is hozzáférhetsz.

GPX fájlok szerkesztése: vagy számítógépen, vagy online szoktam csinálni ha szükséges. Google - best free online gpx editor - számos találat lesz nézd át őket ami jobban kézreáll azt használd.

No ennyit "röviden" remélem tudtam egy kicsit segíteni.

(#15) zsola32


zsola32
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, megvannak a támpontok a témában.

Most értem haza, megvolt a második teszt is, természetesen nem dobálta a gps-t.
megveszem én is a Pot-t :)

(#16) B. Tamas válasza zsola32 (#12) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ahogy ígértem:
Én EZT a track szerkesztőt használom, igaz csak arra, hogy a GPS hibákat vagy pihenőknél toporgást kitöröljem a tisztább log miatt. Azt nem tudom, hogy hogyan lehet vele saját nyomvonalat létrehozni ha esetleg arra lenne szükséged.

Amúgy nagyon jó nyomvonalak tölthetők le a gpsies.com-ról is (igaz azt nemrég felvásárolták, de még elérhető).

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#17) zsola32 válasza B. Tamas (#16) üzenetére


zsola32
őstag

Köszönöm, ránézek a programra

(#18) zsola32


zsola32
őstag

megvettem a Pro verziót, leszedtem hozzá a magyar térképet is.
A free verzióban fagyott, illetve nem lehetett kitörölni az útvonaltervezésben kijelölt pontokat, itt természetesen minden megy.
Rám is zúdult egy csomó új funkció :)

Ali-ról rendelek egy telefontartót a bringámra, ott is jó szolgálatot fog tenni a Locus

(#19) B. Tamas válasza zsola32 (#18) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

És még a külön telepíthető kiegészítőkről nem esett szó. Ez tipikusan az a program, ami többet tud, mint bármelyikünk. :D Mint az Excell, töredéle van kihasználva.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#20) zsola32


zsola32
őstag

letöltöttem egy (.gpx) útvonalat
feltettem a Locusba, mutatja rendesen a térképet.
van arra valamilyen lehetőség, hogy navigáljon ezen a .gpx fájlon?
(itt arra gondolok, ha mondjuk a piros csíkról, a zöld négyzetre kell váltani, tud e jelezni bármilyen módon a Locus)
köszi

(#21) Sorge válasza zsola32 (#20) üzenetére


Sorge
csendes tag

Hello!

Találtam kettő hasznosnak tűnő oldalt, ezeket én is tüzetesen átfogom nézni elég részletes leírások vannak:

[link]

[link]

(#22) zsola32 válasza Sorge (#21) üzenetére


zsola32
őstag

Köszönöm, én is megnézem

(#23) zsola32


zsola32
őstag

azt hiszem megtaláltam a navigációt:
Nyomvonalak fül alatt: Rögzített vagy Saját nyomvonalak
Itt ki kell választani egy útvonalat
alsó sorban kijön egy állapotsor, balról a második piktogram (egy elforgatott négyzetben egy derékszögű nyíl, ezt kell megnyomni
Felugró ablak: navigáció/iránymutatás
kb. ennyi :)
Holnap letesztelem, aztán írok...

(#24) zsola32 válasza zsola32 (#23) üzenetére


zsola32
őstag

működik a navigáció, és természetesen tud magyarul.
tevékenységhez kell állítani, más paramétereket célszerű megadni pl. a bringázáshoz, és mást a gyalogláshoz.

(#25) zsola32


zsola32
őstag

megnézegettem a linkelt oldalak feltöltött nyomvonalait, messze a GPSies oldal a legjobb, sok jó útvonalat találtam.

(#26) Sorge válasza zsola32 (#25) üzenetére


Sorge
csendes tag

Helló! No megnéztem én is ezt a GPSies oldalt. Valóban nagyon jó keresési/szűrési lehetőségek vannak, és nagyon sok túrát tartalmaz. Amit én személy szerint hiányolok, hogy nagyon sok túránál még minimális leírás sincs (vagy legalábbis én nem találtam :) ), így nem tűnik ki, hogy az adott túraútvonalon milyen látványosság (természeti, vár, rom, stb.) található.

(#27) zsola32 válasza Sorge (#26) üzenetére


zsola32
őstag

ez tényleg így van.
mivel pécsi vagyok, itt a Mecsek, én erre kerestem rá első körben.
sok szép nyomvonalat találtam. ami megtetszett, tüzetesebben megnéztem, és csak utána ment a kedvencek közé.

szerintem néhány nap után kialakul egy olyan rutin, hogy ki lehet szűrni a rendszeresen feltöltő embereket, után csak az Ő nyomvonalaikra is mehet a keresés.

A balcsit nézegetem jelenleg, itt már a bringás nyomvonalakra keresgéltem, vannak fent teljes Balaton körök is.

Locusról: jó lenne benne egy olyan funkció, hogy 1 km megtétele után jelezne egy hanggal, vagy bármivel. ezt még nem találtam meg benne, lehet hogy hiányzik a progiból ez a lehetőség.

(#28) zsola32


zsola32
őstag

Ma jött Locus frissítés

(#29) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok, ha valaki olvassa.
Hogyan lehet beállítani közvetlen feltöltést a Strava-ra?
Eddig működött de szervizben volt a telefon és amióta újraraktam azóta nincs ez a lehetőség.

(#30) B. Tamas válasza Hínár929 (#29) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én nagyon rég óta használom a Locust, de nem emlékszem rá hogy olyanba belefutottam volna, hogy közvetlenül Stravába lehessen feltölteni. De most rákerestem és rengeteg fórumon erre panaszkodnak, így lehet, hogy valami oknál fogva kikerült vagy a Stravából vagy a Locusból a lehetőség. Én ki szoktam exportálni a nyomvonalat és úgy töltöm fel a GPSies-re és Stravára is. Plusz a GoogleDriveomban 2011-ig visszamenőleg minden lényeges nyomvonalam megvan.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#31) Hínár929 válasza B. Tamas (#30) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,
én is csodálkoztam, hogy egyszer csak közvetlenül lehetett gpx-t feltölteni a strava-ra. Azért gondolom, hogy lehet ilyet mert amikor a megosztást választom akkor feldobja a megszokott lehetőségeket drive, email, stb. de van egy ilyen szöveg is: A közvetlen megosztás nem áll rendelkezésre. Gondoltam van valami beállítási lehetőség.
Azt lehet tudni miért nem támogatja a közvetlen strava feltöltést, a fórumikon írnak valamit?

(#32) B. Tamas válasza Hínár929 (#29) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

MEGVAAAAANNNnnnnnnnn... :D

Most futottam bele tök véletlenül és emlékeztem rá hogy téma volt.

Menü - Nyomvonalak - Rögzített - Hosszú tapp a nyomvonalon - Balról a 3. export ikon - legfelül GPX ikon (vagy amire neked állítva van) - Online szolgáltatások

Hogy a kiterjesztett exportnál miért nem jeleníti meg azt nem tudom, de így direktbe bele megy az adat. :)

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#33) Hínár929 válasza B. Tamas (#32) üzenetére


Hínár929
tag

Szia!

Zseniális, működik! :R
Hálás köszönetem! :R

(#34) Ch4os válasza zsola32 (#27) üzenetére


Ch4os
aktív tag

"Locusról: jó lenne benne egy olyan funkció, hogy 1 km megtétele után jelezne egy hanggal, vagy bármivel. ezt még nem találtam meg benne, lehet hogy hiányzik a progiból ez a lehetőség."

Erre van lehetőség: Főmenü / Nyomvonal rögzítése / Villáskulcs (beállítások) ikon / Audio tréner
Majd ezt a Rögzítési profilban - Audio tréner automatikus indításánál meg kell adni.

Itt beállíthatsz szinte mindenre figyelmeztetést. Pl: 100m-enkénti emelkedésenként, vagy ha az átlag sebességed lecsökken 5km/h alá.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ch4os válasza B. Tamas (#32) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Működnie kell az automatikus export-nak. Most próbáltam. Nekem megy. Itt egy régi cikk erről: https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:tracks:export

Amit tenni kell:
- Nyomvonal rögzítések / Beállítások / Adott profil kiválasztása alatt, alulról a 3. az Automatikus exportálás
- Itt strava kiválaszt / oda belép
- Ha nyomvonalat indítasz és mikor leállítod, akkor az automatikusan megy fel strava-ba is.

[ Szerkesztve ]

(#36) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Aki érzi magában az erőt, hogy magyar nyelven jobbá tegye ezt az alkalmazást: http://crowdin.com/project/menion

(#37) zsola32 válasza Ch4os (#36) üzenetére


zsola32
őstag

Köszi az infókat, sokat segítettél

(#38) B. Tamas válasza Ch4os (#36) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Köszi, jelentkeztem is fordítónak, bár egész jól áll a magyar lokalizáció már most is.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#39) Ch4os válasza B. Tamas (#38) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nem csak új fordítást lehet tenni, hanem ahol érzed, hogy sántít, nem tökéletese a fordítás ott javaslatot teszel egy jobb verzióra.
Akár az alkalmazást nézve látod, hogy ez a szöveg itt így nem jó, akkor ezen a linken tudod javítani.

(#40) porgeszgabor


porgeszgabor
friss újonc

Kérdésem lenne, hogy a saját fényképeket hogy tudom megjeleníteni a térképen? Másik telefonomon be volt állítva, de nem tudom már hogy volt.

(#41) Ch4os válasza porgeszgabor (#40) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nem tudom konkrétan mire gondolsz. Mert én ezt a funkcionalitást eddig nem használtam.
De szerintem a Beállítások / Geocaching / Képek automatikus betöltése - menüpont alatt találod meg. Amihez valószínűleg kell a Geocaching4Locus add-on is.

Ajánlott amúgy automatikus biztonsági mentést beállítani (én pl. Dropbox-ba mentem hetente 1x) és akkor nem kell a telóváltás után ilyennel szórakozni. Megkapod azt ami korábban volt (kivéve offline map)

(#42) porgeszgabor


porgeszgabor
friss újonc

Megtaláltam! Geocimkézett fotók láthatósága a rétegeknél. Mappát kell megadni amit használ, akár többet is lehet de csak egy lehet aktív amit lát úgy vettem észre.

(#43) B. Tamas válasza porgeszgabor (#42) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ennek az elérését leírnád részletesen, ha megkérlek? Régóta használom a Locust de erre az opcióra ezidáig nem bukkantam rá...

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#44) Andreas2 válasza B. Tamas (#43) üzenetére


Andreas2
tag

A bal oldalon van a rétegek ikon (3 lap egymáson), utána Geocímkézett fotó.
Ha nincs rétegek ikon, akkor Menü/Beállítások/Vezérlés/Panelek & gombok/Bal oldali műveletpanel beállítása, Térkép rétegek.
Ki lehet tenni a jobb oldali panelre is.

(#45) B. Tamas válasza Andreas2 (#44) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Köszönöm, elég régóta használom, de ismét kiderült, hogy ez az app többet tud, mint én. :D

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#46) zsola32 válasza Ch4os (#34) üzenetére


zsola32
őstag

köszi még1x a segítséget.
ma ki is próbáltam, nyomtunk egy laza két órás túrát a családdal.
tetszik hogy több mentési profilt is be lehet állítani.
a mentett profilt aktiválni kell, elsőre nem is működött.
(aktiválás úgy működik, hogy meg kell érinteni a mentett profilt, ekkor a Locus jelez hogy be van kapcsolva a funkció.)

(#47) Alpok


Alpok
újonc

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Locus Map Pro-m van és a BRouter van még hozzá letöltve. Odáig eljutottam, hogy az útvonalat megtervezem és túra során követem, de azt nem tudom beállítani, hogy hogyha letérek az útvonalról, akkor sípoljon/rezegjen, netán hangnavigációt kapjak. Azt sikerült beállítani, hogy 25 méter eltérés után jelezzen, de se nem beszél, se nem sípol, se nem rezeg. Ha rákattintok az útra és azon belül a navigációra, akkor feljön a Navigáció/iránymutatás ablak. Bejelölöm a Navigálon a kiválasztott ponttól, de nem jelez, ha eltérek az úttól vagy előtte szólna merre menjek. Magyarul is tud?

(#48) B. Tamas válasza Alpok (#47) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Bal felső menü - Beállítások - Navigáció - Útvonal letérés értesítés és alul lehet bekapcsolni a rezgést, akár saját morse kódot is megadhatsz.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#49) Hínár929 válasza B. Tamas (#48) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Ez a funkció a free-ben is megvan, vagy csak a pro-ban?

(#50) B. Tamas válasza Hínár929 (#49) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nem tudom, nekem a Pro van. De ha neked a Free és a leírtak alapján nincs ott akkor kizárásos alapon. :)

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.