Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80851) szabi__memo válasza forceberg (#80850) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Így van :K

(#80852) tobi'' válasza Ixion77 (#80847) üzenetére


tobi''
tag

Mert ahogy a kifizetési stop hirtelen megjelent az jobb volt? :) Talán a beérkező agrárpénzek? Tavaly szeptember 30. napi árfolyammal lettek elszámolva, de akkor már az sem jó ha pénzt kapunk??

(#80853) polya95 válasza nort_on (#80825) üzenetére


polya95
csendes tag

Ez a gyűjtemény annyira hasznos, hogy mehetne az összefolalóba is :)

(#80854) avl válasza nort_on (#80843) üzenetére


avl
aktív tag

köszi az infot ! nekem momentan nem volt/nincs mivel "tesztelnem", de hamarosan

(#80855) Sisco2


Sisco2
tag

Bejelentette a kormány: halasztott fizetést kaptunk a gázra az oroszoktól

Ez nagyon sokat számít most rövid távon, mert havonta 1mrd Eurot kellett kifizetni eddig!
ez segíthet addig ha mégis jönnek majd az eu pénzek

(#80856) PredatorZoli válasza Sisco2 (#80855) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

kérdés hogy ennek mi volt/lesz az ára... (nem biztos hogy pénzben kell megfizetni)

(#80857) Kobe válasza Sisco2 (#80855) üzenetére


Kobe
veterán

segítek értelmezni: ez nem segítség, hanem a teljesen üres államkassza deklarálása.
Nincs itt semmi látnivaló, semmi gond a költségvetéssel, csak
- ikerdeficit az egekben
- államháztartási hiány az egekben
- a deviza cash flow még visszamenőlegesen is szarabb lett mint számítottak rá, még az is csak nőtt
- sutyiban / titokban egyeztetünk a valutaalappal
- kifizetés felfüggesztést kellett elrendelni
- online oktatást, hosszabb téliszünetet, stb

És emellett esett 2 nap alatt kb 5%ot az euró. Aki ezt bármilyen pozitív hírnek / könnyítésnek könyveli el, az végtelenül ábrándozó.
Szvsz ezzel is az lesz, hogy nagyobbat szop a végére az ország, inkább fizette volna be ebben a hónapban jelenlegi euró árfolyamon, mint pár hónap múlva +5-10%al nagyobb forint összeget kelljen átváltani hozzá

(halkan jegyzem meg, 2008 után az ilyen ütemes rossz hírek érkezésekor már nagyban felkészült az IMF + Bajnai válságkormánya.... )

(#80858) Sisco2 válasza Kobe (#80857) üzenetére


Sisco2
tag

Nem úgy értem hogy ettől erősödni fog majd a forint ;]
Hanem legalább ettől nem gyengül tovább ilyen havi ütemben, havi 420 mrd forint eurora váltása miatt, többivel egyetértek.
Ez akkor müködhet ha tényleg megállapodnak az EU-val, és már jobb árfolyamon tudják kifizetni hónapok múlva..

[ Szerkesztve ]

(#80859) ngaba válasza Sisco2 (#80855) üzenetére


ngaba
aktív tag

Milyen baráti címadás. Nem kértünk, hanem kaptunk. :)

(#80860) Kobe válasza Sisco2 (#80858) üzenetére


Kobe
veterán

Importigenyes gazdasag vagyunk,bar az energia nagy falatnak tunik, csak a kisebbik szelet a tortabol
Szerintem az MNB is orulne neki most, ha a cegek kisebb volumenu import szamlak fedezesehez adna el tomegesen a forintot...

Ennel a kisebbik szeletnel nem is kis riziko hogy kesobb pont tobbet lok a forinton mint amennyit nyerunk vele

(#80861) Ringman válasza Sisco2 (#80855) üzenetére


Ringman
nagyúr

üres a kassza!

(#80862) Ringman válasza PredatorZoli (#80856) üzenetére


Ringman
nagyúr

már fizetjük ezt 02.24 óta - lásd kormánymédiumok 1:1-ben az orosz álláspontot képviselik, "szankciók nem működnek" - csak olvass bele az origo.hu párhuzamos univerzumába.

+ az ország nemzetközi megbecsülése a mariana-árok feneke felé tart.

(#80863) forceberg válasza Ringman (#80861) üzenetére


forceberg
veterán

Kell az a bot az EU küllők közé...
A propit lesz mivel etetni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#80864) Ringman válasza Sisco2 (#80855) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy jaksity ezt mondta múltkor: [link]

Nincs sok eszköz a devizatartalék növelésére. Az Államadósság Kezelő Központ tavasszal, nagyon jó időzítéssel és egy nagyon ügyesen összerakott csomaggal kiment a piacra, amennyi devizát tudott, behozott. Viszont nem ajánlott még egyszer kimenni egy éven belül egy ekkora tranzakció után, mert az azt sugallja, hogy baj van. De baj van, ez a számokból is látszik. Ezért különösen nem érdemes kimenni, mert nem lehet becsapni a befektetőket. Ez a legvégső forgatókönyv. Lehet tárgyalni a beszállítókkal valamilyen fizetési átütemezésben.
Ha én repülgetnék Moszkvába, biztos, hogy megkérném az ottani elvtársakat, hogy adjanak valamilyen halasztási lehetőséget, mert kifogyóban van a devizakészletünk. Lehet, hogy működik, és tudunk valami kedvezményt kapni, de az biztos, hogy a végén drágább lesz, mint bármi, ami eszünkbe jut. Hogy pénzben mérik ezt a drágaságot, vagy valamilyen geopolitikai elköteleződésben, azt nem tudjuk.

(#80865) SaitoX


SaitoX
tag

Ha szeretnék PEMÁP-ot (is) venni, akkor HUF számláról is tudok utalni az államkincstárba, csak annyi, hogy a bank váltja át, és emiatt veszteségem lesz az átváltásnál?

Ha jól nézem PEMÁP akkor érné meg igazán PMÁP-hoz képest, ha 6 éven belül 600 körül lenne az EUR, de ezt sem lehet teljesen kizárni :U (bár lehet, hogy akkor a forint infláció is magasabb lenne)

Illetve, van annak bármi hátránya ha EUR-ban PEMÁP-ban tárolom a pénzem, pl. egy bank deviza számlája helyett? Ha netalán államcsőd van, akkor mindkettő pénz ugrik, nem? Vagy van bármi előnye az EUR devizának egy magyar banknál?

[ Szerkesztve ]

(#80866) pictigjis válasza Ringman (#80864) üzenetére


pictigjis
senior tag

az tényleg nagy kérdés, mi az ára ennek, de van abban logika, hogy miért akarták ezt annyira

(#80867) ngaba válasza SaitoX (#80865) üzenetére


ngaba
aktív tag

A PEMÁP kamata az EU-inflációhoz igazodik, szóval jövő augusztus 23-án majd felugrik 9%-ra.

A Kincstárba eurót kell beutalni devizaszámláról.

(#80868) SaitoX válasza ngaba (#80867) üzenetére


SaitoX
tag

Tehát kell mindenképpen egy devizaszámla? Bank nem tudja átváltani HUF számláról utalásnál? (K&H-nál van deviza átutalás, bár még sose próbáltam)

(#80869) aujjobba válasza SaitoX (#80868) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolut vagy Wise.
Bankodon keresztul nem szabad devizat valtani, durvan levesznek, mindegyik.

#80866 pictigjis
A vegen talan tenyleg kevesebbet bukunk ezzel, mint a rekordarfolyamokon valtassal.
Erre nem is gondoltam egyebkent, hogy a gazvasarlashoz szukseges EUR valtasa miatt (is) romlik ennyire a forint, de jobban belegondolva valoban tetemes osszeg lehet.
Minel dragabb a gaz, annal tobb.

Innen meg se allunk 360-ig! :P

[ Szerkesztve ]

(#80870) Ringman válasza pictigjis (#80866) üzenetére


Ringman
nagyúr

nézd meg a magyar külpolitikát, hírszerzést/kémelhárítást, és az oroszokkal való üzletelést (metrókocsiknál nincs garanciaérvényesítés, paks2, egyiptomi vasúti kocsik gyártása, etc)

diplomáciában és hírszerzésben (nato+eu) nagyon súlyos árakat kell vizetni

(#80871) ngaba válasza aujjobba (#80869) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az OTP-nél havi 300.000 ft-ig lehet banki középárfolyamon váltani, 99 ft havidíjért (idén még ingyenes). Plusz külföldi kártyás vásárlásnál is él ez 300.000 ft-ig (külön kalap) forint kártyánál. Ezek a mai árfolyamok: https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/kedvezmeny
Szerk.: De csak HUF->deviza irányban vált középárfolyamon.

Szóval így szépen apránként lehet gyűjtögetni a devizaszámlára havonta. Persze utána van utalási díj (bankon kívülre 0.3%, min. 3000 ft Smart csomagnál, ahol deviza-számlavezetési díj nincs).

Szokás szarozni az OTP-t, de odafigyelve egész jól lehet használni (pl. a Smart számlacsomaggal), és a fenti csomag nélkül is a legnormálisabb árfolyamon szokott váltani.

Szerk2: A menyasszonyomnak meg más szempontból van jó bankszámlája (UniCredit mobil aktív, ott ingyenes az utalás), és a kettő közül azt használjuk, amelyik épp olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#80872) paatrick válasza pictigjis (#80866) üzenetére


paatrick
őstag

"a gáz árának az alakulása és a forintárfolyam alakulása összekapcsolódott az utóbbi időben, jelentős korreláció figyelhető meg a két mutató között,"



Majd vezesse le aki tudja.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#80873) Ringman válasza aujjobba (#80869) üzenetére


Ringman
nagyúr

Innen meg se allunk 360-ig!

jó lenne!

(#80874) aujjobba válasza paatrick (#80872) üzenetére


aujjobba
addikt

Dehat ott a korrelacio, ne mondd hogy nem latszik egyertelmuen! :D
Egyeblent az lehet, hogy nem a TTF arra gondolt.
Van ott valami halasztott mokolas most is, nem?
Marmint valami csavar a szerzodesben ami szupertitkos, de valamikor valahol azt mondtak, hogy a TTF-et kovetjuk, de nehany honap csuszassal.

#80871 ngaba
Az tenyleg nem rossz.
Nem tudom a MAK-nal lehet kartyaval fizetni az EUR-t, ha igen ugy akar jo is lehet ez az OTP-s tortenet.
A szamlavezetesi dijakat, kartyadijat es egyeb koltsegeket nem ismerem, de az arfolyam opcio nagyon pozitiv.

[ Szerkesztve ]

(#80875) Ringman válasza aujjobba (#80874) üzenetére


Ringman
nagyúr

Marmint valami csavar a szerzodesben ami szupertitkos, de valamikor valahol azt mondtak, hogy a TTF-et kovetjuk, de nehany honap csuszassal.

2 hónapos késéssel követi a holland ttf-et [link]

(#80876) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek, egy kis segítség kellene.
A nyáron lekötött MÁP+-t most feloldtam, mert az új kamatozása annyival jobb, hogy ez így még megéri. (a márciusi lejáratúhoz majd akkor nyúlok; az már túl közel van szerintem)

Oké, vegyünk újat, azt a 11+%-os MÁP+-t (ja, nagyon értek hozzá :D)
1. van belőle több is. 2027-es meg 2029-es lejáratú, látszólag ugyanolyan jó. De akkor mi a difi?
2. Van BMÁP is ugyanannyi kamattal, negyedéves kifizetéssel. Akkor nem az most a legjobb 1-2 éves távlatban, ha véletlen hamarabb kell a pénzhez nyúlni?

Szóval mi lehet a fentieknél a kisbetűs rész, amit esetleg nem látok?

Make Love not war!

(#80877) SirRasor válasza SirRasor (#80876) üzenetére


SirRasor
őstag

Az előző hsz törölhető(meg ez is).
Megtaláltam az apró eltéréseket, amiket eddig nem vettem észre :B

Make Love not war!

(#80878) VoltanIgor válasza SirRasor (#80876) üzenetére


VoltanIgor
tag

A 27-es PMÁP csak 0,75% kamatot ad az infláción felül, a 29-es pedig 1.5%-ot. Cserébe az előbbinek egy évvel rövidebb a futamideje.

A BMÁP pedig 3 hónapos DKJ aukción kialakult átlaghozama + 1 %

(#80879) Ixion77 válasza paatrick (#80872) üzenetére


Ixion77
őstag

"Majd vezesse le aki tudja."

Szerintem az ábra alapján egyértelmű:
Amikor a gáz ára gyorsan emelkedik, akkor a forint gyorsan gyengül.
Amikor a gáz ára csökken, akkor a forint lassabban gyengül.

Vagy erre gondolt Nagy Márton út, vagy hazudik. Döntse el mindenki maga.

Dühítő ez az egész. Meg kellett volna fogni a forintot 360-nál, és legalább bejelenteni hogy vége az összes értelmetlen populista intézkedésnek. Komolyan nem gondoltam a választások előtt, hogy miután bebiztosítják maguknak az újabb 4 évet, még mindig mennek tovább az ország romba döntésének útján.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#80880) SaitoX válasza ngaba (#80867) üzenetére


SaitoX
tag

Hmm, de összességében még így is jobban megéri a PMÁP nem? Legalábbis ezt szokták a legtöbb helyen ajánlani, ahogy elnézem.

(#80881) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Ezen az erste rettenet mobilappon nektek mutatja a grafikonokat?

(#80882) ngaba válasza SaitoX (#80880) üzenetére


ngaba
aktív tag

Attól függ, hogy hogyan alakul az EUR/HUF árfolyam. Ezt neked kell eldöntened. (A forint most 1-2 hét alatt esett 5%-ot, ennyit a PMÁP 5 hónap alatt hoz. Aztán persze az is lehet, hogy visszaerősödik 380 ft-ra. Nem lehet tudni, max találgatunk.) Azt tudni kell, hogy a 9%-os eurókamat jónak számít majd. (De a 2028-as lejárat messze van, a könnyű visszaváltásról csak feltételezéssel élünk.)
Azt szokták mondani, hogy a diverzifikáció nem árt, de kezdőként nem PEMÁP-pal szoktak kezdeni az emberek. Én még ezt egy kicsit pihentetném ezt, jövő augusztusig úgysem kamatozik sokat; szerintem értelmesebb később venni (és néha ránézni az ÁKK honlapjára, hogy mikor szüntetik be ennek a sorozatnak a forgalmazását.) Devizát ettől függetlenül szerintem nem ördögtől való szépen lassacskán gyűjtögetni, biztonsági tartalékként. Még a szakemberek sem tudják, hogy meddig fog gyengülni a forint, és majd részvényt is devizából fogsz venni egyszer, ha tovább akarsz lépni.

(#80883) nort_on válasza Bugarov (#80881) üzenetére


nort_on
senior tag

Haha, jó vicc. Grafikon.:C
Itt írtam róla pár sort, #78129.

Érdekes, hogy vannak app-ok, ahol ez egész jól működik, és a rengeteg mutatón kívül még rajzolni is tudsz benne. Na, a NetBroker Go nem olyan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80884) Bugarov válasza nort_on (#80883) üzenetére


Bugarov
aktív tag

egy rossz vicc ez az ország :W

(#80885) eticsiga


eticsiga
újonc

Nézegetem ezt a NetBrokert, de egy-két dolog még nem állt össze, ebben kérném a segítségetek. Hogyan tudok devizát (eurot) beutalni a NetBroker-es számlámra? Én csak forintos számlaszámot látok az info fülnél. És mik a tapasztalatok? Mennyi ideig tart a forint be/kiutalás?

(#80887) SaitoX


SaitoX
tag

PMÁP-nál egyébként bármilyen összegben, bármennyit lehet venni, vagy van olyan, hogy pl. elfogy?

Illetve meddig van most ez a 11.75%-os kamat? Mikor fognak változtatni a kamaton legközelebb?

(#80888) dugo_ válasza eticsiga (#80885) üzenetére


dugo_
veterán

Tegnap éjjel indítottam Revolutról egy próba forintost a sajátra, euróst a gyűjtőre. A forint beért már délelőtt, az euró még nem.

(#80889) buca84


buca84
őstag

RC-s voltam, sikeresen beaktiváltam tegnap az erste-s dolgokat.
Volt egy kis pénz még Ft-ban, az átváltottam EUR-ra. Ezt a pénzt akartam volna a TBSZ számlára tenni, átvezetni és onnan venni Vanguard -ot.
Ezt nem engedte a rendszer, mert vmi hozzájárulást dobált fel, amit személyesen kellene kérnem az erste fiókban. Ez most komoly? Mi a f@szért van ez így?
RC-n két kattintás volt, itt meg agyon van bonyolítva.
Valaki tudna ebben segíteni? Köszi!

(#80890) MasterMark válasza SaitoX (#80887) üzenetére


MasterMark
titán

A mostani új:

Forgalomba hozatalra meghirdetett mennyiség:
500.000.000.000,-Ft, azaz Ötszázmilliárd forint

A kamatfordulókor változik a kamat amikor megállapítják az évest.

A kamat megállapítására évente egy alkalommal, a kamatperiódus kezdő
időpontját megelőző negyedik munkanapon kerül sor a következő
kamatperiódusra vonatkozóan, és az így megállapított kamatmértéket az
ÁKK Zrt. a honlapján (www.akk.hu és www.allampapir.hu) teszi közzé,
legkésőbb a kamat megállapítás napját követő munkanapon.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#80891) Yellow73_a válasza SaitoX (#80887) üzenetére


Yellow73_a
tag

250.000.000/fő, ha jól tudom.
500-500 milliárd Ft értékben bocsátják ki a PMÁP 2029/I-t és és a PMÁP 2029/I-t, szóval elvileg elfogyhat. De szoktak rábocsátani is. Illetve maximum valamikor lezárják az árusítását, mint ahogy tették az idén júniusban indultakkal, de azt előre bejelentik.

(#80892) PredatorZoli válasza Yellow73_a (#80891) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha már tényleg elfogyott 300 milliárd 2 nap alatt, akkor elfogyhat a dolog, de szerintem rátoldanak majd.

(#80893) julius666


julius666
addikt

Ma lezongoráztam én is a RC -> Erste váltást. Felületileg kész időutazás, a '90-es évekből egyenesen a 2000-es évekbe. :DDD

A mobilappot (NetBrokerGo) van bármi értelme felrakni? Play store screenshotok alapján iszonyat retek. Push notikat tud legalább? Ne adj isten a webes belépéshez használható 2FA-ra SMS helyett? (Szerintem meg tudok lenni mobilos kereskedés nélkül, nem érzem létszükségletnek, mivel nem igazán daytradelek).

Erste Trader, Erste Market appok micsodák? Jól le vannak húzva azok is a vérbe a store értékelésekben. :P

(#80894) -v- válasza julius666 (#80893) üzenetére


-v-
addikt

mobilapp

Semmit nem tud, egy szégyen az az app, ha már véletlen felraktad azonnal töröld le :K

[ Szerkesztve ]

(#80895) Yellow73_a válasza PredatorZoli (#80892) üzenetére


Yellow73_a
tag

Annak a nagy részét az itteni úri közönség tette át más papírból :), és lehetőség szerint mindenki az első napon. Kíváncsi lennék majd a második két nap, majd a harmadik két nap, stb. statisztikáira is.

(#80896) PredatorZoli válasza Yellow73_a (#80895) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az mind1, attól még annyi elfogyott. Ha meg valamibe átáramlik 300 mrd 2 nap alatt egyéb papírokból, abba még a rákövetkező napokon is fog áramlani, mert nem mindenki reagálja le az eseményeket olyan gyorsan. És akkor még onnantól kedve ott van az újonan beáramló tőke.
Az 500 mrd szerintem hamar elfogy.

(#80897) nort_on válasza julius666 (#80893) üzenetére


nort_on
senior tag

Push noti, 2FA, ne szívassatok már, sz@rrá röhögöm magam. :D

Meg price alert, signal buy order, auto rebalace, stb.

[ Szerkesztve ]

(#80898) Segal


Segal
veterán

Aztan ha 1 honap mulva megis lesz ujabb emeles meg valami jobb kamatu allampapir mert muszaj jonni vele, akkor meg veszik majd ki az emberek hogy a meg jobba rakhassak ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#80899) j0k3r! válasza Bugarov (#80756) üzenetére


j0k3r!
senior tag

some men just wanna watch the world burn...

(#80900) Feriboy2 válasza buca84 (#80889) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

szerintem 2 nap múlva próbáld újra.
ugyanis ha jól rémlik a deviza váltás T+2 napos dolog, addig nem mozgatható mert még nem történt meg a devizaváltás (de azon a számlán ahol épp van ott már használható az euró)
szóval lekgözelebb majd a tbsz számlán belül válts és akkor már ott azonnal használható lesz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.