Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117651) kovaax válasza eladocuccaim (#117644) üzenetére


kovaax
őstag

Csatlakozom a többiekhez, lehet kevesebb pénzzel is TBSZ-en hosszú távra befektetni, bár az elejét én MÁK-ban gyűjteném a kisebb összegeket, és ha összejön 1-2 millió, akkor tolnám át csak TBSZ-re részvény etf-be. (Eredeti posztoló meg nem ez a kategória, nem akarja 5 évig tartani, és nem akar bukni se -> MÁK.)

-=- There's no place like /home -=-

(#117652) TCr válasza fecus (#117650) üzenetére


TCr
veterán

Pl. osztrák állampapír, IB TBSZ-en?
Keresőbe: Austria government bond.

#117651: kovaax - miért jobb összevárni azt az 1-2 M Ft-ot, ha az amúgy is kötelezően befizetendő havi 2.000 Ft (IB) TBSZ díj "levásárolható" minden hónapban?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117653) somegi válasza fecus (#117650) üzenetére


somegi
csendes újonc

oda mit vegyek?

Erról írtam a LY topikban. de ha nem akarsz részvény etf-t akkor Az LY-n is vehetsz kötvény etf -t vagy Blackrock pénzpiaci alapot. Mindezeket tr díj nélkül és tbsz számlára is.

(#117654) aAron_


aAron_
őstag

Aki saját környezetében adott már pénzügyi tanácsot pl. közeli hozzátartozójának, volt, hogy megbánta vagy minimum értelmetlen volt?

1. eset: Unit linked ügynökös beszélgetés után kikérték az én véleményemet is. Elmagyaráztam, hogy ez milyen költséges, évek alatt ennek milyen kumulatív hatása van, ügyfél egyáltalán nem jár jól, hasonló konstrukciót minimális munkával sokkal olcsóbban össze lehet hozni. Csináltunk egy kockázatvállalási tesztet, megbeszéltünk egy ideális portfólió összetételt a célokhoz, megnéztük a múltbeli és várható hozamokat, stb.. Abban maradtunk, hogy majd még beszélünk, szívesen segítek. Ezt követően pár hónappal később megtudtam, hogy szerződött inkább az ügynökkel.

2. eset: "Nem bízom meg a magyar államban, mibe fektessek?" Részben hosszabb távon is, pl. nyugdíj céllal (~15 év). Több órás beszélgetés után kitaláltunk közösen valamit, egy rendes lusta portfóliót személyre szabva. Erre most kapom a hívást 2 évvel később, hogyha eladom az X terméket (TBSZ-en), akkor azon mennyi veszteségem lenne, kéne a pénz (semmi vis major nem történt).

3. eset: Kb. évente előjön a téma, hogy mit kéne csinálni, szabad-e most venni? De a pénz még mindig főképp folyószámlán van vagy kockázatmentes eszközökben. Erre már csak annyit mondok, hogy ugyan úgy látom, mint X éve, annál többet nem tudok már ehhez hozzátenni. (Egy rendkívül kockázatkerülő, 85% fix income, 15% részvény allokáció kialakításáról van szó.)

Konklúzióm, hogy nem érdemes ilyenekbe belemenni, esetleg lehet pár könyvet ajánlani (amit aztán úgysem fog senki elolvasni). Legsikeresebb story eddig a DKJ, PMÁP működésének elmagyarázása volt. Ami ennél komplexebb, azzal csak a baj van.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#117655) buherton válasza aAron_ (#117654) üzenetére


buherton
őstag

Konklúzióm, hogy nem érdemes ilyenekbe belemenni, esetleg lehet pár könyvet ajánlani.

Egyetértek.

Legsikeresebb story eddig a DKJ, PMÁP működésének elmagyarázása volt. Ami ennél komplexebb, azzal csak a baj van.

Egyetértek.

Szvsz ez az ő élete és pénze. Nekem semmilyen meghatalmazásom sincs arra, hogy megmondjam neki a frankót. Önkényesen odáig szoktam elmenni, hogy létezik TBSZ, állampapír, bróker és ETF, illetve hogy a Generali társai által levont költség mekkora hozam elmaradást okoz. Kiszámoló cikk: [link] Ennél tovább nem szoktam menni, de amiatt is, mert akkor mondjuk az ő hibájából számonkérhető lennék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#117656) Elemental


Elemental
addikt

Valaki rajtam kívül kap ilyen üzenetet?
Szabad pénz nincs a számlán.

(#117657) TCr válasza Elemental (#117656) üzenetére


TCr
veterán

Én is kaptam (nem várok most kamatot).
Hiba lehet.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117658) Dare2Live válasza aAron_ (#117654) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem is kvázi uez a konklúzióm.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#117659) D1Rect válasza aAron_ (#117654) üzenetére


D1Rect
félisten

1. Megmondod neki, hogy az ő 50K-s megtakarítás első csekk befizetésével azonnal utalnak az ügynöknek 600K-t.
"Szerinted kinek a pénzéből fogják ezt fizetni?"

2."Mégis nekik adod a pénzed több mint felét minden hónapban."

3."Fogalmam sincs, hogy mi fog történni jövőre ".

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#117660) sss válasza aAron_ (#117654) üzenetére


sss
senior tag

Ha szóba kerül a téma valahogy mindig az a vége, hogy nem bíznak az államban és a bankokban, meg amúgy sem értenek az ilyesmihez.

Illetve a másik kategória akik igen jó fizetésből sem képesek semmit félretenni, persze mindig elmondják hogy kellene.

szerk.: megy ugye ha ajánlasz valamit és (rövid távon) nem jön be akkor az a te hibád lesz?

[ Szerkesztve ]

(#117661) aAron_ válasza buherton (#117655) üzenetére


aAron_
őstag

Direkt sosem kerestem meg ezzel senkit, mindig tőlem kértek segítséget. De ebben a felállásban is ez lett az eredménye. "Frankót" én sem akarom megmondani senkinek, tökéletesség egyébként sem érhető el.

#117659D1Rect: Nem számít, hogy mit mondasz. Sok évtizedes szocializációval nem tudsz szembe menni.

#117660sss: Ezért volt az összes beszélgetés legalább egy órás. Kockázatokat részletekbemenően átbeszéltük. Lehet ezért is lett szimpatikusabb az ügynök ajánlata végül, ő gondolom ilyet nem tett.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#117662) kopeter1982 válasza Elemental (#117656) üzenetére


kopeter1982
újonc

Szintén.

(#117663) kozeposztaly válasza nort_on (#117618) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

köszönöm!

már csak a kérdőívükön kell keresztülrágnom magam, ami után elérhetővé teszik ezeket a számlámon, ha jól gondolom.
jelenleg még megvédenek magamtól. :D

(#117664) JoinR válasza aAron_ (#117654) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem a legtöbbünkkel már előfordult hasonló helyzet. Fater azt se hiszi el, hogy van PMÁP, ami 19% felett kamatozik. :DDD
Meg ott vannak a barátok, akik hosszú ideje "majd felhívnak", hogy mit csináljanak.. :U

(#117665) Llew válasza Elemental (#117656) üzenetére


Llew
senior tag

Én rendszeresen kapom mert be van allítva, de szarul működik mert nem veszi figyelembe a minimum összeg beállítast.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#117666) Elemental válasza Llew (#117665) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi mindenkinek!

(#117667) HussarF válasza JoinR (#117664) üzenetére


HussarF
addikt

Engem fel szoktak hívni a barátaim, hogy megkérdezzék mit csináljanak a pénzükkel, de szerencsére értelmesek és nem kell nekik sokáig magyarázni, valamint azt csinálják, amit mondok nekik :DDD

(#117668) Brandynew válasza aAron_ (#117654) üzenetére


Brandynew
őstag

Akinél az alapok hiányoznak, annak egy személyes beszélgetés a befektetési lehetőségekről nem fog segíteni. Jellemzően két kimenete lehet: nem csinál semmit, ugyanúgy feléli a pénzét vagy tart valamennyi kp-t a konyhaszekrényben; vagy pedig bemegy az OTP-be és hagyja magát rábeszélni valami hülyeségre. A megtakarítás és a befektetés belülről jövő motivációból kell kezdődjön, aki annyi energiát nem akar beleölni, hogy elkezdjen cikkeket olvasni a témában, azzal nem lehet mit kezdeni.

Egy szóbeli "tanácsadás" során bőszen bólogat, azt hiszed, segítettél neki, aztán rájössz, hogy nem, és ha legközelebb szóba kerül a téma, már semmire nem emlékszik abból, amiről beszéltetek.

Amúgy a sok állampapír óriásplakát az egyik legjobb dolog, amit a kormányzat elkövethetett. Mivel ennyire durván tolták, megmozdultak olyan összegek is, amelyek egyébként 100%, hogy a konyhaszekrényben ragadtak volna. És miután valaki már a befektetésnek ezt a legelső lépcsőjét megtette, van rá egy minimális esély, hogy később tovább megy.

[ Szerkesztve ]

(#117669) Attis7 válasza Brandynew (#117668) üzenetére


Attis7
tag

Mondjuk én olyan nagy elmozdulást nem látok az állampapír piacon hiába pl az olyan agitrop, hogy 15%-kal nőtt az állomány, miközben a pmáp 16%, manapság meg 19%-os kamattal ketyeg ez mondhatni semmiféle növekedést nem jelent.

(#117670) kovaax válasza TCr (#117652) üzenetére


kovaax
őstag

Mert nem biztos, hogy a pilótavizsgás IB-hez akar menni.

-=- There's no place like /home -=-

(#117671) TCr válasza kovaax (#117670) üzenetére


TCr
veterán

Milyen az aktuális közhangulat itt a Lightyear-rel kapcsolatban?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117672) kovaax válasza TCr (#117671) üzenetére


kovaax
őstag

Van saját témája.

-=- There's no place like /home -=-

(#117673) aujjobba válasza Brandynew (#117668) üzenetére


aujjobba
addikt

Akkor a tanul az ember, ha mar nagyon muszaj es megerzi rogton mit veszit, ha nem teszi.

Már egészen messziről is átjárnak a magyarok Szlovákiába élelmiszerért

A rendszeresen átjárók jelentős részének ezek az utazások felérnek egy pénzügyi alapképzéssel is. A csoportbejegyzésekből látszik, hogy sokan nincsenek tisztában a bank- és hitelkártyák külföldi használatával, a bankok által ilyenkor alkalmazott átváltási módszerekkel, az euró-forint árfolyam alakulásával vagy a készpénzfelvétel és valutaváltás lehetőségeivel/költségeivel. Most azonban hirtelen szó szerint húsba vágó kérdéssé válik a tájékozódás, hogy ezeket megtanulják-megértsék.

[ Szerkesztve ]

(#117674) HussarF válasza aujjobba (#117673) üzenetére


HussarF
addikt

És mi annak a FB csoportnak a neve? Fillérb.szás felsőfokon? ;]

[ Szerkesztve ]

(#117675) buherton válasza aujjobba (#117673) üzenetére


buherton
őstag

Egyszer megkérdeztem a sok díjat nyert KH prémium ügyfélszolgálatost, hogy ugyan mondja már el, hogy ha a HUF kártyát EUR-al terhelik, akkor milyen árfolyamon és milyen díjakkal terhelve lehet megtenni?! A válasz igazából a 'nem tudom' volt. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#117676) Attis7 válasza buherton (#117675) üzenetére


Attis7
tag

Arra még én sem jöttem rá, ritkán így vásárolok és hiába van fent a honlapjukon a deviza I és deviza II árfolyam sem a vásárlás napi árfolyammal számolva, sem a könyvelés napi árfolyammal számolva nem jött ki. Pedig sms-ben is küldi hogy pl 2.6%-os felárral terhelik meg a vásárlás összegét, de hiába nem jön ki a végösszeg. Írtam már a netbankban belső üzit, de csak mellébeszélés volt a válaszuk.

(#117677) aujjobba válasza HussarF (#117674) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom, de talan atjon az embereknek a Revolut peldaul, hogy esetleg valamivel jobb mint a hataratkelo utani penzvalto, meg a magyar banki lehuzasok.

#117676Attis7
Ugyanilyen atlathatatlan szar az Erste is, egyszer fizettem szallodaban kulfoldon AED penznemben, jott az SMS 485ezer forintrol, majd par nap mulva konyvelve lett 510ezer forint, arfolyammozgas nem is nagyon volt kozben.
Folyton jelzett a rendszer ahol ezeket a fizeteseket visszaigenyeltem (ceges utazasok), hogy max. 5% elterest tartanak jogosnak a napi hivatalos arfolyamhoz kepest, es menedzseri jovahagyas kellett mindig, mert tulleptuk...

[ Szerkesztve ]

(#117678) pictigjis válasza aujjobba (#117677) üzenetére


pictigjis
senior tag

de ezek szerint te sem érted, hogy a zárolási és a könyvelési árfolyam nem ugyanaz...

(#117679) aujjobba válasza pictigjis (#117678) üzenetére


aujjobba
addikt

En ertem, de addig kisebb osszegeknel ez nem tunt fel, ahogy gondolom sokaknak nem tunik fel.
Raadasul kurvara felrevezeto, mert az Erste a konyvelt osszegrol nem kuld ertesitest, csak a zarolasrol, aztan vagy eszreveszed a kivonaton a kulonbseget, vagy nem.
SMS alapjan azt hiszed egesz jol valtott a bank, mikozben nem.

(#117680) tomazin válasza aAron_ (#117654) üzenetére


tomazin
veterán

nekem is hasonlo a tapasztalatom.
akit erdekel az kerdez, szoval en mondom, h olvassa el a lusta portfoliot es ha elolvasta es tenyleg erdekli akkor fog jonni. aki nem jon, abba felesleges belerakni az energiat.

(#117681) Mercutio_ válasza aujjobba (#117679) üzenetére


Mercutio_
félisten

De az sms-ben nincs benne, hogy ez csak a zárolt összeg és T+2-napos árfolyam+saját díj fogja ténylegesen elszámolni? (Mióta revolut van nem használtam az OTP-s kártyámat, de mintha ott ez benne lett volna :U )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#117682) aujjobba válasza Mercutio_ (#117681) üzenetére


aujjobba
addikt

Nincs mar olyan SMS-em (2021-tol vannak meg a telomon az SMS-ek), de olyan figyelmeztetes ugy emlekszem nem volt benne, hogy maskepp lesz szamolva konyveleskor.

A zarolaskor kb. MNB kozeparfolyamon szamolva jott az SMS, konyveleskor az aznapi MNB kozeptol is messze magasabb arfolyamon szamoltak el.

(#117683) julius666 válasza aAron_ (#117654) üzenetére


julius666
addikt

Kemény mennyi energiát hajlandó voltál beletolni mások nyomorába. Idehaza annyira jól működő dolog az ÁK magánszemélyeknek nyújtott szolgáltatása, hogy mást ajánlani felesleges is laikusoknak szvsz. Akinek érdemes lenne tőzsdét, vagy egyéb befektetési eszközt bármilyen formában felvetni lehetőségként az úgyis eljut oda magától. Kiszámoló blog, akadémia (és társai) nincs eldugva, értelmesebb google keresés első találatok közt fogja hozni, onnan meg már ki van kövezve az út az alapok megismeréséig.

Aki ennyire se képes/hajlandó, az úgyse fogja fel mi merre mennyi. Vagy pusztába kiáltott szó minden, amit neki mondasz és tök mást fog csinálni, rosszabb esetben rád akaszkodik és tőled várja minden kérdésre a megoldást, gyakorlatilag outsourceolja a döntéseket (és a felelősséget!!!) rád. Én a vagyonkezelés/tanácsadás intézményét is problémásnak tartom, nem hogy személyes kapcsolatokba belevinni ilyet. Nagyon jó viszony/korrekt hozzáállás kell mindkét fél részéről ahhoz, hogy ne csúnya összeveszés legyen a vége.

Én eddig mindenkit államkincstárhoz/kiszámoló blogra küldtem aki kérdezett tőlem, esetleg elmondtam én kb. mit csinálok, de azt miért nem ajánlom. Egyedüli kivétel ez alól apukám volt, de neki meg egész konkrétan én kezelem a pénzügyeit. Na meg a feleségem természetesen. Nyilván velük olyan viszonyban vagyok, hogy ez bele tud férni.

(#117684) pictigjis válasza aujjobba (#117679) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez az átverés örök idők óta benne van a magyar bankrendszerben. zárolás "középárfolyamon", könyvelés meg a bank "szabadon választott" árfolyamán, az ersténél eurónál 12-13 huf is lehet az eltérés. nekem évek óta vesszőparipám, hogy az mnb-nek már rég be kellett volna ebbe avatkoznia olyan módon, hogy a tájékoztató sms-t is azzal az árfolyammal (számlakonverziós akármilyen eladási) kellene számolni, amivel a könyvelés is történik majd. nem is értem, hogy ez miért nincs előírva, és igen, tömegek vannak meggyőződve arról, hogy "középárfolyamon" vásárolnak a bankjuknál

[ Szerkesztve ]

(#117685) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Erste -> IBCE transzfernél látom, hogy az átvinni kívánt TBSZ-emen van 90 euro szabadon. Hogy éri meg, vegyek rajta amennyire csak tudok már meglévő eszközöket, vagy kérjem a 90€ transzferét?
Sehol sem találom hirtelen az Erste honlapján az erre vonatkozó díjjegyzéket… :W

(#117686) aAron_ válasza julius666 (#117683) üzenetére


aAron_
őstag

Ezekben az esetekben mind racionális volt / lett volna MÁK mellett devizás termékeket is venni.

De a jövőben már én is máshogy fogom kezelni az ilyen szituációkat, az biztos. Az itteni válaszok is megerősítettek ebben. :R

#117685Peetey91: Elvileg normál deviza utalás költségeivel egyezik meg. Így már benne van a kondíciós listában.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#117687) Vesa válasza aAron_ (#117654) üzenetére


Vesa
veterán

A leggyakoribbat nem is említetted...Segítesz valakinek, mert a tudatlansága miatt elvárja, hogy mások oldják meg az életet, majd később, ha netán nem úgy alakul valami ahogy Ő azt eltervezte -pl. kevesebb hozam-, akkor Te leszel a hibás mindenért, és el leszel hordva mindennek.

A tudomány a valóság költészete!

(#117688) Vesa válasza pictigjis (#117684) üzenetére


Vesa
veterán

Őszintén nem értem, miért fizet valaki külföldön forint számláról? :F

A tudomány a valóság költészete!

(#117689) Peetey91 válasza aAron_ (#117686) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi! Akkor jobban járok az utalással, mint a vétellel :R

(#117690) aujjobba válasza Vesa (#117688) üzenetére


aujjobba
addikt

Mert nem ismeri ezeket az aprosagokat, nincs is az orra ala tolva, a tajekoztato SMS egy szot sem ejt rola, kisebb osszegeknel eszre sem veszi, eleve nem feltetelez ekkora merteku lehuzast, altalaban nem is jon elo napi szinten ez csak mondjuk nyaralas alatt, stb.

2012-ben forintos szamlarol kartyaval fizettunk mindent Horvatorszagban a naszutunkon amit lehetett, en se tudtam a negativumait, mas se emlitette.

Eloszor 2016 tajekan jott ez szembe, amikor a cegnel el kellett szamolnom/visszaigenyelnem a kolteseimet.
Akkor neztem ossze eloszor az SMS-eket a szamlakivonat osszegeivel, akkor kellett eloszor a valtasi arfolyamokat szamolgatnom.

(#117691) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Vannak itt excel prok? :D Pár függvényt próbálok összedobni, de kezdek bele kavarodni. Mindig oda lyukadok ki, hogy marad a manuális módszer. Témába vág, szóval azért ide írtam. Ha esetleg valaki tud segiteni pm-ben, azt megköszönném.

(#117692) Csigusz23 válasza Pietrosz (#117691) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Jelen :D

(#117693) Kepe2020


Kepe2020
újonc

Én egyedül a barátnőmnek adtam tanácsot.
Neki is Unit linked biztosítása volt, mikor megtudta hogy minimum fél éves befizetését megkapta az ügynök aki egyébként egy régi haverja volt kicsit leesett az álla szegénynek.
Most webkincstárja van ott van a pénze(plusz NyeszR),, csak lényegében én mondom mindig neki hogy mit csináljon. Egyáltalán nem érdeklik a pénzügyek. Ha én nem volnék akkor valami hasonló jó megtakarításba ülne.
Igazából nem tudom az ilyen emberekkel mit lehet kezdeni. Kéne valami tisztességes ügynök hálózat, viszont ilyen nincsen.
Én alapból nem adok senkinek tanácsot szerintem fölösleges.
Max elmondom én mit csinálok.

(#117694) Addel válasza Kepe2020 (#117693) üzenetére


Addel
senior tag

Az a helyzet, hogy üzletben nincs haverság, sőt rokonság se biztos. Mikor nekem az unokatesóm, aki a Generalinál dolgozott, ajálott egy "nagyon jó biztosítást", aztán amikor mondtam neki, hogy értem én, hogy ebből él, de legalább a rokonokat nem kéne megpróbálni átbaszni, aztán még ő sértődött meg, mert szerinte ő csak jót akart. :U

(#117695) válasza Addel (#117694) üzenetére



addikt

Amugy a legtöbb ilyen ügynök betanított munkás szinten árulja ezeket, adott esetben tényleg elhiszi, hogy jó terméket árul. Még sok éve engem is megpróbált beszervezni egy jó nevű nemzetközi biztosító fejese. Amikor mondtam neki, hogy nem lenne gyomrom ehhez, nagyon elkezdte magyarázni, hogy ez milyen jó annak, aki köti. Ha valaki nincs nagyon képben, siman elhiszi neki es jóhiszeműen árulja a szart

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#117696) Mercutio_ válasza aAron_ (#117654) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy ciki nekik elismerni, hogy nem (teljesen) értik amit magyarázol, ezért bólogatnak, meg "hű-ha"-znak, és esküdöznek, hogy úgy tesznek, ahogy megbeszélitek, de fentiek miatt a bankos/UL-ügynök ugyanúgy meg fogja tudni győzni őket arról, hogy az nekik jó :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#117697) ngaba


ngaba
aktív tag

Hoppá. 2 hónapja van ex-USA world UCITS ETF:
EXUS.
Xtrackers, 0.15% TER.

[ Szerkesztve ]

(#117698) Vesa válasza Addel (#117694) üzenetére


Vesa
veterán

A legtöbbnek fogalma sincs, mit árul. Kb. annyit értenek meg az egészből, hogy ha eladják, akkor kapnak X% jutalékot. Mint a DM vagy MLM ügynökök, többségében azok se tudják mit beszélnek, ők is csak be vannak hülyítve a csodás karrier és pénzkereseti lehetőségekkel. Utóbbi időben ide lehet sorolni még az "ingatlanügynököket" is. Ennyi ostoba mancikát még életemben nem láttam az ingatlanpiacon, mint jelenleg. Többségük írni és beszélni se tud rendesen. :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#117699) Brandynew válasza Kepe2020 (#117693) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez a kulcs: "Egyáltalán nem érdeklik a pénzügyek.". A barátnőd legalább próbálkozik, de a magyar lakosság 67%-ának semmilyen megtakarítása nincs. Ez az a 67%, aki Facebookon hüledezik minden cikk alatt, ami megtakarításról, befektetésről szól, és ez az a 67%, aki szerint teljes egészében az állam feladata ellátni a nyugdíjasokat. És szintén e közül a 67% körül kerülnek ki azok, akik szerint a bankok ellopják a pénzüket és a hitel ördögtől való.

Nyilván van közöttük olyan, aki tényleg nem tudna befektetni 10 Ft-ot sem, mert mondjuk nincs meg a 8 általánosa sem, leszázalékolt és egy tanyán él, de azért ez nem a 67%.

Inkább arról van szó, hogy a magyar lakosság 25-35%-a funkcionális analfabéta, és rajtuk kívül is sokan vannak, akiknek gyakorlatilag semmilyen pénzügyi ismerete nincs. Ha a megtakarítási statisztikából indulunk ki, akkor ez a lakosság durván 67%-a.

Sajnos ez az alapanyag, várhatjuk, hogy a jövőben egyszer majd jobb helyzetbe kerül az ország, de látjuk, hogy a magyarok nagyobbik része iskolázatlan, alacsony IQ-val rendelkező, buta ember. Ilyen emberalapanyagból nem tud sikeressé válni egy nemzet. Marad a régió idők felemlegetése a Rubik-kockával, a biztonsági gyufával meg a dinamóval. Azóta a magasabb intellektussal rendelkező emberek zöme vagy elhunyt vagy kiköltözött külföldre. Az egyetlen esélyünk az lenne, ha megtöltenénk az országot bevándorlókkal (lehetőleg nem nepáliakkal), akik a magyarok helyett biztosítanák a fejlődéshez szükséges intellektust.

[ Szerkesztve ]

(#117700) forumpista válasza Mercutio_ (#117696) üzenetére


forumpista
aktív tag

Az ugynokok mindig elonyben lesznek hozzad kepest.
Mert te elmondod a kockazatokat es lehetseges hatulutoket, az ugynok pedig nem. Es amirol nem tud azon nem aggodik, sot annyival is jobbnak tunik az ugynok altal ajanlott.

Masfajta de jo pelda erre amikor az ikea visszahivta vmelyik toltojet mert kis szazalekban tuzveszelyesse valhatott. Erre atlagember reakcioja: de jo hogy nekem random csingcsung toltom van, azt meg sosem hivtak vissza…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.