Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunder78


Thunder78
senior tag

Már másodszor jártam úgy nemrégiben, hogy benézett hozzám ''villámbácsi'', egyszer a videóm, másodszor az erősítőm fogta meg, nem szeretném, hogy harmadikra egyáltalán bejusson.
Érdekelne, hogy használ-e valaki ilyen elosztót?
Milyen kiszerelésbe léteznek (legalább 8 helyes kéne)?
Valamit mik a tapasztalatok?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#2) kisninja


kisninja
őstag

Ha jot akarsz akkor az ups talán megvéd a vilámtól (szerintem az ilyen elosztok nem érnek semmit)
az igazi védelem 3 lépcsös !

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#3) l@czko válasza Thunder78 (#1) üzenetére


l@czko
tag

Szia!

Használok vagy 3 fajta túlfeszes elosztót.Tapasztalataim nincsenek,de még - szerencsére - egyik sem szólalt meg.Két darab 6 helyes van és egy darab egy helyes.
Mivel áramszolgáltatónál dolgozom, beszéltünk az otthoni villamos hálózat túlfesz védelméről.Külföldön,pld. Ausztriában van a fogyasztásmérő után beszerelve egy spéci túlfesz levezető.Ez, ha megszalad a feszültség, leválasztja az otthoni részt és - elvileg - megvédi azt.Ezeket egy működés után cserélni kell és - nekünk - elég drágák,ha lehetne kapni.:)
De sajnos léteznek több kilovoltos ún.feszültség tüskék, amelyeket nem tud megfogni szinte semmi.Tehát ha vásárolsz ilyen-olyan elosztót,ami erre a célra szolgál, akkor nem 100% -ban véded meg a cuccaid,hanem csak csökkented a kockázatot.
Az ups-ek is képesek túlfesz védelemre.
Csak ennyit szerettem volna mondani.Talán segített.

(#4) -Jackson-


-Jackson-
őstag

elméletileg a jobbfajta tápokban is van túlfesz-védelem, nem?

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#5) Thunder78


Thunder78
senior tag

Az UPS elképzelhető lenne a számítógépnél, de a hi-fi-re nem köthetem. Egy olyan UPS, ami a teljes hi-fi-t elbírná, legalább 100k Ft-os nagyságrendű összegbe kerül. Ennyit azért nem akarok költeni. Meg aztán a hangminőség miatt sem lenne ez jó megoldás.

Egyébként úgy tudom, hogy némelyik komolyabb tápba van valamennyi túlfesz védelem, de mivel nem nagyon lehet erről utánaolvasni, nem tudhatom, hogy milyen és mennyire megbízható.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#6) Thunder78 válasza kisninja (#2) üzenetére


Thunder78
senior tag

''az igazi védelem 3 lépcsös !''

Ez leírnád nekem részletezve? Merthogy annyira nem vagyok benne ebben a témában.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#7) kisninja


kisninja
őstag

Nos a három lépcsös
3 - Nagy feszültség(Villám, nagy fesztüske stb..) ezellen az árlag juzer nem szerelkezik fel (csak nagy értékü szerver ill nagy értékü gépeknél) ez a cucc nagyon nagyon sokbakerül (szerintem)
2 - Értelem szerüen ez a közepes feszt védi ki
1 - Finom szürés

Ez azért három lépcsös mert egyben nem lehet megvalositani. A jó UPS-ekben az utolso kettö bennevan. (1,2) Ez elég szokott lenni az átlag embernek, mert a villám nem csak a gépbe csap bele hanem a villamos háloztaba erre meg sok minden rá van kötve (az az elvezeti a villám javát) a maradékkal meg az ups is megtud birkozni. (álltalában)

Az ups átkapcsol akkura ha nem jo a hálozat (fesz tüske, áramingadozás, áramszünet) az elosztó meg jó esetben kikapcsol.
Véleményem szerint ezek az elosztok nem sok mindenre jók.

Ups-t használtan vegyél! Olcsón hozzálehet jutni, már nagy teljesitményűhöz is (általában rossz akkusat adnak el, az meg ki kell csrélni és kész is a jó cucc)
Ha a hifit is hozzáakarod kötni akkor SINUS-ost vegyél a kváziszinuszossal aszem nem müködik rendesen.
Nekem is van egy eladó UPS-em (rosz akkuval)
APC Smart-ups 600va -es (nem mai joszág de tökéletessen megy) és még sinusos is a papirok szerint.

[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8) moonman


moonman
titán

APC SurgeArrest Bővebben: link

(#9) Thunder78 válasza kisninja (#7) üzenetére


Thunder78
senior tag

Hi-fihez akkor sem túl jó ötlet.
Csak az erősítő képes megenni jó 400W-ot ... ez bekapcsoláskor több is lehet. Akkor még nem megy mellé sem a tv, sem egyéb kisfogyasztású cuccok (cd, dvd, video, stb.)
Szóval egy 600VA-re nem bíznám.
Egyébként ha veszek, akkor számítok az 1 év gar-ra is, tehát újat veszek.

Számítógéphez tiszta sor, hogy UPS. Van olyan, aminek 5 kimenete van?
Én csak 4-essel találkoztam.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#10) steve@prhw válasza Thunder78 (#9) üzenetére


steve@prhw
őstag

Elvágtam egy áramkábelt, és a végére raktam egy elosztót, és kész a túlfeszvédelem a nyomtatóhoz, szkennerhez és hangfalakhoz...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#11) L3zl13 válasza kisninja (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez hülyeség, az UPS-ben ugyanolyan védelem van, mint ezekben az elosztókban. Meg egy kis plusz elektronika, és akksi az áthidaláshoz.

3 lépcsős védelem.

Már soxor megkérdeztem sok topicban, de senki nem válaszolt rá.

Ha tényleg nem érnek semmit ezek az elosztók, akkor a nevesebb gyértók miért vállalnak milliós garanciát a rájuk csatlakoztatott összegekre?

Ráadásul. Ha neki egyszer az egyik cucc szált el, egyszer meg egy másik, akkor nem ütött be hozzájuk villlám. Ha tényleg beütött volna, akkor az összes cucc elszállt volna esetleg a fél házzal együtt. Csak a közelbe csapott be valahova villám, és a vezetékeken keresztül jutott el az ő házukba is. Ilyen ellen pedig nem kell szvsz varrisztor meg szikraköz meg akármi.

Túlfeszvédőt vegyél nyugodtan, de lehetőleg valami normális márkát.
Ajánlom az APC-t, MGE-t és a Belkint.
Nekem APC UPS-om és Belkin túlfeszvédőm van. Utóbbinál 80000€ körüli garancia van a csatlakoztatott eszközökre ami az EU területén érvényesíthető. (És ugye mi is EU tagok vagyunk.)
APC-nél is valami hasonló a helyzet.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#12) L3zl13 válasza L3zl13 (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Későn vettem észre:
'' rájuk csatlakoztatott összegekre'' -> rájuk csatlakoztatott eszközökre

Aki hülye, haljon meg!

(#13) csemberlen válasza L3zl13 (#12) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért kiváncsi lennék, hogy valaki már kapott-e vissza pénzt tőlük.
Egy picit értek hozzá, mert villanyszereléssel foglalkozok, úgyhogy egy nagyenergiájú villám közeli becsapódását ezek nem nem védik ki.
A több lépcső az szükséges, bár az első, és második lépcsőt már sikeresen egyberakták amit a biztitáblához kell betenni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14) Kika


Kika
csendes tag

Nekem az UPS és a feszvédő is APC, gondolom nem veletlenul irjak ra, hogy a beledugott eszkozokre 40,000 €-ig vállalnak garanciat.

Amugy egy kicsit tovabb gondolva a fent leirtakat, hogy ha csak a gepet veded, a ra kotott audio eszkozt (erosito/hifi) nem, akkor onnan is bejohet :)

A masik resze, hogy azert annyira nem gyakori a villamcsapas, raadasul eleg keves olyan haztartas van, ahol pl APC tulfeszvedelem van. Mekkora az eselye, hogy fizetniuk kell? Es ha meg ossze is jon, mekkora az eselye, hogy tobbezer euros cucc van bedugva... ;-)

(#15) moonman


moonman
titán

én is úgy tudom, hogy a három lépcső egyike a lakóház betápjánál kell, hogy legyen, ez Budapesten (de sztem egész magyarországon) nagyrész nincs. én azért bízom az ups-emben, egy partnercégnél szállt már el szerver, és kaptak is kártérítést.

(#16) Thunder78


Thunder78
senior tag

Köszönöm az infókat, utánajárok ezeknek az eszközöknek, hogy egyáltalán hol tudom itt Vas megyében beszerezni.
Mellesleg a számítógép és a hi-fi külön körön van, külön kismegszakítón is. 1-2 éve lett felújítva a teljes épület villamos hálózata, akkor meg már mind1 volt, hogy egyel több vagy kevesebb kismegszakító van-e bent.
Egyébként a távolban vágott be és a villamos hálózaton söpört végig, néhány utcában szétdurrogtatta a tv-t vagy egybet, nálunk egyszer a videót egyszer az erősítőmet találta meg. Nem volt gond, mert a biztosító fizetett, csak a sok utánajárásnak és várakozásnak szeretnék elébe menni.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#17) kisninja válasza L3zl13 (#11) üzenetére


kisninja
őstag

jo jo talán a márkásabb (APC,MGE,PW) elosztok érnek valamit (én a gagyi elosztokra gondoltam(ATC stb...)
De egy eloszto akkor sem véd meg a fesz tüskéktöl zavaroktol stb... csak a villámcsapástol.
aszem 6000v-ig tesztelték egy villámban meg sok sok amper meg fesz van

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#18) slug


slug
senior tag

a Metroban vettunk egy Trust tulfeszultsegvedot, nagyon hasznos, felesleges egy szunetmentest vasarolni, ha csak amiatt, hogy ne menjen el az osszes munkad egy aramszunet miatt. Az ara 2500 Ft volt, es 6 ferohelyes.

(#19) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Ha jol tevedek mintha itten is ijjesmirul cseveresztunk volna...Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) moonman válasza slug (#18) üzenetére


moonman
titán

inkább nem tesztelném a hifimen :D

(csak összehasonlításképp, egy normális apc cucc, 40-50ezerbe fáj)

[Szerkesztve]

(#21) slug válasza moonman (#20) üzenetére


slug
senior tag

ahogy erzed, nekem tokeletesen megfelel 2 gepnek, 1 monitornak

(#22) efi99 válasza kisninja (#17) üzenetére


efi99
senior tag

Azért ez nem rossz:
http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=&Section_Id=200961&pcount=&Product_Id=144227&Section.Section_Path=%2FRoot%2F%DCberspannungsschutz%2FSurgeMaster%2FSurgeMas%2E%2E%2Eeihe2003%2FGoldSerieReihe2003%2F
90000A-ig véd.
Nálunk is kapható a Conrad-nál: 23 rugó.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#23) Thunder78 válasza efi99 (#22) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ez az a típus, amire a Belkin garanciát is vállal?
Ha igen akkor érdekelne, helyileg hol van az üzlet? (jöhet mailbe is, ha not public)

szerk.: Érdekelne még, hogy maximum mekkora teljesítményt lehet rákötni?

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#24) L3zl13 válasza Thunder78 (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Belkin szerintem minden eszközére van ilyen garancia. Esetleg az összeg lehet változó.

Az enyén is hasonló, csak 4 dugaljjal, és antenna védelem nélkül.

Az csak 19500A-is véd, és 1000J-ig, de 20 milla forint garanciát vállalnak a rákötött eszközökre. Ez 3600W-ot bír el folyamatos üzemnél a doboza szerint.

No ha érdekel valakit elég részletes infó van a cuccról a dobozon, a hozzáértők kedvéért, hogy ne a levegőbe beszéljünk:

Elektromos adatok:
230V/16A/50Hz/3680W

Legnagyobb ennergia disszipáció: 1034J (fázis-nulla: 238J, fázis-föld: 238J, nulla-föld: 238J, telefon: 320J)
Maximális áramlökés: 19500A (fázis-nulla: 6500A, fázis-föld: 6500A, nulla-föld: 6500A)
Max feszültséglökés: 6000V
Reakcióidő: <1ns

Elektromágneses interferencia/zaj elnyomása: 150kHz~100MHz max 43dB csökkentéssel.

Két indikátor led, ami jelzi a földelés és a túlfeszültségvédelem megfelelő működését

300V-os fém oxid varrisztorok vannak benne túlfeszvédelemre

Olvadóbiztosíték arra az esetre, ha nem tudja másképp elvezetni az energiát.

Másodlagos biztosítékok és Varrisztorok az elektromos tüskék ellen

Nagyfrekis kondenzátor az elektromos zavarok elnyelésére és kiegyenlítésére.

Ja és persze az élettartam garancia. (Ha meghibásodik, vagy kiég védelem közben akkor ingyen javítják vagy kicserélik.)
+ A már említett csatlakoztatott eszközökre vonatkozó gari.

A fenti adatok alapján egy szakmabéli biztos meg tudja mondani, hogy mit véd ki a cucc, és mit nem. Én annyira nem értek ehhez a részéhez.
Szvsz ennyit megér, még ha esetleg nem is nyújt tökéletes biztonságot. (Igaz nekem ingyen volt. :DDD)

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Thunder78 válasza L3zl13 (#24) üzenetére


Thunder78
senior tag

Engem meggyőztél.
Helyileg hol találom az üzletet, ahol megvehetem?

Ui.: Már volt értelme a topicnyitásnak :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#27) t_ferenc


t_ferenc
őstag

hi!

tudnátok vmilyen olcsó, de megbízható túlfesz védelmet ajánlani?

if you fall seven times, stand up eight

(#29) t_ferenc válasza Kalandor (#28) üzenetére


t_ferenc
őstag

nem vagyok ma igazán képben mi? :DDD pedig szakdogát kéne írnom.

if you fall seven times, stand up eight

(#30) echo001 válasza Kalandor (#26) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
egy kerdesem lenne
ez meddig ved ?
mert az apc+apc protectnet egyutt 4 millio voltig igaz az huzosabb meg 1 x hasznalhato :)

Echo

(#32) LukE válasza Kalandor (#31) üzenetére


LukE
veterán

akkor ott valami nagyon csunyan el van irva, mert az amper egy aram mertekegyseg, es ha mar aram folyik, akkor az nem ok.
40000A meg talan aluminium koho nagysagrend lenne...

szerk: 4kV-os csucserteku feszultseg tuske meg hiheto lenne, de az esetek nagy reszeben csak nagyon rovid ideig birjak. Es ha tenyleg nagy volt a pofon, akkor masodikat lehet, hogy a gep kapja, mert megsul a belseje.
Egyebkent nem akarom az ordogot a falra festeni, es komoly cegek cuccai tonkre mehetnek, de volt olyan tulfesz vedos eloszto, ami a vedo felvezetok kiszedes utan is zold fennyel jelezte, hogy koszoni szepen jol van...

A harmadik meg az, hogy MO-on mennyire tudod behajtani a garanciat. Olyat mar hallottam, hogy usa-ban kifizették a kart, de itthon...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) neduddki válasza Kalandor (#28) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HUntanakoztal vel 6e-ert igazan elrulatanad eppon most vadaszom egy masikra.
most eppen tuluk gondolkodom az 5800Ft-s joszagon Bővebben: link >elosztok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) L3zl13 válasza LukE (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amper a leírás szerint max Áramlökés érték. Hogy ez mit takar azt nem tudom. De az is szerepel, hogy az áramlökést Amperban mérjük...

Garancia: Nem tudom milyen eséllyel fizetik ki, de szerintem Eu tagként már esélyesebb, mint előtte.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) LukE válasza L3zl13 (#34) üzenetére


LukE
veterán

jo, teljes leirasat nem lattam.
Akkor mar csak azt kene tudni, hogy milyen tavoli aramlokes eseten garantalt az a 39kA...

ja, es ide is berakom akkormar: villamokrol most igy hirtelen: Bővebben: link Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#38) neduddki válasza Kalandor (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KOszi!!!

udv

neduddki

p.s. a z5dikenaszontak a tantobacsik, hogy ma a melleted levi vilolnaykaroba csap be es feled van kellmetes indulasi lehetosege akkor tok mind1 arra a nehany milkos cuccok valok, de ha kicsit szerencsed van es messzebrul gyun akkor jo szolgalatot tudnak tenni ezek a szerkezetek... mongyuk ez ma vagy 8 eve mondtak de nem hinnem hogy sokat valtooztt ahejzet

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) brombadeg


brombadeg
tag

Hol tudok Belkin-t venni? Bekescsabai cimet talaltam, de nekem vagy Pesten vagy Tolna megyeben kene.

(#41) neduddki válasza Kalandor (#39) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajnos hertanal mar nincs:- ((((


udv

neduddki

p.s azelottem sozlonak ok aszt allicsak ok a kepvilelet:- ))) Bővebben: link

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) neduddki válasza neduddki (#41) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ugy tunik ijjen van mo-, belkin F9G726fr3M-GRY
Bővebben: link es enm is ojjan rossz az ar, teccik aszem kimegyek egyert a npokban!!!:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! ezek a belkin cuccok jók! most akciósan lehet kapni az elektróvörldben csak 4990. 4 aljzatos. énis vettem semmi bajom vele jah azondó vok ,hogy ha kipengettem 250 a gépért akkor 5 már nem árt meg a védelméért.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44) brombadeg válasza neduddki (#42) üzenetére


brombadeg
tag

Hol is van ez?
Egyebkent a link amit beraktal az UK szabvany, nem?

Elektroworld-ben csak egy fajta van? Nekem telefonos-tv-s kene?

(#45) neduddki válasza brombadeg (#44) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

N szoval a korabba linkelt apcsmart a mai naptol igencska akcio arlistat hirdet majus elsejetol egy rakas belkin cuccra meg 1 db apc-re.!!!!!!!!!!!
Teremszetesen amit linkeltem annak az eu-s szabvanya erkezik kis hazankba!!! de szamomra erheto nyelvu 32xxJ-os hejejn nics ijjen abra:- )))
En mar be is rendeltem egy rakas 1-est meg a legnagyobbat /a 32xxJ-ost/.
Az 1 esek ma erkeznek a masik meg van majd ki kell menni erte!!!
Erdemes az 1-est is megnezni a maga 11xxJ-vaval !!!
Ha turelmes vagy ebbol osszerakhatod a tablazatot!!!:- )))) benn van minden fontos adat:- )))

Type

APC E10-G

F9H110vdeCW

F9H400en2M

F9H410en2M

F9S620en2M

F9S623en2M

F9M820en2M

F9M823de2M

F9G726de3M

Sockets number

5

1

4

4

6

6

8

8

7

Cable length

1,8m

0m / walmount

2m

2m

2m

2m

2m

2m

3m

Energy rate in Joule

315J

1181J

714J

1034J

1940J

1940J

2700J

2700J

3240J

Peak current spike

5,5KA

25kA

19,5kA

19,5KA

45kA

45kA

75kA

75kA

90kA

Max load

10A

13A

13A

13A

13A

13A

13A

13A

13A

EMI/RFI noise rejection *

10dB

43dB

43dB

43dB

58dB

58dB

65dB

65dB

75dB

Other



Tel. Protection



telephone line protection

tel. Protection

tel/AV protection

Telephone protection

Tel/AV protection

Tel/AV/RJ45 protection

Warranty

3 years

lifetime

lifetime

lifetime

lifetime

lifetime

lifetime

lifetime

lifetime

Connection Equipment Warranty



55000 Euro (EU only)

40000 Euro (EU only)

80000 Euro (EU only)

150000 Euro (EU only)

150000 Euro (EU only)

275000 Euro (EU only)

275000 Euro (EU only)

unlimited

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) brombadeg válasza neduddki (#45) üzenetére


brombadeg
tag

Az apcsmart-hoz én mint magánemberke is odamehetek? Kiszolgálnak? Vagy hogy müxik. Látom az akciót, amit írtál már lekéstem :(

(#47) neduddki válasza brombadeg (#46) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En mint ceg megyek oda, de ha felhicod Oket es keresed Papp Adamot akkor megmongya, amugy az akcio meg el, en varom hog ymegjojjenek az 1-eseim...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48) OddMan


OddMan
őstag

Mi van, ha veszek egy ilyen apc terméket, és ebbe dugom a már meglévő hosszabbítómat?
Bővebben: link
:U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#49) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem egy APC SurgeArrest E25-ös van. Kicsit tojóztam, hogy E15 vagy E25, végül elkaptam a legnagyobbat. :DDD
Tesztelve még nem volt, de nem is muszáj. :o

(#50) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na nekme megjottek az aprosagok:- )))
[kép]
[kép]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.