Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117951) Antonio989


Antonio989
csendes tag

A mostani PMÁP 2031/I kamat kifizetése 05.21 kedd. A kamatkifizetés 1 nappal előtte szokott látszódni, de hétfő az ünnep, ilyenkor már holnap délután várható a kamatkifizetése?

Illetve a tőkét is fel kell használnom, ezt kedden már lesz lehetőségem kiutalni a bankszámlámra? Mennyi idő mire az megérkezik a bankszámlámra, mivel tovább is kell utalnom azt határidőre.

Gondolkodtam rajta, hogy hamarabb kivegyem-e az egészet, mivel ha jól tudom kamatfizetés előtt 2 nappal, már nem enged hozzányúlni, azaz mától.
Ha mondjuk kedden kivettem volna, akkor csak a kamat időarányos részét buktam volna. Ezt jól gondolom? Pl: 1 000 000 Ft + 14,99% 1 149 900 Ft. Ebből kamat: 149 900 Ft. Ez osztva 365 nappal: 149 900 / 365 = 410,68 Ft a napi kamat.

Ha ezt kedden kiutaltam volna akkor 7 × 410,68 Ft = 2874,76 Ft lejön a kamatból. Tehát a kamat 147 025. 1 000 000 Ft a tőke, de mivel idő előtt veszem ki így 1% (10 000 Ft) még lejön, de ez akkor is lejön ha kamat előtt vagy után veszem ki ez már mind1. Ami így kivehető szum: 1 137 025 Ft, tehát 2874 Ft-ot buktam volna csak? Köszi :)

(#117952) 360xbox360 válasza Antonio989 (#117951) üzenetére


360xbox360
tag

Ramesz hogy eladas, beirod a teljes neverteket es kiirja, hogy mennyit kapnal. Felhalmozott kamatot megkapod, nevertekbol meg -1%. Elvileg szunnap elott megkene jojjon a kamat, de kiutalni mar nem fogod tudni szerintem keddig, mert pentek delutan fogjak jovairni leghamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#117953) MrCsiT válasza PredatorZoli (#117935) üzenetére


MrCsiT
addikt

A babakötvényben lévő összeg felhasználását talán igazolni kell valahogy, és mellé eleve csak kötöt célokra költhető ahogy régről emlékszem rá, vagy mi is a jelenleg aktív szabályozás a felhasználásra, tudod esetleg?

Én a kötöttségek (és a 18 év alatt esetleg még bejövő további kötöttségek?!) miatt hajlanék inkább mást venni.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#117954) Uyuarasy válasza MrCsiT (#117953) üzenetére

18 evesen fer hozza a kedvezmenyezett (es csak o), aztan arra kolti amire akarja.

(#117955) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Bocsánat az off-ért.
CIB-es vitruális bankkártyával próbáltam volna MÁK webkincstárban vásárolni, eljutok a jóváhagyásokig (Simple, CIB), minden pipa, a végén meg a kincstár oldalán nagy piros mezőben egy error (sajnos a számot nem írtam fel), hogy tranzakció sikertelen, pénzt sem húzta le. Limitek stimmelnek, kincstárnál nem tudtak segíteni. Járt már így valaki? Mi lehet a hiba?
Közvetlen utána befizettem egy számlát ugyanazzal a kártyával, minden simán végigment.
Előre is köszönöm, ha van ötlet. :R

(#117956) HussarF


HussarF
addikt

Na mi ez a nagy csönd? Mindenki Dagobert bácsi és számolgatja a pénzt, ahogy folyamatosan új csúcsra mennek a tőzsdék? :D

(#117957) bandus válasza HussarF (#117956) üzenetére


bandus
veterán

es hszi bacsinak koszonhetoen meg az eurhuf is merseklodott ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#117958) Segal válasza HussarF (#117956) üzenetére


Segal
veterán

A nyaralós témát olvasgatjuk ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#117959) Hmmz válasza HussarF (#117956) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Nem, volna egy kérdés:
2024-től TBSZ számlán hogyan alakul a kettős adózás felmondása miatt a sima USA részvény/ USA ETF és az USA osztalékfizető részvény adózása, a TBSZ lejáratakor érdekelne. Ha jól tudom itthon adó és bevallás mentes, na de USA von e le valamilyen (30%?!?)adót a visszaváltáskor a nyereségből?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#117960) Paxker315 válasza HussarF (#117956) üzenetére


Paxker315
addikt

ja, nem tervezetten, hanem impulzusból "véletlen" sikerült múlt hónapban is 2x meg most hónapban is 2x vásárolni nyomi áron. Nem hiszek az időzítésben, de ez kiadta most. Hosszú távon úccsesincse' nagy jelentősége ;] viszont tök jól esik, hogy a WVAL úgy tűnik, növekszik, bár alapvetően még mindig picike.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#117961) somegi válasza Hmmz (#117959) üzenetére


somegi
csendes újonc

Röviden: A tbsz-en neked nincs dolgod az amerikai osztalékkal. Eleve nettó osztalékot kapsz meg és a levont adó meg sem jelenik nálad.

(#117962) aujjobba válasza Segal (#117958) üzenetére


aujjobba
addikt

sell in May & go away :)

(#117963) forguet válasza Paxker315 (#117960) üzenetére


forguet
senior tag

Most tudnek lump sumolni egy nagyobb osszeget de nem visz ra a lelek h 120-on vasaroljak be vwce-t. Kicsivel tobb mint fel ev alatt 23% novekmeny.

Dehat ertem en h nem peldatlan ez, maradva vwce-nel 2020 marcius 2021 nov kozott masfel ev alatt ment fel 70%-ot, a mostani run tkeppen aranyaiban ugyanez

Tehat 2 honap mulva veszek majd inkabb 125-on :DD

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#117964) HussarF válasza forguet (#117963) üzenetére


HussarF
addikt

Én tudtam volna lump sumolni 98-on VWCE-t novemberben. Inkább csak a felét tettem bele, mert mehet az még lejjebb. Utána 104,5-en, ATH-n már nem akartam venni, gondoltam várok egy visszahúzást. Meg is jött a visszahúzás április 20-a után, szinte tökéletesen elkaptam az alját a korrekciónak... 114,5 körül. :C

(#117965) Paxker315 válasza forguet (#117963) üzenetére


Paxker315
addikt

Nekem tegnap lett egy impulzus hogy vwce elad a banatba és megy az összeg jpgl-be végül is miért ne? :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#117966) SzGee válasza Paxker315 (#117965) üzenetére


SzGee
aktív tag

Én még mindig JGPI fan vagyok, ha végre meglesz a FIRE, akkor a teljes pénzem abban lesz :K
Az osztiból kényelmesen megélünk majd

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#117967) Paxker315 válasza SzGee (#117966) üzenetére


Paxker315
addikt

Áh én nem "fan"-ként jellemezném a viszonyom, hanem. Jelenleg erősebb a meggyőződésem, hogy nekem ez kell, mint pár hónappal ezelőtt volt. Legnagyobb szelet faktor-alapom, de mehet bele több. :B duplázni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#117968) zoo8800 válasza HussarF (#117956) üzenetére


zoo8800
veterán

Szép csendben rágom a körmöm, milyen korrekció lesz ma ;]

rip and tear, until it is done

(#117969) Segal


Segal
veterán

Megmondták nekünk mibe tegyük a pénzünket :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#117970) TCr válasza HussarF (#117964) üzenetére


TCr
veterán

:DDD :DDD :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117971) DopeBob válasza Segal (#117969) üzenetére


DopeBob
addikt

"illetve 2023-ban, a még mindig magas inflációs környezetben lehetett látni, hogy elindul a visszaáramlás a Máp Plusz felé" :Y WTF? :D

MZ/X

(#117972) ngaba válasza Paxker315 (#117967) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem ugyanarról beszéltek szerintem (JPGL vs. JPGI).

(#117973) Segal válasza DopeBob (#117971) üzenetére


Segal
veterán

Erre a mondatra én is felkaptam a fejemet :DDD
Kiváncsi leszek arra a lépcsős kamatozásra, de tutira valami fos kamattal indul, de ha kitartasz mellette akkor majd mire jobb lehetne megint jön valami gebasz...
Viszont júniusban indul, tehát hamarosan bejelentik. Vajon a jelenlegi pmap-ot is kukázzák akkor a hónap végén vagy kivárják vele a június végét hogy egyszerre legyen kivezetve a jelenlegi fixmáppal?
1 dolog a biztos jelenleg. Nem mi fogunk jól járni a változásokkal :N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#117974) Tyson5


Tyson5
tag

Ersténél milyen néven fut az s&p500 etf? usd pénznemben. Nem találok értelmeset

(#117975) zichie


zichie
senior tag

Erste Netbrokeren van limites ajánlat vétel/eladás visszavonási díj. Tettem vételi ajánlatot 3 hét lejárattal, már két hét eltelt, de amit venni akarok, az sajnos nem esik, hanem emelkedik, így úgy döntöttem, hogy visszavonom, nem várom meg a 3 hetet. Azért kérdezem, mert CIB esetében sajnos van díja az ajánlat visszavonásának, amit díjjegyzékben fel is tüntetnek. Erste esetében végigbogarásztam a díjjegyzékeket, de sehol nem találtam, hogy pl. 0 forint lenne. Annyit tudok, hogy ha lejárt az ajánlat és nem teljesül, akkor ennek a nem teljesülésnek nincs külön díja sem CIB, sem Erste esetében. Továbbá az is érdekes lehet, hogy ha az ajánlat lejár vagy visszavonom, akkor visszakonvertálódik-e az összeg euróról forintra? Forint forrásból tettel vételi ajánlatot eurós ETF-re, amikor volt EUR-HUF konverzió.

(#117976) ngaba válasza Segal (#117973) üzenetére


ngaba
aktív tag

Azt már belengették régebben, hogy az 1MÁP megszűnik, mert a MÁP+-t úgyis 100%-on vissza lehet váltani kamatfordulókor. (Persze lehet, hogy ez a verzió már nem él, mert megkutatták, hogy bizalmatlanabb lenne a hosszabb futamidővel a laikus lakosság.)
Ebben van egy apró trükk: Ha az 1MÁP lejáratakor jön az SMS, hogy pénz érkezett a számládra, akkor nem ér veszteség (nominálisan), ha nem csinálsz semmit vele. Viszont ha a MÁP+ kamatfizetésekor érkezik az SMS, és nem figyelsz, kicsúszol az 5 napos időkeretből, akkor már csak büntivel tudod visszaváltani. Ügyes. (Plusz pszichológiailag amúgy is könnyebb nem visszaváltani a MÁP+-t, mint újra befektetni az egész lejárt 1MÁP-ot.) :)

(#117977) DopeBob


DopeBob
addikt

Erste Investment-től kerestek ma engem is. Kb azt próbálták óvatosan megtudni, mi a terv a számlával, maradok e ügyfél... kaptam dedikált kapcsolattartót is :D Elég nagy lehet az elvándorlás ezek alapján. Új TBSZ-t már nem tervezek náluk nyitni, de amíg tart a Future, marad a számlám, aztán meglátjuk. Mondjuk nyugodtabban alszom, hogy több helyen vannak a megtakarításaink.

MZ/X

(#117978) TCr válasza Tyson5 (#117974) üzenetére


TCr
veterán

Én a keresőben csak Euróért megvásárolhatóakat találok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117979) Tyson5 válasza TCr (#117978) üzenetére


Tyson5
tag

Milyen USD alapú etf van az ersténél, amit érdemes lehet venni hosszútávra? Botrányos ez a kereső

Illetve USD számlán lehet venni EUR részvényt vajon?

[ Szerkesztve ]

(#117980) TCr válasza Tyson5 (#117979) üzenetére


TCr
veterán

Én ezt az 1-et találtam, de a terméket nem ismerem. A többi mind EUR deviza.

A második kérdésedre nem tudok válaszolni, de kérdezem: van náluk külön "USD értékpapírszámla"?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117981) SzGee válasza ngaba (#117972) üzenetére


SzGee
aktív tag

Igen, nem ugyanaz

JGPI - JPMorgan Global Equity Premium Income UCITS ETF USD (dist)
JPGL - JPMorgan Global Equity Multi-Factor UCITS ETF Accumulating

If you leave me, can I come, too?

(#117982) Paxker315 válasza SzGee (#117981) üzenetére


Paxker315
addikt

:) rákerestem még, a JGPI-nek már van accumulating változata is (JEGA). Csak azt nem értem, hogy az eredeti üzenetedben az osztalékot hogy nem vettem észre.. ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#117983) PredatorZoli válasza zichie (#117975) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nincs díja mert eleve csak akkor terhel díjat ha teljesül. A váltott deviza nem fog visszaváltódni.

(#117984) PredatorZoli válasza ngaba (#117976) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az államnak azért jobb így, mert ha valakinek lejár az 1 éves és amúgy nincs vele terve de ott hever a számlán, akkor az állam azt a pénzt nem tudja használni, hisz ez nem olyan mint a bankban, itt a pénzszámlán levő pénz az nogo.
És hát így mondhatják azt hogy aki csak 1 évre tervezi tartani akkor arra is van lehetőség, de aki beteszi és elfelejti akkor annak marad bent, és ez végülis az ügyfélnek is jó lehet mert amíg elfelejtkezik róla, addig is kamatozik.
Az persze kellemetlen ha valakinek nem pont abban az 1 hétben jut eszébe hogy venné ki és ezért fizetni kell fél %-ot. Ez valószínűleg hozzátartozik a konstrukció ravaszdiságához, ezt a kevésbé tudatos ügyfelek benyelik.
Egyébként is az volt a planjük hogy az átlag lejárati időket növeljék.

(#117985) Antonio989 válasza 360xbox360 (#117952) üzenetére


Antonio989
csendes tag

Köszi. Ma már nem listázta az eladásnál de ha rossz lenne a számításom akkor írtátok volna. Jövőhét kedden ha kiutalom a tőkét a bankszámlámra mikorra érkezik meg? Szerdán már rajta lesz?

(#117986) 360xbox360 válasza Antonio989 (#117985) üzenetére


360xbox360
tag

Munkaido alatt kb kovetkezo oraban megerkezik. De indithatod a hosszu hetvege alatt is ha jovairtak es akkor kedd reggel mar ott lesz.

(#117987) Tesztelo.hu válasza SzGee (#117949) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ki mondta, hogy nem megy? Feltettem egy kérdés, hátha van egyszerűbb megoldás (pl. írt valaki rá egy programot). De úgy tűnik, itt már kérdezni sem lehet, mert ha kérdezel, akkor egyből neked ugrik a "nagyokos", hogy akkor minek kezdtél bele, meg egyéni szoc. probléma, nem felelős magatartás stb. Ezek egyike sem segítség, hanem a másik lenézése, lehülyézése. Nem minősítést kértem tőletek, hanem ötletet (az Exceles megoldáson kívül, azt ismerem, tavaly is úgy csináltam). Részemről lezártam a kérdéskört.

(#117988) Tyson5


Tyson5
tag

s&p500 indexet forint, vagy euró alapon érdemes venni 5 éves időtávon? Ha úgy kalkulálok, hogy romlik a forint- euró/dollár árfolyam (tehát 1usd 400ft fölött lesz szerintem), akkor végülis jobb eurban venni nem? vagy mindegy?

(#117989) aujjobba válasza Tyson5 (#117988) üzenetére


aujjobba
addikt

Veszel egy $10 arfolyamu reszvenyt ma, majd eladod egy honap mulva amikor 400 ft egy USD.
Mondjuk a reszveny arfolyama nem valtozott kozben.
Bekerulesi ertek 3560 ft, kikerulesi 4000 ft.

Ugyanezt a reszvenyt forintban denomimalva veszed meg majd adod el:
Bekerulesi ertek 3560 ft, kikerulesi 4000 ft.

[ Szerkesztve ]

(#117990) Tyson5


Tyson5
tag

Most illegálisban járok? Ez az első vásárlásom az Ersténél, nem rontok el semmit? jól értem, hogy kb. 199 ezer Ft most 1db részvény? 1db-ot akarok venni

(#117991) TCr válasza Tyson5 (#117990) üzenetére


TCr
veterán

Nem jársz tilosban.

Jól érted, de ez nem részvény, hanem ETF.
Érted a terméket, amire épp el akarsz költeni 200e Ft-ot?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#117992) Tyson5 válasza TCr (#117991) üzenetére


Tyson5
tag

Bocsi, eft. Nagyjából megvan, hogy mi az az etf, talán ennél nem is kell több. Ha beesik a Tesla, vagy az egész autóipar/bank szektor, attól még az s&p500 nem fog, vagy kevésbé.

Igazából azt nem értem miért írja ezt, először azt hittem elnézem egy nullát, 199,3Ft egy ilyen etf én meg 199 ezerért akarom venni :) Furcsa, hogy az ersténél nem lehet tört részvényt/etf-et venni. Eddig revoluton gyakoroltam.

(#117993) Paxker315 válasza aujjobba (#117989) üzenetére


Paxker315
addikt

viszont, ha HUF-ban veszi, nem mentesül az árfolyam-nyereség adótól? Most nem emlékszem, hogy TBSZ-en attól eltekintenek-e (feltéve, hogy nem töröd fel idejekorán) :) szerk: ja, TBSZ-en nem téma az árfolyamnyereség sem.

#117992 Tyson5 Viszont az S&P500 gyakorlatilag 1etlen piac kis számú részvénye, "large cap growth" részvények, így diverzifikációban, kockázatoptimalizációban van jobb választás.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#117994) aujjobba válasza Paxker315 (#117993) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem mentesul semmitol, az ado alapja a kikerulesi ertek forintba atszamolva az eladaskor ervenyes deviza arfolyamon minusz a bekerulesi ertek forintba atszamolva a vasarlas napjan ervenyes deviza arfolyamon.

[ Szerkesztve ]

(#117995) PredatorZoli válasza Paxker315 (#117993) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

semmilyen adóelőnyt nem ad, se tbsz-el, se anélkül. BÉTa piacon nem igazán éri meg venni a nagy spread miatt(max 1 db-ot a min jutalék miatt). Nincs jelentősége hogy milyen devizában fizeted ki a hozam szempontjából (a devizaárfolyamokat is beleértve), ez természetéből adódik.

(#117996) KMT válasza Tyson5 (#117990) üzenetére


KMT
addikt

Akörül van, igen. De miért forintosat veszel? És miért ilyen magas a limitár?

(#117997) Tyson5 válasza Paxker315 (#117993) üzenetére


Tyson5
tag

TBSZ-en tehát vehetem EUR-ban is? Érdemes EUR alapú devizaszámlán venni, gondolom. Egyetlen piac kis számú részvénye. Van jobb választás. Pl?

Miért ilyen magas a limit ár? Mert megijedtem az üzenettől :)

(#117998) Paxker315 válasza aujjobba (#117994) üzenetére


Paxker315
addikt

&#117995 PredatorZoli

koszonom. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#117999) Fehérsólyom válasza vnorbi (#117947) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Nagyon köszönöm! A veszteséges tranzakciót valóban kihagyták az adóalap számításából és mindez azért tehették meg, mert befektetési alapról van szó. Látszik, hogy elszoktam a befektetési alapoktól :D.

(#118000) vnorbi válasza Tyson5 (#117997) üzenetére


vnorbi
aktív tag

"Miért ilyen magas a limit ár? Mert megijedtem az üzenettől"

Ez rossz indoklás. Ha már a BÉTa piac mellett döntesz, akkor nagyon résen kell lenni, hogy ne csapjanak be az árazással. Az utolsó kötési árnak nincs jelentősége az alacsony forgalom miatt, helyette az ajánlati könyvet kell figyelni, abból eldönteni, hogy van-e árjegyző, és ha úgy tűnik, hogy van, akkor meghatározni, hogy mi legyen a limit ár. Nem követtem ma a könyvet, de az 1 darab kötés alapján a 199 ezres ár reálisnak, vagy inkább túl alacsonynak tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.