Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108401) Oppenheimer válasza TCr (#108400) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Halaszni tanitsd meg, ne halat adj neki ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#108402) Fox Mulder válasza Yellow73_a (#108398) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Rendben köszi! Ez az tranzakciók - eladás menü pont alatt van ugye?
Ez amint megvan az összeg azonnal megjelenik az értékpapír számlámon és tudok újat venni vagy ennek van valami átfutási ideje?
Valamint ha most veszek még pmáp-ot és teszem azt 1.5 - 2 év múlva szükségem lenne az összegre akkor azt ugyan így eladhatom, gondolom a -1% díjjal.

(#108403) TCr válasza Oppenheimer (#108401) üzenetére


TCr
veterán

:D :R

#108402 sundayrobi:

1. Igen.
2. Igen.
3. A jelenlegi feltételek szerint igen.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#108404) tomazin


tomazin
veterán

Pmap masodpiac:
En probaltam mar parszor itt a forumon,hogyha valaki el akarja adni a regebbi pmapjat, akkor rairtam,h megvennem (szemelyes talalkozassal), de eddig senkinek nem akarodzott.
Illetve abban biztam,h az adozasi jellegu felelmeket egy nav allasfoglalassal el lehet majd oszlatni, de ha tenyleg a vegere biggyeszti a nav a levelnek,h nem hivatkozasi alap amit leirnak akkor az ugy sokat nem er (mondjuk ezt egyszeruen keptelen vagyok ep esszel felfogni,h akkor mi az isten alapjan lehetne barmit csinalni ha az adobeszedo nem tudja elore megmondani,h egy bizonyos cselekedetet o hogy fog adozasilag ertekelni. Ha eppen balrol sut a szemebe a nap az ugyintezonek, akkor az ugy ok, ha meg havazik akkor meg ejnyebejnye)

(#108405) RegElek


RegElek
csendes tag

Sziasztok!
Államkincstárnál lehet megadni kedvezményezettet? (baj esetére)
Nem találtam egyértelmű leírást. Meghatalmazottat lehet megadni úgy néztem, ez is opció lehet.
Válaszotok előre is köszönöm.

https://regelek.hu/

(#108406) stingy2 válasza RegElek (#108405) üzenetére


stingy2
senior tag

Pénzszámlára tudsz meghatalmazottat megadni. Értékpapír számlára nem, az csak a tiéd lehet. Vagy elhalálozási meghatalmazást (vagy vmi ilyesmi a neve) de az is csak pénzszámlára, akkor nem kerül be az örökségbe.
De ha értékpapír van értékpapír számlán, akkor ezek nem játszanak. Azt előbb el kell adni, és akkor automatikusan átkerül a pénzszámlára. Ott már intézkedhet a meghatalmazott.
Nem szeretnék senkit törvénysértésre buzdítani, de ebből már ki lehet matekozni, hogy mennyi az annyi ;).

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#108407) attiati válasza tomazin (#108404) üzenetére


attiati
veterán

Valóban döbbenet.

Azt elfelejtettem tőlük megkérdezni egy ilyen legutóbbi "állásfoglalunk, de mégse" esetnél, hogy oké, hogy a NAV nem vállal felelősséget, de akkor irányítsanak át az illetékes hatósághoz, aki már tényleg meg meri mondani a tutit.

Valószínűleg valamelyik minisztérium az illetékes, de a NAV van az ügyféloldalon, tehát nekik kéne bemenni Vargamisi miniszterhez állásfoglalásért.

[ Szerkesztve ]

(#108408) robag93 válasza attiati (#108407) üzenetére


robag93
aktív tag

Egy jogász megmondhatná ez hogy állna meg a bíróságon, ha ügy lenne belőle. Szerintem nem várható el az adófizetőtől, hogy jobban értelmezze az adótörvényeket, mint az adóhivatal.

(#108409) Fox Mulder válasza TCr (#108403) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Köszi!
Megcsináltam, sajnos a bankkártyám limitje miatt csak a bent lévő összegért tudtam vásárolni pmáp-ból.
Ha módosítom a limitet és szeretnék még venni belőle akkor az külön fog szerepelni gondolom és nem adódik össze. De van ennek valami hátránya?

(#108410) TCr válasza Fox Mulder (#108409) üzenetére


TCr
veterán

Módosítsd a limitet és vegyél még nyugodtan.
Bármikor vásárolsz egy fajtából, mindig összeadódik, nem szerepel külön.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#108411) Paxker315 válasza Fox Mulder (#108409) üzenetére


Paxker315
addikt

Módosítsd a limitet és vegyél még egy körben. Szerencsére pl. az erste-nél néhány mp alatt lehet módosítani a kártyás fizetési limiten :R A kincstári vételeket meg emlékeim szerint extra költség már nem terheli.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#108412) Fox Mulder válasza TCr (#108410) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, :R
Uni-nál netbankban csak 1M FT-ig enged limitet, e felett hívni kell a bankot.

(#108413) RegElek válasza stingy2 (#108406) üzenetére


RegElek
csendes tag

Köszöntem.

https://regelek.hu/

(#108414) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kérdés/javaslat aki a mostani pmapból akar venni és pl kedvéért van egy erste max 3millió keretes hitelkártyád és havi 1misi fizud.

Vásárolsz ma 3millióért pmapot.
dec 5.én megjön a fizud.
1misit átutalsz a hitelkártyára.
Ezután revolutonon csinálsz egy add moneyt átmegy az 1misi revora.
Visszatolod a pénzt revorol erste maxra.
Ezután revolutonon csinálsz egy add moneyt átmegy az 1misi revora.
Visszatolod a pénzt revorol erste maxra.
A dolog vége, hogy bejött utalásként összesen 3misi erste maxxra = Nem lesz büntető kamat.
Természetesen -2misiben lesz az erste max de köv hónapban megint eljátszod és már csak -1misiben aztán megint.

Persze a pl elméleti lesz 5-7hónap mire az erstemaxx valójában kinullázódik de még most nov23án sikerült venni régi pmapból ami sokkal jobban kamatozik és persze a kamatozása is sokkal elöbbről indul.

Tudotommal ez működik de aki gyakorlatban is csinált ilyet az nyilatkozna, hogy tutifix...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#108415) ngaba válasza tomazin (#108404) üzenetére


ngaba
aktív tag

"En probaltam mar parszor itt a forumon,hogyha valaki el akarja adni a regebbi pmapjat, akkor rairtam,h megvennem (szemelyes talalkozassal), de eddig senkinek nem akarodzott."

Nem bizalomgerjesztő az avatarod. ;]

(#108416) dugo_ válasza ngaba (#108415) üzenetére


dugo_
veterán

Volt itt régen egy arc, aki minden befektetni kívánó fórumozót megostromolt privátban, hogy adják neki a pénzt, mert tuti sportfogadási stratégiával havi 20-30% hozamot ígér. Az sosem derült ki, hogy ilyen eredményekkel miért szorult mások tőkéjére. ;]

(#108417) VMatteo


VMatteo
őstag

Mobilkincstáron tudok venni 2033/I-t?

Illetve, ha veszek, számoljunk mondjuk 1 millióval, akkor mondjuk 2025 év végén, egy szer kapok rá ~15%-ot, egyszer meg mondjuk nemtudom 1x%-ot?
állampapír kalkulátor szerint 24 hónap múlva 1 millióra kapok 323e Ft-ot. Ez akkor így kb valid?
:R

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#108418) tototos válasza Dare2Live (#108414) üzenetére


tototos
őstag

Erste maxnal nem azt nézik hogy a forduló napon mennyi tartozásod van? Vagy csak én nem ismerem a feltételeket jól?

@VMatteo: a kalkulatorba be tudod írni meddig számoljon. A 2033/I január fizet kamatot minden évben.

[ Szerkesztve ]

(#108419) VMatteo válasza tototos (#108418) üzenetére


VMatteo
őstag

tehát akkor 2024 januárjában kb már semmit, 2025 jan és 2026jan?

Tisztelet a Gépésznek!

(#108420) royal828


royal828
újonc

Sziasztok!

Olvasgatlak titeket már egy ideje, de kezdő befektető vagyok és sokat kell még tanulnom.
A PMÁP őrület miatt én is elgondolkodtam rajta, hogy átteszem abba az eddig félretett kevés tőkém.
Eddig szinten minden év végén és elején lejáró DKJ-ben van. Elképzelhető, hogy 1-2 éven belül hozzá akarok nyúlni de ahogy olvastam még így is megéri a visszaváltási díj.

A kérdésem ami egy picit homályos. Ha most 1M Ft-ért (névérték) akarok venni PMÁP-ot, 1.047.821Ft-t kell fizetnem, de elvileg ezt a +47.821 Ft-ot január 20-án kamat formájában visszakapom + még némi kamatot, összesen 69.100Ft-ot, tehát elvileg ez nem "elvesztett összeg", hogy most ennyiért drágábban lehet ugyanazt megvenni mintha augusztusban tettem volna. Mert elvileg a névértékre számolódik a kamat kibocsátástól. Jól értem?

És ha jól értem január 20-tól az 1M Ft fog kamatozni ugyanúgy.

Nyilván ha úgy veszem drágábban tudtam így papírt venni, mert azt amivel többért megveszem a papírt az nyilván lehetne névérték összeg, tehát többet kamatozna, de ez elvileg már elenyésző.
Előre is köszönöm.

(#108421) attiati válasza Dare2Live (#108414) üzenetére


attiati
veterán

Ez így elég nehezen követhető. Mikor van az "ezután"? Miért kell ide revolut?

A lényeg, hogy költési periódusban költs és legkésőbb a költési periódus végén kezdődő türelmi időszakban töltsd vissza. Így lesz kamatmentes.

A türelmi időszak végéig vissza nem töltött tartozás után fizeted az éves ~40% kamatot.

(#108422) bandus válasza royal828 (#108420) üzenetére


bandus
veterán

Jol erted.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#108423) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Aktuális állampapír kintlévő állomány van valahol? Àkk oldalon több mint egy hetes adatot látok a PMÁPra... Vicces

(#108424) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Van valami használható EURO alapú állampapír? Jelenleg 2%-ot kapok rá, ahol parkoltatom.
Vagy érdemesebb TBSZ-re bedobni VWCE-re mondjuk? :F

(#108425) aujjobba válasza mauimagic (#108424) üzenetére


aujjobba
addikt

Álompapírt nem tudom, erste-nek is van kétéves euró kötvénye 3.2% éves hozammal.

A második kérdés nem igazán értelmezhető, a VWCE nem alternatívája az államkötvénynek.

(#108426) Paxker315 válasza mauimagic (#108424) üzenetére


Paxker315
addikt

TBSZ-re az adózás miatt érdekes. Hiába van mondjuk 2.75% látra szóló kamat Lightyear-en eurora, de abból még adózás is lesz. Más kérdés, hogy ők is ígérték jövő évre a TBSZ opciót.

Esetleg rövid lejáratú EU-s államkötvények? Akár TBSZ-re, aztán ha lejárt, az összeget másba is forgathatod (csak ne törd fel-vedd ki a számláról)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#108427) VMatteo


VMatteo
őstag

Amiket írtok nem értem. Német számlán tárolt eurót érdemes hazahozni, vagy inkább ne? Az euró alapú állampapír, ahogy láttam vicc. De lehet hogy rosszul láttam!

Tisztelet a Gépésznek!

(#108428) vnorbi válasza Paxker315 (#108426) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A Lightyear 3,25% éves kamatot fizet euróra jelenleg, és már most bejelentették, hogy a TBSZ-en szabadon hagyott pénzre nem fizethetnek kamatot.

Coming soon — Lightyear TBSZ accounts

"The Hungarian law currently only allows banks to pass on interest on the money users hold in their TBSZ account. As a regulated investment service provider, today, we can only pay interest on your money in your general Lightyear account."

(#108429) Paxker315 válasza vnorbi (#108428) üzenetére


Paxker315
addikt

:R koszonom a korrekciot!

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#108430) BlackV


BlackV
senior tag

Nem értem ezt befomózódást a jelenlegi 10 éves papírra. Én bottal se piszkalnam meg.

Ez az "úgysem tehetik meg hogy megemeljek a visszavaltasi ktg-t" nekem komolytalan. Bármikor tudnak devizakotvenyt kibocsátani külföldi intézményi befektetőknek, ahogy már többször meg is tették.

(#108431) 360xbox360 válasza mauimagic (#108424) üzenetére


360xbox360
tag

[ERNX]? Bar nem allampapir.

(#108432) mauimagic válasza VMatteo (#108427) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ahhoz tudnám hasonlítani az ötletet, mintha egy magyar bankban tartott pénzedet egy nigériai bankba szeretnéd vinni, mert ott 3%-al(?) több kamatot kapsz.

Én pont a németekhez vittem a pénzem egy részét, pedig "csúnyán bukok" az elmaradt hozamok miatt. Egy biztosításként fogom fel...tudom, mindjárt jönnek a kommentek, hogy az EU legszilárdabb bástyája vagyunk és mindenki pánikol, aki mást hisz ;)

(#108433) szabi__memo válasza mauimagic (#108432) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

+1

(#108434) mauimagic válasza 360xbox360 (#108431) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ez egy állampapírnál jóval kockázatosabbnak tűnik

(#108435) axioma válasza attiati (#108421) üzenetére


axioma
veterán

Elkolti a koltesiben pmap-ra. Innentol minuszban van.
Majd a turelmi ido alatt 3x 1M-t revo feltoltessel "kolt el", es vissza is tolja a szamlara (a keret miatt kell hogy az elso 1M az fizubol legyen, de a 3 kor vegen ott marad a szamlajan, koltheti, mostanaban nem lassu a revo Ft utalas annyira).
A HK azt nezi, hogy elozo zaronak megfelelo - akar reszletekben - a turelmi ido alatt be is erkezzen. Tehat ezzel igy a 3M teljesitve van, azt ok nem latjak hogy kb. az uj havi hitelbol... Ingyen 3M hitelt csinalt, sok penzkeringetessel, odafigyelessel, revo is lehet me'g problema (tul nagy forgalom gyanus lesz es akar csak visszafogja par hetig...).
Gyakorlatilag olyasmi mint en irtam 2 kartyaval es dkj felbontassal, csak annak azert van koltsege (arfolyamkulonbseg).

(#108436) balees


balees
tag

Aki használ Wise-t, kapott ilyen levelet rajtam kivül?

[ Szerkesztve ]

(#108437) bigdady


bigdady
nagyúr

Ezt a zárót hogy kell értelmezni és miért pluszos ha a záró alacsonyabb mint a nyitó? Vagy most mennyi volt a ma záró? :U
[kép] [kép]
Egy nap alatt 237 db forgalom? Nem kevés az egy likvid etf-nek?

[ Szerkesztve ]

(#108438) JoinR válasza bigdady (#108437) üzenetére


JoinR
senior tag

Előző napi záró. De ez alapján lehet csak valami hiba. :D

[ Szerkesztve ]

(#108439) aAron_ válasza mauimagic (#108434) üzenetére


aAron_
őstag

Miért? Lehet vállalati kötvények vannak benne, de nem junk (40%-ban BBB, többi fölötte), és még diverzifikált is. Duration alacsony.

Én biztos ilyet vennék EMÁP helyett, ha a credit risk a fő szempont. Német rövid államkötvénynél persze kockázatosabb, de feltételezem nem arra gondoltál.

#108436balees: Én nem.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#108440) bigdady válasza JoinR (#108438) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagyis? :) A záró az az előző napi záró? :D

[ Szerkesztve ]

(#108441) donat_sz


donat_sz
senior tag

Hol tudom megnézni a futó p€mápjaim korábbi kamatperiódusának kamatait visszamenőleg? van egy "kevés adminisztrációs lemaradásom és bepótolnám :DDD

(#108442) Fifi válasza donat_sz (#108441) üzenetére


Fifi
őstag

Értékpapír számla kivonata, mobilkincstárban tranzakciók áttekintése EUR kereséssel stb.

(#108443) attiati válasza axioma (#108435) üzenetére


attiati
veterán

Így már világos, benéztem bocs.
Viszont nem pont az erste az, aki a revo feltöltést kp felvételnek minősíti?

(#108444) axioma válasza attiati (#108443) üzenetére


axioma
veterán

errol nincs tapasztalatom, en a revot csak alapfunkcioira hasznalom raiff ft/usd/eur feltoltessel
az eredeti postolo talan jon es megmondja

(#108445) PhoenixSzG válasza donat_sz (#108441) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Az akk.hu-n ISIN alapján rákeresel az adott papírra, és a cashflow fül alatt megtalálod a kamatokat.

(#108446) 360xbox360 válasza mauimagic (#108434) üzenetére


360xbox360
tag

#108439 +1
Átlagosan 6hónapos kötvényeket tart, különböző ország/szektorokból, összesen 510 félét. Parkolásra jó lehet ha nem kicsi az összeg, mert azt elviszi az Erste vételi+eladási díja…

[ Szerkesztve ]

(#108447) VMatteo válasza mauimagic (#108432) üzenetére


VMatteo
őstag

Pont ezaz! Inkább hagyok a hanyatló Nyugaton akár lekötetlenül is pénzt, minthogy pár százalék (árfolyamfüggő) nyereségért hazahozzam. Ha akármi van a DB-nál tárolt pici pénzem lehet jobban hozzáférhető mint Csányinál a világverő OTP-ben. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#108448) mauimagic válasza 360xbox360 (#108446) üzenetére


mauimagic
aktív tag

őszintén szólva a kötvényekhez segghülye vagyok, arra gondoltam csak, hogy egy (akár tömeges) vállalati csődre nagyobb az esély, mint egy államcsődre, ezért magasabb a kockázat.

Mondjuk kb 20% kötvényarányt úgyis elértem a mai állampapír FOMO vásárlásommal, lehet nem kéne csak ETF-et meg részvényt erőltetni egy ideig.

Durva pörgés volt az államkincstárban ma, az ügyintéző ki volt teljesen, hogy dolgoznia kell ;]

(#108449) Dare2Live válasza attiati (#108421) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A bank ~5 éve azt nézte ha jól sejtem most is, hogy beérkezzen az adott plban szereplő 3misi de nem kell egy összegben hanem összességében. És az megtörténi. Így nincs 40%os hitelkamat.

Aki a köv félévben amúgy is pmapba rakná a megtkarításait annak egy módszer arra, hogy most előre bevásárol a 18%os pmapbol a hitelkártya tartozását pedig ~félév alatt 0zza ki.
Összességében nyer vele egy ~250.000+Ftt. Nem nagy összeg de na mindent összeadva mondjuk 2h munka az utalgatás.

disclamer: Amit leírtam azért semmilyen felelőséget nem vállalok. Nem vagyok 100% biztos abban, hogy most 2023ban is működik ami ~5éve működött.

szerk:
@axioma kösz leírtad én ahogy látom szarul magyarázok.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#108450) attiati válasza Dare2Live (#108449) üzenetére


attiati
veterán

Jól magyaráztad, félreértettem.
Erste hk --->revo nem kp felvételnek minősül?
Ha igen, az drága mulatság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.