Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) von toth válasza fragola.6035 (#38150) üzenetére


von toth
tag

Nekem is túl olcsónak tűnt hogy igaz legyen

(#38152) kukackonzerv válasza Gosti (#38040) üzenetére


kukackonzerv
csendes tag

Hahó! Megosztanád a tapasztalatod a darálóval? Én is szemezgetek ezzel a darálóval, de nem sok infot lehet róla találni.

(#38153) levytee


levytee
csendes tag

Lehet olyan hogy az avx fórumról csak úgy "kikerüljek"? Nem tudok belépni,pedig kéthete még ment.

levytee

(#38154) nemethsza válasza levytee (#38153) üzenetére


nemethsza
tag

Üdv a klubban :C

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38155) levytee válasza nemethsza (#38154) üzenetére


levytee
csendes tag

Akkor igen.

Nekem mindegy... de felettébb jellemez valakit. Mivel tudom olvassa, így gratulálok,hogy idáig jutott,ennyi ésszel, és magamnak,hogy nem járultam hozzá. És sorry a fórumtársaktól,hogy ezt itt és most, igérem soha többé. :-) :-)

levytee

(#38156) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#38119) üzenetére


soldier2
őstag

Valami hasonlóra számítottam, csak kicsit nagyobb lemaradásra a POD-nál. Lehet Bellardiék csaltak, és a pod is frissen pörkölt/csomagolt volt. Kíváncsi vagyok a tenyeres megoldás segít-e. A lefolyás egyértelműen lassítható volt némelyik POD-nál így, az ízén viszont nálamn sokat nem segített (legalábbis nem ízlett egy sem).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38157) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

A kényelem ára:

7g őrölt kávé - 2,2g csomagolás (feltehetően nitrogénes- valaki erősítse már meg!)

250g kávé - 14,6g csomagolás

Vitathatatlanul tiszta, gyors és nagyon komfortos módszer amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#38158) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó egy nagyon szép Gaggia Classic. [link]

https://caffe35.webnode.hu/

(#38159) adp válasza Kávé Kálmán (#38157) üzenetére


adp
őstag

És ha úgy van a 250g-s zacsikat fel tudod használni még egy párszor kilós szétszortírozásara :)

(#38160) looser


looser
addikt

Penny Marketben van fahordós perui arabica, 1000 Ft / 250 g
Tavaly többen vettetek a Lidl-ben, hátha most is érdekel valakit.
Én a Vajda Péter - Könyves Kálmán kereszteződésben vettem, volt még vagy 20 hordócska :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#38161) levytee válasza looser (#38160) üzenetére


levytee
csendes tag

Ez zöld vagy már pöri?

levytee

(#38162) looser válasza levytee (#38161) üzenetére


looser
addikt

Illat alapján pöri, remélem francia :-) Még nem nyitottam ki, csak az aromaszelepen keresztül tájékozódtam :-)

Peruvian Highland Coffee
100% arabica
Whole Beans

Ezek vannak ráírva. Gyermek már elkobozta a fahordót, valószínűleg Kinder játékok lesznek benne :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#38163) Gosti válasza kukackonzerv (#38152) üzenetére


Gosti
csendes tag

Korábban már nyúztam egyet, akkor ez volt az egyenleg: [link]

[ Szerkesztve ]

yeahhh

(#38164) t-bali3 válasza Gosti (#38163) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a Delonghi kávéfőzők szűrőjébe mekkora tamper passzol?
Nem tudom márkán belül vannak-e eltérések :F

Konkrétan a Dedica modell érdekelne.

Egy külföldi fórumon 50-51mm közé teszik.
Árul valaki ilyen méretű tampert? Fragola?

Gosti: Bocsánat, nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

(#38165) vendingo


vendingo
veterán

Kezd megjönni a jó idő. Ti szoktatok jegeskávét készíteni? Ha igen, akkor hogyan?
(iwakim még nincs)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38166) fragola.6035 válasza t-bali3 (#38164) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

51-es lesz most pár darab, Pavonihoz szokták kérni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38167) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Élménybeszámoló : Tegnap meglatogattam : fragola. 6035 fórumtársat.

Nagyön örülök hogy megismerhettem, nagyon korrekt, profi fórumtárs!! Úgy elszaladt az idő, csak néztem, elnézést ha feltartottalak!

A műhely meg...Nagyon sok jó cucc van, igazi kincsesbánya...

Szeretnék sok sikert kívánni neki a jövőben és kitartást, remélem találkozunk még egy kávézóba, egy fagyi gép mellett...

Nagy élmény volt, köszönöm! :R

[ Módosította: radi8tor ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38168) paljoc válasza kk831228 (#38167) üzenetére


paljoc
tag

Fragola ezt nem fogja elolvasni, hivd fel inkabb! Egynel tobb szmajli van benne!:-)))

(#38169) fragola.6035 válasza paljoc (#38168) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez az a ritka alkalom, hogy engem fényeznek. Háromszor is végig olvastam.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38174) fragola.6035 válasza kk831228 (#38167) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Köszönöm. Mindenkit szívesen látok.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38175) prandris válasza t-bali3 (#38164) üzenetére


prandris
tag

Nekem volt delonghim 51es volt jó hozzá. De fogalmam sincs melyik tipus. (Először elírtam)

[ Szerkesztve ]

(#38176) t-bali3 válasza fragola.6035 (#38166) üzenetére


t-bali3
senior tag

Köszönöm, most SOS-ba kellett, így a közelben egy 50,5-eset találtam, ha nem jön be, akkor jelentkezem majd egy 51 mm-esért.

Kicsit más téma, kedvesem ma meglepett egy naked karral az EVO-hoz.
Nagyon izgultam milyen lesz az első lefolyás, hiszen írtátok, hogy ez kiadja az esetleges rossz "barista" technikát. Én pedig már több, mint két éve nyüstölöm az EVO-t, így elég nagy blama lett volna, ha nem jön össze szépre.

Nagy örömömre hibátlan lett a lefolyás, a tesztalany PY Choco madnesse volt. Ami rögtön kiütközött, hogy így sokkal ízesebb lett a kávé, most vált igazi csokibombává. Az Indian Choco sajnos már elfogyott, de az hozta a sima karral is a csokimámort.
Büszke vagyok most a kis EVO-ra, szintet ugrott a szememben.

A boltban egyébként döntenem kellett a naked kar és a VST szűrő között (csak egy maradhatott), de nemsokára belevágok egy VST-be is. Remélem azzal még feljebb tudom majd tornászni a minőséget.

(#38177) adp válasza t-bali3 (#38176) üzenetére


adp
őstag

Ezt már más is írta, hogy más az íze, de miért? Tök nem értem, azért mert hozzáér a kifolyóhoz miért "gyengébb"?

(#38178) And06 válasza t-bali3 (#38176) üzenetére


And06
aktív tag

én most a 15g-os VSTvel nakeddel húzom őket, zenél! :C (17-18g megy bele)

(#38179) t-bali3 válasza adp (#38177) üzenetére


t-bali3
senior tag

Én arra tudok gondolni, hogy plusz közvetítő, amin végig folyik a kávé, így kicsit elvehet belőle, esetleg hozzáadhat mást.Főleg egy már két éve használt kart, amit bár el szoktam mosni mindig, de már rendesen befogta a sok rajta lecsurgott kávé...

(#38180) peti_s


peti_s
addikt

Üdv. Jelenleg egy Braun filteres kávéfőzőm van, nagyon elégedett vagyok vele, szeretem a hosszú kávét. Az lenne a kérdésem, hogy ha erősebbet szeretnék főzni, arra egy Senseo Coffeduck-al alkalmas? Nem igazán találok másik olyat amivel egy adagot le lehetne főzni, a kedvenc kávémból. (Dallmayr Prodomo). Köszönöm előre is, üdv peti_s

(#38181) Parci válasza t-bali3 (#38179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg nem akarlak megbántani, de azért jobb így az íze, mert épp más lett a lefolyásod annál a shotnál. és mert azt szeretnéd, hogy jobb legyen. a nak.. nyitott karral.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38182) And06 válasza t-bali3 (#38179) üzenetére


And06
aktív tag

nem akarom újrakezdeni a témát, mert a héten már volt róla szó, de régebben jártam egy kávézóban, ahol a barista szólt, hogy nem kéne lenyalni a kiskanalalat, mert a fém tönkreteszi az izhatást.

(#38183) soldier2 válasza t-bali3 (#38176) üzenetére


soldier2
őstag

Ha rendszeresen így érzed, akkor írj újra. Megrögzött feneketlenes lettem, de a fa nyelvem nem érez különbséget. Vst helyett szerintem inkább Reneka.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38184) t-bali3 válasza Parci (#38181) üzenetére


t-bali3
senior tag

Azt oda akartam írni a végére, hogy miután ez egy EVO mindenféle pid nélkül, nem annyira tudom a hőmérsékletet fixálni :D
Lehet, hogy pont jókor indítottam el...de az is lehet, hogy tényleg jobb. Én hiszek a vastag hifi tápkábelekben is, szóval...

(#38183) soldier2
Renekát úgy látom már sehol nem kapni.

[ Szerkesztve ]

(#38185) adp válasza peti_s (#38180) üzenetére


adp
őstag

szerintem, ha azt a kávét szeretnéd mindenképp inni amit írtál, és azt is ha szemesbe veszed és veszel hozzá egy kézi őrlőt,( vagy gépit az összefoglalóban le vannak az ajánlottak írva), és azt a kis kiegészítőt amivel a te őrleményed beteszed, biztos, hogy jobb lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#38186) Kávé Kálmán válasza Parci (#38181) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Miért ízlett jobban? Az egyik kedvenc cikkem a témában. Már linkeltem valszeg itt is.Ezért:

http://petergiuliano.tumblr.com/post/57855351075/the-importance-of-ritual-or-the-most-important

Kísérletekkel bizonyított.

[ Szerkesztve ]

(#38187) Parci válasza Kávé Kálmán (#38186) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így oké is. nem az íze volt más, hanem jocónak jobban ízlett. az pedig attól is függ, hogy mit evett előző nap, mikor mosott fogat, mikor kelt fel stb. és igen, függhet attól is, hogy fél órán keresztül készült-e elő a shotra. ahogy attól is, hogy hallani akarja a feneketlen szűrőtartó tercier rezgéseit. csak akkor nevezzük nevén a gyereket. uff.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38188) jveres válasza Parci (#38187) üzenetére


jveres
csendes tag

Egyrészt igen, valöban ezért (is). Másrészt a fém is belejátszthat, ahogy többen írták: [link] 4. pont (mondjuk a crema és az íz egyenes arányosításával pont nem értek egyet)

[ Szerkesztve ]

(#38189) Parci válasza jveres (#38188) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hát aki retkes karban főzi a kofit, az egyéb gazságokra is képes :)
de emiatt még nem kell nákedke kar, elég letörölni a zsírt a simáról ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38190) bajnokpityu válasza Parci (#38189) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ne röhögjél, de nekem ez volt anno a szempont, ami miatt elcsomagoltam a gyári kart.

Az más kérdés, hogy látom mi történik alul, de akkor nem ezért vettem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38191) fragola.6035 válasza Parci (#38187) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Már kavarni sem merem a kávét, mert kanál ízű lesz. Hihetetlen, hogy nem érzed.
A vst szűrőtől meg szűrő ízű.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#38192) adriankoooo válasza fragola.6035 (#38191) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Én már csak magában szopogatom a kávészemeket. 100% kávé íz.

(#38193) bajnokpityu válasza fragola.6035 (#38191) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csúnyák vagytok. Hifi is úgy működik, h van akinek attól élvezetesebb a zenehallgatás, hogy tudja, hogy drágább cucc van bent, akkor mot jobbnak kell lennie. ÉS ő ténylegesen meg is van győzve. placebo két élű fegyver.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38194) Ábi


Ábi
tag

Máglyára minden skeptikussal! 😈
Éljen a Neked kar!

(#38195) Ábi válasza adriankoooo (#38192) üzenetére


Ábi
tag

Rágjad is meg, csak számold a másodperceket is, az extrakció végett. De a fogzománc ízt szűrd majd ki! 😆

(#38196) Parci válasza fragola.6035 (#38191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak, hogy nem érzem, de a félmilliós furutech tápkábelt sem hallom és a homeopata bogyóktól sem gyógyulok automatikusan

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38197) paljoc válasza Parci (#38196) üzenetére


paljoc
tag

A felmillios furulya kabelt siman erezni lehet ket esetben: ha az elado vagy, meginkabb pedig ha a vevo!

(#38198) And06 válasza Parci (#38196) üzenetére


And06
aktív tag

nem a megkavarásról volt szó amúgy, hanem hogy ha a kavarás után lenyalod a kanyalat (még az espresso megivása előtt) akkor a fém miatt rosszabb más lesz az élmény.
ez nem hókuszpókusz, ha citromlevet/kókuszos csokit/libazsirt eszel rögtön előtte, az is befolyásolja, hogy milyennek fogod érezni ugyanazt a kávét.

[ Szerkesztve ]

(#38199) t-bali3 válasza Parci (#38196) üzenetére


t-bali3
senior tag

Mondjuk ha gonosz akarok lenni (és miért ne), akkor Te a darálóba csepegtetésben sem hittél..aztán végül csak lett egy kávé... ;]

(#38200) Parci válasza t-bali3 (#38199) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretem, amikor valaki pongyola, mert én igyekszem következetes lenni: azon akadtam ki és akadnék ki most is, amikor valaki azt írta, hogy kinyíltak az ízek stb. egy csepp víztől. miközben duplákat csapolunk.

azon nem vitatkoztam, hogy a sztatikus elektromosságot csökkenti-e, mert tényleg, és egyes kávéknál ez segít, nem kell annyit takarítani utána.

de a hallom a különbséget részt hagyjuk inkább sztem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.