Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) levytee válasza Atus85 (#37897) üzenetére


levytee
csendes tag

Ha jól értem,nem akarsz se anyagilag se érzelmileg elszállnia témában.ln úgy gondolom egy bialetti brikka is pont elég lehet.

levytee

(#37902) levytee


levytee
csendes tag

Boldog üneppeket mindenkinek!

Kéziörlőn finomítottam az őrleményen,lefolyási sebesség alakulóbban.valaki már ennek is így örüljön,mint én :-)

levytee

(#37903) soldier2 válasza levytee (#37901) üzenetére


soldier2
őstag

Akár elég is lehet. De gondolom nem a Brikka mellé vett Iberitalt. Az megérdemel legalább egy Gaggiát, hogy arányos legyen a géppark.

Boldog Húsvétot.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37904) levytee válasza soldier2 (#37903) üzenetére


levytee
csendes tag

A kotyesznek is jó a friss őrlemény nem? Az a daráló egy belépő, vagy a brikka mellé mit szokás venni? Én is gondolkoztam azon a pároson,de más lett az irány :-)

levytee

(#37905) Atus85 válasza levytee (#37901) üzenetére


Atus85
aktív tag

Nem egészen, mert 50-60-at írtam minimum azért ennél vannak olcsóbb gépek. Ha indokolt akkor költök rá esetleg többet is. A legjobb ár érték arányú főzőt keresem. Még mivel örlőm már van így könnyebb nézelődni.

Plusz mivel egy poémiát fog váltani nem nehéz feljebb lépni ha sikerül. Egyébként a poemiával sem volt különösebb gondom, valószínűleg a maximumot kihoztam belőle amit lehet. Kiszedtem belőle a nyomásfokozót is.

Max ha nem találok megfelelő gépet ami tetszik akkor marad a Poemia.

(#37906) levytee válasza Atus85 (#37905) üzenetére


levytee
csendes tag

Fragolánál volt, van egy faema family felújítás és tunning alatt.ha érdekel az lehet jó vétel, bár nekem nem tetszik az a gép,de ez csak esztétikum.

[ Szerkesztve ]

levytee

(#37907) Surda- válasza Atus85 (#37905) üzenetére


Surda-
őstag

A mai napig a legjobb ár / érték arányú kávégépek azok,amik az összefoglalóban vannak.
A Gaggia Classic pl ilyen, kivéve a 2015-öst,de szerencsére előtte még jópár generáció volt.
Két variáció van.
Vagy megveszed 50körül és rizikózol,hogy milyen + ráköltesz kb mégegyszer ennyit, vagy megveszed egy itteni szakitól,aki patentül felújítva árulja, garanciával.
Fragola " caffe 35 " néven a face-re is felpakolgatja a helyrehozott gépeket.
A Faema family is ajánlott, ha most tényleg az van nála,az is nagyon jó gép.
Gondolom drágább lesz,mint a Classic.
HA valaki komolyan gondolja ezt a dolgot,akkor úgyis tetet a gépbe PID-et, beállíttatja a nyomást és megkapja a gép a rézcső tuningot,mert az meg költség/ hasznosság arányban kiváló.
KB így számolj a költségekkel.
+ jó tamper és nem tudom milyen őrlőd van,de ha propelleres,akkor azt is tedd félre a máknak.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#37908) levytee válasza Surda- (#37907) üzenetére


levytee
csendes tag

Azt írta Iberitaltja van

levytee

(#37909) adp válasza Atus85 (#37905) üzenetére


adp
őstag

Én nem erőltetnem ennyi pénzért az új gépeket, nem véletlen a használt gépek az ajánlottak 100 alatti kategóriáknál, én is nem régen 45-ért fogtam ki egy 4-5 éves gaggia baby class-t, szerintem a legjobb választás volt. az új gépek 1-2 éves garijával semmire nem mész,ha karban tartod és figyelsz rá, úgysem akkor fog meghibásodni, hanem 5-10 év elteltével

ezzel jobban jársz mint az új 2015-ös modellel, most újították fel

[ Módosította: radi8tor ]

(#37911) Gosti válasza Atus85 (#37905) üzenetére


Gosti
csendes tag

Nézz utána az említett Faema Familynek, ha tényleg van eladó, szvsz csapj le rá. Az első generációs Family széria a tuti (tekerős a gőzszabályzója és bronzbojleres; az újabbaknál tolókás + alubojler), jó ideig használtam egy első generációst, nagyon kedveltem, öntvényházas, masszív konstrukció - örök élet.

yeahhh

(#37912) soldier2 válasza adp (#37909) üzenetére


soldier2
őstag

Új gépet 130k alatt nem kap szerintem, ami ajánlott lenne. Ez a Jógogásos Baby jó is lehet. Max rendberakatja egy kicsit, és 60k körül van egy jó gépe (ami nekem gyanús, hogy ha már atomjaira szedte, még az OPV rugót is külön fotózta, miért nem lőtt egy képet a bojler belsejéről is). De ha nem akar tuningolni és designban jobban tetszik a használt 2015-ös classic sem ördögtől való. Azt írta 4000 ft/kg áron vesz kávét. Ez a Dalmayr, Segafredo, Omnia stb árkategória. Nem vagyok meggyőződve, hogy ezeknél a kávéknál kijönne az új Classic hátránya, rézcső, pid stb előnye. Szerintem vigye amelyik jobban tetszik, mindegyik kiszolgálja az igényeit.
A Faema meg a legjobb választás lenne, de van akinek nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37913) bl4ze válasza adp (#37909) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez tényleg jó vétel...

.:. bl4ze .:.

(#37914) adp válasza soldier2 (#37912) üzenetére


adp
őstag

tudom, hogy szubjektív a jó kávé, de 4-ért már van a pacifi-nél szerintem elég jó :) én csak most kóstolgatom, amiket ajánlottatok, de szerintem árban verhetetlenek.

Atus85 A meghibásodást rosszúl írtam, nem azt jelenti, hogy ki kell dobnod, csak a kötelező cseréket kell időnként elvégezni ami alkatrésztől függően hozzávetőlegesen 5-10k ami azért mondjuk 5 jobb esetben 10 év után szerintem semmi

[ Szerkesztve ]

(#37915) levytee válasza Gosti (#37911) üzenetére


levytee
csendes tag

Ha megvan még neki az a bronzkazános, (vagy réz?)volt.

levytee

(#37916) Atus85 válasza soldier2 (#37912) üzenetére


Atus85
aktív tag

Classic pl. jobban tetszik nekem is mint a Faema. Egyébként a 2015-ös Classic - nak van vmi hátránya még a rossz tuningolhatáson kívül a korábbi Classic - al szemben?

(#37917) mufi


mufi
senior tag

T.Tivadar miskolci arcot ismeri valaki? (kávégépeket árul, hirdet)...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#37918) adp válasza Atus85 (#37916) üzenetére


adp
őstag

Nem azert rossz mert nem jol tuningolhato.
Keress vissza sok poszt van itt rola ipari hulladék stb cimszoval.
En azok alapjan amit itt elmondtak es kulfoldi forumok alapjan nem vennem meg, pedig kezdeskent en is pontosan ezt neztem ki

[ Szerkesztve ]

(#37919) meander


meander
tag

Van valakinek eladó VST vagy IMS szűrője? Ha igen méret, ár jöhet privátban. :K

(#37920) Parci válasza vendingo (#37849) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem próbáltam még, most egy ideje nem látok jó áron otthoni pörkölőt (gázégőm nincs, így a manuális verziók kiesnek sajnos, marad a gene, hottop és hasonlók) és amúgy is kb. mostanra rendeződtünk úgy el, hogy lenne rá helyem és időm. de az a terv, hogy perkelgetés lesz :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37921) bajnokpityu válasza Parci (#37920) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként is aránylag nagy kosszal, szaggal jár a pörkölés, nem hiszem, h a konyhában akarnál pörkölgetni. ha ilyen gázégőre gondolsz. kertben meg én biztos nem tökölnék télen gázpalackos verzióval.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37922) Toobee válasza Parci (#37920) üzenetére


Toobee
veterán

En olyan keveset hasznalom a Hottopot....a inkabb tobbet kavezom es surubben porkolok. Bar, ahogy a dolgok most allnak, lehet orulni fogok, ha automatazni lesz idom.

https://barbieripnk.hu/

(#37923) Parci válasza Kávé Kálmán (#37852) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, nyilván engem zavar, mást meg nem, de bevallom férfiasan, hogy engem rohadtul zavar, ahogy pár témára így ráülsz, ráültök páran. pontosabban az egész iránya, stílusa zavar.

például, hogy ne menjünk messzire, a crema egy hab, nyilván, hogy ha sokat pofozgatják, összeesik, bizonyára ehhez 11,3746%-ban egy kifolyó is hozzájárul. ezzel együtt az ezen való szőrszálhasogatás valahogy az aznapi kávétól is elveszi a kedvem, pedig szeretem a kávés játékot én is és szeretném nem megutálni. nekem ez már full retard, pedig never go full retard.

ugyanígy a karos gépek minden lélekrezdülése... tök jó, hogy páran ennyire lelkesek vagytok, de nekem sok ez az all-in ezzel kapcsolatban. noha relatíve régóta van pavonim, még az is lehet, hogy régebben, mint bármelyikőtöknek (ez nem lenne érdem persze, csak mondom), akik most a téma friss főpapjai. és nagyon jók és tényleg mindent meg lehet csinálni velük (ahogy egyébként sok más géppel is), de mivel 200-zal falig toljátok a témát, már nem is szeretem úgy a pavonit.. :(, pedig imádom.

nem tudom jól megfogalmazni. nekem sok az okoskodás, fontoskodás a témában és el is veszi a kedvem az egésztől. de valószínűleg inkább arról van szó, hogy én nem szeretem eléggé az embereket és a bogarasságaikat úgy en bloc.

na mindegy, az előbb csapolt el salvador viszont legalább zsivány volt :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37924) Parci válasza bajnokpityu (#37921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, kert és villanydrót, ez lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37925) Ábi válasza bajnokpityu (#37921) üzenetére


Ábi
tag

Nyáron azért meg van a hangulata a kerti pörkölésnek. 😎
Nálam füstmentesen megoldható a tűzhelyen, a szagelszívó alatt a perkelés, igaz ilyenkor a maxra állított elszívó miatt végképp nem hallani a reccsenéseket.

(#37926) levytee válasza Parci (#37924) üzenetére


levytee
csendes tag

"Házilag" melyik a legolcsóbb pörkölő, a popcornos átépített, vagy inkább valami más?? A kertben , vagy a teraszon lehet belevágnék én is ha majd a többi cucc összeállt. Vagy nagyon macerás a folyamata?

levytee

(#37927) Parci válasza levytee (#37926) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne tőlem kérdezd, tényleg semmi tapasztalatom sincs még :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37928) edk- válasza levytee (#37926) üzenetére


edk-
őstag

Egyértelműen a kukoricapattogtatós.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#37929) levytee


levytee
csendes tag

Akkor úgy mindenkitől kérdem. :-)

A kukipattogóst kell tunningolni vagy úgy alapból is okés?

levytee

(#37930) Bazsee71 válasza levytee (#37929) üzenetére


Bazsee71
őstag

Eléggé benne vagyok most a popcornos tuning sűrűjében, Húsvét után szívesen megosztok pár tapasztalatot, ha lesz időm összeszedni. ;) Alapból is elmegy egyébként, de nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#37931) edk- válasza Bazsee71 (#37930) üzenetére


edk-
őstag

Várjuk! Én épp az imént használtam rendeltetésszerűen a pattogtatót :)

Pacificnél most az alábbiak akciósak:

Rome Espresso (1000g) 2 975 Ft‎
Pin Up Espresso (1000g) 3 825 Ft‎
Ethiopian Yirgacheffe Kochere (1000g) Single Origin SPECIALTY COFFEE 7 650 Ft‎

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#37932) levytee válasza Bazsee71 (#37930) üzenetére


levytee
csendes tag

Örömmel olvasnám, köszi.

levytee

(#37933) Kávé Kálmán válasza Parci (#37923) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"a crema egy hab, nyilván, hogy ha sokat pofozgatják, összeesik, bizonyára ehhez 11,3746%-ban egy kifolyó is hozzájárul. ezzel együtt az ezen való szőrszálhasogatás...."

A crema optika (primer). Az ize onmagaban fos, megis ragaszkodik hozza majdnem minden kavebolond. A szep crema javitja az osszelmenyt. Ahogy javithatja a nyitott szurotarto vagy egy manual karos gep vagy egy masik kedvenc vesszoparipa, a kezi orlo :-). Van akinek ez egy pluszt ad. En pl nem tartalak "barom"-nak pusztan azert, mert Teged nem zavar a pumpa zugasa az eszpresszo keszitese kozben. Pedig engem zavar. Es amikor - asszem - Abi legutobb leirta, hogy csucs hallani a nema csondben, ahogy csorog a kave a Caravel-bol y cseszebe, akkor szelesen vigyorogtam, mint a tök.

Ezeknel a manual szaroknal a kaves zacsi kibontasatol a csesze kihorpinteseig folyamatosan kavet keszitesz. Egyszer sem kell atadni a dolgot egy zajos motornak, ahol Te utassa valsz, es nincs kontrollod a dolog felett. Ez valakinek oromot okoz, amit mint tobbek peldaja mutatja, nehez nem megosztani.

Valamiert a home-barista-n sem ismeretlen a kardcsattogtatas a pumpas es a pumpanelkuliek kozott. Le"barmoz"asra, "hulye"zesre, "sotet"-ezesre viszont relative ritkan kerul sor, ez teny. Ez a mi magyar kulturank szerves resze.

Orulok, ha izlik a Salvador ;-).

(#37934) Parci válasza Kávé Kálmán (#37933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt, ha valamiről azt mondom, hogy baromság, az azért arra vonatkozik, nem a személyre, és ezt te is jól tudod. nem fertőző, hogy átmásszon az állítás megfogalmazójára az állításról. hülyézni már csak téged tudnálak, de hát nem hülyéztem, az a helyzet.

zavar egyébként a pumpa zúgása, egy szóval sem mondtam, hogy az előnyök közé sorolom. minden alkalommal elfelejted, hogy van itt egy pavoni is, téged talán épp a széttuningolt lsm géped pumpája nem zavart, amikor már megvolt, mégsem kezdtem ilyen kereszteshadjáratba soha. kedvelem. de egyre kevésbé, hála ennek a végtelen tömjénezésnek, ami itt megy.

ha pedig a motor zavar, akkor futva közlekedj mindenhová, mezítlábas cipőben, mert az autónál bizony át kell adnod a mozgatást egy zajos motornak.

én továbbra is úgy gondolom, hogy ezek eszközök és bár kedvelem őket, de jobban érdekel a végeredmény. a szerelmet megtartom a feleségemnek és a fiamnak. a hirtelen felizzó fanatizmust meg az arra fogékonyaknak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37935) soldier2 válasza Parci (#37923) üzenetére


soldier2
őstag

Kivagy, ha éhes vagy? Dobj be egy Snickerst :) Tényleg nem értem a kirohanásodat, csak azért mert valakik mást találnak élvezetesnek mint te, és ennek időről időre hangot is adnak. A fórum lényege, hogy ne csak a mainstream dolgok legyenek jelen. Ha pedig valaki pl gépet keres, vagy vesz, hadd lehessen már rendesen kibeszélni, az Ábi Caravelle vásárlásából indult a legújabb karos téma, az pedig semmilyen szinten nem volt eddig jelen a fórumon. Vagy szóljon minden a rézcsőtuningos, pides Gaggiáról? Biztosan több embert érint, de a wow faktor akkor is alul marad egy Gaggiás post bármelyik karosnál.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37936) Parci válasza soldier2 (#37935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki mondta, hogy csak arról szóljon? a wow faktorból mondjuk már kinőttem, abból meg pláne, hogy ahhoz képest mérjek mindent. de valamiért azt sugalljátok mindketten már most, hogy pusztán azért, mert idegesít a végtelen sztárolása valaminek (mert a gépek paramétereinek kivesézésén azért már régesrég túl vagyunk), azt eleve szarnak gondolom. akkor már rég megváltam volna a sajátomtól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37937) Ábi


Ábi
tag

Igen, lelkes 40-es hetero kávéfüggő férfi vagyok az aglomerációból, aki szerelmes feleségébe és életénél is jobban 2 fiába. Crema a tortán, hogy eljutottam a Caravel, Pharos párosig, mert nem minden a high-tech.
Kár egymásnak esnünk!
Szinte minden fórumosnak van vesszőparipája, amit a fórum lényegéből adódóan el kell fogadnunk és nem illő lehúzni, minősíteni.
Használjuk ki az ünnepet, pihenjünk, töltődjünk és számoljunk be újabb tapasztalatainkról!😇

(#37938) Parci válasza Ábi (#37937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak én estem kálmánnak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37939) Kávé Kálmán válasza Parci (#37934) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"ha pedig a motor zavar, akkor futva közlekedj mindenhová, mezítlábas cipőben, mert az autónál bizony át kell adnod a mozgatást egy zajos motornak."

Futni gyulolok. Szivesen bringazom viszont (van egy verseny is, amin minden evben indulok).

Ha gyorsan kell valahova odaernem, akkor motorizalom magam.

Manual geppel pont olyan gyorsan keszitek eszpresszot, mint egy felautomataval vagy egy automataval. En a manuallal jobban elvezem valamiert, dacara az alacsonyabb komfortnak.

[ Szerkesztve ]

(#37940) ronin s8 válasza Kávé Kálmán (#37933) üzenetére


ronin s8
senior tag

Most szépen megfogalmaztad, miért szép a kávéfőzés (egy manuális géppel)! :) :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#37941) Parci válasza Kávé Kálmán (#37939) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem is arról akartalak volna meggyőzni, hogy ne szeresd a karos gépet vagy ne azt használd. sőt, semmiről sem akartalak meggyőzni, sírtam, mert megint sokk lett a fém miatt megváltozó kávé és társai. kár ennyit beszélni róla, felhördültem, oszt ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37942) Kávé Kálmán válasza Parci (#37941) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"semmiről sem akartalak meggyőzni, sírtam, mert megint sokk lett a fém miatt megváltozó kávé és társai. kár ennyit beszélni róla, felhördültem, oszt ennyi."

Dehogy kár. Kár a másik véleményét rusztikus jelzokkel illetni, mert az ritkan vezet a vilagbekehez. Ha egy kanallal megkavarod (meg ha az elomelegitett is) az eszpresszodat a cseszeben, az sem emeli a crema szintjet. Kb igy van ez a kifolyoval is. 11,375%-ot (kabe) elvesz, oszt annyi.

Amugy, egyre ujszerubbe, kivanatosabba valik szamomra a kifolyoson SZEPEN kifolyo kave latvanya. Osszehasonlithatatlanul kevesebb foto/video keszul a hibatlan egerfarokparokrol. Hianypotlo lenne. De szurot kipattintani es mosogatni is ruhellek.

Mas is foglalkoztat persze. Egy video, amin az egeszen megcsuszott (retard) kavefanatikusok kavekeszites alatti esotancat lehetne kifigurazni. Szerintem konnyesre rohogosre lehetne forgatni...

[ Szerkesztve ]

(#37943) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Persze az, hogy a jenkiknel ritkabban lincselik meg a pumpasok a karosokat es forditva, ahhoz a political correctnes-en kivul az is jelentosen hozzajarul, hogy a home-barista-an ez a ket szekta kulon rezervatumban tengeti eletet, igy viszonylag keves a felulet, ahol surlodhatnak.

De erdekes statisztika, ha ranezel a forumra. A topikok es hozzaszolasok szamara. Nyilvan odaat sincs annyi (feleannyi se) karos kavebolond, mint pumpas. Egyszeruen fajlagosan tobbet irnak. Megszallottabbak.

Vagy hogy megertsd egy atlagos ilyen bolond lelket, olvasd el az utolso csatlakozott (no7fish), regisztralt tag hozzaszolasat a hb megfelelelo topikjában (aki bemutatkozik, az kap egy regisztracios szamot):

http://www.home-barista.com/levers/lmwdp-rollcall-t533-1820.html

Ja, nalam 3 gyerek van egy exbaratnotol, aki epp 17 éve vált az exbaratnomme. Nem feltekeny a Cremina-ra, sot az elso gepem, amit szeret.)

[ Szerkesztve ]

(#37944) looser válasza Kávé Kálmán (#37943) üzenetére


looser
addikt

"and finally thought I should help in the fight for world domination"

Extrém :-))

Amúgy egy elektronikamentes lever gépnél a hőstabil állapot elérése hogyan működik? Szóval felforralod vízforralóval a vizet, rátöltöd és addig kell átfolyatni, amíg el nem éri a kívánt hőfokot?
Nekem sajnos nincs egyik sem, de nagyon tetszenek.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#37945) Kávé Kálmán válasza looser (#37944) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"world domination"

"Extrém"

Igen, többnyire extrém szarkaszzikus es onironikus figurak.

Ha nincs fűtésed es nyomasszabalyzod se, akkor azert eleg komoly kihivas elott allsz. Tobbnyire egy eleg kitett fejet kell elomelegitened olyan hofokra, hogy a huzasnyi vizet 100-rol 90+- ra rantsa le. Kalkulalnod kell(ene) a fej tomeget a temperalando vizhez, elegendo eloaztatast (idot) adni a homersekletek kuegyenlitodesehez meg ilyenek. Melyik gepre gondoltal?

Olvasd el a topik-indito 2005-os hozzaszolast :-)!

http://www.home-barista.com/levers/lmwdp-rollcall-t533.html

A karos osszeeskuves ott most epp 541 tagot szamlal.

[ Szerkesztve ]

(#37946) looser válasza Kávé Kálmán (#37945) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva néhány hónapja belefutottam egy ROK típusú gépbe és nagyon megtetszett ez a puritán, elegáns forma. Az alternatív módszerek legtetszetősebbike, legalábbis nekem :-)

Egyébként erről pont az jut eszembe (most vegyük őket komolyan a vicc kedvéért :-)) amikor bringás az autóst és fordítva, a motoros mindkettőt, a vitorlázók a sárkányosokat és ejtőernyősöket és vissza vagy az analóg/digitális zenehallgatás rajongói egymást :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#37947) Surda- válasza looser (#37946) üzenetére


Surda-
őstag

Jópofa a ROK, csak ott meg a víz hőmérsékletét kell jól belőni.
Szerintem az nem egyszerű + ahhoz kell áram :)
Az már nem igazi nomád körülmény :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#37948) soldier2 válasza looser (#37946) üzenetére


soldier2
őstag

Elég felemás véleményeket olvasni a ROK-ról. Valaki az AVX-en nem régen vásárolt egy portapressot [link] az is egy érdekes találmány. Nézz utána ha érdekel a hőforrás nélküli kávé eszköz (gépnek ezek már nem nevezhetők szerintem). Nekem már kicsit túl hardcore, és a határai is zavarnának.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37949) Parci válasza Kávé Kálmán (#37943) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sem "pumpások kontra karosok", sem lincselésről nem volt szó, de mindegy. szóltam, hogy nekem a karos gép sem lyézus és kicsit zavar, hogy némelyek kevesebbel nem érik be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37950) bbuffy válasza Parci (#37949) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ilyenek a maximalisták. Néha én is szétmegyek kicsit, de nekem is van csúcsra tolt hobbim, így tudom milyen ez:))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.