Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) ronin s8


ronin s8
senior tag

Ma ittam a Mammutban egy koffeinmentes podos kávét a Costánál. Híg lötty, egy párnát duplának főztek le, de az íze - amellett, hogy teljesen semleges, herélt északi íz - tulképp kellemes volt... :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38602) radi8tor válasza ronin s8 (#38601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szóval nem vágtad a fejükhöz.

⭐ Stella

(#38603) Parci válasza ronin s8 (#38601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma ittam két paljoc szárított sidamót, előtte meg spicy itáliát. mindkettő zsír. :)

(a spicy szerintem egy hangyaf.sznyit túl sötét lett egyébként, a sidamó pont jó!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38604) ronin s8 válasza radi8tor (#38602) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem, mert nagyon kedves volt a hölgy, aki készítette. :) Ő beleadta minden tudását.
Eredetileg azért ittam ott, mert múltkor benéztem a darálójukat (kiderült, hogy ott áll a gép mellett :DDD ), és azt hittem, újabban podossal nyomják, de csak a decafot.
A rendes, "szupertitkos" blendjük továbbra is darálós.

Amúgy megkezdtem a Cagliari vallatását. Párhuzamosan itthon a Superoro-nál eggyel gyengébbre (30% robusta) pozícionált Gran Caffé, és a munkahelyen a Supreroro (15-20% robusta) tesztelését. Pazarak... :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38605) Surda- válasza ronin s8 (#38604) üzenetére


Surda-
őstag

Beleadta minden tudását a podos kávéba? :DDD

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38606) zolnagy válasza Surda- (#38605) üzenetére


zolnagy
őstag

Ja, bedobott mindent :DDD

(#38607) radi8tor válasza ronin s8 (#38604) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem, vagy csak próbálom megérteni. :)
De feltételezem viccesre vetted ezt a választ. Aki minőségi kávéhoz van szokva csak mazochizmus miatt ihat ilyet.

⭐ Stella

(#38608) ronin s8 válasza Surda- (#38605) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bele, na.. Bele is pirult. :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38609) Toobee válasza Parci (#38603) üzenetére


Toobee
veterán

Én ettől a Black LXR-től ülök le, nagyon ott van. Mindkét darálóm kicsit más arcát mutatja, de igazából annyira jó mindkettővel, hogy egyet ebből, egyet abból iszok :D

https://barbieripnk.hu/

(#38610) vendingo válasza Toobee (#38609) üzenetére


vendingo
veterán

Ez classic vagy gyümi? Mennyibe kerül kilója?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38611) Parci válasza Toobee (#38609) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, szerintem is az a legkiegyensúlyozottabb paljoc (gyümis) blend. masszívan yirga alapú amúgy, ha jól rémlik, szóval etiópia über alles.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38612) Toobee válasza Parci (#38611) üzenetére


Toobee
veterán

Én úgy emlékszem száraz Sidamo van benne.

Vendingo: szerintem akörül lehet, mint a többi prémium kávé Paljocnál.

https://barbieripnk.hu/

(#38613) vendingo válasza Toobee (#38612) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi, 3 éve nem vettem tőle kávét :)
Már nagyon érik, hogy kipróbáljam egyiket másikat. Ha aktuális lesz, írok neki.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38614) ronin s8


ronin s8
senior tag

Ezmiez...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38615) Wolfy999


Wolfy999
tag

Korábban valaki linkelt itt a fórumban egy olyan fém tölcsért, amit lehet használni doser kiiktatasra némi faragás után. Sajnos nem találom, tudna valaki segíteni? :-)

(#38616) Ábi válasza ronin s8 (#38614) üzenetére


Ábi
tag

Szegedi múzeumba való! 😂

(#38617) Parci válasza ronin s8 (#38614) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a röfikar csak tovább növeli a gép p(l)atináját!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38618) soldier2 válasza ronin s8 (#38614) üzenetére


soldier2
őstag

Előnye, hogy ha feneketlen karral tolod, nem kell tükör, látszik mindenképp. :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38619) radi8tor válasza Wolfy999 (#38615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

dozer tölcsér

⭐ Stella

(#38620) Wolfy999 válasza radi8tor (#38619) üzenetére


Wolfy999
tag

Pont ezt kerestem, nagyon köszi!

(#38621) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,

Daralos topichoz:
Catler cg8030 rol van velemeny? Kavekorzon olvastam Pallyotz ertekeleset, azalapjan meggyozott. A review-k alapjan meggyozott, de gondoltam itt is megkerdem mielott 80k-t elsozok egy ilyenre.

Most hairo skerton-t hasznalok :) szeretem, csak jo lenne egy gep is mar. (Ascaso steel uno v3 a gepem amivel minden reggelem karacsony...lehetne 2 bojleros de az majd valamikor maskor :))
Koszi
Z

(#38622) paljoc válasza Z0mbi (#38621) üzenetére


paljoc
tag

Varj egy picit, a napokban eresztem ossze a hg one kezivel mindenfele kofival probalva!!!

(#38623) Z0mbi válasza paljoc (#38622) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szia!
hat ez a cucc nagyon hipszter :D
az a helyzet hogy epp uton a baba, jovohettol minden szabad masodperc ajandek lesz az eletemben :D igy lehet gep lesz, de azert ettol a cucctol libaboros lettem. videokon mocsok jol teljesit.
Na varok turelmesen!
/Z

(#38624) jveres válasza paljoc (#38622) üzenetére


jveres
csendes tag

Na, erre kíváncsi vagyok. Azért bizakodom a HG-One-ban :DD

[ Szerkesztve ]

(#38625) Parci válasza Z0mbi (#38623) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy látom, lélekben egész jól felkészültél :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38626) Z0mbi válasza Parci (#38625) üzenetére


Z0mbi
senior tag

elso gyerek ugyhogy gondolhatod. Ugy erzem mindenre felvagyunk keszulve. Hiba nem eshet a gepezetbe.
Aztan mivel szoftver iparban dolgozom igy tudom hogy mindenbe eshet hiba.
Tehat meglepetes azert nem fog erni. De bravos 5:1 -t nem fogok inni akkor sem ha leszakad az eg :) Inkabb nem iszom kv-t egyaltalan. :)

(#38627) mester6 válasza jveres (#38624) üzenetére


mester6
tag

Ne reménykedj! ;]

(#38628) curtisblow


curtisblow
csendes tag

Sziasztok,

Még új vagyok itt és szeretnék kis segítséget kérni. Nem rég vettem használtan egy elvileg felújított Gaggia Classic-ot PID-el. Pár hónap használat után megadta magát, amikor bekapcsolom egyből lecsapja a biztosítékot Elvittem az egyik szervízbe, valahol a Duna Plaza környékén, de mivel PID van rajta nem foglalkoztak vele.

Esetleg valaki Budapesten vagy környékén tud segíteni a javításban?

elrőe is köszönöm

Kmate

(#38629) soldier2 válasza curtisblow (#38628) üzenetére


soldier2
őstag

Keresd Fragolát vagy Simi.esp-t itt a fórumon. Mindketten megbírkóznak vele.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38630) soldier2 válasza paljoc (#38622) üzenetére


soldier2
őstag

Kíváncsi leszek a kőkemény igazságra. Az ember a sajátját hajlamos túlértékelni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38631) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Van valahol kávéfőző topik? :D

Azért beírom, ide ha mégsem volna. Automata kávéfőzőt keresek. 100e ft körül van a keret, valami jobbat szeretnék a friss kávé íze volna a fő szempont, nem bánnám ha olcsóbban találnék. Fater egy ilyet vett asszem 3 éve kb, és imádok nála kvt inni, ha mást nem tudtok akkor marad az szerintem

[link a gépezethez]

(#38632) curtisblow válasza soldier2 (#38629) üzenetére


curtisblow
csendes tag

köszi szépen!

Kmate

(#38633) Bazsee71 válasza rwin5 (#38631) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kávékorzó vonatkozó fórumán fognak tudni neked tanácsot adni automatával kapcsolatban.

Pár hónapja még én is automatáztam, egy Saeco Incanto De Luxe szolgált évekig, most szüleim használják. Baráti körben van még kettő, gond nélkül teszik a dolgukat. 13e adag környékén kettőre ráfért egy daráló felújítás (~15k).
Én azt javaslom, hogy az újabb Philipsek helyett egy régebbi Jura-t vagy Saeco-t szerezz be (p. innen, garanciával), tartósabbak lesznek. Lehet, hogy a többi márka is jó, csak azokkal semmi tapasztalatom.

(#38634) rwin5 válasza Bazsee71 (#38633) üzenetére


rwin5
őstag

az utóbbi linken található gépek használtak?

(#38635) Bazsee71 válasza rwin5 (#38634) üzenetére


Bazsee71
őstag

"Használt, felújított automata kávégép, 6 hónap teljeskörű garanciával, garanciaidőn túl is biztosított szervizháttérrel." :K

(#38636) Parci válasza Z0mbi (#38626) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

végtelen türelem (= nyugalom, 0 stressz) és végtelen szeretet. igazából mindhármótoknak ennyi kell. mindenki megpróbálja, sokan elvéreznek. HAJRÁ! :)

(minket kivágtak az albérletből 3 héttel a szülés előtt, végtelen mennyiségű cuccal költöztünk bő fél évre vissza szüleimhez, aztán onnan tovább megint a mostani, "végleges" helyünkre. állati mókás volt látni a sok ismerőst előre berendezett gyerekszobával, mindenre felkészülve. kb. azt sem tudtuk, melyik dobozban van a pelenka. mondjuk nem szívesen emlékszem erre a részére a dolgoknak, kb. úgy poén utólag, mint egy három napos kirándulás, ami alatt végig gatyáig ázva mentél :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38637) looser válasza Bazsee71 (#38635) üzenetére


looser
addikt

Ezek az automaták egyébként hogyan tamperelnek, ha egyáltalán? Egy ismerősöm is szeretne venni 50-ig egy készüléket, nem akar tökölni a készítéssel. Szerintem neki az lenne a legjobb, ha vizet sem kellene beltölteni, hanem a levegő páratartalmát kicsapatva készülne a kávé :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#38638) Bazsee71 válasza looser (#38637) üzenetére


Bazsee71
őstag

Van benne egy központi egységnek hívott szerkezet. Abban van egy henger, oda darálja a gép a kávét, utána az ráfordul egy "felső szűrőre", a dugattyú rátolja a kávét (tömörít), aztán ebben az összeszorított állapotban préseli át a vizet a pogácsán.

Azért egy ilyen gépnél is üríteni kell a zacctartályt, tölteni a vizet, babtartályt, időnként pedig vízkőmentesíteni.

(#38639) jveres válasza mester6 (#38627) üzenetére


jveres
csendes tag

Na, na! :D Csak hozza a HG-One az elvártat

(#38640) Z0mbi válasza Parci (#38636) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ROFL :D

(#38641) Wolfy999 válasza looser (#38637) üzenetére


Wolfy999
tag

Nekem régen egy E50-es Jura-m volt, az pont belefér a keretbe. Azért szerettem, mert minden miatt szólt időben. Szólt, hogy töltsek bele vizet, nem csapolás közben fogyott ki, vagy ha üríteni kellett a zaccfiókot. Jelezte ha már ráfért egy tisztítás vagy vízkőtlenítés. Apámnak egy Saeco Vienna-ja van, az nem szól semmiért, ott neked kell figyelni, hogy mikor vízkőtlenítesz meg ilyenek. A Saecoval többször is volt, hogy senki nem ürítette a zaccot, ezért eldugult és szét kellett szedni a kisöpréshez. Ma már nem iszom meg egyikből sem a kávét, de engem az otthoni szett nagyon finnyássá tett.
Szóval én mindenkinek aki kényelmesen akar otthon a szarvasitól jobb kávét inni, annak ilyen E szériás Jura-t ajánlok. Az említett cégnél 50 körül adják garival. Ha betartod a tisztítást, akkor nem romlik el olyen könnyen. Ennél még a kapszula sem kényelmesebb. A többségnek az is jó, hogy időben szól a gép, hogy tisztítani kell, mert hajlamos elfelejteni.

(#38642) jveres


jveres
csendes tag

Mivel a kollégák lusták :) így gondoltam, hogy beszámolok egy múlt heti összehasonlításról. A tesztet regulator (Indexes nicknév) és paljoc urakkal követtük el. A tesztelés tárgyai: Pharos és HG-One. Paljoc féle (micsoda véletlen :) ) kávékkal próbálkoztunk, ugyanakkora darálmánnyal (20g), egyforma produktummal (35-40g), ugyanannyi lefolyási idővel (28-30mp) Expobar dual bojleres főzővel.
Általánosságban elmondhatom, hogy mind a két daráló jól szerepelt. Ha úgy nézem, akkor azért a HG-One összességében érezhetően jobb eredményt nyújtott (~3-szor többe kerül), ha pedig emígy nézem, akkor a harmadárú Pharos-nak nincs miért szégyenkeznie.
A HG-One szélesebb spektrumú és intenzívebb ízeket produkált, de mindezt a Pharos-hoz képest érdemes nézni, mert a Pharos is szépen kihozta az adott kávé ízjegyeit. Sajnos a kávék típusára már nem emlékszem, de az elején egy olyan Tanzániát ittunk a HG-One-tól, hogy a fülem ketté állt!! Itt a Pharos behozott egy kissé kesernyés, száraz utóízt. Lejjebb menve a hőmérséklettel közeledett egymáshoz a két őrlőből készült ital ízvilága, de a HG-One-nál eltűnt ez a kiugróan finom gyümölcsösség.

(#38643) levytee válasza Wolfy999 (#38641) üzenetére


levytee
csendes tag

Mostanában egyre többen kérdik ezt az automatás dolgokat. Nekem van némi tapasztalatom, de csak mint felhasználó.

Nem is ragoznám többet, de azért annyit hozzáfűznék, annak fényében, hogy itt senki nem abban a minőségben utazik, DE attól még ha jön hozzánk egy 15-20fős vendégsereg jó ha van egy a háznál egy automata. :DD
illetve én, szégyen és gyalázat, de ha nincs időm, akkor kaput abból iszok, egy Caso Fomini Jet 1650-es tejhabosítóval megsegítve. És teljesen jó azokra a pillanatokra a magamfajta igénytelennek, ja és mindezt cukorral. taigetosz pozitív ;]

Annyit ha Jura-ról van szó én azt vettem mostanában, mert a cégnél szépen dolgozik évek óta, FONTOS, hogy jó helyről vegyétek, ne csak külsőleg legyen felújítva és akkor nem lehet nagy baj (igaz ez mindegyik márkára). Én amikor az S70-est vettem, azért a felújításkor az alukazánt kicseréltettem acélra, ha valaki "aluparázik", meg előnye még az is,hogy az acélt jobban "megtudod dolgozni" vízkő ellen (agresszívebb cuccal is), pláne ha esetleg az előző éveiben ez elhanyagolták volna. Jó a Impressa 500-is, az S70 -is de azok alusak, most F50-van az már acél. Ajánlották itt még az Quick Mill Aquaviva-t is, lehet jobb is (nem tudom nem ismerem), bár az alkatrész ellátottságát is érdemes körbejárni, aki belevág.

levytee

(#38644) zoknee válasza soldier2 (#38629) üzenetére


zoknee
csendes tag

Szia! Ha Simiéknek nincs rá kapacitásuk, akkor én is meg tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#38645) Z0mbi válasza paljoc (#38622) üzenetére


Z0mbi
senior tag

na acsi! most neztem a 'kezi daralot' hogy ez $1000 USD :D no ..ing way! :D meg a 80 a catler re is fajdalom kuszombom felett van (plane a 13 ezres hairo utan :D)

(#38646) Keresztapper válasza mufi (#38511) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ezzel semmi baj, ez gyárilag ilyen.

http://palscoffeetech.com/

(#38647) bl4ze válasza Z0mbi (#38645) üzenetére


bl4ze
veterán

ez ilyen igazi úri muri :D

.:. bl4ze .:.

(#38648) pacuha69 válasza jveres (#38642) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Ez is egy nagyon érdekes teszt lehetett. Nyílván itt már nem véletlen az árkülönbözet. Kíváncsi lennék a többiek véleményére is.

(#38649) And06 válasza pacuha69 (#38648) üzenetére


And06
aktív tag

egészen biztosan van különbség. azt mindenki eldöntheti magának, hogy megéri-e a különbözetet. én ennél a hobbynál megmaradtam a "racionális" szinten. a szuperdzsolly a PIDes primo babyvel már tud egy olyan szintet, hogy nyugodtan kávézhassak, és a különböző kávékra fókuszáljak, és ne a gépparka.

[ Szerkesztve ]

(#38650) Wolfy999


Wolfy999
tag

Kíváncsi leszek a Baratza Sette 270W darálóra, ha megjelenik. Nekem az álmom lenne egy olyan daráló, ami alá bedugom a kart, megnyomom a gombot, aztán pár másodperc múlva már a tamper után nyúlok. Ha nem kell nagyon méregetni, söprögetni, pofozgatni, ráindítani, megint söprögetni, akkor felgyorsul a kávékészítés.
Ez a daráló a külső kést forgatja, ha jól tudom Hifis ötlete is pont ez volt a saját konstrukciójában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.