Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) tibi970307 válasza Upo (#38499) üzenetére


tibi970307
tag

Nagyon szuper, köszönöm a segítséget!
Meg is fogom csinálni.

Ui.: esetleg ha valakinek van ilyen kávéfőzője (ec155), aminek nem használja az egy adagos szűrőjét, szívesen megvenném, mert ezt a 152-ből kihagyták.

[ Szerkesztve ]

(#38502) tibi970307


tibi970307
tag

Eddig minden csavart leszedtem, le is bontottam a burkolatokat, de az egész szerkezetet nem tudom kiemelni, mivel az alján lévő két műanyag cső nem enged annyit.

(#38503) Ábi válasza Parci (#38500) üzenetére


Ábi
tag

Marhaságot nem írtam,(ezt kikérem magamnak)
csak szeretsz bizonyos emberekkel kukacoskodni. (Szerencsére erről meggyőzött jónéhány fórumos privát levele tegnap óta, akiket nem is ismerek)
Nem tudom mi a a bajod azzal, ha valaki pár hét után meg mer fogalmazni véleményt egy olyan gépről, ami egyébként az eddigi legkezesebb mindközül. Elvárás a minimum 6 hónap használat? :B Vagy ne kezdődjön Á betűvel a user neve?
Nem gondolod, hogy sokan pont ezért nem fognak írni tapasztalataikról, látva a tegnapi ártalmatlan bejegyzésemet? Lassan ez is szegedi fórum lesz egy szük törzsgárdával és vezérrel, oszt csókolom. Hül.e vagy fiam, leülhetsz!
Igen, szeretem a Caravelt és a Pharost is, de Te legalább annyira lelkesen keresel ezzel kapcsolatos bejegyzéseimben hibát. (ez másoknak is feltűnt)
Házigazdaként kicsit visszafogottabb is lehetnél elfogultság nélkül. ;)

(#38504) fragola.6035 válasza Ábi (#38503) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én szívesen olvasom a tapasztalataidat az új gépeidről, mert érdekel. De ez a túlzott ömlengés az éppen aktuális gépeidről kicsit komolytalanná teszi a véleményedet. Így volt ez a Bricolettánál is, ami az egyik legsilányabb E61, amit valaha láttam.
Most végre klassz cuccaid vannak, szerintem mindannyian szívesen olvasnánk a tényszerű véleményedet.

Én szeretem Parci véleményeit olvasni, mert mindig objektív és főleg elfogulatlan.

Ott voltam, amikor egy éve KK megérkezett a Kávébazárra egy többmilliós gépparkba, páratlan magabiztossággal, hangoztatva ültetvény szelektált kávéját, aztán kaptunk tőle egy ihatatlan lőrét. Ettől elég komolytalanná vált, azóta egy-két kávézóban kóstoltam a kávéját és némileg változott a véleményem.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38505) ronin s8


ronin s8
senior tag

Srácok, hagyjuk ezt a személyeskedést! Nálam többet senki sem vitatkozott Parcival, aztán kiismertem, mire hisztizik, és azóta csak ritkán támad. :DDD Foglalkozzunk inkább a kávékkal és a gépekkel. Én szívesen olvasom bárki tapasztalatait, legyenek bármennyire szubjektívek, és megalapozatlanok is. ;]
KK érdekes kísérleteivel is szimpatizálok, pedig tavaly akkorát betlizett, hogy rengett a Corinthia... :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38506) pacuha69


pacuha69
csendes tag

Lenne egy kérdésem a Caravel fanokhoz, illetve azokhoz is akik tudnak infóval szolgálni.
A Caravelek közül melyik széria preferált, és miért?
Néhány helyről azt hallottam, hogy minél korábbi annál jobb.

(#38507) Bazsee71


Bazsee71
őstag

IMS "The Single" h21.5 58mm-es szimpla szűrő eladó, 4e Ft. Kompatibilis Gaggia és Cimbali gépekkel.

(#38508) Parci válasza Ábi (#38503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Bocs, de a pid-es gépről írtál marhaságot. Semmi bajom se a Caravellel, se a Pharos-szal, se veled. De amit eleinte írtál a pid-rol, az nem igaz. Ennyi, nem tobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38509) Parci válasza Parci (#38508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sőt, a Caravel kifejezetten tetszik és a Pharos is tetszene, de azt utalnám használni, ezért nem gondolkodom benne. Egy Caravelben igen ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38510) Parci válasza Parci (#38509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A rólam alkotott véleményed meg inkább tartsd meg magadnak, én végig arról beszélek, amit állítasz, nem rólad. Ha mégis, az hiba és elnézést kérek érte.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38511) mufi


mufi
senior tag

Azt szeretném megtudni, hogy ugye normális esetben a karos gépeken a kar 90 fokos szöget zár be, viszont az enyémen ha a szűrő nincs szarásig megtömve, akkor inkább 120 fokos szöget zár be, kb így ahogy a képen rajzoltam. Ez normális?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38512) soldier2 válasza mufi (#38511) üzenetére


soldier2
őstag

Nálam 2 esetben volt ilyen. Ha nem a saját szűrőjével használtam a Gaggiát vagy amikor elöregedett a fejtömítés.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38513) mufi válasza soldier2 (#38512) üzenetére


mufi
senior tag

Na fasza...azt sem tudom melyik lenne jobb..a fejtömítést hogyan tudom lellenőrizni? :F

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38514) levytee


levytee
csendes tag

Valakinek ismeri a Gaggia MD58 as őrlőt?

levytee

(#38515) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

Eladó 4 személyes Brikkához való felsőszűrő és tömítés készlet. Esetleg cserélném 2 személyesre. Csak itthon vettem észre, hogy rosszat adott az eladó...
Ára 1000 Ft, vagy ennek megfelelő értékű kávébab. (nem szívesen rohangálnék vele a postára, személyes átvételnek jobban örülnék)

[ Szerkesztve ]

(#38516) soldier2


soldier2
őstag

Írtam egy jó kis posztot, erre lemerült a laptop, így csak röviden. Ábi nem írta hogy beállított PID érték mellett ingadozik a bojler hőmérséklet. Azt írta:
"Igen, zsinorban nem tudok hajszálra egyformákat húzni a Bricoval. Kényesebb 1-2 fok eltérésre, mint a Caravel.
Ez volt a PID-es Ascasoval is..." - ezt legtöbben (én is) úgy értelmeztük ahogy Parci, de így visszaolvasva nem azt írta. 1-2 fok eltérés már jelentős különbséget okoz a legtöbb kis Pides gépen, míg a kis karosok esetében bár más az íz, még így is finom. És ebből az egészből indolt egy lassan egy napja tartó fingfűrészelés, amibe lassan lassan már a tavalyi Kávébazár is bele lett keverve (egy alkalom után, legyen az bármekkora betli nem vonnék le messzemenő következtetést)

#mufi: nem mindegy? Ha nem csepeg akkor én nem cserélnék kartömítést, a szűrő meg adott.

Más: kb 2 órája bekapcsolva felejtettem a Creminát. Fejhőmérő szerint hozta a 15-20 perc alatt beálló 80 fokos egyensúlyi hőmérsékletet. Húztam egy Paljoc Yirgát, és hozta a szokásos formáját. Nyammmmmm. AZt hiszem kijelenthetjük, hogy magára hagyva nem melegszik túl :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38517) Parci válasza soldier2 (#38516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jól osszefoglaltad :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38518) meander válasza Bazsee71 (#38507) üzenetére


meander
tag

akkor ha jól sejtem nem jöttbe, sajnálom. Mi az ok? Már ha publikus

(#38519) Surda-


Surda-
őstag

Ajánljatok légyszi egy nálunk is beszerezhető, klasszikus sportcsokis olasz blendet.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38520) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, lecseréltem a Gaggic Classic gőzcsövét egy Ranciliora, de ez most nagyon szorul és nehezen forgatható, kb, mint itt a srácnak. Evvel mit lehet csinálni?

(#38521) Ábi válasza fragola.6035 (#38504) üzenetére


Ábi
tag

Mindenki örül az új szerzeményének, így én is.
A Bricolettát a HB-beszámoló miatt vettem meg, amikor lehetőségem adódott rá.
Érdemes elolvasni, az indexen SID is méltatta régen és előző tulaja és én is elégedettséggel használom.
Eddig lehúzott közel 15 évet és úgy nézem min. ennyit el fog még menni, éppen ezért az általad "silánynak" minősített belső csöppet sem zavar. Ilyen szempontból a catlerek is időzített bombák lehetnek, mégis sok rajongója van, szintén ömlengve :DDD , de ez enmgem nem zavar, mert nekik tetszik. Csapolás közben 1 fokon belül marad, ami nekem tökéletes. Nagyon jó a vízterítése és az ízek ennél a gépemnél választhatók szét leginkább, főleg mióta meg van a Pharos.
Viszont tény, hogy 1-2 fokkal más irányból indítva a csapolást a Caravellel ellentétben teljesen más, kevésbé jó arcát mutatja a legtöbb kávénak. Szűk spekrtumban, de akkor üt.

Parciról jelenleg más a véleményünk, de ezen nem csodálkozom.

A jövőben igyekszem azért konkrétabban foglamazni! :K

Mindenki hibázik, de ez természetes, abból tanulunk.
Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget a bizonyításra skatulya nélkül (Kálmánról alkotott kép), pláne ha már nem kevesett tett le az asztalra.

Karos Gaggiát elhoztad végül?

(#38522) Ábi válasza soldier2 (#38516) üzenetére


Ábi
tag

fingfűrészelés

Ezen behaltam! :DD

(#38523) Ábi válasza pacuha69 (#38506) üzenetére


Ábi
tag

Ezt én is csak hallottam, úgy mint a Pavoni esetében is.
Francesco oldalán megtalálod a teljes palettát.
A VAM darabokra mondják, hogy a legjobbak, nekem a későbbi, 1.2 model van.

(#38524) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#38504) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Huhh Fiuk! Megsporolom a kommentarokat :-).

@Parci: ki lehet trukkozni a levegot. De trukkozni kell.

(#38525) simi.esp.28 válasza Krilehor (#38520) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Szia! Le kell csiszolnod az új gőzcsőből, mert vastagabb mint a gyári, ezért szorul.

(#38526) soldier2 válasza Ábi (#38522) üzenetére


soldier2
őstag

Azt hiszem Blazetől olvastam itt egyszer régebben, és megtetszett. Akárcsak a Parci pszichopatás aláírása.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38527) Parci válasza Ábi (#38521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, bocsánatot kérek, ha udvariatlan lettem volna és túl harsányan védtem a véleményemet.

ezzel együtt úgy gondolom, hogy a személyeskedés és a szegedi fórumhoz hasonlítás teljesen fölösleges és nem is igazságos. hogy mást ne mondjak, nem szoktam törölni hozzászólásokat innen, azokat sem, amelyekben például engem kritizálsz. lehet, hogy túlpörgöm a dolgot, de azt sem szépítem meg utólag, ott van, bárki utálhat és összesúghat a hátam mögött utólag is. ezen felül nem sunnyogok és ugrasztok egymásnak embereket emailben és nem ferdítem a valóságot éppen aktuális üzleti érdekeim szerint.

szóval, bár nem értek egyet némely véleménnyel, senki sem vádolhat azzal, hogy nem hagyok annak teret vagy visszaélnék bármiféle dologgal, ami a helyzetemből adódik.

és Ábi, utoljára: a véleményedet kritizáltam, nem a személyedet. hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esik szarul, hogy te most mégis rólam beszélsz és nem arról, amit a témában írtam. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38528) bl4ze válasza simi.esp.28 (#38525) üzenetére


bl4ze
veterán

Fúú látom volt itt minden mint egy igazi vásárban :U :DDD

.:. bl4ze .:.

(#38529) Ábi válasza Parci (#38527) üzenetére


Ábi
tag

Én sem akartam személyeskedni, de tényleg kicsit fokozottnak érzem figyelmedet irányomban és ebben mások is megerősítettek.
Tényleg lelkesen írok egy-egy tapasztalatomról. Soha nem mondtam, hogy az szent és megdönthetetlen, csak egy tapasztalat a sok közül.
Nem mindent tudok megmagyarázni, pláne most a Caravel fejében zajló folyamatot, hogyan lehet vele ilyen széles spektrumban csapolni finom kávékat.

Az esett rosszul, hogy már egy lezártnak hitt témára visszautalva minősítettél, vagyis az írásomat.
Teret adsz, de olyan szinten kivesézed leírtakat, ami nem biztos, hogy egyezik az író véleményével.

OK, kezdjünk tiszta lappal! :R

(#38530) Parci válasza Ábi (#38529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig szó sincs arról, hogy most "rád szálltam" volna. azon túl, hogy egy hobbi témában ilyesminek értelme sincs, időm, energiám és főleg gerincem sem lenne ilyesmihez. az biztos, hogy a (szerintem) túlzott lelkesedésed és (szerintem) néha pongyola megfogalmazásodból nem először kerekítettem vitát, de emögött kár volna valami gonosz szándékosságot keresni, pláne, hogy valakit elüldözni vagy kitiltani elég egyszerű volna. egyszerűen csak túlreagáltam és kész, én is gyarló emberből vagyok. az engem privátban osztó emberek tehát ebben tévednek.

roninnal például úgy vagyunk haverok, hogy tényleg többször ugrottam össze vele, mint bárkivel :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38531) kk831228 válasza fragola.6035 (#38485) üzenetére


kk831228
addikt

Az én véleményem nem mérvadó, nem vagyok sajnos nagy kóstoló mester, nem érzem még a tápkábelek közti különbséget... :R ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38532) pacuha69 válasza Ábi (#38523) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Köszi. Igen, nézegettem már az oldalát, pont az ottani sokadalom miatt merült fel bennem.

(#38533) fragola.6035 válasza Ábi (#38521) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A karos Gaggiát nem hoztam el, mert hetek óta telt ház van, nem tudom hova tenni és a határidőket se nagyon tudom tartani. 25-30 gép van most is nálam, főleg fórumos gépek.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38534) Krilehor válasza simi.esp.28 (#38525) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi

(#38535) Surda- válasza fragola.6035 (#38533) üzenetére


Surda-
őstag

Nem semmi :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38536) Parci válasza fragola.6035 (#38533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, te jószagú úristen! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38537) Bazsee71 válasza meander (#38518) üzenetére


Bazsee71
őstag

Először is itt jelzem, hogy a szűrő elkelt, Renekára pedig továbbra is vevő lennék, ha valaki megválna tőle. Ár természetesen megegyezés szerint.

Az eladás oka pedig publikus: mióta kipróbáltam, azóta nem használtam. Jobb esetben két kávét sikerül innom egy nap, de olyankor az dupla. Annak nincs értelme, hogy itthon porosodjon. Ha meglesz a Reneka, az csak tisztítás idejére fogja elhagyni a szűrőtartót. :)

Egyébként szerintem kicsit macerásabb tömöríteni, mert ha ugyanúgy csinálom mint egy dupla szűrőnél - forgatva nyomom lefelé - akkor elválik a faltól a pogácsa. Ha csak nyomom akkor oké, illetve több őrleményt téve bele (~9g), ennyire nem háklis. A produktumról így érdemben nem is tudok nyilatkozni, főleg hogy elég kezdő vagyok, de nekem különösebben nem hibádzott, szép volt a lefolyás is. De ezeket is fenntartással kezelje mindenki, tényleg kb. 2x használtam.

(#38538) Gosti válasza fragola.6035 (#38533) üzenetére


Gosti
csendes tag

Bázzz, a két Faema Family nagy ász! Tetszik a feketeRancilio is :D

yeahhh

(#38539) Ábi válasza fragola.6035 (#38533) üzenetére


Ábi
tag

Nem semmi!

Ki találta meg a képen a Nutellás üveget? :DD

(#38540) Upo válasza tibi970307 (#38502) üzenetére


Upo
addikt

Azt is írtam pedig, a talpát kell leszedni. Torx csavaros, de a nyavalyások tettek pöcköt a közepére, kifúrt torx csavarhúzóval vagy bittel lehet kicsavarni, ha lejött akkor ott lehet a két csövet lehúzni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38541) mgy válasza Parci (#38509) üzenetére


mgy
senior tag

Te Jó Isten! Nagy Lehet A Baj, Parci NagybetűkkelNAGYBETŰKKEL Ír! :D :D :D
---
Érdekel miért számít, miért kérded, marad-e levegő a Caravelben a pogi felett.
Nyilván közvetlenül nem :) de a dugattyú és a pogi felé behúzott vízoszlop között sem gondolom, hogy nagyon maradna. Ugye nem arról van szó, hogy befolyik a likakon mint egy egyszerű falusi közlekedőedényben, hanem a dugattyú felemelésével mint oda a víz beszívódik.

(#38542) Parci válasza mgy (#38541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert többek szerint nagyon jó érzés a strietmannál, hogy nincs összenyomható levegő a dugattyú és a kofi között és még jobban érzed, hogy mi történik. ez a nyitott bojleres megoldás tulajdonképpen tetszik, egyedüli gépnek kevés volna (mert néha nóra iszik kaput), de úgy sem lenne egyedüli gép. van itt elég vas a pulton, de egy caravel még elférne :DDD. a strietmann árát nem tudnám megindokolni magamnak, se a dizájnját (jobb szeretem az olyan tárgyakat, amik nem hívják fel magukra a figyelmet), így marad a szegény ember strietmannja :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38543) peppe79 válasza prandris (#38471) üzenetére


peppe79
senior tag

Szia! Nálam is egy Ascaso daráló szolgál. Azt megkérdezhetem, hogy mi az oka, hogy kést kell cserélned benne?

(#38544) RBJ válasza fragola.6035 (#38533) üzenetére


RBJ
addikt

Te jó ég. Kávégarázs? :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38545) mgy válasza Parci (#38542) üzenetére


mgy
senior tag

Azért ez nem egy szitroen XM, ha marad is ott valami. De kétlemkérdés nélkül elhiszem, hogy bárki ezt érzi. :)

(#38546) jveres válasza Parci (#38542) üzenetére


jveres
csendes tag

A Strietman-os levegő hiányból eredő "jó érzést" tanusíthatom. Tényleg mindent a "kezedbe ad" húzáskor

(#38547) Parci válasza jveres (#38546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. próbáltál pavonit is vagy esetleg caravelt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38548) Illesvik válasza tibi970307 (#38470) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Van Jófogáson egy Saeco Aroma is. Olcsón kezdésnek. olaszpresszo.hun van cikk is róla.

Üdv V.

[ Szerkesztve ]

(#38549) jveres válasza Parci (#38547) üzenetére


jveres
csendes tag

A Pavonival már húztam, de ezt még próbának sem nagyon nevezném. Direktebb érzés a Strietman, könnyebb és egyértelműbb a húzás befolyásolása

(#38550) vikla007 válasza Ábi (#38539) üzenetére


vikla007
aktív tag

A piros baby ház elött... :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.