Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) soldier2 válasza mufi (#37149) üzenetére


soldier2
őstag

Szerintem fölösleges. Egy furdőszoba mérlegen begyakorolod, hogy mekkora nyomás kell, pár hét után, menni fog az nélkül is.

A videón rendben van, de tisztítani mindenképp javasolt egy használt gépet. Felsőszűrő, vízterítő leszed, ha lehet ezen a gépen, terszonetben szülőkkel együtt kiáztat, vízkőoldás, stb. Sosem tudhatod, mikor csinálta az előző tulaj.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37152) Eyesis válasza meander (#37143) üzenetére


Eyesis
őstag

A Spicy Italy régóta a kedvencem már :)

Eyesis

(#37153) levytee


levytee
csendes tag

Debrecenben honnan lehet jó kávékat venni?

levytee

(#37154) mufi válasza soldier2 (#37151) üzenetére


mufi
senior tag

igen, amikor majd beszerzek egy dupla szűrőt, akkor tudok gyakorolni ezzel
Szombaton az árkádban a tschiboban vettem három fajta private kávét. Létezik, hogy nem egyforma az ízük? Kék elefántos, flamingós meg még egy fajta...az egyik savanyúbb mint a másik... :F

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#37155) Bazsee71 válasza mufi (#37154) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem hanyagold ezeket az ipari kávékat. Ezer meg egy másikat ajánlottak már itt, ami biztosan jó.
Choco Madnesst pl. ha elrontottam akkor is iható volt.

(#37156) simi.esp.28 válasza levytee (#37153) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Halközben Cut&Coffee vagy a böszörményi-füredi sarkon van egy Musetti mintabolt.

mufi: tényleg nem értelek, miért nem a többi fórumos által ajánlott friss kávékkal próbálkozol. hidd el hamarabb lenne sikerélményed is, meg jobban tudnak a többiek is segíteni, ha tévúton jársz vele. a tchibo, frei, omnia stb. társait nem ismerjük, nem is tudjuk mi lehet belőle.

(#37157) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Érdekességképpen:
Írtam a CyberElectronics-nak az egyedi építésű pörkölőjükkel kapcsolatban, volt pár kérdésem. Meglepetésemre gyorsan, és magyarul jött a válasz. :)

Egyébként a kocka el van vetve, úton vannak kínából az alkatrészek, megint mibe vágtam bele... :DDD
Pár módosítással kívánom megépíteni, remélhetőleg 3-4 hét múlva bele is tudok vágni, talán nyárra lesz végeredmény. Addig is átépítem a popcorn készítőt, hogy közben is legyen mivel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#37158) soldier2 válasza mufi (#37154) üzenetére


soldier2
őstag

Te szándékosan szívatod magad azt hiszem. Azok a Tchibók ráadásul nem is olcsóbbak :(

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37159) meander válasza mufi (#37154) üzenetére


meander
tag

Annyi hazai pörkölő van, válassz közülük. Én ugyanezt a tanacsot kaptam és csak igazolni tudom... Ráadásul ha PY-tól rendelsz valamit még beszélni is tudsz vele, hogy mit tanacsol az elkészítéshez

(#37160) Peti...(16v) válasza meander (#37159) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Kapott már jó tanácsokat minden téren, de sosem fogadja meg őket. Menthetetlen a srác... Szerintem neki inkább egy kapszulás gép kéne.

(#37161) zoomon válasza Bazsee71 (#37155) üzenetére


zoomon
tag

Annyit írtatok már erről a Choco Madness-ről, hol beszerezhető? Egy negyed kilót bevállalnék belőle a kíváncsiságom kielégítésére. Sőt ha valakit érdekel meg is feneketlen szűrőzöm :)

(#37162) Bazsee71 válasza zoomon (#37161) üzenetére


Bazsee71
őstag

www.pallyotzcoffee.hu

Javaslom a személyes átvételt, ha meg tudod oldani. :)

(#37163) soldier2 válasza zoomon (#37161) üzenetére


soldier2
őstag

Címet kaptál. Feneketlenezés meg szerintem sokakat érdekel :) Én is adós vagyok még a Decaf/coffeines videókkal.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37164) Karthmann válasza zoomon (#37161) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Amennyiben rendelsz ne elégedj meg egy Cocho Madness-el nézzél mellé még valami mást is, mert ha megkóstoltad pikk pakk telhetetlen leszel. :K :K :K

Happy wife happy life

(#37165) Gosti válasza meander (#37142) üzenetére


Gosti
csendes tag

"...ja mint látható ipari őrlőre szeretnék váltani..." - szvsz a Fiorenzato F4E (Nano) nem ipari őrlő. Attól még - mint korábban írtam is - jó gép, de mondjuk az őrlésteljesítménye alapján (kb. 1g/sec) sem az.
Az Eureka Zenith Club E/Zenith 65E igen szar, bocsánat: nem szerencsés konstrukció. Nuova Simonelli on demand MDX verziójához volt szerencsém: az őrleménykamrától indul egy, kb. 6cm (!!!) hosszú, gyakorlatilag vízszintes járat, amiben bőven pang az őrlemény. A következő képen pedig ezen vízszintes járat folytatása, a 10cm hosszú kiömlőcsőr lett megörökítve.

yeahhh

(#37166) Gosti válasza Gosti (#37165) üzenetére


Gosti
csendes tag

...a képek lemaradtak:

[L:/dl/upc/2016-03/14/74661_caxz9a8s2jlwsk5d_nuovas_01.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/14/74661_caxz9a8s2jlwsk5d_nuovas_01.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
...és asszem, megfordult a sorrend, mea clumpa :o
Az F64E príma őrlő, de én nem látom létjogosultságát otthoni használatra. Az árán elegánsan lépjünk át, az előnyei (gyakorlatilag tönkretehetetlen, strapabíró konstrukció, jó őrleményminőség, programozható őrleménymennyiség - bár ilyet pl. az F4 is tud) mellett szvsz otthon egyértelmű hátrány, hogy bazinagy (a babtartály is), és nem csekély a pangó őrlemény mennyisége.
Nem világos, hogy most Eurekád van, vagy az is a célkeresztbe került őrlők között szerepel? Mer' az otthoni felhasználásra - az F4 Nano mellett - jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

yeahhh

(#37167) Gosti válasza Gosti (#37166) üzenetére


Gosti
csendes tag

...talán most összejön:

yeahhh

(#37168) prandris


prandris
tag

Ha már a daráló a téma lenne nekem is egy kérdésem. Egy fém Ascaso i2-m van. Elég sok az örleményben a nagyobb kávé pernye darabka. Gondolom befolyásolhatja az örlemény tömörségét. Lehet ezzel valamit kezdeni, ha kell egyáltalán? Ki szoktam szippantani porszívóval a gépet, de szét még nem szedtem.

(#37169) soldier2 válasza prandris (#37168) üzenetére


soldier2
őstag

Kávé, és nem daráló függő, ne törődj vele. Anno csak kávéváltásnál porszívóztam egy darabig, majd akkor sem. Néha szétszeded, kitakaritod alaposan, és jó napot.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37170) fragola.6035 válasza Gosti (#37165) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem az F4 egyértelműen ipari őrlő, a felépítését és az anyagminőségét tekintve mindenképpen.
Nem összehasonlítható az Iberital, Graef, M. Vario, stb. háztartási őrlőkkel

https://caffe35.webnode.hu/

(#37171) ronin s8


ronin s8
senior tag

Kávés bolt Genfben:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#37172) ronin s8 válasza ronin s8 (#37171) üzenetére


ronin s8
senior tag

És egy espresso a Four Seasons-ben. ;)

d

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#37173) Gosti válasza fragola.6035 (#37170) üzenetére


Gosti
csendes tag

Ebből a szempontból teljesen igazad van - de akkor az Eureka Mignon Istantaneo is ipari őrlő :) : stabil öntvényház, 225W-os (F4 Nano: 250W) motor, stb.

yeahhh

(#37174) cztompi


cztompi
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket kérném,
Szeretnék vásárolni egy lelit kávéfőzőt, A kéedésem az volna, hogy L Anita pl42em, darálós 140eftL Anna pl42tm(pides)130eft , L Anna 90eft.-ost vegyem-e? Mennyire fontos a pid, hogyha napi 1-2 kávét főznék? Az olcsóbb Annát utőlag be lehetne(kellene)-e pideltetni, s mennyibe kerülne?Kihez fordulhatnék pideléssel kapcsolatban?
Elnézést a sok kérdésért, de nem szeretnék melléfogni. Ha valaki segítene nagyon megköszönném,
Üdv: cztompi
http://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3-1-Kavefozo-keszulekek

Üdv:cztompi

(#37175) Surda-


Surda-
őstag

Ezek a színes habok photoshop trükkök vagy hogy? :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#37176) vendingo válasza Surda- (#37175) üzenetére


vendingo
veterán

Ételfesték?
Most minden boltban kapni tojásfestéket, próbáld ki. Akár meg is ihatod, mert nem káros az egészségre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37177) Deadzone41 válasza Surda- (#37175) üzenetére


Deadzone41
őstag

Ez nem színes hab, hanem tea por, nem kávé. Japánban ilyet isznak.

(#37178) szszab válasza zoomon (#37161) üzenetére


szszab
csendes tag

Én eddig 6-7 fajta kávét kóstoltam tőle, de a choco mindent vitt ( főként a klasszikokat)

[ Szerkesztve ]

(#37179) soldier2 válasza cztompi (#37174) üzenetére


soldier2
őstag

Az, hogy kell-ea pid attól függ mennyire vagy igényes a végeredményre, nem, hogy hány kávét készítesz naponta. Mindenképp kell a pid, ha ki akarod használni a vadi új gépben rejlő lehetőségeket. Utólagos pidelessel kapcsolatban Fragolát vagy S.Imit keresd.

Szszab: lesz ez még másképp is :) nem rossz a Choco, de nem a Paljoc paletta csúcsa (nálam)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37180) cztompi válasza soldier2 (#37179) üzenetére


cztompi
újonc

Köszi a segítséget keresni fogom őket. A minőség nekem nagyon fontos volna,

Üdv:cztompi

(#37181) vendingo


vendingo
veterán

Már annyit olvastam a Paljoc kávékról, hogy egyszer rászánom majd magam a próbára. Amióta magamnak pörkölök azóta nem ittam boltit, egyszer kaptam egy Has Beant, de az nagyon jó volt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37182) szszab válasza soldier2 (#37179) üzenetére


szszab
csendes tag

Hát szerintem ez tökre szubjektív.Kinek a pap kinek a papné. Mivel én alapból a klasszik vonalat kedvelem :) Most megnéztem a honlapon a kínálatot. A klasszikból mindet kóstoltam, az SO-ból meg 3-mat eddig, persze tervezem mindet. De nálam eddig egyértelműen a Choco vitte és utána a spice italy.
Mondjuk a spice-t italyt sikerült úgy elkészíteni, hogy a család is megitta cukor nélkül, ami nálunk otthon nagyon nagy szó.

[ Szerkesztve ]

(#37183) cztompi


cztompi
újonc

Kedves Fagola!
Soldier2 hozzád irányított pideléssel kapcsolatban.
Gépvásárlás elött állok. Kinéztem Lelit Anna pl41tm, pides,130eft és pl41em 90eft pid nélkül.Kérdezném, hogy jobb lehet-e egy utólagos pidelés mint ebben a gyári? Meg tudnád-e csinálni, és kb, mennyibe kerülne?Gondolom az utólagos pideléssel ugrik a garancia!? Szerinted melyiket válasszam?
Előre is köszönöm a segítségedet.Üdv:cztompi

Üdv:cztompi

(#37184) fragola.6035 válasza cztompi (#37174) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem mindenképpen kell a PID, és szerintem csak olyan gépet válassz, amihez 58-as ipari szűrőket használhatsz.
Pidelni utólag is lehet, szerintem még akár jobb is lesz, mint a gyári pid. De a lényeg, hogy ha Lelitben gondolkodsz, akkor csak 58-as legyen.

Sz.: Sok rosszat hallottam a Lelit gyári pidjéről, de én még nem próbáltam. Így kénytelen vagyok elhinni mások véleményét. De az sem biztos, hogy minden Lelit gépben azonos a pidelés. Utólag beépítve biztosan nem lesz rosszabb, mint a gyári, viszont a gyári beépítés szép.
Egy rézbojleres gép utólagos pidelése bojleren belüli szenzorral 25e. Ft. A gyári pid lehet, hogy külső szenzoros, nem tudom, de én olyat nem csinálok.

Van itt a fórumon olyan ember, aki az avx udvari szerelője, Ő már több Lelit gépet látott, de sajnos valamiért nem nagyon véleményezi ezeket a gépeket. Talán majd most.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#37185) cztompi válasza fragola.6035 (#37184) üzenetére


cztompi
újonc

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Az a baj, hogy Lelit Gildának 58-as a szűróje, viszont az már 180eft-ba kerül. Még vennem kell egy darálót is. Sajna ennyi már nem fér bele anyagilag. Az 58-as szűrőnek a kávé minőségében van jalantősége, vagy másban?
üdv: cztompi

Üdv:cztompi

(#37186) fragola.6035 válasza cztompi (#37185) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az 58-as kar azért kell, hogy tudj hozzá venni minőségi szűrőket, IMS, VST, stb.
Én csak olyan gépet vennék, ami szabvány alkatrészeket használ, van hozzá utángyártott kar max. 6ezerért, szabvány 3/8"-os a kifolyó. A gyári piddel is az a bajom, hogy ha véletlenül 3 év múlva lesz valami baja, csak horror áron javítható, míg egy utólagos pid fillérekért cserélhető.
Ezek miatt nem vennék pl. Catlert se.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37187) BURN28


BURN28
tag

Sziasztok!

Szakik segítsége kellene.

Vettem picit régebben egy La San Marco SM90-es őrlőt. Felújítottként volt hirdetve, ehhez képest tele volt beposhadt olajos kávéval, még a motortér is, na ez a kisebb baj.

Szét akartuk szedni, de az összes csavar (még mindig nem olyan nagy baj), sőt a kések is oda vannak ragasztva (bármi értelmes magyarázat erre?). Na ezzel mit lehet kezdeni?

Továbbá, szépen forog az alsó késpár, nem leng ki, viszont van amikor valamiért összeér a két késpár (fémes csikorgó hang). Legutóbb french pressre őröltem, le is őrölte, majd amikor vissza akartam állítani espressora, akkor a felső késpár húzta az alsót is magával (nem maradt benne kávé), pedig elég nagy volt közöttük a távolság. Ez miért lehet és mi lehet a megoldás?

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#37188) Parci válasza cztompi (#37185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztosan nem pálya egy full felújított, rézcsövezett, pid-elt gaggia classic 90e ft-ért? mindent tud, amit a legnagyobb lelit és örök élet +10 év. csak azért kérdezem, mert szerintem pont fragolánál be tudsz jelentkezni egyre, időről-időre van nála pár.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37189) Bazsee71 válasza cztompi (#37185) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha már utólagos PID van terítéken, akkor én a helyedben nem vennék új gépet, egyből ugrik a gari. Használtan töredékéből megúszod. Nekem is fragolától van egy full tuning Gaggia Classic, és megnyugtató, hogy ha valami megadja magát a gépen, akkor a postaköltség komoly tétel lenne a javítási költségben. Nyitott kar 5e körül volt, alkatrészek, kiegészítők pedig mindenhol elérhetőek.

(#37190) cztompi válasza fragola.6035 (#37186) üzenetére


cztompi
újonc

Akkor lehet használt gépet kellene vennem. Esetleg ha van éppen akkor érdekelne, Többen is ezt tanácsolták, csak a kávéfőzőkhöz nem nagyon értek. Innem a fórumról okosodom,

Üdv:cztompi

(#37191) levytee


levytee
csendes tag

Az újkészülék a gaggia esetén nem nyerő,de ha az új is olyan lenne ,mint a régi akkor szerintetek hogy alakulna a piac? Amúgy a technika mellett még ott van az esztétikum is,kinek mi tetszik,meg kinek mit tűr meg otthon a kedvese. :-)

Nekem itthon,mikor nézegettem a főzőket a GC feketét és még a pirost is leszavazták. :-) pedig lehet a kávéja finomabb bármelyik drága masináétól. :-)

levytee

(#37192) Parci válasza levytee (#37191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mutass asszonynak egy inox gaggiát akkor :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37193) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Me próbáltam nagy takarítást tartani a gép körül.
https://www.youtube.com/watch?v=pjgSESlgVUM

- A felső szűrőtartó tartóját, hogy tudom takarítani? A peremén rettenet dzsuvás.

- Ráadásul hiába áztattam 20 percig a forró vízes Tersonet-ben nem jön le minden elszineződés a karról sem és a szűrőtartóról sem :( Mit rontok el?

- Arra is rákérdeznék, hogy miért olyan egyenletlen, ahogy a víz jön ki a szűrőn át.

- Havonta max 2 havonta szoktam vízkőteleníteni is, de még semmit nem láttam a folyadékban, se por se semmi. Kéne látni valami hatását a citromsavas víznek?

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#37194) meander válasza Gosti (#37167) üzenetére


meander
tag

A Fiorenzatot "megismertem" Fragolanal és az eureka meg celkeresztbe került. Egyszerűen azért mert árban hasonlóak. Köszönöm a képeket, elég rémisztő (saját géped?) Nekem az őrlés sebessége lényegtelen, csak a minősége érdekes +konstrukció minősége +bent maradó őrlemény/rögösödés. Nem világos a válaszodból hogy az eurekát végül is ajánlod-e. Úgy látom egyébként hogy ahogyan a neten nincs róluk sok információ, úgy itt sincs sok tapasztalat velük

(#37195) fragola.6035 válasza Eyesis (#37193) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Túl sűrűn vízkőteleníted. Elég szerintem évente 1-2 alkalommal, de méginkább egyszer se.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37196) levytee válasza Parci (#37192) üzenetére


levytee
csendes tag

Sikerült megegyezni vele. :K

levytee

(#37197) Deadzone41 válasza Eyesis (#37193) üzenetére


Deadzone41
őstag

- hideg zsíroldó
- próbáld meg, hogy valóban forró vizes oldatban áztatod, tehát közben forrald a vizet tűzhelyen.
- nem biztos hogy jó ötlet ilyen sűrűn vízkőteleníteni, ha nem akarod a bojlert hazavágni. A sav feloldja a vízkövet, szóval semmit nem kell látnod, hacsak nem valami nagy darabkák válnak le valahonnan.

(#37198) norkov84


norkov84
tag

Sziasztok!

Sajnos ma, nem egész 200g kávé leőrlését követően megadta magát a Hario Dome kézi őrlöm (konkrétan eltört benne a kerámia kés): nem kerül bele semmi szennyeződés, egyszer csak megakadt és reccs...

A fórumos vélemények és az eddigi tapasztalatok alapján viszont már egy elektromos őrlőre szeretnék beruházni, GB mellé.
Eddig az alábbiakat néztem, újként:
- Graef CM802
- Imat Lux
- Iberital Challenge

Melyik ajánlott szerintetek ár / érték arányban megbízhatóságban, szervizelhetőségben?

Köszönöm előre is!

(#37199) fragola.6035 válasza levytee (#37191) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Bárcsak lenne egy gyári fehér Gaggia Classicom. Azonnal kidobnám az inoxot.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37200) simi.esp.28 válasza fragola.6035 (#37184) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Nem értem ezt az folyamatos ellenségeskedésedet felém meg szítani a szar hangulatot a fórumon, én ebben nem hiszek, nem leszek benne partner, bocs.

Az említett fórumon leírtam a tapasztalataimat a gépről, meg válaszoltam a felmerült kérdésekre. Mivel innen ez a téma ki is lett nemrég tiltva, ezért is nem írogatok róla. De szerintem ha kérdezett tőlem valaki valamit, mindig szívesen válaszoltam, aki akarta meg is tapizhatta nálam a gépet, stb.

Amúgy nem tartozok egyik udvarhoz sem.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.