Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Bazsee71 válasza soldier2 (#38348) üzenetére


Bazsee71
őstag

5 csapolásig bírta sajnos, most még próbálok alternatív megoldást találni. Az a baj, hogy ha a helyére van illesztve, akkor feszül.

Egyébként az az 5 húzás valami szuper volt. Most Kalmártól közepes Sidamo van terítéken, az első próbálkozástól kezdve nagyon szépen jött. Graef nálam 5-7-es fokozaton szokott jó lenni (7-es a durvább), most 7-esen állt, azzal kezdtem. Szép egérfarok lefolyás, egyenletesen, csatornásodás nélkül, és az íze is nagyon jó volt.

Aztán kénytelen voltam elővenni a nyitott karhoz kapott bödönt, abba 18g ment. Finomabbra kellett őrölnöm, de még így sem az igazi, átzubog, illetve csatornásodik keményen, sokadjára is. Mint látható, nálam is durvább őrleménnyel volt jó a Reneka ebben az összehasonlításban.

Ezek alapján vagy 5x sikerült belenyúlni a tutiba, vagy tényleg egy szuper szűrő a Reneka. Én az elsőre tippelek, így döntöttem el, hogy beszereznék egyet.

(#38349) lagoon79: 5k fölött is adnék érte, csak a webshopból nem szívesen rendelnék... :U

(#38352) jveres válasza Ábi (#38347) üzenetére


jveres
csendes tag

Igen, így történt

[ Szerkesztve ]

(#38353) jveres válasza lagoon79 (#38349) üzenetére


jveres
csendes tag

Csak úgy én sem válnék meg a fele árért, de mind hifis mind az én esetemben gépváltás miatt feleslegessé váltak az 58-as kiegészítők. Így talán kicsit más a "félár" optikája

[ Szerkesztve ]

(#38354) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma amikor voltam nálad paljoc nem beszéltünk,nem mondtad ezt a pangó őrleményt a Vario-nál.
Igaz én nem pucolom örökké tisztára, de nálam ilyen 0.1-0.2 gr marad bent maximum, és ráindítás, egy hintáztatás után az is kijön.

Próbálgasd majd, ma amikor daráltunk vele rendben volt a Variod, hangra is meg sebesség, minden.
(és a kávék is amit kóstoltunk persze, noha az egyik nekem már túl savas volt a nemisBonanza) :) :C

.:. bl4ze .:.

(#38355) Toobee válasza bl4ze (#38354) üzenetére


Toobee
veterán

Tegnap ittam egy remek BLXR-t paljocnál. Hoztam is egy zacsival, kis pihenő után szerintem még szuperebb, bár nála is nagyon ütős volt. Nem is tudom, hogy mikor ittam utoljára ilyen rendben lévő kofít. Yirgánál sokkal komplexebb íze van, az első shot tökéletes közeli volt vele itthon.

https://barbieripnk.hu/

(#38356) Parci válasza Toobee (#38355) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is az a gyümölcsös kedvenc és én is jobban szeretem a yirgánál :K

hozzám ma egy spicy italy és egy szárított sidamo érkezett, szaladok haza.. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38357) paljoc válasza bl4ze (#38354) üzenetére


paljoc
tag

Mit probalgassak rajta? Kest kiveszem, full Kiporszivozom. Osszerak, 10 gramm bele, kijon 6,5. Teljesen normalis egy ilyen olcso varional amit vettem. Persze egy komoly, draga vario az mas. Abban ugyanigy eljarva 0,1g marad!:-)))

(#38358) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Compak K6 darálóval van valakinek tapasztalata? Mennyire funkciónál jól egy adagosként? Kávéológián most hirdetnek egyet.

(#38359) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

Kérdés, baby gaggia ims szűrővel(felső+kosár) 17gr kávé (paljoc sidamo, március elejei) mazzer minivel őrölve kb. 25-30mp lefolyás ~60ml
Az íz ok, de a végén leveszem a kart és víz van a kávé tetején (másik kávékkal is ez van)
Mit rontok el?

(#38360) Ábi


Ábi
tag

Egyre jobb formáját hozza a Pharos, ennek is kellett a bekoptatás, bár ezt nem írják.
Századpontos mérleget kell vennem, mert mostanra minden őrlés után 0,0 az in-output között és a kezem még nincs szérverve.Egy kis twist jobbra, balra és kijön minden. Csak a cseppentés elhagyása esetén tapad fel 0,5-1g
A tekerés is egyre könnyebben megy a napi gyakorlással. Már nem filózok a rögzítésen.
Tökéletes őrlő kisebb kompromisszumokkal, kávémániásoknak. ;)

A Arrarex Caravel mostanra behozta a Bricolettat és túl is szárnyalta a ma reggeli Sidamoval.
Kezdem megérteni Hifis-Jveres kollégákat, miért adták el fullos gépeiket egy nyitottbojleres miatt.
Kis szűrőtartó, manuális kar és olyat húztam,PID nélkül, amilyet már rég nem ittam sokkal komolyabb gépeken se.. Napok óta az IKEA-s húhőmérőtt sem használom, csak érzésre csapolok és őszintén mondom, rossz kávét nem ittam, de az igazi WOW ma volt először.
Kell a dupla kosár, amibe 12-14 g megy. Szimplába is belemegy 10g, de a dupla sokkal jobb, pedig egyébként egyedül nem szeretem a duplakávét (18-20 g), mert túl intenzívnek érzem.
Most először érzem, hogy hardveresen elértem azt ami kell, nincs késztetésem újra, másra. :K

(#38361) vendingo válasza Ábi (#38360) üzenetére


vendingo
veterán

"Most először érzem, hogy hardveresen elértem azt ami kell, nincs késztetésem újra, másra."

Ezt már én is sokszor éreztem, de sajna hamar elmúlt. Darálóból már nem nagyon van hova tovább, de a tökéletes kivonatoló eszköz még továbbra sincs meg. Még mindig a GB van, nem találtam semmi jót :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38362) Ábi válasza vendingo (#38361) üzenetére


Ábi
tag

Eddig pár nap után elmúlt, most nem. Olyan megérkeztem érzés.

(#38363) landi válasza Toobee (#38355) üzenetére


landi
csendes tag

BLXR? Az melyik kofi? :)

(#38364) jveres válasza Ábi (#38360) üzenetére


jveres
csendes tag

Az én váltásom fő oka az ízlésbeli preferencia. Az Audi jobban bejön, mint a Merci :) Amikor összehasonlítottam a 2 gépet, a CT1 ízvilága közelebb állt hozzám.
Én a helyedben óvatosan bánnék ezzel a "hardveresen elértem, ami kell, nincs késztetésem másra" kijelentéssel. Nekem is volt ilyen érzésem és most meg... :)

(#38365) paljoc válasza jveres (#38364) üzenetére


paljoc
tag

Audi...Mercedes.....ugyanmar. Kesz a LANCIA!:-))) Minnya' hozzák /bar hiszem ha latom/!!!:-))))

(#38366) Ábi válasza jveres (#38364) üzenetére


Ábi
tag

Ezzel az E61-t sem akarom lesöpörni, de ilyen nyugalmat nem éreztem eddig a kávégéppark miatt ilyen "tartósan".

(#38367) soldier2 válasza jveres (#38364) üzenetére


soldier2
őstag

Én attól tartok, hogy ha egyszer elkapta az embert a gépszíjj, max pihenő van, hosszabb, vagy rövidebb, de megérkezés nincs (még akkor sem, ha most én is úgy érzem, hogy eddig, és netovább. De, hogy egyik kedvenc gyerekkori mesehősömet idézzem: "mi van a netovább után? :) )

Ábi: milyen tartósan? Megvan vagy egy hónapja :) még rendesen ki sem ismerted. Koptasd csak a Pharost, hogy legyen a csúcson a tesztre

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38368) jveres válasza Ábi (#38366) üzenetére


jveres
csendes tag

Ez tetszik :)
Te miről váltottál?

(#38369) jveres válasza soldier2 (#38367) üzenetére


jveres
csendes tag

Ez nagyon frappáns megfogalmazás. Nálam eddig ez volt :)

(#38370) soldier2 válasza landi (#38363) üzenetére


soldier2
őstag

Pallyotzcaffee.hu - Black lxr.

Vikla007: próbálj többet tenni a kosárba. Az, hogy vizes marad, csak anyyit jelent, hogy maradt rés a pogácsa és a felsőszűrő felett (vagy elromlott a háromjáratú). Ha a kávé egyébként jó, én nem foglalkoznék vele.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38371) Ábi válasza soldier2 (#38367) üzenetére


Ábi
tag

Korábban pár nap után megindult a vezérhangya, most pár hét után még semmi. Ezért volt idézőjelben a "tartósan". :D
Ez a döbbenet számomra, hogy bekopófélben lévő Pharossal és egy 50 éves full manuál géppel, hőmérő nélkül, vakon ilyeneket lehet lőni. Az Ascaso Uno Prof+PID, de a Bricoletta fejhőmérővel is résen kellett lenni, mert pár fok difi már bűntet. Itt több fok különbséggel ment a két dupla Sidamo és egyformán varázslatos, új arcát muatta minimális eltéréssel.
Olyan, mint egy jó feleség, megbocsátó. :DDD

(#38372) Toobee válasza Bazsee71 (#38358) üzenetére


Toobee
veterán

A Wega, amit vettem, az egy K6(szerntem). Jol takarithato, nekem tetszik :)

https://barbieripnk.hu/

(#38373) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

iszom az el paraisót és egész jó :) (casmo)

...pedig azért masszívan újhullámos cucc. most először itthon is hozza a ráírt jegyeket szépen, a savak pedig zenélnek. kár, hogy nem édesebb kicsit, de így is különleges.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38374) soldier2 válasza Ábi (#38371) üzenetére


soldier2
őstag

Ha jól emlékszem, ugyanezt írtam anno a Cremináról, és épp ezért szeretik ezeket a gépeket akik szeretik (mások meg épp ezért nem). Nehezebb velük napról-napra ugyanazt húzni, odafigyelést igényel, és néha akkor sem sikerül, de sokkal ritkább a nagyon rossz kávé is. Nem mindenkinek való, de lehet szeretni. Vsz ugyanezért nem "unod" még. Mert főleg hőmérő nélkül mindig más, mindig van egy kérdés csapolás előtt, hogy milyen lesz? Lehet izgulni valamiért (nálam ez akkor is megvan, ha 10-ből 9x simán húzom ugyanazt - az érzékszerveim határain belül, lehet másnak nem lenne ugyanaz ami nekem igen)

Bazsee: azt hiszem Killerjohnak van K6-ja. Ő szereti, elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38375) nemethsza válasza soldier2 (#38370) üzenetére


nemethsza
tag

"Pallyotzcaffee.hu - Black lxr."

csak én nem látom? :F

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38376) Toobee válasza nemethsza (#38375) üzenetére


Toobee
veterán

En se lattam. Kutatni akartam utana kicsit :)

https://barbieripnk.hu/

(#38377) soldier2 válasza nemethsza (#38375) üzenetére


soldier2
őstag

Hoppá. Pedig anno volt neki, vsz lemaradt a honlapról. Remélem benéz, és felvilágosít.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38378) Illesvik válasza vendingo (#38361) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Ez érdekelne. Nekem is GB van+PID. Először az Iberital menne, hangos is meg...
Mi van a GB mellett ahonnan nincs tovább?

Üdv V.

(#38379) paljoc válasza soldier2 (#38377) üzenetére


paljoc
tag

Van!:-)

Parci, holnap megnezem megegyszer ezt a casmo-t, magasabb hofokkal, mert 87-en nem volt zene. Mondjuk 4 lovesem van megtalalni a muzsikaszot, remelem itt is osszejon!:-)

[ Szerkesztve ]

(#38380) pacuha69 válasza soldier2 (#38367) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Ezt teljesen jól megfogalmaztad.
Nálam ez a daráló fordulatszám szabályozás okozott olyat amitől megint messzebb került a "netovább"
Most meg egy Caravelen töröm a fejem, hogy kipróbáljam a karos világot is.

(#38381) vikla007 válasza soldier2 (#38370) üzenetére


vikla007
aktív tag

Ok kipróbálom, azt hogy tudom leellenőrizni, hogy a 3járatú szelep hibádzik

(#38382) soldier2 válasza vikla007 (#38381) üzenetére


soldier2
őstag

Nem vagyok nagy szakértő a témában, de ha csapolás végén nyit, és elengedi a nyomást (kar rögtön levehető, nincs nyomás alatt és víz áramlik a csepptálcába) akkor nagy baj nem lehet.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38383) vendingo válasza Illesvik (#38378) üzenetére


vendingo
veterán

Mármint a darálóra gondolsz?
Eureka mythos van, erről csak a mythos one-ra lennék hajlandó váltani, de az újonnan 1 milla :(
Sok darálót próbáltam már, de ízvilágban ennek a produktuma áll a legközelebb az ízlésemhez.
Előtte Mazzer SJ volt, de a 2 daráló között egy hatalmas szakadék tátong ízvilágban.
Talán egyszer feljutok BP-re, hogy kipróbáljam a Combatot, de nem akar összejönni az odaút.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38384) jveres válasza vendingo (#38383) üzenetére


jveres
csendes tag

Pedig a Combat még egy Mythos-hoz képest is tud pozitív meglepetéseket okozni. :) Hifis jóvoltából volt szerencsém tartósabban tesztelni és meggyőzött, hogy mind magában a gép, mind pedig a fordulatszámszabályzás igen jó dolog

(#38385) vendingo válasza jveres (#38384) üzenetére


vendingo
veterán

Biztos tudna meglepetést okozni, csak végre ki kéne már próbálni. A mythost se lenne hülyeség ellátni fordulatszám szabályozással, vagy csak simán fixálni a mythos one fordulatszámára.
Hifis adott lehetőséget a próbára, csak az odaút nem fog összejönni mostanság. Nyáron megyek majd párszor nagyfaluba hosszabb időre is, akkor majd jobban szemügyre veszem. Talán addig kész lesz a végleges verzió is. A karos gépét is szívesen megnézném, mert nekem is nagyon tetszik, illetve az árán kívül rosszat még nem halottam róla. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38386) jveres válasza vendingo (#38385) üzenetére


jveres
csendes tag

Nem véletlenül szerettem bele én is a CT1-be és cserélek rá

(#38387) Illesvik válasza vendingo (#38385) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Érdekes páros. Köszi a választ.

(#38388) paljoc


paljoc
tag

Casmo-s reggelre ébredtem, de jól is esett a fejfájás mellé! Nem jól emlékeztem, mert amit Parcinak adtam az volt a két duplányi mennyiség, nekem csak 23 gramm maradt, így 2 db 11,5 grammos szimplára redukálódott a kísérleteim száma, de szerencsére mindkettő fasza lett!!!
Az első kicsit szaggatósabb, 18g ital bő 30 mp alatt, a másodiknál egyet finomhangoltam a vario-n a durvább irányba így meglett az 1:2 arány. Mindkettő jó volt, de az első nyerőbb volt. A tegnapi 87 fokos csapoláshoz köze nem volt, most 92 fokon szépet szólt a kofi. Zacsi már nincs nálam de a nem tolakodó citruson kívül málnás jegy volt meg, vége érdekes ilyen száraz érzést hagyott, egy nagyon halvány, tényleg minimális keserűség, ami még jól is esik utóízben. Tegnapi shotnál ez jóval markánsabb volt és sokkal hamarabb eltáncolt a vége mint a mai. Catlerrel ezek szerint lehet Casmo-t FŐZNI! :-)

(#38389) hifis50 válasza vendingo (#38385) üzenetére


hifis50
csendes tag

Van egy próbára alkamas példány. (Csak a nyűgjeit kell a teszt idejére elviselni.) Ezt oda tudom adni. Merthogy szerintem egy látogatás nem elég arra, hogy bármi is az ízbéli képességeiről kiderüljön. Ahoz kéne minimum 2 hét és többféle kávé.

(#38390) vendingo válasza hifis50 (#38389) üzenetére


vendingo
veterán

Ezt már megbeszéltük egyszer, csak nem bírtam összehozni egy utat hozzád, viszont nyáron többször is BP-en tartózkodok, így megoldható számomra az oda-vissza út. Postán nem lenne szerencsés küldözgetni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38391) Wolfy999 válasza vendingo (#38383) üzenetére


Wolfy999
tag

A Mythos-nak azt szokták felróni, hogy mindig kell benne legyen egy nagyobb mennyiségű kávé, hogy egyenletesen daráljon. Ezzel te tudtál valamit csinálni? Illetve pangó örlemény terén mennyire lehet kisepergetni?

Én a K6 utódját keresem, mert az Expobar mellett már azt érzem szűk keresztmetszetnek.
A K6-tal nagyon elégedett vagyok, bár mazzert nem próbáltam, csak egy-két alkalommal ittam olyan kávét, amit azzal daráltak. Az elmondások és a saját tapasztalataim alapján nagyjából egy kategória az SJ meg a K6. Ascaso mini után hatalmas ugrás volt, viszont mostmár egyre inkább szeretnék feljebb lépni.

Sokszor van olyan, hogy csak reggel iszom otthon kávét, így a következő húzás már csak következő reggel van, ezért a pangó örlemény nálam hatványozottan szempont. A doseres K6-ot elég jól ki tudom sepergetni ráindításokkal, de ez egy kicsit hosszú mutatvány, ami nagyon hülyén néz ki, ha épp vendégnek csinálok kávét, így ha egyszerűbb lenne a kiürítés, annak örülnék. És persze a legfontosabb, hogy legyen sokkal finomabb a kávé, ha már feljebb lépek. :D

Egyelőre teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi legyen a kiszemelt célpont.

(#38392) bl4ze válasza paljoc (#38388) üzenetére


bl4ze
veterán

Dual bojler akkor előnyben,nálam a PID GB elég küzd CM kávékkal. Akármit csinálok 12 mp után veszettül szőkül, rángatózik - pedig a kofi friss. (THX SID!)

DE ebéd után én is vallatom még a decaf CasMo-t PID feltekerem + kap egy kis gőz tuningot is még, SiD szerint kell neki a hő, úgy finom.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#38393) jveres válasza bl4ze (#38392) üzenetére


jveres
csendes tag

"Érdekesek" ezek a CM-s kávék (paljocnak már említettem), mert nekem bontás után 10-ből 9-szer sikerült hihetetlen ízgazdag, kiegyensúlyozott, a leírás szerinti ízjegyeket produkáló presszót készítenem. Aztán 3-4 nap után (pedig igen gondosan tároltam), valahogy "elfogytak". Hozták az ízjegyüket, de jelentősen kisebb intenzitással, kissé "unalomba" hajolva. Főleg, hogy még akkor éreztem, hogy milyen volt a bontás utáni pár napban.

(#38394) Parci válasza paljoc (#38388) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

stimmel, annyi, hogy nálam mindkét shot gyors volt és jó volt, persze fogalmam sincs, hogy szaggatósabban mi történt volna. bár az ilyen brutál hullámos kávékra jellemző, hogy jobban áll neki a gyorsított lefolyás, lassítva nagyon hamar felvizesedik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38395) vendingo válasza Wolfy999 (#38391) üzenetére


vendingo
veterán

Én száműztem a babtartályt és a helyére egy PVC csövet illesztettem, amiben kb. 2x2 duplának az adagja fér. Ezt a mennyiséget lehetne még csökkenteni, ha a csőbe tennék egy nehezéket, ami folyamatosan nyomná lefele a babokat, csak lusta vagyok kifaragni.
A pangó őrlemény sok, ami ellen semmit nem lehet csinálni. Van benne egy rögkiller, ami elég homogénné teszi az őrleményt, de ez sajna azzal jár, hogy elég sok pangót visszatart, kb 2-4 grammot.
Ezt a gépet nagy forgalmú helyekre tervezték, ezért is van gyárilag nagy fordulatszáma (3:30-4:00 sec egy dupla) és 3 kilós babtartálya.

Ha mindenképpen váltanom kéne, akkor combat, vagy HG one lenne első körben, de szerencsére nem érzem szükségességét a váltásnak. Az jobban aggaszt, hogy mi legyen a GB helyett.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38396) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Irodai használatra (napi 8-12 adag) milyen gépet ajánlanátok? Nem fanatikusok használnák, a lényeg a legegyszerűbb üzem. Én automata és ESE pod között vacillálok. Eddig egy automata tette a dolgát, annak a helyére kellene gép, úgy néz ki bele is szólhatok milyen legyen. ESE gépek közül mennyibe kerül egy vállalható készülék? Örülnék a véleményeteknek, ha minden igaz, akkor beleszólhatok a vásárlásba.

(#38397) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Van tudomásotok olyan őrlő tesztekről, ahol mérik az őrlemény részecskéinek méretbeli eloszlását? Egy-kettőt találtam csak a neten, és elég tanulságosaknak tűnnek pl.: [link]

Itt pl a Mazzer SJ jobbnak bizonyult a 3x annyiba kerülő Robur-ral szemben.

(#38398) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#38397) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jobbak szemre megmondják, h a jolly rendben van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38399) jveres válasza Deadzone41 (#38397) üzenetére


jveres
csendes tag

Érdekes. De a nagy kérdés, hogy mi az ízre gyakorolt hatása?

(#38400) bajnokpityu válasza jveres (#38399) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pl a túl apró szemcsék nem égnek meg.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.