Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) simi.esp.28


simi.esp.28
csendes tag

Hármas ikrek:

Ebből az egyiknek én vagyok az apja, de megválnék szeretett fiamtól, akit érdekel a dolog jelezze. :D
Új gőzkazán, ipari kar, ipari felsőszűrő, etc.

(#38702) RBJ válasza simi.esp.28 (#38701) üzenetére


RBJ
addikt

Jó kis csoportkép.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38703) jveres válasza soldier2 (#38700) üzenetére


jveres
csendes tag

Egyébként pedig kifejlődnek majd a HG-One izmok :DD

(#38704) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Felesegem ma komuveseknek kv-t csinalt. Eloszor mert nyulni a gephez. Elso kerdese miert van ezen 4 gomb :D
miert van rajta ket hofok es mit csinaljon ha mar az egyik tulment 88 on.... extraktalaskor kerdezi mikor all meg... mondom basszus kapcsold le a pumpat. Kikapcsolta a gepet. Azert ugy is lefott. Es augusztusban meg en is csak egygombos gepbol ittam ma meg mar faj masnal inni (nem jarok hardcore kv s emberekhez )

(#38705) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Iberital Challenge daráló hangszigeteléséhez milyen anyagot ajánlana aki már megcsinálta?
V.

(#38706) Gosti válasza Illesvik (#38705) üzenetére


Gosti
csendes tag

Egy informatív, részletes Iberital-upgrade: [link]

yeahhh

(#38707) pacuha69 válasza paljoc (#38698) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Ez jó lehetett. :D
Nálunk hasonló tekintetek övezték a Hifis féle Combat próba példányt: "Ez meg mi? :Y
Hát a "vas"."Mit tudom én, nekem is úgy hozták. Nem egészen hozták, nálam maradt. Sok lóvé van ebben anyukáám.." (id.: Üvegtigris) :D

(#38708) soldier2


soldier2
őstag

Ma reggel megvolt az első éles csapolás a ruha nélküli, korosodó svájci hölgyel. Összerakva sehol nem csöpög, minden tömítés tart.

A kávé íze valahogy más, selymesebb, olyan ízek jönnek elő amik eddig nem voltak, és olyanok tűntek el, amik eddig előtérben voltak. Vsz a borítás hiánya miatt másképp melegszik a fej, és ez miatt más a kioldódás is, ennek megfelelően a darálón is sokat kellett állítani.

U.I. A második bekezdést nehogy valaki komolyan vegye, csak az elburjánzó "elméletgyártás" miatt született ;]
Ha van is különbség az egyértelműen azért van, mert egy nagy kúpos daráló helyett egy kis síktárcsással daráltam, aminek a beállítása sem volt tökéletes a jelen gépparkhoz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38709) Parci válasza soldier2 (#38708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38710) mester6 válasza soldier2 (#38708) üzenetére


mester6
tag

"A kávé íze valahogy más, selymesebb, olyan ízek jönnek elő amik eddig nem voltak, és olyanok tűntek el, amik eddig előtérben voltak. Vsz a borítás hiánya miatt másképp melegszik a fej, és ez miatt más a kioldódás is, ennek megfelelően a darálón is sokat kellett állítani."

Szóval ráncigálod az oroszlán bajszát...? ;]

(#38711) Surda-


Surda-
őstag

Pacificaffe

Gondoltam kipróbálom pár új kávéjukat.
Rendeltem egy csomagot vasárnap, kértem,hogy 14-én vagy utána érkezzen meg.
Gondoltam ez annyira nem nagy logisztikai feladat,annál is inkább,mivel rögtön a rendelés után visszaírtak,hogy "Rendben".
Óriásit tévedtem!
Kaptam a postától egy emailt hétfőn,hogy feladták a csomagot, szerdán fogom megkapni és kihozták kedden :))
Hétfőn ráírtam Pacificaffera, hogy nem fogom tudni átvenni,erre bemásolják nekem az általános szállítási feltételeiket.
Ekkor már kicsit ingerülten válaszoltam,hogy nekem ne másolgassák az általános szállítási feltételeiket,mikor abban maradtunk,hogy 14-én vagy utána kérem.
Átveszem a postán,de nehogy már ezek után még én legyek a hibás,hogy nem olvasom az ő általános szállítási feltételeiket.
Elolvastam,ezért kértem,hogy ne akkor küldjék!
Szerintetek feladták a kínlódást?
Magyarországon a hibázó ügyfélszolgálatos nekiáll meggyőzni a megrendelőt,hogy igenis a megrendelő a hlye!
Megint válaszoltak,hogy napi 10-15 csomagot visz el tőlük a futár...
Nyilván ez valamiféle érvelés akar lenni amellett,hogy ezt a gigantikus számot egyszerűen képtelenség kordában tartani, figyelni, kontrollálni.
Értitek? 15 csomagot! Ez döbbenetes,nem is értem hogy bírják...
Természetesen arra,hogy miért nem képesek a rendelésemet 3 nap múlva feladni, vagy hogy mire vonatkozott a "Rendben",amit a válasz emailben kaptam, na erre nincs válasz.
A megrendelő a hibás,amiért ilyen bonyolult dolgot kért!
Olyan érdekes,hogy tőlünk 200km-re a határt átlépve ez sosem probléma.
Egyrészt odafigyelnek arra,amit csinálnak, így a töredékét sem követik el a hibáknak,másrészt ha mégis hiba csúszik valamibe,akkor mindig azzal kezdik a válaszlevelüket,hogy elnézést kérnek és azonnal javítják,küldik a másikat,intézkednek stb.
Magyarországon leállnak velem vitatkozni és megpróbálnak meggyőzni,hogy én vagyok a hibás. Beszarok,komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38712) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Szeretnem megosztani veletek ezt a rovid kisfilmet.
[link]

Udv,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#38713) edk- válasza Surda- (#38711) üzenetére


edk-
őstag

Úgy látszik, a vevő csak púp a hátukon.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#38714) paljoc válasza soldier2 (#38708) üzenetére


paljoc
tag

Na ez erdekel majd foleg h a varioval milyen izeket ad a tekerőlanthoz képest!?

(#38715) zoknee válasza Gravity1234 (#38712) üzenetére


zoknee
csendes tag

Jó kis video!

(#38716) soldier2 válasza paljoc (#38714) üzenetére


soldier2
őstag

Ma reggel picit még gyors volt de értékelhető. A délutánira kíváncsi vagyok. Kellett egy yoghurtos pohár a wdt-hez, így belefér a 17g.

Gravity: Nekem tetszik. A végeredmény is jónak tűnik. A Spicy Italy tényleg izgalmasabb mint a CM, de legutóbb még a CM is kicsit savanyúnak tűnt neked ott ahol én szoktam húzni :) csak azt tudom javasolni, hogy probalgasd őket.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38717) levytee válasza Surda- (#38711) üzenetére


levytee
csendes tag

Mindezek után én még kíváncsian várnám,hogy a kávéjuk hogy tetszik?

levytee

(#38718) jolti válasza paljoc (#38714) üzenetére


jolti
senior tag

Végre ismét Paljoc cucc in da hause!
Zsír az anyag maestro! Thx!

(#38712) Gravity1234
Jó kis videó!

Úgy látom reneszánszukat élik a szkanderes kávéfőzők. :D
Azt akarom kérdezni fordított baseball sapkás Stallone barista uraktól, hogy van olyan karos, amivel lehet duplákat is húzni? Esetleg 2-3-at egymás után? És nem Londinium árban van?
Kezdi izgatni a piszkos fantáziámat, de nálunk minimum ketten kávézunk egyszerre és a zasszony igen morcosan nézne rám, ha csak egyet húznék és azt is gyorsan meginnám! :D

(#38719) soldier2 válasza jolti (#38718) üzenetére


soldier2
őstag

Fellinivel a Cremina alkalmas rá. Ha többet húzol, hűteni kell a fejet.
Esetleg a Bezzera strega? Bár az rugós.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38720) jolti válasza soldier2 (#38719) üzenetére


jolti
senior tag

Az sem rossz, csak nem a mentős fizetéshez van igazítva az ára...
Bár, ha ezt nézzük Gaggia classic is csak szűkösen fér bele... :-(

(#38721) ronin s8 válasza jolti (#38718) üzenetére


ronin s8
senior tag

La Pavoni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38722) ronin s8 válasza Surda- (#38711) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én már nem vitatkozom. Azonnal panaszkönyv... :((

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38723) soldier2 válasza ronin s8 (#38721) üzenetére


soldier2
őstag

Nem az a klaaszikus duplás gép :) Ami igényeket leírt annak leginkább egy Strega felel meg, és az is az egyik legolcsóbb. A QM Achille és társai már drágábbak. :(

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38724) Illesvik válasza Surda- (#38711) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Az MPL ilyen. Nekünk előbb hozták, nem volt otthon kp, visszajött másnap, rendes volt.

Üdv V.

(#38725) Illesvik válasza Gosti (#38706) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Köszi. Én arra voltam kíváncsi hogy hol kapok anyagot hozzá?

Üdv V.

(#38726) Keresztapper válasza Gravity1234 (#38712) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Gratulálok én is!

http://palscoffeetech.com/

(#38727) killerjohn válasza Surda- (#38711) üzenetére


killerjohn
addikt

Idehaza még mindig nem fogja fel a szolgáltató piac, hogy beismerni a hibát, és bocsánatot kérni pozitív dolog. Ellenben letagadni, a vevőt hülyének nézni csuklóból jön.

Nem akarok proli amerika-hívőt játszani, de egy hétig voltam USA-ban, és minden egyes boltban a bejáratnál "helló hogy vagy?", "segíthetek valamiben?", "minden ok?" a megszólítás. Amikor látják hogy épp nem veszek semmit, odajönnek, megkérdezik mit kerestem, és ha visszajönnék, akkor keressem "Jenny"-t.

Boss boltban néztem zakót, faszi egy órát égetett el rám, erre nem vettem semmit se. Visszamentem 4 óra múlva, keresem a kinézett zakót, erre nincs már meg. Majd' agyvérzést kapok, erre megjelenik az emberem, mosolyog, kiveszi a szekrényből a zakómat, merthogy nem szerette volna, hogy elvigyék előlem - ha esetleg visszajövök (egy szóval se mondtam neki, hogy lehet hogy visszajövök). Aztán hozott egy literes pohárban jéghideg vizet, amíg mégegyszer felpróbálom és fizetek, mert látta hogy melegem van. Majdnem leültem a földre... Itthon meg? HÜLYE VAAAAGY VAZEEEE hát nem érted hogy nem érted hogy hülye vagy?? Agyam eldobom...

[ Szerkesztve ]

(#38728) Surda- válasza killerjohn (#38727) üzenetére


Surda-
őstag

Hát az USA az nagyon más világ... :K

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38729) paljoc válasza Surda- (#38728) üzenetére


paljoc
tag

Más bizony, remek kofik vannak pl. Onnan kaptam azt az olajos fekete costa rica-t amivel olyan jol lehet a bentmarado orlemenyt nezegetni!:-)))

(#38730) ronin s8 válasza killerjohn (#38727) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én a jeges víztől agyfaszt kaptam. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38731) Parci válasza killerjohn (#38727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

három évet éltem az imperialista ámerikában, szerencsére már elég régen, így nem kapok minden nap agyvérzést attól, ami itthon megy. tíz millió magyar tudja fejből, hogy miért szar hely az usa és miért hülye minden amerikai, de erről például, amit írsz, még senki sem hallott :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38732) radi8tor válasza killerjohn (#38727) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felvágsz itt a BOSS-os sztoriddal.
Sarki fűszerest is írhattál volna. :P

⭐ Stella

(#38733) Ábi válasza jolti (#38718) üzenetére


Ábi
tag

Caravel is képes duplára, de mi csak a Caravellel dupla duplázunk.😎

(#38734) Ábi válasza Ábi (#38733) üzenetére


Ábi
tag

Ja, és 4-5 csapolás nem hozza zavarba, csak győzd Pharos-izommal.😄 Ezt már teszteltem családi ünnepen.

(#38735) vendingo válasza Ábi (#38733) üzenetére


vendingo
veterán

A caravelt nem lehet PIDelni bojlerbe eresztett érzékelővel mint a CT1-nél?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38736) edk- válasza killerjohn (#38727) üzenetére


edk-
őstag

Azért van nálunk is pozitív példa. Ahonnan motorolajat szoktam venni, egyszer pont azt kértem emailben, ami feljebb a problémát okozta, hogy egy nappal később kézbesítsék a csomagot. Perceken belül válaszoltak, hogy így lesz.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#38737) Ábi válasza vendingo (#38735) üzenetére


Ábi
tag

Tuti meg lehet oldani, de az a tapasztalatom, hogy nincs rá akkora szükség, mint más gépeknél. Megfelelő őrleménnyel jobb eredményt ad a 2-3 fok különbséggel indított húzásra, mint pl. a fejhőmérős Bricolettám. Én nem olvastam olyan tulaj beszámolóját, aki szükségesnek érezte és megcsinálta volna. Igaz, nem jutottam el a HB fórum minden Caravel bejegyzéséig.

(#38738) adriankoooo válasza simi.esp.28 (#38701) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Basszus, ez most optikai csalódás, vagy az enyém a legkisebb (középső)? :C

(#38739) levytee válasza adriankoooo (#38738) üzenetére


levytee
csendes tag

Néztem én is. Optikai nincs rajta a tartály,ha jól mondom.

levytee

(#38740) adriankoooo válasza Surda- (#38711) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ezt nem értem. Nálunk, ha nem veszed át, kihozzák másnap, vagy megbeszéled a futárral, hogy hadja a postán. Ez nem így működik?

levytee:

lehet, lehet. :)

Olyan cuccokat fog kapni a kis gép hogy csak na. Simi megígérte, hogy belefarag egy réz kazánt is (nem)! ;]

[ Szerkesztve ]

(#38741) Surda- válasza adriankoooo (#38740) üzenetére


Surda-
őstag

De,csak jó lett volna megúszni,hogy el kelljen mennem érte a postára sorban állni.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38742) levytee válasza adriankoooo (#38740) üzenetére


levytee
csendes tag

Rézkazánnal szerintem egy olyan gép lesz, amit ha egyszer mégis el akarsz adni 1perc alatt elmegy.na majd kíváncsian várom milyen kazán kerül bele.

levytee

(#38743) t-bali3 válasza jolti (#38718) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez a pohár iszonyat szép, de ennyire keskeny? Vagy a lefolyó nagyon széles?

(#38744) soldier2 válasza Gravity1234 (#38712) üzenetére


soldier2
őstag

Végre megnéztem monitoron is a videót, szerintem nagyon jó lett. és a Spicy Italy is jól mutat a csészében. Időben lekapcsolva, semmi szőkülés, szép aranybarna crema (ha nem változtattál a színén, akkor tuti nem volt megégve, mint anno a CM, vsz nem is volt annyira kesernyés. Lehet, hogy megszeretted a picit gyümölcsös, savas beütést a kávéban?). Jó lett volna látni, hogy hány g lett a kávé a végén, de igazán nincs jelentősége. Túl hígra nem hagytad, és ha neked ízlett akkor teljes a siker.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38745) kk831228 válasza Gravity1234 (#38712) üzenetére


kk831228
addikt

Nagyon fa..a a vidi... :R :C Nagyon kellemes az összhang, a zene stb... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38746) Gravity1234 válasza soldier2 (#38744) üzenetére


Gravity1234
tag

Nagyon koszonom neked is, es aki kommentelte eddig, nekik is.
Orulok hogy tetszik nektek. Erdekes (bar kaves forum nyilvan :) ) hogy itt mindenki a kavera magara koncentral, mig az ismerosoknek, baratoknak megmutatva inkabb a film hatasa, elmenye, kivitelezese volt a tema :)

Megmondom oszinten, mindketto fontos szamomra es orulok hogy egyelore mindenkinek pozitiv elmenyt okoz.

Ha mar kavezunk:
Igen valoban Spicy Italy, meg picike van belole, aztan ujabbat kell kostolnom.
Az elmult par honap alatt mar eljutottam oda hogy ha mar belottem a daralot es a gepet akkor tudom meropohar nelkul is hogy jol jon e le, ezek a csapolasok 40-45 ml kozott mozognak 14,5 es 15g kavebol.
Nekem ez jott be. 84 fokon fozom most ezt is, megmaradtam az alacsonyabb hofoknal.
Most jon a szubjektiv resz: nekem a Spicy karakteresebb kave mint a Choco, hatarozottan van benne valami tobblet iz (fuszeresseg, vagy mas nem tudom, de ott van).
Espressokent nekem jobban izlik mint a Choco, viszont Flat Whitekent, gozolt tejjel, a Choco jobb izt adott.
Kifejezetten finomnak tartom a Spicyt, nem tul savas szamomra pedig ahogy Paljoc is emlitette a Choco is volt mar alacsony hofokon hogy az en szamizenek tul savanyu volt.

Nezzetek, osszatok, terjesszetek de leginkab elvezzetek!
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#38747) kk831228 válasza Gravity1234 (#38746) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem se igazán a kávé volt a fontos... :B Inkább az összhang :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38748) Parci válasza Gravity1234 (#38746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is spicy-t (is) tolok épp, 83 fokon készül :), szuper jó savai vannak. cm-hez nem tudom hasonlítani, mert az most nincs, de klasszikus fronton én is ezt szeretem a legjobban. a másik oldalról meg az etiópok és főleg a black lxr.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38749) paljoc válasza Gravity1234 (#38746) üzenetére


paljoc
tag

Meg is tetszikeltem du., nagyon jo!!! :-))

(#38750) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

2-4 havonta citromsavazott GBT-m:

Nem is rossz.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.