Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Ábi válasza jveres (#37048) üzenetére


Ábi
tag

(#37052) Szyszko


Szyszko
tag

Csak elméleti síkon, az adatok alapján kérdezem milyenek lehetnek ezek a cunill örlők. Konkrétan pl ez a típus?

[link]

Én ugye eddig csak a Graefot használtam(om), és kíváncsi lennék szerintetek miben lehet jobb, vagy egyáltalán előrelépés lenne-e egy ilyen örlő. Ami nekem egyből szembetűnő, hogy azért mégiscsak egy 6 Kg os gép, és 60mm-es tárcsája van (jelentsen ez bármit is)

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#37053) Surda- válasza Szyszko (#37052) üzenetére


Surda-
őstag

Fú,de bizarul néz ki ez a műanyag külső.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#37054) zolnagy válasza Szyszko (#37052) üzenetére


zolnagy
őstag

Az adatok alapján akár jó is lehet. De nekem nem tetszik a műanyag ház. Ezen kívül, ha nem találnék róla tapasztalatot, akkor inkább hanyagolnám.

(#37055) Szyszko válasza zolnagy (#37054) üzenetére


Szyszko
tag

Igazából van belőle fém is, a Chrome collectionba, de nem tudom, hogy az csak egy borítás-e, vagy anyagában olyan.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#37056) zolnagy válasza Szyszko (#37055) üzenetére


zolnagy
őstag

Rákerestem, de nem igazán találtam helyet, ahol meg lehetne venni, csak ezt [link], ráadásul ez 110V-s...
500$-t viszont nem ér sztem, akkor inkább már egy Fiorenzato F4 annyiért, vagy egy Quamar M80e, vagy...

[ Szerkesztve ]

(#37057) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Ismerkedek a Choco Madness-szel, az első tapasztalatok alapján egészen más, mint az eddigi kávéim. Viszont továbbra is dilemmázok 1-2 dolgon. Először is, a húzás itt megtekinthető.

Most a videó kedvéért táncolt kicsit a kávé, illetve bemutatta mi az a csatornásodás (első két próbálkozásnál persze nem produkálta magát). Ez most 91 °C-os PID beállítás mellett jött le, a crema színe a videó végén csalóka, valójában inkább az üvegpohár oldalnézetében láthatóhoz közelít az árnyalat, még egy kicsit sötétebb is annál.

Próbálok feljebb menni a hőmérséklettel, mert itt még szerintem savanykásabb, mint lennie kéne, de még is érzek egy kis kesernyés ízt benne. Már 91-nél is mint ha égett (sötétebb) lenne a pogácsa teteje. Felső szűrő cseréje óta tapasztalom ezt, sejtésem szerint ez adja a kis keserűséget. Kb. 16-17g-ot töltök a gyári 14g-os szűrőbe. Létezik, hogy túl sok az őrlemény, jobban rászorul a szűrőre, és ezért ég meg? A nyitott karhoz kaptam egy böszme szűrőt, nem is tudom az mennyit nyelne el, esetleg próbáljam meg azzal is?

Egyébként így is bejön a kávé, füstös-étcsokis utóízt hagy a számban. Legalábbis remélem, hogy jóra asszociálok. :)

Az már csak grátisz kérdés, hogy mitől lehet az, hogy néha az előlapra merőlegesen szorul meg kellően a kar, néha meg nem tudom addig elforgatni. Ez előfordul a duplával, és a vakszűrővel is.

[ Szerkesztve ]

(#37058) bluesfan válasza zolnagy (#37056) üzenetére


bluesfan
tag

Pedig lehet kapni itthon is, ráadásul az M80 árának harmadáért.

[ Szerkesztve ]

(#37059) mufi


mufi
senior tag

Itt vannak a képek a szűrő méretéről:

1

2

meg mostmár szeretném tudni, hogy géppel van a hiba, vagy a kávéval, vagy mindennel, mert ha igen akkor visszaküldöm a fickónak és veszek 30 ezerért egy nescafé gépet és hagyom a p*tschába ezt az egész kávé dolgot...ha tudmom, hgy ez ennyire komplikált, akkor bele se kezdek...

szerk: honnan tudom, hogy a felső szűrőt cserélni kellene?

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#37060) zolnagy válasza bluesfan (#37058) üzenetére


zolnagy
őstag

Tudnál adni egy linket? Én nem találtam...
Az M80e-t láttam nem olyan rég akciósan egy német webshopban össz vissz 135-ért. Most kb. 150 lenne.
Tehát ez az örlő 50-ért kapható nálunk?

[ Szerkesztve ]

(#37061) bluesfan válasza zolnagy (#37060) üzenetére


bluesfan
tag

Az itthon kapható Cunill árát az itthon kapható M80-hoz hasonlítottam. Az utóbbit én 225 körül láttam, a Cunill meg 70-től kapható. Priviben küldök linket.

(#37062) kk831228 válasza mufi (#37059) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, ez a kv téma nem olyan egyszerű, mint ahogy elképzeli az ember elsőre... :B Az a baj az ótomatákkal nem nagyon van tapasztalat, meg szerintem nem is olyan jó az olcsóbb kategória... Ez sajnos türelem játék... :) Ha nincs türelmed, lehet jobban jarsz valami podos geppel... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#37063) mufi válasza kk831228 (#37062) üzenetére


mufi
senior tag

Nem a türelemről van szó, hanem hogy nem tudok rájönni mi a gond...aztán ti is lassan válaszoltok igy meg végképp nem látok esélyt arra, hogy egyről kettőre jutok. Van pár tag aki itt jól elvan oszt ennyi....egyébb hasznát nem látom még ennek a topicnak, minthogy gyűjtöm a hozzászólásaim témáját...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#37064) kk831228 válasza mufi (#37059) üzenetére


kk831228
addikt

Ja nem automatád van, bocsi... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#37065) fragola.6035 válasza mufi (#37063) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Akkor írd le konkrétan, hogy mi a gondod. Hiába olvasom el a hsz.idat, nem is értem a problémádat.
Ha van géped, darálód, szűrőd és tampered meg rendes kávéd, akkor olyan nagyon nagy gond nem lehet.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37066) mufi válasza fragola.6035 (#37065) üzenetére


mufi
senior tag

Szóval, a kávé elmondásotok szerint túl gyorsan folyik le. Próbáltam már kettő fajta pellinivel, Julius kávéval is, próbáltam állítani az őrlés finomságán is - általában a legfinomabb beállításr teszem, de valaki azt írta, hogy az nem elég finom, tettem fel képeket, videót is...
Ugye azt mondták hogy a kávé a rossz. Namost, ittam julius kávét, az jó volt. 7 grammból készült, próbálok márni 7 grammot, de semmi, akkor sem jó a kávé...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#37067) paljoc válasza fragola.6035 (#37065) üzenetére


paljoc
tag

Én is feladtam már ugyanezen okokból kifolyólag. Nem értem sajnos h mi a problémája pontosan, a hozzászólások elolvasása után sem. Annyi világos, hogy van egy Catler 8012-es gépnek megfelelő használt Gastroback, amihez nem járt kifolyó csőr a karra és csak egy szimpla szűrő van hozzá. Megadtam a Mo-i Catler elérhetőségét, de az nem derült ki hogy sikerült e venni dupla szűrőt. /csak annyi hogy nem jó valamelyik mail cím, de van ott telefonszám is/
Hogy most hogy keveredik ide a felső szűrő cseréje meg hogy hány mm-es a kosár azt nem tudom. Meg kell venni azt a két dolgot meg normális, friss kávét bele, beállítani az őrlőt meg a dózist és elvileg jó kell legyen.
Amúgy szerintem nem kell másik felső szűrő sem, mint ami gyárilag van rajta, a kosár meg 53mm-es.

(#37068) soldier2 válasza mufi (#37066) üzenetére


soldier2
őstag

Nem sokunknak van tapasztalata ezzel a géppel. Eleve kaptál egy szimpla szűrőt amivel legtöbbször sok sok gyakorlással sem lehet tökéletes kávét készíteni, kezdőként meg szinte lehetetlen. Rendes tamper van már? Hiszed vagy nem a műanyag vicctamperrel nálam sem áll össze a dolog, nem illeszkedik pontosan, a széleken csatornásodik mint állat (na nem mindha akkora guru lennék, de rendes felszereléssel 10-ből 10-szer jó a kávé, ha épp nem váltok).
Amíg nincs legalább egy rendes tamper, és valami igazán jó minőségű alapanyag addig hiába szivatod magad. Már nem emlékszem mennyi volt az eredmény, de Paljoc írta, mekkora tamper kell, vsz fragola olyan méretben is tud készíteni, ha nem, nincs mese venni kell egyet. Valamint dupla szűrőt is. Ha ez mind együtt van darálás után jól elkeverve az őrleményt fogpiszkálóval, hústűvel, vagy innen egy rögrém (bonsai habverő [link]) (az első 1-2 hónapban ha van időd át is szitálva a tökéletes elosztásért) lesz sikerélmény. Ezek nélkül csak addig szívatod magad, amíg meg nem unod, és hagyod az egészet a francba. Nem ördöngősség ez az egész, de sok sok türelem kell hozzá, és a minimális felszerelés.
Mérleg, tamper, dupla szűrő kb 15k-ból megvan, ezt sajnos rá kell még szánni.

U.I. látom többen megelőztek, amíg írtam. A lényeg benne van ebben a 3 hozzászólásban. Képet/videót hiába teszed fel csomagolva, sokan telefonról fórumozunk, esély sincs kicsomagolni.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37069) fragola.6035 válasza mufi (#37066) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Először is zárd ki, hogy nem-e a kávéd szar! Használj olyan kávét, amit itt ajánlanak kezdésnek. Ne Pellinit, ne Juliust, hanem valami jófajta robusztásat, pl. Lollo Classicot, vagy PallYotz GetUp-ot.
Nem tudom, milyen darálód van, de húzd össze teljesen a késeket csikorgásig, aztán nyiss rajta 30 fokot.
Vegyél egy jó nagy bödön dupla szűrőt. Tegyél a szimpla szűrőbe 8-10 grammot, duplába 16-18-at.
Jól tömörítsd le, nem kell bohóckodni hústűvel, csak egy pontos tamperrel tömörítsd le rendesen.
Ha így sem lesz jó, akkor ha akarod, segítek szétverni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37070) paljoc válasza fragola.6035 (#37069) üzenetére


paljoc
tag

Ez egy darálóval egybeépített gép.

Mufi: ha legközelebb ilyen gép közelébe kerülök, megmérem mennyi őrlemény megy a szimpla szűrőbe, hogy normális kávé jöjjön le, de szerintem 7 grammnál több.

(#37071) soldier2 válasza fragola.6035 (#37069) üzenetére


soldier2
őstag

Régen voltál kezdő :) Hidd el az elején kellenek ezek a dolgok a legjobban. Keverés, szitálás stb. Olyan mint a mérleg. Az elején nagyon jól jön, később, ha már minden pöpec, van ahol el lehet hagyni. De ez is daráló függő, lehet a Fiorenzatonál igen, de a kis darálók (márpedig ebben a Catlerben az van) azért igényelnek némi utómunkát.

Paljoc: amennyi a kosárban volt a videóján, az alapján 1-2g még simán elfér benne nem?

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37072) fragola.6035 válasza soldier2 (#37071) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Biztos jó a szitálás, de én még soha nem szitáltam, kevergetni is csak mostanában szoktam igen ritkán, mérni pedig csak filterhez szoktam, de valóban a mérés az segíthet, legalább egy hibát ki lehet zárni. De én inkább szerelő vagyok, mint barista, jobban áll a kezemben a 36-os villáskulcs, mint a hűstű vagy a szita.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37073) levytee


levytee
csendes tag

Vennék Rancilio Silviat, ha valaki tudna valami jó vételt kérem segítsen. Köszi

levytee

(#37074) paljoc válasza fragola.6035 (#37072) üzenetére


paljoc
tag

Milyen kavegephez kell akkora kulcs?!?!

(#37075) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#37057) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ígérem legközelebb nem írok litániát, csak abban segítsetek, hogy az expolys nyitott karhoz adott böszme szűrőbe vajon hány grammot töltsek, illetve érdemes-e azzal próbálkozni? Valamint, hogy egyáltalán van-e bármi alapja a felvetésemnek. Nem akarom pazarolni a Choco Madnesst, ha már "naked pörkölve...." ;]

Szemügyre vettem a dupla és a böszme szűrő perforációját, utóbbi minőségibbnek tűnik egy hajszállal.

(#37076) Gosti válasza Keresztapper (#37030) üzenetére


Gosti
csendes tag

...de miért? Nem értelek ;] :W

yeahhh

(#37077) mufi


mufi
senior tag

Köszönöm a segítséget.

"Mérleg, tamper, dupla szűrő kb 15k-ból megvan". Megveszem, s ha nem túl nagy kérés, mutassátok meg, hogy mit és honnan.
Holnap megyek Győrbe, esetleg ott tudok valahol rendes kávét venni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#37078) kk831228 válasza mufi (#37077) üzenetére


kk831228
addikt

[link] Lehet Kapucziner ott van, kerdezz rá telefonon... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#37079) Gosti válasza Ábi (#37014) üzenetére


Gosti
csendes tag

NEM kedvelem a manuális darálókat - annak ellenére sem, hogy pl. gyűlölöm az elektromos kerékpárokat :D
Hg One-t már láttam/próbáltam, és - bár elismerem kvalitásait - nem keltett bennem birtoklási vágyat. Ettől függetlenül kíváncsian várom beszámolódat a Pharosról - hátha megtérek! :R

yeahhh

(#37080) soldier2 válasza Bazsee71 (#37075) üzenetére


soldier2
őstag

21g. +/- 1-2g kávétól függően.

mufi: kávét, ha Győrben jársz, csakis a Kapuczinertől :) Sarló köz 9 nem egyszerű megtalálni, egy kis sikátoron át vezet egy mini térre a bejárat. Án 3x kerültem meg telefonnal a kezemben a főteret, de megérte.
A többire dobok össze linket, épp van némi szabadidőm :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37081) peter.szabo válasza mufi (#37077) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

A Kapuczinertől kezdésnek ajánlanám a Velencei gondolások kedvencét. Szerintem nagyon jó tanulókávé, és jó áron is van.

[ Szerkesztve ]

(#37082) levytee válasza fragola.6035 (#37072) üzenetére


levytee
csendes tag

Dobtam egy privátüzenetet, nem olvastad? A fiorenzato ügyben érdeklődnék! Milyen színű lesz? Kell azaz egy, ha szine stimmel.

levytee

(#37083) zolnagy válasza mufi (#37077) üzenetére


zolnagy
őstag

Kapucziner délelőtt nyitva a sarló közben. Ott tudsz kóstolni is. Ha János bent lesz, akkor kiválóan elkészítve is kóstolhatod.

(#37084) soldier2 válasza mufi (#37077) üzenetére


soldier2
őstag

Nem mondom, hogy itt a legolcsóbb, sőt, de őket ismerem, mivel naponta ott járok el
Tamper: [link] kell hozzá nyél is, válassz- ha nincs Fragolának ebben a méretben. Ha van neki én azt venném.
Szűrő: [link] - hogy alsó, vagy felső peremes kell azt talán Plajoc megmondja. Ha nem akkor marad a Catler magyar képviselet, Szerdán hívd őket, Paljoctól kaptál telefonszámot
Mérleg: [link]. Ebayről ez is olcsóbb, a #36537 hozzászólástól kezdve kb 10-15 hozzászóláson át ez a téma, linkek is vannak.

Ha az áraknak utánjársz (fragola, ebay) akkor kijöhet 15k-ból, de ha mindent a Baristától veszel, akkor nem fér bele. Mérleget inkább a magyarországról vennék, egy hónap mire kínából ideér.
Nézd meg a kavegepbolt.hu-n is, jók szoktak lenni az áraik.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37085) nemethsza válasza soldier2 (#37080) üzenetére


nemethsza
tag

Az "vicces" lehetett... Én győri (belvárosi) vagyok, azt se' igazán értem, mit írsz főtérnek :Y

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#37086) fragola.6035 válasza paljoc (#37074) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Pl. az E61 fejhez. Plusz ha nem jön szét valami, jól oda lehet vele b..zni.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#37087) Illesvik válasza soldier2 (#37084) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Mérleg 2 hét alatt volt itt. 1000 Ft.

(#37088) fragola.6035 válasza levytee (#37082) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Most csak szürkéket kapok. Nem is szürke, inkább ezüst metál, mint egy Opel Astra. Szép.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37089) levytee válasza fragola.6035 (#37088) üzenetére


levytee
csendes tag

Akkor megjelölnék egyet. Oké? Addigra a Silviat is össze kell hozni :-).

levytee

(#37090) fragola.6035 válasza mufi (#37077) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mérleg + tamper szerintem megvan 6 ezerből. De milyen szűrőt adnak 9 ezerért??

https://caffe35.webnode.hu/

(#37091) killerjohn válasza soldier2 (#37080) üzenetére


killerjohn
addikt

21 gramm?? nem 18 a főfőfőfő szám? ugyanilyen nyitott karom van (pont Tőled :U ), és 18-at tolok bele (igaz, hogy kb félig sincs így)

[ Szerkesztve ]

(#37092) paljoc válasza soldier2 (#37084) üzenetére


paljoc
tag

En mar megmondtam honnan vegyen. Sőt meg is kerdeztem, igen, tudnak rendelni. Kifolyot meg szűrőt is. Elerhetoseget megadtam. Tobbet nem tudok tenni. Azt hogy a barista boltbol mi passzol hozza...fogalmam sincs, erre nem fogok tudni valaszolni.:-( Most pedig probalom tovabb a b.b. king the thrill is gone-t elsajatitani elektromoson, de qrvara nem megy es szoltak is hogy ne zajongjak itthon, kezdek ideges lenni...:-)

(#37093) soldier2 válasza killerjohn (#37091) üzenetére


soldier2
őstag

Ha telerakod, akkor 21g. És kenterbe veri a gyári dupla szűrőt, de már túl sok volt, azért vettem a Renekát. Vannak ilyen nagy szűrők, Parci is vett egy fazekat, de neki nem jött be. Emlékeim szerint egész jó volt az a szűrő amit a naked karral adtak, de egyedül nekem sok volt, ha ketten kávéztunk akkor használtam.

Nemethsza: nem vagyok ismerős Győrben, van ott egy sétáló utca ami egy térbe torkollik ha jól emlékszem. Arra gondoltam.

Fragola: csak hasra ütöttem, és mondtam egy összeget amiből kijön biztosan ha utána jár a dolognak.

Paljoc: hogy te milyen muzikális lélek vagy, nem is gondoltam volna :)).

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37094) ronin s8 válasza Bazsee71 (#37057) üzenetére


ronin s8
senior tag

Néztem két videódat, és nekem az az érzésem, túl sok az őrlemény, amit használsz, túlnyomod a tampert, és tömörítési hibák is felléphetnek, mert az egyik videóban nem áll össze egy sugárba a kávé. Valszeg túl friss a kávéd, mert vastagon folyik, inkább patkányfarok, semmint egérfarok. :)
Egyébkét mindent akkurátusan, profin csinálsz, hajrá! :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#37095) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Szerintem mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy itt nem segítenek az emberek. :(((

(#37096) meander válasza soldier2 (#37084) üzenetére


meander
tag

...egy apróság. A linkelt mérleg helyett vegyél valami mást (talán a hivatkozott hozzászólásban lévőt e-bayről), mert ez baromi gyorsan kikapcsol. Bosszantó, hogy a kitárázott csészét 30mp múlva már nem tudom lemérni újra, hanem meg kell jegyezzem mennyi volt a csésze :((
csak egy tipp...

(#37097) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

Holgyek s Urak!
ajanlom a CasMo CostaRica-jat filterre! (LosGirasoles) vmi fenomenalis! nem szoktam izjegyekkel dobalozni... de EZ... FRENETIKUS! :Y :R :C tisztan jottek belole a (feher)szolos-mazsolas-mogyoros jegyek!
Kalitan toltam vegig, a nyero kombo:16g orlemeny (nem tudom milyen allason van Rhino, de azota nem mertem tekergetni :DDD ) 15x szorzo (240g ital), 95fokos viz, 30s bloom 45g-al, kevergetve a kioldodas kozben! (BWT kancsos Mg patronos szurt vizet hasznaltam)
holnap beugrom meg egy csomagert az EE-be, v vas, ha nyitva vannak...

(#37098) jveres válasza Ábi (#37051) üzenetére


jveres
csendes tag

Köszi

(#37099) jolti válasza Bazsee71 (#37075) üzenetére


jolti
senior tag

Annyit töltsél bele, amennyivel neked ízlik a kávé! Ha 16,5g-al jó, akkor annyit, ha 19g-al finom, akkor annyit.
De szerintem olyan 17-18g próbáld először.
19g fölé én például nem nagyon szoktam menni, mert ott már nem ízlik az elkészült ital íze.

(#37100) Bazsee71 válasza ronin s8 (#37094) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyon köszönöm neked, joltinak, és soldier2-nek is a tanácsot és a biztatást.

Tegnap 22g-ot töltöttem a nagy szűrőbe, nem volt vészes, de nem is az igazi. Akkor finomítok az őrlésen, csökkentem a mennyiséget, és kevésbé fekszek rá a tamperre. WDT-t mindig alkalmazom, fogpiszkálóval. :) Egyébként a fazekat fogom használni, mert először láttam mintázatot a cremán. Sajnos csak kedden kerülök újra a gépem közelébe.

bacskait fórumtársnak pedig itt szeretném megköszönni a nagy csomag PY tasakot, még a postát is ő állta. Nem egy kávéval tartozom. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.