Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) meander


meander
tag

Tud valaki olyan forgácsoló műhelyt, akik megcsinálnak 1-1 darabot is és Budapesten vagy közvetlen környékén vannak?

(#38052) Deadzone41 válasza Parci (#38045) üzenetére


Deadzone41
őstag

Finomabb őrlemény->hosszabb kivonatolási idő? Esetleg plusz hő?

(#38053) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a véleményeteket kérni kávégép vásárlása ügyében.
Delonghi ICONA ECO 311.BK már 3. alkalommal megy tönkre 2 év alatt, ezért gondoltam, hogy lecserélem egy másik gépre.
Kiszemeltek:
Philips HD8425/19
Philips HD8325/79

Mi a véleményetek ezekről a gépekről? Csak őrölt kávét szoktunk inni, a párnás része nem érdekel.

(#38054) Parci válasza ronin s8 (#38050) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden gép giottónak születik, de van, aki továbbtanul :)

de nem kell csüggedni, egész jól gőzöl, pedig az a része megmaradt giottónak, nem fejlődött semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38055) ronin s8 válasza zolnagy (#38019) üzenetére


ronin s8
senior tag

A középső a Reneka, a nagy a 21 g-os Strada, a harmadik egy sima 16 g-os ipari.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38056) tariattila válasza Toobee (#38049) üzenetére


tariattila
veterán

nó!

kerüld el szépen! :D

(#38057) Toobee válasza tariattila (#38056) üzenetére


Toobee
veterán

Jóvan csak néztem az egyik kávés oldalon, hogy darálóval együtt 70.000 pénzért méri emberünk, mondom annyiért vasba is jó. De ha nem, akkor nem. Aztán persze hazaérek és rájövök, hogy a La Scala-nál szebb gépet (pumpásat) nem találok. Annyira, de annyira bánom már, hogy annak idején nem én vettem meg tőled az Olympia-t. Karos, pumpás...motoros, tekerős. Na, majd egyszer :)

https://barbieripnk.hu/

(#38058) zolnagy válasza ronin s8 (#38055) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! Akkor ezek szerint a Renekának is van egy kicsi. A vst még Parcitól van, a Silvanoval együtt kaptam. Annak teljesen sík a fala. Mindenesetre hamarosan kipróbálom élőben a Renekát, egy fórumtárs jóvoltából.

(#38059) Toobee válasza zolnagy (#38058) üzenetére


Toobee
veterán

VST-ből tudsz venni mindkét fajtát. Azért látsz ilyet is, olyat is.

https://barbieripnk.hu/

(#38060) adp


adp
őstag

Na megjartam az zalaegerszeg i kavelabort.
Nagyon hangulatos kis hely. Kiszolgalas pazar. Full jo fejek. A kavejuk is nagyon izlett..
Ket fajta volt teriteken egy sotetebb olaszos blend, es egy vilagosabb SO.
Sajna a nevukre nem emlekszem (nevmemoriam=0)
Ittam egy SO cortadot meg az olaszosbol egy presszot.
Kortado: pont jo hofok, szep elegans uvegpoharkaba, szep mintaval. Ize alapjan nekem inkabb a klasszik jegyek erzodtek csokis, marcipanos...gyumolcsos jegyek nekem nem jottek elo.
Felenel cukroztam, de talan cukor nelkul kellemesebb volt.
Az sotetebb is full rendben volt izileg. Azt is a felenel cukroztam, az azert elbirta azt a fel kanalka cukrot. Izileg egy korty olaszorszag. Pozitivum volt, hogy itt is a hofok pont optimalis volt. ( jo par pesti helyen Hatareset volt a presszom hofoka)
Csak a presszorol lottem :

[ Szerkesztve ]

(#38061) zolnagy válasza adp (#38060) üzenetére


zolnagy
őstag

Örülök, hogy másnak is hasonlóan jó tapasztalata van velük. Én mindig ott kávézom, ha anyóséknál vagyunk.

(#38062) adp válasza zolnagy (#38061) üzenetére


adp
őstag

Én egerszegen tanulok, sajna utolsó félévben jöttem rá, hogy van ez a hely :D Sajna messze is van tőlem, de azért ha arra járok biztos, hogy benézek még májusig 1-2 kávéra

[ Szerkesztve ]

(#38063) Acus válasza adp (#38060) üzenetére


Acus
tag

Lucky Cap és Carraro?

(#38064) zolnagy válasza adp (#38062) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát nekem sem esik éppen útba (Landorhegy :D ), de más jó helyet nem tudok a városban. Általában autóval megyek, de egyszer elgyalogoltam. 25 perc...

[ Szerkesztve ]

(#38065) adp válasza Acus (#38063) üzenetére


adp
őstag

asszem :D

Zolnagy: Na az király én is pont itt vagyok a Landorhegyen ( tanulok) a PTE- ETK kihelyezettjén, csak mivel otthon van a Gaggia, és már elég volt a kotyogósból a héten, leugrottam egy jó kávéra :)

[ Szerkesztve ]

(#38066) soldier2 válasza Lanash (#38053) üzenetére


soldier2
őstag

Lap tetején az összefoglalót olvasd el.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38067) levytee válasza Parci (#38032) üzenetére


levytee
csendes tag

van ez másnál is így. :DD
bár, mi még csak nagyon kezdő szinten nyomjuk

[ Szerkesztve ]

levytee

(#38068) Wolfy999 válasza Ábi (#33131) üzenetére


Wolfy999
tag

Szerény egyszemélyes háztartásomban az egy főre jutó kávéfőző gépek száma háromra emelkedett, úgyhogy két gép is keresi új gazdáját.
Egy Fiorenzato Briccoletta E61 HX, Ábitól vettem itt a fórumon, ez 170-ért vihető.
A másik egy Simi által nagyon igényesen PID-elt és felújított Gaggia Baby, ezüst színű kocka Baby, Sestos PID-del. Neki legyen 65 az ára.
Mindkettőhöz jár nyitott és rendes kar is, IMS 200-as felsőszűrő. Mindkettő hiánytalan és szép állapotban van. A Baby-nek van egy apró hibája, a gözgomb megadta magát, így csak a PID-del lehet gőzölésre kapcsolni a kazánt.
Este talán lesz időm rendes hirdetéseket csinálni nekik.

(#38069) Kávé Kálmán válasza Parci (#38045) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Hejj!

Mi a tippem!? Fűts be a Pavoninak :-) és engedd gondolatnyit magasabbra menni a fejhőt, mint szoktad.

Más! Holnapra összeállt a Belardibá féle pod-kóstolás. Röviden beszámolok.

(#38070) tariattila válasza Toobee (#38014) üzenetére


tariattila
veterán

amennyiért adtam annyiért visszaveszem...

(#38071) Lanash válasza soldier2 (#38066) üzenetére


Lanash
aktív tag

Elolvastam, de választ nem találtam. Illetve ajánlott listát látom, de azok nem kaphatóak MediaMarkt és társai üzletben.

(#38072) soldier2 válasza Lanash (#38071) üzenetére


soldier2
őstag

Mert ott nem kapni ajánlott gépeket. Ha automatát keresel, akkor talán a kavekorzo.hu automata fórumán tudnak segíteni. Ha külön darálót + gépet akkor jó helyen jársz. Ebben az esetben a pár hozzászólással feljebb említett Gaggia Babyre lecsapnék, és keresnék mellé egy darálót. Ennél olcsóbban nem nagyon van ajánlott gép használtan sem

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38073) Parci válasza levytee (#38067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ász! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38074) Parci válasza Wolfy999 (#38068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hűha, mi lett helyettük? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38075) Parci válasza Kávé Kálmán (#38069) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meglett az elveszett bárány (pavoni és giotto nélkül is): egy fokot emeltem a pid-en, illetve egy hangyafingnyit gyorsítottam és rövidítettem a lefolyást. megint zenélt. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38076) Wolfy999 válasza Parci (#38074) üzenetére


Wolfy999
tag

E61 Dual Boiler! :D
Aki követi a fórumokat szerintem ebből már sejti, hogy pontosan mi!

(#38077) Parci válasza Wolfy999 (#38076) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, sejtem, dew azt totál félreárazta, mázlid volt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38078) paljoc válasza Parci (#38077) üzenetére


paljoc
tag

Azt azért külön kiemelném, h "Nemmondomki" típusú gépet használ helyette!:-)

(#38079) adp válasza zolnagy (#38064) üzenetére


adp
őstag

amúgy nem figyeltem még sehol se, de itt külön ki volt írva a naked koffi, és volt, hogy több mint 100-150ft-all drágább volt mint a sima... ez máshol is így van? sztem ez azért nem akkora extra, hogy fizess érte :D máshol csak ezzel dolgoznak

[ Szerkesztve ]

(#38080) Acus válasza adp (#38079) üzenetére


Acus
tag

Én is láttam már máshol is.
Bár nem nekem címezted, de véleményem szerint a magyarázat a dupla szűrőben keresendő (biztonsági okokból). Nagyobb adaggal készül az ital. :)

(#38081) soldier2 válasza Acus (#38080) üzenetére


soldier2
őstag

Pl legutóbb a Budapest Baristasban a duplánál is drágább volt. Igaz, mivel nem olyan régen (1 nappal azelőtt) kaptak új gépet, még nem volt feneketlen kar, így nem tudtam meg, mi indokolja az árban a különbséget.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38082) And06 válasza adp (#38060) üzenetére


And06
aktív tag

a képen levő kávé az én izlésemnek túl sötét, bár lehet csak a kép csal

[ Szerkesztve ]

(#38083) Parci válasza paljoc (#38078) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont nem számít örök életre. érdekes lesz, hogy mikor jönnek az első bajok ezek a kátlerekkel és akkor mi történik. időben és forintban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38084) jveres válasza Parci (#38083) üzenetére


jveres
csendes tag

Ez tényleg érdekes kérdés. Kíváncsi vagyok a kimenetére

(#38085) Eyesis válasza mester6 (#37989) üzenetére


Eyesis
őstag

Köszi a tippeket, megpróbálom rendbe tenni a kávés részleget hétvégén :)

Eyesis

(#38086) adp válasza And06 (#38082) üzenetére


adp
őstag

Hát ez egy "black" blend volt :) de ha gépen kinagyítod nem olyan vészes

[ Szerkesztve ]

(#38087) paljoc válasza Parci (#38083) üzenetére


paljoc
tag

Persze hogy nem. Ez természetes. De nem is varom el tőle. Azert bizom benne hogy sokáig fog szolgálni, és természetesen arra is, hogy lesz-e és ha igen, akkor miféle baja, ill. hogy költséghatékonyan orvosolható-e majd. De ez úgyis kiderül, van már jópár ilyen gép itt a topicon belül is.

Illetve a darálóval egybeépített kicsivel viszonylag hamar lesz tartós teszt info, tudok egyről, amin havi 8-10kg megy át december óta, az mondjuk egy négyszeresére pörgetett otthoni fogyasztásnak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#38088) zolnagy válasza adp (#38079) üzenetére


zolnagy
őstag

Azt még nem próbáltam. Eddig mindig dupla ristrettot kértem és kaptam. Kivéve, amikor kipróbáltam ott a cold brewt, meg az aeropresst, meg a rok főzetét, meg a capuccinot... :D
De legközelebb feltétlen nakedet kérek.

[ Szerkesztve ]

(#38089) jveres


jveres
csendes tag

Érdemes áttanulmányozni, igen hasznos
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38090) Lanash válasza soldier2 (#38072) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ha külön darálót és gépet vennék, de nem használtat, akkor tudsz ajánlani olyan oldalt ahol meg lehet nézni és rendelni?
Találtam egyet, de csak ez lenne Magyarországon?
Illetve ezt a gépet néztem, bár nem találom az ajánlott gépek között: Gaggia Gran Gaggia Style
Ez jó lehet hosszú távra külön darálóval?

(#38091) Upo válasza Lanash (#38090) üzenetére


Upo
addikt

Kb. annyira Gaggia, hogy olyan matrica van rajta, kb. ugyanaz belül, mint bármelyik saeco karos, pl. ez. Ha a dizájn miatt mégis azt akarod, akkor az edigiben 3000-el olcsóbb+ingyen posta. De ennyi pénzből simán kijön egy pipec állapotú Gaggia Evolution+pidelés felújítással, mondani sem kell hogy micsoda különbség van a kettő között. Ipari méretű 58-as karos a kis műanyagos nyomásfokozóssal szemben...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38092) Surda- válasza Lanash (#38090) üzenetére


Surda-
őstag

Normális gép + daráló 100 alatt nincs sajnos.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38093) Upo válasza Upo (#38091) üzenetére


Upo
addikt

A klasszikus értelemben vett gaggia kihalt, az itthon kaphatók közül a classic van hozzá a legközelebb, azt vehetjük talán egy pimpelt Evolution-nek, amiben kicserélték a kazánt egy kisebb acélkazánra, és a biztonsági opv-t fémről műanyagra. Ennek fényében az új ára horrorisztikus, kb. a felébe kellene kerülnie.
Az olaszoknál még van baby, abban még van 3 járatú szelep is, de hogy mi van a belsejében azt nem tudom.
A többi meg saeco alkatrészekből összerakott gaggia matricás készülék, semmivel nem jobb a saeco néven (olcsóbban) árultaktól. Ha belendülsz akkor tartós használatra úgyse lesz jó, arra meg hogy belekóstolj a szarvasi utáni világba, kicsit drágállom. Így is első dolog, hogy ki kell végezni a karban a nyomásfokozó szelepet, de a leírás alapján az állítható, lehet hogy nem olyan egyszerű mint mondjuk egy delonghi-n (én azzal kezdtem, ott csak egy pattintás), garanciavesztéssel is járhat. Évtizedek óta a fejlesztések az olcsósításban merülnek ki, abban az ársávban egyszerűen nem érdemes újat venni, ennyiért nincs normális.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38094) Eyesis válasza Eyesis (#38085) üzenetére


Eyesis
őstag

Végül nem vártam hétvégéig. Tersonet-el vakszűrősen takarítottam, majd lazan tettem csak be és mozgattam.
Végül rendesen meghúztam a kart, és most minden tökéletes :)
Lehet hétvégén kitakarítom a vízterítő fölötti részt tersonettel :)

Köszi a sok jótanácsot!

Eyesis

(#38095) Parci válasza jveres (#38089) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, kezdőknek az. de azért az összes ilyen cucc összes variációja egy dolog, a valóság meg egy picit más, ha ez ennyire kontrollálható lenne, nem lenne elrontott shot. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38096) Lanash válasza Upo (#38093) üzenetére


Lanash
aktív tag

Huh, hát köszönöm a válaszokat. Akkor nem érdemes beruházni rá. Asszony sajnos köti az ebet a karóhoz, hogy neki csak az új dolgok a jók. Ezzel nem tudok mit csinálni.
(#38092) Surda- Darálót később gondoltam megvenni, mert egyszerre nem fogok tudni 100 vagy 100+ ezret kiadni.

(#38097) nemethsza válasza Lanash (#38096) üzenetére


nemethsza
tag

Ez érhető, viszont megfelelő daráló nélkül meg csalódás lesz....

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38098) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó egy Gaggia Evolution. Minden tuninggal, PID, nyomásmérő, rézcsőtuning, ipari felsőszűrő, nyomásszabályozó szelep (OPV), új pumpa.
A gép nem az enyém, hanem egy itteni fórumosé.
A gép pár hónapja felújításon és tuningoláson volt nálam. Teljesen fel lett újítva, minden tömítés cserélve, tiszta, vízkőmentes, műszakilag patika állapotú. A bojler szép, krátermentes. Esztétikailag is szép.
Jár hozzá gyári kar dupla szűrővel és egy Motta 58-as tamper.
Ára fix. 55e. Ft. 6 hónap szóbeli garanciát adok rá.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#38099) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Röviden ismertetem eddigi tapasztalataim a popcorn készítő átépítéséről.

paljoc említette, hogy kezdetekben ő is próbálkozott a technikával, de ízre elég üres volt a végeredmény. Ezt az első saját pörkölés esetén én is tapasztaltam, valószínűleg a folyamat túl gyors lefolyása eredményezi (3-4 perc). Innen indult az átépítés gondolata, melyhez nagyon sok segítséget nyújtott Keresztapper. Az átépítéshez szükséges egy kis (mikro)elektronikai alapismeret (édesapám szerencsére viszi ezt a részét), illetve pár szerszám: forrasztópáka, komolyabb csavarhúzó készlet, fúró, kézi vagy gépi reszelő/csiszoló.

Én a fűtőszál szabályozását tűztem ki célul. Ehhez első lépésként megrendeltem EZT a triac szabályzót. Beépítésnél tessék vele vigyázni, elég gyenge konstrukció, el is törtem a potit (szerencsére az is egyszerűen pótolható).
Célszerű egy kis dobozban elhelyezni a később ismertetésre kerülő alkatrészekkel együtt, hűtés biztosításával. Erre a legalkalmasabb egy használt számítógép tápegység (akár 120W-os is lehet, elég, ~1500 Ft). ITT bemutatják miként lehet önmagában működésre bírni.
Vettem még két kapcsolót is, egyikkel magát a tápot kapcsolom, másikkal a fűtőszálat külön, ~500 Ft. Nálam kicsit módosult a terv, mert elfüstölt a számítógép tápegység, így abból csak a ventilátor és a doboz került végül felhasználásra. A ventilátort egy otthon elfekvő 12V-os tápegységről tápláltuk meg, mely bekerült a dobozba.
A komolyabb csavarhúzó készlet a popcorn készítő megbontásához kell (Silvercrest, Lidl). Őszintén szólva nem is tudom milyen típusú a csavar (nem Philips), háromszög alakú a közepe. Na részünkről ezután jött a tanakodás, hogy miként lehet külön venni a ventilátor és a fűtőszál áramkörét. A lényeg, hogy nem lehet úgy megoldani, hogy a ventilátort ne kelljen külön megtáplálni. Rámértünk, 19-20V váltakozót kap. Szerencsére ilyen is akadt kéznél, de alkalmas még használt, vagy utángyártott notebook tápegység is erre a célra, ~1700 Ft. Lehetne még külön szabályozni a ventilátort is, de arra most sem időt, sem pénzt nem kívánok fordítani, mert időközben elkezdtem előkészíteni a Fluid Bed Roaster projektet.
Most itt tartunk, szombaton tervezzük befejezni a kis pörkölőt. Majd megkérem édesapámat, hogy egy skiccet készítsen a kapcsolásról. A hőmérséklet mérésére IKEA húshőmérőt fogok használni.

A projekt forrásigénye:
használt popcorn készítő: ~5.500,- Ft
triac: ~500,- Ft
használt számítógép tápegység: 1.500,- Ft
kapcsolók: ~500,- Ft
20V AC tápegység: ~1.700,- Ft
húshőmérő: 1.500,- Ft
+ egyéb kellékek, szerelékek

Szumma: ~12.000,- Ft

Az oldalak, ahonnan eddig tájékozódtam: 1, 2, 3, 4

[ Szerkesztve ]

(#38100) weinmaker válasza fragola.6035 (#38098) üzenetére


weinmaker
őstag

fragola írtam korábban privátot. Légy szíves válaszolj rá. Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.