Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) bajnokpityu válasza fragola.6035 (#38248) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem konkrétan határon megy az őrlő. Finomságra, mint a legfinomabb homok. Ennél nem tudnék finomabbat őrölni ezzel a jollyval.

tessék félretenni a forrást, ahonnan a legtöbb hazai reneka meg lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38252) meander válasza fragola.6035 (#38248) üzenetére


meander
tag

:C majdnem beleírtam az eredeti hozzászólásomba, hogy bár te nem kedveled a renekát... csak nem akartalak belekeverni. De belekeveredtél magadtól :)
...tehát azt mondod, hogy a VST nem szűkül el annyira az alján, ezért kisebb az ellenállása... ok, de a kérdés nem is ez volt (nem akarom én versenyeztetni a két kosarat), hanem hogy ha finomabbra állítok egy őrlőt (nem csúcskategóriásat, vagy hogy fogalmazzak), akkor nem romlik-e vajon az őrlemény homogenitása.
Persze lehet, hogy itt most olyan kis különbségről beszélünk, ami nem számottevő. Csak elgondolkoztam rajta és kíváncsi voltam, hogy van-e bárkinek ilyen tapasztalata.

(#38253) soldier2 válasza ronin s8 (#38250) üzenetére


soldier2
őstag

Ez igaz, de szerintem az a 30-40 ml víz 25-30 sec alatt annyira gyorsan lemegy, hogy nincs már a szűrő ellenállásának akkora szerepe. De valami miatt a Gaggia gyári szűrénél finomabbat kért a Reneka. Azért írtam, hogy külön-külön mindkét állítás iagz, az összefüggés vitatható.

Gragola: sorba kapcsolt rendszernél a rendszer ellenállása, az egyes elemek ellenállásának összege ha jól rémlik (felvételiztem elektronikából, de azóta sem használtam, meg a víz nem is elektronokból áll így ez részben kérdés). Mert ebben az esetben számít a kosár ellenállása, de adott átfolyás mellett szerintem elhanyagolható.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38254) zolnagy válasza zolnagy (#38239) üzenetére


zolnagy
őstag

A gép jegelve.

(#38255) meander válasza ronin s8 (#38250) üzenetére


meander
tag

A 21g-os VST-t, ~21g-al is használtad? Mert akkor annak lényegesen nagyobb az ellenállása, mint a 16g-os renekának. Ez látszólag egybecseng fragola okfejtésével. Melyiket szereted egyébként jobban? És akkor ez már lehet hogy pusztán érzelmi kérdés.

(#38256) fragola.6035 válasza bajnokpityu (#38251) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Együtt használtam renekát vstvel. Tudom, hogy hova állítottam a darálót.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38257) fragola.6035 válasza soldier2 (#38253) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A legkisebb ellenállású elem a mérvadó. Az is tökmindegy, hogy 2 vagy 3 mm átmérőjű a pumpa nyomócsöve.
De ha azt vesszük Figyelembe, hogy ha valaki filterpapírt tesz a pogácsa tetejére, attól nem valószínű, hogy az őrleményen változtatni kell, pedig a filterpapír áteresztése elég kicsi, de a 25mp/60ml/9bar átfolyáshoz bőven elég.

https://caffe35.webnode.hu/

(#38258) Peti...(16v) válasza zolnagy (#38254) üzenetére


Peti...(16v)
tag

És a gőzkar??? :D
(Vinném, ha anélkül kell az új gazdinak)

(#38259) Peti...(16v) válasza jolti (#38229) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ezek szerint te sem éreztél se epres milkát, se traubit.
Vagy a technikánkkal, vagy az ízlésünkkel van baj. De hát a traubit szeretem, és érezném, ha olyan lenne, úgyhogy inkább az elkészítésnél lesz a bibi...

(#38260) jveres válasza Peti...(16v) (#38259) üzenetére


jveres
csendes tag

Pedig a Paljoc féléből elő lehet csalni a traubit. Érdemes tovább kísérletezni!
Az más kérdés, hogy ez valakinek bejön-e vagy sem. Nekem igen.

(#38261) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék egy karos presszókávé főzőt venni. Eddig egy Jura F70-em volt, de eladtam, mert nem használtam ki és nagy is volt. Olyan 60k környéke lenne az ideális, de ha van 100K-ig valami kihagyhatatlan, akkor az is érdekel. Kérdésem, hogy mit vegyek? Köszi a válszokat!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38262) Surda- válasza h1mpi (#38261) üzenetére


Surda-
őstag

Első körben olvasd el az összefoglalót,hogy képben legyél. Ajánlott gépek is vannak.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38263) h1mpi válasza Surda- (#38262) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ok köszi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38264) zolnagy válasza Peti...(16v) (#38258) üzenetére


zolnagy
őstag

A gőzkarra már lecsapott más, sorry... :B

(#38265) Peti...(16v) válasza jveres (#38260) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Tudnál támpontot adni, hogy neked hogy sikerült a legfinomabbra?
Gyorsabb vagy lassabb lefolyás, a megszokotthoz képest alacsonyabb vagy magasabb hőmérséklet, kivonatolási arány?

zolnagy: semmi gond, várok még egy fényévet :W :)

[ Szerkesztve ]

(#38266) Ábi


Ábi
tag

A Yirga nálam 92-94 E61 fejhővel, lassú lefolyással 1:2 arányban nyerő.

(#38267) h1mpi válasza Surda- (#38262) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megnéztem, de nem lettem sokkal okosabb :B ha van valakinek konkrét ajánlása, akkor szívesen veszem, talán az lényeges, hogy ne kelljen külön daráló hozzá, hanem menjen bolti kávéval is.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38268) Peti...(16v) válasza Ábi (#38266) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Kösz, de ebből nem tudom, hogy ez a hőmérséklet mit jelent. Az általánoshoz képest kb. hol van?
Kivonatolásban 1:2-t és az ez alatti tartományt próbálgattam.

(#38269) rallypix válasza zolnagy (#38264) üzenetére


rallypix
csendes tag

Arra a gőzkarra én is lecsaptam volna. Ráadásul helyben volt.... :O

(#38270) soldier2 válasza Ábi (#38266) üzenetére


soldier2
őstag

Én is úgy szeretem a legjobban, de nekem baj van az ízlelőbimbóimmal, vagy az asszociáló képességem nem fejlődött ki rendesen. Nagyon szeretem, de nincs sem epres milka, sem traubi, csak a jó öreg Yirga íz :)

Parci: 2 napja megbontottam a Kalmár féle Costa Ricát - valóban van benne több mint amire emlékeztem, nagyon finomakat sikerült húzni, de marad a kedvenc a Salvador. Nem emlékszem, írtad-e de nálam elég kevés hővel az igazi, szinte a Plajoc CM tartományt kell céloznom, talán minimálisan fölé megyek, de nem sokkal (hőmérsékletet szándékosan nem írok). A Yirga viszont sok hőt kíván, alig bírom kellő mértékben felhúzni oda a Creminát (cserében többet tudnék egymás után csapolni ha kéne, mivel erre a szintre spontán is visszahűl. A Costa Rica már a másodikra is borogatást igényelne, de nincs rá szükség, egyedül iszom)

h1mpi: amit keresel, nem létezik. Már egy jobb kotyogósnak is kell a daráló, espressozni meg nem lehet daráló nélkül.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38271) Surda- válasza h1mpi (#38267) üzenetére


Surda-
őstag

"Daráló nélkül nem lehet kávét főzni, ugyanis a minőségi gépek 9-15 barral nyomják a vizet,ami
a bolti előre darált kávékon pár másodperc alatt átzubog és egy keserű ihatatlan löttyöt kapunk a méregdrága kávéfőzőnkből.
Konkrétan ihatatlan!
Mivel minden kávé más és más őrlési finomságot kíván, az sem megoldás,hogy ledarálják a csíbóban vagy ledarálja a haverom, a Laci…
A legolcsóbb szett kb. egy használtan 20-50 közt árult gépből (Pl Gaggia Evo, Baby vagy Classic) és egy 30ezer körüli belépő szintű őrlőből áll.
Ehhez kell még egy tamper kb 5ezerért és utána kezdhetünk nézelődni kávék után, okosodni,hogy hogy is kell jó kávét főzni." [link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38272) Ábi válasza Peti...(16v) (#38268) üzenetére


Ábi
tag

Az átlagnál kicsit több hőt kér.

(#38273) ronin s8 válasza h1mpi (#38267) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ha nem szeretnél darálót, akkor felelsleges espresso gépet választani. Vegyél podos vagy kapszulás gépet...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38274) Parci válasza soldier2 (#38270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam nem, bőven (a világos, mert a sötét nem is játszik..) choco madness tartomány fölött csapoltam (kb. 5 fokkal), ráadásul akkor zenélt, ha kifejezetten gyors volt a lefolyás. ami ugye szintén gyorsabban emelkedő hőt jelent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38275) soldier2 válasza Parci (#38274) üzenetére


soldier2
őstag

Kipróbálom úgy is holnap reggel. A gyorsabb lefolyással mennyi jött a standard 25-30 s alatt? Nálam az1:2, 1:1,8 körül próbáltam eddig (csak 3 csapolás volt még).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38276) zolnagy


zolnagy
őstag

Van valakinek tapasztalata a Compak K3 örlővel?

(#38277) Parci válasza soldier2 (#38275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szoktam mérni, mert mindig szemre csapolok és addig hagyom, amíg nem vizes-szőke a kávé. de talán egy standard dupla alatt maradt a mennyiség. ha lassítottam a lefolyást (picit nehezen induló, lassan csorgóra), eltűnt a kofi édessége és inkább fanyar lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38278) radi8tor válasza h1mpi (#38267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz Brikkát ajánlanék.

⭐ Stella

(#38279) simi.esp.28


simi.esp.28
csendes tag

egy kis fun, ha már ennyire téma volt a szűrők, szűrés..: hidegen csepegtetett kávé

csórikám hogy tudná értékelni, ha tényleg egy jó filtert ihatna, valaki meghívhatná egyre.. :))

[ Szerkesztve ]

(#38280) jveres válasza Peti...(16v) (#38268) üzenetére


jveres
csendes tag

Én az átlaghoz képest kb. 2 fokkal alá lőttem, 18g őrleményből csapoltam 27-30g italt 27-30mp alatt az előírásosnál gyengébb tamperelés sem és gyönyörűen jött a traubi

(#38281) pacuha69 válasza Kávé Kálmán (#38215) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Noha nem vagyok a "meztelenkedés" ellen, sőt..., de ez a cikk és az eddigi hozzászólások is visszaigazolják azt amivel én próbálkoztam. A gondom nekem is az volt, hogy a zárt szűrőtartó karral készült kávék nem olyanok lettek mint a feneketlen karral. Az elméletem az, hogy a normál zárt kar aljába illetve a kifolyó csőrön feltapad egy csomó olyan összetevő (crema, olajok, egyéb) aminek a csészében lenne a helye. A másik, hogy szerintem sokan jártunk már úgy, hogy a két csésze kávé nem lett a végén teljesen egy forma, mivel egy szépen csöpögősen induló, alapvetően jól beállított csapolásnál a kar aljára és a kifolyó részen feltapadt cremán utat törhet a kávé, és az egyik irányba előbb indulhat meg a kávé folyam, amitől sem mennyiségben sem minőségben nem lesz ugyan az a kettő. Ezeknek a kiküszöbölése céljából összeraktam egy plusz kart aminek a szűrőtartó belsejét és a csőrt kompletten bevonattam Teflonnal. A feltapadás megszűnt, így ami bement az ki is jött :D . Minden korábbi problémám javult ezzel a megoldással, a két csésze tartalma teljesen egyforma lett, és még a kar tisztán tarthatósága is könnyebb lett. Csak kiöblítem és kész.

http://kepfeltoltes.hu/view/160404/WP_20160404_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160404/WP_20160404_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#38282) And06 válasza pacuha69 (#38281) üzenetére


And06
aktív tag

.
inkább mégsem irok, mert jön megint a gúnyolódás...

[ Szerkesztve ]

(#38283) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Urak, tud valaki olyan fémes felületek rögzítésére alkalmas ragasztót, ami bírja a hőt, érintkezhet a kávéval (tehát élelmiszeripari célra is alkalmas), és kis kiszerelésben is kapható?

A pörkölés kezdő lépéseihez, illetve a problémámmal kapcsolatosan van valakinek jó tanácsa? Bújom a leírásokat, de a gyakorlati alkalmazás egy külön műfaj. Tudom minden kávé más, és ezerféle képpen lehet pörkölni, csak kiindulást nem találok sehol, hogy nagyjából hol milyen hőfokon kéne tartani a szemeket és meddig, illetve mikor kéne még ráadni fűtést, illetve elvenni. Az sem tiszta, hogy amik ezekben a leírásokban vannak profilok, ott a gép folyamatosan növeli a bevitt energiát, vagy egyszerűen azért olyan a folyamat, mert nagyobb gépeken mérték, és annak annyi idő míg felfűt? :F

Kezdésnek Brasil Santos-szal próbálkozom, Sweet Maria's-on is már részletesen átfutottam a "dry processed" fejezetet, illetve a brazil kávékra vonatkozó írást is.

(#38284) Surda- válasza pacuha69 (#38281) üzenetére


Surda-
őstag

Nekem tetszik.
Hol csinálnak ilyet és mennyibe kerül?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#38285) fragola.6035 válasza pacuha69 (#38281) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez nekem tetszik. Ilyet én is csináltatnék. Lehet tudni, hogy hol csinálták?

https://caffe35.webnode.hu/

(#38286) paljoc


paljoc
tag

Kaptam egy zacsi kávét amerikai rokonoktól /minő kreatív ajándék.../
Hááát.....mit is mondjak?! Érdekességképp szórtam elé egy kis sötét /nálam/ pörkölésű Lady Paljocot.
Egyébként tudtam neki egész jó lefolyást adni, de nem csodálkozok ha ezt fél liter tejjel meg édes szirupokkal húzzák fel, úgy lehet én is meg tudnám inni némi dalvíz fogyasztása után. Na de ajándék lónagy ugye...úgyhogy iszom mégis egyet belőle!

(#38287) soldier2 válasza paljoc (#38286) üzenetére


soldier2
őstag

Ne kérdezzem melyik a sötét Lady Paljoc ugye ;] Az én hasonló ajándékomra (vaníliás ízesítés) lecsapott anyám, mondván mióta az USA-ban jártak keresi ezt az ízt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38288) bl4ze válasza paljoc (#38286) üzenetére


bl4ze
veterán

ez elég szicília style pöri, amerikában sok helyen (is) ez dívik.
Fair Trade kávét ilyen sötétre húzni azért elég merész, nem csodálom nem ízlik :D :D

.:. bl4ze .:.

(#38289) Parci válasza pacuha69 (#38281) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez elég knight rideres lett :DDD

egy kis teflon-para: nem gond, hogy a szűrő esetleg összekaristolja a teflont? bár jobban belegondolva, miután nincs feltapadás, ez lehet az ultimáté kényelem, tényleg nem kell kiszedni a szűrőt a karból sosenem (és így nem is karcolódik). hmm... hol csinálnak ilyet?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38290) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok. Barátnőm családja szeretne az édesanyjuknak egy könnyen használható automata gépet venni. Találtak egy Saeco 8743 xsmall típusú gépet, használt, fél év garival de harmad áron. Érdemes esetleg megvenni vagy van esetleg ismert hibája? Ajánlott / elkerülendő?

Köszönöm!

# ANTAL Tuning #

(#38291) meander válasza simi.esp.28 (#38279) üzenetére


meander
tag

:DD
kipróbáltam, de WC papír íze lett

(#38292) ronin s8 válasza Parci (#38289) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azért ne dobjuk el a maradék eszünket rögtön az első alkalommal.. :W
Jópofa a cucc, müködhet is, de melyik az a teflon edény, amit nem kell takarítani, és amelyiknek nem jön le a bevonata huzamosabb használat után...? :Y

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38293) pacuha69 válasza Surda- (#38284) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Surda, fragola:
A bevonat 10ezer Ft volt, homokszórással és a három rétegben felvitt PTFE teflon bevonattal. Mogyoródon van egy cég, Ten line Kft. Velük csináltattam. A feltétele az volt, hogy ne legyen rajta műanyag, mert 400 fokon égetik rá a bevonatot, illetve emiatt a külső krómra azt mondták, hogy elszíneződhet. Nekem nem színeződött el. A gyári karokhoz általában hozzá van ragasztva a nyél, így nagyon nehéz roncsolásmentesen leszedni. Én is így jártam. Így a Danettitől vettem meg a plusz kart alkatrészenként.

(#38294) Parci válasza ronin s8 (#38292) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. amelyikben csak kávéolajok folynak, amit csapolás után rögtön 92 fok körüli vízzel le is öblítesz?
2. amelyiket nem kavargatod kanállal, nem kaparod ki belőle a maradék kaját stb.?

érted, heti egyszer eltörölgeted egy nedves ronggyal, akár még működhet is. de egyelőre csak kérdeztem, érdeklődtem, remélem leülhetek... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38295) pacuha69 válasza Parci (#38289) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Mivel a rugón csúszik a helyére így nem ér hozzá a teflonhoz.

(#38296) pacuha69 válasza ronin s8 (#38292) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Ahogy Parci is mondja, nem kell ezt agyon törölgetni, csak kiöblít és kész. Max. Két hetente kiöblítés után áttörlöd egy puha ronggyal.

(#38297) levytee válasza pacuha69 (#38293) üzenetére


levytee
csendes tag

Én is teflonoztattam már velük, grilltárcsát. :-) bár azt olcsóbban csinálták, pedig nagyobb felület.

[ Szerkesztve ]

levytee

(#38298) ronin s8 válasza Parci (#38294) üzenetére


ronin s8
senior tag

1) Ne viccelj már, ki se folyik rendesen a VÍZ a szűrőkből, csak percek múlva! Hogy tudnád kivétel nélkül elöblíteni..? :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38299) levytee válasza L4D1K (#38290) üzenetére


levytee
csendes tag

Szia. A kávékorzón van automatás oldal. A xsmall kerülendő,nagyon sokan panaszkodnak rá.

levytee

(#38300) ronin s8 válasza pacuha69 (#38296) üzenetére


ronin s8
senior tag

Félre ne értsd,nem a teflonozás ellen vagyok, csak arra reagáltam, amit Parci írt az örök tisztaságról. :DDD

A hagyományos karok belsejéről a KRÓMOZÁST lemarja a kávé, nemhogy a teflonnak hazudott műanyagot... :F Na de mindegy, puding próbája az evés. :D
Én is kíváncsi vagyok... :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.