Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) Deadzone41 válasza adriankoooo (#38750) üzenetére


Deadzone41
őstag

Szóval még nem nézel ki így az alumíniumtól? :DDD

(#38752) jolti válasza t-bali3 (#38743) üzenetére


jolti
senior tag

Ez igazi espressos pohár. Pici. Egy presszó bővebb cremával és tele is van.
A nejemnek pl. pici is, mert még nem bírtam leszokatni a tejről és az már nem nagyon fér bele.
Viszont nekem tökéletes.
Igazi, minőségi csésze.nagyon szeretem.

Ábi.
Ez komoly? Tényleg bírja a duplákat?
Mi is 2 duplával indítjuk a napot. ( ma meg kicsit később még rátoltunk egyet! Ez a baj, ha Paljoctól vesz az ember kávét! Túlzottan itatja magát! Tuti megbűvöli valahogy! :-P )
Meg sokszor van vendég is, tehát bírnia kell a duplákat.

Parci.
Nálam a Spicy mindent visz!

[ Szerkesztve ]

(#38753) soldier2 válasza jolti (#38752) üzenetére


soldier2
őstag

Amit Kalmárnál ittam duplát, az annyira volt dupla, mint a ketszemélyes Brikka. Szóval előbb járd körül, esetleg próbáld ki valahol ha tudod, mert azt kétféle tölteni már lehet kevés. A kallszikus értelemben vett 2x25-30 ml-t a Cremina is csak sok gyakorlással, trükkökkel tudja.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38754) jolti válasza soldier2 (#38753) üzenetére


jolti
senior tag

Oksa!
Köszi!
Nem holnapra gondoltam, csak úgy elgondolkodtam rajta...
Tetszik ez a szkander bég móka.

(#38755) paljoc


paljoc
tag

/HG/ One Yirgacheffe :)

(#38756) jveres válasza paljoc (#38755) üzenetére


jveres
csendes tag

Ez mind szép és jó :)) de az ízéről mesélj!

(#38757) soldier2 válasza paljoc (#38755) üzenetére


soldier2
őstag

Beállítani már sikerült. :) lassan hozzá erősödsz. Épp most reklamáltam az ebaynél, hogy egy hete kellett volna érkeznie a csúszásgátló alátétemnek. Állítólag egy sötétebb pörkölés fél kézzel tekerhető vele.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38758) Parci válasza paljoc (#38755) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp úgy néz ki, mint egy normálisan elkészített kávé :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38759) adriankoooo válasza Deadzone41 (#38751) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Még nem. :DDD

A ma megkapott Black LXR-nek annyira durva illata van, hogy nem tudom hogyan fogom kibírni jövő hétig.

(#38760) Ábi válasza jolti (#38752) üzenetére


Ábi
tag

Igen.
A dupla szűrőbe 16g is belemegy. Ebből 2*12-14g nyerhető ki számunkra tetsző módon. Izlés szerint ez az arány növelhető.😉

(#38761) Ábi válasza soldier2 (#38753) üzenetére


Ábi
tag

Igen, közelebb áll a dupla ristrettohoz, mint a klasszikus duplához.

(#38762) paljoc válasza jveres (#38756) üzenetére


paljoc
tag

Arról majd még kicsit később, már vannak benyomások, de semmilyen kijelentést nem szeretnék elhamarkodottan tenni. Az előző két napban egy 250 grammos három hetes Sidamoval játszottam, ma tértem át a friss Yirgára, megvan a beállítás mindkét darálón, ugyanúgy folynak, csak a kávé fogyasztási kapacitásom nem vég nélküli. Ráadásul most pl. 2x2 szimpla csapolás ment egyiken másikon, a gép 90 fokon, az őrlemény 11,5g, a lefolyások 32 mp-ek és első körben tök mást éreztem mint a másodikban. Ha a mostani kör első csapolásából kellene véleményt mondanom, akkor valami olyat fogalmaznék meg, amit hifis meg talán Te is a Strietman géppel kapcsolatban, hogy sokkal kerekebb, lágyabb, kifinomultabb volt a HG One őrleményéből az ital, míg a Catleré virgoncabb de egyben picit karcosabb, egyes jegyek hangsúlyosabbak, ilyesmi. De nem mondanám egyikre se hogy na ez aztán annyival jobb a másiknál, hogy ihaj. Pláne hogy volt egy második kör is, amikor meg nem éreztem ilyen markáns különbséget. A hétvégén még nyomom különböző babokkal, aztán ha időm és Katoczi engedi, a Jollyval is összeeresztem.

A mai tapasztalatból azt summáznám, hogy mondjuk az őrleményekből készült kávét lányokra átkonvertálva: a HG One egy szőke finom kis úri kisasszony, hamvas, szelíd, hibátlan, szende, a másik meg telivér, barna, néha káromkodik egyet, de szép az is és maga az ördög néha. Na aztán hogy kinek melyik tetszik, az nyomja rá az áment az érdemes volt-e megvenni 400 ezerért kérdésre. De nincs még vége, hétvégén talán jobban sikerül kibogozni a dolgokat, még az is lehet végül hogy a tekerős az ördög. :))

(#38763) levytee válasza paljoc (#38762) üzenetére


levytee
csendes tag

Én anno amikor kostóltam, mindig kértem valakit "keverje" meg a poharakat és csak a végén árulja el,hogy melyikben mi volt.Igy akkor nincs beképzelt,beleképzelt dolog.

levytee

(#38764) paljoc válasza levytee (#38763) üzenetére


paljoc
tag

Mivel nem vásároltam meg ezt a drága őrlőt, nem áll fenn a veszélye hogy nagyon akarnám hogy az üssön amit abból iszom. Egyszerűen csak "közömbösen" figyelem melyik milyen, nincs semmilyen plusz löket ami eltántoríthatna a tényszerűségtől. De ha már kialakul valami végleges közeli vélemény, akkor csinàlok ilyen megkavargatósat is párat!

(#38765) Deadzone41 válasza paljoc (#38762) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem akarok belevau, de nem biztos, hogy két daráló azonos lefolyás mellett adja a maximumát, sőt.

(#38766) levytee válasza paljoc (#38764) üzenetére


levytee
csendes tag

Nem is a HG felé gondoltam az elhajlást. :-)

levytee

(#38767) paljoc válasza Deadzone41 (#38765) üzenetére


paljoc
tag

Nem baj. :)) Majd valaki csinál olyan tesztet is, hogy mindkét darálót az optimumon használja, én meg csinálok ilyet, amilyen én tudok/gondolok. :-)

De továbbgondolván:

--azt ki mondja meg melyiknél mi az optimum???
--hogy pl. a Hg One-t 28, míg a Catlert akkor 32 mp-es csapolásokkal nézzük zsinórban. /ráadásul a kávékat is váltogatom, többel is megnézem/
--azt ki garantálja, hogy a Catler két egymást követő csapolásnál halál pontosan ugyanolyan hőfokon tolja majd épp???
--azt ki garantálja, hogy az én íz érzékelő képességem az etalon???
--hogy két egymást követő csapolásnál minden hajszálra ugyanúgy történt???

Hát senki! Úgyhogy tekintsünk el jelen esetben attól, hogy ez majd ilyen laboratóriumi körülmények közötti hiteles mérés vagy mi a bánat lesz, ahol garantáltan mindig és minden ugyanúgy történik, valamint minden paraméter egy valamilyen elismert szakértő által előirányozott mezsgyén halad, passzítván a két daráló tulajdonságaihoz.
Ez inkább egy sima érdekesség: napi használatban mit tapasztal a két őrlőnél egy ember, aki nem az első kávéját főzi. Akit ez érdekel az elolvassa, aki máshogy szeretné vizsgálni, az megvizsgálja máshogy, ahogy jónak érzi. Egy tuti, itt részemről valamilyen eredmény nagyon sok csapolás után fog megszületni, pont a fentiek miatt. Még az is lehet, hogy egyik kávénál az egyik őrlemény a bejövősebb, a másiknál meg a másik.

(#38768) paljoc válasza levytee (#38766) üzenetére


paljoc
tag

A Catlerhez sem fűz semmi érdek, hogy azt akarjam jónak érezni, de ha ilyeneket kell itt magyarázni, akkor megette a fene az egészet. Egyszerűen érdekel és adódott egy lehetőség hogy összehasonlítsam őket, ennyi és nem több.

(#38769) levytee válasza paljoc (#38768) üzenetére


levytee
csendes tag

Jól van na. Nem bántásnak szántam. Relax

levytee

(#38770) prandris válasza paljoc (#38768) üzenetére


prandris
tag

Nyomjad, engem érdekel (nagyon goldokozok egy catler daralon)

[ Szerkesztve ]

(#38771) paljoc válasza levytee (#38769) üzenetére


paljoc
tag

Teljesen nyugodt vagyok, csak sajnalnam ha ilyen iranyba terelodne a dolog, nem pedig h mit tapasztalok. Amugy meg tenyleg barki probalgathatja barhogy, en spec kivancsisagbol tuti nem vettem volna se hg one-t se Catlert, de ha mar igy hozta az elet, orulok es kivancsian eljatszadozom veluk. Ennyi lenne a tortenet lenyege.
/amugy meg altalaban a variot hasznalom miota megvan, a tobbiek itthon meg a karba orlos magistert, ez utobbi amugy az egyetlen daralo itthon, amit ujonnan, boltban vettem/

[ Szerkesztve ]

(#38772) soldier2 válasza paljoc (#38771) üzenetére


soldier2
őstag

Érdekes, nekem ez nem is jutott eszembe. Én a másik két naggyal való osszevetésre is kíváncsi vagyok. Sőt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38773) levytee válasza paljoc (#38771) üzenetére


levytee
csendes tag

Engem érdekel a véleményed és tényleg nem volt hátsószándékom...,de inkább befogom.
A kollegáknak mondtam bármikor megkülönböztetem a dobozos sört az üvegestől,ott is ilyen vakpoharasteszt volt és tényleg bármelyik fajtánál kijött az aluíz. Nyertem a fogadást, ami egy újabb sör volt.

levytee

(#38774) Parci válasza levytee (#38773) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, például a dobozos guinness fényévekkel jobb az üvegesnél :DDD (jó, ott a nitrogénpatron a sava-borsa, a finom aluíz csak másodlagos :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38775) levytee válasza Parci (#38774) üzenetére


levytee
csendes tag

Á, ilyen minőségbe nem volt teszt. Minden lőrét nem iszunk meg. :-)

levytee

(#38776) Ábi válasza levytee (#38766) üzenetére


Ábi
tag

😉
Tényleg egy vakteszt lenne a tuti!

[ Szerkesztve ]

(#38777) paljoc válasza soldier2 (#38772) üzenetére


paljoc
tag

Marmint micsoda?

(#38778) jveres válasza paljoc (#38762) üzenetére


jveres
csendes tag

Igen, én a gépeknél éreztem hasonlót: Strietman volt a hamvas szőke, a Vetrano a barna káromkodós. :)
Kíváncsian várom a további ízérzeteket, meg hogy találsz-e még az egyes darálókra jellemző (persze ez általánosítás, és nem mérnöki pontosság) ízjegyekket, mint anno a Pharos vs HG-One-nál tapasztaltunk.

(#38779) And06 válasza paljoc (#38767) üzenetére


And06
aktív tag

A jollydról mostanság nem esik szó, az hogy viszonyul ezekhez?

(#38780) soldier2 válasza paljoc (#38777) üzenetére


soldier2
őstag

Hogy úgy ertelmezzem levyt szavait, ahogy te.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38781) paljoc válasza soldier2 (#38780) üzenetére


paljoc
tag

Ok, igy mar ertem. Nezem majd a tobbihez kepest is, de ossze-vissza nem akarok probalgatni, eloszor catler, aztan ha lesz ido meg kedv akkor a jolly is.

(#38782) levytee


levytee
csendes tag

Mégegyszer. Bocsánat paljoctól, nem arra céloztam,hogy katler fizetett tesztjét készítenéd, csak a "mindenki a magáéra esküszik"-re gondoltam, azt is félig viccnek is szántam,pont fingom se volt róla,hogy volt már ebből incidens. Innentől halálosan komolyan veszem a topicot és semmi meggondolatlan hozzászólás. :-)

levytee

(#38783) Ábi válasza paljoc (#38781) üzenetére


Ábi
tag

Magisterről lesz majd bővebb beszámoló (korzó)?

(#38784) paljoc válasza Ábi (#38783) üzenetére


paljoc
tag

Gőzöm nincs. Vagy ha úgy érted h én írok-e, akkor nem.

(#38785) paljoc válasza levytee (#38782) üzenetére


paljoc
tag

Kizárólag a Pázsit Laci a "hibás". Ő találta valahol hogy a Breville marha jól szerepelt valami külhoni teszten nagy gépek között is és ő hívott fel, hogy érdekelné és nézzem meg. Ennek semmi köze hogy ilyen gépet /is/ használok meg hogy bármire esküdnék, hacsak az nem, hogy így épp meg tudom nézni milyen a véletlenül pont most hozzám került Hg One mellett.

[ Szerkesztve ]

(#38786) soldier2 válasza paljoc (#38785) üzenetére


soldier2
őstag

És csak erre kíváncsi mindenki, többek között én is. Azért titkon bevallom, hogy megvan a varázsa az "aládugom a kart, megnyomom a gombot" darálásnak is, pár hónap tekerőlantozás után. Igaz a Vario mindig is tetszett, bár a jó lefolyás megvan spriccelés nélkül még nem sikerült csapolni. Talán holnap.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38787) noss válasza Surda- (#38711) üzenetére


noss
csendes tag

nagyon szomorú, hogy ügyfélkapcsolati munkát bíznak olyan emberfajzatokra, akikre még wc-takarítást se bíznék egy aluljáróban.
az ilyenek kiszűrése a vezetőség feladata és felelősége.

noss

(#38788) noss


noss
csendes tag

Elektra Micro Casa karos gép mit tud azon kívül, hogy tekintélyt parancsoló 2 literes kazánnal és 1050 eurós nettó áron adják?
Azon kívül persze, hogy csillog, mint Salamon tökéletessége.

noss

(#38789) soldier2 válasza noss (#38788) üzenetére


soldier2
őstag

Állítólag jó kávét készíteni nem :) Rugós karos, háklis az örleményre nagyon (mindegyik rugós az), és bár sokan szidják, többen használják megelégedetten. Valamiért nincs olyan kultusza mint a Pavoninak meg a Creminanak, de a dupla kosarát előszeretettel használjuk az említett 2 gépben.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38791) nemethsza válasza soldier2 (#38789) üzenetére


nemethsza
tag

"Állítólag jó kávét készíteni nem..."

Öööö, ezt kifejtenéd?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#38792) soldier2 válasza nemethsza (#38791) üzenetére


soldier2
őstag

Nem tudom kifejteni, mert nics saját tapasztalat. HB-n sokan szenvednek vele, hajlamos megégetni a kávét. Kb ennyit tudok.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#38793) zolnagy válasza noss (#38788) üzenetére


zolnagy
őstag

Na ez az a gép, ami ingyen sem kéne. Egy tömény giccs az egész...

(#38794) zoomon


zoomon
tag

Sziasztok!

Van egy 58-as tömörítő pogácsám, tehát az alja, szabvány menettel, egyszer lejtettem így a szélső 2mm sérült. Arra gondoltam, hogy esztergáltatok le belőle, mert 58-as kosárral amúgy sem volt egy nagy élmény használni.
A kérdés, hogy creminába vagy a szimpla kosárba pontosan illeszkedő pogácsa átmérője mekkora?

(#38795) ronin s8 válasza zoomon (#38794) üzenetére


ronin s8
senior tag

Minden szűrő kicsit más átmérőjű. A sok, elvileg 58 mm-es szűrő simán szór akár egy millimétert is, nem beszélve arról, hogy a legtöbb lefele szűkül. Azért célszerű(bb) 58-ast használni, mert azt bármelyiknél lehet használni. Az újhullámosok jelenleg ott tartanak, hogy 58,35 és hasonló méreteket gyártanak, és filozófiát költenek hozzá. ;]
Egyébként meg mérd meg a kérdéses szűrőt, és arra a méretre esztergálasd át. ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#38796) hifis50 válasza noss (#38788) üzenetére


hifis50
csendes tag

Nekem volt ilyenem, és annyira rossz azért nem volt, ha ez alapján váltottam a Strietmanra.
Belőni hozzá az őrleményt nem nehezebb, mint egy pumpáshoz. Ebből következik, hogy a rugós működés azért nem mindenki szerint hátrány, mert ha megvan a jó beállítás, nagyon egyformákat lehet stabilan húzni, és állítólag ez a rugós gép nyomásprofil nagyon jó is tud lenni.
Ami gond, az a vízhőfok eltrafálása. Ez, mint minden hasonló puritán gépen, elég bizonytalan. De rutinnal szerintem ez is leküzdhető.
Ha sikerül és minden stimmel, hozza a kiskarosok nagyon is szerethető ízvilágát. Nem véletlen azért, hogy az Usában népszerű, a Home Baristán tényleg sokat lehet róla olvasni.
Ami a formáját illeti, ez egy retro múlt századi kalasszikus kávégép dizájn, tényleg csicsásnak tűnik, pedig ilyen túldíszített eleme csak egy van, a sas a sapkáján. Szerintem egy konyhában azért nem csúnya.
Az ára, főleg ha a Pavonival vetjük össze, nagyon magas. De ha használtban sikerül jó áron kifogni, én egyenértékűnek tartom a Pavonival.

(#38797) Deadzone41 válasza ronin s8 (#38795) üzenetére


Deadzone41
őstag

Szerencsére vannak akik kiméricskélték a különbségeket [link], úgyhogy nem biztos, hogy csupán filozófikus költeményről van szó. :)

Parci: igen, én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy meg kell vizsgálni a dolgokat, aztán következtetni, és legyinteni, ha tényleg hülyeség. :)

[ Szerkesztve ]

(#38798) Parci válasza Deadzone41 (#38797) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ideális esetben az adott szűrőhöz kell méretezni a tampert és kész :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38799) levytee válasza Parci (#38798) üzenetére


levytee
csendes tag

Én az új házat a kávéfőzőkhöz építem. :-)

levytee

(#38800) ronin s8 válasza Deadzone41 (#38797) üzenetére


ronin s8
senior tag

Értem én, de ez sajnos csak számítgatás, és nem mérés... Ez ugyanúgy filozófálgatás (+marketing ;) ).

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.