Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Parci válasza bbuffy (#37950) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az élet harc, már a 2 éves fiam is mondogatja :DDD

jelentem, a kalmár costa rica microlot is finom, bármennyire is bosszant néha a gazdája :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37952) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani ESE POD-os gépet újat vagy felújítottat max 30-ig?

(#37953) Kávé Kálmán válasza Parci (#37951) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

ehhh! Ne légy már ilyen könnyen bosszantható! Nem az a hosszú élet titka.

Amúgy annak a microlot-nak már rég Te vagy a gazdája :D! Néha én is bosszankodom magamon.

Más! Több korábbi itteni témát érint az alábbi topik (csak 3 oldalon taglalják, ez még elejétől végéig is olvasható kategória):

http://www.home-barista.com/levers/advice-for-light-roasts-on-levers-t34538.html

[ Szerkesztve ]

(#37954) prandris válasza snpetit (#37952) üzenetére


prandris
tag

SGL Podstar szokott lenni használtan, azt szokták ajánlani. Nem rég vettem tesómnak egyet, szeretjük az egyszerűsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#37955) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Az indexen van bagóért egy eladó duál bojleres E61. Vegye már meg valaki!!

https://caffe35.webnode.hu/

(#37956) radi8tor válasza fragola.6035 (#37955) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

200k bagó ár? :Y
Már azt hittem tényleg olcsó. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37957) Parci válasza radi8tor (#37956) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legolcsóbb ilyen cucc újonnan fél milla kb. ha nem lenne meg a dalla corte, most rámennék, mint gyöngytyúk a takonyra!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37958) Parci válasza Kávé Kálmán (#37953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó topik. és igen, a víz a lényeg, nem túl meglepő módon. mivel külön konyhapulton van külön csappal a kávés szekció nálunk, beszerzek valami odavaló vízszűrőt most már, aztán meglátjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37959) radi8tor válasza Parci (#37957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom bennem van a hiba, de ilyen drágán nem vennék használt cuccot.

⭐ Stella

(#37960) Parci válasza radi8tor (#37959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelen esetben tényleg benned van :), mert ezekben csupa cserélhető ipari alkatrész van. nem főzőlap vagy mosógép, ahol "panelcsere" és kész, ezek örök élet +10 év. magyarán a használt és az új között nincs sok különbség, egy felújítás után meg inkább csak esztétikai. és ez a gép már fel is lett újítva fragola által (ami pid-eléssel együtt több tízezer forint, a nyitott kar is kb. egy tízes, tényleg piszok jár áron van).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37961) fragola.6035 válasza radi8tor (#37956) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az tényleg olcsó és patika állapotú.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37962) ronin s8 válasza Parci (#37951) üzenetére


ronin s8
senior tag

A gazdi egyre jobb arc. :R (Csak azt nem értem, tavaly hogy tudott olyan kávét adni a Bazáron...? :DDD )

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#37963) Parci válasza ronin s8 (#37962) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából mindegy is, épp azért is kértem most kávékat, mert le akartam számolni azzal, hogy mi volt egy-két éve és miért. most korrekt a kávé. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37964) levytee válasza fragola.6035 (#37955) üzenetére


levytee
csendes tag

Ezt a gépet láttam nálad? :-)

Őrlőmre jött válasz?

levytee

(#37965) rallypix


rallypix
csendes tag

Mennyi a reális ára most egy QM 0650-nek? Találtam egyet, amit szívesen megvennék, mert ki szeretném próbálni ezt a gépet is. Gőzkar sajnos nincs hozzá...
Mire kell odafigyelni ennél a típusnál?

(#37966) Gosti válasza Parci (#37957) üzenetére


Gosti
csendes tag

Nézegettem én is az Expobart...és sikerült bebillenteni a sötét énemet a "nemkell!!!" állapotba :U

yeahhh

(#37967) fragola.6035 válasza rallypix (#37965) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha megvannak az eredeti szűrők és elég szép állapotú, akkor 40., ha nagyon szép, akkor akár 45-50.

https://caffe35.webnode.hu/

(#37968) rallypix válasza fragola.6035 (#37967) üzenetére


rallypix
csendes tag

Köszi! Szépnek tűnik, eredeti szűrők megvannak, csak a gőzölős kar nincs.

(#37969) Parci válasza Gosti (#37966) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig nálad jó helyen lenne! :K (de tény, hogy fölösleges krómtemplom :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37970) Surda- válasza rallypix (#37968) üzenetére


Surda-
őstag

Viszont úgy tudom azt sem könnyű pótolni

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#37971) Gosti válasza Parci (#37969) üzenetére


Gosti
csendes tag

"de tény, hogy fölösleges krómtemplom" - ez az egyik érvem enmagammal szemben :) , remélem, győzni fogok :))

yeahhh

(#37972) trust007


trust007
tag

Üdv Mindenkinek!

Kávéfőzőt keresek 20-40e Ft között, szivattyús legyen!, kapszulás nem kell.Tudom, hogy ez nagyon az alsó szegmens. Van valami ajánlott gép/best buy ebben az árkategóriában?
Jó pár gépet megnézem mindegyikre írtak bőven rosszat.
Darálós kombi gép nem kell, abból felújítottat adnak 30-50 között.
Egyszerű, gyors gép kell,ami krémes "jó" kávét főz, átlag napi 2-3 kávéhoz.
Eddig egy Orion Occm4663 -as volt. A Tescóban 8ezer volt(lehet hogy elnézték az árát), jósoltam neki 1évet, több mint 3at kibírt, és kifejezetten jó kávét főzött,a teafőző részét ritkán használtam, és az része most is jó, de csere-érett.

Előre is köszi!

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#37973) zolnagy válasza Surda- (#37970) üzenetére


zolnagy
őstag

Lehetetlen. Ilyet újonnan nem kapni. A régi gépéről meg miért adná el, ugye.

Nálam amúgy van most egy barna QM0650. Ahhoz megvan a gőzkar is, meg egy gyári zacckiütő, tároló tálca is. Egyenlőre még nem eladó, de lehetséges a jövőben majd.

(#37974) fragola.6035 válasza levytee (#37964) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Amit nálam láthattál, az egy Vibiemme Domobar Piccolo. Lényegében ugyanaz, mint a dual bojleres gépek, csak nincs benne gőzbojler. Tehát egy nem HX E61, 8 decis bojlerrel.
Magamnak építem át, pidet és mindenféle tuningot kap.
15 perces felfűtési időt remélek tőle.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#37975) Surda- válasza trust007 (#37972) üzenetére


Surda-
őstag

Ilyet szerintem nem fogunk tudni ajánlani.
Az összefoglalóban leírtak miatt.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#37976) noss válasza trust007 (#37972) üzenetére


noss
csendes tag

a kb 3 hónapos Saeco Poemiám (HD8325/79) eladó lett, (mert vendingo fórumtárstól vetttem egy GC-t).
az egy év garanciából így legalább 8 hónap még maradt. szűrt vízzel használtam, újszerű állapotban van.
írj privátban, ha érdekel!

noss

(#37977) zolnagy válasza fragola.6035 (#37974) üzenetére


zolnagy
őstag

Ha kész lesz, teszel majd fel róla képeket? Meg a tapasztalat is érdekelne, hogy hozta-e az elvárásodat.

(#37978) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy aki forralt vízzel eteti a gépet (nálam GB) mivel szűri a tetejét kicsapódó cuccot mielőtt beöntené?
A vízforraló kancsóban lévőszűrőn is kijut valamennyi sajnos.
Expolys gyantapatron volt, újratöltve de úszott egy-két gyantagolyó a tartályba ami nem volt szimpi.

Üdv V.

(#37979) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hú, ez a costa rica tarrazu kálmániából ez most épp mindent visz, nem is tudom, mikor ittam ilyen "godshotot" legutóbb. pedig rusnyán, pulzálva folyt le és mindenféle elektronika tolta a levét :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37980) Parci válasza fragola.6035 (#37974) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi lesz a rézcső tuning lényege? gondolom a 4,5 kilós fej + 8 decis bojler kombó mellett ahhoz a 2x30 ml vízhez szükségtelen előmelegíteni a bejövő hidegvizet, így arra tippelek, hogy valami csibészségen töröd a fejed... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37981) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Jó reggelt/napot!

Nem nagyon hiszek a pod-os kávéban, de Belardibácsi kényszerhelyzetbe hozott. A legutóbbi kávészállítmányba belecsempészett néhány kóstolónyi adagot és várja a visszajelzést. Nincs viszont megfelelő gépem.

Ha van valaki, aki csütörtökön a reggel 0600 és este 2000 közötti időtartamban szívesen összehasonlítaná az üzemben a Cremina "főztjét" a saját bejáratott/kitapasztalt pod-osával, akkor szívesen látom. Az alapanyag ugyanaz: Belardi Belarbar (Belardibácsi drágábbik gasztro blendje).

http://www.caffebelardi.com/en/?page_id=196

Ami a kóstolás után megmarad, az a gépet felajánlójáé.

Privátot dobjatok telefonszámmal! Ha több kóstolni/összehasonlítani vágyó jelentkezne, akkor a befutás sorrendjét venném alapul.

Köszönöm!

Gábor

(#37982) bl4ze válasza Kávé Kálmán (#37981) üzenetére


bl4ze
veterán

Helyileg hol lenne ez a gettogedör ?

.:. bl4ze .:.

(#37983) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#37981) üzenetére


soldier2
őstag

Ennek az összehasonlításnak az eredményére kíváncsi vagyok. Bellardi pod nem volt abban a sokban amit próbáltunk.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37984) And06 válasza soldier2 (#37983) üzenetére


And06
aktív tag

szerinem lehet előre sejteni az eredményt, utcahosszal nyer az őrlő+karos gép, a PODból meg "iható" espresso jön, ami izében hasonlit az "eredetire" (már ha ugyanaz a blend). :U

más: előszedtem a nyitott kart ma reggel, olyat húztam, hogy csak pislogtam. tegnap ugyanezzel a beállitással zárt karral nem volt ilyen jó, "kinyiltak" az izek, jobban kivehető minden. fene tudja miért, lehet csak placebo, de akkor is :C

[ Szerkesztve ]

(#37985) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Nemrég lett cserélve a tömítő gyűrű, és megint elkezdett kimászni a kávés zacc felülről... Mi lehet még a baj? Kb 2-3 hetet bírt az új gumi gyűrűvel kifakadás nélkül...
Van egy ilyen műanyag tisztítókefém, azzal szoktam körbe takarítani 3-5 naponta, összekarcolhatta vajon?

Eyesis

(#37986) Parci válasza And06 (#37984) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig zárt és mindig nyitott karral is vannak ilyen és olyan csapolások. egész biztos lehetsz benne, hogy nem azért lett jobb, mert máshogy van (azaz nincs) elvezetve a kész kávé a csészédig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37987) prandris válasza Eyesis (#37985) üzenetére


prandris
tag

Nem hiszem hogy a gyűrűnek lenne baja. Inkább rá van égve a zacc vagy ilyesmi lehet. Ne 3-5 naponta keféld szerintem. Én úgy szoktam hogy minden hasznàlat utàn a vakszűrővel elöbligetem. Rakok alá egy tálkát, csapolok vizet a vakszűrőbe és mozgatom a vízterítőnél egy kicsit. Nem húzom rá, csak hogy kiöblítse a zaccot, kávét. Mindig szép tiszta így. Kefém sincs

[ Szerkesztve ]

(#37988) paljoc válasza And06 (#37984) üzenetére


paljoc
tag

Mikor nyitottad ki a zacsit?

(#37989) mester6 válasza Eyesis (#37985) üzenetére


mester6
tag

Szia ! Fontolj meg minden tanácsot ami javíthat a helyzeten. A már elmondottakon kívül én az alábbiakat gondolom:
A szűrőtartókart, ha még lehet egy kicsit tovább húzni, húzd tovább,hogy a szűrő pereme jobban szoruljon a gumitömítéshez. Amennyiben úgy érzed, hogy már így is "túlságosan" elforgattad a szűrőtartó kart, vedd ki a tömítést és hasonló méretű papírgyűrűvel (egy vagy két darabbal) emeld meg a gumigyűrűt. Aztán húzd meg kicsit talán bátrabban a szűrőtartó kart.
A papír alátét gyűrű fillérekbe kerül az Expoligonnál.

(#37990) And06 válasza paljoc (#37988) üzenetére


And06
aktív tag

az ünnepek előtt bontottam a 250grammos zacskót, akkor rögtön kettéosztottam, és eltettem a felét. ezt az elrakott csomagot bontottam tegnap újra.

(#37991) And06 válasza Parci (#37986) üzenetére


And06
aktív tag

az is lehet, hogy ilyenkor jobban odafigyel az ember, hogy szép legyen a lefolyás és azért lesz jobb.

(#37992) Parci válasza And06 (#37991) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akár, de ha tegnap vetted elő a zacsit, akkor épp sokat változik a kávé. meg egyáltalán, nincs két ugyanolyan lefolyás, pedig az számít a legtöbbet. marha sok változó van, pont a kész kávé csészébe terelése nem számít semmit :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37993) soldier2 válasza And06 (#37984) üzenetére


soldier2
őstag

A végeredmény szerintem is borítékolható, a különbség mértéke, amire nagyon kíváncsi vagyok. Kálmán szerint a blend ugyanaz. Meg vsz friss a pod is.

A Qm aquaviva zacclehúzója kb fél cm-el a dugattyú fölött megy el így óhatatlanul is marad valamennyi zacc a következő adag kávéra. Ide szerelnék fel egy pár négyzetcentiméternyi szilikon lapot, ami reményeim szerint javítana az esztétikán, és talán a kávé ízén is. Van valakinek ötlete, honnan lehet szilikon lapot venni? Esetleg elfekvőben hulladék valakinél? Vagy egy jobb ötlet?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37994) Toobee válasza soldier2 (#37993) üzenetére


Toobee
veterán

DM, meg hasonlokban szokott lenni ilyen szilikon lap, sutobe valo azt hiszem, de eleg vekony. Meg is nezem, hogy van-e meg olyanom valahol, mert a Gaggia-m alatt az volt regen.

https://barbieripnk.hu/

(#37995) soldier2 válasza Toobee (#37994) üzenetére


soldier2
őstag

Nem tudom mennyire tartós. Ami asszonynak van az nagyon vékony. Ha más nem lesz több réteget összeragasztok.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#37996) krupiz válasza soldier2 (#37993) üzenetére


krupiz
csendes tag

Kérdezd meg Őket is...hátha: Bondex.hu

(#37997) rallypix válasza soldier2 (#37993) üzenetére


rallypix
csendes tag

Nekem van 3mm-es szilikon lapom a Bondextől. Ha esetleg Győrben jársz, szívesen adok belőle.

(#37998) vicces


vicces
addikt

kedves KVszakik!

milyen mokkafőzőt ajánlanátok 1 főre??

első jelölt:

Bialetti Moka Express 1, 1 csészés elvileg.

második jelölt:

Bialetti Mini Express, 1 csészés

harmadik jelölt:

Bialetti Brikka, 2 csészés

negyedik jelölt:

Bialetti Mokka Express, 2 csészés.

gondolom az első és a második lenne a logikus. viszont a normál espresszo nekem általában kevés szokott lenni. valamint ez a főzök nem is igazi espresso főzök. lehet le tudnék húzni egy 2 csészést is a brikkából. illetve a brikka szelep ami kicsit érdekelne, mert csak azzal kapunk crémát. és innen jött a kérdés is. a hangsúly szerény, egyedüli személyemen - vagyis a darabszámomon :K - és a márkán van. sajnos az asszony nem kávéfogyasztó. szarvasit ne is ajánljatok, van 1 vadi új itthon, de csak keserű kávét produkál. megy is a szemétbe. szóval szerintetek??

[ Szerkesztve ]

:)

(#37999) And06 válasza vicces (#37998) üzenetére


And06
aktív tag

az 1 személyes moka express a kotyogók között nagyon jó. az asszonynak van 1 naracssárga, tök jó. egy szük duplaespressonyi kávét ad.
a brikka még jobb, a 2 személyes pont egy egyszemélyes adagot ad inkább.
ha szeretnél jobban elmélyülni a kávézásban, akkor mindenképp brikkát vennék, mert adott a továbblépés lehetősége egy őrlővel. az 1es mokát inkább akkor venném, ha nem akarsz továbblépni és olcsóbb kávékkal etetnéd. az "csak" egy sima kotyogó, nem hozza ki annyira az izeket, de megbocsátóbb a kávébab minőségére. brikkával a bolti kávék nagy része ihatatlan, lévén kihozza az izeket.
még annyit, hogy az alapanyag legalább olyan fontos mint a gép. tehát rossz kávéból a jobb főző sem főz jobbat, ugyanúgy virágföld ize lesz az omniának ;]

[ Szerkesztve ]

(#38000) Kávé Kálmán válasza bl4ze (#37982) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

St.endre Rózsa utcza 8. A11 ipartelep

Igazából nem verseny a dolog a POD és a frissen pörkölt Belardi (márc.21) között. Mindössze kíváncsiság, hogy mit tud a POD. Tutti Giovanna (a lánya) nyomása van a háttérben, mert 1,5 éve, amikor találkoztunk az öreg ördögtől való dolognak tartotta a POD-ot a kapszulával egyetemben.

Valaki repüljön már rá a dologra, mert nekem sajna nem adja ki pod-os gépet hajkurászni, visszajeleznem meg illenék :-)!

Ő a szemes verzió:

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.