Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250801) KillerATi


KillerATi
tag

Akkumulátor időben van látható változás, világos, sötét mód használata között, ha minden mást ugyanúgy csinál az ember? Tapasztaltatok ilyesmit? Az oled kijelző miatt kérdezem. Szó se róla, eddig a 13 akkumulátorra bőven több, mint elég, csak érdekel, hogy vajon nap végén hány % plusz maradna, ha nem csak este, hanem 0-24 sötét módba lenne használva.

(#250802) burgatshow válasza KillerATi (#250801) üzenetére


burgatshow
veterán

Hogy kimérhető-e jó kérdés, az biztos, hogy a fekete szín esetén az érintett pixelek nem világítanak szemben ha fehér. Szóval fizikailag van különbség a fogyasztásban (fekete esetén nincs áramfelvétel), csak a differencia mértéke a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#250803) Madwe válasza PavelVagyok (#250800) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mégis mi különbség van a 120hz iphone s ipad között? (azon túl h ipaden system wide 120 iphoneon meg limitált?)

(#250804) Noxy válasza Edgar2621 (#250790) üzenetére


Noxy
veterán

iTunes-->Biztonsági mentés.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#250805) PavelVagyok válasza Madwe (#250803) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

A napi folyamatos használat, és az egyszer régen valamikor használtam és van valami emlékem róla között szterintem óriási a szakadék.

(#250806) Madwe válasza PavelVagyok (#250805) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tehát az hogy 2-3 éve folyamatosan használ valaki 120hz ipadet és telefont egymás mellett az miért is invalid :D?

(#250807) oliwire


oliwire
őstag

Próbáltam visszakeresni, de nem találtam hozzászólást ezzel kapcsolatban.
A Messengernél olyan gondom van az iOS15 óta, hogy a badgeértesítés néha működik, néha nem. A videólejátszásnál meg ugrál a videó, szaggat.
Angol nyelvű fórumokon is megtaláltam már a hibát, másoknál is van. Itt van, aki meg tudta oldani?

(#250808) PavelVagyok válasza Madwe (#250806) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Nem látok 2-3 évet. Ezt írta joey: "anno ipad-et is használtam". :U

(#250809) Navaren válasza PavelVagyok (#250805) üzenetére


Navaren
aktív tag

Most egyébként mit szeretnél mondani?
Jó a 120 Hz? Jó.
Jobb, mint a 60 Hz? Jó hogy, különben mi értelme lenne.
Ettől még a korábbi 60Hz-es iPhone-ok rosszak? Dehogy, hála az iOS animációknak, elég jók azok is szerencsére.

A szemed hozzászokott, használnád kicsit csak a Xs-t huzamosabb ideig, megint kb. észre se vennéd.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#250811) Gubu0101 válasza oliwire (#250807) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vagyunk meg paran :K Nekem mar kb egy honapja ugral a video😏 Ertesites, meg akkor mutat ha a zarolt kepernyorol torlom..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#250812) kutga válasza oliwire (#250807) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez inkább messenger probléma lesz szerintem. Az értesítési hang bug nálam még mindig megvan, de Outlook badge sem működik pl. rendesen.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#250813) _ak_ válasza burgatshow (#250802) üzenetére


_ak_
addikt

Talán kimérhető lenne, ha több app támogatná rendesen az oled adta képességet, de sajnos többségében csak sötétszürkére váltanak, azzal meg pont ugyan ott vagyunk. Régen több appal találkoztam ami ezt támogatta, mm még androidon, de a felhasználói élmény általában nem volt túl jó.

Let's begin, de gozaimasu!

(#250814) Navaren válasza PavelVagyok (#250810) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, láttam, csak nem tudom, hogy hova vezet a kérdésed.
Megjelenés óta 13 Pro-t használok. 11 Pro-ról váltottam.
Látszik a 120Hz, tetszik, szeretem is, de továbbra sincs semmi bajom a 11 Pro 60Hz-es kijelzőjével sem.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#250815) NemMo


NemMo
őstag

Érdekelne hány embert érint az a bug, hogy 13 pro-nál néha feloldásnál kinyílik a lakat, de a kijelző nem reagál. Ilyenkor lezárom és visszanyitom a kijelzőt és akkor működik

(#250816) vzsryl válasza NemMo (#250815) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tegnap írtam én is. Ugyanez van.
Ez szoftveres hiba lesz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#250817) PavelVagyok válasza Navaren (#250814) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Pedig nekem annyira egyértelműnek tűnik amit írtam. Úgy érzem a 120hz után, iOS15nél, mintha rontva lenne a framerate "60hz módban". Rosszabb mint amire emlékszem, rosszabb mint az elmúlt 10 évben. Én így érzem. Arra vagyok kíváncsi, van-e bárki más is aki így érzi. Na mind1, feladom. :)

(#250818) BigBlackDog válasza PavelVagyok (#250810) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugyan nem használok 13 Prot, de leírom a tapasztalatom. Kb. egy évnyi használat után, 120 Hz-es S20+-ról váltottam 12 Prora. Az elején, pár napig érezhető volt, aztán szépen lassan megszoktam. Viszont droidos, 60 Hz-es kijelzőket még mindig rosszabbnak érzem. Pár napja nyomogattam egy ideig megint az S20+-t, érezhetőbben simább a 120 Hz, csak ne akadna meg minden második animáció. :DDD

Az utolsó hozzászólásodból sikerült megértenem, mire vagy kíváncsi. :R Ami kérdésként felmerült, hogy 13-as szériánál a 60 Hz-es mód vajon fix 60 Hz-et jelent, vagy az is adaptív, mint a 120 Hz-es?

[ Szerkesztve ]

(#250819) joey04 válasza PavelVagyok (#250800) üzenetére


joey04
titán

13 pro maxot használok megjelenése óta...

mellesleg az ipad is jó példa, mert anno amikor 120hz ipadet használtam, akor is 60hz iphone-t használtam mellette logikusan. :U

ha meg most (ebben a mp-ben) átváltok xs-re akkor csak akkor látom a különbséget, ha figyelem. szvsz nem lett roszabb ios 15 alatt a 60hz. sem pro max után, sem amúgy. sem sehogy.

btw:

Tehát ha jól értem te jelenleg nem használsz 13 prot megjelenés óta.

előző kommentem: most meg megjelenés óta pro maxot.

lehet túlságosan is gyors a 120hz :DDD
mondjuk tény, nem pro-t pro maxot használok. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#250821) newguy9000


newguy9000
csendes tag

iPhone 13 Pro Maxra váltottam és nem tudok bejelentkezni az Unicredit alkalmazásba.
Van itt valaki aki találkozott már ezzel a hibával?

(#250822) NemMo válasza vzsryl (#250816) üzenetére


NemMo
őstag

Remélem, de megnyugtatna ha nem csak kettőnket érintene, hanem tömegeket, mert akkor gyorsan jönne a fix rá

(#250823) newguy9000 válasza NemMo (#250822) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Tömegeket érint hogy néha nem reagál a telefon az érintésre.
Valószínűleg ma jön egy fix erre és a Watch unlockra.

https://mobile.twitter.com/tssstatus/status/1443105150487433222?s=21

(#250824) NemMo válasza newguy9000 (#250823) üzenetére


NemMo
őstag

Jujj de jó :R

(#250825) oliwire válasza Gubu0101 (#250811) üzenetére


oliwire
őstag

És Kutga,

akkor nincs mit tenni, várunk egy updatet.

(#250826) kutga válasza oliwire (#250825) üzenetére


kutga
nagyúr

Kb.

Let the Zone take me if I am.

(#250827) nord_ válasza newguy9000 (#250823) üzenetére


nord_
veterán

Az első pont sajnos érint engem… Hívás befejezésekor nem reagál a telefon a piros, hívásmegszakító gombra.

(#250828) syIex válasza NemMo (#250822) üzenetére


syIex
veterán

Kétszer volt ilyen nekem is péntek óta. Tutira bug, remélhetőleg hamar javítják (ezt is).

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250829) FіkuszKukіsz válasza syIex (#250828) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk azért érdekes, hogy a 15 béta tesztelés alatt senkinek nem jött elő...

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#250830) syIex válasza FіkuszKukіsz (#250829) üzenetére


syIex
veterán

Azért volt már ennél rosszabb iOS start szóval annyira nem vészes a dolog. :D
Csak hát ezen a rendszeren nem vagyunk ilyenekhez szokva! ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250831) BigBlackDog válasza PavelVagyok (#250820) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én akkor láttam ilyet, mikor legalább fél órán keresztül, Carplayen ment a navi és zene miközben vezeték nélkül töltődött. Gondolom a melegedés miatt visszavesz a prociteljesítményből is.

Nem lehet, hogy a Low Power mód is visszaveszi a procit?

(#250832) PavelVagyok válasza BigBlackDog (#250831) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Nem, bekapcsolja a max 60hz módot.

(#250833) BigBlackDog válasza PavelVagyok (#250832) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most kipróbáltam i12 Pron. Szinte biztos vagyok benne, hogy proci-gpu sebesség téren is visszavesz, mert nálam is kissé döcögősebbek lettek az animációk.

Nem pont a leghivatalosabb forrás, de:
"Low Power Mode is a temporary user-enabled setting that reduces CPU clock speed and reduces some animations which means the GPU is affected as well. " - forrás

[ Szerkesztve ]

(#250834) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez eddig is volt mint Air tag esetén vagy Ios 15?

(#250835) syIex válasza bigdady (#250834) üzenetére


syIex
veterán

Ha volt is, nem volt így kiírva én is csodálkoztam! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250836) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Lányomnak eddig Androidos készüléke volt. Cserélük egy iPhone-ra, de az átköltözésnek a Google fiókot érintő része nem megy. Olyan Google fiókja van (mint 12 éves gyerek), amit én felügyelek. Ezzel droidon semmi működési anomália nem volt. A fiók felügyeletét a Google Family szolgáltatás / app látja biztosítja.

Az iPhone-on azonban se a Mail, se a Kontaktok alkalmazás beállításainál az új, Gmail fiók hozzáadása nem működik. Pl. az önálló Google Mail alkalmazás esetében a fiók hozzáadása működik.

Próbáltam azzal kicselezni, hogy az ő Google fiókjában kicsit "öregítek" rajta 16 évesre, hogy a Felügyeletből ki lehessen venni, de ez sem jött be. Szabadulnék (főleg ő is) ettől a Family felügyelettől, de csak arra találok lehetőséget, hogy a gyerek fiókját töröljem. Az meg kerülendő.

Nem volna néhány praktikus tanácsotok ilyen helyzet megoldására?

Köszi előre is.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#250837) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Ip 13 rendeléséhez Apple.com vagy Mediamarkt legyen? MM van helyben, ezt preferálnám inkább...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#250838) syIex válasza KubanitoS (#250837) üzenetére


syIex
veterán

Meg is válaszoltad magadnak! :U :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250839) KubanitoS válasza syIex (#250838) üzenetére


KubanitoS
veterán

:B

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#250840) Pfiucska válasza Luser2000 (#250836) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Megidosebbnek hazudod (18+) akkor sem engedi kivenni a szuloi felugyeletbol?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#250841) mzsuzsi01 válasza newguy9000 (#250821) üzenetére


mzsuzsi01
csendes újonc

Szia! Az UniCredit alkalmazás telefon váltáskor nekem csak úgy működött, ha letöröltem, és újra telepítettem.

(#250842) Luser2000 válasza Pfiucska (#250840) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem lehet módosítanom az életkort. Az ő fiókjából próbálva (mivel az egy Felügyelt fiók) azt írja, hogy kérje meg az egyik szülőt. Én az saját fiókomból a gyerek adatait azért nem tudom változtatni, mert ott meg azt írja, hogy a gyereknek (gondolom a felügyelt gyereknek) 13 év alattinak kell lennie. Kb. ördögi kör.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#250843) Luser2000 válasza newguy9000 (#250821) üzenetére


Luser2000
addikt

UniCerdit alkalmazást használok. Mi a hibaüzenet? Hogy próbálsz bejelentkezni?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#250844) Kbali válasza newguy9000 (#250821) üzenetére


Kbali
nagyúr

Költöztetted az alkalmazást vagy csak simán átmásolódott mentésből? Mert az utóbbi esetén az normális, hogy nem tudsz belépni, újra aktiválni kell az alkalmazást.

(#250845) kutga válasza newguy9000 (#250821) üzenetére


kutga
nagyúr

A bankos appokat regisztrálni kell a készülékkel. Legalábbis otp, raiffeisen így működik.

Let the Zone take me if I am.

(#250846) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Eladom a 11-esem. Kijelentkeztem a telefonon, és az összes beállítást töröltem az alaphelyzetbe állításnál.
Van még egyéb teendőm?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#250847) syIex


syIex
veterán

Most próbálom a CarPlayt mióta megvan az új telefon és egyszerűen nem akar csatlakozni. :W
Mi lehet a gond? :F




Igen tudom, hogy poros. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250848) kutga válasza syIex (#250847) üzenetére


kutga
nagyúr

Az autó elfelejtését próbáltad már? Még 14 alatt makkant meg nálam, elölről kellett kezdeni.

Let the Zone take me if I am.

(#250849) syIex válasza kutga (#250848) üzenetére


syIex
veterán

Próbáltam, de ugyan az. Bluetooth tökéletesen működik, de a CP ezt csinálja. :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250850) burgatshow válasza syIex (#250847) üzenetére


burgatshow
veterán

A VW konszernben levo fejegysegek neha hajlamosak kiakadni. Nekem a Passat csinalta ugyanezt es ezen a gyujtas le/fel sem segitett.

Ami nekem segitett a kocsi multimedia resetje (nyugi, minden beallitas megmarad), egyszeruen tartsd nyomva a bekapcsolo gombot addig (bekapcsolt allapotban), amig a logo (te esetedben Skoda) meg nem jelenik es ujra nem indul. Utana szerintem jo lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.