Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lord_m


lord_m
senior tag

Hali!

Mi a véleményetek a 7ezer HUF-tól kapható digitális Időjárás-állomásokról? Érdemes-é venni, mennyire pontos, és egyéb tapasztalatok???? :U

Mit jelent a rádióvezérelt óra?:o

(#2) sirály12 válasza lord_m (#1) üzenetére


sirály12
őstag

A rádióvezérelt óra az másnéven asszem DTMF. Ez azt jelenti, hogy az órát időnként (állandóan) egy központi nagy pontosságú órához igazítja rádióhullámok útján. Vagyis van egy kis vevő a cuccban és ez veszi a pontos időt. Hogy ez működik-e magyarhonban azt nem toom.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) pilóta válasza lord_m (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Semmi értelme. Kb annyira pontos, mint egy barométer (az is, csak nem mutató mutatja, hanem számok).

A rádiós óra működik az egész világon. Középhullámon sugározzák svájcból a jelet, az eljut mindenhová.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Drótszamár válasza lord_m (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ha mondasz egy márkát és egy típust akkor esetleg tudunk segíteni.

Én nekem egy Cora gozdaságos szutyok van. Van egy rádiós szenzora ami méri a külső hőmérsékletet. A belső rész méri a belső hőmérsékletet a belső páratartalmat, és jelzi a légnyomásváltozás tendenciáját. (7000 Ft)

Mutatja az időt, a dátumot, és megjegyzi a napi minimum és maximum értékeket.

A szenzor most a készüléktő kb 4 méterre van, de gyakra elfelejti frissíteni magát. Ilyenkor meg kell nyomkodni az ADJUST gombot és akkor észhez tér.

Ha csak arra kell, hogy tudjad kint hány fok van akkor ok, egyébként vegyél valami drágábbat.

MOST: RH=37%, Belső: 22,0°C Külső: 5,4°C, a légnyomás stagnál.

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) Drótszamár válasza pilóta (#3) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát azért egy digitális barométer pontosabb, mint egy analóg. Ha van analógod, akkor menj oda és kocogtasd meg az üveget... Na ezért pontosabb a digitális.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#6) pilóta válasza Drótszamár (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem olyan pontos van, hogy csak na :D De én repüléshez használom, ott van értelme. Otthonra az analóg is tökéletesen megfelel, vagyis nem közöl semmi használható információt. Ugyanis az, hogy épp esik a nyomás vagy nő, elég sok mindent jelent, nem feltétlen esőt/napsütést.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) lord_m válasza Drótszamár (#4) üzenetére


lord_m
senior tag

Márka?

PL. :LACROSSE WS-7208 6990 HUF

???

(#8) Drótszamár válasza pilóta (#6) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az én is tudom, hogy nem az abszolút értéktől függ a jóidő/rosszidő, hanem a légnyomás változástól.
Monnyuk, ha egész nap a gép előtt ülök, és már egy fél órája meredek csökkenést jelez a ''műszer'' akkor csak kimegyek, vagy legalább egy radarképet megnézek, hogy mi tart erre fele.

Lehet hogy van jó analóg barométer, az enyém viszont kaki :(

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9) Drótszamár válasza lord_m (#7) üzenetére


Drótszamár
őstag

Sztem olyat vegyél ami legalább a páratartalmat méri. Sokkal tööbet ér mint a rádióvezérelt óra.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Ezt láttátok már? Bővebben: link

http://bociusz.hu/idojaras/

Nem semmi. F@szán meg van csinálva.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#11) lord_m


lord_m
senior tag

Csak azé gondoltam hogy veszek 1 ilyet mer van 1 5000 HUF értékű Europark utalványom (Photohallban láttam) , godoltam kicsit kipótolom, és beszerzek egy ilyet. :U

Kajára mégse akarom kőteni....:O

(#12) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Van nekem egy ilyen ''ATECH HC05 időjárásjelző állomás'' és az a bajom vele, hogy a ideőjárás előrejelzést nem mutatja rendesen vagyis nem változtat semmit. Mindig ugyanaz van rajta hacsak én nem változtatok rajta. Szóval be lehet ezt rendesen állítani vagy nincs rá esély. Terméktájékoztatót már átbújtam többször A-Z-ig.

(#13) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Azért lol az ilyen ketyere, mert a hőmérsékleten kívül minden értékből a laskásbelit mutatja. És természetesen ha kiviszem a fürdőbe és a gőzkabin mellé teszem, esőt fog jelezni... Vagyis akkor lenne értelme, ha a hőmérséklet mellett a külső légnyomást és páratartalmat érzékelni pontosan, mert ugye a lakáson kívüli időjárás érdekel... Talán a légnyomás az, amit legfeljebb egy jól szigetelt épületben tudunk befolyásolni. Én egy időben mindig a páratartalom és hőmérő-jelzőjével szórakoztam, kíváncsi voltam, milyen max-értékig tudom lehelgetni... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Karácsonyra szeretném meglepni a családot egy ilyen kütyüvel,kérdés milyen típust ajánlotok?
Árban olyan 10-15k.
Köszönöm
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok! Kicsit felélesztem a témát :)

Szeretnék egy időjárás állomást venni, olyat ami méri a légnyomást és a páratartalmat is, de csakis olyat ahol ezeket a külső egység méri (időjárás előrejelzés céljából) Valami olyan kellene, ami nem a leggagyibb, de nem a is legdrágább.

Ami még érdekel,hogy ezeket a digitális eszközöket hogyan lehet kalibrálni? Mert én gondolom, hogy ezeket is kell (vagy kellene) mert a használat során, idővel változik a műszer pontossága, de ha nem így van, javítsatok ki :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#16) NEMO1968 válasza garga01 (#15) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Én ezt a márkát használtam sokáig.
Nálam nagyon pontosan működött,ritkán vert át.
Nemrég cseréltem le egy EMOS színes kijelzősre.
Na az viszont nagy hulladék.
Most nézegetek helyette másikat.
Kalibrálni ezt a típust nem kell.
Elindítod,és 24 óra múlva helyes előrejelzést ad.
Amelyik a légnyomás értékét is mutatja,azokat kell(lehet) a helyi értékre beállítani,és a hogyan le van írva a kezelési útmutatóban.
Én az időkép légnyomástérképe alapján fogom csinálni.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17) garga01 válasza NEMO1968 (#16) üzenetére


garga01
senior tag

Szia!

Köszi a választ, habár már 2 éve írtam ezt a kérdést, és utána nem sokra rá vettem is egy állomást, egy emos márkájút, típusa: E688NL Nekem jól működik, méri a kinti-benti hőmérsékletet+páratartalmat, légnyomást meg grafikonosan 24 órára visszamenőlegesen ábrázolja.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18) NEMO1968 válasza garga01 (#17) üzenetére


NEMO1968
őstag

Erről a típusról nincs tapasztalatom.
A linkeltet használtam évekeig,most cseréltem le erre], a SENCOR pedig még mindig megy egy ismerősömnél hiba nélkül :K .
A színes EMOS-t most nem találom,de óva intek tőle mindenkit.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19) akom


akom
senior tag

Sziasztok,

Karácsonyra szeretnék egy szélmérős meteorológiai állomást vásárolni.
Maximálisan 20.000 Ft-ot szeretnék rá költeni.

Ki mit ajánlana?
Szivesen veszek akár pontos típusokat is.

:R

[ Szerkesztve ]

(#20) NEMO1968 válasza akom (#19) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Olyat ennyiért nem biztos hogy kapsz,mert ami szélsebességmérős,az már csapadékmérős is,és rátesz pár 1000-et az árára.
Nálam a SENCOR már bizonyított.
Egy sima légnyomásmérős állomás 75-80%-ban eltalálta az időjárást.
Ezt cseréltem le 1 éve egy " jobb"-ra,amivel csak a nyűg van,a SENCOR pedig máig hiba nélkül működik egy ismerősömnél.
Szal szerintem olyat keress.

Esetleg ez a típus ami beleférhet a keretbe,de erről nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#21) akom válasza NEMO1968 (#20) üzenetére


akom
senior tag

Szia,

Köszönöm, az ajánlást.

Sajnos én is konstatálom, hogy rá kell dobnom pár ezrest.
Erről a Hyundai WSP2080RWIND mi véleményed?

(#22) NEMO1968 válasza akom (#21) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nincs véleményem.
Számomra ismeretlen márka mindkettő.
Árban kb. ugyanaz,de nézd át a specifikációkat,melyikben milyen funkciók vannak,szükséged van-e rá.
Neten vannak speckó fórumok, ahol sokkal több típust ismernek a hibáikkal együtt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23) Szl0vi


Szl0vi
újonc

LaCrosse Tehnologies WS-2811 profi időjárás állomás eladó. Kanalas szélmérő, esőszenzor külső-belső hőmérséklet/páratartalom stb. Használt, de tökéletesen működik. Érdeklődni a szlovi@msn.com címen lehet.

(#24) NEMO1968 válasza Szl0vi (#23) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ez a topic eléggé kihalt,de ha gondolod,belinkelem neked az időkép,az amsz.hu és a metnet fórumába.
Lehet hogy ráharap valaki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#25) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, szeretnék venni egy olyan állomást ami szines kijelzős a konzolt adapterről is lehet üzemeltetni. van külső érzékelője és jónak mondható max 10eftig.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#26) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Kemot URZ3216 ezt néztem ki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#27) NEMO1968 válasza Tiger. (#26) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Én inkább [link] ezt ajánlanám.
Egy fekete-fehér SENCOR évekig működött nálam hibátlanul,80%-os pontossággal eltalálva az időjárást.
Jelenleg egy ismerősömnél teszi a dolgát.
Kérdezz rá,hogy ez működik-e tápról,szerintem igen,már csak a világítás miatt is.
Az EMOS koppintása igen,de az egy nagy ipari hulladék.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28) Tiger. válasza NEMO1968 (#27) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi, de ez sem fekete fehér és folyamatosan látszik a kijelzője, vagy csak akkor ha megnyomom?
http://idojaras-allomas.arukereso.hu/sencor/sws-260-p203691857/#velemenyek
ezek után nem biztos hogy jó vétel lenne

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#29) NEMO1968 válasza Tiger. (#28) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ránéztem az általad kinézettre is.
Ha hálózatról megy,akkor valószínű állandóan világít.
Nem is ez miatt ajánlottam a SENCOR-t,hanem a használhatóság,megbízhatóság miatt.
Nekem hasonló van,amit az EMOS gyártott az így néz ki.
Ezzel van probléma ,hogy ok nélkül újraindulgat,stb....
A fényerőt valóban nem lehet állítani és betekintés szöge sem a legjobb,de szerintem ez mindegyik világítós színesnél így van.
A SENCOR-t nem használtam,nincs véleményem,de ez amúgy is olyan dolog,hogy kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30) Tiger. válasza NEMO1968 (#29) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amit ajánlottál az is kb ilyen lehet?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#31) Tiger. válasza NEMO1968 (#29) üzenetére


Tiger.
nagyúr

ez is jónak tűnik, csak nem könnyű beszerezni

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#32) NEMO1968 válasza Tiger. (#30) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,hasonlóan nézhet ki a SENCOR is.
Mazsolázgatva a hiba (kifogás) leírásokat,néhány hiba nem hiba,illetve nehezen tudom elképzelni,hogy gondot okoz.
Például:
Kültéri egység nem vízálló.( egyik sem az teljesen,és amúgy is árnyékolóba kell tenni a pontos mérések miatt.)
Korlátozott a hatótávolság( egyik típus kültérijét sem viheted el Piripócsra,10-30 m között mindegyik megbízható.)
Nehezen tudom elképzelni,hogy a légnyomásértéket nem lehet az indítás után korrigálni,ugyanis mindegyiket lehet,amelyik mutatja az értéket(szerintem csak nem találta meg az illető)
A kijelzőt egy laptopkijelzőhöz hasonlítanám,azokon sem látsz semmit világítás nélkül.
Amúgy itt [link] van róla magyar leírás.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33) NEMO1968 válasza Tiger. (#31) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha nem bízol a sok "negatív" értékelés miatt a SENCOR-ban,akkor ajánlott a HYUNDAI,TWINS,KOENIG DAVIS márkák között nézelődni.
Ezek gyártanak professzionális,(szélsebességmérős,csapadékmérős ) állomásokat,pontosak és megbízhatóak.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34) Tiger. válasza NEMO1968 (#32) üzenetére


Tiger.
nagyúr

de ez nagyon tetszik nekem akkor is:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#35) Tiger.


Tiger.
nagyúr

ez is tetszik
Csak úgy látom hogy nem mutatja 1szerre a külső belső hömérsékletet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#36) NEMO1968 válasza Tiger. (#34) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerintem ezek nem mennek adapterről,csak akkor világítanak,ha megnyomod.
Más kérdés,hogy elemről is elműködnek kb. 1 1/2 évig.
Az első linken ami van,az jónak tűnik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#37) Tiger. válasza NEMO1968 (#36) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hyundai WS2200?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#38) NEMO1968 válasza Tiger. (#37) üzenetére


NEMO1968
őstag

A HYUNDAI megy adapterről,de [link] ez is.
Ahogy nézem,kicsit rá kell tenned a keretre,de ez színes,adapterről is megy,és a TFA sem egy rossz márka.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#39) Tiger. válasza NEMO1968 (#38) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem rossz, de inkabb a hundy, viszont van egy eleg regi cuccom, azt irjak rola jogerosen betiltva, ez mit takar?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#40) NEMO1968 válasza Tiger. (#39) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerintem attól függ,mi az a régi cucc.
Annyit jelenthet,hogy nem szabad kereskedelmi forgalomba hozni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#41) Tiger. válasza NEMO1968 (#40) üzenetére


Tiger.
nagyúr

https://www.toparuk.hu/HOME-DCW-01-Kulso-belso-homero o lenne az valamiert bevan tiltva meg van kb 5 eve.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#42) NEMO1968 válasza Tiger. (#41) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem tudom mit jelenthet.
Talán minőségi kifogások vannak,és a fogyasztóvédelem tiltotta be,vagy engedély nélkül építettek bele DCF vevőt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#43) lajszer


lajszer
tag

Üdv!
Vásároltam egy EMOS E2829 időjárást állomást. Viszonylag jól működik, sikerült majdnem minden beállítás. Egyedül a holdfázissal nem boldogulok. Elvileg mutatnia kéne, de sajnos folyamatosan az "animáció" megy, újholdtól-teliholdig. Gondolom itt be kéne álljon és most mondjuk egy csökkenő holdat mutatni állandóan, nem villogni.
Leírásban nincs ilyen beállítás. Azt hittem ezt a rádióvezérelt naptárral áll majd be, de nem, az tökéletesen beállt.
:W

(#44) NEMO1968 válasza lajszer (#43) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha az idő és a dátum beállt,akkor nem kellene folyamatosan animált holdat mutatnia.
Szerintem szaladj vissza a boltba vele,nézzetek meg egy másikat is.
Esetleg megpróbálhatod kézzel beállítani az időt és a dátumot,és később majd beáll a DCF-re.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45) Csari93


Csari93
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyi ajándéknak szeretnék édesapámnak időjárás állomást, olyat, amihez kültéri egység is van.
Szeretnék tanácsokat kérni, márkára, típusra, negatív és pozitív véleményeknek is örülök.
Árban 10-15 ezer forintra gondoltam.

Köszi,
Dávid

www.flickr.com/csari

(#46) NEMO1968 válasza Csari93 (#45) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
http://www.marketworld.hu/Szorakoztato-elektronika/Idojaras-allomas/Sencor-SWS51B-idojaras-allomas-p149886.html?ak=0
Ilyen nekem is volt,pontos,megbízható.
Már jópár éves,de egy ismerősömnél még mindig hiba nélkül megy.
[link]
Kicsit drágább a keretnél,de a TFA sem rossz ebben a katgóriában.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#47) garga01 válasza Csari93 (#45) üzenetére


garga01
senior tag

Én egy ehhez hasonló, csak régebbi emos típust használok ( [link] ), abban nincs háttérvilágtás, 2 éve tökéletesen megy. Kb. évente cserélek akkut benne, a kinti egységben pedig elemet, 2 külső egységet használok vele. Tökéletes, eddig semmi gondja nincs, az óra jelet is mindig veszi.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#48) tench


tench
tag

Sziasztok,

Van egy időjàrás-állomásunk, aminek a külső egysége sajnos megadta magát.
A készülék kb 5 éves. Nézegettem, h külső egység van e hozzá, de pont ugyanezt a típust ( WH2)nem találtam. WH2A típusú van a neten, ami külsőre ugyanígy néz ki, de nem tudom, h működne e a mi belső egységünkkel. Van valami ötletetek, h merre induljak el külső szenzorral kapcsolatban?

(#49) NEMO1968 válasza tench (#48) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Először is nézd meg, hogy milyen átviteli frekvencián dolgozik a műszer. ( 433 vagy 866 mHz )
Ha a talált szenzor is azon dolgozik, van remény.
Bonyolult a dolog, mert vannak műszerek, amik gyakorlatilag egymás klónjai, és szinte úgy csereberélem a szenzorokat, ahogy akarom.
Vannak márkák, pl SENCOR, ahol egy szenzor több típushoz is jó.
Szerintem kérdezz rá az áruháznál,és ha nem tudnak egyértelműen válaszolni, akkor megrendeled, ha nem jó, visszaküldöd.
Legjobb lenne besétálni vele a boltba, és helyben kipróbálni.
5 év után nehéz lesz hozzá T/H szenzort találni.
Lehet hogy jobban jársz egy új műszerrel.
Érdeklődhetsz ott is, ahol anno az egész műszert vetted,hátha van még nekik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#50) NEMO1968 válasza tench (#48) üzenetére


NEMO1968
őstag

Amúgy mi baja lett?
Árnyékolóban volt?
Nem ázhatott be esetleg?
Próbáltad szétszedni, kitisztítani, kiszárítani?
Szabályosan indítottad elemcsere után?
Előbb a szenzorba az elem, utána az állomásba?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.