Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165601) MasterMark válasza BBéci (#165600) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor egy Denon 3805-nek milyen Atmos-os erősítő lenne a szintjén?

#165599: :))

Switch Tax

(#165602) BBéci válasza MasterMark (#165601) üzenetére


BBéci
titán

3802 és 3808 között csekély hangminőségbeli fejlődést tapasztaltam, ami a sztereó zenei képességeket illeti. Összehasonlításnak csak azzal van értelme, ott jönnek ki a jó és rossz tulajdonságok. Robbanások, lövések, űrhajó startja és hasonlók hitelességéről szinte lehetetlen meggyőződni.
A szóban forgó AVR-ek nem ilyesmire készültek, de ha a hegedű hegedűnek, a brácsa brácsának hallatszik, az egyértelmű pozitívum. Ugyanez elmondható a különböző zongorákról, méretüket és esetleg gyártmányukat is fel lehet ismerni, ha csúcsminőségű a rendszer mindegyik alkotóeleme, a kábelek is. Ehhez nyilván ismerni kell a hangszerek eredeti hangját, azok jellegzetességeit, sajátosságait.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165603) lolchief70 válasza BBéci (#165579) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Ha "jó állapotú" használtat találok, de valamikor mégis javítani kellene, tudsz javasolni szervizet ami korrekten dolgozik és megbízhatóan?

Köszi.

(#165604) Dorian válasza lolchief70 (#165603) üzenetére


Dorian
félisten

:DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165605) lolchief70 válasza Dorian (#165604) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy felejtsem el, hogy létezik ilyen? :DD

(#165606) Dorian válasza lolchief70 (#165605) üzenetére


Dorian
félisten

Egy rendes szervizben ha csak ránéznek többe kerül, mint amennyit használtan ér egy ilyen. De ha valami komolyabb baja van, akkor csak az alkatrész is.
Nemrendes-garázsszerviz meg tett már tönkre AVR-em.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165607) python1 válasza lolchief70 (#165605) üzenetére


python1
veterán

Fogyasztói társadalom vagyunk.

(#165608) lolchief70 válasza Dorian (#165606) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Értem. :R
Sajnos ezért óriási lutri lehet használtan venni 150-200-ért korábban 300-400-ba kerülő terméket.
Tisztelet a nálam nagyobb szakértőknek a témában, de akkor miért kardoskodnak új erősítő helyett régi, akár 10-éves használt mellett? Ők még nem fürödtek be? Vagy mégis van korrekt szaki, aki garanciát vállal a javításra?
Ha van ilyen mester akkor osszátok meg velünk ki az. Köszi! :R

(#165609) BBéci válasza lolchief70 (#165608) üzenetére


BBéci
titán

Az ilyen hozzászólások után szoktam megkérdezni: ugye autót csakis újonnan veszel?

Mi a bánatért óriási lutri egy 3-4 éves erősítő megvásárlása? Döntő többségük 15-20 évig hibamentesen működik.
Ha van AVR-re 7-800000 forintod, akkor vegyél újat, de ha csak 200000 van, akkor hangminőséget illetően kell durva kompromisszumot kötnöd, ha nem használtat választasz.

Igen, van korrekt szerviz, ami javítás és összeszerelés után ragasztócsíkot tesz a készülékre, aminek eltépése semmissé teszi a garanciájukat. Nem olcsók, mert eredeti, gyári alkatrészeket, annak hiányában kiváló minőségűeket építenek be, éppen ezért megbízhatóak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165610) Dorian válasza lolchief70 (#165608) üzenetére


Dorian
félisten

A különbség jóval nagyobb, én pl. az eredeti ár negyedéért vettem a legutóbbi használt AVR-em, ami amúgy nem is olyan rettentő régi. Régebbiek még jobb áron elérhetőek.
Ill. azért nem döglenek azért ezek tömegesen, a hibás szériájú példányokat (Pl. Onkyo-k HDMI panel problémája) kivéve.
Éppen ezért alacsony kockázatnak minősül a használt AVR vásárlás. Nem beszélve arról, hogy ha újat veszel, a gari arra is csak 2-3 évig érvényes.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165611) lolchief70 válasza BBéci (#165609) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. :R
Nem a 3-4 éves megkímélt készülék ellen vagyok.
Hanem az akár 10 év körüli akkor 5-600 felső kategória , ami mostanra 150-be kerül sokszor ajánlott a betévedők számára. Elhiszem, hogy jobban szól mint a mostani újonnan 250 körüli (?) alsó-középkategória.
De ezekhez már kell a jó szerviz háttér.
Ezek után tudtok ajánlani ilyen korrekt szervizt aki pld Denont javít és garanciát is vállal rá?

[ Szerkesztve ]

(#165612) Hohocali válasza python1 (#165586) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nézzünk egy példát:
Denon X7200WA, 780W (AB osztály)

7 channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 113.7 watts
1% distortion at 124.0 watts

Sehogy nem jön ki a matekod... :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165613) BBéci válasza lolchief70 (#165611) üzenetére


BBéci
titán

Semennyivel nem kell jobban a szervizháttér, mint ahhoz, amit ma újonnan veszel. A garanciális javításokat végző műhelybe viheted a 10-15 éveset is. [link]

#165612Hohocali
Úgy jön ki a matek, hogy a ráírt 780 W nem a maximumot jelenti.
Valamint az a csatornánkénti 113 W nem hosszú ideig tartó, folyamatosan leadott teljesítmény. Pillanatnyi csúcsnak tekintendő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165614) -KP- válasza Hohocali (#165612) üzenetére


-KP-
addikt

Ismerd el, ez a ritkaság. Mai napig idesít mikor újonnan 150-200 ezerbe kerülő erősítőkre 7*140 meg 7*180 wattokat írnak rá.

(#165615) BBéci válasza -KP- (#165614) üzenetére


BBéci
titán

Azokhoz megadják a körülményeket is: egy csatornán, 1 kHz-es jellel, magas torzítással, 6 ohmon. Csak az egyszeri ember megáll a 7x180-nál. Sőt, az egydobozosok 1000 wattját is elhiszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165616) Hohocali válasza BBéci (#165613) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A 780W szerintem se a maximum.
Viszont a 113W az "continuously", ez nálam nem pillanatnyit jelent.

-KP- : valóban nagy marhaságokat szoktak ráírni. Viszont az a fajta általánosítás, hogy az AB osztályúak ilyenek, ebben a formában félrevezető. Mert ezt úgy is lehet értelmezni, hogy műszakilag vackok az AB osztályok. ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165617) python1 válasza Hohocali (#165616) üzenetére


python1
veterán

Tiszta tényeket, és valós értékeket adtam meg, ez igaz az ősszes AB kapcsolásra.
Nekem is AB osztályú végfokaim vannak, de a legkisebb ami csatornánként 125w abban 1,2 kW-os a trafó, a többiben valamivel erősebbek, de azok 150W-osak csatornánként, ja és 30kiló alatt nálam nincs erősítő.
Cseneles kolléga tudna erről beszámolni, hogy milyen egy igazi 7x125w-os végfok.

Más.
Cseneles kollégánál most lőttünk össze 2db szubot egy minidsp-vel a sima verzióval, csont nélkül sikerült egy nagyon élvezhető hangot produkálni, tehát jól vizsgázott a minidsp ismét.

[ Szerkesztve ]

(#165618) -KP- válasza Hohocali (#165616) üzenetére


-KP-
addikt

Hol írtam bármit bármilyen osztályra?

(#165619) Hohocali válasza -KP- (#165618) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Én python1-nek válaszoltam. Olvasd el a kiinduló hozzászólást. :)

python1 : "Tiszta tényeket, és valós értékeket adtam meg.."
Én is azt linkeltem. Nekem volt a fentebb említett Denon AVR-em, és jóval erősebb volt, mint az előtte meglevő Marantz 7010. Papíron meg alig volt különbség köztük (710W vs 780W). Szerintem ezt eszköze válogatja, hogy mennyi az annyi. Lehet, nagyobb transzformátor van abban a Denon-ban. Nem gondolom, hogy a fentebb említett mérés kamu lenne. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165620) python1 válasza Hohocali (#165619) üzenetére


python1
veterán

Nem kamu, csak ahogyan Béci is írta, kis ideig terhelhető akkora teljesítménnyel. Be is baszna, hogy 120w-ot tudjon 7 csatornán, mikor az össz felvétel nincs akkora, egyszerű fizika, vagy termeli az ampert. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165621) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Kicsit offos téma kéne kis segítség. Korábban már írtam, hogy a szaunába kell 2 elfogadható hangsugárzó. Nyilván nincsenek itt brutális igényeim, csak valami szóljon és ne legyen elviselhetetlen. Korábban néztem hajós hangsugárzókat merthogy párás a környezet. Ma beszéltem a céggel aki gyártja szauna vezérlőjét amiben van BT és a kimenet egy 3.5-ös jack vonal szintű kimenettel. Tehát kell hozzá erősítő.
Valami kisebb erősítő kellene ami kb 20-30W-ot tud csatornánként. BT nem kell mert a vezérlőben bent van. Nekem van otthon egy régebbi [Scythe Kama Bay Amp mini Pro] amit a teraszon használtam nekem megfelelő volt bőven oda is nemhogy egy kis szaunába.
Vagy ez kerülne be vagy vennék valamit.
Néztem ilyet is ezzel 2.1 lenne [link]
A hőmérséklet sem lesz kicsit bent szóval lehet kívülre raknám egy dobozba. A hangerőt meg a szauna vezérlőn lehetne állítani.

A másik meg a hangsugárzó a alsó pad alá kerülne a hőmérséklet miatt. Minden képen vízálló hangsugárzót kéne ide rakatnom (én nem vagyok kibékülve a koaxiális hangsugárzókkal) vagy esetleg valami kicsi polcsugárzó is szóba jöhetne?
Illetve még aktív hangsugárzó is eszembe jutott szerintem ez lenen a legegyszerűbb megoldás így erősítő sem kell külön.

[ Szerkesztve ]

(#165622) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Megkérdem a multimédiás /PC hangsugárzó topicban is szerintem erre a célra tökéletes egy jobb 2.0 aktív hangfal. Bocs az offért.

(#165623) -KP- válasza Khaosz55 (#165622) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem elég sok gyártónak van outdoor szériája. bár gondolom nem olcsók. A lepai erősítőről annyit, hogy én úgy tudom nem igazán tudja a ráírt értékeket. Valamint erősen függ a külső táptól, és ha abból jót akarsz az is plusz pénz még, mert ami alapba van hozzá, az nem valami veretes. Esetleg nézz egy használt JBL LSR305-öt.

(#165624) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Úgy látom, nem volt még szó a WISA-ról. Nem rég olvastam erről a technológiáról, és elég ígéretesnek tűnik. Látom, hogy Amerikában már több kész csomagot/terméket lehet venni, de nálunk csak a Klipsch hiperdrága szériája kapható. Esetleg tudjátok, hogy mi ennek az oka?

A koncepció nekem nagyon tetszik, és szerintem a következő házimozimat már ezzel fogom építeni, csak az a bajom, hogy csupán 8 csatornás, így a max egy 5.1.2-es rendszer lehet, és azért jó lenne, ha lenne legalább opció efölé menni. Szerintetek lehetséges, hogy a jövőben ez a korlát bővülni fog, vagy ez már így marad?

(#165625) -KP- válasza kelna91 (#165624) üzenetére


-KP-
addikt

Ha jól látom ez se több, mint egy sokadik wireless hókuszpókusz. Hiába spórolod meg a hangfalkábelt, helyette 220-at kell a készülékeknek adni, így én speciel nem sok értelmét látom.

(#165626) BBéci válasza -KP- (#165625) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.
Ráadásul az a bizonyos Klipsch rémesen vacak hangú, itt volt nálam, kipróbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165627) Khaosz55 válasza -KP- (#165623) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ma voltam megbeszélni a részleteket, úgy néz ki nem lehet belül aktív hangfal mert 230V-ot kell betáplálni párás közebe. A szaunakályha is elektromos, de az direkt erre a célra van kifejlesztve. Természetesen életvédelmi relé van a rendszeren. Ha jól értelmeztem BT erősítő + hajós hangsugárzót szoktak beépíteni. Megnézem mit aztán eldöntöm én az aktív hangfalnak örültem volna legjobban. Max BT erősítő meg valami jobb beépíthető hangsugárzó lesz.

(#165628) Hohocali válasza python1 (#165620) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nézzünk egy másik példát:
Crown XLS 1502 - 250W (D osztály)
Watts Bridged:1550W @ 4 ohms, 1050 @ 8 ohms

Hamár fizika, akkor hogy lesz a 250W-ból 1550W? Termeli az Ampert?
A ráírt teljesítmény érték alapján ez egy 2x125W-os erősítő, ami rövid időre tud többet is, mint a Denon? A Crown oldalán nem így van reklámozva... :N

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165629) python1 válasza Hohocali (#165628) üzenetére


python1
veterán

Tehát ért valamit a fizika óra, ennek igazán örülök, hogy megértetted!

(#165630) alphamooncam válasza Tamoo (#165474) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kérésedre !

Lejjebb csúszott a hangnyomáscsúcs a szub tartományban...
Élvezetesebb, tisztább lett a mélytartomány.


T20

50Hz alatt már nem tudok mérni, ennyi a vége, de azért jól látszik, hogy 50-90Hz tartományban hozott 300ms-ot, illetve vélhetően alatta is, de az már a méréséi tudományomon kívülre esik.


És akkor a torzítás. Sacc olyan 1,3% ról olyan 0,4%-ra esett 1kHz (önkényesen meghatározva*) körül.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#165631) Hohocali válasza python1 (#165629) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Szerintem felesleges gúnyolódnod, a fórum arra való, hogy ezeket meg lehessen beszélni nem?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165632) python1 válasza Hohocali (#165631) üzenetére


python1
veterán

Ne haragudj, nem támadásnak írtam, nem tettem szmájlit a mondatom végére.
Nem csak nálad fordul elő ilyesmi, lényeg, hogy elég legyen a teljesítmény az adott helyiségre, és bizony tervezés nélkül, csak kapálóznak sokan. Én is rengeteg markec maszlagba futottam már bele, de azért már nehezen vesznek meg. Amúgy itt van egy mérés, eléggé hiteles, és ilyen végfokot birtokoltam 1- héttel ezelőttig, aminek a maximális fevétele 1700W.

[ Szerkesztve ]

(#165633) Hohocali válasza BBéci (#165613) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A soundandvision oldalán ezt írják a tesztről:

"We measure and publish RMS continuous amplifier output with a specified number of channels driven in phase."

Ebből sehogy nem jön le nekem, hogy ez pillanatnyi érték lenne... :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165634) Hohocali válasza python1 (#165632) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Semmi gond, felejtsük el. :R

Igazából arra tudok gondolni, hogy a megadott 780W-nál többet is képes lehet felvenni a "falból". És akkor még a képleted is működhet.

De lépjünk túl ezen.. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165635) python1 válasza Hohocali (#165634) üzenetére


python1
veterán

Részemről ok! :R
Még annyi, azért írtam, hogy lehet valós adat, mert valószínű, hogy csak néhány csatorna tudja a megadott teljesítményt, nem hosszú üzemidőben, de bazi nagy torzítással, ez vita felett áll.
Attól függetlenül biztosan jó AVR, és elegendő a teljesítménye egy átlag nappali kényelmes mozizásához.

[ Szerkesztve ]

(#165636) Tamoo válasza alphamooncam (#165630) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi! Az SPL-en milyen simítás van?
De gondolom ezeken nem csak a basszuscsapda okozta változást látjuk. Azt egyszerűen nem tudom elhinni. :) Biztos változott még pár apróság azonkívül is.

(#165637) VoidXs válasza Hohocali (#165628) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amiről te beszélsz, az a névleges teljesítmény, a teljes áramfelvétel nyolcadán mérik. Tökéletesen kijön a matek, az XLS 1502 egy nagyon alacsony belső ellenállású erősítő, amit főképp bridge-re terveztek, így 2 Ohm alatti Rb-vel kb. 1550 Wattot tud kipakolni, ez 77.5%-os hatékonyságot feltételez, ha a bridge-ben hajtott hangszóró 4 Ohmos.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165638) python1 válasza Tamoo (#165636) üzenetére


python1
veterán

Egyébként nálam is tökéletesen sikerült a 200Hz alatti tartományt kezelnem, bejött a teljes falas rezonátor trükk amit alkalmaztam, mondjuk 200Hz felett meg valami ritka sz@r, de még nincsen készen.

(#165639) Tamoo válasza python1 (#165638) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

frontok külön 20Hz-20kHz, center+sub 20Hz-20kHz illetve sub 0-200Hz. :) Osztd meg az mdat fájlt. :D 200Hz alatt tökéletes? Hiszem ha látom!

(#165640) python1 válasza Tamoo (#165639) üzenetére


python1
veterán

Ja nem. :D

Majd mérnem kell megint, Csenelesnél voltam tegnap szubot kalibrálni, azt az umiket otthagytam, most elő kell bányásznom az XTZ-t, újra kell mérnem, de addig nem szeretném közkincsé tenni, míg nincs értékelhető eredményem az egész tartományban.
Amúgy meg, olyan vagyám! :DDD
Most a projektort nyalogatom, annyira de annyira na.

[ Szerkesztve ]

(#165641) alphamooncam válasza Tamoo (#165636) üzenetére


alphamooncam
őstag

SPL pszihoakusztik simítást kapott a jobb láthatóság érdekében.

Nem csak apróság változott. Erkélyajtó-ablak csere is volt. Kb.1nm-el nagyobb üvegfelület a hátsó falon. Radiátor csere-áthelyezés oldalfalra. Kevesebb bútor, 3 személyes bőrkanapé kikerülr a szobából. Több , nagyobb virág.Puff is Helmholz rezonátor lett, meg ugye a betoncsapda...

Laptop csere okán mérőjel analógból digitálisan ment a prociba. (FiioE10K ->HDMI) Más változásra nem emlékszem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#165642) Hohocali válasza VoidXs (#165637) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Akkor ez az AVR-eknél is így van (hogy névleges teljesítményt adnak meg)?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165643) python1 válasza alphamooncam (#165641) üzenetére


python1
veterán

Teljesen jó lett! :K
Valami hasonlót ha elérek, örülünk. :))

(#165644) alphamooncam válasza python1 (#165643) üzenetére


alphamooncam
őstag

:R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#165645) Tamoo válasza alphamooncam (#165641) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó dolog a pszichoakusztikus simítás, én is megszoktam nézni. :D De ha magában csak azt rakod be még a végén azt gondolja a magamfajta szőrszálhasogató grafikonnézegető, hogy csak a hibákat akarod elrejteni. :D
Az a mélykiemelés azért még eléggé jelentős, a közép-magas szép sima. Én mint laikus csak ennyit látok.

[ Szerkesztve ]

(#165646) VoidXs válasza Hohocali (#165642) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A specifikáció "valós" (ugye AVR-nél nagy a kamufaktor), de ha van címke a modelled hátulján, az tört lesz. A Crown-ról sem írják sehol, hogy 250 Wattos lenne, egyedül az IEC mellett, mert valamelyik fura szabvány pont megkívánta, aminek meg akarták feleltetni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165647) python1 válasza Tamoo (#165645) üzenetére


python1
veterán

Nálam legalább 40%-ot sikerült csökkentenem a késleltetésen teljesen üres szobában a 200Hz-s alatti tartományban, most olyan 400ms körül mozog, kiemelés beszakadás a felére csökkent.

(#165648) Tamoo válasza python1 (#165647) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Utózengési időt akartál írni szerintem. :D

(#165649) python1 válasza Tamoo (#165648) üzenetére


python1
veterán

Azt, fáradok. :D

(#165650) alphamooncam válasza Tamoo (#165645) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ja! LFE-n van vagy 10dB+, mert azt úgy szeretem....

Holnap megnézem pontosan mennyi, meg hogy a crossover hány Hz-en is van pontosan, mert már nem emlékszem. Talán 65Hz, de nem biztos.

Aztán majd mond meg, hogy milyen simítással kéred...

Nyilván nem lesz tökéletes, de 50ropi/db a hangsugárzótól :B ez is szép teljesítmény. (szub 130 ropi volt )

És nincs semmilyen elektronikus szobakorrekció, meg semmilyen elektronikus kütyü, DSP, csak és kizárólag akusztikai szobakorrekcióval éltem.

( Ez nem igazán Neked szól, mert tudom, hogy Te tudod, de más nem biztos hogy követte min is ügyködtem évekig )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.