Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166301) Khaosz55 válasza Khaosz55 (#166299) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ahogy olvasgatom, zidoonal is van bug rendesen hangot nem viszi át stb. PC-n már kiismertem a problémát.

(#166302) VoidXs válasza Khaosz55 (#166292) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A driver hardveres dekódolási hülyesége lehet, nVidia vezérlőpultban állítható. Én saját shadert használok HDR-SDR-re, semmi gond nem volt vele semmilyen driverrel vagy anyaggal.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166303) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Miért olyan fontos a HDR-SDR konverzió? Ott a Bluray 1080p bluray remux mókolás nélkül, egy mobiltelefon is lejátsza.Mit nem veszek figyelembe?

(#166304) VoidXs válasza gab1ka (#166303) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy a Full HD valójában nem Full HD (a szín Blu-ray-en csak 540p, egyedül DCP-n van teljes felbontás, ezért annyival szebb az igazi mozi), ennek teljes kihasználásához 4K kell, amiből - legálisan - nem mindig van SDR.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166305) Dagidög


Dagidög
senior tag

Beszereztem egy i1Display pro plus colorimetert. Röviden: bele kellett tegyek egy pár órát, hogy igazán jó minőségű kalibrációt érjek el, de a belefektetett pénzt és időt nagyon megérte és igazán kellemes színeket csalt elő a kijelzőimből. Nőtt az árnyékrészletesség és a színgazdagság.

Ha már kalibrálás: szeretném tovább próbálgatni a PC-s hangprocesszálást. Egyszer volt nálam Void, de akkor rendes mikrofonom sem volt és az akusztikai körülmények is gyengébbek voltak, valószínűleg ezért az Audyssey XT32-höz képest nem hallottam lényeges különbséget.
1: van most olyan bemérő mikrofon, ami ajánlott és elérhető a használt piacon?
2: 5.2-höz milyen hangkártya ajánlott? Most HDMI-n megy a jel az erősítőbe (TrueHD, DTS-HD MA). Ennyi csatornát hogy viszek át (lehetőleg kábeldzsungel nélkül)?

#166304 VoidXs:
Én próbáltam HDR anyagot SDR-rel szemben HDR képes kijelzőn és a felbontás valóban nőtt, de a kontraszt úgy vettem észre, hogy csökkent. A kijelző mezei VA paneles led, így nem képes visszaadni a HDR tartományát. Van erre megoldás vagy gyenge hozzá a kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#166306) Dorian válasza Dagidög (#166305) üzenetére


Dorian
félisten

1. Umic-1 Használtan nemigen szokott lenni, újat kell vegyél.
2. Kábeldzsungel nélkül sehogy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166307) Dagidög válasza Dorian (#166306) üzenetére


Dagidög
senior tag

Még komolyabb árkategóriában sem látok olyan hangkártyát, amin lenne 7 db RCA. Jacket kell átalakítózgatni? :F

(#166308) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Kikerül a rendszerből a 4308, így gondoltam most utoljára hosszú hónapok után visszakötöm a régi classic felállásban. Minden csatornát ő hajt, filléres amlogic box forrásnak, nulla korrekció de viszonylag pontos csatorna jelszint, késleltetés beállítás.
Az az igazság, hogy nagyon jó mozit csinált így is. Jó volt a tér, a hangkaraktere kellemes volt a fülemnek. A mély is feszes pontos, a kiemelést leszámítva ... ott érezhetően volt némi túlzó terjengősség. (Nem véletlenül a szub EQ-zása kapcsán léptem meg a PC-t.)
Egyértelműen jobb a teljes pc-s processzálás, de nem mondanám áll leesősnek a különbséget. Hiába na, nekem bejött ez a Denon, nem hiába használtam hat évet.

Ha az idei év fejlesztését összegezném, hogy átállás pc-re Vs. Ultimax .... akkor egyértelműen a szub csere volt a nagyobb dobás.

[ Szerkesztve ]

(#166309) VoidXs válasza Dagidög (#166307) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Xonar Essence STX, de nem éri meg a felár az átalakítást, nyugodtan használj Jack-RCA-t. Ettől függetlenül nem ajánlott a felesleges D-A-D konverzió, a HDMI-vel jársz a legjobban árban (már van) és minőségben (100%) is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166310) gab1ka válasza VoidXs (#166304) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszönöm :R

#166305 Dagidög : Milyen típusú kijelzőt kalibráltál? VA panelt?

(#166311) Khaosz55 válasza -KP- (#166295) üzenetére


Khaosz55
addikt

Így használom HDR-SDR konverziót.
Vannak filmek ahol kell mert Rec709-ben jobb a kép mint HDR ben.
Nekem csak akkor működik ha a 446.14-es Nvidia drivert használom. Ha frissebb akkor már nem működik. Vagyis működik de a kép katasztrófa.

(#166312) python1 válasza Dagidög (#166307) üzenetére


python1
veterán

[link] Ez már egy kifutott modell, de használtan 25-30 körül hozzá lehet jutni, segédkártyástól együtt.

[ Szerkesztve ]

(#166313) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#166308) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen végfok lesz helyette, és miért az.

(#166314) mpo válasza Dagidög (#166305) üzenetére


mpo
veterán

Erre nincs szükséged a kalibráláshoz?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#166315) VoidXs válasza mpo (#166314) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az i1-hez saját program van, oda kell mozgatni alá az ablakot, és adott színeket villogtat, abból már mindent lát.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166316) mpo válasza VoidXs (#166315) üzenetére


mpo
veterán

Tudom, hogy nem csak egy műszer önmagában. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#166317) Mankó


Mankó
veterán

Van egy Marantz SR5013-as erősítőm, ami egy Onkyo NR609-est váltott.
Máig nem tudom megszokni, hogy a hangsávoknál csak Dolby Digital, DTS, DD + Dsur, DD+ Neural X, DD+ Virtual X, Stereo csatornákat mutat. Atmosnál is ez van, ki se írja, hogy Atmos.
A Dsur, Virtual X, Neural X - hozzáadott effektek lehetnek, szégyellem leírni, de sokszor nem is tudom, hogy pontosan min is kellene állnia.
Valaki elmagyárázhatná, hogy mit is jelentenek ezek a valóságban és mit a hangzásban.
Köszi

(#166318) mpo válasza Mankó (#166317) üzenetére


mpo
veterán

A Denon X1500 pdf-jében a végén van erről táblázat, nézd meg a tiédet, hátha.

Ha érted, akkor már elavult.

(#166319) gab1ka válasza Mankó (#166317) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem lehetséges hogy nem HDMI-vel van összekötve a forrásod az erősítővel? Akkor érthető hogy nem látod a "HD" hangsávokat.

(#166320) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166313) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos van akinek megbotránkoztató, de lomiztam három ilyet. A frontoknak meg marad a Crown egyelőre. Idén már nem terveztem cserét, de ez most szembejött és nem vertem nagy költségekbe magam. A racionálisabb énem azt mondja végleges is lehet, de azért fúrja az oldalam a kíváncsiság, hogy meghajtsam a frontokat és centert hypex ncore-al. Az viszont már egy jelentős kiadás és nem mondanám hogy feltétlenül igényem van a mostanitól jobbra. Hangra pedig ezek a t.amp-ok kellemes csalódás, jobbak mint vártam.

[ Szerkesztve ]

(#166321) python1 válasza Tamoo (#166320) üzenetére


python1
veterán

Szerintem sem rosszak. 

[ Szerkesztve ]

(#166322) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#166320) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem is próbáltad a crown helyett ezzel hajtani a front oldalt?
Én is ezen a vonalon tettem le a voksom az Ultik hajtásával, egy vlp 2500 személyébe.

(#166323) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166322) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De, múlt hét óta ezzel hallgattam zenét, mozira ma üzemeltem be őket.
Nem mondom, hogy jobb mint a Crown (mert nem az), de az ízlésemhez a hangkaraktere közelebb áll.
Ennek ellenére egyelőre maradt az XLS a frontokon. Lehetőség adott hogy átcseréljem vagy lecseréljem.... de egyelőre így marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#166324) Hohocali válasza alphamooncam (#166293) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy csináltam egy 120GiB-os partíciót, amin csak a filmnézéshez szükséges dolgok vannak. Egy jól működő verzió belőve, majd a "Device manager"-ben letiltottam a hálózati kártyát. Ha a normál partíción valami gond lép fel, akkor át boot-olok erre, és mehet a film. Volt már rá példa. :)

Szerk.: neked NAS-od van, azzal ez nem ok.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#166325) Khaosz55 válasza python1 (#166321) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azt had kérdezzem meg a ventilátor milyen hangos benne ?

(#166326) Mankó válasza gab1ka (#166319) üzenetére


Mankó
veterán

HDMI-vel van összekötve. Úgy néz ki a Shield audio menüjében volt a gond, az Auto beállítást Manuálisra téve és bepipálva a dolgokat megoldódni látszódik a probléma. - már van DTS HD- Master és Dolby Digital Plus is néhány filmnél - de még tesztelni kell.

(#166327) python1 válasza Khaosz55 (#166325) üzenetére


python1
veterán

Eléggé, de hangtalanítottam, nem cseréltem, csak kicsit módoltam, tulajdonképpen venti nélkül is használható, de biztonság miatt jól jöhet. Nagyobb teljesítményen v szubot hajtva biztosan kell.

[ Szerkesztve ]

(#166328) SPEA válasza Tamoo (#166320) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ez azért igen impozáns, gratulálok a komplett motyóhoz!

(#166329) Khaosz55 válasza python1 (#166327) üzenetére


Khaosz55
addikt

Alacsonyabb fordulatú ventivel csak el kell vinnie. nem 0-24.ben van csúcsra járatva.

(#166330) python1 válasza Khaosz55 (#166329) üzenetére


python1
veterán

Persze , otthoni használat egészen más mint egy koncerten, vagy egy egész napos hangosított rendezvényen amire tervezték őket. Ennek a modellnek volt egy másik "hiányossága" is amit orvosolni tudtam, eléggé vicces volt, tehát ezek már rev 2-es modellek. :D

[ Szerkesztve ]

(#166331) python1 válasza python1 (#166330) üzenetére


python1
veterán

Ja és ami nagyon fontos, hogy szobai hangerőhöz tökéletes a teljesítménye, és autómatikusan kapcsolja az erősítőt ,ahogyan kap jelet RCA vagy XLR bemeneten, tehát teljesen autómatán működik, és atom stabilan. A hangja meg ahogyan Tamo is írta szerethető, de kinek mi a referencia hangja.

[ Szerkesztve ]

(#166332) Dorian válasza Tamoo (#166323) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát jòl èrtem, hogy ezek hangban nem olyan jòk, mint a Crown, de a Denon 4308-nál jobbak?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166333) Tamoo válasza Dorian (#166332) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ízlés dönt, szerintem nagyon relatív melyik a jobb, melyiket kiáltsam ki jobbnak, ezért nem is nagyon akarom.
A három közül a Crown XLS a "legtisztább" hangú, levegősebb, pontosabb térrel. De valahogy úgy vagyok vele mint a Denon PMA-val voltam. Jó-jó, de egy idő után sok illetve nem tetszik rajta minden műfaj. A T.AMP "füstösebb" hangú (valahogy ez a szó jutott róla először eszembe), fedettebb valamennyivel, mélyebb tónusú, dinamikában hasonlók. Viszont ami az XLS-nél kezd nekem sok lenni, ott ez hallgathatóbb. Ha hangi paramétereket vizsgálok, akkor a Crown a jobb ha hosszan hallgathatóságot (az én ízlésem szerint) akkor számomra a T.AMP. A 4308-al már olyan rég sztereóztam, hogy nehéz lenne belevennem ebbe az összehasonlításba. A karaktere a T.AMP-hoz áll közelebb, de pro-kontra hogy miben más azt nemigazán tudom most megmondani.

#166325 Khaosz55: Hangos. Nekem most passzívan megy. Mélyben erős zenéknél "szoba hangerőn" 45fok környékéig melegedett, lightosabb jazz-re váltva pedig elkezdett visszahűlni 40 környékére/alá. Viszont én hajlamos vagyok túlbiztosítani a dolgokat, így menni fog bele egy hangtalan venti még ha az én felhasználási módomhoz fölösleges is.

[ Szerkesztve ]

(#166334) python1 válasza Tamoo (#166333) üzenetére


python1
veterán

Kb nekem is ez jött le a hangjában, dinamikus az biztos, mélyben nincs hiány, még 80Hz -s vágásnál is kijön ez a karaktere, aki a nagyon csilingelős hangot keresi, annak ez kiesne.
Nálam mondjuk az Anthem beállításainál, amúgy is lehúztam kicsit a magasakból a curve szűrővel, lehet adok neki kis pluszt. Ami nálam külön pozitívum, hogy lehet állítani a bemeneti érzékenységét(0,7V),gy könnyen alkalmazkodik hozzá az Anthem, és a minidsp. Mozira semmi negatívumot nem tudnék felhozni ellene, ár értékben verhetetlen.

(#166335) Dagidög válasza VoidXs (#166309) üzenetére


Dagidög
senior tag

HDMI-vel nem a csirke alaplapi hangchip lesz használatban?

#166310 gab1ka: A házimozi tv és a PC monitor VA panel, de kalibráltam IPS-t és TN-t is. Mindegyik beállításánál az első legszembetűnőbb a megfelelő színhőmérséklet - a fehér valóban fehér és nem húz sárgába vagy kékbe.

#166312 python1: Ez nyerő megoldásnak tűnik, köszönöm.

#166314 mpo : Komplett anyag, későbbre lementem. Most PC-ről játszok le, így szerencsére egyszerűbben meg tudom oldani a kalibrálást szoftver segítségével.

(#166336) gab1ka válasza Dagidög (#166335) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Csak azért kérdeztem, hogy te nem találkoztál e a grayscale-on a 2-3-4-5%-os patterneken egy fura kékességgel? Értsd, a nagyon sötét szürke a panel háttérvilágítása miatt kb inkább sötétkéknek hat mint sötét feketének.Nekem is i1 Display Pro van, elvileg 30 IRE alatt kicsit pontatlan, de ezek a patternek fekete háttér mellett szemmel láthatóan is a kékbe húznak.Leginkább az IPS paneles monitor mellé téve szembetűnő, már megszoktam, de eleinte eléggé zavart, illetve 2.4-es gammára kalibrálva eléggé minimalizálódott.

(#166337) alphamooncam válasza gab1ka (#166336) üzenetére


alphamooncam
őstag

Bocs hogy belevau.

Azt olvastam, vhol, vmikor, hogy olyan mint tökéletes fekete a természetben nem létezik. Vagy barnába, vagy zöldbe, vagy mint az esetedben kékbe hajlik.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166338) gab1ka válasza alphamooncam (#166337) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Lehet hogy így van, közvetlenül a VA paneles tv-m mellett van az IPS paneles monitorom, azon egyáltalán nem jelentkezik ez.Nem a konkrét feketéről van szó, hanem a szürke nagyon nagyon sötét árnyalatáról.Eleinte zavart a dolog majd hosszas olvasgatás után az AVS Forum kalibrációs témáiban kiderült, hogy ez a VA panelekben található LED háttérvilágítás velejárója.Egymás mellé téve feltűnő, önmagában annyira nem.Amúgy igazad lehet, mert régebben meg az IPS-en volt enyhe zöldesség ezen a téren.

(#166339) Dagidög válasza gab1ka (#166336) üzenetére


Dagidög
senior tag

Sajnos a filmre létrehozott profilomon nem tudom, hogy tesztelhetném, mivel az csak az MPC-HC-n belül működik (madVR-be töltött 3D LUT), Windows alatt egy másik ICC profil dolgozik, azon megnézhetem, csak írd meg, hogyan (akár privátban).

#166337 alphamooncam: Van tökéletes fekete, csak az agyunk az észlelt fényhatások és színek alapján korrigálja a teljes érzékelt képet. Ezért nem mindegy, hogy a házimozizós szobában milyen színűre és árnyalatúra fested a falat. A TV-nek tudnia kéne semleges feketét vagy sötétszürkét mutatnia, a pontosság miatt nem húzhat semmilyen színbe. A színezett hatásért a colorist felel a filmgyártás során - árnyékos, sötét részeket általában türkizbe húzzák.

[ Szerkesztve ]

(#166340) VoidXs válasza Dagidög (#166335) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmilyen hangchip nincs használatban, a HDMI teljesen szoftveres, és digitális hangot ad át, ami semmitől nem függ, mindig maximális minőségű. Az AVR-ben lesz belőle analóg, de ott akkor is átalakulna, ha RCA-n menne egy jó minőségű analóg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166341) Quetz válasza Dagidög (#166335) üzenetére


Quetz
őstag

A "csirke csip" csak akkor problémás, ha az pont a DA átalakításért felel. Amíg HDMI-n keresztül elküldött digitális bitfolyamról beszélünk, addig mindegy mi van mögötte, a hangot az elvégzett DSP műveletek fogják befolyásolni csak.

(#166342) Dagidög


Dagidög
senior tag

Úgy tudtam, hogy a hangkártya szerepe éppenhogy az erősítőnél jobb minőségben kínált DA átalakítás. Ha az erősítőben mindenképp lefolytatódik egyszer a DA konverzió, akkor miért vesznek itt sokan hangkártyát a PC-be? (HDMI nélküli erősítőket hagyjuk, ott érthető)

(#166343) Tamoo válasza Dagidög (#166342) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. a 4308 EXT IN bemeneten (amit én használtam hangkártyával) kikerüli a DAC-DSP részt ha jól értelmezek mindent. Nincs is hatással rá ilyenkor semmiféle beállítás, ezt tapasztaltam.

De pl. a Crown XLS amit használok annak nincs digit bemenete, de mégis minden esetben végez konverziót mert átmegy a jel DSP-n.

[ Szerkesztve ]

(#166344) Dorian válasza Dagidög (#166342) üzenetére


Dorian
félisten

Amelyikben szar minőségű a DA, abban a végfokok is azok lesznek, úgyh mindegy. (Inkább fordítva van, adott gyártó procija = AVR - végfokok.)
Sokan azért sztem nem vesznek hangkártyát, vagy ha igen, akkor külön végfok a cél, nem AVR.
A legtisztább, ha az EQ-t és ezzel együtt az adatállomány kitömörítését a PC végzi, majd ez digitálisan HDMI-n átmegy az AVR-be.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166345) alphamooncam válasza Dorian (#166344) üzenetére


alphamooncam
őstag

?

"A legtisztább, ha az EQ-t és ezzel együtt az adatállomány kitömörítését a PC végzi, majd ez digitálisan HDMI-n átmegy az AVR-be."

Le tudnád írni lépésről lépésre, hogy milyen formátumból, milyen másik formátum lesz, és mi, hova megy ?

Leginkább az érdekelne, hogy ilyen esetben hány alkalommal történik DA-AD alakítás ameddig a jel meg nem jelenik a hangszórón. :B

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166346) Dorian válasza alphamooncam (#166345) üzenetére


Dorian
félisten

Egy alkalommal: az AVR-ben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166347) alphamooncam válasza Dorian (#166346) üzenetére


alphamooncam
őstag

PC-ben az EQ-zás, milyen formátumban történik?
Esetleg egy linket tudnál dobni, ahol leírják? Köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166348) Dorian válasza alphamooncam (#166347) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem bővebben VoidXs-t kellene faggatnod, én csak automata-felhasználó vagyok.
Ő írt egy programot (Cavern), amivel egy kalibrált külső mikrofon segítségével lehet mérni a szobaakusztikát, majd automatikus korrekcióra (is) képes, meg beállítható egy csomó minden. Ennek az eredményét ki lehet exportálni, majd az EQ-Apo programot feltéve abba importálni. Az Eqapo rámászik a Win hangkimenetre, és a korrigált görbének megfelelően módosítva küldi tovább a kitömörített csatornánkénti digitális adatállományt a HDMI kimenetre.
Az utóbbi időben tele volt ezzel a témával a topik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166349) alphamooncam válasza Dorian (#166348) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Az Eqapo rámászik a Win hangkimenetre, és a korrigált görbének megfelelően módosítva küldi tovább a kitömörített csatornánkénti digitális adatállományt a HDMI kimenetre.
Az utóbbi időben tele volt ezzel a témával a topik."

Nem bosszantani akarlak, de olyan határozottan kijelentetted, hogy csak egy DA átalakítás történik hogy elhittem, hogy tudod.

Arról pl. egy szó sem esett, hogy a PC-ben milyen konvertálgatások mennek a háttérben, engem meg pont ez érdekelt volna...

Na mindegy, megvárom VoidXs Gurut, azt majd jól elmondja nekem/nekünk hogy a PC-ben milyen konvertálgatások történnek, ha történnek... ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166350) Dagidög válasza alphamooncam (#166349) üzenetére


Dagidög
senior tag

Dolby / DTS anyag dekódolása -> PCM -> korrekció alkalmazása -> korrekciózott PCM megérkezik az erősítőbe/végfokba -> DA átalakítás -> hangsugárzók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.