Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166051) VoidXs válasza Tamoo (#166046) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az egy rossz crossover, régi Cavern verziót használsz.

#166045python1: Itt a nagyon belépő modell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166052) Tamoo válasza Tamoo (#166046) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Még egy-két dolog a mostani mérésekről, hogy teljes legyen a kép illetve nehogy megszóljon valaki, hogy csak SPL-t rakok fel.

SZUB simítás nélkül



+ azoknak akik az utózengési időre gerjednek! Azért 80Hz-ig, mert fapaci azt írta addig kell vizsgálni. (Alatta ugrál felfelé, nem tagadom.)

#166051VoidXs: Ma szedtem le, okt.1 az exe.

[ Szerkesztve ]

(#166053) python1 válasza Quetz (#166050) üzenetére


python1
veterán

Figyu, Dorianál is bejött, nálam is, hangositók is igy választanak, vagyis kipróbálás, hosszú évek tapasztalatai alapján mondják ezeket, lehet Tool nem hangositott életében, fogalmam sincs, nem ismerem az ürgét. :D
Én hiszek mindenkinek, de mivel nálam is bejött a papirforma igy nem kell önigazolás, minek is.
Természetesen nem zárkózom el semmilyen nyilvános tesztelgetéstől, sőt sokat lehetne tanulni is egymástól.

(#166054) VoidXs válasza Tamoo (#166052) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ebben az esetben nem tökéletes a fázisa. Mit mutat rá a Cavern?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166055) Tamoo válasza VoidXs (#166054) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mit kell nézni?

(#166056) python1 válasza VoidXs (#166051) üzenetére


python1
veterán

Nadehát ez nem lehet jó! ;]
Aszongyák, hogy nem számit a nagy dmping, gondolom nem csak azért annyi amennyi.

(#166057) VoidXs válasza Tamoo (#166055) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez azt mutatja, hogy minden rendben, de az impulzusválaszon látszik, hogy tényleg ez-e a gond. IR-filter alatt pipáld be, hogy show impulse responses.

#166056: Persze, természetesen nem ezt kell eladni a hifilapokon, így nyilván semmit nem ér. ;]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166058) denesdr válasza python1 (#166045) üzenetére


denesdr
addikt

Ha már szóbajött a damping factor, a Hypex NC-MP modulok kimeneti impedanciája 1kHz alatt 1,5 milliOhm, ami 5333 DF-t jelent 8 Ohmon, 4 Ohmon ugye az érték feleződik és így tovább. Az NC400 erre rátesz még egy lapáttal a maga 13333 DF-ával (0,6 milliOhm). Aztán ezek az értékek a töredékükre tudnak visszaessni már csak a hangszórókábel hatására is.

(#166059) gab1ka válasza Tamoo (#166046) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az EQ-zott grafon mintha 3 vagy max 4kHz-nél már megindulna lefelé.Ez valami custom görbe? Vagy csak elnézek valamit? Engem zavar picit ahogy nálam néha odacsípnek a magasak, épp holnap állnék neki kísérletezgetni a High Rolloff 2 görbével a Denon app-al hátha az segít.

(#166060) Lite válasza ctrlaltdel13 (#166034) üzenetére


Lite
őstag

Én kíváncsi lennék, mert a damping-téma nagyon is fontos, autóhifiben megtanultam, hogy annak hiánya micsoda kihívás a minőségi hang előcsalogatása közben...

(#166061) VoidXs válasza gab1ka (#166059) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Room Curve-öt használ. Itt írtam róla ábrával.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166062) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#166034) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van toroidos D osztály is, ahol nem a teljes erősítő kapcsolóüzemű, hanem csak a betáp. Az ár/érték arányuk kimagasló.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166063) python1 válasza denesdr (#166058) üzenetére


python1
veterán

Igen pontosan a kábel keresztmetszete is rengeteg dampingot vesz el, ha nem elég a keresztmetszete, viszont 1kHz- nél sok értelme nincs nézni a damping faktort, az a szubnál lényegesebb.
De mint irtam a kapcsitápok nem tudják torelálni olyan mértékben a viszajutó áramot amit a hangszóró mágnese kreál, mint egy toroid felépitésű, de lehetnek kivételek.

VoidXs
Na, valami hasonlóra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#166064) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani valami nagy nagyon olcsó sztereó erősítőt.
Sehol sem találok olyat amin van optikai bemenet.
Kizárólag a tv hez lenne zajkeltő.

(#166065) #26944512 válasza Flash82 (#166064) üzenetére


#26944512
törölt tag

De mit jelent az, hogy olcsó?
Aki havi 100 millió forintot keres, annak az 5 millió ft-os erősítő olcsónak számít.
Illetve új érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#166066) denesdr


denesdr
addikt

Az "1kHz alatt" azt jelenti itt, hogy a frekvenciaspektrumban alatta, pl 20-1000Hz. Valamiért így adták meg.

(#166067) python1 válasza denesdr (#166066) üzenetére


python1
veterán

Lehet, hogy tényleg nem kell nagy jelentőséget nyilvánitani ennek a dolognak, de én eléggé sok összefüggést látok, ha nem is annyira damping részében inkább a tápellátást illetően, de ezt mindig is hangoztattam.
Lehet beleugrok egy jó crown digitális végfokba, csak a teszt erejéig is.

[ Szerkesztve ]

(#166068) python1 válasza Lite (#166060) üzenetére


python1
veterán

Akkor ismerős a téma neked, mekkora hangsúly van a kocsiban a szubok hajtásán, akksi, kondik, karomnyi kábelek, nem kis feszkó, tápolás kell egy igazi komoly rendszer kiépítéséhez. Nem hinném, hogy ismeretlen lenne számodra, ha pl kevés ampert adunk a rendszernek, villogó műszerfal, világítás, csattogó basszus stb.

(#166069) Ear001 válasza python1 (#166068) üzenetére


Ear001
addikt

Na igen, de autóban max 14 volttal dolgozunk, ott az amperekből kell teljesítményt varázsolni, azért kell kis veszteségű tápkábel, combos és gyors akksi, meg jó generátor. Az otthoni hifiben egész más a felállas.

(#166070) python1 válasza Ear001 (#166069) üzenetére


python1
veterán

Teljesen igazad van, ha a hifire hivatkozunk.
De itt most a PA-s vonal, abból is a szub hajtásáról van szó , amiket itt kW -ban mérnek. De ha már a hifinél járunk a hifire használt végfokom 50kg 3kW_nyi toroiddal, cserébe 1ohmig atom stabil, nincs az a hangszóró ami megfingatná, de nem is hallottam kisebb teljesítményben jobb hangot.
Ugye 1ohm -on 2x600w-os(1200W) teljesítményéről beszélünk esetemben, ezért vannak a nagy számok, mielőtt valaki belekötne.

[ Szerkesztve ]

(#166071) -KP- válasza python1 (#166053) üzenetére


-KP-
addikt

Floyd Toole a JBL Harman Internation fejlesztési részlegének a vezetője volt kb 20 évig. Akik gyakorlatilag többet költöttek fejlesztésre, meg vaktesztelésre, mint az audio ipar kompletten. Végül is ki a franc ő, majd Python megmondja a tutit. ;]

(#166072) python1 válasza -KP- (#166071) üzenetére


python1
veterán

Komoly káder lehet. :DDD
Gondoltam, hogy valami neves faszi, olvastam tőle 1-2 dolgot, de annyira nem spanom. :DDD
Viszont van hangosítós cimbi, aki gyakorlatból tolja a frankót, én csak leírtam a tapasztalatokat, nem kell belőle okosságot levonni. Ha valaki esküszik a 3kg -os d erősítőre szub hajtására tegye, talán az én véleményem is változik a témában.

[ Szerkesztve ]

(#166073) -KP- válasza python1 (#166029) üzenetére


-KP-
addikt

Bocs, de ez egy tipikus nesze semmi fogd meg jól hozzászólás, amivel szépen bele lehet vinni másokat az erdőbe és felesleges pénzköltésbe és elbizonytalanítani a bizonytalanokat. Az még nem tűnt fel, hogy szinte az összes szuberősítő d osztályú és kapcsiüzemű táppal? Pár kivétel biztosan akad, de egyre kevesebb. Arra is kíváncsi lennék, hogy használtál-e már szuberősítőként behringert vagy akármilyen crown-t, vagy te is csak képről láttad eddig?

(#166074) python1 válasza -KP- (#166073) üzenetére


python1
veterán

Egyszer lehet meglépem, eddig hallgattam nálam okosabbakra, bejött, de ahogy telik az idő jöhet új technika is, ami megváltoztatja az egész ismereteimet.
Amúgy konkrétan hallottam mindkettő felállást, nem saját rendszerben, le is írtam.
Tényleg csak képről ismerem a crown, behringer digitális cuccait. :)

[ Szerkesztve ]

(#166075) rudi77 válasza Tamoo (#166052) üzenetére


rudi77
tag

@Tamoo

100hz-nél biztos fázisba vannak a hangszóróid?

(#166076) Ear001 válasza python1 (#166070) üzenetére


Ear001
addikt

Tessék, itt van egy erősítő, ami 1920 wattot ad le fél ohmon, mert ott is stabil, nincs az a hangszóró, ami megfingatná, az egyik legjobb hangú erősítő, amivel valaha találkoztam, azt az egész 5 kiló, mindezt AB osztályban. Íme a Chronic HCA 22. Nem értem, a damping faktor, meg a szub hajtási képesség hogy függ attól hogy valamit hifinek vagy PA-nak cimkézünk, otthoni vagy autóhifi?

(#166077) python1 válasza Ear001 (#166076) üzenetére


python1
veterán

Mekkora A kell hozzá, milyen akkupark, kondenzátor hegyekkel, itt most amiről szó volt a tápolás, ami a te példából nem derül ki,hogy milyen ennek az erősítőnek a tápolási igénye. Gondolom nem 55Ah -s akksiról kapja a delejt? :DDD
Leírtam a teljesítményt, amit mozgatni kell a tápolásnak, hifiben nem találkozol szemben ekkora teljesítmény igénnyel, természetesen vannak kivételek.
De mivel PA vonalról beszéltem, miért nem keresnek meg profi hangosítókat, akik tudnak tanácsot adni, de azt is borítékolom, hogy nem a crown alsó feléből ajánlanának, amiket itt is sokan hasunálnak.

[ Szerkesztve ]

(#166078) -KP- válasza python1 (#166077) üzenetére


-KP-
addikt

Miért releváns a profi hangosító itt? Nem Sziget fesztivált akarunk hangosítani a 20 négyzeméteres szobánkban.

(#166079) Tamoo válasza rudi77 (#166075) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ott van egy hiba a váltásnál, nem kérdés. Jobb front mellett van a szub, annyit lehet belőle jellemzően kihozni, hogy ott eltűnik. De csak a jobb frontnál, balnál még mindig marad. Surroundoknál jellemzően még nagyobb. Amikor hozzáfogtam borzasztó sok időt elcsesztem vele mert próbáltam tökéletesre kihozni. Állítgattam manuálisan utánaméregetve, REW alignment tool-al is és tologatni, de igazából nem lett jobb. Viszont ebből nem hallani gyakorlatilag semmit, úgyhogy elengedtem a dolgot. Meg láttam másokét is és már nincsenek illúzióim, sehol sem tökéletes és fölösleges is arra törekedni mert úgysem lesz az.

ctrlaltdel13 és exception hallották egyébként, kérdezd meg őket mennyire volt baj a szub illesztésével. :D

#166057 VoidXs: Erről amúgy beszéltünk már márciusban is és akkor is átküldtem az IR-t. Először LPF HPF-el volt megcsinálva APO-ban a crossover, akkor sokkal több fázishiba volt (és az AVR crossoverét használva is), a meredek grafikus EQ-s megoldással redukálódott ennyire, jobb nem lett sehogy. De nem zavar a dolog mert fülre jó így.

[ Szerkesztve ]

(#166080) python1 válasza -KP- (#166078) üzenetére


python1
veterán

Há ménem. :D
Na most engem is elbizonytalanítottatok. :DDD
Csak sokan használnak vagy használnánk szinte koncerttel megegyező drivereket, gondolok itt tudjuk mikre, vagyis szubokra.
Na végszónak, mindenki használjon passzív szub hajtására amit akar, vagy amit a pénztárcája elbír, ne vegye készpénznek amiket felvetettem.
Talán így a leghelyesebb, de mint itt is érvényes, az örök megállapítás, hallgatózni! 

[ Szerkesztve ]

(#166081) Lite válasza python1 (#166068) üzenetére


Lite
őstag

Ismerős, bizony. El sem hittem, hogy ide tényleg ilyen vastag, tiszta réz kábelek kellenek, meg biztosíték mindenhova... Mondjuk, nekem szerencsére sosem volt gondom ezzel, mert nagy dízel vasba építettem az SQ rendszert, 125A generátor és 80A-nél elszállnak a biztosítékok, sőt, az erősítőknek külön-külön is vannak, azok 40-50A, bát zenénél sosem volt több 30A-nál.
És a damping a monoblokknál játszott, a szubnál azért lehetett érzékelni, mit tud az erő...

(#166082) Tamoo válasza Tamoo (#166079) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekiestem megint. :D Máskor valóban nem sikerült valamiért ezt rendbetennem, de most megoldódott.... rudi77 3ms-ot kellett korrigálnom. :C

[ Szerkesztve ]

(#166083) rudi77 válasza Tamoo (#166082) üzenetére


rudi77
tag

Egyértelmű volt számomra hogy a fázis problémád van. Csak azt nem értem hogy Cavern ezt nem tudta megcsinálni. Modjuk hibázik audyssey ,dirac és az arc is! Néha manuál kell korrigálni.Lényeg hogy összejött neked! :D

[ Szerkesztve ]

(#166084) Tamoo válasza rudi77 (#166083) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyértelműnek nekem is egyértelmű volt, csak máskor hiába kezdtem el manuálisan hozzányúlni nem lett jobb, max rosszabb, így tegnap nem is foglalkoztam már ezzel. Most elkezdtem manuálisan 1-2-3-4-5ms-el és szépen visszahúzta.
Egyik program sem tökéletes.
De pl. most abba is belefutottam hogy hoppá baromi csúnya lett 1kHz-nél a tegnapihoz képest. Jaaa ... nem vettem le a kanapé fejtámláját. :D Szóval ilyenek is számítanak a grafikonon.

[ Szerkesztve ]

(#166085) Quetz válasza python1 (#166067) üzenetére


Quetz
őstag

Ha nem lenne járvány, akkor mondanám, hogy kikapom a Crown-t a rackból, csak mond mikor vigyem. :)
A vizuális tesztelésen túl is lehetne menni, mondjuk impulzus respons méréssel. Ha minden igaz, akkor ki lehet ablakozni a visszaverődéseket, hogy a mélynyomó tényleges válaszidejét lássuk.

Tápellátás tekintetében van SMPS meg toroid is. A világ egyik legjobb mélynyomóit a JTR gyártja, ők pl. speakerpower végfokot használnak. Az SP2-12000 így néz ki:

6000W@2ohm per ch both driven, a plate verzió ugyanez csak 1 csatornán

SP1-6000:

(#166086) VoidXs válasza rudi77 (#166083) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos mindkét módszer a Cavern-ben valamilyen szinten elvi hibás. A biquad (hagyományos, minden AVR-ben használt) módszer ront a fázison, míg a Cavern crossover olyan szűk tartományban dolgozik, hogy nem lesz érvényes a teljes szobára. A kommented alapján kitaláltam egy újfajta Crossovert, ami a kettő előnyeit keresztezi (kis esés, fázishelyes), pár óra, és beépítem a Cavern-be :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166087) python1 válasza Quetz (#166085) üzenetére


python1
veterán

Símán benne lennék 1 tesztben, bár nálam még romokban minden, meg nincs is most akkora szubom, hogy ezt le is ellenőrizzük, bár impulzus mérést lehetne éppen csinálni.
Visszatérünk még erre a témára, most nálam is fejlesztések vannak kilátásba helyezve.

(#166088) VoidXs válasza VoidXs (#166086) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kész, kint a Cavern 1.4 R1.5, synthetic biquad-nak hívom az új crossovert. Ugyanazt csinálja, mint a hagyományos biquad (akárcsak egy AVR), de egyáltalán nem nyúl a fázisokhoz. Ehhez egyszerűen grafikus EQ-ként rajzolja fel, amiből majd az Equalizer APO-ban hibrid konvolúció lesz. Ha ezzel is látszik a beszakadás, az már garantáltan késleltetési probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166089) Tamoo válasza VoidXs (#166088) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Én most bevallom kicsit kiégtem, meg tetszik is az eredmény, így leghamarabb max ünnepek környékén veszem elő újra a mikrofont. :D

[ Szerkesztve ]

(#166090) Khaosz55 válasza -KP- (#166078) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én már egyre jobban hajlok a Behringer NX6000D felé, gyakorlatilag elég erős végfok és DSP is van benne. Megnéztem a pogiját miket lehet állítani. Azt gondolom mindenre is elég. Mint egy PC.

(#166091) VoidXs válasza Khaosz55 (#166090) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól a 8 PEQ nagyon-nagyon messze van, de a pontossága megfelelő alapvető korrekcióhoz. Itt szedtem össze, hogy áll a piaci szereplőkhöz képest a tudása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166092) Khaosz55 válasza VoidXs (#166091) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gondoltam nem pro, de ultihoz elég lesz szerintem, mármint amit a külföldi fórumokon olvasok ott azt írják elégséges. Főleg ha azt nézem 160k az ára egy mini dspHD meg 110k körül van és akkor még hol van az erősítő.

(#166093) I'am Dony válasza Khaosz55 (#166092) üzenetére


I'am Dony
őstag

Csak a subhoz miért nem elég a sima miniDSP 2x4, ami 100 Eur?

(#166094) VoidXs válasza Khaosz55 (#166092) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Subra sokszor megfelelő szokott lenni a PEQ is. Nincs más csatorna, ami miatt a fázis túl nagy probléma lenne, illetve amúgy sem létezik hardver, ami elég sok együtthatós FIR-t tudna (de ez változni fog, pont most írok róla tanulmányt) egy nagyon részletes sub EQ-hoz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166095) python1 válasza I'am Dony (#166093) üzenetére


python1
veterán

Elég hozzá, és akár 4db -ot is lehet vele dsp-zni, teljesen jól összesímítja őket.
Nem sok alternatívája van neki ha több szubot akarunk egyszerre dsp-zni.

[ Szerkesztve ]

(#166096) -KP- válasza I'am Dony (#166093) üzenetére


-KP-
addikt

A sima minidsp csak rca-t tud. Ráadásul a chip is gyenge benne és csak viszonylag kis értékű késleltetést tudsz csak beállítani vele. Ezért szokták inkább inkább a hd-t ajánlani. Legalábbis ezt szokták mondani. Én magam nem próbáltam még egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#166097) Tamoo válasza python1 (#166095) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Max a 7ms késleltetés lehet kevés bizonyos esetekben, leginkább több szub összehangolása esetén. Vagy ha a rá kötött erősítőnek/szubnak kevés az 1V alatti jelszint amit tud.
A HD több késleltetést is tud és magasabb a jelszintje is, plusz erősebb a DSP. Cserébe sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#166098) python1 válasza Tamoo (#166097) üzenetére


python1
veterán

Eddig ez sehol nem volt probléma, van egy fóruma neki, ha valakit érdekel olvasgathatja.
Van vele meló, de szépen dolgozik nálam is, biztos jobb lenne a HD valamivel, egyelőre nem látok negatívumot benne.

[ Szerkesztve ]

(#166099) Tamoo válasza python1 (#166098) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha az említettek bármelyike is fennáll, akkor bizony probléma és nagyon sokan emiatt veszik a HD-t. Amikor külföldi fórumon érdeklődtem hogy milyen erősítőt és milyen DSP-t vegyek, ott nekem is a HD-t ajánlották a Crown mellé.
Jó a sima is, csak nem minden esetben és nem mindenhová.

[ Szerkesztve ]

(#166100) Khaosz55 válasza -KP- (#166096) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen alapból HD-t néztem, a nagyobb késleltetés miatt ha szükséges. Viszont még így is olcsóbb mint egy minidsp+ 2db crown audio 1502.
Szóval ez két megoldás lebeg előttem.
Behringer NX6000D vagy Mini dsp sima vagy HD és 2 db 1502, de ez így vagy úgy is sokkal drágább. Igaz nem a pénz az elsődleges szempont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.