Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166201) Csabroncka válasza BBéci (#166200) üzenetére


Csabroncka
addikt

pedig mostanság nem is be hanem kirendelik szegényeket...

"in medias res"

(#166202) zapco1269


zapco1269
tag

Van tapasztalata itt valakinek MARANTZ AV8802A és a AV8805 közötti hangminőség különbségről?

(#166203) denesdr válasza gyurmics (#166199) üzenetére


denesdr
addikt

Nem tudom megmondani, hogy mekkora teljesítményű hangfal kellene az erősítődhöz, ez bonyolultabb annál minthogy a Wattszámokat illesztgetjük. Nézz utána, hogy az erősítődhöz milyen impedanciájú dobozokat ajánl a gyártó. Régebbi vagy kisebb, olcsóbb AVR-eknél sokszor előfordul, hogy a 4 Ohmos dobozok egyáltalán nem ajánlottak, lehet, hogy nálad is ilyesmi gond (is) van. De a kezdő házimozis topikban valószínűleg több segítséget fogsz kapni mint itt.

(#166204) spiky03 válasza spiky03 (#166195) üzenetére


spiky03
veterán

Nézegettem most ezeket a HDMI switcheket/elosztókat.
link

link

link

link

link

Sajnos a Euronicsban nem volt, esetleg még a Bauhausban tudom megnézni, vagy az Auchanban. :D ezek vannak hozzám közel.

Nem tudom melyik lehet jó.:F
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166205) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Úton van egy miniDSP-t az Umik-1-el, ehhez kérnék segítséget tőletek.
A jelenlegi subkábel (Oehlbach NF214) 5 m. hosszú, érdemes ezt elvágatni és pl. Kácsáéknál szereltetni rá végeket vagy felejtsem el. Max 1 m. hosszban van hasonló szintű más kábel ami nem aranyár? Az AVR és a sub közé menne ugye a DSP.

(#166206) VoidXs válasza I'am Dony (#166205) üzenetére


VoidXs
nagyúr

MiniDSP-hez inkább patch kábelt használj (tízesével adnak 10-20 centis darabokat), és akkor nem kell változtatni a jelenlegi felálláson. A DSP-nek a környezet teljesen mindegy, nyugodtan bevághatod a kábelek közé is, sokan csinálják ezt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166207) I'am Dony válasza VoidXs (#166206) üzenetére


I'am Dony
őstag

Még sosem csináltam, nagyon nem is tetszik, hogy őszinte legyek, bár tudom hogy nem beszélsz félre.. :DD Te hogy csinálnád? Hány darabot kellene összesodorni egy szálnak?

(#166208) VoidXs válasza I'am Dony (#166207) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a stúdiós patch kábelekre gondolok, csak ez a neve minden ultrarövid kábelnek, ha nagy csomagban osztogatják. :D Vegyél simán 10-20 centis RCA-kat (úgy a zajszint közel 0 marad), adj neki még egy USB-t is tápnak, aztán tedd bárhova, ahol elfér, nem lesz belőle gond. Én is csak beszórnám a kábelrengetegbe a polcom mögött, ennek mindegy.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166209) I'am Dony válasza VoidXs (#166208) üzenetére


I'am Dony
őstag

köszi

(#166210) python1 válasza VoidXs (#166208) üzenetére


python1
veterán

Nekem is 10cm-es kábelek vannak hozzá.

(#166211) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok
marantz sr 6015 vagy esetleg a denon x3700H
jelenleg marantz sr 6011-em van .
Van valakinek személyes tapasztalata ?
most néztem videot youtubon , ott denonnál hdmi hibákról irnak

[ Szerkesztve ]

(#166212) fecke78 válasza fecke78 (#166211) üzenetére


fecke78
senior tag

Denon hibája :https://www.youtube.com/watch?v=9UX-1dycRx8

(#166213) ravasz21


ravasz21
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy NAD T 758 V3 házimozi erősítő. Abban kérem a segítségeteket, hogy ha van valakinek hasonló készüléke és használ hozzá a frontokra helyezett atmos hangfalakat, akkor azokat a speaker setup menűben hogy kell beállítani és engedélyezni.

(#166214) mp54


mp54
senior tag

Filmajánló, ha valakit eddig elkerült volna:
An american crime/Bűnök; 2007.
Kemény és sajnos valós történet...
Ne alvás előtt nézzétek... :(((

(#166215) BBéci válasza ravasz21 (#166213) üzenetére


BBéci
titán

Felejtsd el a frontsugárzókra helyezett Atmos hangdobozokat, pénzkidobás!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166216) mpo válasza ravasz21 (#166213) üzenetére


mpo
veterán

Keress rá a leírásban: height1/height2

Ha érted, akkor már elavult.

(#166217) ravasz21


ravasz21
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Közben megoldottam!

(#166218) ravasz21 válasza BBéci (#166215) üzenetére


ravasz21
csendes tag

Miért?? Megindokolnád?

(#166219) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

van egy dedikált hazimozis szobám. Picike, de nekem megfelelő, sötét falak, akkusztikai panelek megvannak. Itt vetítek egy Epson 9400as projektorral 100"as vászonra.
Az AVR egy Denon avrx-2000, belépő darab, nem is mai.
Szerintem az Audyssey egész jól teszi itt a dolgát (bár lehet itt a haladóban ez szentségtörés, ezt nem tudom :) ).
Projival tudom hogy hdr-re sok esély nincs, nem is igazán hiányzik (persze, sosem láttam még). Viszont 4k-s tartalmat már kipróbálnék (tudom higy nem igazi 4k projektor) illetve úgy tudom megfelelő forrással a projektorba épített színszűrővel kicsit lehet tágítani a színteret rec709-hez képest.
Viszont ilyesmit a mostani erősítőm biztosan nem tud (sem atmost), és előbb utóbb szeretnék frissíteni, és akkor már legyen valami fejlődés.

A kérdésem az volna merre volna innen a felfele, mármint ésszerű szintig. Denon újabb, magasabb modelljeit érdemes nézegetni, vagy ha az ember kicsit komolyabbat szeretne, akkor ez a név felejtős? Ha igen akkor viszont mi?
Elég ha esetleg pár nevet bedobtok, aztán elkezdenék olvasgatni, kutakodni, és eldönteni nekem mi éri meg. Hallottam pl olyat is, hogy szoba korrekcióban az Audyssey elég belépő szint, nem tudom igaz-e

köszi szépen!

(#166220) Dudee


Dudee
senior tag

elírtam, avr-x1000, nem 2000, de talán mindegy (5.1 vs 7.1)

(#166221) BBéci válasza ravasz21 (#166218) üzenetére


BBéci
titán

A semminél alig több, amit hozzátesz a hangzáshoz. Tapasztalatból mondom, méghozzá meglehetősen drága rendszerekben próbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166222) gab1ka válasza Dudee (#166219) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A mostani erősítődben lévő Audyssey az "csak" XT, az valóban elég belépő, kb semmit nem is csinál igazán, 16 filterrel nem is lehet.A 3000-es Denonoktól már XT32 van, amit jelentősen jobbnak tartanak. Az újabb 4000-es (4200,4400) szériából 250 körül lehet látni sokszor használtakat, ehhez képest már nincs is olyan messze egy NAD 758 285-310ezerért Dirac-al.

(#166223) VoidXs válasza Dudee (#166219) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legjobb, valószínűleg ingyen megoldható dolog, ha a számítógépedet befogod lejátszónak. A legmagasabb szintű kalibrálást (mind képre és hangra) és képminőséget ugyanis a PC jelenti. Egy madVR már alapból minőségben skálázza fel a Full HD anyagok valójában 540p színinformációját, illetve a 4K-ból igazán minőségi 4:4:4 (minden pixelt kihasználó) képet kreál, amire házimozis lejátszók már olyan szinten alkalmatlanok, hogy nincs is bennük erre opció. Majdnem azt a szintet éred el vele, mintha 4K projektorod lenne, sokszor nem is tudják megmondani a különbséget egy ilyen Full HD és a 4K közt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166224) python1 válasza VoidXs (#166223) üzenetére


python1
veterán

Jó, hogy te mondtad ki, most jön a savzuhany. :DDD

(#166225) VoidXs válasza python1 (#166224) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csinálják, a tényekkel eddig se tudtak mit kezdeni, csak hogy nem hisznek a műszereknek, fizikának, vagy a konkrét algoritmusok és hardverek kielemzésének, de az nem érv, hogy "nem hiszem el, szóval nincs így". :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166226) Dudee válasza VoidXs (#166223) üzenetére


Dudee
senior tag

Ezzel sztem nem is vitaktkoznék. Úgyértem többször találkoztam már ezzel a véleménnyel, és vszínű igazuk is van.
Azonban sajnos az utóbbi időben úgy alakultak a dolgaim, hogy nem igazán jut idő és prioritás arra, hogy ilyenekbe elmerüljek. Azaz hajszolom a melót, cserébe jobban szeretem a kész megoldásokat, ahol nincs bütykölés. Este leülök, lemez be a lejátszóba és menjen. Mindez persze ha lehet jó minőségben.
Tehát tisztában vagyok azzal, hogy ha nem megyek el pc lejátszós irányba, akkor
- vagy nem hozom ki a cuccból a maximumot
- vagy jóval drágábban
:)

mindazonáltal most jó lenne majd egy avr update, ez talán amúgy is kellene ha pc a source ha nem.
jaigen, keretet nem mondtam, de 3-400 körül jó volna megállni, mert még a hangsugárzókra is ráfér majd egy update egyszer.

szóval nad - Dirac? Utánanézek, köszi!
(Vki egyszer az Anthem-et promózta nekem nagyon, de azt hiszem már más árcédula)

[ Szerkesztve ]

(#166227) VoidXs válasza Dudee (#166226) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sokan mondják, hogy félni kell tőle, de nem. A gyári beállítás is bőven házimozis hardver feletti élményt nyújt, csak egy MPC-HC-t kell telepíteni, ami egy fél perces dolog. Az egyetlen dolog, amit buksz, az a Blu-ray menü, de az amúgy sem a filmélmény része.

A NAD és az Anthem is előrelépés lenne neked, már csak amiatt, hogy az Audyssey-nél sokkal jobb megoldásaik vannak, és a hangminőség több, mint felét a szobakorrekció adja.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166228) alphamooncam válasza Dudee (#166226) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na! Akkor legyen ilyen is...

Írtad, hogy van pár akusztikai panelod, affinitásod stb. stb.

Biztos kell bármilyen szoftveres szobakorrekció?!
Próbáltad már nélküle?!

Hangsugárzók távolságait, és hangnyomás szinteket kéne szintbe hozni a szokásos hangerőn. Nálam ennyi van és jó.

Esetleg egy homlokegyenest másik irány? Csak mert írtad, hogy hangsugárzó update is várható...

Nekem öt egyforma stúdió monitorom van, így nincs gond a homogenitással 18nm-en és elviselhetetlen szintű hangnyomásra képesek ( JBL LSR305-sök 5x127wattot képesek folyamatosan felvenni a hálózatból ). Mélynyomó tetszőleges, nekem JBL LSR 310.-es van.

"Erősítő", processzor Denon DN-700 AV. Kábelezés XLR - nem szed fel zajokat a hosszú drót. A leghosszabb több talán 15méteres.

Szóval van pár jelentős előnye ennek az összeállításnak a hagyományos rendszerekhez képest, de nem akarlak rábeszélni, csak megemlítettem, hogy ilyen is van.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166229) Hohocali válasza VoidXs (#166223) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ezt a szöveget az AudioQuest marketingesei is megirigyelnék! Hiába no, fejlődsz te is szépen.. :D
Azért a korlátait is oda kéne írni, max. 7 csatorna, nincs atmos. Szubból is csak egyet tud kezelni, többhöz már külső eszközt kell igénybevenni. Vannak bőven problémák PC oldalon is, csak te ezen könnyebben túlteszed magad, mert ezzel foglalkozó programozó vagy. Pl. SVP-t probáltam használni, első pofon már az első filmnél meg is jött: HDR-t el lehet felejteni (elfelejtettem én is az SVP-t).. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#166230) python1 válasza Dudee (#166226) üzenetére


python1
veterán

Én Anthemet bátran tudom ajánlani, erős a végfokozata, bemérő rendszere is nagyon impozáns, és sok paraméter állítható szabadon, bár ehhez is kell PC.
Szóval 1 szavazat az Anthemre.

(#166231) VoidXs válasza Hohocali (#166229) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az AQ-val csak úgy mehetsz hatékonyan szembe, ha a teljesen másik végletet (vagyis a gondolkodást) hirdeted. A max. 8 csatorna jogos, de ez lehet akár 5.3 is, vagy aktív/passzív mátrixozással tudsz maximum 20 csatornát kezelni, nekem is ilyen módon vannak bekötve a crossover subok - bár elismerem, ez haladó terület, de abban a topikban vagyunk. 7.1 esetében az az egy LFE csatorna is sokkal több, mint amit a legtöbb AVR ér. Vetettem össze már Dirac-ot a Storm Audio processzorában PC-vel, esélye nem volt a Stormnak labdába rúgni.

Atmos bitstream van, ha épp nem 7.1 a műsor, akkor van visszaugrás az AVR korrekciójához ezen a módon, teljesen automatikusan, tehát hátrány nem ér, csak 7.1-nél és alatta előny. Nálam az SVP működik HDR-rel gond nélkül, semmit nem kellett átállítanom. Annyi a trükk, hogy nem az újat használom, ami tele van reklámmal, hanem a régi, teljesen ingyenes darabot, amihez ha kell telepítő, szívesen átküldöm (az SVP már nem hostolja, pedig egy ideig tették).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166232) ctrlaltdel13 válasza Hohocali (#166229) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mindennek van korláta.
Aki 5.2 -ig tervez csak annak én melegen ajánlom a pc-s processzálást végfokkal.
Annak árából olyan hangot és teljesítményt nem kapsz, semmilyen avr, vagy proci végfok párostól.

(#166233) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#166232) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos az Atmos processzálásának hiánya hatalmas hátrány, és ezt meg is értem, hogy sokaknak nem szimpatikus. Nagyon sokan dolgozunk rajt, hogy ez ne így legyen. Emellett viszont ott a tökéletes kép és hibátlan 7.1, amiről emiatt még nem érdemes lemondani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166234) python1 válasza VoidXs (#166233) üzenetére


python1
veterán

Sokan a sztereót nem képesek kimaxolni, nemhogy az 5.1-et, atmosról már nem is beszélve. :DDD

(#166235) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166232) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha az anyagi oldala nem számítana én akkor sem állnék már vissza semmilyen avr-re szerintem. Szerencsére az atmos nem érdekel.
Persze megértem azokat is akiktől távol áll a pc.

[ Szerkesztve ]

(#166236) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#166235) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pc minden háztartásba van, és ezidáig nekem ezzel konfiggal kevesebb a szívás (0), mint a külön dedikált eszközökkel.

(#166237) python1


python1
veterán

Pedig ti is értetlenül álltatok az elején hozzá, aztán meg átálltatok a sötét oldalra. :D
PC-t a népnek! :DDD

(#166238) Tamoo válasza python1 (#166237) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Te mit is használsz most? ;] Anthemet?

(#166239) -KP- válasza VoidXs (#166233) üzenetére


-KP-
addikt

Amíg nem lesz atmos licensz windowsra addig gondolom, nincs mit tenni. Márpedig nagyon réteg igény,úgyhogy gondolom nem lesz. A másik probléma, hogy két hangkártya kellene analógban, egy darab 7.1 nem elég. Ez megint nem tűnik egyszerűen kivitelezhetőnek. Én pesszimista vagyok, hogy valaha is lehet atmost processzálni pc-n.

[ Szerkesztve ]

(#166240) ctrlaltdel13 válasza python1 (#166237) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Minden nézőpont kérdése, én másképp látom.

(#166241) python1 válasza Tamoo (#166238) üzenetére


python1
veterán

Mindent is. :DDD
PC-Anthem-minidsp-és megy tovább a hang egy rakat végfokon, majd a drótok végére pár hangszóró van lógatva, azt hadszóljon. :D
Nem mondom,hogy jó,de f@sz@. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166242) Hohocali válasza VoidXs (#166231) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Az SVP telepítő érdekel, ha "natív" HDR-t küld ki a TV fele (tehát a TV HDR-be kapcsol). Úgy nekem is megy, hogy a PC-n lekonvertálódik SDR-be, és úgy továbbküldve. Számomra valahogy a "natív" megoldás egy tisztább, szárazabb érzés.. :) Ha megy a "natív", akkor megköszönöm, ha átküldöd. :R

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#166243) VoidXs válasza -KP- (#166239) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A két hangkártya egyidejű használatára már van megoldás, és a 4 Atmos verzió közül a kodekesek már egyet vissza tudtak fejteni, egy másik pedig nyilvános. A többiből a header valamennyire ismert, konkrét mintát egyikből sem szedtek ki. Én a kevésbé szürke zónában dolgozom, PC-s MIMO-t és egy teljes proci utáni procit fejlesztve. Ezek a kevésbé olcsó, de teljesen legális megoldások.

Hohocali: küldöm.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166244) python1 válasza VoidXs (#166243) üzenetére


python1
veterán

Valami spéci program kell a két hangkártyához, vagy hogyan lehet összehozni, mintha MPC-kezelne kettőt, de oda kodek nincsen, mondjuk rendszerszinten volna érdemes, vagy járható út.

[ Szerkesztve ]

(#166245) VoidXs válasza python1 (#166244) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha csak multi-subot vagy pl. több surroundot (pl. mátrixos 14.2-t) akarsz, akkor Voicemeeter, és onnantól EQ APO-ban már könnyű dolgod van. A teljesen diszkrét kezelés már csak lejátszóból érhető el, erre vannak pl. Unity pluginek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166246) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#166236) üzenetére


Dorian
félisten

Azèrt ez ìgy nem igaz. Nálam vagy 15 èvig csak csak laptop volt itthon. Ès ilyen cèlra amùgy is egy külön gèp kell, ami mèg jòl is nèz ki, hangtalan is, elvègre a nappali "közepèn" van a helye.
Ès ha madvr-t is akarnèk, cserèlhetnèm le a PC-t, mert kevès hozzá a teljesìtmènye.
Ès nekem pl. direkt lejátszòkal sosem volt semmi gondom, ellenben a PC...
De az a helyzet, hogy ìgy is megèri a jobb hang ès kèp miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166247) Cseneles válasza Dorian (#166246) üzenetére


Cseneles
őstag

Pontosabban venned kellene bele egy nagy teljesitmenyu hybrid hutesu vga kartyat h hangtalan is legyen. Jelen arak mellett ez felemeszthet tovabbi 100-130000ft osszeget ami erre a celra megfelel.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#166248) Dorian válasza Cseneles (#166247) üzenetére


Dorian
félisten

A táp sem elég hozzá valszeg. 2x 6-7A-es analóg táp van benne, de ez az összes fogyasztóra.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166249) VoidXs válasza Cseneles (#166247) üzenetére


VoidXs
nagyúr

2020 van, megúszod APU-ból. Gyári hűtővel 3-4 méterről már akkor se hallani, ha mindent kikapcsolsz és keresed a hangját. Egy teljes középkategóriás HTPC megvan 60-70000 alatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166250) rudi77 válasza VoidXs (#166249) üzenetére


rudi77
tag

Ha HTPC-re adnám a fejem újból akkor olyan konfigot raknák össze amivel a madvr-e elég legyen.Ezt APU-val nem megoldható.De lehet hogy tévedek két éve nem htpc-ek.
Szóval összeraknák egy jó gépet amin madvr tökéletes menne.Ez kb 200eft.Az öröm meglenne de ott van még az a fránya atmos. Miért is kínlódjak HTPC-vel mikor egy 120.000eft-os Zidoo-tól mindent megkapok. De ha az atmos megoldódna valahogy akkor biztos hogy a HTPC-t választanám. Mivel megspórolnák egy proci árát. Igy már más lenne a helyzet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.