Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165951) VoidXs válasza gab1ka (#165942) üzenetére


VoidXs
nagyúr

PC-n azért nem szabad 0 dB fölé menni, mert a maximum, amit kienged a rendszer, az 0, ez jelenti a maximális analóg jelet, vagy a legnagyobb értéket digitális kábeleken. Az AVR-en belül már a, végfok maximuma számít, amit ha megütsz, már a táp fogja vissza, szóval alacsony hangerőn nincs gond.

165950: Nem tudom, mihez van kötve (talán Red előfizetéshez vagy apphoz), de 5.1-es hangsávot sima userek nem tölthetnek fel, csak néhány YouTube Red műsornak van, és azokat is csak egy spéci letöltővel látom.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165952) MasterMark válasza pepexyvz (#165950) üzenetére


MasterMark
titán

Youtube-on nincs 5.1.

Switch Tax

(#165953) VoidXs válasza MasterMark (#165952) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van, például ennek a sorozatnak, de csak Tampermonkey-s letöltővel látod az 5.1 sávot, a legnagyobb bitrátás AAC lesz az (tömörítetlen nincs, mint sztereóból szokott lenni).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165954) MasterMark válasza VoidXs (#165953) üzenetére


MasterMark
titán

De ez elérhető, lejátszható böngészőből?

Switch Tax

(#165955) VoidXs válasza MasterMark (#165954) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elérhető, mert a letöltő látja, de vagy app kell hozzá, vagy Red előfizetés, hogy letöltő nélkül hallgathasd.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165956) pepexyvz válasza VoidXs (#165953) üzenetére


pepexyvz
tag

Ezek?
Én sokat látok 5.1-el megjelölve. Teszt is meg zene is.

[ Szerkesztve ]

(#165957) MasterMark válasza pepexyvz (#165956) üzenetére


MasterMark
titán

Ez mind kamu.

Switch Tax

(#165958) pepexyvz


pepexyvz
tag

Plö egy teszt: Hangrendszer beállító teszt ( 5.1 Dolby Digital ) Magyar szinkronnal !
Linket hiába másolom ide, nem az kerül be. :F

[ Szerkesztve ]

(#165959) pepexyvz válasza pepexyvz (#165958) üzenetére


pepexyvz
tag

Bővebben hogy tudjam miért, stb.

(#165960) MasterMark válasza pepexyvz (#165958) üzenetére


MasterMark
titán

Az előbb bent volt a youtube keresős linked.

Felejtsd el ezeket, felejtsd el a youtube-ot 5.1-re.

Switch Tax

(#165961) VoidXs válasza pepexyvz (#165956) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Úgy töltötték fel, de a YT nem úgy fogadta be, mert csak a saját műsoraiknak engednek 5.1-et. Sztereók lesznek, ezeket a teszteket inkább pl. itt keresd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165962) pepexyvz válasza VoidXs (#165961) üzenetére


pepexyvz
tag

Értelek!
TV-ről erősítőbe optikai kábelen, innen a hangfalakhoz, de nem szól 5.1 módon sajna. Nincs PC vagy más közbe, de leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#165963) gab1ka válasza VoidXs (#165951) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszönöm :R .

(#165964) BBéci válasza #26944512 (#165932) üzenetére


BBéci
titán

"30 négyzetméteres szobában tesztelték, és elégnek érezték"
Mihez képest?
Itt egy idézet a cikkből:
"A kis center jól közvetítette a párbeszédeket, de feljebb tekerve a hangerőt, már veszített a kulturáltságából a megszólalás. Nem csak hangosabb, de nyersebb is lett a hangkép, érezhető volt a szett erőfeszítése, ahogy próbálta az erősítő által diktált energiával megtölteni a teret."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165965) BBéci válasza TomAce (#165948) üzenetére


BBéci
titán

"Mert a hifiboltokban az eladók krumplit is árulhatnának, annyit értenek hozzá és mindegyik más mond. "
Nem a megfelelő boltokban jártál, vagy nem egy nyelvet beszéltetek.
Audio Centrum, Audiophyle Szalon, Házimozi Stúdió, Octogon Audio, Stream Audio amiket szívből ajánlok. Mindegyikben korrekt tanácsokat adnak, persze némi részrehajlással a saját importjuk felé.
"Amúgy m2-re vagy m3-re kell kiszámolni, hogy mekkora hangfal kell?"
Kiszámolni sehogyan nem lehet, csak tapasztalat alapján tippelni.
30 négyzetméteres helyiségbe például megfelelő frontsugárzó méret a DALI OBERON 7, de a 9 sem sok, viszont az 5 már kevés.
"Méret probléma miatt 5db centert raknék be vízszintesen, ez működhet? erről mondjuk mindegyik azt mondta, hogy ok. Vélemény?"
Szerintem rettenetesen elhibázott ötlet, hacsak nincs olyan processzorod, ami ezek jellel ellátására van okosítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165966) Quetz válasza TomAce (#165926) üzenetére


Quetz
őstag

30nm-re már ilyesmiben gondolkodnék:

A JBL C211-ből tuti elég lesz 1 is centernek :D

[ Szerkesztve ]

(#165967) adamsfamily válasza Quetz (#165966) üzenetére


adamsfamily
tag

Asszonynak nagyon tetszik,nappali ékköve lesz,magyarországi forgalmazó(ár)hozzávaló további csodaszép sugárzók?

(#165968) -KP- válasza adamsfamily (#165967) üzenetére


-KP-
addikt

Ez nem lesz a nappali ékköve, mert vászon mögé szokás tenni.

[ Szerkesztve ]

(#165969) powerup2 válasza Quetz (#165966) üzenetére


powerup2
addikt

nekem bejön :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#165970) adamsfamily válasza -KP- (#165968) üzenetére


adamsfamily
tag

Télleg?Nem gondoltam volna!!A beillesztett képen is szépen elrejtették.
Ha vki ajánl vmit esetleg megkérdezhetné,hová lesz?
Ára?Forgalmazója,ha már reagálsz.Hol lehet meghallgatni?

[ Szerkesztve ]

(#165971) powerup2 válasza adamsfamily (#165970) üzenetére


powerup2
addikt

Dream cinema és pl Ivánnál Diosdon én halottam szuper mozi szoba és Iván meg egy kedves hozzáértő egyén. pl Dream cinema forgalmazza árat majd KP forumtárs mond :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#165972) adamsfamily válasza powerup2 (#165971) üzenetére


adamsfamily
tag

Szuper!
Nappaliba mit ajánlanál,ha nem tudod elrejteni?

(#165973) powerup2 válasza adamsfamily (#165972) üzenetére


powerup2
addikt

Mekkora nappali? Mik az igények? Mennyi a keret erre?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#165974) adamsfamily válasza powerup2 (#165973) üzenetére


adamsfamily
tag

Nem olvasod a topikot,de ez most mind1.Semmi személyes veled kapcsolatban.Annyi bajom volt,hogy ajánlgatnak itt pro cuccokat,de meg se kérdezik ,hogy megoldható-e az elhelyezés előtétfalba,vagy mik az igények.Annak fényében hogy az eredeti kérdésben 5 center szerepelt.
Trollkodok kicsit mert ez lett erre a legjobb topik.Sajnos. :O

(#165975) -KP- válasza adamsfamily (#165970) üzenetére


-KP-
addikt

"A beillesztett képen is szépen elrejtették."

A képről nem derül ki, de ez már egy felépített szoba volt. Ezeket a JBL falakat kölcsönbe kapták anno,és egy hétvégén lehetett meghallgatni őket. Gondolom megérted, hogy ezért nem fog szétbarmolni senki egy már felépített termet. 250k körül van darabja úgy tudom.

(#165976) python1 válasza adamsfamily (#165972) üzenetére


python1
veterán

Én az összefoglaló olvasgatását ajánlanám elsőkörben.

(#165977) adamsfamily válasza -KP- (#165975) üzenetére


adamsfamily
tag

Lásd eggyel feljebb,amúgy köszi az infót.

(#165978) adamsfamily válasza python1 (#165976) üzenetére


adamsfamily
tag

Neked is köszi,dedikált szobám van.Nem proval,és már élni sincs kedvem emiatt.

(#165979) python1 válasza adamsfamily (#165978) üzenetére


python1
veterán

A kérdezőnek szólt a válasz, mivel te lettél a szócsöve, így rajtad keresztül. :D

(#165980) BBéci válasza adamsfamily (#165978) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszett, jót nevettem. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165981) Quetz válasza adamsfamily (#165967) üzenetére


Quetz
őstag

Jaja, igen jól mutatnak nappaliban is!

Nokturne-Audio-Featured

Nokturne-Audio-6

De a JTR 212RT is szépen eltűnik az enteriőrben:

(#165982) python1


python1
veterán

Most, hogy játszadozom az ARC programmal, pont az autómatikus kalibrálás a szubokra irányitotta az összes hangsugárzóról levágott basszust, tehát pontosan úgy ahogyan VÍoidxs is ajánlja, ha nem kevertem valamit össze. Amúgy tényleg egy végtelenségig konfigurálható ez az arc genesis program.
Tamo most ezt te ne olvasd.
Úgyhogy van új játszópajti egy darabig. :DDD

(#165983) BBéci válasza python1 (#165982) üzenetére


BBéci
titán

"a szubokra irányitotta az összes hangsugárzóról levágott basszust"
Eddig nem úgy volt? Szinte minden létező ajánlásban az szerepel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165984) python1 válasza BBéci (#165983) üzenetére


python1
veterán

A legtöbb vágja a hangszórókat amire állítod, és megy a szubra, van erre is lehetőség, de itt arra is, hogy a basszust irányítja át a szubwoferre.
Tehát nálam a frontokat már 160Hz-től irányítja át a szubokra, vághatnám és irányíthatnám csak egyszerűen 8HZ-nél is mint a többi kalibráló rendszernél.

(#165985) BBéci válasza python1 (#165984) üzenetére


BBéci
titán

Ha neked úgy tetszik, akkor passz!
De az ember nem azért vesz bő egy méter magas, 30+ kilós állódobozokat, hogy csak 160 Hz fölött szóljanak, Nem beszélve arról, hogy a 120 Hz fölötti hangokra irányérzékeny az emberi fül. Egyértelműen rossz, zavaró, ha a 80-160 Hz közötti tartomány máshonnan szól, mint a többi.
A 8 Hz gondolom 80 akart lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165986) python1 válasza BBéci (#165985) üzenetére


python1
veterán

Nem nekem tetszik így, úgy kalibrálta be autómatikusan a rendszer.
De mivel csak egyszer kell beméretni a rendszerrel a szobát, hangsugárzókat bármikor belenyúlhatok, és új kalibrációt készít autómatikusan. A szubjaim kevertek be, mivel nem engedtem rá a minidsp-t, tehát nem készítettem neki alsó-felső vágást, így csak egyszerű mélynyomóként vette a két szubot, most visszavettük a vágást a frontoknál 80Hz-re, és minidsp-zem holnap a szubokat, így helyreáll a mérleg nyelve, meghallgatás után kiderül.
Igen 80Hz-z akartam írni.

(#165987) VoidXs válasza python1 (#165986) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ekkora dobozokkal, normális erősítéssel már a 80 Hz is bűn magas. Sokkal egységesebb basszus lesz a szobában, ha a hangszórók működési korlátaihoz viszed le a vágási pontot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165988) python1 válasza VoidXs (#165987) üzenetére


python1
veterán

Rendben, köszönöm!

(#165989) Tamoo válasza python1 (#165982) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"az autómatikus kalibrálás a szubokra irányitotta az összes hangsugárzóról levágott basszust, tehát pontosan úgy ahogyan Voidxs is ajánlja"
Tudtommal az összes automatikus önbemérő rendszer így csinálja. :DDD

"Amúgy tényleg egy végtelenségig konfigurálható ez az arc genesis program."
Akkor csináld már meg vele, hogy az LFE csatorna mélyét rákevered a bal surroundra! ;] Most eltekintve attól, hogy ennek mennyi értelme van.
Végtelenségig konfigurálható a pc, a többit leginkább próbálták hülye biztosra megcsinálni. Több-kevesebb sikerrel.

"Tehát nálam a frontokat már 160Hz-től irányítja át a szubokra"
Az elég nagy baj ha valami miatt úgy ítéli meg hogy ezt kell tennie.

[ Szerkesztve ]

(#165990) python1 válasza Tamoo (#165989) üzenetére


python1
veterán

Az ARC teljesen PC-s kalibrálás, teljesen más mint a többi.
A vágást fogalmam sincs, hogy miért így gondolta, de majd még játszadozok vele.

(#165991) Tamoo válasza python1 (#165990) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

PC-n futtatod oké, de nem teljesen más mint a többi.
Én csak arra írtam, hogy közel sem konfigurálható a végtelenségig, Ami nem baj persze.

(#165992) Dorian válasza python1 (#165990) üzenetére


Dorian
félisten

Most hirtelen arra tudok gondolni, hogy esetleg a frontjaid faltól való távolsága miatt kialakul 100-150 Hz körül egy kioltás (számold ki, hogy így van-e), a sub pedig nem olyan távolságra van, mint a frontok, így oda teszi ezt a frekitartományt.
(Én ezért vágom a frontjaimat 80 Hz-en, mert a fali távolság miatt nálam 70 Hz-nél van némi kioltás, pedig a frontok 30-ig jók lennének, külön végfokról is kapják az erősítést)
De nálad ez akkor sem jó megoldás, 80 Hz-től felfelé már irányérzékeny a hallás, nemhogy 160-nál. A megoldás a negyedhullám visszaverődés csillapítása a falon, amit persze a bemérő nem tud helyetted megtenni, ezért adja ezt a verziót.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165993) python1 válasza Tamoo (#165991) üzenetére


python1
veterán

Teljesen más, pontosan úgy működik mint a REW, úgy tudsz belenyúlni, vágásokat, crossovert létrehozni stb, mondjuk még nem mértem utána a REW -vel, hogy mi lesz a végeredmény. Tulajdonképpen pontosan tól tolig állíthatod, mint az apó, vagy Rew beállításainál, azért írtam, hogy szinte korlátok nélkül konfigurálhatod, nagyszerű program.
[link]
Dorian
Pontosan ahogyan írod, még este ránéztem a mérésekre, és igen.

[ Szerkesztve ]

(#165994) python1 válasza python1 (#165993) üzenetére


python1
veterán

Nem működik a link, [link]
Itt lehet nézegetni róla némi infót.

(#165995) Tamoo válasza python1 (#165993) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt a tizenéves Denon is tudja csak nem ilyen színesen szagosan pc-n nézegetve. Crossover manuális állítása-kikapcsolása alap mindegyiknél. Célgörbét állíthatsz azon is stb.
Szabadságod nincs jelentősen nagyobb beállítások terén. Persze nyilván sokkal pontosabban dolgoznak már a mostaniak.

[ Szerkesztve ]

(#165996) python1 válasza Tamoo (#165995) üzenetére


python1
veterán

Mint írtam, minden paramétert módosíthatsz, bármilyen room curve korrekciót létrehozhatsz, de lehetne sorolni naphosszat a beállításokat, van mód a mikrofonozás közben, hogy mozgatod a hangszórót,hogy ki tudd választani az ideális helyét. Tehát kapsz egy pontosan olyan képet mint pl a REW mérés során, és itt bármit korrigálhatsz szabadon, aztán feltöltöd az avr-be, ha nem tetszik, akkor másikat készítesz, nálam nem járt még ilyen kalibráló rendszer.Ráadásul van mód arra, hogy akár a világ másikfeléről, valaki megcsinálja pontosan, és feltölti neked az AVR -re, nálam is így történt este, Cseneles végezte a korrigálást 60km-ről.
Na mindegy, nagyon profi a rendszer az biztos, bőven elvesznél benne egy darabig, az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#165997) Tamoo válasza python1 (#165996) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos szuper, nem is vitatom. De kötött. Ami nem baj, mert mindent tud amire az átlag user-nek szüksége van.

Viszont pl. nem tudsz olyat mint pc-n. EQ APO-ban megteheted hogy a bal surround tartalmát 100-50Hz között rárakod a bal frontra a jobb surround 100-50Hz közötti tartalmát a jobb frontra, az 50Hz alatti részt összegezve meg átrakod a szubra. Én ezt nevezem korlátok nélküli konfigurálhatóságnak! Ilyet melyik procival vagy avr-el tudsz csinálni?
(Nem így használom, csak a példa kedvéért írtam.)

[ Szerkesztve ]

(#165998) python1 válasza python1 (#165996) üzenetére


python1
veterán

Melyik AVR képes pl passzív szub kezelésére, gondolok itt arra, hogy készíthetsz aktív váltást a szubhoz, felül ill aluláteresztő filterezést Hz -n ként, minden váltásnál meredekséget tudsz állítani, tulajdonképpen kiváltható a minidsp ezen része,de ezt minden hangsugárzónál megteheted 1Hz -s pontossággal. Fasza na. :D
Tamó
Majd megoldom vele azt is. :DDD
Amúgy meg egy csomó kifejezéshez fingom sincs, hogy micsoda benne. :B

[ Szerkesztve ]

(#165999) Tamoo válasza python1 (#165998) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen ezt néztem, jó dolog hogy ezt tudja.

(#166000) -KP-


-KP-
addikt

El nem tudom képzelni Anthemnél mi kell, hogy olyan magasra tegye a vágást. Nálam még 80-100hz fölé soha nem állította magától.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.