Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166851) BBéci válasza Falcon75 (#166847) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, kábelekből nincsenek olyan variánsok, kamu az egész.
Gab1ka írta, hogy Premium High Speed megjelölésűt vegyél, vagy - ezt én teszem hozzá - Ultra High Speed-et.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166852) Tamoo válasza Krilehor (#166846) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, talán ez az egy normális megoldás ha így akarod használni.
De biztosra nem tudom, hogy a Pure Direct pontosan mit kapcsol ki és mit nem. Lehet a crossover és hangsugárzó beállítások maradnak. Ki kell próbálni. (Nem gond az sem, csak akkor ennek tudatában kell bemérni Cavern-el is.)

(#166853) VoidXs válasza Tamoo (#166852) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A teljes korrekciós blokk áramkörét megkerülik (bár néhány gyártó csak magason tartja a reset lábat), de sokan még az előerősítőt is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166854) Krilehor válasza VoidXs (#166848) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi szépen. Pure directben a crossovert a Cavern intézze?

[ Szerkesztve ]

(#166855) VoidXs válasza Krilehor (#166854) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166856) VoidXs válasza VoidXs (#166855) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Halihó, ismét tesztelőket keresnék: bekerült az új Cavern-be többek közt egy Clear Center nevű opció, ami kicsit visszarontja az akusztikát, hogy ne legyen a dupla mélyközepes dobozoknak diffrakciója, illetve valamelyest csökkentenie kellene a dobozhangot is. A kérdés, hogy az én szobámon kívül (aminek a visszhangjával működik) mennyire működőképes, mit tapasztaltok vele? Nem teljes megoldásként kell gondolni rá, csak csökkenti a hibákat azzal, hogy másikakra helyezi a hangsúlyt, ennek fényében várjatok tőle eredményt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166857) Dorian válasza VoidXs (#166856) üzenetére


Dorian
félisten

Itt a diffrakció-kifejezés hogyan értelmezendő?
Én leragadtam ott, hogy azt jelenti, hogy a hullám elhajlik, ha ,méretével kb. összemérhető akadályba ütközik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166858) Tamoo válasza VoidXs (#166856) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgyis újat kell mérnem az erősítők átvariálása miatt, majd kipróbálom ezt is.

Nem volt sok időm rá, de futtában kipróbáltam a synthetic biquad crossovert is.
100Hz-en vágom a dobozokat, mert ha lentebb megyek akkor nagyobb beszakadások jelentkeznek a vágás környékén amit manuális delay állítgatással sem sikerült kiküszöbölnöm mint előzőleg. Ebben a szobában 60-ig néz ki jól a frontok frekimenete külön mérve (amúgy 30-ig le tudnak menni), így bepróbáltam a 60 és 80-as váltást, de mindkettőnél hibák keletkeznek az új crossoverrel is és a 48dB-essel is. 100Hz-nél viszont nem. Szabadidő hiányában egyelőre parkolópályára rakom a további próbálkozásokat, maradok a 100Hz-nél.
Lehet ezt valami akusztikai "anomália" okozza, elég össze-vissza a szoba kialakítását tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#166859) Szabi_82


Szabi_82
tag

Ok, koszonom mindenkinek a segitseget. Szoval nincs semmi bug-ja, hadmi stb.Akkor jo vetel is lehet akar

Enngem nem erint az xlr vs rca madzagolas. Az xlr amugy sincs letjogosultsaga 15 centin.

(#166860) Skyner válasza VoidXs (#166856) üzenetére


Skyner
tag

Személy szerint nagyon szépen köszönöm ezt a kivételes eszközt (Cavern-t). :R
Az új verziónak annál is inkább örülök, mert bekerült egy kérésem, miszerint ne csak felső tartományt lehessen megadni ameddig a korrekció dolgozik, hanem alsót is. Mindenképpen ki fogom próbálni ezt az új Clear Center feature-t is.

(#166861) Tamoo válasza Skyner (#166860) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én meg a felső csúszkát kértem. :DDD
Próbálkoztam, hogy pl. csak 1000Hz-ig EQ-zok, de aztán az SPL grafikon további része mégsem úgy nézett ki ahogy azt előre elképzeltem. Utána valahogy félrecsúsznak a szintek.

(#166862) VoidXs válasza Dorian (#166857) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a diffrakció, amikor ugyanaz a hullám két pontból indul, és ezért rengeteg kicsi kioltás és erősítés jelenik meg. Ugyanezt csinálja a perforált vászon is. Ezt a Cavern úgy oldja meg, hogy csinál még pár forráspontot, és ha az időben jól vannak igazítva a hangszórók, akkor megszűnnek a nagyon kicsi kioltások.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166863) Tamoo válasza VoidXs (#166862) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor lehet részben ezért csinálja pl. a Monitor Audio is 2.5 utasra a centereket.

(#166864) VoidXs válasza Tamoo (#166863) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sokan oldják meg egyszerűen 4 mélyközéppel is. Például a Klipsch RP-250C, de a nála egy szinttel jobb RP-600C is teljesen minősíthetetlen, de az RP-450C már használható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166865) Dorian válasza Tamoo (#166863) üzenetére


Dorian
félisten

GS centernél hol vált a két mélyközép?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166866) Tamoo válasza Dorian (#166865) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak annyi van megadva, hogy 2700Hz crossover frequency. A két mélyközepet nem részletezték egymáshoz képest.

(#166867) Dorian válasza Tamoo (#166866) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ezért kérdeztem, mert én sem találtam erre adatot

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166868) VoidXs válasza Tamoo (#166866) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor valószínűleg sima kétutas, de a 2700 Hz tényleg nagyon magas.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166869) -KP- válasza VoidXs (#166868) üzenetére


-KP-
addikt

hifis berkekben teljesen átlagos. átlag hifis dómot nem lehet ott váltani, mint egy kompressziós tölcsérest :D

(#166870) ada19 válasza VoidXs (#166856) üzenetére


ada19
senior tag

Köszönjük, mindenképp próbálom - hamarosan jelentkezek. Mivel javaslod a tesztelést? Párbeszédes jelenetek, lövöldözős autós, kardozós, vegyes?

Mégsenem

(#166871) denesdr válasza VoidXs (#166868) üzenetére


denesdr
addikt

2.5 utas dobozoknál sokszor nem adják meg a mély és a mélyközép közti váltási pontot. A GS centernél meg nincs feltüntetve, hogy 2 vagy 2.5 utas. Sőt, van, hogy a gyári adattáblán sem szerepel helyesen a konstrukció megnevezése.
Egy közeltéri (majdnem a hangszórót érintő) méréssel könnyen ki lehet deríteni, bár a pontos váltási frekit ebből még nehéz meghatározni

(#166872) Tamoo válasza denesdr (#166871) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

2.5 utas az 100%. :) Évekkel ezelőtt volt RSLCR-em is, az is 2.5 utas volt. :D Amikor megvettem használtan elkezdtem vizsgálni, mondom ezzel tuti valami gáz van, nem ugyanúgy szól mindkét mélyközép, még szét is szedtem. :D Akkor még azt sem tudtam, hogy van olyan, hogy 2.5 utas.

[ Szerkesztve ]

(#166873) denesdr válasza Tamoo (#166872) üzenetére


denesdr
addikt

Na, akkor már nem is kell (kényszer)méricskélni! :DD :DDD

#166869 -KP-
500Hz-es vágást annak a dómnak, ne legyen már felesleges lobing meg diffrakció! :P

[ Szerkesztve ]

(#166874) Dorian válasza Tamoo (#166872) üzenetére


Dorian
félisten

GS20-nél 250 Hz van megadva, lehet, h itt is annyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166875) Tamoo válasza denesdr (#166873) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem baj, akkor kényszerkalibrálok valami mást. Bekötöm ma a 4. Tamoo.AMP-ot a frontokra. :D

Te ismered a Hypex-et.
Dual mono szerinted megéri a felárát? :F Attól tekintsünk el, hogy csinosabb a ház.
[link] vs [link]

[ Szerkesztve ]

(#166876) denesdr válasza Tamoo (#166875) üzenetére


denesdr
addikt

Tamoo.AMP :DDD

Szerintem nem éri meg a felárat a dual mono, persze ha kihegyezett sztereó rendszerhez kell akkor talán, de azis csak a presztizs miatt. Kétlem, hogy hangban lenne bármi érzékelhető eltérés a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#166877) denesdr válasza Tamoo (#166875) üzenetére


denesdr
addikt

Talán még annyi, hogy a sima 2 csatornásnal el kell döntened, hogy XLR vagy RCA legyen, a dual monon van balanced meg unbalanced is.
Bár az ncore erősítők mind balanced-ek, szóval elvileg csak a csatlakozó más, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#166878) VoidXs válasza ada19 (#166870) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Leginkább akcióban elvesző beszéddel. A tiszta beszéden annyira nem érezni a javulást, de nálam valamennyi ott is van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166879) VoidXs válasza VoidXs (#166856) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Újabb kiegészítés, hogy tettem bele IR zajszűrést. Most már a távolságok sokkal pontosabbak, elvileg egy mintánál is kevesebbet hibázik jó minőségű hangdobozokkal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166880) Tamoo válasza denesdr (#166876) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is valami ilyesmit mertem feltételezni.
Tegnap ahogy bekényszerkalibráltam a rendszert elég jó lett a hang a T.AMP-okkal, még sztereón is. Semmi nem indokolja, hogy a Hypex felé nézelődjek, csak a kíváncsiság... :D De ahhoz meg drága. Egyelőre elhessegettem (már sokadszot) ezt a gondolatot. :D

[ Szerkesztve ]

(#166881) -KP- válasza Tamoo (#166880) üzenetére


-KP-
addikt

Semmi sem indokolja. Lehet mást mondanál, ha kipróbáltad.

(#166882) Tamoo válasza -KP- (#166881) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze lehet, nem úgy értem, biztos van amiben klasszisokkal jobb. Félreérthető voltam.
A jelenlegi elégedettségi szintem és az ahogy/amire használom, az nem indokolja, hogy máson gondolkozzak. Jobb meg mindentől van.

Viszont annyi mindennel hallottam már a GS-t, hogy nagy meglepetést nem tud okozni semmi szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#166883) alphamooncam válasza Tamoo (#166753) üzenetére


alphamooncam
őstag

"
Tamoo
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ha nem EQ-znék valóban nem kellene a 800W mert akkor lenne egy 15-20dB-es mélykiemelésem. :D De inkább hallgatom a teljes szubtartományt egyenletesen mint azt a bazi nagy kiugrást egyedül ami elnyomná a többi részt. Eléggé bánom, hogy évekig úgy hallgattam...

[ Szerkesztve ]"

... ami elnyomná a többi részt... Miből gondolod, hogy elnyomná a többi részt? Csak azért mert nagyobb a hangnyomás még nem kell feltétlenül elnyomnia bármit is.

Szvsz akkor beszélhetnénk elnyomásról ( elfedésről ? ), ha ha nem 4-500ms lenne a szubtartomány, hanem mondjuk, 1-1,5 mp., amiről meg szó sincs...

És akkor engedd meg, hogy idézzek egy számomra fontos személyiség véleményét:

"
Tamoo
MODERÁTO
LOGOUT blog (1)

Persze lehet, nem úgy értem, biztos van amiben klasszisokkal jobb. Félreérthető voltam.
A jelenlegi elégedettségi szintem és az ahogy/amire használom, az nem indokolja, hogy máson gondolkozzak. Jobb meg mindentől van..."

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166884) denesdr válasza Tamoo (#166882) üzenetére


denesdr
addikt

Az a fránya hifibogár, ott mélyen azért csak túr.. ;]
(Vagy nem)

(#166885) Dorian válasza alphamooncam (#166883) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem nyomja el. Ìgy működik a hallás.
De ez megint annyira alapvető...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166886) Tamoo válasza alphamooncam (#166883) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Miből gondolod, hogy elnyomná a többi részt?"

Abból gondolom, hogy sajnos évekig úgy hallgattam és most tapasztalom a különbséget.

#166884 denesdr: Túr sajnos, de azért talán nem vagyok menthetetlen. :D A GS-t is hallgatom már kb 6-7éve, meg a Denonnal is csak kihúztam 6 évet. :) Most jódarabig biztos maradnak a T.AMP-ok is, csak kíváncsiskodtam.

[ Szerkesztve ]

(#166887) ada19 válasza Tamoo (#166882) üzenetére


ada19
senior tag

Tisztán hangminőséget tekintve (amennyiben nincs szükség extra kraftra), megéri pl. egy 5 csatornás végfokot a rendszerbe illeszteni pl. X4200W esetén?

Mégsenem

(#166888) alphamooncam válasza Tamoo (#166886) üzenetére


alphamooncam
őstag

Évekig hallgattad úgy a rendszered, hogy a szubtartomány utózengése vélhetően 1.5- szerese volt a ferkvencia tartomány többi részének, persze hogy úgy érezted, hogy elnyomja/elfedi a többit.

Biztosíthatlak, hogy nálam ilyen nincs. Mivel a REW. csak 50Hz-ig mutatja az utózengést, így az ismertnél jobb grafikonnal nem szolgálhatok. Az viszont gyónyörüen kiolvasható, hogy az utolsó szobakorrekció óta, a teljes mérési tartományban egyenletes az utózengés, és azt gondolom, hogy ez egyenletes utózengés határozza meg, hogy bizonyos feekvenciák ráülnek-e a másikra.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166889) Tamoo válasza alphamooncam (#166888) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fapaci is megírta már, hogy a szubtartomány utózengését nem érdemes vizsgálni 80Hz alatt.
Persze nyilván köze van az esetleges "terjengéshez", de nem tudod mérni normálisan, hogy mennyi is az annyi, mert tele lehet mérési hibákkal.

Utózengésem pontosan annyi most is mint akkor volt, mert nem változott semmi. Akkor hiányérzetem volt, most meg nincs. Ezen nemigazán van mit magyarázni. Lehetne rajta javítani, de jelenleg nincs kedvem basszuscsapdákat építeni. Majd talán egyszer ráveszem magam. Mivel nem olyan rossz a helyzet, így nem érzek erősebb késztetést.
Én egy percig sem mondom, hogy a magas utózengés nem káros, de ellentétben veled azt mondom, hogy a nagy kiemelés is ugyanúgy az. A kettő dolog pedig azért valahol össze is függ...

#166887 ada19: Nem volt dolgom X4200-al. Egyéni igényszint kérdése. Mozin én elvoltam a 4308-al is, bőven kiszolgált teljesítményben is. Ha nem SINAD stb. értékeket nézünk, akkor a hangminőséget elég szubjektíven ítélik meg az emberek. Az lesz a jobb hangminőségű ami jobban tetszik hangkarakterben. :D

[ Szerkesztve ]

(#166890) Dorian válasza alphamooncam (#166888) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Egy tartomány hangnyomás-kiemelése határozza meg, hogy hallod-e mellette lévő frekvenciatartományt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166891) Skyner válasza VoidXs (#166864) üzenetére


Skyner
tag

Miért minősíthetetlen az RP-600C? Kérlek fejtsd ki bővebben, épp most gondolkodtam benne, hogy ez lesz az új centerem. Külföldi review-k agyba-főbe dícsérik, ezért is került nálam képbe. Az RP-450C már nem kapható, ráadásul be sem férne a jelenlegi centerem helyére.

(#166892) VoidXs válasza Skyner (#166891) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanaz az extrém dobozhang jellemzi, mint minden két driveres Klipsch centert, és nem csak centerként, de az oldalára állítva, szabadtéren is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166893) alphamooncam válasza Dorian (#166890) üzenetére


alphamooncam
őstag

OK ! Tegyük fel igazad van.

Szerintem nincs, de tegyük fel.
Azon kívül, hogy ezt mondod mégis mire alapozod az állításod?

Utálom ezt, de szerintem nagyon elment frekvencia válasz diagramm értelmezése egy hangnyomás fetisizmus felé, akkor amikor egyértelműen az idő a domináns, amikor a minőséget kell meghatározni, nem pedig a hangnyomás, és itt akkor szeretném az előző hozzászólásod, miszerint ez az alap kijavítani.

Az Alap az az, hogy egy hang nem kizárólag hangnyomásból áll, hanem idő intervallumból is. Részletesebben van felfutási, kitartási, és lecsengési idő, amit egyszerűen nem vettél figyelembe. Ez nyilván nem alap ismeret, de ha tőlem alapismeretet kérsz számon, akkor előtte kérlek alaposan készülj fel. Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166894) Dorian válasza alphamooncam (#166893) üzenetére


Dorian
félisten

Amit ìram, tudományos tèny. Azon kìvül a saját füleimmal is hallom a kèt verziò közti különbséget, ùgy, h az utòzengèsi idő semmit sem változik.
De miattam higyj amit akarsz ès hallgasd a kiemelt mèlyeidet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166895) alphamooncam válasza Dorian (#166894) üzenetére


alphamooncam
őstag

A probléma, hogy úgy mondasz valamiről véleményt, hogy nem ismered, hiszen saját bevallásod szerint sem tudod, mi változik akkor, amikor például csökken az utózengési idő, de tőlem azt, és úgy hallgatsz amit akarsz, csak ne javítsd ki a másikat megalapozatlanul. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166896) gab1ka válasza alphamooncam (#166895) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Sry, egyáltalán nem kötekedni szeretnék, csak most már ennyire szétcincálva a témát érdekelne, hogy ha ki eq-znád simára csak a subodat, akkor elesnél ezektől az utózengési időktől? Fogalmam sincs hogy mi hogyan függ össze ilyen téren technikailag, de nálad ha jól számoltam 23 db-nyi különbség is előfordul a sub tartományban.Én totál elhiszem hogy ez neked így jó meg tetszik, és azt is, hogy tényleg tok szépen és kellemesen szól, de még sem hagyod annyiban, akkor meg miért ez a kardoskodás? Az EQ-zásra és a szobakorrekcióra egy iparág épül, ez van, mindenki csak nem tévedhet, sokan inkább a sima görbét favorizálják műszerekkel megmérve és alátámasztva a helyett, hogy betontömbökkel pakolják tele a nappalijukat és maxra tekerve ahogy esik úgy puffan alapon használják a rendszerüket.Hangsúlyozom nem vitázni akarok, csak megérteni miért jobb a te megoldásod mindenki másénál, csak mert valljuk be, elég harapós vagy amikor hozzád szólnak.

(#166897) BBéci válasza gab1ka (#166896) üzenetére


BBéci
titán

"sokan inkább a sima görbét favorizálják műszerekkel megmérve és alátámasztva a helyett, hogy betontömbökkel pakolják tele a nappalijukat és maxra tekerve ahogy esik úgy puffan alapon használják a rendszerüket"
Ezzel egyetértek, de az EQ és az akusztikai elemek, basszuscsapdák használata megfér egymás mellett. Sőt, kiegészítve egymást lehet elérni a legjobb eredményt.

#166891Skyner
Aki azt agyba-főbe dicséri, az nem ért hozzá, érdekből teszi, félsüket, vagy mindhárom egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166898) Tamoo válasza BBéci (#166897) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én azt nem értem, hogy egy jól működő basszuscsapda hatására nem kellene eltűnnie a mélykiemelésnek? Vagy ez annyira speciális, hogy csak az utózengési időt javítja tökéletesre? Igazából költői kérdés volt.

(#166899) -KP-


-KP-
addikt

Ismereteim szerint a betontömb aztán minden, csak nem basszuscsapda.

(#166900) VoidXs válasza alphamooncam (#166893) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az oldalsávi elnyomás egy időben és spektrumban is létező jelenség. A rezonancia (ami az emberi fül működési elve) soha nem fix frekvencián történik, hanem egy kúp szerint. Próbáld ki, hogy egy üveget rezegtetsz, ami mondjuk 30 Hz körül a leghangosabb, de ugyanez történik 25 és 35 Hz-en is, csak halkabban. A hallócsontocskákból is egy egész tartomány mozog egyszerre. Az időbeli verziója már a jelalkotáskor történik. Az ember "mintavételezése" rendkívül lassú, így kb. 10 ms-al egy halk hang után egy hangos teljesen el tudja nyomni a halkat, mert összefolynak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.