Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166951) Tamoo válasza alphamooncam (#166948) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

LFE csatornát ha mérnék külön az nekem is +10dB lenne, az leginkább mindenhol +10dB szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#166952) ctrlaltdel13 válasza alphamooncam (#166948) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Elvileg ez a szűrő követi legjobban a hallásunk, azt hogy hogyan hallunk valójában, "

Esetleg ennek mikéntjéről tudnál többet mondani?

(#166953) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166952) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az csak egy simítás REW-ben a mért grafikonra, máshogy jeleníti meg annyi. Nem csinál semmit a valóságban ha arra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#166954) alphamooncam válasza ctrlaltdel13 (#166952) üzenetére


alphamooncam
őstag

Már régen olvastam, de a REW leírásában találtam erről infót, dehogy melyik verzióban azt mát ne kérdezd.

[link]Ezt a szálat is lehet érdemes elolvasni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166955) alphamooncam válasza Quetz (#166950) üzenetére


alphamooncam
őstag

dB-táblázatok
A fenti leírásokból látszik, hogy a decibel szint tulajdonképpen egy teljesítményarány logaritmikusan kifejezve. A következő táblázatok segítenek a dB teljesítmény arányok értelmezésénél.

Általánosan használt dB-értékek dB-feszültségszint Arány:
−60 dB 1/1000
−20 dB 1/10
−10 dB 1/3
−6 dB 0,5 (közelítőleg)
6 dB 2 (közelítőleg)
10 dB 3,3333
20 dB 10
60 dB 1000
forrás* Wiki, link fent

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166956) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#166953) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pont az emberi pszichoakusztika tudományról olvasgattam délután.
[link]

Gondoltam ez alapján működhet az a simítás.
De majd még olvasgatok.

[ Szerkesztve ]

(#166957) VoidXs válasza alphamooncam (#166948) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez a simítás egy tökéletes akusztikai környezetben mért hangszóróról mondja meg, hogy az ember hogyan hallja. Egy szobában már erős a kioltások hatása, amiket tökéletesen hall az ember, de ez a görbe közel teljesen elnyom. Var simítás mellett a subom ~95 Hz-es kioltása már 10 dB-s esésként látszik, ami nagyon is hallható, ezt a crossover subokba átvezetve tudtam korrigálni.

A kimaradt két hangszóró a top left/right, csak elírtam array-nek, amikor már nem azok, és inkább levágtam őket.

20 dB csak teljesítményben jelent 10-szeres növekedést (feszültségben már 100-szoros), az emberi hallás inkább 10 dB-enként duplázódik, szóval ez csak 4-szeres. Természetesen ez is sok lenne, ha lenne értelme hangnyomás alapján eldönteni, hogy összeférnek-e hangszórók vagy nem. Még egy AVR is tud 24 dB különbséget összehúzni (+/-12 dB), nekem viszont egyrészt páronként végfokozva vannak, másrészt PC-m van, így számomra egy korrekciónak nincsenek se szoftveres, se hardveres határai. Látod az eredményen, hogy semmi kiugró nincs bennük, egyszerűen össze lettek húzva azonos hangerőre, frontok 85 dB-re, minden más 82-re (Dolby/DCI), teljesen szoftverből.

A sub azért 95 dB, mert ez a szabvány. 10 dB tartaléknak kell benne lennie a main-ekhez képest, tehát ugyanarra a jelre 10 dB-vel hangosabbnak kell lennie. Ezt sehogy nem tudod Cavern-ben átállítani, de pontosan ide mér az összes automata bemérő is, csak eltolják a mérőjelet, és így a görbét 10 dB-vel, én viszont a valóságot mutatom, és a Cavern is úgy mér. A crossover (ha megnézed generálás után) egy -10 dB erősítés után kever át más csatornákról, így ha teljes tartományt vizsgáltam volna ennek a rendszernek a crossover filterével, akkor semmi mást nem látnál, csak 7 egyenes vonalat 20 és 20k Hz közt, illetve egy másik egyenest a sub helyén. Azért nem vele mértem, mert azt akartam bemutatni, hogy pusztán a 8 csatorna (így a 14 hangszóró) önmagában, mindenféle varázslat nélkül, pusztán EQ-val mit tud.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166958) Quetz válasza VoidXs (#166957) üzenetére


Quetz
őstag

Az feszültségben is 10x növekedés nem? A crown calculátor szerint legalábbis, ami ez alapján számol: dB = 20 * Log (Vout / Vin)
10V -> 100V = 20dB

(#166959) Quetz


Quetz
őstag

Akinek van kedve visszanyerni a basszust: https://beqcatalogue.readthedocs.io/en/latest/

(#166960) SPEA válasza Tamoo (#166928) üzenetére


SPEA
aktív tag

És ez a szub görbe mennyire köszönhető az Ultimaxnak és mennyi mondjuk a szoba kialakítása vagy épp mérete?

(#166961) Krilehor válasza VoidXs (#166943) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi, megpróbálom "Export delays" nélkül. A subba nincs EQ, ez egy Canton SUB 1200 R. Esetleg a rossz elhelyezés, hogy nagyon a sarokba van rakva.

(#166962) VoidXs válasza Quetz (#166958) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem. Feszültség: 20*log10(hová/honnan), teljesítmény: 10*log10(hová/honnan). Mivel log10(10) = 1, ezért 10-szeres növekedés feszültségben 20, teljesítményben 10 dB lesz. Egy újabb 10-es szorzótól lesz a teljesítmény 20 dB.

Közben egy kis extra, főleg alphamooncam-nek mértem, de ez egy CUCC-ot alkalmazó EQ:

A 95 percentilis 0.1 dB, ami azt jelenti, hogy az esetek 95%-ában nem tér ki többet a célgörbétől, mint 0.1 dB. Ha a szobám nem lenne ilyen rossz, lenne az 99 is.

Aki megmondja, hogy hol vannak a crossover pontok, vendégem egy sörre. :D

(hint: közel 300 darab van)

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166963) alphamooncam válasza VoidXs (#166962) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na elmész Te... Tudodhová ! :)

Pszihoakusztikus szűrés/simítás után mégis hogy gondolod a visszafejtést?! :F

Ezt Te se tudnád visszafejteni ennyiből. :((

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166964) VoidXs válasza alphamooncam (#166963) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Gép se tudja megmondani, pont ez a lényeg. :D

Teljesen össze vannak keverve a csatornák mélyei, és úgy lettek szétosztva, hogy mind a 4 sub a saját leghatékonyabb részén dolgozzon, lehetőleg az adott vágott csatornához minél közelebb, hogy ne csak egy ponton legyen a mély tökéletes, hanem mindenhol. A teljes szobában az LFE hangnyomás egy 2 dB-es tartományban mozog, legyen az a sub mellett közvetlenül vagy a szoba közepén. Ez még mindig egy teljesen kezeletlen szoba. A center kivétel, fontosnak tartottam nem vágni, mert a beszéddel mindig meggyűlt a bajom.

Amit ezzel el akartam mondani, hogy csodát kizárólag elektronikusan tudsz tenni, mert így nem te vagy a fizika szolgája, hanem ő a tiéd. Épp ezért javasolja az összes hiteles audio lap főleg subokhoz a drasztikus EQ-t (lazán fedezte az Audioholics is egy egész napot kitevő írott és videós anyagban), míg a marketingcikkek közlői megmaradtak a "nézd, szép kábel, csillogó dobozban, változást csak mi hallunk, de hidd el, vedd meg, csak 2 millió" szinten.

Igen, valamennyire közelítheted akusztikával vagy valóban hatásgyakorló komponenscserével (pl. tekercs), de az nem lesz tökéletesen az, amit szeretnél (PC-n 1:1-ben átültethető egyik rendszer hangkaraktere a másikra), és nem is lesz ingyen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166965) Tamoo válasza SPEA (#166960) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Másik szubot sajnos nem mértem itt. Maga a görbe leginkább a psychoacoustic simításnak köszönhető ami elfedi a hibákat, ezért nem is szoktam használni, csak alphamooncam kedvéért készült.
Egyébként így néz ki: [link] Ezeken nincs simítás.

#166961 Krilehor: Szerintem lehet hozzá köze...
Ha késleltetések nélkül exportálod ki, azokat valamilyen módon akkor is szükséges beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#166966) fehér_ember válasza BBéci (#161943) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bocsánat a többiektől is az OFF-ért, de már rég tervezem :) hogy megkérdem esetleg elárulnád-e a Pioneer CD lejátszód pontos típusát. Azért nem privátban, mert lehet mást is érdekel.

(#166967) Quetz válasza VoidXs (#166962) üzenetére


Quetz
őstag

Ellentmondást érzek az erőben:

1."20 dB csak teljesítményben jelent 10-szeres növekedést (feszültségben már 100-szoros)"
2. "ezért 10-szeres növekedés feszültségben 20, teljesítményben 10 dB lesz."

Szerintem elírtad elsőre.

(#166968) VoidXs válasza Quetz (#166967) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A 2. a helyes, jogos. A helyes képletekből levont vonatkozás jó, az előzőnél felcseréltem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166969) BBéci válasza Quetz (#166967) üzenetére


BBéci
titán

Máshol látok ellentmondást.
A Marantz processzor frekvencia-átvitelében a 10 és 20 kHz közötti 2 decibeles esést elfogadhatatlannak minősítetted, ezzel szemben a fentebb látható, 2 kHz-en induló meredek zuhanásra semmi negatívumot nem írtál.
Lehet, hogy valamit én nem értelmezek helyesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166970) Tamoo válasza BBéci (#166969) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"X-Curve"-ra van kalibrálva a rendszer, azért esik 2kHz-től.

(#166971) BBéci válasza Tamoo (#166970) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, de akkor miért kukába való az a processzor, aminek a frekvencia-átvitele 2 dB-t esik 10 és 20 kHz között?

Soha nem kalibrálok X-re, csakis simára, laposra. Nekem az jön be, amióta házimozizom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166972) Tamoo válasza BBéci (#166971) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én ahogy értettem csak azzal volt baja, hogy nem opcionális.

(#166973) VoidXs válasza Tamoo (#166972) üzenetére


VoidXs
nagyúr

"Opcionális" az, szoftverből mindent vissza lehet húzni, egy eső erősítőt még a legbelépőbb Audyssey variáns is megjavít. A probléma ott van, hogy ha egy előfok vagy végfok kimenete nem tökéletesen egyenes, akkor analóg hibát feltételez, tehát a fázis helytelensége, így a tér szétesése biztossá válik. És ezek a hibák általában csatornafüggők, olyanok, mint amikor a Focal tolta a frontok ellenfázisát.

Ott a gond, ha ezeket nem lehet maradéktalanul felszámolni, PC nélkül pedig nem lehet. Itt arról van szó, hogy a gyártó egy általa vélt igazság alapján egy torzító hibát éget a rendszerbe, ami nem mindenkinek kell. Az Audyssey például jól csinálja, hogy a Midrange Compensation kapcsolható, mert valaki szereti, valaki nem. Itt viszont mindenkinek el kell fogadnia azt a bizonyos 2 kHz-es fáziscsavart. Az EQ is ilyen, a felhasználó dönt, hogy most X vagy flat legyen, senkinek nincs letolva a torkán, a hangerők szintén nem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166974) Quetz válasza BBéci (#166971) üzenetére


Quetz
őstag

Ha egy sima egyenest küldök be egy processzornak, az pedig egy ejtett frekvencia választ ad rá, kikapcsolt DSP mellett, az helytelen viselkedés.

VoidXs mért eredményei pedig már az egyéni ízlést tükrözik, nem pedig valamit. amit az elektronika ránk kényszerít.

A Marantznak nem csak annyi hibája volt, a zeneiséget jellemző multitone teszten is csúfosan szerepelt:
Marantz AV7705 UHD AV Processor Home Theater Surround 4 volt Multitone Audio Measurements.png

Hasonlót én PA erősítők esetén láttam:
Crown XLS2502 Drivecore Stereo Pro Amplifier Multitone Audio Measurements.png

(#166975) VoidXs válasza Quetz (#166974) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A konkrét esés spektrumban teljesen más, mint a 0 dB multitone teszt. Csökkentett bemeneti jelszinttel a Marantz is remekelne rajt, főleg a Crown (aminek nagyon nagy előfoki erősítése van, és ez az ábrán csúnyán meglátszik).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166976) BBéci válasza Quetz (#166974) üzenetére


BBéci
titán

Rendben.
De azért meghallgatni sem haszontalan tevékenység, hiszen használat közben, az évek során, sosem fogjuk méricskélni. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166977) denesdr válasza BBéci (#166976) üzenetére


denesdr
addikt

Tehát szerinted ezek a teszteredmények nem mérvadóak, amit mutatnak azok nem hallhatóak? Vagy azt mondod, hogy mégha jelentősen torzít is a cucc (ahogy az látható), lehet, hogy az valakinek épp bejön?
Egy ilyen multitone torzítás simán összefügghet például a Marantz "fedettebb" hangzásával, mert ilyen szubjektív jelzőket lehet olvasni róluk (általában nem a magazinok tesztjei között).
De ugye otthoni berendezésekről beszélünk, így ha ez valakinek végfelhasználói szinten bejön, akkor van létjogosultsága a készüléknek. Welcome to the consumer jungle.

(#166978) Dorian


Dorian
félisten

Légyszi valaki adjon egy direkt linket a legújabb REW-hoz. Honlapról az ott lévő 5.19-et telepítettem, indításkor szól, hogy van frissebb, de egy fórumra irányít, és kattinthatok ott bárhová...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166979) BBéci válasza denesdr (#166977) üzenetére


BBéci
titán

Sosem állítottam azt, hogy nem kellenek mérések, sőt!
Viszont szerintem a meghallgatás sokkal fontosabb, anélkül nem vennék semmi ilyesmit, viszont mérés nélkül igen.
Sosem tapasztaltam Marantz hangot fedettnek, bizonyára a hallásommal van baj.

Hozzáteszem: nem hallottam az AV7705-öt. Viszont jó fülű fórumtársunk szerint egészen jó, ezt elhiszem neki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166980) Tamoo válasza Dorian (#166978) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] de be kell regisztrálnod, úgy tudod leszedni.

#166977 denesdr: Még jó, hogy a T.AMP-omat nem tesztelték itt, utána biztos rosszabbnak hallanám. :DDD Nem is akarok róla mérési eredményeket látni.

[ Szerkesztve ]

(#166981) Dorian válasza Tamoo (#166980) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi! Már regisztráltam, de megvan a baj: nem konfirmáltam :DDD (Még nem kaptam meg a mailt tőlük.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166982) Dorian válasza Tamoo (#166980) üzenetére


Dorian
félisten

Sikerült letölteni, de én ezt feladom. Java telepítését kéri, holott van fent a gépen. :W
Az 5.19-nél volt "with JRE" verzió, azt telepítettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166983) VoidXs válasza Dorian (#166982) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A "with JRE" csak egy integrált Java, nem kerül általánosan a gépedre, csak REW mellé.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166984) gab1ka


gab1ka
aktív tag

A korábbi beszélgetésekhez volna egy kérdésem.A surroundok -3db-je az elterjedt beállítás? Vagy ez a Room ésvagy az X-curve sajátossága? Aki nem Cavern-t használ, hanem pl egy egyszerű Denon Audyssey-t, ő ezt a -3-at hogyan érheti el? Elég -3-al lejjebb venni az AVR által beállított jelszinteket mind a két oldalon, vagy pedig pontosabb, ha addig addig méricskél rá az ember a SR SL jelszíntekre, amíg az pontosan 3db-vel kevesebbet nem mutat a frontokhoz képest (mondjuk átlagolva pár ponton az MLP körül) ?

Ja és mégegy.A 2khz utáni spl esésnek van számokban kifejezhető pontos értéke? Pl -5db 2khz és 20khz között?

(#166985) Dorian válasza VoidXs (#166983) üzenetére


Dorian
félisten

A gépemen is van java, 8.0.1210.13 verziójú.
A REW meg valami minimum és maximum 1.8-as verziót hiányol...
A frissebb RAW-ból nincs szintén ilyen integrált java-s?
Egyáltalán kell nekem frissebb RAW, nem mindegy, h 5.19 vagy 5.20?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166986) ada19 válasza VoidXs (#166856) üzenetére


ada19
senior tag

A többiek nevében is köszönöm az áldazatos munkádat. :R

Volt időm játszani a Clear Center funkcióval. Nagyon minimális változást hallok csak (se jobbnak se rosszabbnak nem tudnám mondani), viszont nekem előtte sem volt dobozhangom, csak egyetlen egyszer amikor párnán volt az UMIK-1, nem a fejtámlán. Szinte ugyanúgy szól mint a MultEQ XT32-vel, még a centert és egyik frontot is megcseréltem, és az sem szólt "jobban".

Ami viszont feltűnt, hogy most mintha kötelezően egy konvolúciós wav-ot is exportált volna. Én szúrtam el valamit vagy a Clear Center miatt szükséges?

John Wick 2 egyik trailerével teszteltem amit alsó hangon 100 alkalommal láttam már.

Remélem tudtam segíteni!

Mégsenem

(#166987) Falcon75 válasza VoidXs (#166843) üzenetére


Falcon75
tag

Sajnos a windows lesz a ludas .A pot playert letöltöttem .Indítom a filmet elkezdi szépen játszani ,minden ok egyszercsak átvált 60hz röl 23hz re és a hrd -t inaktíválja.Aztán feldobja hogy program átengedése a tűzfalon.Ere mi lehet a megoldás?

(#166988) VoidXs válasza gab1ka (#166984) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A surroundok -3 dB-e a mozi szabvány, ezt használja a Dolby, a DTS, és a Barco is. Egyedül az IMAX nem használja, de náluk LFE sincs. Vannak bemérők, amik ide állítják a hangerőket, de a többi teljesen azonosan szintez, visszamérve látható, hogy melyikek ilyenek. Azt használd, amelyik jobban tetszik, Cavern-ben is van rá opció, a "Used standard" alatt, AVR-nél pedig kézzel állíthatod mérés után.

Az X-Curve számokban: 2 kHz: 0 dB, 10 kHz: -6 dB, 20 kHz: -12 dB. Mivel ez egy mozis szabvány, az ilyen pontos EQ-k előtt is létezett, akkor az ISO 2969: 1987 mondta meg, hogy nézzen ki, és utoljára 2011-ben írta át a Dolby az Atmos miatt.

#166985 Dorian: A béta egy előzetes és instabil verzió, a fejlesztő azért nem készíti el az összes variánst, hogy gyorsan kiadhassa tesztelni. Leginkább eszköztámogatás miatt szoktak az emberek bétát használni, például StormAudio EQ csak bétában van. Ha PC-t vagy MiniDSP-t használsz, jó a régi. Ha van Java, működnie kell a parancssorba írt "java --version" parancsnak, amennyiben ez nincs így, a telepítés rossz. Valami hasonlót kell kiírnia:
Microsoft Windows [Version 10.0.19041.685]
(c) 2020 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Users\VoidX>java --version
java 15.0.1 2020-10-20
Java(TM) SE Runtime Environment (build 15.0.1+9-18)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 15.0.1+9-18, mixed mode, sharing)

#166986 ada19: Ha nem volt eleve dobozhangod, akkor szerintem csak ront, elvégre egy nagyon minimális utózengés az alapja. Az a WAV a ClearCenter-hez kell, és a zengés van benne. Úgy exportálja a konfigfájlt, hogy amíg mellette van a WAV, működik.

#166987 Falcon75: Egyrészt nyugodtan engedd át, megbízható a program, másrészt kapcsolj ki minden ReClock vagy hasonló megoldást (az MPC-HC-t ismerem csak, az egyedi frissítési frekvenciának hívja).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166989) gab1ka válasza VoidXs (#166988) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszönöm a részletes választ, ezt konkrétan el is mentem a későbbiekre.

(#166990) Dorian válasza VoidXs (#166988) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm, használom az 5.19-et.
Mindjárt végeztem is egy alapzaj - SPL mérést kíváncsiságból. Érdekes módon A súlyozással 30 dB a zajszint, C-vel 35. Jól értelmezem, hogy ez azt jelenti, hogy az emberi fül hallása szerint a 30 dB-t kell figyelembe venni, a valóságban az alacsony frekvenciás komponensek miatt nő meg a szumma SPL?
Kicsit furcsállom, hogy az alacsony frekis zaj nálam felfelé nyomja az átlagot, mert kertvárosban lakom távol a tipikus mélyfrekvenciás közlekedési zajoktól.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166991) VoidXs válasza Dorian (#166990) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A mikrofonra rácsúszó és drasztikusan erősített hálózati zaj miatt van neked több a mélyfrekvencián. Ha teheted, laptopról mérj, hálózat nélkül, ott nincs ilyen. Az A a halk hangok emberi észlelése (kb. 80 dB SPL alatt), a C pedig a hangosaké. Mozihoz mindig C súlyozást használunk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166992) Quetz válasza Dorian (#166990) üzenetére


Quetz
őstag

The current version is V5.19, revised 27th August 2018.

Ez egy ősrégi verzió, nyugodtan használd a bétát, az összes finomságot abban találod meg.

(#166993) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék ha lehet. Adott egy Klipsch szett, + mennyezeti hangszórók +1 mélyláda azaz összesen 2db.
Sajnos a lakásban az álló hangfalak elhelyezése nem megoldható, de a center hangszórót azért lehet hogy lecserélném, egy erősebb kivitelre.
Mindenképpen maradnék a márkánál, de annyiféle van a piacon, hogy nem igazán tudom eldönteni hogy melyik lehet a befutó.
A cél ára: 100e-200e között valahol.

(#166994) BBéci válasza mimic1979 (#166993) üzenetére


BBéci
titán

Mi a kérdés?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166995) jambiyya válasza mimic1979 (#166993) üzenetére


jambiyya
őstag

A tapasztalattal rendelkezők szerint a dupla mélyközepes klipsch centerek kerülendők, helyettük a négy ilyennel rendelkezőket ajánlják. Őszintén szólva nem tudom mennyire fog elütni bármilyen másik center hangzása a meglévő hangszóróidtól, de én nem cserélném le (vagy akkor az összeset).

[ Szerkesztve ]

(#166996) mimic1979 válasza jambiyya (#166995) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Abból gondoltam csak a cserére, hogy mivel talán a legjobban igénybe vett hangsugárzóról beszélünk, hogy egy kicsit lágyabb természetesebb hangja legyen. Sajnálatos módon tényleg nem tudtam a nappaliba kulturált módon elhelyezni az álló hangfalakat, de a Centernek azért lenne hely. Ha hozzáértőként azt mondjátok hogy nincs értelme, akkor marad, bár akkor nem látom alapból a "nagyobb" hangszóró értelmét.

(#166997) jambiyya válasza mimic1979 (#166996) üzenetére


jambiyya
őstag

Kérj kölcsön egy nagyobb klipsch centert és próba. ;)

(#166998) ada19 válasza jambiyya (#166995) üzenetére


ada19
senior tag

Ne gerjesszük már feleslegesen a sokszor egyébként is divatos Klipsch ellenszenvet. :DDD

Én úgy értettem, hogy minden két utas dupla mélyközepes centerre igaz. Hallottam RP centert pl. MA Bronze mellett, szerintem semmivel sem rosszabb és a "kerülendő"-t közel sem használnám rá. Más - szerintem.

Mégsenem

(#166999) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Azért a kérdező bögre Klipsch centerénél jó eséllyel az összes "igazi" center jobb lehet, persze nem tudom ez hogy szól, úgyhogy csak tipp.Vélhetőleg el is ütne eléggé, ezért én ott kompletten cserélnék.

Elég sokszor látni a használt piacon Klipsch centereket, szerintem meg lehet próbálni egyet, ha tetszik marad, ha nem, mehet tovább.

(#167000) BBéci válasza mimic1979 (#166996) üzenetére


BBéci
titán

A házimozi egyik legfontosabb szabálya, hogy a hangdobozok ugyanabból a családból származzanak. Különösen érvényes az LCR részlegre. Ha a centersugárzót kicseréled, lőttek az egységes hangzásnak, ami az olyan szetteknek, mint a tiéd, a fő pozitívuma.

Azt nagy nehezen elfogadom, hogy padlón álló hangdobozokat nem tudsz elhelyezni, de van méretesebb állványos is, mint a bögréid. Ezzel nem lebecsülni szándékozom a szettedet, így szoktuk azokat nevezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.