Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166151) -KP- válasza Khaosz55 (#166148) üzenetére


-KP-
addikt

Igen cseréltem benne ventit. Csak úgy hússzor írtam le eddig kb. :DDD Keresőt szoktatok használni?

(#166152) Khaosz55 válasza -KP- (#166151) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem de majd megkeresem a keresőt.

(#166153) VoidXs válasza alphamooncam (#166147) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden hullám gömbszerű, ez a viselkedés nem frekvenciafüggő. Annyiban frekvenciafüggő, hogy a magasak érzékenyebbek a kis visszaverődésekre, mert a vizsgálati ablak kisebb. Magas frekvencián is van rezonancia, próbáld csak ki szinusszal. Nem 180 fokos találkozás van, ütközés nélkül is lehet kioltás, amennyiben a légnyomásváltozás a vizsgált frekvencia felett történik, ilyenkor teljesen elkerülik egymást a részecskék, de hang mégsincs.

Pont erről beszéltem én is, ez nem cáfolat, hanem alátámasztása, megerősítése annak, amiről beszéltem!
Arról beszéltél, hogy a párhuzamos fal kritérium, ami gömbben nincs.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166154) Khaosz55 válasza -KP- (#166151) üzenetére


Khaosz55
addikt

Viszont azt nem tudod fejből melyik A8-at vetted bele ? NF8 PWM, FLX, ULN. Az ULN ami nagyon alacsony fordulatú igaz az is szállít percenként 566liter (34,8m^3/H) levegőt 10db zajszinttel, ami szvsz elégségesnek kell lennie. Bár a FLX is 50,4m^3/h = 840liter/perc 16db zaj.

(#166155) python1 válasza Khaosz55 (#166154) üzenetére


python1
veterán

Olyat vegyél, ami nem horpasztja még be a dobozt, de szállítson is hőt, 16dB még semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166156) -KP- válasza Khaosz55 (#166154) üzenetére


-KP-
addikt

Aszzem az ULN-t vettem, és azt is a fordulatszámcsökkentővel.használom.

(#166157) Khaosz55 válasza -KP- (#166156) üzenetére


Khaosz55
addikt

Wow az max fordulaton 10db-s az tényleg nem hallani. Azt hittem az már kevés lesz oda. Ráadásul még annak is csökkentetted a fordulatát? Mindegy ha valami rendelési előzményben meg tudnád nézni azt megköszönném, csakhogy megnyugodjak.

(#166158) Quetz válasza alphamooncam (#166147) üzenetére


Quetz
őstag

A Master Handbook of Acoustics több oldalt szentel a nem párhuzamos felületű tereknek. TLDR: a módusok nem szűnnek meg, csak sokkal nehezebb/lehetetlen számolni velük. Amit biztosan megszüntet, az a csörgő visszhang/flutter echo.

(#166159) VoidXs válasza Khaosz55 (#166157) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A 16 se nagyon hallható. Egy nyugodt környéken lévő kertes ház alapzaja szokott 25 dB lenni, én is csak akkor hallok bármilyen hűtést (beleértve a CPU-m hűtőjét, miközben a proci maxon pörög), éppen minimálisan, ha már a szél se fúj, de egyébként az ablakon visszaverődő szél már elnyomja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166160) alphamooncam válasza Quetz (#166158) üzenetére


alphamooncam
őstag

641 oldal. PDF angol.

A hivatkozott részre tudnál segítséget adni, hogy pontosan mely oldalak az érdekesek?

Nyilván megvan neked is a könyv, megköszönném, ha segítenél, mert nem kis idő és pepecsmunka google fordítóval lefordítani.

Te meg nyilvánvalóan vágod, nem szeretnék felesleges részekkel most foglalkozni, később persze, amint lesz időm a teljes anyagon átrágom majd magam.

Köszönöm az összefoglaló véleményed [link] szeretném mihamarabb megismerni a hivatkozott anyagot az összefüggéseivel együtt. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166161) Quetz válasza alphamooncam (#166160) üzenetére


Quetz
őstag

Nekem a 6. kiadás van meg, ebben a 13. fejezet a Modal Resonances, a nem párhuzamos falu terek pedig ezen belül, a 257-260 oldalon található: "Splaying Room Surfaces" illetve "Nonrectangular Rooms".

Gearslutz-n ahol még szoktam olvasni annyit írtak a témában, hogy amig párhuzamos falu terekben viszonylag egyszerű képletekkel lehet számolni, addig konvex/konkáv szobákban már 3d modellezés, végeselem módszer, stb szükséges. Én egy ilyen programot találtam: ODEON Room Acoustics Software. kb 5000 euro az induló ár, de ahogy néztem, akár 20k euro-t is el lehet rá költeni.

(#166162) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Negyedik kiadás ( 2001) 296 oldal Splaying Room Surfaces, és Nonrectangular Rooms bekezdés is megvan.

Fordítom. :R

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166163) Khaosz55 válasza -KP- (#166156) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha jól látom a Behringer-hez speakon csatlakozó kell. Mindegy hogy 2 vagy 4 pólusú csatlakozót veszek majd hozzá? A CH B-n 2 pólusú kimenet van a CH A-n 4 pólusú a kimenet, nyilván én 2 pólust használok majd, csak nem probléma ha a CH A-ra ami 4 pólusú egy 2 pólusú csatit rakok. Mindegyiken az 1+ és 1- lesz bekötve.

(#166164) Tamoo válasza Khaosz55 (#166163) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

4 pólusú leginkább akkor kell ha hidalsz mert akkor úgy kell bekötni ahogy a két pólusút nem tudnád. NX6000D-nél viszont nem hidalsz.
(Ennek ellenére a CH A valószínűleg azért fogad 4pólusút is mert egy csatlakozón keresztül is kivihető a két csatorna, de ennek most nem olvastam utána.)

[ Szerkesztve ]

(#166165) ada19


ada19
senior tag

Sziasztok,

Klipsch R-112SW fejlesztésére (cseréjére) kérek tőletek javaslatokat (50nm egybe tér, mozi rész kb 22-24nm ami nappali is). Játszik a használt is, viszont lehetőleg olyan termék legyen ami néha fel is bukkan a piacon és nem évekig kell vadászni :) Mindenképp olyat szeretnék ami ténylegesen hatalmas ugrás és nem csak lépkedek vele (főleg nem oldalra), viszont szeretnék kijönni max. 300e forintból. Az EQ semmilyen formában nem szempont, mert jelenleg Cavern+EQ APO-val operálok.

A következők merültek fel eddig:
-Ultimax 15" zárt + Crown vagy Behringer végfok
-XTZ 12.17 (esetleg EDGE?)
-Arendal 1723 Sub 1

Ezeken felül nyitott vagyok bármilyen ajánlásra.

Köszönöm!

Mégsenem

(#166166) Khaosz55 válasza Tamoo (#166164) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nézegetem a software-t viszont nekem valahogy nem egyértelmű, hogy melyik módot kell majd választani.
Egy csatornán jön sub jel és és a két kimeneten lesz a két sub.
Dual beállítás esetén a rajz alapján külön kell A és B jelet adni.
A Bi-Amp1 esetén meg jel az A-ról jön csak nem egyértelmű nekem, hogy ilyenkor meghajtja-e B kimentet is, bár én úgy értelmezem.

(#166167) ctrlaltdel13 válasza ada19 (#166165) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az az xtz szerintem kilóg a sorból lefelé.

(#166168) -KP- válasza Khaosz55 (#166163) üzenetére


-KP-
addikt

NX6000d-hez csak egy félét tudsz venni, mert nem lehet hidalni. Simán megrendeltem a kácsától szerelve a kábelt. De ahogy tamoo írta, elvileg működhet mindkettő félével. Én ennek nem néztem utána megmondom neked őszintén.

Bi-amp módot kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#166169) Tamoo válasza -KP- (#166168) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hidalni nem de a CH A dual kimenet, 4 eres kábellel kivihető rajta mindkét csatorna.
A 4 pólusút is be lehet kötni úgy mint a két pólusút, csak fordítva nem. Szóval lényegében mindegy melyiket veszi.
(Én két kétpólusút vennék az egyszerűség kedvéért.)

[ Szerkesztve ]

(#166170) Khaosz55 válasza Tamoo (#166169) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen a 2 pólusút veszem.

(#166171) Quetz válasza ada19 (#166165) üzenetére


Quetz
őstag

Egy pici zárt elveszik abban a térben. Ezért a megadott keretből én két ultimaxot csinálnék, egy sztereó végfokra kötve. Nemcsak hangerő miatt, hanem a beszakadásokat is tudnád kezelni így.

(#166172) ada19 válasza Quetz (#166171) üzenetére


ada19
senior tag

De a keretből közel lehetetlen hogy végfokkal mindennel kijöjjön 2 Ultimax is, ha jól számolom. :) Plusz nappali lévén nem biztos hogy a második dobozt el tudom helyezni.

Annyit tudok tenni hogy olyan végfokot veszek, ami elég 2-nek. Egy darab zárt 15" UM is sokkal jobb lenne már mint a mostani (ported) R-112SW (azért lehet fontos, hogy ha most csak egy fér bele a keretbe, már azzal is lépjem-e meg)?

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#166173) ada19 válasza ada19 (#166172) üzenetére


ada19
senior tag

Ported 12" vagy 15" Ultimax opció esetleg? Ha egynél maradok.

Mégsenem

(#166174) -KP- válasza ada19 (#166173) üzenetére


-KP-
addikt

Persze hogy opció. De a 12-esnek 120 liter kell kb. A 15-nek meg 170-180.

(#166175) ada19 válasza -KP- (#166174) üzenetére


ada19
senior tag

Jogos, ejtem is. Az egy marha nagy kuka/hordó méret, felejtős nappaliba.

Akkor igazából az a kérdés marad, hogy ha rövidtávon csak egy lesz (vagy örökre), az is jó döntés-e a jelenlegivel szemben.

Mégsenem

(#166176) Tamoo válasza ada19 (#166175) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A 120 liter még nem durva. De a 180 is csak megszokás kérdése. :D

[ Szerkesztve ]

(#166177) gyurmics


gyurmics
újonc

Üdv. Segítségeteket szeretném kérni. Velem ellentétbe a fórumon mindenki képbe van a hangfalakkal, hova máshova fordulhatnék... Van egy régi Videoton Sonus C101, 140/200w van megadva rajta. Ehhez van egy Technics 5x100w erősítőm, amivel a hangfalat sajna max fél hangerővel bírom terhelni, majd letilt az erősítő. Úgy döntöttem, na majd ÉN építek hagfalat, és a SAL oldalán találtam is hozzá segédletet. Kis pénzből szerettem volna kihozni a legtöbbet (természetesen a mostanitól jobbat), de ahogy olvasom a régi beszélgetéseket, nos elbizonytalanodtam. A SAL oldalon említett SBX 3040 mélysugárzót jóllehúzzák a hozzáértők, már pedig az lett kinézve.
Kérdésem az lenne, hogy megüti vajon a SAL által összeállított szett a mostani hangfalam szintjét, ha az össz teljesítményt 180/150w ra írták? (jelentsen ez bármit is) Illetve ha volna ötlet valami hasonló szett összeállítására esetleg másik márkából (említették még a Monacor-t mint márkát), amivel fél fölé is tudnám tekerni az erősítőt, azt nagyon szivesen fogadnám. Egyáltalán, mikor egy hangfalra ráírják hogy 140/200w akkor azok hogy/miből adódnak össze? A magas, mély, és közép összteljesítménye adódik össze? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
Nagyon köszönöm ha segít bárki. Üdv

(#166178) -KP- válasza gyurmics (#166177) üzenetére


-KP-
addikt

Egyszerűbb ha nézel használtan valamilyen szettet szvsz.

(#166179) denesdr válasza gyurmics (#166177) üzenetére


denesdr
addikt

A Wattok száma és a hangminőség általában két különböző dolog. Amúgy miért szeretnéd fél fölé tekerni hangerőt? Nem elég hangos? A szabályzó fél állása nem feltétlenül jelenti azt, hogy az erősítő fél teljesítményen dolgozik. Ha kikapcsol, akkor valószínűleg annyit tud az adott hangsugárzó impedancián. SAL-t felejtsd el szerintem is.

(#166180) Ragadozó válasza gyurmics (#166177) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia! Ajánlom az összefoglaló, a cikkek elolvasását. Drágább lesz, ha magad építész. Monaco, Videoton hangszórókból lehet válogatni, de méretezni kell a dobozt, hangváltó, stb.
Jobban jársz egy ilyennel:
[link]

Legközelebb a belépős topikban tedd fel kérdésedet.
Köszönöm

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#166181) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy nincs hang az erősítőn?
Tegnap este még filmet néztünk, ma meg már semmi sem szól rajta. Se a rádió, se a Spotify, semmi.
Kihúztam vissza tudtam.
Az appban és távirányítóval is működik csak semmi hang nincs.:(((

Mit nézzek még meg?
Vakakinek van valami ötlete?
Marantz SR6009

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166182) spiky03 válasza spiky03 (#166181) üzenetére


spiky03
veterán

Bekapcsolásnál is rendben kattan 1x majd utána még 1x ahogy szokott, de meg se szólal.:W
Hol tudnám ezt megnézetni? Vagy ki tudja megnézni, hogy mi baja lehet?

Elszállt valami panel benne?

Nah most megjavult.:C

Vissza dugtam bele a HDMIt, ami a TVbe volt és jó lett.
Mert a projektore volt benne de az áramtalanítva van. Így úgy látszik akkor valamiért nem ad ki semmi hangot.
Érdekes. :F

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166183) Tamoo válasza spiky03 (#166182) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vagy csak elnyomtál valami zone beállítást.

(#166184) spiky03 válasza Tamoo (#166183) üzenetére


spiky03
veterán

Nem, nem nyúltam semmihez sem csak bekapcsoltam.
Mondom most annyit csináltam, hogy bedugtam azt a HDMIt, ami a tvbe megy és így jó lett.
Előtte az a HDMI volt benne ami az F22be megy, de az nincs áram alatt.
Most csak ezt az egy magyarázatot találtam, hogy kell neki valamiért áram a túloldalon.
De ez meg mondjuk hülyeség mert ha nincs radugva kijelző akkor is működnie kellene.
Igaz így nem próbáltam, hogy nem dugtam be HDMIt.

Nah mindegy most szól az a lényeg:C

Majd a projektorral is kipróbálom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166185) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#166182) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem nyomtál el semmit.
Én ezért adtam el az avr-em.
Ha hdmi-n nem érzékel aktív jelet, nem lesz hangod, hogy miért a fasz se tudja.
Menü van de hang nincs🤔.
Ez az f22-nél ütközött ki.
Ha áram alá helyezed lesz minden, de ha kihúzod hogy ne menjen a venti, utána no hang.
Vagy ki be kell húzogatni a hdmi kábelt az avr- ből.
Na nekem ebből lett elegem.
Pc-nél ilyen szopás nincs.

(#166186) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#166185) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót.

Akkor jól gondoltam, hogy a projektor lesz a ludas.

Esetleg egy HDMI splitterrel nem lehet kiküszöbölni?
Kijön az erősítőből és a kimenetén meg ott az egyiken a tv a másikon meg a projektor.
Így a tvt mindig érzékeli.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166187) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#166186) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na nekem ez nem jutott eszembe annó.
Próba.
Azért utána tájékoztass, kiváncsi vagyok.

(#166188) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#166187) üzenetére


spiky03
veterán

Oke.
Mert csak egy kimentem van az erősítőn.
Ha lenne kettő akkor vsz működne.
De valóban fura.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166189) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#166188) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem 3 kimenet/ bemenet volt mégse volt jó.
Az a splitter jó lehet.

(#166190) -KP-


-KP-
addikt

Nekem az Anthem Statement proci mellett mindenképp van hang. Ha áram alatt van a vetítő, ha nincs.

(#166191) Tamoo válasza -KP- (#166190) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem sem volt ilyen összefüggés az F22-vel.
Mondjuk más nyűgöm volt, de ez pont nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#166192) adamsfamily válasza Tamoo (#166191) üzenetére


adamsfamily
tag

Kíváncsivá tettél.Most már meséld el pls. :DDD

(#166193) duran6


duran6
csendes tag

Üdv mindenkinek,

A Kezdő- topikban már feltettem ezt a kérdést de választ még nem kaptam. Itt is feltenném mivel sürget az idő, nem akarok elesni egy esetleges jó vásártól... Szóval:
Subwoofer dilemma: Wharfedale Sw150 VAGY Mission Lx10?
A wharf majd 20 eves konstrukciò viszont mèg most is az egyik legkelendöbb, 150 wattos.... A Mission ujabb konstrukciò ès 200 wattos. Mindkettőt 140 font körül tudnám beszerezni vadiújan ès mèg a blekkfràjdèj csak most jön... A rendszer amibe illesztenèm: Denon AVR-2700; hangsugàrzò szett pedig a Tannoy Mercury 7-es csalàd (7.0-as kialakítàssal, eddig...).
Szòval a kettő sub közül melyik lenne a legjobb?
köszi az esetleges vàlaszokat! :R

(#166194) Q válasza spiky03 (#166186) üzenetére


Q
senior tag

F22+Marantz proc. nálam szintén ezt csinálja. De csak véletlenül jöttem rá amikor egyszer rádiózni akartam vetítő nélkül. Szerencsére engem nem izgat, mert csak filmezni van a rendszer, az meg projektor bekapcsolás nélkül nem igazán élvezhető :DDD .

(#166195) spiky03 válasza Q (#166194) üzenetére


spiky03
veterán

Én Spotifyt akartam hallgatni aztán semmi.:DDD
Picit levert a viz, hogy fasza elszállt benne valami.
De szerencsére a nap pánik után hamar rájöttem, hogy mi okozhatja a jelenséget.:D
Meg itt is kaptam rá megerősítést.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166196) #16729600


#16729600
törölt tag

Hali.
Rotel RSP-1582-vel van valakinek személyes tapasztalata itt? Szemezek eggyel, de sajna a kijárási tilalom miatt nem tudom meghallgatni. Vergödöm rajta, hogy vakon merjem-e berendelni :F

[ Szerkesztve ]

(#166197) BBéci válasza #16729600 (#166196) üzenetére


BBéci
titán

Berendelni az ügyeletes orvost lehet. Webáruházakban megrendelni tudsz. ;]
Hatalmas rizikó Rotelt meghallgatás nélkül venni, mert igencsak megosztó a hangjuk. Nekem nagyon nem tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166198) #16729600 válasza BBéci (#166197) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a szemantikai reviziót, na meg persze a véleményt is ( annak ellenére,hogy az előbbin volt a hangsúly ) ;)

(#166199) gyurmics válasza denesdr (#166179) üzenetére


gyurmics
újonc

Köszönöm a választ. Sajna nem elég hangos, illetve a mély gyenge... :( Annyiban tudnál még segíteni, hogy mekkora teljesítményű hangfal kellhet az adott erősítőnek? Vannak hagfalak, amire rá van írva hogy 80-150 wattos erősítő kell hozzá... Összezavarja tudatlan fejem.

(#166200) BBéci válasza #16729600 (#166198) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz, nem azon volt a hangsúly. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.