Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165851) -KP- válasza python1 (#165850) üzenetére


-KP-
addikt

lehet hogy nem kőkorszakból kidobott alkatrészeket kellene használni :D

(#165852) VoidXs válasza denesdr (#165846) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A bal oldali ablak valóban 1000 ms, de a jobb oldali már 1791 a legkisebb FFT-re. Ezresével növeld, amíg vissza nem javítja valami kisebbre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165853) python1 válasza -KP- (#165851) üzenetére


python1
veterán

Abból főzök ami van itthon, de majd egyszer lecserélek mindent egy soundbárra. :D

(#165854) powerup2 válasza python1 (#165850) üzenetére


powerup2
addikt

de legalább egy hibát kipipáltunk ezzel :) kp mikor irt facen hogy segitsek akkor irtam aztán jó ideig nem jelentkeztél :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#165855) Tamoo válasza python1 (#165850) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor Anthemmel lesz a mozi?
EQ APO - Xonar HDAV nem lesz "bekalibrálva"? :D
Rádumálsz a hangkártyára Te meg nem is használod? :D Amúgy persze örülök hogy megvettem, nekem bejött ez a pc-s "processzálás".

[ Szerkesztve ]

(#165856) python1 válasza Tamoo (#165855) üzenetére


python1
veterán

Megy mindkettő, PC-s processzálás egyelőre szünetel, míg nem hozom rendbe a PC állományt itthon, egyelőre semmi nem megy 100%-osan.

(#165857) Tamoo válasza python1 (#165856) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha összeáll "véglegesre" kíváncsi leszek melyiket fogod használni.
Az Anthemet egyszerűbb az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#165858) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,

Próbáltam korábbi hozzászólások alapján kimatekozni a dolgot, de ha nem gond, kérdeznék.
18nm-es nappaliba 1-2db SVS SB1000 vagy 1db SVS SB2000 (esetleg pro) lenne jobb választás? Film és zene - gyakorlatilag minden stílusban.
Jelenleg még Marantz SR5009-ről lenne hajtva, Quadral Rhodium 500-as szett társaságában. Felújítás után szeretnék majd akusztikai mérést és lehet veszek egy misiDSP-t is.

a rajz nem épp méretarányos, de kb ez az elrendezés.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#165859) -KP- válasza SPEA (#165858) üzenetére


-KP-
addikt

Ez így elég rossz elrendezés.

(#165860) BBéci válasza SPEA (#165858) üzenetére


BBéci
titán

Az SB2000 Pro minden szempontból lényegesen jobb, ezért nem kérdéses, hogy azt választanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165861) SPEA válasza -KP- (#165859) üzenetére


SPEA
aktív tag

szívem szerint én is elköltöznék, de egyelőre ezzel kell beérnem :B

Próbáltam már tologatni, forgatni a kanapét. Sajnos az ajtós falra nem tudom átforgatni a front szekciót, mert ahhoz keskeny az a falszakasz. Maradna az, hogy az ablak elé forgatom, de úgy meg bőven vesztek a térből. Mivel nem moziszoba, hanem nappali (ráadásul a 4. emeleten :D ) így, ebből indultam ki.
De minden jellegű konstruktív ötletre, tanácsra nyitott vagyok!

(#165862) SPEA válasza BBéci (#165860) üzenetére


SPEA
aktív tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, olvastam a teszteket mind a kettőről.
Ha figyelembe vesszük a Ft részét is, 200E-ből 2db SB1000 (használtan) vagy 1db új SB2000 most 230E akciósan. Persze még mindig ott van a 2000PRO és a DSP rendszere 340E Ft-ért.
Ha az első és utolsó ajánlat közötti ~140E Ft-ot mondjuk kábelezésre vagy bármi más hasznos dologra költhetem, akkor is akkora az előnye egy 18nm-es szobában a 2000-es szériának?

Sokszor írtátok, hogy 2 sub kiegyenlítettebb mélytartományt biztosít mint 1 nagy.

(#165863) Tamoo válasza SPEA (#165862) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Sokszor írtátok, hogy 2 sub kiegyenlítettebb mélytartományt biztosít mint 1 nagy."

Két szub elsősorban akkor jobb mint egy ha jól van időzítve, elhelyezve és EQ-zva. Ha nincs akkor a kettő akár több problémát is okozhat mint egy. Ha két szubot akarsz egy minidsp-t, meg egy umik1-et kalkulálj az árba! Meg sok szabadidőt. ;] De ha egy szubot veszel akkor is!
Magam is nagyon sajnálom hogy ezeket nem vettem meg a két T12-höz. Nem is hallottam őket soha igazán jól szólni.

[ Szerkesztve ]

(#165864) -KP- válasza SPEA (#165861) üzenetére


-KP-
addikt

Tessék. 5.1, 7.1. Csak elnagyoltan, sima paintet tudtam csak használni. Ablak elé plafonra motoros vászon a nagy képért, majd a képmérethez megfelelő nézési távolság kiválasztása.

(#165865) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Arra gondoltam, megveszem a Behringer NX6000D-t. Ventit cserélek, elnézegetem, mert még igen csak nem látom, hogy mikorra lesz Ultimaxom. Beszálítoónál nincs még hangsugárzó asztalos sem találtam, maximum marad DIY készlet igaz úgy lényegesen drágább lenne.

(#165866) #98221312 válasza SPEA (#165858) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szia!

Amennyiben nem tudod úgy elhelyezni a rendszert ahogy KP rajzolta, akkor hagyd a 2 szubot.

A falra helyezett hallgatói pozició nagyon nem előnyös, ugyanis a falnál hangnyomás maximumok vannak, így többek között egy óriási mélykiemelésben fogsz ülni.

Arról nem beszélve, hogy a "buborékhatás" drámai módon csökkeni fog, plusz még a magasak korai lecsengése miatt torzítás, katyvaszhangzás lép fel.

Ha végképp nem tudod máshová helyezni, akkor a második mélynyomó árát inkább költsd szélessávú akusztikai panelekre a mögötted lévő falra, illetve a frontok mögé.

(#165867) Tamoo válasza #98221312 (#165866) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"plusz még a magasak korai lecsengése miatt torzítás, katyvaszhangzás lép fel."

Biztos másra gondoltál ez alatt mint amit írtál. :D

(#165868) #98221312 válasza Tamoo (#165867) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nyugodtan javítsd ki ha tévedtem! :)

(#165869) SPEA válasza #98221312 (#165866) üzenetére


SPEA
aktív tag

Köszi a tanácsot. Tudom, kifejezetten rossz, hogy a "falnál ülök". Mivel szeretek barkácsolni, kisérletezgetni és volt mit felhasználni, ezért a kanapé mögé és a mennyezeti első reflexiós pont vonalába kerültek be szélessávú panelek. Eddig tetszik az eredmény, de mindig hajt a vágy.. :D
Jelenlegi helyén a kanapét kb 15 centire el tudom tolni a faltól, de a középre beforgatás sajnos nem játszik. És most a projektor meg motoros vászon, toronyóra lánccal amúgy sem prioritás, maradok az 55" tévénél.

erősen agyalok egy DIY subon is, max 12"-es hangszóróval, pl Tamoo kolléga megoldása gyönyörű, gondolom szól is rendesen.

(#165870) -KP- válasza SPEA (#165869) üzenetére


-KP-
addikt

Nem csak az a baj, hogy falnál ülsz. Hanem hogy a hangsugárzók is falra vannak tolva. Emellett nincs távolságod a surroundoktól. Nem tud hangtér kialakulni, miközben a hátsó visszaverődést egyből a nyakadba kapod. Ráadásul jobb oldalt fal van van, bal oldalt semmi.

(#165871) Dorian válasza #98221312 (#165866) üzenetére


Dorian
félisten

"a magasak korai lecsengése miatt torzítás"

A korai visszaverődések direkt hangokhoz képesti nagy arányára gondoltál.
Korai lecsengés éppenhogy kívánatos, az nem okoz torzítást.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165872) BBéci válasza SPEA (#165869) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem játszik a kanapé középre forgatása?
A lehető legrosszabb elrendezést választottad, amin pénz költése nélkül lehet segíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165873) Tamoo válasza SPEA (#165869) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] változatosság kedvéért csinálj egy ilyen 12"-os refit! :))
Lehet jobb lenne mint a zárt...

[ Szerkesztve ]

(#165874) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

Egy olcsó workaround érdekelne a jelenlegi szituációmra.
A setup:
Tanix TX3 androidos lejátszó
Onkyo TX-SR805 erősítő
Régi buta okostévé egy új böszme 4K-s tv-re cserélve (Samsung TU, 7102, akármi)

Eddig a 1080p jel, DTS HD:MA és hasonlók gond nélkül jöttek kifelé a HDMi-n keresztül a Tanix-ból. A 4K-s tévére viszont illik 4K-s anyagot tenni, de a 4K-t se a Tanix, se az Onkyo nem tudja.
Megoláds lenne a TV általi lejátszás és a HDMi ARC (eARC), amit a TV tud, de az erősítő nem. Csak optikán tud a TV-erősítő hangot visszaküldeni.

Erre egy olcsó megoldás kéne, amivel az erősítő megmaradhat, hiszen imádjuk, burtális, lenyűgöző; és mehet a 4K-s tartalom, és nem kell a tömörített optikai hanggal szenvedni.

Két ötletem van, egyik sem alátámasztott, nem találtam rá megoldást:
HDMi splitterrel felszabadítani a TV-n egy HDMi-t az összesen létező kettőből, és az erősítő bemenetére kötni az egyiket
Dual HDMi-s médialejátszót szerezni, amely képes a hangot külön hdmi-n továbbítani az erősítőnek, amit az képes megenni.

Végeredményben pedig a kérdésem:
Mit érdemes tenni ilyenkor?
Avagy: valóban vállalható az optikán átmenő hang, akár HD:MA esetén is? Az előző TV ezt sztereóra butitotta le, ez esetében nem tudom még.

(#165875) mpo válasza norbert1998 (#165874) üzenetére


mpo
veterán

de a 4K-t se a Tanix
Ez biztos?
Mert ha nem, akkor újra kell gondolnod.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#165876) norbert1998 válasza mpo (#165875) üzenetére


norbert1998
veterán

Lejátsza, de nem adja ki. 1080p-re leskálázza.

(#165877) mpo válasza norbert1998 (#165876) üzenetére


mpo
veterán

Gyanús nekem, amit írsz, itt kérdezz rá, hogy mit csinálsz rosszul.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#165878) norbert1998 válasza mpo (#165877) üzenetére


norbert1998
veterán

Akár tudja a 4K-t kiadni, akár nem, az erősítő nem tudja kezelni, így erre kár szót fecsérelni :)
Az a kérdés, hogy milyen megoldás létezik a probléma további részére.

(#165879) #98221312 válasza SPEA (#165869) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Jelenlegi helyén a kanapét kb 15 centire el tudom tolni a faltól"

Az kevés, minimum fél, de inkább 1m kellene.
Nagyon nem fogja kifutni magát a rendszered, ezt azért írom ilyen határozottan, mert én is az általad felvázolt módon vagyok kénytelen filmezni.
Egyszer (csak próba kedvéért) átforgattam: ég, és föld volt, de Ctraltdel13 fórumtársnak is hasonló tapasztalatai vannak.
Most a panelek vannak készülőben, reméljük segít valamennyit! :)

(#165880) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#165879) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azokon a frekiken amin a jól megválasztott hang doboz elhelyezés és a hallgatási pózició ideális helyzete nem segít, ott a panelek se.
Max Alphamooncam csapdája😉

[ Szerkesztve ]

(#165881) gab1ka válasza norbert1998 (#165878) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem éppen csak az a két választásod lesz amit már te is felvázoltál abban az esetben ha a konkrét 4k felbontásra szükséged van valamiért.Ha a HDR is prioritás volna, akkor lehet hogy jobb hagyni mindent a régiben mert arra eléggé alkalmatlan ez a tv, azaz a fölösleges körök meg eszközök helyett mehet minden tovább 1080p-ben a meglévő erősítőt ugyanúgy használva mint eddig.

(#165882) norbert1998 válasza gab1ka (#165881) üzenetére


norbert1998
veterán

A 65 col és a közelség miatt azért a 4K fontos lenne, bár a HDR használhatatlanságát én is tapasztaltam már vele. Ingyé' dobta a telekom, jobb, mint volt, nem egy OLED LG, de ez van :D

Köszönöm a válaszod :R

(#165883) Zigi válasza norbert1998 (#165878) üzenetére


Zigi
senior tag

Egyetértek Gab1kával, a HDR nem lesz túl acélos a tv-n.
A problémádra megoldás lehet egy HDMI extractor [link] ha még kapható valahol, vagy PC és videókártyával osztod ketté a képet és a hangot. Vagy egy dual kimenetes lejátszó (drága).

[ Szerkesztve ]

(#165884) BBéci válasza norbert1998 (#165878) üzenetére


BBéci
titán

Két HDMI kimenettel rendelkező lejátszó a legjobb megoldás, utána az egy kimenetes plusz jel-elosztó beiktatása.
Nálam egyszerűbb a helyzet, maradtam és terveim szerint maradok a Full HD-nál. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165885) gab1ka válasza norbert1998 (#165882) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Annyi "pénzért" kifogástalan vétel volt :). B tervként egyedül annyi lehetőséged marad, hogy a Dolby Digital-ra szorítkozol, úgy lenne 4k kép is és optikán 5.1-es dolby (dts nem).A HD hangsávok viszont sajnos ebben a felállásban csak sztereora szűkülnek, ami feltételezem nem elfogadható kompromisszum.Az aliexpress-en 10-15$-ért látok ilyen HDMI splittereket, annyi pénzért egy próbát megérhet, legrosszabb esetben nem fog működni és elkönyveled úgy, hogy láttál egy fos filmet a moziba.Az a 4k végeredmény ami pluszt ad egy ilyen tv az 1080p-hez képest, az szerintem messze nem olyan nagy mértékű mint amennyi pluszt ad egy jó minőségű 5.1/7.1 a sztereóhoz képest egy olyan erősítővel, aminek alapból nagyon szereted a hangját.Esetleg megoldás lehet még Zigi ötlete, miszerint PC-ről lejátszva osztod szét a képet és a hangot,már ha ott elérhető 2 HDMI kimeneted.

(#165886) BBéci válasza gab1ka (#165885) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszett:
"Az a 4k végeredmény ami pluszt ad egy ilyen tv az 1080p-hez képest, az szerintem messze nem olyan nagy mértékű mint amennyi pluszt ad egy jó minőségű 5.1/7.1 a sztereóhoz képest egy olyan erősítővel, aminek alapból nagyon szereted a hangját."
Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165887) norbert1998


norbert1998
veterán

Köszönöm szépen :R

(#165888) nagyatt


nagyatt
tag

Kíváncsi leszek mit fog tudni:

Dali Opticon MK2:
[link]

Az MK1 azért nem tűnt sikersztorinak nekem.

(#165889) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#165880) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezt most nem igazán értem.. :))

Azt írtam, hogy ha a hallgatói pozició közvetlenül a csupasz fal elött van, akkor oda szélessávú panelokat érdemes helyezni, nyílván nem fog mindent megoldani, de tapasztalatból mondhatom, hogy a körülményekhez képest jobb lett a térérzet, és a nagyobb hangerő sem volt harsány mint elötte.

(#165890) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#165889) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én a mélyfrekvenciás hangokra gondoltam.
A többit tényleg lehet pofozni, de azt nem.

(#165891) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#165890) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, a mélyeket valóban nem csillapította.

(#165892) SPEA válasza #98221312 (#165879) üzenetére


SPEA
aktív tag

és #165872 BBéci

Tudom, hogy kevés, ezzel tisztában vagyok. Ha lenne még egy ekkora helyiségem, akkor nem is nagyon agyalnék rajta, hogy forgatási. Mint ahogy azt én is megtettem próbaképp, az ajtóval háttal a kanapé -> nézési irány az ablak felé. Csak hát "panel nappali" és bár szerencsére nálunk az FTF közel 90%-os (segített a panelek kárpitozásánál és teljesen rákapott, kérlelve, hogy csináljunk még :DDD ) , ez a végleges beforgatás lehet pont a maradék 10%-ba esne. És azt is hozzá kell tenni, hogy 3,44m széles a nappali, egy átlagos és a jelenlegi kanapénk 2,3m széles. Na ez beforgatva a két oldalán nem sok helyet hagy a közlekedésre.

#165873 Tamoo

Azért maradnék egy helyes kis zárt méregzsáknál, nagyon vágyik a fülem egy olyanra

(#165893) python1 válasza SPEA (#165892) üzenetére


python1
veterán

Tamo csak ingyenkaját szeretne. ;] :D

(#165894) arcitec válasza BBéci (#165886) üzenetére


arcitec
addikt

Díjazom [ezt] az AV-ONLINE részéről, talán ez az első album ismertető? Már meg is rendeltem a cd-t. :C

(#165895) BBéci válasza arcitec (#165894) üzenetére


BBéci
titán

Első? Az a nyolcadik, itt az összes ajánlónk: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165896) SPEA válasza python1 (#165893) üzenetére


SPEA
aktív tag

Vágom én ezt :) jó pár hozzászólásban kifejtette már ezirányú igényét
Bele is mennék a játékba ha 1.5-2x akkora helyem lenne muzsikálni mint most. És persze nem egy panel 4. emeletén :D

(#165897) Tamoo válasza python1 (#165893) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jólvan, majd összetaknyolom magamnak. ;] Hétfőn úgyis lesz olcsó felsőmaró a lidl-ben.

Amióta EZT mutatta VoidXs, azóta kezdett igazán foglalkoztatni, hogy milyen lenne a reflex.
Nem tudom süketszobában megmérni a zárt Ultimaxot, de az impulzusválasza borítékolhatóan elég csúful nézne ki.
Ettől függetlenül még mindig nagyon tetszik, DE milyen lenne a reflex? :D

[ Szerkesztve ]

(#165898) denesdr válasza Tamoo (#165897) üzenetére


denesdr
addikt

Hi Tamoo!
Van erről, a linken szereplő, szub impulzusmérés hogyanjáról valami infó? Ezek közeltéri mérések? Vagy hogyan lett kivitelezve? Mocorog bennem a kényszerméregetés vágya. :DD
Szerk.: 2x18" pro szub/láda mondjuk nem véletlen, hogy adja rendesen a chest slamet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165899) Dorian válasza Tamoo (#165897) üzenetére


Dorian
félisten

Én ráérek. Nekem csak majd szóljatok, ha kialakult végleg pontosan mi a legjobb ebben a kategóriában :DDD
(Most 1-2 évig úgysem fogok ilyesmire költeni, az összes pénzmagot félre teszem, hogy minél többet behúzzak az 50%-os házfelújítás támogatásból, meg esetleg a tetőtér-csokból)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165900) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!
Van egy Denon AVR-1611 házimozi erősítőm. Ezt alapvetően csak stereo üzemmódban használom. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy stereo üzemmódban is tudok aktív mélyládát rákötni amit meg is fog hajtani stereo módban, vagy csak 5.1 módban hajtaná meg!? Magyarán 2.1-ként szeretném használni stereo üzemmódban ha lehetséges.
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.