Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165251) Tamoo válasza Dorian (#165250) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is 26évesen vettem. :)

(#165252) ginola válasza MasterMark (#165248) üzenetére


ginola
addikt

Teljesen jó cucc, főleg Hivox tuninggal, hallottam annó és nagyon tetszett.

(#165253) MasterMark válasza Dorian (#165250) üzenetére


MasterMark
titán

27. Akkor még majdnem időben vagyok? :D

Switch Tax

(#165254) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Abban segítsetek légyszi, hogy van egy számotokra nem túl komoly Wharfedale Diamond 8.4-es 5.1 szettem és egy Denon AVR-2308 erősítőm és építkezni fogunk, gondoltam neki egy max 10nm-es szobát egy wc ablakkal mindösszesen. Azt szeretném megkérdezni, hogy ebben a méretben milyen arányban legyenek a falak? 2,5 m * 4 m pl? Egy asztal lesz benne számítógéppel, egy kanapé előtte, padlószőnyeg. A falakra érdemes tenni valami (hangelnyelő :F ) anyagot, ami nem túl drága?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#165255) alphamooncam válasza Winne (#165254) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] BOLT R.H. foglalkozott a kérdéssel többek között.

Állóhullám elkerülése végett én mindenképp kerülném a párhuzamos falakat.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#165256) Dorian válasza Winne (#165254) üzenetére


Dorian
félisten

Gondold át, 10 m2 nagyon kevès

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165257) Winne


Winne
nagyúr

Nappaliba nem akarom bepakolni, mert pici a gyerek és egyrészt mellette nem tudnék nézni semmit, másrészt mindenre veszélyes. :DDD

Az a baj, hogy nagyobbat nem tudok lenyomni az asszony torkán, mert a hálók sem lesznek nagyobbak ugye. :)

A párhuzamos falak se nagyon elkerülhetőek, jááj. Át kell gondolnom a dolgokat akkor. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#165258) Dorian válasza Winne (#165257) üzenetére


Dorian
félisten

Azèrt megoldhatò nappaliban kisgyerekkel. A cucc elè teszel egy gyerekkarámot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165259) exception válasza Winne (#165257) üzenetére


exception
aktív tag

Ha egy 10 nm-es szobát teljesen alá tudsz neki rendelni, panelozni, kezelni, az még mindig jobb lesz, mint egy full kompromisszumos nappali, amiben nem nyúlhatsz semmihez.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#165260) Dorian válasza exception (#165259) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, csak sosem a kèt szèlsősèg az ami előfordul.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165261) BBéci válasza exception (#165259) üzenetére


BBéci
titán

A nappalim 22 négyzetméteres, úgy alakítom, ahogy akarom, oda tehetek akusztikai elemeket, ahová szükséges, mégis hiányzik 6-8 négyzetméter. Messzebb, optimális távolságban lehetne a kanapé a mögötte lévő faltól, elférnének hátsó háttérsugárzók, nagyobb lehetne a vászon, stb.
A dolgozószobám 11 m2 alapterületű, még egy tisztességes sztereó rendszerhez is kicsi, próbáltam, pláne házimozihoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165262) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok, remélem jó helyen járok... :U

Előzetesen az eszközpark:
Számítógép: IGP-vel (Intel HD4600) és VGA-val (5700XT). 1-1 HDMI kimenet, a többi DP port (meg az alaplapon lévő DVI-D meg D-SUB)
-4K Monitor, DP porttal
-4K Projektor, HDMI 2.0-val
-Denon 3806 eddig SPDIF-el összekötve a PC-vel.

Csillagpontosan összekötve, aminek a közepén a PC áll.

Le szeretném cserélni az SPDIF-et HDMI csatlakozásra, hogy az optikai kábel max. 2 csatornás PCM jelétől feljebb léphessek pl. olyan hangforrás miatt ami ugyan több csatornás de a Denon már nem támogatja, vagy a játékok alatti térhangzásért.
A 4K monitor és 4K projektor az 5700XT-be van kötve, de szerencsére az alaplapon van még 1 üres HDMI-m. Az Intel HD4600 és 5700XT gond nélkül működik egymással párhuzamosan, munka miatt nagyon sok monitort is kezelt már (egyszerre 4-et) szóval ezzel nem volt baj. Viszont, olyat hogy tudok csinálni, hogy az alaplapi HDMI kimenetet nem csak akkor engedi hangkimenetként használni ha Monitor -és emiatt kép is- van rajta?
A problémám most az, hogy csak akkor tudom a HDMI-t kiválasztani hangkimeneti eszközként, ha kiterjesztem rá az asztalt vagy tükrözöm. Tükrözésnél még csak-csak (függetlenül attól, hogy a valóságban nincs rajta megjelenítő) de mivel a Denon már öregecske így a 4K-tól és/vagy HDR-től hasra vágja magát, a kiterjesztett asztalnál meg hiába van beállítva, hogy a 4K-s eszközök az elsődlegesek, sok alkalmazás nem tudja jól kezeli a kiterjesztett asztalt. Na meg az érzés, hogy tök felesleges számítás.
Azt már meg sem említem, hogy hiába 7.1 az erősítő, valami miatt csak 6 csatornásként engedi kezelni.

Remélem sikerült nektek is emészthető formában leírnom a nyűgöm.

Valakinek van rá ötlete, megoldása?

:R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#165263) Khaosz55 válasza BBéci (#165261) üzenetére


Khaosz55
addikt

Csomó képen láttam, hogy a kanapé mellé kb 30-40cm-re van rakva a háttér sugárzók fejmagassságban, gondolom mivel nincs hely. Nekem is volt úgy korábbi kisebb szobába és nekem nem tetszett túl direkt volt a hang, nem volt tere. Ha bal oldalt ültem a bal hátsó dominált ha jobb oldalt akkor meg jobb hátsó, hiába volt halk nem volt távolság. Nekem most a nappaliba 2.5 és 3 méterre vannak a háttér sugárzók és így sokkal jobb. Szóval szerintem is nagy térben jobb mozizni, de nincs nagyobb akkor ez van.

(#165264) BBéci válasza Khaosz55 (#165263) üzenetére


BBéci
titán

Ha nagyon kicsi a szoba, akkor csúcsminőségű soundbar a legjobb választás.
Természetesen szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165265) python1 válasza BBéci (#165264) üzenetére


python1
veterán

Vagy a mennyezet közelébe, de akár lehet a mennyezetbe is szerelni, vagy eleve a falba tervezni, ha most épül a kázikó. Kizárólag ezt látom alternatívának, amúgy felejtős.

(#165266) Borisz76 válasza Winne (#165254) üzenetére


Borisz76
veterán

10 nm nálam a fürdőszoba.....

A szoba ott kezdődik , hogy minimum 15 nm.
Bár lehet én vagyok csak " így beállítva " mert a gyermekkoromban a szobám 30 nm-s volt !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#165267) Winne válasza Borisz76 (#165266) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is ilyenben nőttem fel, pont ezért lesz kicsi. A háló legyen háló. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#165268) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A meglévő rendszeremet elkezdtem egy kicsit tovább fejleszteni, mert nem voltam megelégedve a sztereójával.
Az erősítő (608-as Onkyo) lecserélése folyamatban van egy Arcam AVR350-re.
Az Arcam már megvan, csak még fent van Pesten, én meg vidéken élek. :)
Szóval még nem tudom mekkora lesz az előrelépés zenében-hangban. :D

A nagy kérdésem inkább az lenne, hogy ajánlottatok nekem anno a laptophoz + dac-ot, hogy jobb legyen a zenei élmény. Úgy néz ki hogy kedvezményesen hozzátudnék jutni egy FiiO K3 dac-hoz. (Erről szinte csak jókat olvasni a neten).
Ha összejönne ez a dac, akkor ti mit javasolnátok, hogy 75Ohm-os RCA-val kössem a Dac-ot az Arcam-ra, és az audio konvertálását az erősítő dac-jára bízni, vagy egy 3,5-es jack-rca kábellel és a FiiO-t használjam Dac-nak?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#165269) python1 válasza Pöttön (#165268) üzenetére


python1
veterán

Próba?

(#165270) Pöttön válasza python1 (#165269) üzenetére


Pöttön
őstag

Pesti rokon nézte-hallgatta meg, és fizette ki. :B
Én sajnos nem tudtam sehogy se feljutni az üzlet lebonyolításához.
Kicsit kockázatos volt a lépés, remélem megérte. ;]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#165271) python1 válasza Pöttön (#165270) üzenetére


python1
veterán

Azt akartam írni, hogy próba dönti el majd, hogy melyik vas dac-ja a jobb, az arcam-é vagy a fiio.
Arcamok is eléggé szerethető hangot tudnak, éppen most teszteltem le egy régi arcam processzort zenére, hosszasan hallgatható a hangja, filmre is tökéletes.

(#165272) -KP- válasza Winne (#165254) üzenetére


-KP-
addikt

Hiába mondják sokan, lehet 10nm-en is mozizni, nem is akárhogy. Ha gondolod priviben dumcsizhatunk róla. Én azt mondom 3*3,5m legyen, vagy 2,75*3,5.

[ Szerkesztve ]

(#165273) python1


python1
veterán

Elkészült egy fekete is. :)

(#165274) #98221312 válasza -KP- (#165272) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szomszéd srác is épített rendszert kb 10nm-re, amikor átmentem meghallgatni, csak illemből nem mondtam neki, hogy egy kalap sz@r.

Viszont ha tudsz valamilyen módszert amivel mégis kihozható jobb hangzás, akkor azt szívesen veszem! :)
Majd tolmácsolom neki!

[ Szerkesztve ]

(#165275) gab1ka válasza python1 (#165273) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Komolyan nem értem hogy tudjátok ilyen igényesen megfabrikálni ezeket.Ha rajta lenne egy 1$-os aliexpressen is vehető márka embléma én meg nem mondanám hogy ez DIY.Persze ehhez azért le kéne törölni a makulát a membránról :).Bazijól néz ki, grat.

(#165276) python1 válasza gab1ka (#165275) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm!

(#165277) Tamoo válasza python1 (#165276) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szép lett! :) Gratulálok!

Jumperek biztos jók így?

[ Szerkesztve ]

(#165278) python1 válasza Tamoo (#165277) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm! :R
Tényleg

(#165279) Tamoo válasza python1 (#165278) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#165280) -KP- válasza #98221312 (#165274) üzenetére


-KP-
addikt

például falra tehető hangfalat használsz, vagy in wall hangfalat, esetleg thx fallal elől. több mélysugárzó megfelelő használatával az állóhullámok kioltása. ez lehet a floyd toole féle módszer, vagy double bass array. megfelelő ülőpozíció, nem rátolva a falra stb. akusztikai kezelés, mélyhangok rendbe tétele, ütőzengési idő, majd a végén sok sok diffúzor.
nem azt mondtam, hogy olcsó lesz, csak azt, hogy meg lehet csinálni jóra.

(#165281) #98221312 válasza -KP- (#165280) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi!

Ez a falra tolt hallgatói pozició a legtöbb nappaliban jelen van, nálam is.. :O

Ez a 3. ház ahol élek amióta mozizom, de egyik otthonomnál sem sikerült megoldani, hogy máshová üljek mint a fal. :(

Egyik oldalon ablak fütőtesttel, másik oldalon az ajtó, így csak a hosszanti falra való elhelyezés tud megvalosulni.

(#165282) gab1ka válasza #98221312 (#165281) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Jelenleg nálam hasonló a környezet a csupasz falakat nézve, azaz a tv körül és a két frontok mögött, illetve a nálad is látható kanapé mögötti fal teljesen "üres". Nem tervezed akusztikailag kezelni ezt a részt? Jelenleg én nem tudom hogyan és mivel fogjak hozzá, illetve a befektetés előtt szeretnék valami előtte utána hatást elérni.Tegnap a kanapé mögötti részre fellógattam egy összerongyolt pokrócot, de őszintén szólva nem igazán tapasztaltam nagy változást.

(#165283) Dorian válasza gab1ka (#165282) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban én is ilyen szobában moziztam, viszonylag olcsó akusztikai kezeléssel elég jelentős csökkenése érhető el a problémáknak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165284) spiky03 válasza python1 (#165273) üzenetére


spiky03
veterán

Gartula ez is nagyon jó lett.:C

Majd én is leadom a rendelést jövőre egy ilyenre. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#165285) #98221312 válasza gab1ka (#165282) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szélessávú elnyelők (10cm vastag) kellenének a frontok mögé, illetve hallgatói pozició mögött lévő falra.

Ilyen panelek, otthon házilag is viszonylag könnyen lehet barkácsolni.
Sajnos párom nem akar belemenni, tény, hogy nem lenne valami esztétikus, viszont nem is ez a legnagyobb baj.
Igazából a mélykiemelés ami borzasztóan zavar, azzal nem tudom mit kéne kezdeni.. :F

(#165286) Dorian válasza #98221312 (#165285) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet az esztétikus is, akármilyen képet lehet rá nyomtatni, bár az ilyesmi kétszerezi az árat.
A mélykiemelés jelentős részét pont ez oldja meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165287) #98221312 válasza Dorian (#165286) üzenetére


#98221312
törölt tag

Oké, igazából a mélykiemelés megszüntetése lenne a cél, mást gondot igazából nem érzek.
Talán a tér érzet ( boborékhatás) ami hiányzik még..

(#165288) python1 válasza #98221312 (#165287) üzenetére


python1
veterán

EQ-d ki, tegyél be diffúz felületet.

(#165289) gab1ka válasza Dorian (#165283) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ebben az esetben nemsokára konkrét tanácsokért jelentkezni fogok, van egy sejtésem hogy a problémámat akusztikai anomáliák okozzák, még kipróbálok ezt azt aztán körbeírom a gondom.

@Jigsaw04:

Nálam is túl sok volt a mély a kanapét a falra tolva, ezért előrébb húztam ~40cm-re.Így az MLP kb 75cm-re került a faltól.A mélyek egészen szépen kisimultak, innen viszont 1-2 lépés már a null.Jelenleg bugyután néz ki, a terv szerint abba a pár centis sávba be akarok szabatni az asztalossal egy ilyen térkitöltő polcrészt, mintha egy a kanapénak a magasságával pontosan egyező szekrény lenne betolva a közé és a fal közé.A neten másnál láttam ilyen megoldást, elég esztétikus lett, de egyelőre ez még itt képlékeny.

(#165290) Dorian válasza python1 (#165288) üzenetére


Dorian
félisten

Diffúzálásnak mélyek tekintetében semmi értelme. Korábbi hsz-ban a 10 m2-es szoba esetében pedig semmilyen tekintetben nincs, mert kell egy bizonyos bázistávolság, hogy kialakuljon a diffúz hangtér, ez legalább 1,5m körül kezdődik.

gab1ka:
"térkitöltő polcrész"
Pontosan ezt tettem a korábbi helyen én is. Ha felülről nyitható megoldást tervezel, akkor bele lehet tenni a téli dunyhát, pokrócokat akármit, de ha tele teszed sűrű kőzetgyapottal és réseket vágsz a szekrényen, akkor basszuscsapdaként is funkcionálhat.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165291) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Bluray filmek tárolására keresek álló polcot olyasmit mint az IKEA Gnedby, csak ha jól látom azt már nem lehet kapni. Kerestem egy pár helyen hasonlót de valahogy nem találtam. Tudnátok ebben segíteni?

Ilyesmi érdekelne:

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#165292) python1 válasza Dorian (#165290) üzenetére


python1
veterán

10nm2-be nincs, de teret csak diffúzorral lehet csinálni, és nem éppen a hallgatói pozícióban, inkább az elsődleges reflexiós felületeken, akár a plafonon, mondjuk 10nm2-ben erősen ajánlott a plafon kezelése, de az oldalfalakat is lehet.

(#165293) #98221312 válasza gab1ka (#165289) üzenetére


#98221312
törölt tag

" 40cm-re.Így az MLP kb 75cm-re került a faltól.A mélyek egészen szépen kisimultak, innen viszont 1-2 lépés már a null."

Érdekes, hogy ha 1-1.5m-el kijjebb húzom a kanapét, akkor meg szinte semmit nem lehet hallani a mélyből, ott meg már egy rohadt nagy beszakadás van!

(#165294) spiky03 válasza Vikthor (#165291) üzenetére


spiky03
veterán

Tudom, hogy ez annyira nem segit, de én asztalossal csináltattam polcokat és azon tárolom őket.
Így olyan lett amilyet szerettem volna. :)

link

Igaz még kell szereznem 3 db könyvtámaszt, hogy mindegyik lemez álljon. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#165295) Dorian válasza python1 (#165292) üzenetére


Dorian
félisten

"teret csak diffúzorral lehet csinálni"

Hogymi? Diffúzor értelmes használata elég korlátozott a hagyományos méretű helyiségekben. Első reflexiós ponton is legtöbb esetben jobb az elnyelés, ugyanis elég ritka, ha utózengést már semmiképpen nem szabad csökkenteni, ill. a szélssávú elnyelő mélyebb frekvenciákon is tudja gátolni a direkt visszaverődéseket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165296) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#165295) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"a szélssávú elnyelő mélyebb frekvenciákon is tudja gátolni a direkt visszaverődéseket"
Ez számszerűsítve mit jelent nálad? Meddig(hz)?

(#165297) Tamoo válasza Dorian (#165295) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

10cm vastagságú gyapot 100Hz alatt nem sok semmit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#165298) Vikthor válasza spiky03 (#165294) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Láttam mikor postoltad, de nálam nem ennyire szellős az a fali rész ahová menne ez az álló polc nekem. Még nem adom fel, kutakodok, csak gondoltam beírok ide is, hátha van valakinek akár eladó is vagy tud, hol lehet ilyesmit kapni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#165299) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#165296) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs egyetlen szám, hiszen adott elnyelő adott frekvenciát bizonyos mértékben csillapít, minél alacsonyabb, annál kevésbé. (Aztán persze a nagyon sűrűek pedig magasban már visszaverővé válnak, stb)

(#165297) Tamoo:
Nem is állítottam ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165300) -KP- válasza Dorian (#165290) üzenetére


-KP-
addikt

Én 4 feetet szoktam hallani, de ez is attól függ, mi a legmélyebb hang amit diffúzál a diffúzorunk. Ha pl. megnézed Ethan Winer videóját ő is elmondja,hogy mi a minimum táv, de azt is, hogy az üres falhoz képest még akkor is érezhetően jobb a diffúzor, ha nincs meg ez a minimum távolság.

3 méter szélességnél pl., ha beülsz középre, 1,5-1,5 méter majdnem megvan az oldalfalaktól. 3 méternél több esetén meg még több, ide simán lehet diffúzort tenni. Aztán ott a plafon, 105-110 centi ülő fejmagassággal számolva 2,6m kell a 150 centihez, simán lehet diffúzort alkalmazni a plafonon is. Nálam pl. az egész házban 2,8-as belmagasság van.

Persze a fő kérdés a hátsó fal, onnan nyilván egy pici szobában nem lesz meg a 120+ centi. Oda lehet tenni elnyelőt, vagy kombi panelt ami diffúzor és elnyelő egyben.

Ja igen, tudom, hogy a diffúzor előlapjától kell számolni a távot. Szóval nem kell emlékeztess rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.