Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166551) TomAce


TomAce
tag

Meglett a hazimozi rendszerem minden tok jo, egy furcsa dolog zavar egy kicsit de ez lehet, hogy normalis. Az erosito Marantz 5015bekapcsolaskor es kikapcsolaskor 1-2 nagyon hangos klikk hangott ad, mint egy relé bekapcsolás / kikapcsolás. Ez normalis? Ja a keszulek meg egy napos csak.

(#166552) python1 válasza TomAce (#166551) üzenetére


python1
veterán

Ha már nem fogod hallani, viheted a szervízbe! ;] :D

(#166553) ada19 válasza TomAce (#166551) üzenetére


ada19
senior tag

Az a pár Denon/Marantz amiket eddig hallottam mind ezt csinálta, én nem aggódnék emiatt.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#166554) Khaosz55 válasza mandju (#166447) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nézegettem linkelt erősítőt T.amp Proline 3000. Cseréltek benne ventit amitől halk lett [link] . Aztán meghajtottam 2X3db 12"-os ultit vele [link] . Lehet ez az erősítő kicsit sok lenne 2db 15" hoz.

(#166555) python1 válasza Khaosz55 (#166554) üzenetére


python1
veterán

Neked a 2400-as is elég lenne, de ezzel biztosan nem lőnél alá!

(#166556) -KP- válasza Khaosz55 (#166554) üzenetére


-KP-
addikt

Ez a különbség az itteni és az ottani mentalitás között. Be merik tenni a Nautilus mellé és nem degradálják mindenféle lenéző lesajnáló jelzővel, ahogy itt szokás.

(#166557) Khaosz55 válasza -KP- (#166556) üzenetére


Khaosz55
addikt

Németül van szerencsére jól értem, szóval tetszik a videó. Közbe nézegetem a yamaha PX10-is. Nem találok sok infót tesztet róla, kár, hogy PC-ről nem állítható a DSP benne.
Ta2400-at is nézem, venti csere után a fránya venti vezérlést kellene megoldani valahogy, tehát ne külön tápot kelljen bedugnom a venti elindításához, mert tuti egyszer elfelejtem. Ahogy olvasom halkabb ventivel sincsen túlmelegedés.

[ Szerkesztve ]

(#166558) mandju válasza Khaosz55 (#166557) üzenetére


mandju
senior tag

yamaha px10-em is volt. Nyugodtan meg lehet venni azt is. Nagyon jó végfok és azt nem kell moddolni. 2 darab 18"-os szubot hajtottam vele.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#166559) Tamoo válasza Khaosz55 (#166557) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na igen, én is külső kapcsolósra csináltam meg a T.AMP-ot, így visszarakható az eredeti is, csak plusz egy gombot kell nyomogatni. Mondjuk ez nekem nem gond és ennél nem para az sem ha elfelejtem, mert ahogy én használom nemigazán melegszik. Szubnál persze már más lenne.

[ Szerkesztve ]

(#166560) I'am Dony válasza python1 (#166550) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát lehet, bár direkt elolvastam mindent az oldalukon és a 2x4 advancedet ajálották a nem HD-s verizóhoz, csak szub kezelésre.

(#166561) Tamoo válasza I'am Dony (#166560) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amikor én utánanézegettem, nekem is az jött le, hogy elég az az egy.

(#166562) python1 válasza I'am Dony (#166560) üzenetére


python1
veterán

Az sem rossz, csak én használom aktív váltásra is, és egy zenei drivert is leszedtem hozzájuk.
Szubra a 6EQ -st használom, de mindegy, mert amit feltettél az is tökéletes, főleg úgy, hogy az elő EQ -zást is bele lehet venni.

(#166563) I'am Dony válasza python1 (#166562) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, átnéztem újra az oldalukat. Valóban lenne a 6EQ-s, de így a, hogy a ki-be EQ is használható, szuper lesz.

Még egy dolgot megtennék, ha egy pár sorban segítenétek. Mielőtt beüzemelem, szeretném összelőni a hangsugárzókat és a szubot is, azonos hangerőre ha már van egy jó mikrofonom. Régebben talán úgy olvastam, hogy az AVR-t -20 dB-re kell állítani és ebben az állapotban kell minden hansugrázónak 75 dB hangerőt tudnia. Jól emlékszem, vagy más értékek a jók? Ill. ehhez a méréshez melyik mikrofon elhelyezés és kalibrációs file a megfelelő? A vízszintes vagy a merőleges?

[ Szerkesztve ]

(#166564) Quetz válasza I'am Dony (#166563) üzenetére


Quetz
őstag

A screenshot alapján rossz equalizert választottál, ott egy MiniDSP modellnek kellene látszania.

A hangerő beállítása:
- Kereskedelmi mozi esetén master volume:0, REW mérőjel -20dB és 85dB-t kell mérned a mikrofonnal.
- Házimozi esetén a master volume:0, REW mérőjel -30dB és kb 70dB-t kell mérned a hallgatói pozícióban.

Az AVR gyártók rosszul kommunikálják az utóbbit, nem veszik figyelembe, hogy a szoba mérete befolyásolja, hogy milyen hangosnak halljuk a filmet. A következő táblázatban levő számok -20dB mérőjelre vonatkoznak, -30dB jel esetén ki kell vonni belőlük 10-t.

1580063855788.png

A mélynyomóhoz még annyit, hogy mondjuk a center csatornát mérve frequency sweepel ellenőrizném, hogy egyenletes-e a hangnyomás. Amikor ugyanis pink noise-al állítottam a mélynyomót, akkor a sweep grafikonon mindíg a center alá került.

(#166565) I'am Dony válasza Quetz (#166564) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm, nagyon hasznos info! A REW-ben sokkal jobb "felbontásban látszik" amit majd átültetek a miniDSP-be. Annak az EQ táblázata nagyon gyenge szerintem.

(#166566) TomAce válasza ada19 (#166553) üzenetére


TomAce
tag

Köszi!

(#166567) Khaosz55 válasza mandju (#166558) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen olvastam az adatlapot. 16 fokozatban állítja a ventit kb hangtalan. A DSP benne megfelelő a subok beállításához ? PC progi nincs hozzá sajnos. Egy érdekesség az adatlap szerint 2 ohmon kevesebb a teljesítmény mint 4 ohmon. [link] Igaz én 4 ohmon fogom használni.

(#166568) Tamoo válasza Khaosz55 (#166567) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Input summing;
D-CONTOUR(FOH/MAIN, MONITOR, OFF);
Delay(0 - 74msec);
HPF/LPF (cutoff frequency 20Hz~20kHz with polarity control);
Speaker Processor (6 band PEQ + Limiter + Delay)

(#166569) Khaosz55 válasza Tamoo (#166559) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én tuti nem raknám külön kapcsolóra 100%, hogy valamikor elfelejtem bekapcsolni.
Nézem milyen megoldás lehetne egy T.amp 2400 esetében a ventilátorral kapcsolatban. 24V-os ventik vannak benne.
2 db USB venti ami szabályozható [link] , külső táppal ami egy Master-Slave elosztóval lenne vezérelve.
Vagy 12V-os Noctua NF A8 venti elé ellenállást rakni ami így 24V-os betáplálással is működne. Bár egyáltalán nem tudom milyen ellenállás kell.

(#166570) TomAce


TomAce
tag

TrueHD Atmos es a DTS HD kozott mi a kulonbseg, melyik a jobb hangformatum?
A DTS HD jobb mint a sima DTS?

(#166571) VoidXs válasza TomAce (#166570) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az Atmoshoz van mennyezeti hatás. A TrueHD és a DTS HD veszteségmentes, bár a TrueHD-re műszakilag ez kicsit ferdít, és a dekódolási minőségére is rendszeresen panaszkodnak AVR-en és procikon (PC-n nem). A DTS pedig a régi, mozikban CD-n hordozott vagy DVD-ken használt megoldás. Az is jobb a kategóriájában a versenytársaknál, de a HD nyilván minőségibb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166572) BBéci válasza TomAce (#166570) üzenetére


BBéci
titán

Az első kérdésedre nem lehet konkrét választ adni, mert filmtől függ, nem formátumtól.
A másodikra igen a válasz, de előfordul, hogy nem hallható különbség.
Ezek a belépő topikba való kérdések.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166573) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Épülünk, szépülünk.🤗
Holnap vax, és polír, és jöhetnek haza.😉

(#166574) python1 válasza ctrlaltdel13 (#166573) üzenetére


python1
veterán

Ez igen, ügyes a szakid! :C

(#166575) ctrlaltdel13 válasza python1 (#166574) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Gyilkos anyagok ezek, egész nap maszkba voktunk.

(#166576) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#166573) üzenetére


spiky03
veterán

Ezek nagyon jól néznek ki! :C
Jól nyomjátok!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166577) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166573) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagyon szépek lesznek! :CBár lehetne gömbölyűbb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#166578) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#166577) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A hangszóró helye elég kerek, osszátok be😃

(#166579) SPEA


SPEA
aktív tag

18nm-es nappaliban, SB12-NSD
Ez így mennyire tűnik használhatónak?

(#166580) VoidXs válasza SPEA (#166579) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Átlagosnak mondanám. Játssz egy kicsit az automata filterpakolással, különböző célszinteken, és sokkal jobb lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166581) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Elkészültem kb. vele. Ilyen lett most. Ha van esetleg javító ötlet azt szívesen veszem, de én többet nem tudok kihozni belőle. A REW-ben alapból simább volt, de sajnos a miniDSP-ben nem lehet csak egész Hz értékeket megadni és az átírás egészre egy kicsit rontott rajta.

(#166582) I'am Dony válasza VoidXs (#166580) üzenetére


I'am Dony
őstag

A célszintekkel kapcsolatban szeretném megkerdezni hogy pl. felmegyek 80 dB re. Ez ok is. De ezt a miniDSP ben hol tudom beállítani? Vagyis a kütyü honnan tudja mi a cél?
Röhögni ér :D

(#166583) python1 válasza I'am Dony (#166581) üzenetére


python1
veterán

Nem átmásoltad a rew-ból autómatán, onnan egy az egyben átnyomja az értékeket.

(#166584) I'am Dony válasza python1 (#166583) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem, mert tudod ott csak 5 be 5 ki EQ van külön ezért úgy terveztem beírom kézzel. Vagy szétosztja magának? Ill. a tized Hz miatt sem mertem, mert nem tudom mit csinál a miniben. Ott csak egész értékű frekit tudok megadni

(#166585) VoidXs válasza I'am Dony (#166582) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudod beállítani, EQ után a hangerőket újra kell mérni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166586) I'am Dony válasza VoidXs (#166585) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ma de. beírogattam a miniDSP-be az értékeket, ahogy javasoltad és beüzemeltem. A sub potiján kellett emelnem egy keveset, mert azért halkabb lett. A kész beállítást úrjramértem, már a minidDSP-be rögzített adatokkal. Ezt a görbét kaptam:

Mondanál róla véleményt?
Az AVR -25 dB értékén készült a fenti mérés. Ezt követően ellenőriztem az LCR és sub szintjét is a mikrofonnal. Ha azonos értékre állítom a subot akkor alig hallani, ezért + 10 dB van rajta az LCR-hez képest. Amit nem nagyon értek, hogy kicsit keveslem valahogy a mélyebb szekciót. Nyilván eddig hatalmas kiemeléseim voltak amik eltűntek, de valahogy kicsit erőteljsebbnek kellene lennie szerintem. Vagy nagyon ahhoz szoktam hozzá? Esetleg a fázissal, késleltetéssel lehet a probléma? Azt, hogyan lehet a REW-ben ellenőrizni ill. annak segítségével a többi hangdobozhoz illeszteni?

Ez volt előtte:

Köszi, hogy ránéztek mások is. Ha van vélemény és kritika várom.

[ Szerkesztve ]

(#166587) Tamoo válasza I'am Dony (#166586) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jól néz ki meg biztos jó is, de a függőleges skála legyen már mondjuk 40-100dB-ig.
Kis idő kell a fülednek, hogy rááljon. Meg tudja szokni az ember a rosszat. :)

[ Szerkesztve ]

(#166588) I'am Dony válasza Tamoo (#166587) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi a választ. 40-100 ig ilyen.

(#166589) Tamoo válasza I'am Dony (#166588) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szép eredmény.

Itt egy példa időzítési hibára. Sajátom.
100Hz-es crossover, center+szub. 3ms eltolás után eltűnt a beszakadás.

(#166590) I'am Dony válasza Tamoo (#166589) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm!
Ezt azért ellenőrziném én is. Hogyan kell ezt csinálni, mérni egy centert és egy subot, majd átlagolni vagy ....? Ha leírható pár sorban akkor még megcsinálnám biztos ami biztos.

(#166591) Tamoo válasza I'am Dony (#166590) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Itt csak szimplán meg van mérve aktív crossoverrel a center meg ugyanaz úgy hogy a szub 3ms-et el van tolva. A két grafikon van egymáson. A kék az eltolás utáni.

De van a REW-ben alignment tool is.
Megméred a fentit úgy hogy kihúzod a centert hogy ne szóljon meg megméred úgy hogy visszadugod és a szubot kapcsolod le. Aztán All SPL - controls - alignment tool. Kiválasztod ezt a két mérést és lehet játszani a csúszkákkal, szimulálja a várható eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#166592) I'am Dony válasza Tamoo (#166591) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szuper! próba indul :DDD

Nem indul... a mérések megvannak még korábbról, külön a center is az All SPL is ok, de ez az alignment tool nálam vmiért nincsen controls menüben, nálam így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#166593) python1 válasza I'am Dony (#166586) üzenetére


python1
veterán

Teljesen jó lett, ügyes vagy!
Tehát kézzel vittél be minden paramétert, megfelezted a REW autómatikus kalibrációját, tehát a minidsp bemeneti EQ-jába 5, és a kimenetibe a másikfelét?

(#166594) I'am Dony válasza python1 (#166593) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm! Igen, így csináltam ahogy leírtad. Annyit kellet a REW automata értékein változtatnom, hogy a Hz értékeket egész számra kellett javítanom ill., a gain és Q értékeket tizedesre átírni. Ezek okoztak egy kis fejtörést, mert nem volt mindegy, hogy pl. a 42.5 Hz helyett a 42 vagy a 43 kerül-e be. Volt ahol elég csúnyán eltolta a kész görbét ennyi mókolás is.

(#166595) Tamoo válasza I'am Dony (#166592) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tölts le bétát.

(#166596) SPEA


SPEA
aktív tag

sziasztok,
Elkezdtem elölről ezt a mérés dolgot, próbálgatom hogy a jelenlegi nappali elrendezésben hol lenne a legjobb helyen a sub.
Szerintetek melyik pozícióban lenne érdemes folytatni a beállítást?

(#166597) I'am Dony válasza SPEA (#166596) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én elsö körben a jobb oldali helyzetre csinálnék egy EQ t talán ide lesz a legegyszerűbb is, ha szimpatikusabb neked akkor a jobb elől mérését tenném 2. helyre. Én oda tenném ahová jobb görbe jön ki. A türkiz és zöld görbével szerintem nagyon nehéz dolgod lenne.

[ Szerkesztve ]

(#166598) VoidXs válasza SPEA (#166596) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A bal oldal egy közel teljes kioltás, az nem lesz jó. A jobb oldali egy teljesen barátságos EQ alap.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166599) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Egyet áruljatok el légyszi még ha ez kezdő kérdés is.Miért kell a miniDSP ezzel az 5-10 ponttal? Ez 5-10db filtert jelent? Amikor pc-s eq-zás van mondjuk a példa kedvéért 0-100Hz között, vagy akár az AVR eq-za a subot az jelentősen több filter tudtommal.Mit tesz hozzá a miniDSP ahhoz hogy a végeredményként kapott görbe még simább legyen? Ha röhejes a kérdés megértem, de érdekelne akár nagyon leegyszerűsítve is.

(#166600) I'am Dony válasza gab1ka (#166599) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én azért vágtam bele mert a kommersz AVR-k bemérő rendszere képtelen a mély hangokat normálisan rendbe tenni. Ezt tapasztaltam 1000, 3300, 4500 Denonnàl és 2070 Yam is. Szerintem a mikrofonjuk sem alkalmas normális mérésre. Nem tudom az AVR ben mennyi filter van az auto funkcióban. Számomra az derült ki, hogy bár nem tűnik soknak 10 pontos EQ, mégis teljesen rendbe rakja az alsó szekciót. Nagyon megérte. Ha megnézed a korábbi képeketm láthatod milyen dombok voltak az auto setup-al.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.