Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166651) SPEA


SPEA
aktív tag

Ezekből az értékekből milyen következtetés(eke)t lehet levonni?

Nem gondolnám hogy 18nm-re kevés lenne az sb12-nsd, de valahogy úgy érzem még nem az igazi a hangzás

(#166652) Khaosz55 válasza SPEA (#166651) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kinek mi a kevés azt mindenki maga dönti el. Nekem tuti kevés lenne az sb12-nsd 18nm-re. Nekem 2 is van igaz nagyobb területen, de el tudom képzelni, hogy kevés 18nm 1 db de még 2 is.

[ Szerkesztve ]

(#166653) Tamoo válasza SPEA (#166651) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt hogy egy átlagos téglalap alakú szobáról van szó.

Sok szub hirtelen kevés lesz amikor eltűnik a 15-20dB-es kiemelés.

[ Szerkesztve ]

(#166654) SPEA


SPEA
aktív tag

Hmm.. Akkor egyelőre nem marad más mint a megszokás (?) Vagy pont ez "igazi".
De érdekes dolog ez, korábbi szubos próbálkozásoknál dsp hiányában nyilván nem jött elő.
A Quadral rhodium 500-as frontok igen jól teszik a dolgukat az alsóbb szekcióban is, de az svs-t beiktatva vártam a kanapé remegtető, ütős mélyeket.. Hulkot ahogy letérdel az alsó szomszédhoz, stb. Mondjuk a 2012-es Total Recall eléggé jól szólt csak kíváncsi lennék van e még ebben a rendszerben vagy jöhet a szoba fizikai tuningja.

(#166655) I'am Dony válasza SPEA (#166654) üzenetére


I'am Dony
őstag

Vmi nem kerek még a beállítással szerintem. Nálam 21 m2 re teljesen elég. Ha betennél egy mérést a végső állapotról az segíthetne. És jó lenne tudni h az AVR mekkora dB értéken volt a méréskor.

[ Szerkesztve ]

(#166656) BBéci válasza I'am Dony (#166655) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. Volt nálam olyan szubláda, egy hónapig moziztam vele, nem volt kevés a hangnyomás, amit létrehozott. 1 óra állásban megremegtette a kanapémat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166657) Dorian válasza BBéci (#166656) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a minden szobában -a tiédben is- meglévő kiemelések le vannak húzva, hirtelen elég kevés tud lenni ám...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166658) Tamoo válasza Dorian (#166657) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bírom ezt a remeg a kanapé mércét amúgy. :D Na az általában tényleg a kiemeléstől vagy a károsan búgó mélytől szokott remegni olyankor is amikor nem kellene. Persze van amikor szándékosan ilyen az effekt. Aki erre gerjed az vegyen bass shakert!
Spiky! Ezt neked is ajánlom! Kis hangerőnél is remeghet vele a kanapé! :D

[ Szerkesztve ]

(#166659) Krissz80 válasza Tamoo (#166658) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nálam még az általam épített passzív sub-al nem mindíg remegett, viszont a Nemo nyomában bálnás jeleneténél volt olyan hogy berezonált az üveg. :)
Hallani viszont nem hallottam semmit.

Kár hogy azt a mélyládát el kellett passzolnom, mert nem illett a nappaliba :)
Egy régi 100W-os Vidi hajtotta.

A régi szép barkácsolt házi-mozik kora.

[ Szerkesztve ]

(#166660) BBéci válasza Tamoo (#166658) üzenetére


BBéci
titán

SPEA pont a kanapé remegtetést hiányolta, azért írtam azt.

#166657Dorian
Bármennyire hihetetlen, az Audyssey XT30 tisztességesen kisimította a szubbasszus tartományt is.
De volt nálam pár önbemérős szubláda is, valamint a parametrikus EQ-val rendelkező SVS-ek, amikkel kisimultak azok a kiemelések, tehát nem értünk egyet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166661) spiky03 válasza Tamoo (#166658) üzenetére


spiky03
veterán

Jól van nah. :DDD
Én olyasmi mélyet szeretnék otthon elérni ha lehet, mint a Sugár Spielberg teremben van/volt.
Mondjuk lehet otthon is megvan csak -20 dBig kell feltekerni a hangerőt. :DDD A tripod földből kimászását már úgy lehetett érezni is.

De várom még nagyon, hogy Qertz kolléga meglátogason és merjünk egyet, hogy mit mutatnak nálam a számok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166662) BBéci válasza spiky03 (#166661) üzenetére


BBéci
titán

20 fölé bizony, legalább 10-ig! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166663) -KP- válasza Khaosz55 (#166652) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem két darab volt 20nm-re és nem éreztem soknak.

(#166664) Krissz80 válasza spiky03 (#166661) üzenetére


Krissz80
senior tag

4D mozi otthonra?

Nálam manapság már csak a jó térérzet és a szép hangás a cél.
Meg, hogy este is lehessen fimet nézni úgy, hogy alszik a gyerek.

Időnként megtehetem, hogy hangosan is nézzek fimet, amikor nincsen itthon senki, de már úgy elszoktam tőle, hogy főleg este de engem is zavar.

(#166665) spiky03 válasza Krissz80 (#166664) üzenetére


spiky03
veterán

Jelenleg nálunk is este 9kor nyit a mozi, amikor a gyerek elaludt.:)
-45 dBen nézzük a filmet, fentebb kellett tekerni a -50dBrol amióta bekerült az F22 a rendszerbe.:DDD
Én is ritkán mozizok "normális" hangerőn, csak akkor ha a gyerek a mamánál alszik. Vagy ha délutános vagyok és délelőtt a bölcsiben van. :)

Úgyhogy lehet nekem is kell nekem az Ultimax mert jó ez a dupla Canton is.
De majd a számok többet mondanak, ha lesz egyszer mérés.

Szerencsére a Marantz a Canton dobozokkal jó teret csinál.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166666) Quetz válasza SPEA (#166651) üzenetére


Quetz
őstag

A kalkulátor megmutatja a szoba méreteiből következő fő módusokat:
- Hosszúság: 1-0-0
- Szélesség: 0-1-0
- Magasság: 0-0-1

Ha ezeken a frekvenciákon, vagy többszörösükön mérsz beszakadást, akkor segít, hogy mire kell hangolnod egy rezonátor alapú basszus csapdát.

A Bonello diagramod jó, jobbra haladva folyamatosan emelkedő tendenciát mutat.

A Bolt-area grafikon azt mutatja, hogy a szobád arányai mennyire optimálisak állóhullámok szempontjából. Kívül esel a megfelelt területen, de ezzel utólag nem tudsz mit kezdeni. Igazából ez akkor hasznos, ha új szobát építesz.

A Sabine/Eyring abszorpciós méretek azt mondják meg, hogy a kíván lecsengési időhöz mekkora felületen kell elnyelést alkalmazni, adott elnyelési tényező mellett. Ez is iránymutató, mert nem fogod tudni az akusztikai paneljeid elnyelési tényezőjét, sem a szönyegét illetve ülőgarnitúráét.

(#166667) SPEA válasza I'am Dony (#166655) üzenetére


SPEA
aktív tag

A nappali mellett valószínűleg user error is van, szóval maholnap elölről kezdem az egészet. Ez a szép benne :D
Amúgy ha jól emlékszem -25dB volt beállítva, az az átlagos esti hallgatási hangerő (nem nevet, panel lakás :) ).

Zöld a sima és sárga az EQ utáni visszamérés

(#166668) ctrlaltdel13 válasza Krissz80 (#166659) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Nemo nyomában bálnás jeleneténél volt olyan hogy berezonált az üveg. :)"

Ez pont nem a szub tartomány, vagyis a leg teteje.
Minden anyagnak van rezonáns frekvenciája.
Ha jól emlékszem 78-82 között az üvegé.
Legalább is mikor méregettünk, direkt szórakoztunk vele hogy milyen frekin mi kezd el rezonálni.

Mindegy is, azt akartam kihozni belőle, hogy kisebb mély is simán remegtet egy üveget, szub tartomány az alatta van.
Ott már a belsőd remeg😃😃

[ Szerkesztve ]

(#166669) Quetz válasza spiky03 (#166661) üzenetére


Quetz
őstag

5-10dB különbség már elég hozzá, hogy érzed a basszust vagy csak hallod azt.

Az AVSForum közönsége elég sok energiát fektetett a különböző hatások kutatásába, ők megkülönböztetik a "chest slam" és "TR - tacticle response" hatásokat. Utóbbi a kanapé rázó élmény. Utóbbi jelentősen függ attól, hogy milyen alapokon ülünk a szobában (beton, úsztatott vagy függesztett padló)

#166654SPEA:

Az SVS SB12 nem felel meg a THX követelményeknek, 7-10dB-vel marad el kb:

Sajnos, ahogy az öreg szakik is megmondták: "No replacement for displacement".

(#166670) I'am Dony válasza SPEA (#166667) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egész jó már, de még lehet rajta dolgozni. A grafikon alapján vagy az AVR nem -25 dB értéken vagy a szub van 12 óra alatt/körül. Szerintem ennyi az oka és tekerd fel ahol lehet. Az AVR menüben mennyi a sub gain? Ott beállítottad?

(#166671) Khaosz55 válasza -KP- (#166663) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó láda a maga kategóriájában a sb12-nsd, de ettől ne várjon senki remegtető vagy mellbevágó mélyet. Ahhoz ez kevés.

(#166672) alphamooncam válasza I'am Dony (#166670) üzenetére


alphamooncam
őstag

Várjunk csak, van aki nem maxra tekeri a szubot?!

Szvsz általánosságban a szubot max-ra kellene feltekerni, és az AVR-en visszavenni, amennyit kíván, hogy szintbe legyen a többi hangsugárzóval.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166673) BBéci válasza alphamooncam (#166672) üzenetére


BBéci
titán

A tapasztalatom mást mutat.
Számos szubláda 12-re állítva akkorát szól, hogy az AVR mínusz 12-re veszi vissza és még úgyis túl hangos.
Soha, sehol, senkitől nem hallottam, nem olvastam azt, hogy maximumra kell tekerni.
Soha, semelyiket nem tekertem használathoz maxra, esetleg torzítás tesztelés céljából.

#166671Khaosz55
Dehogy kevés. Legfeljebb nálad, 65 négyzetméteren 5 méteres belmagasság mellett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166674) SPEA válasza Tamoo (#166658) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ok, alapvetően arra gondoltam, arra szerettem volna utalni, hogy jóval erősebbre számítottam szub szempontjából (és nem a döngő, mindent elnyomó basszust vártam :D ).
És 95/% hogy így is van. A maradék 5% hogy elcseszek valamit + a szoba kialakítása.. vagy megfordítom. 95% hogy elrontottam valamit + a helyiség. :DDD

Quetz
Köszi szépen, ezzen még átrágom magam!
Alapvetően felújítás előtt állunk, így a nappali is kezelve lesz. Kérdés az, hogy semmilyen kiegészítő elemmel nem lehet javítani ezen az álló hullámos dolgon? Akusztikus karton használata megfelelő rétegrendben, basszuscsabda, stb?

(#166675) gab1ka válasza alphamooncam (#166672) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha a sub negyed állásban van szintben a többi hangsugárzóval akkor miért tekergetnéd bárhova, pláne maxra? Én nem értem ezt az összefüggést.Nyilván az erősebb sub lejjebb tekerve lesz egy szinten a többi dobozzal, míg a gyengébb sub feljebb tekerve.Ahogy ugyanazt a subot is máshova kell tekerni ekkora és akkor szobában is.Valamit most tuti kihagyok, de ez a maxra tekerés zavaros.

(#166676) Tamoo válasza gab1ka (#166675) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zavaros mert hülyeség.

(#166677) ctrlaltdel13 válasza gab1ka (#166675) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Reméljük ki fejti😉

(#166678) I'am Dony válasza alphamooncam (#166672) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez most komoly? :)
Viccnek durva lenne, ezért kérdezem :DD

[ Szerkesztve ]

(#166679) VoidXs válasza alphamooncam (#166672) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legtöbb AVR-ben -12 dB a limit, beleértve az ultra high-end kategóriát is. Ez nem PC, ahol minden mehet csutkára és repkednek a 30/40 dB-es korrekciók, és ezekkel sincs gond, mert a zajszint tökéletes. Egy AVR ellenben már akkor csúnyán sistereg, ha egy csatornára a korrekciók után +6 dB körül kell tenni. Ez csak nagyon magas kategóriában (pl. Storm Audio) lesz fair verseny.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166680) Dorian


Dorian
félisten

Igeeen! Most végre volt egy kis időm, újra mértem a cuccost.
Valamikor történhetett valami (talán win frissítés, nemtom), mert azt vettem észre, hogy szr a a hang, megnézve az eq apo nem indult el. Elindítottam, beállításait megnéztem, onnantól elvileg működött (hangerőn is hallatszott) de a térhang mégsem volt jó.
Most újra mértem az egészet, krva jó lett.
Transzformátor akárhánynál, amikor először vmi hangárban, aztán erdőben verekednek, elismerem, hogy bizony remeg a kanapé ha épp olyan jelenet van :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166681) spiky03 válasza Dorian (#166680) üzenetére


spiky03
veterán

Talán a 2.rész az.:DDD
Tervezem én is majd valamikor megnézni mindet már 110"on meg rendes hangerőn. :C

Nah király, akkor neked sem kell az az Ultimax szub csere. ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166682) Dorian válasza spiky03 (#166681) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos kell az majd, de most 2 évig biztosan semmi. ('22 végéig él, hogy 6 milláig visszaadja az állam a lakásfelújítás költségének a felét, úgyh addig minden pénz ebbe az alapba megy, így se tudom hogyan jön össze 2 év alatt 6, de ki akarom használni amennyit csak lehet.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166683) Krissz80 válasza ctrlaltdel13 (#166668) üzenetére


Krissz80
senior tag

De a 80Hz-et hallani, én viszont nem hallottam semmit csak a mellékhatást.

(#166684) alphamooncam válasza BBéci (#166673) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na akkor itt valami nagyon nincs jól!

Általánosságban:

Nézem, hogy sorra több száz, akár 1000W-os erősítővel rendelkező szubládákat illesztenek be a rendszerbe.

A probléma az, hogy így teljesen felbillenek az arányok lesz mondjuk 800-1500W (csak arányokat nézzétek ) egy csatornára, míg a többi 5-9 csatornára 50-90W/csatorna.

Szerintetek ez arányos így?

Szettet vettem. JBL LSR 305 2x41w (HF-LF), JBL LSR 310s 200W

Bőven sok 18nm-re.

Naná, hogy maximumra van tekerve minden erősítő, mert akkor a legnagyobb a dinamika.

Nem is értem a kérdést. A klasszikus passzív doboz-végfok esetében sincs halkítási lehetőség, előtte van egy "előerősítő" egy potméterrel, hogy lehessen csavargatni, oszt csókolom.

Stúdiótechnikában ez a sztenderd, minden erősítő a maxon.

Ha az AVR-en nem tudsz eleget lehúzni, az azt jelenti, hogy nincs egyensúlyban a rendszer, túllőtted a szubod teljesítményét.

Természetesen csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166685) hakkelr válasza renatto (#158544) üzenetére


hakkelr
újonc

Tegnap frissítettem A TX-RZ900-at neten keresztül. Nem ajánlom,
az eredmény, amikor befejezi (KB 24 PERC) ezt írja ki: pLEASE uPDATE pUSH eNTER , amikor befejezte átállt automatikusan stand by-ra. Amikor bekapcsoltam "PLEASE UPDATE PUSH ENTER" ismét 24 perc és ismét. Semmit nem lehet változtatni, csak amit kiír, még szerencse, hogy zenét lehet hallgatni, de semmi nem állítható. Olvastam, hogy áramtalanítás után jó lesz, de nem erre a verzióra frissített: 1070-7030-1104 A mi régiónkban aligha használ valaki Sirius XM rádió-t. Most probléma lett vele. A legutóbbi verzió: 2 July 2019 1070-6030-1104 erre kellene visszaállni. Ha valaki talál kérem posztolja a linket? Netről szoktam frissíteni, de most ezt állítólag csak USB-ről lehet visszaállítani. Globál vagy európai kellene, csak ázsiait találtam.

(#166686) Dorian válasza spiky03 (#166681) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy most tényleg nem érzek túl kevés mélyet. Igaz az AVR hangerőszinteknél az LFE + 6 dB-ben van, hangerő kb. 2/3. Cavern pedig az egészből -15 dB-t vett le a 30-40 Hz körüli kiemelése miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166687) ctrlaltdel13 válasza alphamooncam (#166684) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem a házi mozit a hangosítással akarod egybe kötni.
A pro végfokon is van kivezérlés állítás, szóval nem csak elő fokon tudsz jel szintet állítani.

Ezek szerint akkor mindenkinek nagy a szubja aki, csak feles vagy felette használja?🤔
Rögtön eladó lesz a 2 ultinaxom😃😃

A régi szubom kb nsd szintje, az tudott nálam 90 db-t.
Rá engedtem cavern-t, egyből -30db.
🤔🤔
De én meg 90 db+ 105 csúcsot akarok cavern-el.
Akkor??

[ Szerkesztve ]

(#166688) alphamooncam válasza ctrlaltdel13 (#166687) üzenetére


alphamooncam
őstag

"A pro végfokon is van kivezérlés állítás..."

Erről beszéltem. Maxra kell állítani, hogy ne csökkenjen a dinamikád. Ez a sztenderd.

Szub marad többi megy ;] és meglesz a kívánt hangnyomásod, és a rendszer is arányos lesz.

:P Bocsi

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166689) ctrlaltdel13 válasza alphamooncam (#166688) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nagyon értelek, vagy te nem😃.

"Szub marad többi megy ;] és meglesz a kívánt hangnyomásod, és a rendszer is arányos lesz."

Ezt hogy gondolod🤔🤔?

(#166690) spiky03 válasza Dorian (#166682) üzenetére


spiky03
veterán

Értem. :R
Azt mi is kihasználjuk igaz nem olyan mértékben.
Klima, alu redőny a teraszajtora, meg esetleg beltéri ajtók cseréjére.
De majd kialakul, hogy mi lesz belőle. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166691) -KP- válasza alphamooncam (#166688) üzenetére


-KP-
addikt

"Maxra kell állítani, hogy ne csökkenjen a dinamikád. Ez a sztenderd."

Miért beszélsz folyamatosan hülyeségeket?

(#166692) alphamooncam válasza -KP- (#166691) üzenetére


alphamooncam
őstag

?!

Kifejtenéd, hogy mit tartasz hülyeségnek?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166693) Vikthor válasza alphamooncam (#166688) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na itt már nálam is kiborult a bili... :D

Semmilyen subwoofert nem állítunk "maxba" ami a hangerejét illeti. Amit szoktak tekerni "maxba" az a phase. Ha felrakod a hangerejét a maximumra akkor tuti kinyírod szegényt normál mozihangerőn mikor nézel filmet otthon. De legalábbis koppanni meg torzítani biztos fog, végül is valaki így szereti, de amít írsz az full hülyeség és aki neked ezt állította, azt dobjad arcon tortával!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#166694) alphamooncam válasza ctrlaltdel13 (#166689) üzenetére


alphamooncam
őstag

Én sehogyse gondolom.

JBL-éknél kitalálták, hogy csatornánként 80W-os erősítőhöz 200W-os szub illik. így lett ez az én szettem.

Amennyiben JBL-ék jól állapították meg az arányokat, akkor egy 1000W-os Szubhoz csatornánként 400W-os erősítő az arányos.

Valóban hiányzott a vége a mondanivalómnak, szóval nem tudom milyen erősítő hajtja a szubjaid, de ha felteszem 1000W, akkor neked csatornánként 800W-os erősítésre lenne szükséged, tekintve a szubok, mint írtad kettő van.

Remélem így már érthető.

Srácok! Senkit sem akarok, bántani, és nem hülyézek le senkit. Én ezt gondolom.

Amennyiben értelmes hozzászólások érkeznek szívesen válaszolok.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166695) Dorian válasza alphamooncam (#166694) üzenetére


Dorian
félisten

Mègis, mièrt lenne logikus az, hogy a szubfrekvenciák ès a többi oktáv meghajtásához majdnem ugyanakkora teljesìtmèny szükséges?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166696) alphamooncam válasza Vikthor (#166693) üzenetére


alphamooncam
őstag

2017 február óta, mióta elhoztam a boltból (maxra tekerve) így hallgatom a szubom, nem torzít, nem klippel, tökéletes.

A 305-öseim, még régebben maxon vannak, mert hogy korábban vettem őket természetesen, ők is az első pillanattól és köszönik szépen jól vannak.

Tudod, azért van a HM processzoromon/előerősítőmön, egy nagy fekete tekerentyű, hogyha betojik a távirányító még azért tudjak hangnyomást állítani. ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166697) alphamooncam válasza Dorian (#166695) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem én találtam ki az arányt, így tervezte a JBL.

JBL meg amennyire én tudom mozi erősítés terén iparágvezető, úgyhogy elhiszem hogy jók ezek az arányok, ráadást ezt naponta tapasztalom, merthogy ez van nekem, egy szett JBL.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166698) gab1ka válasza alphamooncam (#166696) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Mutatnál egy REW SPL-t mondjuk frontokra hogy hogy mutat? Nem kötekedésből meg semmi ilyesmi, de sztem ott vagy nagyon nincs egyensúly, vagy annyira gyenge a sub hogy max körüli szinten éri utol a többi hangdobozt (feltételezve hogy az AVR -12 decibellellen belül szintben látja)

(#166699) alphamooncam válasza gab1ka (#166698) üzenetére


alphamooncam
őstag

Jelzem, hogy 5.1 aktív mindegyik hangsugárzó, és mind maxon van. Nem érhetik utol egymást, mert "együtt" mozognak.

Ilyen AVR beállításhoz, az alábbi LFE csatorna tartozik. Crossover 80Hz.

Ez meg egy szubcsapda telepítés előtti, júniusi mérés

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166700) Quetz válasza alphamooncam (#166694) üzenetére


Quetz
őstag

A mélynyomónak durva közelítéssel 10x teljesítmény többlettel kell rendelkeznie a hangfalak végfokához képest. Ha 30W-ból eléred a kellemes hangerőt, akkor az 300W-t kér majd a mélynyomó. Ha 100W kell a hangfalaknak, akkor 1000W jut a mélynyomóra.

A becslés alapja, hogy a házimozi hangfalak átlagos érzékenysége 89dB/w/m ami megegyezik az átlagos mélynyomóként használt hangszórókéval, lásd dayton ultimax sorozat.

Az, hogy a JBL vagy más gyártó milyen arányokat talál ki, annak anyagi/haszon okai vannak a házimozi esetében, nem pedig mérnöki megfontolás áll mögöttük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.