Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165201) powerup2 válasza gab1ka (#165200) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi :) itt van egy pár :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#165202) Tamoo válasza gab1ka (#165195) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mármint a két szubkábel közti különbséget akarod mérni UMIK-el? :F

(#165203) #98221312 válasza gab1ka (#165192) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nincs ebben semmi meglepő.
Jártam már én is hasonlóan, kábelt érdemes a vétel elött (ha van rá lehetőség) kipróbálni.

Egyébként szerintem nagyot nem fogsz bukni vele, mert arra a kábelre elég nagy kereslet van, szóval tuti el tudod adni valaknek! ;)

" szándékosan vettem anno 1 méternyi drágább hangfalkábelt hogy hallom e a különbséget az 1000Ft-oshoz képest.Hallottam, ezért is vártam én is azt a csodát ami körüllengi ezt az nf214et."

Feltehetően a hangfalaid érzékenyebbek a jobb vezetőre, mint a mélynyomód.

A jelenlegi rendszeremben, a lejátszó tápkábelének a cseréje bizonyult a legjobb döntésnek!

(#165204) gab1ka válasza Tamoo (#165202) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem akarom, csak magát a mikrofont szeretném lassan beszerezni ha már a kijelzőmet is kalibráltam és akkor majd megnézném hogy az mutat e különbséget.A kérdésedből valahogy az szűrődik hogy ne is fáradjak.

(#165205) Tamoo válasza gab1ka (#165204) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A "szobaakusztika méréseken" illetve ha egy szokásos SPL grafikonon gondoltad, biztos hogy nem látod ha van is bármi különbség ilyen téren. Nem tudom hogy lehetne ezt vizsgálni/mérni illetve milyen programmal, nem foglalkoztam ezzel. (Nem látom értelmét.)

[ Szerkesztve ]

(#165206) python1


python1
veterán

Nem vagyok benne biztos, de kezd bennem kibontakozni egy olyan megállapítás, hogy valóban lényeges a "minőségi" hangsugárzók használata mozihoz, de zenéhez is egyaránt.
Most, hogy méregetek a frontok 200Hz-felett még valahogy jól tudnak idomulni a szobához, de alatta nehezen boldogulnak, csináltam néhány váltást minidsp-vel, és ahogyan vittem fel a keresztváltásokat, egyre jobb eredményeket kaptam, még korrekció nékül is. Szinte mindenhol ahol eddig jártam pontosan azt hallottam, valamiért sehol nem tetszett amit hallottam. Tamo szubját én feljebb engedtem a szokásosnál, és egyszerúen annyira besímúlt a szoba akusztikájába, hogy semmi hiányérzetem nem volt, ez zenére vonatkozott, mozinál viszont valamelyest változott ez, volt némi lyuk.
Talán valóban VoidXs megoldásán kell elgondolkodnom, hogy egy egységes hangképet kapjak.
Tehát készítettem egy olyan mérést is, amiben a szub-front adta együttesen a Large bemérést , és jóval kevesebbre csökkentek a beszakadások 200Hz alatt, és az utózengés is jobb eredményt produkált.

[ Szerkesztve ]

(#165207) BBéci válasza #98221312 (#165203) üzenetére


BBéci
titán

Amikor szubkábelt kell tesztelnem, fel sem merül, hogy 400000 forintosnál olcsóbb mélyládával hozzáfogjak, de ha tutira akarok menni, akkor még drágábbal teszem. Valamint ugyanennyire fontos a hanganyag, a lejátszó és a szubláda számára jelet küldő készülék minősége is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165208) Tamoo válasza python1 (#165206) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"kezd bennem kibontakozni egy olyan megállapítás, hogy valóban lényeges a "minőségi" hangsugárzók használata mozihoz, de zenéhez is egyaránt."

Ez nemigazán vita tárgya amúgysem, hogy a minőségi hangsugárzó jobb mint a nem minőségi. :DDD

Az enyémet nem hiszem, hogy fentebb engedted, ebbe én kötöttem be a hangszórót. :D

[ Szerkesztve ]

(#165209) Dorian válasza BBéci (#165207) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát ennèl olcsòbb szub esetèn mindegy mit használunk?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165210) Dorian válasza python1 (#165206) üzenetére


Dorian
félisten

Kizárt dolog, hogy az utòzengèsre bármi hatása legyen ilyesminek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165211) python1 válasza Tamoo (#165208) üzenetére


python1
veterán

Ja igen.
Azért tettem ˇidézőjelbe a minőségit, mert nem a szokványos minőséget értettem alatta, inkább a kivitelezést, váltások megoldására, több szub használata mondjuk 200Hz alatt már egy külön épített basszust használnék akár 80Hz-ig és alatta szubot. De itt már kevés a kommersz processzorok AVR-ek tudása hozzám.PC, minidp-vel kivitelezhető. Német profi mozikban látom ezeket a megoldásokat, de más komoly otthoni mozikban is egyre többen használnak + mélynyomókat.
A szuboddal kapcsolatban is rosszul fogalmaztam. a te fajta szuboddal. :D

Dorian
Most szétszedtem a mérési bazáromat, hogy szemléltetni tudjam, de abban a sávban amiben csak a frontokkal készítettem teljes tartományban mérést, magasabb volt az utózengésem 200Hz alatt, mint mikor a szub csak basszusnak volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#165212) BBéci válasza Dorian (#165209) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegy, viszont a különbségeket sokkal könnyebb észrevenni nagyítóval, mint kilométerekről nézve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165213) python1 válasza python1 (#165211) üzenetére


python1
veterán

De a változtatás jogát fenntartom, ha mégsem így lenne. :DDD
Vagy valami gebasz van a mérésekkel kapcsolatban nálam.

[ Szerkesztve ]

(#165214) gab1ka válasza Tamoo (#165205) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Értem, köszi, annyira engem sem érdekel, azt hittem van valami "fix" módja az ilyen megállapításoknak, bár azt azért gondoltam hogy ha ennyire egyszerű lenne akkor az itteni igencsak haladó felhasználók már prezentáltak volna hasonlót.

Ugyanitt szeretnék segítséget is kérni bárkitől.A REW-hez feltettem az ASIO4ALL-t, szeretnék több csatornával játszadozni, de csak LEFT RIGHT hangszórókat tudok kiválasztani.Az eddigi google keresgélésem eredménye annyi lett hogy ehhez a Windowsban is több csatorna legyen beállítva.Ezt hiába akarnám, csak 2.0-t enged.A VGA HDMI-jéről megy a cucc az erősítőbe.Mit bénázok el?

(#165215) Dorian válasza BBéci (#165212) üzenetére


Dorian
félisten

Ha alig èszreveteően, vèrt izzadva lehet èszrevenni a különbsègeket, akkor nem mindegy?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165216) Tamoo válasza gab1ka (#165214) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] itt az asio-s mérés használatának a leírása. Nekem ez alapján szépen működött.

(De már nem használom jó ideje, EQ APO-ban variálom át a csatornákat attól függően, hogy mit akarok mérni.)

(#165217) #98221312 válasza Dorian (#165215) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nálam a 90000ft-os szubon nem kevesett hozott az Audioquest Black lab.
Pont múlthéten ideiglenesen visszaraktam a régi 5 méteres szerelt szubkábelt, hogy próbálgassam a megfelelő helyet. Sokkal pontatlanabb, folyósabb mint az AQ-el.

(#165218) gab1ka válasza Tamoo (#165216) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszönöm szépen, igazából ez alapján indultam el én is, de nálam csak 2 csatorna látható az ASIO-val is ugyanúgy mint a JAVA-val.Szerintem nálad azért megy flottul mert ha jól tudom külön Xonar hankártyát használsz, míg esetemben a VGA HDMI-jére a Windows 10 csak 2.0 PCM-et tud küldeni, pontosabban nekem nem sikerült más.

(#165219) Tamoo válasza gab1ka (#165218) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amikor az ASIO-n keresztül mértem, akkor még nem volt meg a hangkártya, ugyanúgy én is HDMI-n toltam ki a hangot. Nem csak 2.0 PCM-et tud kiküldeni. Viszont sajnos ebből nem tudom megmondani mit csinálsz rosszul.

(Aki PC-n EQ-zik annak célszerűbb az EQ APO-s csatornacserével mérni, már csak azért is mert az ASIO kikerüli az EQ APO-t és úgy EQ-zott frekimenetet nem is lehet mérni.)

[ Szerkesztve ]

(#165220) gab1ka válasza Tamoo (#165219) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ja értem, na akkor fel is adtad a leckét ezzel.Ma már nem, de a napokban nekiesek a témának.Köszönöm a segítséget.

(#165221) BBéci válasza Dorian (#165215) üzenetére


BBéci
titán

Akkor teljesen mindegy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165222) Wizard8


Wizard8
tag

Sziasztok,

Elromlott a csipogó a BOSTON ACOUSTICS CS 225C II centerembe. Hol lehetne ezt javíttatni? Esetleg tudnátok olyan helyet ahol lehet rendelni csipogót? Elég egyszerű a csere ahogy néztem.

Köszi. :)

(#165223) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Valaki ismeri ezt a tipust, esetleg a gyártót?
American Audio Vlp 2500.
Tapasztalat?

(#165224) Lite válasza -KP- (#165120) üzenetére


Lite
őstag

Annyira talán nem kevertem, de valóban, a 15 HF érzékenyebb a 12 HF-nél. Csak azt számoltam, hogy vagy 1 Labgruppen PXD3000 vagy egy nagyobb (2502-es) Crown el is rendezné a cuccot.
Ami miatt a plusz tápon gondolkozok, hogy a szub és a többi erősítője ne azonos vezetéken legyen, ha a szub hirtelen csúcsra jár, nehogy zavarja a másik / többi erősítőt.

Elfogadom azt is, hogy az Ultimax a csúcs, teljesítményben, de azért van a választék, hogy más is jó lehessen. A 20 Hz körüli esésben a HF például nekem lineárisabbnak jött ki, mint az Ulti, de a HO pedig határozottan katasztrófa volt 30 Hz alatt.... :F

(#165225) Tamoo válasza Lite (#165224) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos jó a Ref series is, de annyival nem olcsóbb hogy szerintem megérje azt választani az Ultimax helyett. Megmutatnád hol jön ki neked lineárisabbra a HF mint az Ulti?

Abban tökéletesen igazad van, hogy van választék bőven, nem muszáj Ultimaxot venni. Ott a BMS ott a FaitalPRO stb. lehet mást nézni, kutakodni, próbálkozni. Az csak jó ha többféle diy szubbal, hangszóróval is lenne tapasztalat.

Hallgatói pozícióban mérve nekem így néz ki az ultimax:
SPL

torzítás

[ Szerkesztve ]

(#165226) MasterMark


MasterMark
titán

Van damme kábelt most honnan lehet venni? Gem kft azt írja az oldalán hogy már nem foglalkozik ilyesmivel. :R

Switch Tax

(#165227) Tamoo válasza MasterMark (#165226) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Foglalkoznak. Tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#165228) balage25 válasza Tamoo (#165225) üzenetére


balage25
senior tag

Meddig megy le, 10hz-ig látjuk?

(#165229) MasterMark válasza Tamoo (#165227) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Switch Tax

(#165230) Tamoo válasza balage25 (#165228) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

10Hz-től már meredeken esik lefelé. Hova menne mélyebbre. :D
Megmondom őszintén én már 20nál elkezdem ejteni (subsonic filter), még ha nem is igazán kellene.

[ Szerkesztve ]

(#165232) dezsinyo1


dezsinyo1
újonc

Sziasztok!

Bi amp.
Segítséget szeretnék kérni, Denon X2200w erősítőnél, hová kötöm be bi amp esetén a hangszóró mély illetve magas szekcióját (front, surrouand bementekbe) ?

Köszönöm a segítséget.

(#165234) -KP- válasza Tamoo (#165225) üzenetére


-KP-
addikt

"Both drivers sound good for music, movies, and gaming
You can’t go wrong with either choice
Choose the Dayton RSS460HO-4 if your system is used for high quality music listening as much as home theater and you are will to give up a little bit of very low end output for a slightly cleaner sound.
Choose the Dayton UM18-22 if your system is used mostly for home theater and gaming and you want the most room shaking possible, with occasional music listening
GSG Recommendation: Toss-up (Depends on usage)"

[link]

(#165235) python1 válasza Tamoo (#165225) üzenetére


python1
veterán

Az az SPL görbe hibádzik nem?
Esni kellene 20Hz-nál minimum, de magasabb értéket sem zárnám ki. :F
Vagy ennyire megtoltad az alját?

[ Szerkesztve ]

(#165236) Tamoo válasza python1 (#165235) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most csak egy korábbi EQ nélküli SPL találtam meg, az így néz ki.

Legutolsó mérésem (ahogy most használom) az ilyen:
De ez szándékosan van lefelé húzva 20Hz-től.

(#165234) -KP- : Én ebből is csak azt szűröm le, hogy nagyon hasonlóak, a Ref viszont a kisebb Xmax miatt hamarabb korlátba ütközik, már csak ezért sem azt venném. Pedig nagyon nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#165237) Lite válasza Tamoo (#165225) üzenetére


Lite
őstag

Az esés nem annyira meredek, és ha jól emlékszem, WinISD vagy SpeakerBox volt.
Ha megtalálom, hozom.

Ami még feltűnt a két sugárzó között az az érzékenység.
Ultimax: 86.5 dB vs. Ref HF 91.2 dB.
Nekem a hajthatóság fontos, de úgy gondolom, hogy ezeken a teljesítményszinteken, amit bármelyik is képvisel, egy család által (is) használt nappali bőven betölthető, sőt, jól fogják hallani az egész házban a műsort. Max annyi, hogy elég lesz 1 végfok a két sugárzó meghajtására, nem kell kettő. Illetve a kisebb ládaméret is szempont.
Duplatekercses mélyet kocsiban használtam, hogy minél kisebb impedanciára lehessen kötni, és ne atomerőművel kelljen hajtani.

Előre mondom, semmi bajom egyikkel sem, pusztán ez valamiért szimpatikusabb nekem. :)

Azon azért gondolkodok, hogy milyen lenne refiben össze/megereszteni ezeket a hatalmas sugárzókat. AZ rombolhat rendesen....

[ Szerkesztve ]

(#165238) Tamoo válasza Lite (#165237) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Ha megtalálom, hozom."
Várom, kíváncsi vagyok mit láttál bele amit én nem.

Engem is érdekelne, hogy mit tud a nagy reflex, de két kis 10"-osat is szívesen meghallgatnék 50literes dobozokban amit -KP- írt.

[ Szerkesztve ]

(#165239) -KP- válasza Tamoo (#165238) üzenetére


-KP-
addikt

Steven Smith aki a Home Theater Gurus youtube csatornát csinálja azt mondta, hogy mielőtt a Hammert megtervezte rengeteg hangszórót és gyári szubot megmért és rengeteg konstrukciót szimulált le. Aztán döntött az Um12 mellett. De nála csak mozi van, dedikált szoba stb. Azt írta, hogy a refis UM12 az SVS PB13/PB4000-el egyenértékű. Azoknak a problémái nélkül.

(#165240) Tamoo válasza -KP- (#165239) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem hallottam még a komolyabb reflexes SVS-eket. Refis UM12? Nézve az említett SVS-ek árát ár/értékben odaver nekik. És még nem is elviselhetetlenül nagy. :D
Kíváncsi lennék rá, jó lenne már megtapasztalni mit tud egy jó reflex, csak nincs fölös lóvém-időm kísérletezni.

(#165241) python1 válasza Tamoo (#165240) üzenetére


python1
veterán

Meg nekem sem sok. :D
De neked bevállalnám engedményesen, úgyhogy hajrá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#165242) kimi02 válasza -KP- (#165239) üzenetére


kimi02
őstag

Akkor milyen lehet egy UM18-as mini marty?
Na majd remélem hamarosan kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#165243) Q válasza Tamoo (#165240) üzenetére


Q
senior tag

Hívasd meg magad -KP- -vel. Még van nála egy-két jó reflexes. :C Tegnap átprogramozta a pacemakerem. :D

(#165244) Tamoo válasza Q (#165243) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Írhatnál még róluk, hogy hogy élted meg! :D Meghívatnám magam, de elég messze van.

(#165241) python1: Még gondolkozom, hogy ezt a Joker kártyát mire játsszam ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165245) #09634560 válasza dezsinyo1 (#165232) üzenetére


#09634560
törölt tag

a mély szekciót a frontokba, magas szekciót a sorruund back-ba De ELŐTTE: be kell menned a speakers menüben és a surround back-ot átt kelll állitani bi-amp-ra.

(#165246) Q válasza Tamoo (#165244) üzenetére


Q
senior tag

Röviden csak annyi, hogy meglepően jól élt együtt a highend a pro vonallal. A front szekció 3 db sztatikus volt, a hátterek és a sub viszont pro. Ha -KP- szeretné, leírja részletesen a komponenseket én nem szeretném "kiteregetni" más rendszerét. Az összeállítás 7.2 volt. Úgy tudom, hogy a rendszer csak ideiglenesen lett összeállítva, nem volt rendes bemérés, csak nagyolt beállítás, de így is a helyén volt minden hang. A tér kiváló volt, Atmos nem hiányzott (nálam ki van építve). A megdöbbentő az egészben az volt, hogy a reflexes sub-ok (elárulom, hogy nem is sub dobozok, hanem LCR-ek voltak jelenleg magassugárzó nélkül) olyan produkciót nyújtottak, amiről simán elhittem volna, hogy zárt dobozokat hallok. Gyors, feszes mélyek, olyan erővel, hogy a tüdőmben éreztem minden történést. Nem csak az ágyú csapott oda, hanem minden komolyabb fegyver dörrenésének súlya volt. Nem is tudom, hogy mit művelt volna a valódi pro sub-ja, ha azt köti rendszerbe. Ha jól láttam, a szoba akusztikai kezelése kimerült a két elülső sarokba felállított sarok csapdákban, de a szoba még épülőben van. Ami negatívumot tudok mondani, hogy számomra nem nappali kompatibilis egy ekkora hangdoboz. Pláne kettő. De mivel én egy pincében mozizok, nincs kizárva, hogy beruházok valami hasonló "szekrénybe". Köszönöm -KP-nek a bemutatót és a kölcsön sorrundokat! :R
Még annyit hozzátennék, hogy az egész összeállítás hosszan hallgatható, egyáltalán nem fárasztó még nagy hangerőn sem. Ezek a Pro subok, nem az olcsó reflexes sub kategória.

[ Szerkesztve ]

(#165247) Tamoo válasza Q (#165246) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Képben vagyok milyen szörnyetegek lapulnak nála. :DDD

(#165248) MasterMark


MasterMark
titán

Meg lett a teljes Concept szett:

Concept 6, Concept 2, Concept Center, Concept Sub

Igen, tudom hogy mindenki után le vagyok maradva 7 évvel. :D

Lesznek még VDC kábelek holnap vagy holnap után. (Igen, tudom hogy ebben is vagy 5 évvel le vagyok maradva. :DDD )

Switch Tax

(#165249) -KP- válasza MasterMark (#165248) üzenetére


-KP-
addikt

Mindenkinek az az új vicc, amit még nem hallott.

(#165250) Dorian válasza MasterMark (#165248) üzenetére


Dorian
félisten

Attòl függ. Èn a Conceptet 26 èvesen vettem. Te mennyi idős vagy?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.