Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166501) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#166492) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na örülök, de én már vissza nem térek az avr vonalra.😉
Én meg ennek örülök, készülgetnek.

(#166502) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#166501) üzenetére


spiky03
veterán

Nah itt is alakul a molekula:C
Nagyon jól néz ki.
Én is puhitom már a szomszédot, hogy szub ládát kell majd csinálnia lehet. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166503) python1 válasza ctrlaltdel13 (#166501) üzenetére


python1
veterán

Ügyesek vagytok!

(#166504) BBéci válasza spiky03 (#166502) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld rávenni, hogy gömbölyítse le az éleket, sarkokat. Persze csak akkor, ha úgy neked is jobban tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166505) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#166504) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt mire írod?
Tudod hogy készül?
Ezzel a technológiával elég necces, minimálisan ez is le van, de ha nagyobbat akarsz(javasolsz), ki fog látszani az mdf.
Ami annyira nem frankó.

(#166506) SPEA válasza Tamoo (#166500) üzenetére


SPEA
aktív tag

:DDD
Volt egy ilyen sejtésem

ctrlaltdel13
Szép az a furnér! Gratula a szubhoz!

(#166507) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#166505) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, amiről nem illik vitatkozni.
Szerintem nem szépek az éles, hegyes sarkú hangdobozok. Ennek ellenére lehet, hogy egyszer olyanom lesz. Például: [link].
De ha készíttetnék, akkor mindenképpen legömbölyített, vagy letört élű lenne, mint ez: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166508) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#166507) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mindezt a doboz megépítésének a technológiája határozza meg.
Nem ízlésről beszéltem.
Ez 2mm furnér, azt nem tudod le kerekíteni jobban.
Akkor fa keretet kellene marni minden élbe.
De majd Pyton kijavít ha rosszul írtam.

(#166509) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166508) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Enyémről is kb. ennyi jött lett, de teljesen jó. Elégedett vagyok a mesterrel! :D
Ha valaki többet akar akkor tehet rá fóliát, de az nem olyan. Vagy lehet festeni.

[ Szerkesztve ]

(#166510) BBéci válasza Tamoo (#166509) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen a furnért tartom legszebbnek, quadraljaimon valódi cseresznyefa van, de inkább feketére lakkoztatnám a szubládát, ha az az ára a lekerekítésnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166511) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#166501) üzenetére


-KP-
addikt

Legalább párban készül? :)

(#166512) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#166511) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tetmészetesen😉.
Csak az mindig egy munka fázissal, le van maradva😊

Tamoo: én is enyémmel.

[ Szerkesztve ]

(#166513) SPEA


SPEA
aktív tag

Remélem csak user error:
MiniDSP + rew kapcsán van egy aprócska problémám.
Leírások, videók alapján elvileg jól állítottam be, de egy szisszenésnyi annyi hang sem jön ki belőle. Egy Dell laptopra van rádugva minden, Umik-1 működik.
Itt vagy privátban tudna valaki segíteni elindulni ezen az úton?

(#166514) I'am Dony válasza SPEA (#166513) üzenetére


I'am Dony
őstag

Asio is fent van?

(#166515) SPEA válasza I'am Dony (#166514) üzenetére


SPEA
aktív tag

Igen

(#166516) Quetz válasza SPEA (#166513) üzenetére


Quetz
őstag

Ha megnyitod a MiniDSP applikációt, akkor input oldalon kellene látnod, hogy van-e bejövő jel. Ha ott minden rendben van, akkor érdemes megnézni a kimenő oldalt.

(#166517) SPEA válasza Quetz (#166516) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ha elindítok egy filmet, akkor látom, hogy működik a be- és kimenet.
Ám a REW-ben indítok pl. egy mérést vagy jelgenerátor, akkor teljesen néma a rendszer.

(#166518) VoidXs válasza SPEA (#166517) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Állítsd át a kimeneti eszközt REW-ben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166519) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#166501) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szép gratula. :C

(#166520) lemmy9 válasza BBéci (#166510) üzenetére


lemmy9
őstag

Egy lekerekítés is furnérozható egy ügyes mester által.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#166521) ctrlaltdel13 válasza lemmy9 (#166520) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Minden megoldható, kérdés hogy milyen áron😉.
Nem hiszem hogy az ügyességén múlott.
Az én mesterem itt dolgozott sok évig [link]
Bízok a szak tudásában, annyit kértem szép legyen😉

(#166522) lemmy9 válasza ctrlaltdel13 (#166521) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem mondtam, hogy múlott bármin is. Gondolom így kérted.
De a lényeg, hogy elkészíthető az íves furnér. Ha van szaktudás.

Szerintem!

(#166523) Tamoo válasza lemmy9 (#166522) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. ami tölgy az enyémre van ragasztva 3mm-es, azt nem lehet hajlítani. A lényegesen vékonyabb furnért lehet, de ez nem az. Ez fa borítás.

[ Szerkesztve ]

(#166524) Dorian válasza lemmy9 (#166522) üzenetére


Dorian
félisten

+ gondolom jóval drágább kivitelezni, amit nem fog kifizetni csak azért, hogy a fórumban másoknak tetsszen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166525) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#166523) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A furnér is fából van.
A tied svartni😉.

Dorian: pontosan

(#166526) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166525) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy úgy.

(#166527) BBéci válasza lemmy9 (#166520) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is, ezért írtam azt, amit. ;)
Ha már gyártatok valamit és nem készen veszem, akkor az olyan legyen, ami minden szempontból az ízlésemnek legmegfelelőbb.
Előfordulhat, hogy valakinek eszébe sem jut, hogy lehetne szebb, esztétikusabb az a tárgy, amit készíttet. A feleségem tervei alapján legyártott konyhabútor annyira jól mutat, hogy az asztalos, miután felszerelte, lefényképezte és fő helyre tette a referencia munkáit bemutató albumában.
Tévedhetek, de biztos vagyok abban, hogy az egymás mellé tett éles oldalú, sarkos és a legömbölyített, formatervezett szubládák közül a többség az utóbbit választaná. Pláne akkor, ha a feleségére is gondol.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166528) spiky03 válasza spiky03 (#166496) üzenetére


spiky03
veterán

Hát még nem felhőtlen az öröm:DDD
Mert tegnap amikor meg akartam nézni, hogy egyszerre milyen a kép a tvn meg a projektororon, hát nem sikerült.
Vagyis úgy igen, hogy a projektor is akkora képet vetített mint amekkora a tv képe:DDD
Ha elindítottam egy 1080ps filmet azt kirakta rendesen az egész vászonra, ha meg 720pt inditottam ott csak kisképben vetített.

De dugdosásban lesz a kutya elásva, hogy nem mindegy a sorrend, hogy mikor melyik portba dugod be a HDMIt.
Ma újabb teszt jön.

Remélem nem kell minden bekapcsolásnál majd ezt eljátszani.:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166529) Dorian válasza spiky03 (#166528) üzenetére


Dorian
félisten

De mégis, mi a francnak foglalkozol azzal, hogy egyszerre legyen kép mindkettőn?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166530) lemmy9 válasza spiky03 (#166528) üzenetére


lemmy9
őstag

Van kaméleon a családban, hogy TV meg proji is kell egyszerre? :DDD ;]

Szerintem!

(#166531) Tamoo válasza spiky03 (#166528) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Addig dugdosol amíg eldurrantod valamelyiket! :D

(#166532) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#166527) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kezd a t...teli lenni azzal, hogy te mindenbe hibát találsz.
Vagyis a te ízlésed a mérvadó, és ha valami nem úgy készül, akkor az nem esztétikus.
Tudjuk hogy a tied, mindenben a legjobb, te neked mindennél jobb van stb.
De szerintem sokunk másképp gondolja ,más az ízlése, és nem feltétlenül a tied a REFERENCIA szint.

Most jöhetsz azzal hogy másnak címezted minden hsz-ed, de csak a h...lye nem tud olvasni a sorok között.

(#166533) spiky03 válasza Dorian (#166529) üzenetére


spiky03
veterán

Csak ki akartam próbálni nah.:DDD
De nem ölök bele sok energiát, még ma kipróbálom este aztán annyi.
Csak legyen újra rendes nagy képem. :DDD

De a fő szempont ugye az volt, hogy áramtalanított projektornal is tudjak pl zenét hallgatni. Ez működött is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166534) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#166532) üzenetére


BBéci
titán

Véleményt írtam, mint mindenki más. Nem szabad?
Nem írtam semmi arra utalót, hogy az ízlésem mérvadó, ezt melyik mondatom alapján állítod? Sőt, pont azt hangsúlyoztam, hogy a szubláda formája is ízlés dolga, amiről nem szabad vitatkozni.
Sajnálatos, hogy ennyire ellenségesen viszonyulsz hozzám!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166535) BBéci válasza spiky03 (#166533) üzenetére


BBéci
titán

A következőképpen hasonlítsd a két képet: A tv tetejéig engedd le a vásznat, zoommal csökkentsd minimumra a képméretet (még akkor is nagyobb lesz, mint 42 col), a lens shifttel vidd annyira fölfelé, hogy ne világítson rá a tévére, pont a vászon aljáig érjen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166536) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Megérkezett a miniDSP és próbálgatom ezt a REW-t. Csak a subot fogja kezelni majd. Először csinálom, de szeretném ha ránéznétek. Jó lehet kb. így vagy teljesen vakon vagyok :D ?

Próbáltam jól csinálni amennyire értem a dolgot...
Amit itt plusznak ill. erősítésnek kell beírni, az nem okoz a szubnál problémát? Arra gondolok, hogy nem kell-e visszavenni az erősítőben - 11 dB-re és ahhoz ha még hozzá adódik a jelenlegi érték úgy is 0 körül lenne. Nyilván amennyivel halkabb lenne a célhoz képest, azt az erősító potival kompenzálnám. Vhogy így gondolom...
Simítást erre kell/célszerű tenni vagy maradjon így? Ha igen mennyit?

[ Szerkesztve ]

(#166537) VoidXs válasza I'am Dony (#166536) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A MiniDSP mindig 100% headroomon működik, nem gond az erősítés. Arra figyelj, hogy amiket REW-ben megadsz, nem biztos, hogy megadhatók MiniDSP-n, főleg a nagyon kicsi Q-k és nagyon nagy erősítések, és ilyenkor két filter is kellhet. A görbével még játssz egy kicsit, bőven van még szűrőd, hogy egyengesd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166538) I'am Dony válasza VoidXs (#166537) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm. Tehát akkor az AVR-ben a sub gaint nem szükséges visszavennem a jelenlegi -2 ről? Úgy gondoltam, hogy nem is adom meg a miniDSP-n, hanem bemásolom oda a REW filet készen. Sajna csak max 6 filter lehet a miniDSP-n, így elfogytam.

(#166539) python1


python1
veterán

Valami nálam is készülget. :D

(#166540) alphamooncam válasza I'am Dony (#166538) üzenetére


alphamooncam
őstag

Általánosságokat fogok írni.

Cut off nálad 160Hz.

AVR-en hány Hz-ig engeded fel a frontokat?

Teszem azt centered 60Hz-ig lemegy ( nem tudom meddig ) , akkor ahhoz igazítanám a szub vágását.

Meredek vágás 24dB/ oktáv elvileg jó is lehet, de nem vennék rá mérget, hogy nem hallatszik ki.

Én konzervatív vagyok ebből a szempontból kisebb meredekségű vágást 6-12dB/oktáv tennék rá alacsonyabb frekvenciától pl. 50Hz-től kezdődően - feltéve ha 60Hz-et még elbír a centered és a frontjaid.

Q minél laposabb annál jobb. Amennyire tudom 0,7Q-nál már nincs számottevő fázisprobléma.

Jó játékot! Majd írd meg, fotózd le a filtert...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166541) ctrlaltdel13 válasza python1 (#166539) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És a szubok mivel lesznek hajtva?

(#166542) I'am Dony válasza alphamooncam (#166540) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm neked is. Egységesen 80 Hz vágok az AVR minden csatornát bár bőven elbírná a szett a 60 Hz is. Igen 160 hagytam benne, de ez csak próbálgatás volt, hogy hogyan is működik. Amit javasoltál megróbálom és majd lövök kèpet is.

(#166543) python1 válasza ctrlaltdel13 (#166541) üzenetére


python1
veterán

Még nemtudom,lehet a következő tampon a lépcsőn a 800-as.

(#166544) Tamoo válasza python1 (#166543) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudod azt beszéltük, hogy 4"ólmos" hangszóróhoz nem hidalhatsz olyan erősítővel ami nem stabil 2"ólmon".
Venned kell valami szörnyű 5kg-s D osztályút kapcsitáppal! ;]

[ Szerkesztve ]

(#166545) python1 válasza Tamoo (#166544) üzenetére


python1
veterán

Nekem elég a 4ólmos, nem kell nagy hangerő, ha D-t veszek az is AB osztályú lesz, toroiddal. :P :DDD

(#166546) VoidXs válasza I'am Dony (#166538) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az AVR-ből bármi mehet ki. Annak a saját EQ-ja tudja csak clippeltetni a jelet. Nincs MiniDSP 6 filterrel, a legkevesebb 8, de felfuthat 2x10-ig, ugye kimeneten és bemeneten is szokott lenni ugyanannyi, működnek együtt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166547) python1 válasza VoidXs (#166546) üzenetére


python1
veterán

Na, ezt mindig elfelejtettem megkérdezni, hogy miért van a bemeneten is EQ?

[ Szerkesztve ]

(#166548) VoidXs válasza python1 (#166547) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Így például tudsz olyat, hogy mindkét bemenet más EQ-val keveredik ugyanarra a kimenetre. Nagyon jó 2.1-eket vagy 2.2-ket lehet így csinálni sztereóból. Szobakorrekciónál persze bőven elég egy jelútnak venni egy bemenet-kimenet párost, amin együtt használod az összes filtert.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166549) I'am Dony válasza VoidXs (#166546) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát ezt nagyon jó h mondtad.
Akkor lesz 10 filterem mégis. Pont ezt néztem hogy öttel semmire sem megyek. (5 van nem 6 elírtam korábban) De ha használhatom a ki és bemenit is az szuper. Köszi!

(#166550) python1 válasza I'am Dony (#166549) üzenetére


python1
veterán

Nem megfelelő szoftvert vettél meg hozzá,én megvettem mindet, van 6-os EQ-s is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.