Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166751) VoidXs válasza alphamooncam (#166750) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért azt vedd figyelembe, hogy te nem EQ-zol, így kapásból 10 dB előnnyel indul a hangnyomásod, a sub többel. Ha viszont a rendszer teljes potenciálja kell, teljes tartományony, akkor kicsit megborulnak az arányok: nálam a frontok 20 W fölé nem mennek, a sub pedig néha be is üti a fejét 920 W-on.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166752) alphamooncam válasza VoidXs (#166751) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sok az a 10dB. Közel négyszeres energiaigény, csak azért mert EQ-zni akarsz.

Értem én hogy kell az az 1000watt, de ha nem kéne az EQ elég lenne 200 is.

De mindegy, nem akarok én hittéríteni, mindenki csinálja úgy ahogy akarja csak ne nézzenek hülyének, mert más úton járok. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166753) Tamoo válasza alphamooncam (#166752) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nem EQ-znék valóban nem kellene a 800W mert akkor lenne egy 15-20dB-es mélykiemelésem. :D De inkább hallgatom a teljes szubtartományt egyenletesen mint azt a bazi nagy kiugrást egyedül ami elnyomná a többi részt. Eléggé bánom, hogy évekig úgy hallgattam...

[ Szerkesztve ]

(#166754) Dagidög válasza alphamooncam (#166744) üzenetére


Dagidög
senior tag

Mégis felhoztad az alacsony wattszámú erősítők elégségességét és megkérdőjelezted a nagy teljesítményű mélyládákat.

Az aránytalanság adódhat a szoba kiemeléseiből vagy a hangszórók tulajdonságaiból is.

(#166755) Quetz válasza alphamooncam (#166750) üzenetére


Quetz
őstag

Van egy linked a JBL whitepaperhez, amiben kifejtik a hangerő/teljesítmény arányokat? Mert ez az egy mondat nem magyaráz meg semmit: "JBL-éknél kitalálták, hogy csatornánként 80W-os erősítőhöz 200W-os szub illik. így lett ez az én szettem."

(#166756) markussandor válasza I'am Dony (#166746) üzenetére


markussandor
senior tag

Nyugodtan dugd be egy felesleges USB-s töltőbe, az emlegetett 2A azt jelenti, hogy az a max, amit biztonsággal ki tud adni magából 5V mellett. A miniDSP-d ugyanerről a töltőről legfeljebb 150mA-t fog felvenni.

(#166757) EgySrac válasza #09634560 (#166712) üzenetére


EgySrac
tag

Megkerdeztem Netdepo t mit ajánlanak és egy Klipsch R 12SW t ajánlottak. Kíváncsi leszek, egy Klipsch KSW12 t fog váltani :))

(#166758) I'am Dony válasza markussandor (#166756) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm!:R

[ Szerkesztve ]

(#166759) VoidXs válasza EgySrac (#166757) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez fura, mert ahogy nézem, a KSW jobb. Az R-12-t ismerem is, nem igazán tetszik. Nem R-112-t ajánlottak véletlenül?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166760) jambiyya válasza EgySrac (#166757) üzenetére


jambiyya
őstag

Hááát...szerintem megérdemelne a szetted egy komolyabbat (SPL120, ha már Klipsch)

[ Szerkesztve ]

(#166761) I'am Dony válasza EgySrac (#166757) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha nem sürgős és lehet használt is inkább várj. Valamivel többért sokkal-sokkal jobbat lehet kifogni. Nekem a 10-es változata volt. Szörnyű volt.

[ Szerkesztve ]

(#166762) -KP- válasza alphamooncam (#166752) üzenetére


-KP-
addikt

Remélem az azért megvan, hogy a JBL LSR305 elsődleges funkciója a közeltéri hallgatás. Ha pedig az LSR szett szubját vetted, annak is az a funkciója. Keverőpult alá letéve, kiegészíteni a kis monitorok alját. Még mindig közeltérben. A JBL oldalán is a felvételkészítés és műsorszórás kategóriában szerepel. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne házimozizni vele. De még mindig egy közeltéri használatra tervezett szett alapján ideologizálod meg a az "érvelésed". Less már rá a JBL Synthesis szubjára, ha már örökké a JBL-el jössz. 1000W. A nagyobb passzív szubhoz is 1200W-ot javasolnak, a kisebbekhez 300-600W-ot, de ezekből több darabot szokás használni, nem csak egyet. Erről ennyit.

Még a régebbi ES meg Northridge meg Studio szériás szubjaik is mind 400-500W teljesítményű.

(#166763) -KP- válasza Quetz (#166755) üzenetére


-KP-
addikt

(#166764) alphamooncam válasza Dagidög (#166754) üzenetére


alphamooncam
őstag

"... megkérdőjelezted a nagy teljesítményű mélyládákat."

Ha visszaolvasol, akkor látod, hogy nem a nagy teljesítményű ládák szükségességét kérdőjeleztem meg önmagukban, hanem az aránytalanságot a többi hangdoboz erősítéséhez képest. Ez is csak azért lényeges, mert a gain staging rovására megy.

"Az aránytalanság adódhat a szoba kiemeléseiből vagy a hangszórók tulajdonságaiból is."

... meg ha egyesek a rendszer elemeinek a kiválasztásakor túlzásokba esnek. :K

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166765) EgySrac válasza VoidXs (#166759) üzenetére


EgySrac
tag

A KSW lefele sugároz, valószínű ez miatt sem jobb, mert az ilyen fajtákat nem nagyon szokták /szoktátok ajánlani

(#166766) alphamooncam válasza -KP- (#166762) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Remélem az azért megvan, hogy a JBL LSR305 elsődleges funkciója a közeltéri hallgatás. "

Tőlem ilyen dühödt hangnemben is beszélhetünk, tudok így is ha gondolod, ( mondjuk nem szeretnék )

Remélem az azért megvan hogy ennek az égegyadta világon semmi jelentősége nincsen, amire magad is rájöttél amikor pár sorral lejjebb leírtad, hogy "Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne házimozizni vele."

Akkor meg mi értelme volt egyáltalán felhozni?! Tisztában vagyok a szettem képességeivel.

"Less már rá a JBL Synthesis szubjára, ha már örökké a JBL-el jössz."

Less már rá a JBL Synthesis árára, ha már...

Egyenlőre elég az egy szub. talán, ha később nagyobb moziszobába költözöm meggondolom kell-e bővíteni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166767) VoidXs válasza EgySrac (#166765) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Döntsd el új talpakra :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166768) BBéci válasza alphamooncam (#166766) üzenetére


BBéci
titán

Szemernyi dühödtség nem volt a hangnemben, csak te érezted úgy.
Legfeljebb azt jelzi, hogy az embert kiakasztja a totális tévutad, amit próbálsz helyesnek beállítani.

"Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne házimozizni vele."
50000 forintos bögreszettel is lehet, szóval ne kapaszkodj bele ebbe a mondatba.
Tök mindegy, mennyibe kerül egy Synthesis, azokat házimozira tervezték, ellentétben azokkal, amikkel te rendelkezel. Tehát a Synthesis tekinthető akár referenciának is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166769) alphamooncam válasza -KP- (#166763) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kép a felhasználói utasításból.

Így talán már csak nem kérdőjelezed meg a felhasználás módját. :P

Bbéci? :N

Bögreszettel nem lehet referencia hangnyomást elérni, hogy jön ez ide?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166770) ginola


ginola
addikt

Sziasztok.
Tanácsra lenne szükségem. Mozizás közben fülmagasságom 95-100 cm-re van.
A frontokban 75 cm magasan vannak a magassugárzók, a centerben (tv alatt)55 cm magasan.
A centert nem hallom, hogy lenn lenne túlságosan, viszont az álló hangfalak magassugárzóit igen.
Érdemes a valami magasítást rakni a már eleve álló dobozok alá?
Ha igen mit találjak ki arra a 25 cm magad emelésre?

(#166771) Dorian válasza alphamooncam (#166769) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, tehát közeltéri hallgatásra tervezett. Bizonyára tisztában vagy vele, hogy egy moziszobában, nappaliban mennyivel nagyobb távolságok vannak, és nagyobb távolság esetén ugyanakkora hangnyomáshoz (ráadásul szub-frekvenciák esetén) mennyivel nagyobb teljesítményű erősítő szükséges.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166772) BBéci válasza alphamooncam (#166769) üzenetére


BBéci
titán

Mit bizonyítanak azok az ábrák? Szerintem semmit. :(
Dorian leírta a lényeget.

#166770ginola
Magasabban kellene lenniük a frontsugárzóknak, optimális esetben pont a kép középvonalában. De egyáltalán nem tragédia a 75 cm. Példa erre az általam nemrég tesztelt és használt kétféle szatellites szett, amiknek LCR hangdobozai egy vonalban, a készülékállványon voltak és semmi bajom nem volt ezzel az elrendezéssel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166773) Dorian válasza ginola (#166770) üzenetére


Dorian
félisten

Tömör kő vagy keményfa.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166774) alphamooncam válasza Dorian (#166771) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ne mááááááááá !

Ez komoly?! Te is jössz ezzel a közeltéri marhasággal. [link] Itt van hogy hogyan gondolták az 5.1-et installálni.

Hányszor láttad már beillesztve a frekvenciaválasz diagrammot. Csak 18nm-em van. Nálam bőven megvan a szükséges hangnyomás.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166775) VoidXs válasza alphamooncam (#166769) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, működnek mozira, sőt, nagyon jól, mert szép hangjuk van. Ettől még olyan környezetbe tervezték, ahol a kicsi sub erősítés indokolt, ugyanis stúdióban
- nincs crossover, így a main-ek mélyeinek alsó 50% teljesítményigénye (nálad mintegy 200W) nem a subot terheli,
- az akusztika rendszerint drágább a teljes hangrendszernél,
- nincs low extension EQ.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166776) Dorian válasza alphamooncam (#166774) üzenetére


Dorian
félisten

Értem, hogy neked nagyon jó, csakhogy ebből még nem lehet általános érvényű megállapításokat levonni. Akinek nagyobb a szobája, hallgatási távja, aki eq-t alkalmaz, azoknak -tehát a túlnyomó többségnek- máris nem jó

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166777) ginola válasza BBéci (#166772) üzenetére


ginola
addikt

Nyilván az lenne az optimális, ha a front szekció magassugárzói egy magasságban lennének, de a tv miatt ez kivitelezhetetlen.
Átgondolom, hogy hogyan lehetne esztétikusan megoldani ezt a megemelést, kb 20-25 cm már elég.

(#166778) alphamooncam válasza Dorian (#166776) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sosem állítottam, hogy mindenki utánozzon, sőt !!! :R

Ez egy alternatíva, de úgy látom sokan ezt nem értik ( félreértik ).

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166779) BBéci válasza ginola (#166777) üzenetére


BBéci
titán

Tegyél egy próbát alacsonyabb ülőalkalmatossággal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166780) gab1ka válasza ginola (#166777) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Azt is megpróbálhatod esetleg, hogy megdöntöd picit őket mint ahogy a Klipsch RP széria is van a gyári talpán.Én is kipróbáltam, mert nekem meg az volt sok, ahogy az arcomba szóltak, a talp első fele alá tettem egy a garázsban talált járólapot, de hülyén is nézett ki, meg nem is oldott meg semmit.Lehet hogy neked valami hasonló akár be is válna.

(#166781) Quetz válasza alphamooncam (#166774) üzenetére


Quetz
őstag

A localhostos linkedben benne van a user neved is :)

(#166782) alphamooncam válasza Quetz (#166781) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kösz ! A link talán már senkit sem érdekel, vagy ha igen, javítom.

Egyébként, nem érdekes, nem így hívnak, a laptopom neve, amit a rendszergazdi adott neki, én csak lehetőséget kaptam egy notebook személyi használatára.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166783) SPEA


SPEA
aktív tag

valami félre siklik itten..
Most mindenhol mindent visszaállítottam alapértelmezettre és elölről kezdtem az egészet, lemérve az összes hangsugárzót - ha már, akkor ne csak a szub lelkét ismerjem meg.
Az van, hogy erősítőn már beállítva -15dB, speaker levels minden 0 és szub -5db (MultEQ XT - Reference, minden más eddig is OFF), REW-ben -20dB. Ezek ellenére a jelszint nem ok. Windows elvileg jól van beállítva. Vajon mit lámázok el?? Kezd bosszantani, hogy bénzáok

(#166784) alphamooncam válasza SPEA (#166783) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nézz körül crossover beállításaid körül!

A frontjaid és a surround is szub tartományban is dolgoznak. Ahogy látom a frontjaid meg csak ott.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166785) gab1ka válasza SPEA (#166783) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Sztem REW-et -12dBFS-re kell tenni.

(#166786) VoidXs válasza SPEA (#166783) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ablak azt írja, hogy level OK. A probléma, hogy a frontjaid valami miatt irreálisan alacsony szinten vannak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166787) SPEA válasza alphamooncam (#166784) üzenetére


SPEA
aktív tag

Eddig minden hangsugárzó small-ra volt állítva, vágás minden 80Hz-en, szub mode LFE és LPF for LFE 120Hz.
De most rámértem úgy is, hogy a frontokat átállítottam large-ra, a vágásnál pedig Full Band és az a helyzet, hogy zavarba ejtő a látott eredmény.
Teljesen fordítva működik és lövésem sincs, hogy miért... :F

gab1ka

úgy olvastam itt, hogy :
Házimozi esetén a master volume:0, REW mérőjel -30dB és kb 70dB-t kell mérned a hallgatói pozícióban.

nekem meg:

(#166788) SPEA válasza VoidXs (#166786) üzenetére


SPEA
aktív tag

most újra mértem az AVR--t, az Audyssey a nálam korábban szokásos szinteket hozta:
FL -0,5dB
C -1dB
FR -1dB
SR -5dB
SL -4,5dB
Sub -12dB

(#166789) I'am Dony válasza SPEA (#166787) üzenetére


I'am Dony
őstag

1. A sub gain pontosan hová van tekerve?
2. A mikrofon függőleges vagy vízszintes helyzeteben van?
3. A kalibrációs fájlok közül a megfelőt választod ki?

Az LCR-re mérj rá vízszintes helyzettel, a hozzá tartozó miki fájllal és mutasd a képét.

(#166790) kezo0 válasza hakkelr (#166685) üzenetére


kezo0
addikt

Majd írd már meg légy szíves, hogy mire jutottál, sikerült-e rendesen feltenni az új fw-t vagy visszatenni a régebbit, mert nekem is RZ900-asom van, és addig nem merek próbálkozni a fw upgrade-del.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#166791) VoidXs válasza SPEA (#166787) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az csak a referencia hangerő, ami -30-on 75-öt kell mutasson. Azon nagyon kevesen moziznak, és sok rendszer nem is tudja. Ez csak akkor cél, ha azt akarod visszakapni, amire tervezték a filmet. Ezt persze bármi más szintre is elhelyezheted, elég utólag visszamérni. Ha csak a spektrum érdekel, akkor ne foglalkozz ezzel, és mérj minél zajmentesebben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166792) ginola válasza BBéci (#166779) üzenetére


ginola
addikt

E miatt nem cserélem le a sarokülő garnitúrát.

(#166793) gab1ka válasza SPEA (#166787) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én -12-t láttam korábban sok tutoriált követve nálam csak ezért maradt meg így, a haladóbbak ebben majd pontosabban tudnak segíteni.

Amúgy nem értem mit tartasz zavarba ejtőnek, amit beraktál spl grafot, azon pontosan jól látszik hogy 80hzen vágva amikor a sub felel az alsó szekcióért ott van kakaó,ezért is ugrik fel a sárga graf alja, Large-ként sub nélkül pedig ugyanaz látható leszámítva hogy a frontjaid tudása értelemszerűen szerényebb 80hz alatt.Azért is veszi vissza az AVR -12-re mert túl van tolva a sub ott ahol most van, a potiját vedd lejjebb hogy beessen a mérőjel ez alá.Csak vita ne legyen belőle..:)

(#166794) SPEA válasza I'am Dony (#166789) üzenetére


SPEA
aktív tag

1. 12óra
2. eddig csak vízszintesen próbáltam
3. igen, a normál fájlt töltöttem be

és íme a görbe, AVR-ben minden small és 80Hz-en vágva.

Cserébe szerintem a fázis sem a legszebb, a torzításról nem is beszélve

VoidXs
Jah vagy úgy, azt gondoltam ez a kiindulási alap :D

(#166795) VoidXs válasza SPEA (#166794) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak sztereót mérünk vízszintesen, mozira nézzen az égnek és a 90 fokos fájlt töltsd be. Ez sokat nem fog változtatni. Van viszont egy olyan problémád, hogy a frontok teljesen eltörpülnek a center mellett, semmi hangjuk nincs. Ennek találd meg az okát, és utána beszéljünk arról, hogy miért hiányzik 250 Hz alatt minden. A fázis az alap ábrán sosem jelent semmit. Azt ablakozni kell, és csak a visszhangot levágva van értelme.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166796) SPEA válasza gab1ka (#166793) üzenetére


SPEA
aktív tag

ok, akkor (még) tudatlanságom okán az a zavarba ejtő, hogy félreértelmezem a látottakat.. :DDD
Szóval. Én valamiért úgy gondoltam, hogy ha az AVR-en 80Hz-en vágok mindent, akkor ha arra ráküldök egy mérőjelet, akkor a grafikon elejének lejjebb kéne lennie mint amikor teljes sávszélességet kapnak a frontok - hisz 80Hz alatt kevesebbet enged át. :U

(#166797) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Ezt a sub 12 óra állást igazán kivehetnék a belépőbb AVR-ekből egy firmware frissítéssel, pont azokat vezeti félre akik szófogadóan követik a kézikönyvet meg a menüben látottakat.SEPA ez nem neked szól csak erről jutott eszembe..

(#166798) gab1ka válasza SPEA (#166796) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Semmi gond nincs, inkább kérdezz minthogy valamit elbarmolj (nem fogsz nyugi).Én nem vagyok akkora szakértő, a nagyon alap dolgokban viszont szívesen segítek akár privátban is hogy ne itt offolódjon.

(#166799) Quetz válasza VoidXs (#166791) üzenetére


Quetz
őstag

Pontosabban a moziban 75, kisebb termekben kevesebb:
1580063855788.png

(#166800) Quetz válasza SPEA (#166796) üzenetére


Quetz
őstag

Ha Direct/Pure direct módban mérsz, akkor valóban látnod kell a HPF hatását. Minden más esetben a 80Hz alatti tartalmat rákeveri a mélynyomóra.

Másik fontos dolog, hogy ha az AVR beépített mérő zaját használod, akkor az kikerüli a szoba korrekciót, illetve nem rak rá +10dB-t az LFE esetén. Ha külső mérőjelet küldesz rá, akkor LFE esetén kapni fog +10dB-t illetve átmegy a szoba korrekciós algoritmuson is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.