Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166351) alphamooncam válasza Dorian (#166346) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na akkor meg is van! Köszi Dagidög ! :R

A PCM analóg.

Ezek szerint kikódolás (DA) után analóg jel EQ-zása történik, majd ez az analóg jel kerül az AVR-be.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166352) #98221312 válasza alphamooncam (#166351) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, és egy Umik1-es mikrofon ajánlott hozzá!

(#166353) Dagidög válasza alphamooncam (#166351) üzenetére


Dagidög
senior tag

Szívesen, de a PCM digitális.

(#166354) alphamooncam válasza Dagidög (#166353) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az impulzus-kód moduláció ( PCM ) egy olyan módszer, amelyet a mintavételezett analóg jelek digitális ábrázolására használnak .

Idézet a wikipédiából ...

Ezt én is olvastam. F&szán meg van fogalmazva. OK. Hülyeséget írtam.

Szóval a PC-ben az akárhány bites tömörített (egyszerűség kedvéért DD, DTS) többcsatornás jelfolyamot átalakítanak egy veszteségmentes LPCM-é, azt jól meggyötrik EQ-val, majd áttolják az AVR-be, alakítsd át analóggá és oszd szét... szép. Aha köszi most már értem. Asszem.

Ma már nem kéne több kv-t innom. Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166355) Dorian válasza alphamooncam (#166354) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát úgy van, ahogyan írtam :P

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166356) gab1ka válasza Dagidög (#166339) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszi, egyáltalán nem fontos, csak meglátva hogy te is kalibráltál ténylegesen, nem pedig szemre hogy "mi a szép", ezért beugrott ez az anomália, gondoltam hátha mást is zavart.Én a Calman szoftverét használtam a colorchecker miatt, illetve ott aztán tényleg leellenőrizhető elég sok anomália.A következő kijelzőmnél már szeretnék olyat, amit adatkábellel össze lehet kötni a pc-vel és egyenesen a 3D LUT-ot feltölteni, mára ez már nem nagy kuriózum ha jól tudom.

(#166357) VoidXs válasza alphamooncam (#166351) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A PCM digitális. Analóg formában hazavágna minden rendszert a diszkrétsége miatt. A DAC-k sem szűrt PCM alapon működnek már, hanem PWM az alapjuk. Azok az AVR-ek, amikben nincs pre-out, már úgy működnek, hogy maga az erősítő a DAC, szóval ilyen esetben egészen az erősítőig teljesen digitális a hang. Ha van pre-out, akkor kerül egy előfok blokk az erősítők elé, ott lesz először a PCM-ből analóg audiójel. Egyébként HDMI-n nem is lehet semmilyen módon analóg hangot vinni, mert azon túl, hogy 9 eret elvinne, nagyon zajos környezet. Általában egy HDMI kábelen belül 10-20 dB-s SINAD van a crosstalk miatt, ilyen környezeten keresztül csak digitális jel mehet át, mert annak szinte minden mindegy.

Látom, ez később ki lett javítva, de írtál még egy olyat, hogy "akárhány bites tömörített jel". Na ilyen sincs. Először 64 bites lebegőpontossá van alakítva rendszerszinten, hogy a feldolgozás ne járjon olyan torzítással, mint amit egy AVR hangerőszabályzója okoz (pl -6 dB-n egy 128-as és egy 129-es érték ugyanúgy 64 lesz, de PC-n nem). Ebben megtörténik minden korrekció, EQ, hangerő, keverés, majd valami jó dithering algoritmus belegyúrja a rendszer 24 bites kimenetébe, hogy a dinamikatartomány a lehetséges maximum fölé lőjön hallásra, majd ezt adja át az AVR-nek munkára.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166358) alphamooncam válasza VoidXs (#166357) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kösz mint mindíg! :R :R

Csak tudni akartam hány konverzión megy át, na és természetesen ezen konverziók során persze nem torzulhat semmi. :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166359) adolfka00 válasza alphamooncam (#166358) üzenetére


adolfka00
tag

Sziasztok ! Komplett házimozi vásárlása előtt állok a szoba 20m². Filmre illetve Zenére( vegyesen minden műfajra ) lenne használva. 200e jó magyar forint a max amit fizetnék érte. Használt is szóba jöhet. Válaszokat előre is köszönöm !

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#166360) alphamooncam válasza adolfka00 (#166359) üzenetére


alphamooncam
őstag

200k.

Kérlek fáradj át [link] belépő topikba, és ott is mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el az összefoglalót. Sok időt, és energiát spórolnál, magadnak és másoknak is...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166361) adolfka00 válasza alphamooncam (#166360) üzenetére


adolfka00
tag

Igen egy kicsit elnéztem a rajzot ! :R

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#166362) VoidXs válasza alphamooncam (#166358) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Konverzió technikailag csak kettő van, a dekódolás és a D/A. Közte minden kizárólag szoftverektől függ, egymásnak általában módosítás nélkül passzolgatnak dolgokat (tehát nem beszélhetünk konverzióról). Így PC-nél egy átlagos lánc:

- DirectShow stack (az MPC-HC mindent ide bitstreamel, az összes sávot egyszerre)
--- LAV Splitter (MPC-HC-be építve: kiválaszt egy sávot, minden mást eldob)
--- LAV Audio Decoder (MPC-HC gyári: legjobb minőségű DirectShow dekóder)
- MPC-HC újra a DirectShow kimenet végén (csatornák igazítása)
- XAudio2 stack (DirectShow kompatibilitási réteg)
- WASAPI stack (alkalmazás kimeneti réteg)
- MSAE (rendszerszintű audiokezelő)
- APO (olyan lánc, mint a DirectShow, csak más helyen, minden alkalmazásra erőltetve)
--- Equalizer APO (ezt mindenki ismeri)
- IHV (hangkártya driver, ami lehet a GPU szoftvere is)

Ebből egyedül azoktól függ a minőség, amit aláhúztam, a többi módosítatlanul adja tovább, csak kérdezted a listát. Viszont ezek után van más, AVR esetén:
- HDMI GPU driver
- HDMI input driver (trimmer)
- Beépített korrekció (bypass is)
- Mixer + késleltetés
- Hangerő
- DAC

A lecsökkent bitmélység miatt (AVR-ben csak 24 bit van) sokkal több a torzító pont. Mindez PC-n:
- DAC

Minden más már korábban kész volt. Persze ha visszavezeted az AVR-be PC hangkártyából, rögtön minden rosszabb:
- DAC
- Műveleti erősítő
- Nyák, jobb esetben a PCI táp helyett közvetlenül a PSU-ról, hogy ne legyen zajos
- Kábel
- Az AVR brutálisan zajos bemeneti nyákja
- ADC (+ trimmer)
- Beépített korrekció (bypass is)
- Mixer + késleltetés
- Hangerő
- DAC

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166363) alphamooncam válasza VoidXs (#166362) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm, szerintem ez nem csak nekem volt értékes információ!

:C :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166364) robi-k válasza VoidXs (#166362) üzenetére


robi-k
őstag

És mi van a PC HW és SW környezetével (alaplap, videó- és hangkártyák, driverek, oprendszer, háttérben futó szoftverek hatása, stb.)? SZVSZ a valóság egy kicsit azért más...
Az nem kevésbé - sőt inkább még jobban - szól bele a hangba, mint az AVR részegységei, nem véletlenül építenek speciális HW felépítésű, optimalizált egyedi SW-vel rendelkező AudioPC-ket vagy dedikált eszközöket.

(#166365) python1 válasza robi-k (#166364) üzenetére


python1
veterán

Ebben nem teljesen értek egyet.
Sajnos AVR -ek hemzsegnek a sinad romboló alkatrészekből, de a legnagyobb processzorok, mind PC alaplapon vannak processzálva a számítási és frissítési opciók miatt,és bizony minimum 20-30 dB -es differenciák vannak az ilyen processzorok javára.

(#166366) Tamoo válasza python1 (#166365) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom megy most a pc-s vonal, én is áttértem, meg mennek a SINAD mérések meg SNR stb meg ilyen konverzió olyan konverzió, de az ezek okozta különbségek még mindig eltörpülnek attól hogy milyen hangdobozok és milyen szobában szólnak. :) Szerintem. Még mindig ez számít a legtöbbet.

(#166367) python1 válasza Tamoo (#166366) üzenetére


python1
veterán

Ezzel viszont egyetértek! :K
De az is érdekes, mióta tudok mérni és ismerem a hiányosságait a helyiségek, másként tekintek a hangra, és mindig előtérbe szorulnak azok a hibák, amiket eddig lesza.... :DDD
Mióta kipukkant a rózsaszínű lufi a mozi hangzás körül, teljesen más alapokon megy már nálam is a mozizás.

[ Szerkesztve ]

(#166368) robi-k válasza python1 (#166365) üzenetére


robi-k
őstag

Pontosítsunk: a top procik egyedi tervezésű és felépítésű (HS és SW egyaránt) cél PC-re épülnek, ami nem u.a., mint amit egy átlagos user otthon használ PC-nek :)

#166366Tamoo
100% egyetértek.

(#166369) VoidXs válasza robi-k (#166368) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A szerver alaplapot és Xeon procikat nem mondanám egyedi tervezésűnek, merthogy a referencia procikban (pl. Dolby CP850) ezek vannak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166370) python1 válasza robi-k (#166368) üzenetére


python1
veterán

Trinnov MSI Micro ATX lapot használ i7 processzorral, kapcsitáppal, audió oldal analóg táppal.

(#166371) #98221312 válasza python1 (#166367) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Mióta kipukkant a rózsaszínű lufi a mozi hangzás körül, teljesen más alapokon megy már nálam is a mozizás."

Ezt pontosan kifejtenéd?! :)

(#166372) Dorian válasza #98221312 (#166371) üzenetére


Dorian
félisten

Eddig azt hitte, h így szól jól, most látja a grafikonon a hibát ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166373) csatimilan


csatimilan
újonc

Sziasztok!
Adott egy Yamaha RX-V379 pár éves belépő erősítő (maradna pár évig) egyelőre Eltax 5.0 hangfal szettel, amit a közeljövőben cserélnék valamivel komolyabbra. Kérdések. 1. Milyen hangfal kábelt vegyek, ami jó lehet egy erősebb hangfal szetthez is (jelenleg nincs kábel hozzá az erősítőn a 2 fronton kívül a többi csati csíptetős)). 2. Sub-ot, valamilyen picit komolyabb hangfal szettet szeretném, ha ajánlanátok amerre a jövőben elindulhatnék (árban, képességekben mi legyen a teteje, vagy esetleg pár konkrét példa) Előre is köszi!

(#166374) mpo válasza csatimilan (#166373) üzenetére


mpo
veterán

Ezeket nézd meg.
[link]
[link]
Nekem a 120SW van, de elsőre úgy látom nincs különbség.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#166375) csatimilan


csatimilan
újonc

Bocsánat, azt hiszem, hogy véletlenül nem a megfelelő helyre írtam, ha tudjátok töröljétek légyszíves.

(#166376) python1 válasza Dorian (#166372) üzenetére


python1
veterán

Ott a pont. :D

Na jó kicsit bővebben, tényleg látom a hibákat, és bizony változott eléggé sokat itthon a mozi hangom.
Nem mondom, hogy korrekciózás nélkül hallgathatatlan lenne a rendszerem, de került be a szobába ez-az, itt akusztikai megoldásokról beszélek. Szerencsére nem ragadtam le a "bevált" receptnél, alternatív megoldásokat is kipróbálva, lépésről-lépésre haladtam előre.
PL room curve szűrővel is nagyot léptem előre hangban, 2db szub DSP-zése, finomhangolása.

[ Szerkesztve ]

(#166377) robi-k válasza python1 (#166370) üzenetére


robi-k
őstag

Az MSI alaplap lényegében az interfész szerepét tölti be az Intel i7 proci és a Trinnov Altitude saját digitális DSP-je között.

Más: sokszor eszembe jut egy tengeralattjárós ismerősöm megjegyzése, hogy ha tehetné, akkor a szonár felderítő és hangelemző rendszer alapját képező elektronikára alapozva a világ legjobb HiFi rendszerét tudná megépíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#166378) python1 válasza robi-k (#166377) üzenetére


python1
veterán

Igen pontosan, egyébként teljesen jó, és ésszerű a felvetésed ezzel a témakörrel kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

(#166379) VoidXs válasza python1 (#166370) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az audió külön tápolása még a legolcsóbb PC-s hangkártyákban is megoldott, a Xonar DX kategóriájától már kaphat leválasztott sínt. Működik nélküle, de használhatatlanul zajos szokott lenni, főleg erős GPU mellett. Persze a másodlagos audio tápegység már overkill, de akinek ez az 1-2 dB is kell, annak adott a lehetőség. Nekem most pont analóg tápról megy az egész gép, mert az AX860i elfüstölt, szóval egy AX760 ment raktárból a helyére, de a hang semmivel nem lett jobb, sőt, rosszabb, de az is csak mérve, minimális zajt ad, miközben a rendszerem így is bőven zajmentes. A kapcsolóüzeműé a jövő, mert teljesen le tudja választani a hálózati zajt, az analóg nem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166380) Quetz válasza python1 (#166370) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem ez csak marketing, mert az Audiophil elvárás, hogy analóg lineáris táp kell a jó hangminőséghez. Közben az ASR-en vannak olyan DAC-ok, ahol lassan már az Audio Precision a gyenge láncszem a mérésben, és a DAC kapcsoló üzemű tápot használ.

(#166381) VoidXs válasza Quetz (#166380) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az Audio Precision minden modellje kapcsolóüzemű tápot használ. 🙃

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166382) Tamoo válasza VoidXs (#166379) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A leválasztott sín alatt mit értesz?

(#166383) VoidXs válasza Tamoo (#166382) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van egy 4 pines pici fejű kábel (mini molex) minden PC tápon az audionak (régen a floppynak volt), az egy teljesen különálló áramkör, viszont ehhez a kártya támogatása kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166384) Tamoo válasza VoidXs (#166383) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na ezt jó tudni. Valami rémlik is hogy rácsodálkoztam, hogy minek raknak még rá floppy csatlakozót. :D
Ez lenne a baloldalon megbújva?
Nekem mondjuk ugyanerről a kábelről a sima molex megy a HDAV-ra.

[ Szerkesztve ]

(#166385) VoidXs válasza Tamoo (#166384) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jaja, a picike az. A feszültségek ugyanazok, de csak moduláris táp garantálja, hogy a nagy molex is le legyen választva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166386) python1 válasza VoidXs (#166385) üzenetére


python1
veterán

Nekem moduláris felépítésű a tápom, akkor ha külön ágat adok neki, kevesebb zaj mehet azon az ágán, jól értelmezem?

(#166387) VoidXs válasza python1 (#166386) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, általában minden 6-os csoport saját áramkör.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166388) python1 válasza VoidXs (#166387) üzenetére


python1
veterán

:R
Na ezt nem is tudtam.

(#166389) SPEA


SPEA
aktív tag

Az elmúlt években mit tapasztaltatok, a soundimports.eu -n szokott lenni BF akció?

(#166390) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap este volt némi problémám:
A proji nem érzékelt jelet. A TV megjelenítette a képet, de ha belementem az AVR menüjébe, akkor pár másodperc múlva elsötétült a kép, és csak a menüből kilépve, más bemenetre (pl a médialejátszóé) átkapcsolva jelent meg újra. Ha onnan visszakapcsoltam a HTPC-re ott is volt kép.
Nekem ebből az jött le, hogy valamilyen felbontás-váltási probléma lépett fel. De vajon mi lehet a hiba?
Ja, mindezt az előzte meg, hogy amikor bekapcsoltam az AVR után a PC-t, az AVR magától kikapcsolt és pirosan villogott a bekapcs gomb. De simán megnyomtam és bekapcsolt újra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166391) I'am Dony válasza SPEA (#166389) üzenetére


I'am Dony
őstag

Áttúrtam a netet én is, de semmit nem találtam korábbról.

(#166392) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Különben miért van az, hogy PC-n max 24 bit 48000Hz-es tudok beállítani miközben az erősítő is tudna egészen 24bit 192000Hz-et is. Ha 24 bit 48000Hz-nél magasabbat állítok be nem észleli az erősítő vagy serceg.

(#166393) VoidXs válasza Khaosz55 (#166392) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az szoftverhiba lesz, vagy a lejátszóban (jellemzően a LAV A/V sync szokott ilyet okozni, kapcsold ki), vagy az AVR-ben. Máshol nem nagyon szokott felmerülni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166394) Khaosz55 válasza VoidXs (#166393) üzenetére


Khaosz55
addikt

Különben szükség van rá? Ha jól látom a filmek többsége amiket nézek 24 bit 48Khz.

(#166395) Dorian válasza Khaosz55 (#166394) üzenetére


Dorian
félisten

A HD hangok 24/96-ok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166396) VoidXs válasza Khaosz55 (#166394) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól függ. Alapvető esetben esélytelen meghallanod a különbséget, ugyanazzal az anyaggal csak a hibás konverzió hallható (az viszont nagyon). Azonban ha PC-s szobakorrekciót használsz, főképp a késleltetés beállítása sokkal pontosabb, így a térérzet sokkal egységesebb tud lenni.

Dorian: a 24/96-os anyag nagyon ritka, főleg sztereó szokott lenni, máshogy nemigen van helye a korongokon. Az Atmos és DTS:X nem is támogatja (különben 50 Mbit/s körül mozogna csak a hang), csak az alap TrueHD és HD-MA.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166397) Hohocali válasza Dorian (#166390) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nálam is előjött hasonló. Amikor PC-n kiléptem a lejátszó programból, és a TV 23Hz-ről visszakapcsolt 60Hz-re, akkor fekete maradt a TV. Át kellett váltanom az AVP-t más csatornára majd vissza, és akkor helyreállt. Azt hittem Emotiva bug. Aztán lecseréltem a VGA-t RX560-ról GTX1060-ra, és eltűnt a hiba.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#166398) python1 válasza Hohocali (#166397) üzenetére


python1
veterán

És milyennek ítéled a képét AMD-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#166399) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok. Lehet túl egyszerű a kérdésem ide, de úgy gondolom itt kaphatok leginkább jó választ. :R
A rendszerem: LG Oled65E9 TV, Sony str-dn1070 AVR, Panasonic Blu- ray... Bekerült a rendszerbe egy Xbox Serise X, mely a Hdmi 2.1 miatt közvetlenül TV-be lett kötve... Így a hang Hdmi ARC lett...
Az erősítőn bekapcsoltam a Hdmi controll-t, hogy működjön. Minden ok.
De ha a blurayt használom, akkor az a gyanúm, hogy szintén a ARC működik, pedig ekkor jobb lenne ha a TV kimaradna ebből. (?)
Amit észre veszek, hogy az erősítő már nem írja ki, hogy DTS, vagy Dolby Digital, csak azt, hogy PCM . Gondolom azért mert ezt a jelet már a TV- ből kapja, nem pedig közvetlen a Blu-ray-tol.
Mit állítsak, hogy a Blu-ray hang a hagyományos módon működjön?
Vagy jó ez így? Köszönöm a segítséget.

(#166400) VoidXs válasza python1 (#166398) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hardveres dekódolással az AMD híresen rossz, de ezt letiltva (alapból le van MPC-ben, ha jól tudom) azonosnak kell lennie, ha nincs rendszerszintű színprofil, aminek alapból szintén tiltva kell lennie.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.