Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165501) Tamoo válasza Cseneles (#165500) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom kinek a rendszerében hallottad, már az előző hozzászóláskor is tudtam. Ezért írtam hogy 100dB érzékenységű hangszórónál más is sisteregne. Persze van olyan is ami nem.
Nem csak szubhoz használom mert perpillanat a Monitor Audio Goldokat is egy ilyen hajtja és nincs semmi zaj. Hoppá. Ráadásul nem is milliós prociról hanem egy hangkártyáról RCA-val. ;) AVR-ről zajos volt RCA-val! Pl. arra értettem a fos forrást és nem Tibi rendszerére gondoltam. Ne forgasd ki amit írtam!
Ha csak szubon használnám és nem próbáltam volna már ezerféleképpen, akkor nem okoskodnék itt veled.

[ Szerkesztve ]

(#165502) Cseneles válasza Tamoo (#165501) üzenetére


Cseneles
őstag

Jel zaj viszonya nem epp a legjobb a Crown nak. Ez egy diszkos vegfok, nem studioban es nem is minosegi cuccokra terveztek. Amire megepitettek azt tudja, nagy hangero aranylag kulturalt minosegben. Teny 88dB erzekenysegu hanfallal nem hallottam

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165503) -KP- válasza Tamoo (#165501) üzenetére


-KP-
addikt

A magas konkrétan 107dB-s asszem. Nem csoda ha meghallani rajta mindent.... Mikor Martin Logan Motion falakra volt kötve crown én ott egy deka zajt nem hallottam már.

[ Szerkesztve ]

(#165504) Lite válasza Tamoo (#165496) üzenetére


Lite
őstag

A hangerő potija kb. ott van, ahol mondod. Az erősítőből még nem próbáltam más kábellel, csak amivel a régi szub is rá volt kötve. Az nem volt zajos. Az érzéketlenséget pedig úgy értem, hogy az erősítő kimeneti beállítása szub esetén:
+1 dB, ha mindkét Dynavoice rajta volt,
+4 dB, ha csak az egyik Dynavoice van rajta
+12 dB (ez a max), ha a Crown van rákötve (így is hídban, a csúcsoknál talán utoléri az 1 db Dyna-t, nemhogy a 2-t...)
Ezt az 0.775V-os beállítással, ch1 rca bekötéssel (az rca-t elfogadom, hogy zajosodhat, sajnos, de az erősség...?)
80 Hz-en van elvágva a cucc. Alulról is megpróbáljam vágni (bandpass üzemmód)? De akkor 30 Hz alatt vége a bulinak... :F
Max 2 led villan fel a végfokon. Mit rontok el?

Azt viszont egyértelművé tette a tesztelgetés, hogy itt 2 szub kell, akusztikailag. Az 1 szubos felállás bizonyos pontokon katasztrofális eredményt hozott... :C

[ Szerkesztve ]

(#165505) Tamoo válasza Cseneles (#165502) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Legyen neked diszkós, nem szoktam a számokkal jönni de ha azt nézed pár avr azért mögötte van, pl. a Nad vagy Anthem MRX520 [link]
Akkor ezek a diszkós kategóriát sem érik el?

#165504 Lite: A Crown menüjében állíts LPF-et!
Nekem nem jött be a 0.775-ös érzékenység. Ha a NAD tudja az RCA-ra specifikált max 2V-ot, akkor egy megemelt jelszinttel jónak kell lennie 1.4V-os normál érzékenység beállítással. A gaint még csavarhatod fentebb is, LPF leveszi ha van avr miatti búgás.

[ Szerkesztve ]

(#165506) Dorian válasza Cseneles (#165502) üzenetére


Dorian
félisten

Legyen ez azok baja, akiknek ilyen extrém érzékeny hangfalaik vannak, azaz a házimozis-fifis társadalom 1%-ának. A túlnyomó többség számára a 89-91-es érzékenységű hangfalaival semmi negatívumot sem jelent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165507) Cseneles válasza Tamoo (#165505) üzenetére


Cseneles
őstag

Lehet igazad van de ez kisarkított egy kicsit és nem fedi el azt a tényt ,h érzékeny hangfalakkal sistereg! Egy tulajdonságát kiragadtál amiben jobb pár avr-nél, köszönhetően a teljesítményének. Nem mondtam hogy rossz végfok viszont en nem tenném be itthonra az is biztos max mélyláda meghajtására! Csak a teljesítménye szolna mellette. Ezt a vitát én itt befejeztem, semmi értelme. Van akinél sistereg van akinél nem.

Ezt is a teszt végén az az oldal írta ahonnan linkeltél...

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-crown-xls-1502-amp.6062/

"Nehéz felfogni, hogy egy megfelelően megtervezett és gyártott mainstream erősítő, ilyen nagy teljesítményű, ennyi pénzért eladható. Ez egy robusztus, de kedvező árú erősítő, amelyet az élő hangban történő súlyos büntetésre terveztek. Használható hifi használatra? Persze, de erősen korlátozni fogja az upstream források felbontását és potenciálisan sávszélességét. Legjobb felhasználása mélynyomó erősítőként lenne."

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165508) Tamoo válasza Cseneles (#165507) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Magas érzékenységűnél sistereg ahogy sok mással is sisteregne, ezzel kezdtem.
Senki nem mondta, hogy ez a legjobb hangú erősítő, abszolút nem, de a vállalható középmezőnybe simán belefér. A diszkós jelzőre meg a legtöbben akiknek semmi tapasztalatuk nincs vele nem erre fognak asszociálni. Pedig nagyon sok komoly rendszerben helytáll ez az erősítő.
Én sem úgy terveztem, hogy ilyennel fogom hallgatni a frontokat, de kipróbáltam és maradt. Ha úgy adódik cserélem majd jobbra/másra, ami zenén kellemesebb a fülemnek, de abszolút nem érzem égetően sürgősnek a dolgot, mert ezzel sem fintorgok.
2014 óta hallgatom a GS-eket, volt már egy raklap erősítőm hozzá, van összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#165509) -KP- válasza Dorian (#165506) üzenetére


-KP-
addikt

Az 1%-nak sem okoz gondot igazából. Abban a pillanatban, hogy megszóltalt valami, már nem hallod. Csak akkor, ha be vannak kapcsolva a készülékek, de nem szól semmi.

(#165510) Cseneles válasza Tamoo (#165508) üzenetére


Cseneles
őstag

Ez az egesz abbol indult ki h egy forumtars zajt hall belol. Erre mondtam h a crown a zajos. Tibinel is bugatja a subot viszont csak ha odahajolsz ugy hallhato... Kb mint a te volt t12 ladaid ahogy sipoltak vagy bugtak mar nem emlekszem pontosan

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165511) Tamoo válasza Cseneles (#165510) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem esetében a Nad preoutja ami elsősorban zajos. Ahogy nekem Denonnál is az volt. Amint kapott egy másik forrást, eltűnt a zaj. De szub esetében nem para mert az LPF le fogja vágni a zajt (~95%-át) ha van is.
Nekem nem búgott a T12, az egyiknek a hangszórója zörgött, hibás volt, cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#165512) Gtaati válasza Cseneles (#165510) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekem a Cambridge CXR200 sub pre out-n van a Crown XLS1502 és én is ezzel hajtom az ultimaxot és 0 zajjal hála az égnek :) :))

(#165513) Quetz válasza Lite (#165495) üzenetére


Quetz
őstag

- Ha érzékenyre állítod - 0,775V - akkor azzal rontod a jel/zaj viszonyt.
- A hangerő tekerő a Crown-on nem hangerő tekerő, hanem csillapítást állítasz vele. Ha maximumra van tekerve, akkor nincs csillapítás, amúgy pedig nem lineáris módon csökkented a bejövő jelet...

Ha a 757 is úgy viselkedik, mint a 758, akkor 1V kimenetig egész jó, 2V-on már kifejezetten rossz és zajos. lásd még: Review and Measurements of NAD T758 V3 AVR
Sajnos itt még nem mellékelte Amir a THD+N változását a kimeneti jelszint függvényében.

[ Módosította: Tamoo ]

(#165514) Hohocali válasza Tamoo (#165501) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Már többször is meg akartam kérdezni, hogy amikor a PC hangkártya zajmentességét nézitek, akkor ugye nem idle-ben van a PC?
Akkor is csendes, ha terhelve van? Pl ezzel. Vagy a madvr filmnézés közben egy pause, és akkor (a madvr ekkor dolgozik az állóképen).

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#165515) Tamoo válasza Hohocali (#165514) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én bevallom idle füleltem, de majd ráterhelek és beszámolok róla van-e különbség.

[ Szerkesztve ]

(#165516) gab1ka válasza Quetz (#165513) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Bahh ezzel az erősítővel szemezgetek egy ideje, kb Denon X4500 áron van sokszor használtan.Elég lelombozó ez a link (amúgy hibás, ki kell törölni az elején pár karaktert).

Kijavítottam a linket. - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

(#165517) Lite válasza Quetz (#165513) üzenetére


Lite
őstag

Állítgattam. Most azért szól rendesen. Viszont a zaj (brummogás) megvan, ha elkezdem HPF-el emelni a vágást, olyan 100 Hz-nél tűnik el. Alatta van és erősödik.
Megpróbálom egy másik kábellel (röviddel) összekötni az erősítőket, hátha... Most a 3m-es Oelbach lehet, hogy több zajt szed össze, mint kéne...

(#165518) BBéci válasza gab1ka (#165516) üzenetére


BBéci
titán

Ne legyél lelombozva, az a NAD egy kiváló erősítő, használat közben (az emberek 99 %-a számára) észrevehetetlen az, amit a mérések mutatnak. Bizonyára botfülű vagyok, én sem hallottam belőle semmi negatívumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165519) Tamoo válasza BBéci (#165518) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A Crown XLS-nél milyen negatívumot hallottál?

Lite: Nem hinném hogy a kábel a ludas. Nem HPF kell hanem LPF. A felső tartományt akarod levágni.

[ Szerkesztve ]

(#165520) Lite válasza gab1ka (#165516) üzenetére


Lite
őstag

Teszt és mérések ide, vagy oda, azért jól szól, legalábis a 757. Én sokáig használtam kombináltként, zenehalgatásra is, bakelittel. Persze, nem a csúcs, de azért - véleményem szerint - a mérési eredmények rosszabb színben tüntetik fel, mint amire megfelelő környezetben (forrás, kábelek, hangfalak) képes.

(#165521) Lite válasza Tamoo (#165519) üzenetére


Lite
őstag

Az eddig 80 Hz-en volt, most levettem 63-ra. Egyértelműen alacsony frekvenciás búgás van, azt próbáltam kiszűrni.
Ha a HPF 100 Hz fölé megy, akkor csendesedik el az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#165522) BBéci válasza Tamoo (#165519) üzenetére


BBéci
titán

-nél semmit, csak -ról.
Párszor már leírtam: hiányzik belőle a finomság, az apró részletek megjelenítésének képessége, a muzikalitás. Nyilván nem szubláda hajtás közben.
Mindezzel nincs semmi baj, mert nem hifis, házimozis célokra tervezett és gyártott erősítőkről van szó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165523) Tamoo válasza Lite (#165521) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Értem. Nem lehet földhurok?
Nekem felső frekin volt a Denonról ilyen gerjedés szerű hang, de azt leszedte az LPF. HPF-et nem állítottam.

(#165524) Zigi válasza Cseneles (#165500) üzenetére


Zigi
senior tag

Nem akarok beléd állni, de a 'halytasz' kiverte nálam a biztit.... a többiről nem is beszélve. Nem tudom miről írsz, vagy milyen nemzetiségű vagy, de ez fiam 1-es.

(#165525) Tamoo válasza BBéci (#165522) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Mindezzel nincs semmi baj, mert nem hifis, házimozis célokra tervezett és gyártott erősítőkről van szó."
Professzionális mozi felhasználásra is ajánlja a gyártó szerintem.
De ha megnézed az új belépő pro JBL szettet, ott is egy Crown figyel.

[ Szerkesztve ]

(#165526) Cseneles válasza Zigi (#165524) üzenetére


Cseneles
őstag

Engedjük el ezt az egész dolgot, mindenki követ el helyesírási hibát! Felesleges volt tapasztalatot véleményt is megosztani itt a fórumon, nagyon érzékeny lelkű a tásaság.

"Nem tudom miről írsz" ezzel sincs baj de nem nyelvtanórán vagyunk! Mivel ez egy szakmai forum maradjunk is annál.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165527) BBéci válasza Tamoo (#165525) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted melyik nagy, 12x26 méteres moziban alapkövetelmény az a pár tulajdonság, amiket előbb felsoroltam? Szerintem semelyikben.
Amióta a Synthesis is átállt a Crown-nal nagyjából megegyező végfokokra, nálam kikerültek a pixisből, nem léteznek többé, vége a korábbi nagy szerelemnek.

Elismerem, hogy ár/érték arányban kiválóak a Crownok és sajnos ami erősítők igazán jó hangúak, azok mocsok drágák, ezért mindenképpen szükség van kompromisszumra, hacsak nem milliárdos valaki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165528) Tamoo válasza BBéci (#165527) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem vitatom, hogy sok jobb hangú erősítő van a piacon. Hifis füllel zenét hallgatva én is azt mondom, hogy igen kompromisszumos. Nem vitás.
De azt ne mondjuk már hogy diszkós meg nem jó házimozira.

(#165529) -KP- válasza BBéci (#165518) üzenetére


-KP-
addikt

Az lehet, de amennyire olvasom a visszajelzéseket, elég sok hardveres nyűg is van ezekkel a Nadokkal. Legalábbis valami ilyesmire emlékszem. Pár éve nekem is radaron volt, aztán elvetettem.

(#165530) Dorian válasza BBéci (#165527) üzenetére


Dorian
félisten

Én mondjuk majdnem magam alá hugyoztam az élvezettől, amikor JBL Synthesis rendszerű mozit hallgattam egy bizonyos törökbálinti bemutatóteremben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165531) Cseneles válasza Tamoo (#165525) üzenetére


Cseneles
őstag

Igen ajánlja, de azt is vedd figyelembe ,hogy minimum 3-4m távolságra ülsz a hangfalaktól de ez lehet jóval több is egy 200-300 fős moziteremben. Ez a jelenség csak közelről hallható és csak ha maxra van tekerve a végfok. Ha visszaveszed kicsit nagymértékben csökken.

Jó végfok a Crown, referencia szintű mozit csap Tibinél is! Számos helyen használják de attól még ez a sistergetés jelen van érzékeny hangfalaknál.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165532) gab1ka válasza BBéci (#165518) üzenetére


gab1ka
aktív tag

@BBéci,Lite: Igyekszem nem is előítéletes lenni,csak valamiért azt hittem hogy oka van hogy itt sem esik sok szó a Nad-okról, erre tessék a még a méréses srác is földbe döngöli.. Idővel talán sikerül szereznem egyet.A Dirac-ról egyszerűen annyi sok jót hallok, hogy nem tudok elmenni mellette, ezért nem is tettem le róla teljesen.

(#165533) Tamoo válasza Cseneles (#165531) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Érzékeny hangfalaknál. Ezt írtam én is. Átlagos érzékenységűnél meg csak akkor ha sok zajt kap a forrástól.
Érzékeny hangfalaknál mi nem volt egyáltalán zajos amit próbáltatok a Crown-on kívül?

[ Szerkesztve ]

(#165534) Zigi válasza Cseneles (#165526) üzenetére


Zigi
senior tag

Ok max. átlapozom :)
A társaság mindig is érzékeny volt. Most nemrég volt egy kis 'hatalomátvétel' a tápkábel, hangfalkábel, tápösvény sok millás rendszert támogató tagokat egy kicsit háttérbe szorította a PA végfok DIY+ PC EQ rajongók tábora. Ezért harapnak most többen a crown-os témára (belegázoltál a lelkükbe). Majd lecseng ez is, aztán újra elmerülünk a monolit kristályok és elektronok végtelen útvesztőjében ;)

(#165535) -KP- válasza Cseneles (#165531) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt most úgy mondod, mintha Tibinél nem 3 méterre lenne az első sor. Egyébként pár hete direkt rákérdeztem a dologra. Azt mondta csak akkor van zaj, ha be van kapcsolva minden kkészülék, de nem indított el filmet. Egy átlag usernél szerintem a proji zaja elnyomná. Szerintem kissé túl van lihegve a téma.

[ Szerkesztve ]

(#165536) Cseneles válasza Zigi (#165534) üzenetére


Cseneles
őstag

Én nem gázoltam senki lelkébe, ha mégis elnézést kérek nem esik nehezemre! Kész tényeket közöltem egy felmerült kérdére. Ugyan úgy nem érdekel a kábel hifis mizéria sem mint a PA vonal. Ami jó az jó megmondom de nem ferdítem el a tényeket sem. Amiért én nem tenném be itthonra Crown végfokokat azt is azért mondtam mivel társasházban lakom nem tudok a szomszédokra való tekintettel nagy hangerőn mozizni. Lehet így zavaró lenne számomra, máshol viszont tökéletes választás.

KP.
Igen 3m-re van, viszont te ezt úgy hallottad hogy már kezelve van a probléma ha egyáltalan kihallható volt így. Csak akkor hallható ha nem megy film se semmi de így már alig észrevehető, ha nem mondja sokak megsem hallanák.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165537) BBéci válasza Dorian (#165530) üzenetére


BBéci
titán

Azt is tudod, hogy milyen végfokok voltak a rendszerben? A régi AB, vagy az új D osztályúak?
Megalapításától kezdve legalább havonta egyszer meghallgattam a HMS rendszereit, az összes új szerzeményt, ott szerettem bele a Synthesisekbe. Nekem nem kell bemutatni őket. Az is tény, hogy XT jobb hangot hozott össze.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165538) Tamoo válasza Zigi (#165534) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az én lelkembe nem gázolt senki. Helyén kezelem a Crown-t, nincsenek illúzióim. Egy vállalható "középkategóriás" hang. Más is kezelhetné úgy a diszkós szarkasztikus megjegyzések helyett.

[ Szerkesztve ]

(#165539) mandju válasza Cseneles (#165531) üzenetére


mandju
senior tag

nem akartam belefolyni a dologba...
a storm proci is hozzá tesz egy lapáttal a sistergéshez. Ennek ellenére egy baromi jó proci.

Nekem apollon végfokok vannak a rendszeremben, szintén nagy érzékenységű dobozokkal.
Az emotiva RMC1-gyel semmi alapzaja nem volt a rendszeremnek.

Amikor az RMC1-et kikötöttük és bekerült a helyére a strom audio isp, az első dolog ami feltűnt a bekapcsolás után a súgás. Nem durva, alig hallható, de ha közel hajolok a hangsugárzókhoz, akkor tetten érhető a jelenség...

Az avm60-nal sem volt ilyen sistergés, amíg azt használtam. Úgyhogy nem csak a crown végfokon múlik...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#165540) -KP- válasza mandju (#165539) üzenetére


-KP-
addikt

Én szívesen elhallgatnám a Storm minimális súgását szerintem :D

(#165541) Lite válasza Tamoo (#165523) üzenetére


Lite
őstag

Erre tudok tippelni, bár az aktív ládáknál nincs ilyen, az erősítőn sem. De megpróbálom másik konnektorból, kábellel, stb. Zavar a dolog, mert lenne benne potenciál.

(#165542) Cseneles válasza Tamoo (#165538) üzenetére


Cseneles
őstag

Akkor elnézést kérek a diszkós jelző végett, helyesbítteném az Crown Audio üzleti szegmensvezető definiciójára.

"Az XLS sorozat igazi ipari ló volt, és az XLS DriveCore 2 modellek bevezetésével az erősítők még jobban megfelelnek az élő, hordozható PA és a telepített hangalkalmazások szélesebb körének"

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165543) Cseneles válasza mandju (#165539) üzenetére


Cseneles
őstag

Igen igaz, nálad az Apollon Signal to noise ratio: 137dB a Crown meg 100,1dB ezért nem volt hallható AVM60-al.

Ettől függetlenúl remek mozit csinál mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165544) BBéci válasza Cseneles (#165542) üzenetére


BBéci
titán

A diszkós jelző semennyivel nem degradálóbb, mint a mozis. Utóbbi alatt a nagy, több száz főt befogadóakat értjük.
Egyikhez sem kellenek olyan finomságok, amik sztereó zenehallgatásra is használt házimozi rendszerekben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165545) jaszy76 válasza -KP- (#165540) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Asszem engem sem zavarna. 😀

(#165546) Tamoo válasza BBéci (#165544) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak nem mindegy mit akar sugallni vele az írója.
Engem mondjuk nem izgat mert nem érdekel mennyit adnak el belőle, senki nem fizet érte hogy reklámozzam. Max azokat "sajnálom" akiknek értelmes alternatíva lehet és bizonyos hozzászólások miatt elvetik. De igazából ez sem az én gondom.

Én túl vagyok már azon hogy itt "önigazolgassak", hogy jól választottam bármit is. :D A PC-s EQ-ról, hangkártyáról és Ultimaxról is csak "látókör" bővítés miatt írtam hozzászólásokat, de volt akit érdekelt is a dolog. Egyik sem hájend, csak nagyon jó ár/érték arányú megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#165547) Cseneles válasza Tamoo (#165546) üzenetére


Cseneles
őstag

Tamoo figyu ezt fejezzük be! Mindenki azt lát bele a mondandómba amit akar. Nem akartam semilyen irányba semmit sugallni! Kész tényt írtam le ami nagy érzékenységű hangszóróknál fenn áll Crown végfokozat használatat esetén. Ennek ellenére ezt orvosolva még is parádés mozit csap! Aki ezzel nem tud együttélni az elmegy venni egy Hypex Nc500 monoblockot meg egy EQ-t aztán hátradőlhet.
felesleges így felfújni valamit.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#165548) Tamoo válasza Cseneles (#165547) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem fújom fel, már nem is a te hozzászólásod kapcsán írtam ezt. Te helyreraktad hogy érted, mert azért félreérthető volt első körben amikor pl. azt írtad hogy biztosan nem tennéd be a nappalidba.
Sokszor téma volt már, de elengedem a jövőben, többször nem próbálom "védeni". Még nekem is unalmas, nemhogy másnak olvasni. :D
Abszolút nem vagyok Crown fan, már holnap cserélném ha a pénz nem számítana.
Már kb. huszadszor volt téma a zaj is, én nem fogok írni róla többet. :) Akit érdekel mindent megtalálhat ha visszakeres.
Ennyi súgása egy Heed Obelisknek is van, mégsem vergődik rajta senki.

[ Szerkesztve ]

(#165549) BBéci válasza Tamoo (#165546) üzenetére


BBéci
titán

Tippelni lehet, hogy ki, mit akar sugallni, biztosat állítani nem. Én például semmit, kerek perec leírom, amit gondolok, nincs rejtett mondanivaló. Aki az itt olvasható vélemények miatt nem próbál ki egy Crownt, azon nem lehet segíteni.
Akár hiszed, akár nem, minden esetben az ismereteimből, tapasztalataimból fakadó véleményeket, tanácsokat írok ide. Azért, hogy mindenkinek a számára elérhető legjobb hangú mozija legyen.
Múltkor levezettem, miért tartom jobb választásnak némelyik ötcsatornás erősítőt, mint három darab Crownt. Aki kevésnek gondolja a Marantz MM7055 erejét, választhatja az Emotiva A-5175 csatornánkénti 175 wattját. Azzal még egy 40 négyzetméteres szobában is elegendő hangnyomást lehet előállítani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#165550) Tamoo válasza BBéci (#165549) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Újonnan vásárolva én sem vennék házimozira Crown-t (kivéve szubhoz).
Olcsóbban kijön a Hypex Ncore Audiophonics-tól vagy Apollon Audio-tól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.