Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166801) BBéci válasza ginola (#166792) üzenetére


BBéci
titán

Nem javasoltam cserét, csak egy próbát, hogy úgy milyen a hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166802) VoidXs válasza Quetz (#166799) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól függ, kit kérdezel. Ha a Dolby-t vagy DCI-t, akkor kisebb. Ha a DTS-t, IMAX-et, vagy THX-et, akkor nem. Az a baj, hogy mindkét oldalon olyan cégek állnak, akiknek rendszerint igaza szokott lenni. És a hangerő is dilemma otthon: 85 dB-n kirobban a dobhártyád, de van chest slam. Kisebb hangerőn már home curve vagy a sub feltolása kell az igazi mellbevágáshoz, viszont mindkét esetben nő a hallható mély is, hacsak nem egy igazán minőségi ládát használsz, szóval nehéz dolog ez.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166803) Tamoo válasza SPEA (#166794) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha teljes frekvenciatartományt nézel nyugodtan rakj 1/12-es simítást, ha meg abból az alsó tartomány érdekesebb hibák szempontjából akkor Var-t.
Ha csak a mélytartományt nézed 0-200Hz-ig, akkor nem szoktunk simítani.
Amíg a "level ok" addig nincs nagy jelentősége, hogy milyen hangnyomással mérsz.
Engem hidegen hagy a referencia szint is hogy hány dB, úgyis úgy hallgatom ahogy nekem éppen jól esik.

[ Szerkesztve ]

(#166804) ginola válasza BBéci (#166801) üzenetére


ginola
addikt

Elfeküdve, tehát nem ülve hallhattóan jobb, egységesebb!

(#166805) Quetz válasza VoidXs (#166802) üzenetére


Quetz
őstag

A bemásolt kép az "ATSC Recommended Practice: Techniques for Establishing and Maintaining Audio Loudness for Digital Television"-ból származik, de az ajánlás nem Dolby vagy hasonló cégektől jön, hanem hangmérnököktől. Marc Fishman, aki többé kevésbé aktív az AVSForumon írta le, hogy mit használnak:
"When mixing films, we cal the LCR for 85, surrounds at 82 each side, and the sub/LFE chain at 91 referenced to pink noise -20dBFS.
When mastering for home video, we use a matched set of Genelec 1031's at 80db -20."

Az oka pedig az, hogy az tapasztalták, amikor 85dB-re kalibrálnak kisebb dubstageken, akkor a moziban túl halk lesz a mix. Amikor viszont 5dB-vel halkabbra vették a referencia hangerőt, akkor ez a probléma megszűnt.

(#166806) Dorian


Dorian
félisten

Azért a PC-s lejátszás számomra még mindig tartogat meglepetéseket :DDD
Tegnap este film: hoppá, ez bazi hangos, mély is kiemelt. A tér viszont nagyjából rendben volt.
Már megint mi lehet, nem működik az EQ-APO, de miért?
Hát banyek, a Cavern által mértek exportját egy pendrive-ról csatoltam be az eq-apo-ba, és azt még délután kihúztam a gépből. (Azt hittem amúgy, hogy ha eq-apo-ban becsatolom, akkor be is másolja magának valahová, dehát nem.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166807) ada19 válasza Dorian (#166806) üzenetére


ada19
senior tag

Én NAS-sal jártam ugyanígy. A másik ami már több mint háromszor megszivatott, hogy Windows update után EQ APO-t újra kell telepíteni a HDMI-s kimenetre... Pedig egyik esetben sem frissült VGA driver. Persze csak úgy veszed észre hogy "mintha máshogy szólna" mint eddig. :D

Mégsenem

(#166808) Dorian válasza ada19 (#166807) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, a win frissítéses szívás is megvolt nekem is ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166809) -KP- válasza Dorian (#166808) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem a "kedvencem" az volt, mikor egyik nagy win frissítés után elment Dsplayerben a hang. Kézzel be kellett frissítsem a Lav-ot alá, végül az oldotta meg.

(#166810) BBéci válasza ginola (#166804) üzenetére


BBéci
titán

Akkor hajrá, készíts valami nagyon stabil szerkezeteket a frontsugárzók alá. Sosem értettem, miért gyártanak 75-80 cm magas vagyis inkább alacsony állódobozokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166811) ginola válasza BBéci (#166810) üzenetére


ginola
addikt

Én sem értem...
A kérdés az, hogy miből legyen.....remélem nem csapja össze a hangképet az emelés....

(#166812) Dorian válasza ginola (#166811) üzenetére


Dorian
félisten

Legolcsòbb ha fatelepen vágatsz megfelelő átmérőjű tölgy vagy bükk rönkfábòl.
Aztán le lehet háncsolni, lakkozni, alul-felül olcsò tüskèk ès kèsz. Ha hosszanti erezet mèg rezgèscsillapìtò hatásù is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166813) ginola válasza Dorian (#166812) üzenetére


ginola
addikt

Köszi a tippet!
Tehát a függőleged erezet preferált!

(#166814) VoidXs válasza ginola (#166813) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én inkább már az állványzattól is elcsatolnám a hangszórót. Egy vastag gumitalp tökéletesen megteszi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166815) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Szeretném a center csatornát hozzá igazítani a subhoz. A dsp-be feltöltött EQ-t visszaellenőrizve viszont nem értem a dolgot. Ha csak a szubot mérem magában, akkor a dsp-be beírt görbét kapom, ami OK is. Ha viszont a centert mérem meg a subbal együtt működve akkor van benne egy gödör 60-75 Hz között. Az AVR-ben minden small és 80 Hz, ill. a dsp-ben nincsen crossover beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#166816) SPEA


SPEA
aktív tag

köszönöm mindenkinek a tegnapi válaszokat. Végül nyomtam egy reset-et az AVR-nek, Audyssey bemérés, REW minden elölről. Nem tudom mi volt a gond, de változott.
Az alábbiakat mértem most (a jobb elsőnek valószínű az a baja, hogy a hangsugárzó frontjának középvonala az oldalfaltól 65cm-re, a hátsó faltól 57cm-re van) .
AVR -20dB, rew -20dB, minden small, vágás 80Hz-en.

A szubbal még bajlódom. Bár fülre eddig ez tetszik a legjobban, de érdekelne, hogy van e még benne több.
Ezek a beállítások így mennyire helytállóak?

(#166817) Falcon75


Falcon75
tag

Szia mindenkinek. UHD HDR film lejátszással kapcsolatban lenne pár kérdésem. HTPC n MPC-HC vel indítom a filmet. A mozgás nem teljesen folyamatos alig észrevehetően akadozik. Ez mitől lehet vajon? mad Vr letöltve. Ja és 24p vel játsza le. A tv a win 10 alatt 60p re van állítva. Ahogy indítom átvált 24p re.A következő kérdésem az lenne hogy win10 alatt a HD COLOR SETTING beâllításnál nincs olyan lehetőség hogy HDR re váltás, ezt vajon miért nem lehetséges átváltani? SDR/HDR.????? Kábel miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

(#166818) VoidXs válasza Falcon75 (#166817) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha átvált 24-re, és így is azt érzed, hogy akad, akkor egyszerűen csak alacsony a képfrissítés, amit nem bír a szemed, ezt csak az SVP tudja tünetileg kezelni. Ahhoz nem csak a TV és a PC kell, hogy támogassa a HDR-t, de az AVR-nek is jól kell továbbadni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166819) alphamooncam válasza I'am Dony (#166815) üzenetére


alphamooncam
őstag

A rendelkezésre álló infókból arra gondolok, hogy pár centis egymáshoz képest (szub-center) való elmozgatás lehet megoldaná a problémát.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#166820) ginola válasza VoidXs (#166814) üzenetére


ginola
addikt

Ilyet hol találok?

(#166821) VoidXs válasza ginola (#166820) üzenetére


VoidXs
nagyúr

SVP-t?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166822) ginola válasza VoidXs (#166821) üzenetére


ginola
addikt

Vastag gumilap....

(#166823) Tamoo válasza SPEA (#166816) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De itt az all spl-es grafikonon a szub már EQ-zva van? (Nem úgy néz ki.)
A beszakadás 80Hz-en fázis vagy időzítési hiba inkább. Könnyen kiderítheted. Megméred a jobb elsőt large-ra állítva 30-20.000Hz-ig, hogy akkor is ott lesz-e a beszakadás.
Az EQ-val kapcsolatban azt tudom mondani, hogy +6-nál nagyobb pozitív értékek kerülendők.

#166815 I'am Dony: Itt is az időzítés/crossover kavarhat be némileg, de nem vészes egyáltalán. (A dB skála elég lenne 100-ig is.)

(#166824) gab1ka válasza Falcon75 (#166817) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A tv-d is tudja a 24p lejátszást? Kéne tudni egy típust.Csak azért mert fogadja a 24p jelet, még nem biztos hogy jól is kezeli.Ha 60Hz-es panel, ami jellemzően a szerényebb kategóriás tévék jellemzője, akkor ott nem igazán lehet mit tenni a VoidXs által is linkelt SVP-n kívül.

(#166825) VoidXs válasza ginola (#166822) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bocsi, nem figyeltem, mire válasz. Nem gumilap, gumitalp. Van két lehetőséged, vehetsz méretre házimozis üzletekben elég szép árakon, de a barkácsboltoknak is van pontosan ugyanolyan anyagból ugyanolyan méretben, csak tizedáron.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166826) SPEA válasza Tamoo (#166823) üzenetére


SPEA
aktív tag

Igen, EQ-s. A 2. képen a beállítások, a 3. képen pedig a visszamért eredmény látható az eredeti mellett.

(#166827) Tamoo válasza SPEA (#166826) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, a legfelsőre gondoltam, arra írtam amit írtam. A harmadik képig nem görgettem. :D

(#166828) Skyner válasza VoidXs (#166231) üzenetére


Skyner
tag

Bence: elkérhetem én is az SVP 3.1.7a verziót? Ha jól olvastam, ez még ingyenes és nincs tele reklámmal. Köszönöm szépen. :R

(#166829) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Velemeny, tapasztalat esetleg valakinek a Marantz av7705 procirol? Valamikor tervezem lecserelni a jelenlegi rendzserem s nézelődök. A procik általában millió felett indulnak , de ez mar gyanúsan "olcsó " a többihez markahoz képest. Van valami tipus hibájuk? Vagy mi okozhatja ezt az ár különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#166830) Falcon75 válasza gab1ka (#166824) üzenetére


Falcon75
tag

Szia. Samsung qled tv ről van szó. A kábel viszont régebbi hdmi szabvány, ezért arra is tippeltem hogy avval us lehet gond....?

(#166831) Falcon75 válasza VoidXs (#166818) üzenetére


Falcon75
tag

Szia. Az erősítő tudja a hdr t az biztos. A kábelem viszont régebbi hdmi szabványú ha minden igaz a hdr t nem tudja... Passz. A kábelek szabványa sajnos sehol nics feltüntetve a kábeleken , kivéve mikor a boltba megveszed a dobozon vagy csomagoláson. Káosz. 1.4 es HAMA kábel sztem...
Tv Samsung qled.

(#166832) gab1ka válasza Falcon75 (#166830) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Kicsit pontosítani kéne, azaz a példa kedvéért Samsung Q6FN, vagy Sasmsung Q60T stb.Ebből ki lehet indulni, az hogy QLED az nem feltételezi egyből a 24p támogatást sajnos, illetve gyorsan rákeresve a felsorolt példa modellekből van ami nem is támogatja.A HDMI kábeled valóban régi, azt cserélned kell a pc és erősítő közé is, illetve a tv és erősítő közé is egyet egyet.

(#166833) VoidXs válasza Szabi_82 (#166829) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyáltalán nem rossz darab, nagyon jó mozikat hallottam erre a procira alapozva, rosszat még soha.

#166832 gab1ka: Pár napja szereltem be egy Q60T-t, nem volt vele gond a frekvenciahelyességet illetően.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166834) Falcon75 válasza gab1ka (#166832) üzenetére


Falcon75
tag

q60t

(#166835) Falcon75 válasza VoidXs (#166833) üzenetére


Falcon75
tag

Ez az. Elindítom a Hdr filmet a processzor mekegszik. 75 fokra felment. Az sztem már sok. Vagy? Hallható a Ventilátor zaj. Sztem nagyon leterheli. Ez normális evvel a hardverrel? A mâsik a win 10 ra gyanakszom. Magával a rendszerrel lehet valami. Vagy?

(#166836) Falcon75 válasza gab1ka (#166832) üzenetére


Falcon75
tag

Köszi. De milyen kábel jó? Azt olvastan csak a hdmi 2.0 a tip. tól tudja a HDR t,
vagy 2.1 kábelt vegyek?

https://lejatszo.hu/?u=4k-hdr10-es-dolby-vision

(#166837) gab1ka válasza VoidXs (#166833) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Igen, ezért írtam hogy nem mindegyik modell, pld Q50 nem, holott QLED ugye.A Q60T pedig mostanra már valóban:

"Update 08/04/2020: We've updated the TV to the latest firmware (Version 1301). The TV can now remove judder from 24p sources and from native apps, but only when Picture Clarity is disabled. It can't remove judder from 60i or 60p sources. The score has been adjusted accordingly.

This TV removes judder from native 24p sources, such as Blu-ray players, as long as Picture Clarity is disabled."

@Falcon75: A fentiek fényében akkor nálad sem a tv a szűk keresztmetszet, ha még nem tetted meg, akkor frissítsd a firmware-t a tvn legalább a 1301 vagy újabb verzióra és a megfelelő beállításokat állítsd be, azaz azt a picture clarity opciót vagy csúszkát vedd 0-ra.

Korábbi Samsung modelleken előfordult amúgy, hogy a tv a belső lejátszójából indított tartalmak esetén képes volt a kadenciahelyes lejátszásra, míg külső forrásból (HDMI-n) nem, pontosan úgy mint a fenti példán is látható.

(#166838) gab1ka válasza Falcon75 (#166836) üzenetére


gab1ka
aktív tag

2.0 is megfelelő, Premium High Speed megjelölésűként hívják igazából, de sok boltban 2.0-ként hivatkoznak rá.

(#166839) BBéci válasza Szabi_82 (#166829) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából egy SR7013 végfokok nélkül, némi tuninggal, mint például a szimmetrikus kimenetek, amihez megfelelő belső társul.
Semmiféle hibájukról nem tudok, ami nyilván nem jelenti azt, hogy egyáltalán nincsenek.

#166831Falcon75
Ahogy előttem írták, van szabvány jelölés a kábeleken, de csak a valóban minőségi darabokon, amiket lajstromba vett a hdmi.org.
A számozás nem jelent semmit, olyan szabvány kábelekre nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166840) Tamoo válasza BBéci (#166839) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kicsit belegondolva, érdekes ez az árképzés. Kiveszik az AVR-ből a végfokot, bordákat és lesz belőle egy drágább proci. (Sarkítva nyilván....)

(#166841) BBéci válasza Tamoo (#166840) üzenetére


BBéci
titán

Nem egészen, mert a szimmetrikus jelfeldolgozás kialakítása plusz pénzbe kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166842) Quetz válasza Tamoo (#166840) üzenetére


Quetz
őstag

Pont ezért nem is venném meg. Ahogy a külföldi tesztelők írták:

Matthew J Poes: I've measured the AV7705 on the QA401 already. My numbers match Amir's in both single-ended and balanced. I had thought that it might be better in single-ended because of the nature of the design, but it's not. I can't post the results here yet since those are going into our video and article. As Amir already said, buy the AV7705/6 for the features. Don't buy it for the performance. I hope the AV7706 is better, but based on what I've been told, it should be identical.

Gyakorlatilag jobban megéri egy Denon X3700/X4700 pre-amp üzemmódban, mint az AV7705.

- Marantz AV7705 Home Theater Processor Review
- Denon AVR-X4700 AVR Review (Updated)

(#166843) VoidXs válasza Falcon75 (#166835) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem szabadna ilyet. Nekem a 4K HDR + SDR konverzió nem tudja 5% fölé terhelni a procit, a Full HD RGB HDR már valamennyivel felette mozog, de az is alapjáraton, viszont nálam nincs már MadVR. A MadVR beállításokat vedd vissza, ha zavar a zaj, gyorsan meg tudja enni a gépet. Természetesen ez minőségromlással jár.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166844) Falcon75 válasza gab1ka (#166837) üzenetére


Falcon75
tag

Ok. Köszönöm. Megpróbálom.

(#166845) Falcon75 válasza VoidXs (#166843) üzenetére


Falcon75
tag

Ok. Köszönöm.

(#166846) Krilehor


Krilehor
tag

Tamoo, köszi szépen a Cavern + EQ APO leírást (VoidXs-nek meg a Cavern-t), nagyon haszos :)
Ahogy olvastam Cavern + AVR használatánál ajánlott kikapcsolni mindent ami belenyúl a hangba pl.: szobakorrekció, EQ, hangdobozok távolsága alapra, Large-ra állítva, CH LEVEL alapra.
Nekem a PC mellett még egy lejátszó is az AVR-re van kötve, ahol az Audyssey-t szeretném használni (máshol ülök fimlezés és játék közben a kanapén). Ebben az esetben szerintetek elég az AVR-t pure directbe kapcsolnom és úgy megcsinálni a Cavern mérést? PC-nél EQ APO + AVR Pure Direct lenne, filmnél meg lejátszó + AVR Auto + Audyssey használva.
Sosem tudtam pontosan, hogy a Denon Pure Direct mit állít alapra pontosan. Pl a hangdoboz távolság, crossover, ch level ilyenkor megmarad vagy alapra lesz állítva?

(#166847) Falcon75 válasza gab1ka (#166838) üzenetére


Falcon75
tag

A hdmi 2.0 nem elég abból van 2.0a és 2.0b variáns. Csak a 2.0 a variánstól támogatott a HDR.

https://lejatszo.hu/?u=4k-hdr10-es-dolby-vision

[ Szerkesztve ]

(#166848) VoidXs válasza Krilehor (#166846) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy jó megoldás, a Pure Direct mindent kikapcsol, ami a Cavern-t zavarhatná.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166849) gab1ka válasza Falcon75 (#166847) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ebben az esetben vedd azt amire neked szükséged van.

(#166850) Krisztian101


Krisztian101
tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni. Onkyo TX SR806 erősitómet egy Evergreen A30-al támogatom frontvonalon, végerősítőként, így sokkal szebb lett a hangja, de mint már tudjuk, ez a legrosszabb megoldás és hallható is, hogy nem egységes a hang. Most ezt a hibát szeretném orvosolni és két lehetőséget néztem, mindkét Rotel végfok személyében. R8-956AX vagy RMB 1075.

Mit javasoltok? Vegyem az erősebbet vagy mehet a gyengébb? Kb 16nm -es szobát kell hangosítani, Wharfedale Vardus hangfalakkal, két front álló verzió.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.