Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89151) userxy válasza Zola007 (#89150) üzenetére


userxy
őstag

Nem ua az öv de a memóriám is azt mondja hogy az enyém Mes és a táblába is az van amit a centi mutat. S szerintem is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#89152) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

"Kockahát"... ehhez kell öv? ;] :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#89153) Tamoo válasza Woodslave (#89114) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez a kolostor gym ? :D Mintha régebben is raktál volna erről képet.

(#89154) Woodslave válasza Tamoo (#89153) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Az :D templom

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89155) aelod válasza Woodslave (#89114) üzenetére


aelod
veterán

Mi baj ezzel?
Van elég súly?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89156) Tamoo válasza Woodslave (#89154) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Más is jár oda? :D
[link] azért én se nagyon válogatok a gépek közt. :D De nem hiszem, hogy ez fogná vissza az esetleges fejlődésemet.

[ Szerkesztve ]

(#89157) aelod válasza Tamoo (#89156) üzenetére


aelod
veterán

:) vazze ez az igazi fanatik.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89158) Tamoo válasza aelod (#89157) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez most állt össze :D Inkább az előző teszkós' pad zártszelvényekkel megerősítve amit kb. 8-9évig folyamatosan használtam.
2009 óta teremben sem voltam. :( Itt nincs, időben+pénzben meg sok lenne eljárni...

[ Szerkesztve ]

(#89159) pocokxx válasza Woodslave (#89111) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Rendben, köszi.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#89160) Woodslave válasza Tamoo (#89156) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez jól néz ki :K :R

Aelod: van bőven. Ami probléma egyedül, hogy nincs megfelelő kézisúlyzó, csak bohóckodni lehet, de mondjuk bedurrantani jó lesz.. Amúgy járnak van 5-en :D Amikor voltam nem találkoztam senkivel.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89161) pocokxx válasza Tamoo (#89158) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ennél "fapadosabb" úgy sincs senkinek... :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#89162) Alpachino


Alpachino
veterán

Elcsíptem egy hirdetést....ha valaki esetleg az otthoni edzőterem felszerelésein gondolkodna : nagy teherbírású fekpad :D :Y :W

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89163) aelod válasza Woodslave (#89160) üzenetére


aelod
veterán

Legjobb akkor. Nincs sok buziskodó fb idővonal pörgető...és gondolom nem is kérnek el indokolatlan összeget egy havi bérletért.

(#89162) Alpachino

Mintha a nostrai kóterben lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89164) dunc válasza Alpachino (#89162) üzenetére


dunc
nagyúr

B@szdmeg!!!!!!

(#89165) Alpachino válasza aelod (#89163) üzenetére


Alpachino
veterán

Rengeteg hülye ember van....nem elég, hogy a saját életét kockára teszi ezzel a tűzre való tákolmánnyal, még pénzt is kérve érte, másokét is... :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89166) Shingen válasza -Mike- (#89136) üzenetére


Shingen
addikt

Én elolvasnám, de most erre nem sok időm és energiám van.
Ezért kérdezek, mert aki olvasta és csinálja rutin válasz lenne.
Azért szeretném tudni az adagolást, mert nem akarok a szervezetemnek ártani.

Remélem azért segít majd vki...........

風林火山

(#89167) Tamoo válasza Shingen (#89166) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs rá 1-2 órád? :F Kb. annyi elolvasni.

(#89168) Woodslave válasza Shingen (#89166) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát már többet kérdeztél itt mint hogy elolvastad volna. Egyébként leírták 100x. Tejsavó koncentrátum, úgy hogy 20-25gramm fehérje legyen amit beviszel mivel ezek 80% körüliek ki tudod számolni mennyi port kell. Ha nincs mérleged akkor szívás. Legalább meg tudod kérdezni még párszor mennyi van egy adagolókanálban :D

Ha sovány vagy a cukor mehet testsúlykg-onként egy gramm. Vagy ha zsíros vagy akkor kevesebb.

Soha életemben nem szedtem glutamint arról nem tudok nyilatkozni. Tudományos kutatások szerint nem leszel izmos tőle. Személyes tapasztalatom szerint amúgy se :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89169) Shingen válasza Woodslave (#89168) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi a választ. :)
Akkor csak fehérjét szedjek mást akkor ne? (Gondolok itt a fehérjébe kevert szénhidrátra?)

風林火山

(#89170) Woodslave válasza Shingen (#89169) üzenetére


Woodslave
nagyúr

fehérjében lévő szénhidrát elhanyagolható mennyiség neked nem számít. Ha nem lenne világos a cukor az szénhidrát

tehát edzés után 60 gramm maltodextrin vagy dextróz (szőlőcukor) és 30 gramm fehérjepor. A cukor bevitelen el lehet gondolkozni hogy van-e rá szükség. Próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89171) Shingen válasza Woodslave (#89170) üzenetére


Shingen
addikt

köszi szépen!

風林火山

(#89172) Alpachino válasza Shingen (#89166) üzenetére


Alpachino
veterán

Mehet az edzés utáni tejsavó turmixodba, egy 30g zabpehelyliszt is, ha idekenekedsz a cukortól, de tömegelés alatt carb-f, carbox----stb. is mehet.

Én jelenleg a diétám alatt 50g tejsavót ( 60g Por) 15g glutamint és 5g kreatint teszek a turmixomba....Tehát ha nem diétázol akkor a glutamin simán kihagyható :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89173) Shingen válasza Alpachino (#89172) üzenetére


Shingen
addikt

köszi neked is, mentem a hasznos hozzászólásokat.......... :)

風林火山

(#89174) KoVee84 válasza Shingen (#89166) üzenetére


KoVee84
senior tag

Neked ilyen barna rizs fehérjére van szükséged. Ez egy az egyben izommá alakul, tehát a 3 kilót eszel meg belőle, az +3 kiló izom. Mást nem kell szedned mellé, csak edzés után egy ilyen shake.
A hülyeségeket a többi fórumozótól meg ne vedd fel, itt mindenki utál mindenkit!

Ja és ebben van még pluszban külön BCAA és glutamin is!

;]

[ Szerkesztve ]

(#89175) Shingen válasza KoVee84 (#89174) üzenetére


Shingen
addikt

A hülyeségeket a többi fórumozótól meg ne vedd fel, itt mindenki utál mindenkit! :Y
F@sza...........

Most már tényleg össze zavartatok............ ;]

風林火山

(#89176) HussarF


HussarF
addikt

Mi most az álláspont az aerob edzés előtti evésről? Pont úgy jön ki, hogy akkor kéne betolnom egy 30 g ch-t tartalmazó zabocskát. Régen azt mnodtaák, hogy nem szabad előtte enni, mert akkor azt égeti el a szervezet nem a zsírt. Mondjuk sztem ez hülyeség, mert lényeg, hogy kalóriadeficit legyen. De itt úgyis mindenki kurva okos, valaki ossza az észt, ha már kérdezek ;]

(#89177) Woodslave
Erőltesd már meg magad jobban :D

[ Szerkesztve ]

(#89177) Woodslave válasza HussarF (#89176) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja pont úgy ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89178) Alpachino válasza HussarF (#89176) üzenetére


Alpachino
veterán

Reggel nyomom le az aerobot, (heti 2-3x40perc) 10g BCAA, 5g glutamin megy csak előtte...utána mehet a szokásos zab+protein reggeli :)

Heti 1kg fogyás nekem ezzel a módszerrel megvan...persze a heti 5 súlyzós edzés az megmaradt.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89179) Woodslave válasza HussarF (#89176) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én ebben a kérdésben Steve Namatnak meg pár egyéb hasonló arcnak hiszek. Éhgyomros :K Lehet a napi nagy összegben számít az a 300 kcal amit elégetsz úgymond az aerob alatt de én hiszek abban, hogy a tested azt az üzemanyagot használja ami éppen rendelkezésre áll. Az más kérdés hogy az előtte betolt zab már üzemanyag lesz-e...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89180) Zola007 válasza HussarF (#89176) üzenetére


Zola007
veterán

és ha azt a kemény 170 kcalt 10 perc alatt elégette, akkor utána mit éget?
naugyehogy

50g zabpehely lebontása nagyjából 2 óra, mérések szerint 2 óra tán még 6 fölötti a vércukorszint, tehát intenzív szénhidrát metabolizmus zajlik.
Most tekintsünk el attól, hogy nem egyensúlyi a dolog, hanem egy görbét ír le és ez most csak szemléleti számítás.
30g CH hasznosul 120 perc alatt, tehát percenként 0,25gramm, de valahol 0 és 1g között, tehát 0 és 4kcal.

Ez óránként maximum 240 kcal, de mivel összesen 170kcal vittél be, logikusan max ennyi, tehát ha ennél aktívabb vagy, akkor legyőzted a zabot, még ha közvetlen előtte is etted.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#89181) Nightmare válasza HussarF (#89176) üzenetére


Nightmare
senior tag

Egy kis magyarázat.
Amúgy jól gondolod, ha mínuszban vagy, mindegy. Ha bezabálsz előtte, vagy éhgyomorra csinálod, de a kalória diétás(magyarul minuszban vagy), akkor teljesen felesleges ezen aggódni.

(#89179) Woodslave na :) Valamiben nem értünk egyet? ;]

(#89175) Shingen senkinek ne higyj, csak Bunnynak. :K :U :D

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#89182) aelod válasza HussarF (#89176) üzenetére


aelod
veterán

Ez szerintem is baromság. Nem tud egyből hasznosulni a bevitt táplálék az aerob mozgás során. Ellenben ha pont előtte eszel akkor szépen vissza is jön a zab :)
Legalább is nálam így működik: Edzés előtt egy 3 órával már nem eszem. Nekem így jön ki a dolog.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89183) Woodslave válasza Nightmare (#89181) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sok mindenben ;]

amúgy persze minden tök mindegy. Cukorkát is szopogathatsz aerob közben ha negatív a kalória mérleg. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89184) Shingen válasza Nightmare (#89181) üzenetére


Shingen
addikt

:DD Na jól van............. most már tényleg megkavartatok........ :)

風林火山

(#89185) HussarF


HussarF
addikt

Kösz mindenkinek, valahogy így gondoltam én is. Persze én is az éhgyomrost preferálom, de ha nem reggel csinálom, mint ahogy most is munka után kell beiktatni, akkor az éhgyomor nem opció...

(#89186) Nightmare válasza Woodslave (#89183) üzenetére


Nightmare
senior tag

Pöcörőt is szopogathatsz közben, az meg nem is hízlal. ;] :D

(#89184) Shingen Neked, nekem és a topic 99.99%-ának semmi szüksége ilyenekre. Egyél értelmes kaját. :K Hús, tojás, sajt, túró, rizs, zab, tk kenyér...stb.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#89187) Alpachino válasza Nightmare (#89186) üzenetére


Alpachino
veterán

Csak is a magad nevében beszélj.

Pl. így : "nekem semmi szükségem ilyenekre." és pont. :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89188) Peti78 válasza Shingen (#89184) üzenetére


Peti78
őstag

Na megint bele vau-vau a nagyok dolgába...
Reggel 30 g proteint shakeben küldök (edzés után 50g), szénhidrátos kaja előtt kb 10 perccel pedig 5 g kreatint (napi5x) Az általános vélekedés szerint kreatinra nincs szükségem, de olyan jó az íze. :U Kaja: napi 5, ha későn fekszek napi 6x. csak teljes kiőrlésű dolgokat eszek, a cukros üdítőket, szénsavas dolgokat kilőttem. Zsírt lehetőség szerint kerülöm, Ómega 3-at dobok vacsora környékén. Egy hónapja kezdtem. folyamatos kalóriadeficit mellett három kilót leadtam, és ez látszik is. Az erőmből nem vesztettem, talán nem is volt miből.... ;] Heti három edzés most már nem a magam által fabrikált edzéstervvel. Húsból csak csirkemell, köret rizs (barna és fehér a változatosság miatt) tészta nuku,saláta, zöldség. Változatosnak, ehetőnek és hosszú távon fenntartható étrendet alakítottam ki. Nekem ez bevált eddig. Naplózom a bevitelt, és mindent ami kapcsolódik hozzá. Figyeld a tested, reagálni fog.
Jöhetnek a kritikák ;]
Kezdek én is itt mindenkit utálni

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#89189) Woodslave válasza Zola007 (#89180) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89190) Nightmare válasza Alpachino (#89187) üzenetére


Nightmare
senior tag

Oké. Akkor ezentúl így fogalmazok. :K

És Te honnan tudod, hogy szükséged van rá? Honnan tudod, hogy nincs? Még nagy "tudósok" sem tudják, akik a "tanulmányokat" végzik. Azért mert szeded, szedjük az xy kiegészítőt, mert bevett szokás, az nem jelenti azt, hogy bármiféle haszna is van, azt a nyilvánvaló dolgot leszámítva, hogy valaki gazdagabb lesz tőle. :U

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#89191) aelod válasza Nightmare (#89190) üzenetére


aelod
veterán

Már megint kezded?
:DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89192) Alpachino válasza Nightmare (#89190) üzenetére


Alpachino
veterán

Egyszerű a képlet :
Évekig úgy edzettem, hogy edzés után nem fogyasztottam turmixolt formában fehérjét...nem is fejlődtem olyan ütemben, mint elvárható lett volna.....tavaly szeptemberétől, pedig minden edzés után 50g tejsavót iszom ( 15g glutaminnal) és többet fejlődtem, mint azelőtt hosszú évek alatt (sem) :) étrend mindkét esetben ok volt, és az edzéseim is 5 nap/hét, minden egyes napon egy izomcsoport edzésével......

Szerinted ? ;]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89193) Nightmare válasza Alpachino (#89192) üzenetére


Nightmare
senior tag

Szerintem? :U Erre mit írjak? Írjam azt, hogy:
-kevés volt a kalória egy napra, és a bevitt fehérje éppen pótolta?
-kevés volt a fehérje és a bevitt kiegészítette?(lehetne másból is)
-úgy alakult az életed, hogy többet tudtál pihenni-vagy edzeni kevesebbet-többet

Sokminden lehet, de kideríteni sosem fogod. :N

(#89191) aelod folytatom, legalább van mit olvasni. :D

A lényeg annyi lett volna, hogy egy kezdőnek, középhaladónak semmi szüksége nincs ezekre. A glutamin meg egyenesen pénzkidobás a BCAA-val együtt.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#89194) Woodslave


Woodslave
nagyúr

a mai zabom jól sikerült. Belereszeltem 100 gramm körtét és nem kevertem össze a friss sajttal, hanem a tetejére raktam csak. Így nem lett egy száraz xar mint mondjuk tegnap :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89195) Nightmare válasza Woodslave (#89194) üzenetére


Nightmare
senior tag

Csináltam zabkását, 1 réteg puffasztott rizs, rá a kása, 1 réteg pufi rizs-kása. Lehetne keksz is, de azt nem szeretem. Be a hűtőbe, jó lesz edzés után, kiváncsi vagyok mennyire ázik meg a pufirizs. :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#89196) .: JuSzT :. válasza Nightmare (#89195) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

csalókajaként a zab + zsírszegény túró mellé teszek folyékony édesítőt, meg tetszés szerinti gyümölcsöt. Banánnal nagyon jó. Főleg 1-2 órát állva a hűtőben. Esetleg rá fahéj

(#89197) Ijk válasza Nightmare (#89193) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudjuk hogy a te 60 kilós tömegedhez nem nehéz bevinni a napi fehérjemennyiséget, de nekem 100 kilósan húsból beleőrülnék és csődbe mennék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#89198) Nightmare válasza .: JuSzT :. (#89196) üzenetére


Nightmare
senior tag

Nem akartam ennyire konkrétan leírni, de akkor megteszem. :)

Tejből(vízből, ki hogyan számol), vagy fele-fele megcsinálod a zabkását(botmixerrel ledarálom a zabot, kis só bele), 2 teljesen felvert tojást(nagyon folyékony, ha nem így csinálom darabok maradnak benne) amikor megfőtt a zab, elkeverem benne. Ettől nagyon besűrűsödik, de sokkal finomabb lesz, krémesebb. Innentől egyéni izlés dolga:
-kakaópor
-fahéj
-édesítő
-fehérjepor
-reszelt gyümölcs(almával jó)

Télen jobb melegen, nyáron hidegen.

Ijk: így van, de Neked sem kell olyan sok. 5% tzs-ra lacsupaszítanád magad, Te sem lennél 100 kiló. :U

(#89199) Woodslave az édesítő :D

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#89199) Woodslave válasza .: JuSzT :. (#89196) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ebből mi a csaló? A gyümölcs? :Y :C :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89200) Zola007 válasza Ijk (#89197) üzenetére


Zola007
veterán

de ha hús mellé ha eszel túrót, tojást, sajtot, lencsét akkor már nem nagy cucc megenni azt a 200-250g fehérjét

Turmixgéped van?
csodákra képes, folyékony állapotban szinte bármennyi kalóriát be tudsz vinni egy nap. Ha nincs kedvem enni, akkor turmixolok és 600-800 kcal úgy lecsúszik, hogy előtte nem volt kedvem egy falathoz sem. Persze nem ugyanaz, ha nagyon tele van a töködéletesen mindened a száraz kajával, akkor segít átlendülni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.