Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109351) itouchfan


itouchfan
senior tag

ez a [Biotech protein power] fehérje vállalható vagy nagyon gagyi minőségű? :) vagy mit ajánlanátok ami nem online rendelés, hanem BP.-en van boltja, és jó ár/érték arányú? lehet benne ch is, nem kell 100% fehérje :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#109352) Woodslave válasza YM (#109350) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Jó ez. Erre felkapsz 3-4 kilót aztán még faxább.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109353) zzz03 válasza YM (#109350) üzenetére


zzz03
őstag

Hasonlo szamra tippeltem vna magassag minusz 10-15kg. :) mondjuk nekem sose lesz kocka hasam nekem a vastagsag jon be. 173/87 ;)

(#109354) kolosanyi válasza itouchfan (#109351) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vállalható, csak nem finom. Az ízesítetlen Myprotein után azért felüdülés volt. :D

Egyébként van Myprotein bolt az Üllői úton.

[ Szerkesztve ]

(#109355) itouchfan válasza kolosanyi (#109354) üzenetére


itouchfan
senior tag

az íze nem számít. hárdkórók vagyunk mint az állat. :K ;]

vagy inkább csórók. :DDD ;]

köszi. :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#109356) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Barátnőm szeretne valami zsírégetőt kardio, futás stb mellé
L karnitin jó lesz?

Lehet kicsit vágykeltő ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109357) kolosanyi válasza enginev3.0 (#109356) üzenetére


kolosanyi
veterán

Diéta lesz, amit keres. ;]

(#109358) FrankMonzano válasza Woodslave (#109274) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Hat az elejen mindenki fejlodik. Hogyan tehetnem jobba? A gyakorlatok jok, sok alapgyakorlat, max a felosztas "xar". De ugy nem akarnam elosztani, hogy 1 heten csak 1 izom kerul edzesre, mert meg az elejen vagyok. Az eddig olvasottak alapjan ilyenkor jobb az a-b felosztas.

(#109359) FIREBLADE78 válasza enginev3.0 (#109356) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Sokat kell sexőni ;] :K

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#109360) celf válasza HussarF (#109267) üzenetére


celf
őstag

ja most nézem, hogy konkrétan a másodikat simán intrának olvastam inter helyett. sorry. kicsit kész vagyok. baze. 2 hete valami kis izom a jobb szemem körül folyamatosan ugrál, pattog. fakszkivan kissé

(#109361) kolosanyi válasza FrankMonzano (#109358) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez f@xság, kezdőként az alapok elsajátítására kellene fektetni a hangsúlyt, 2-3-szor simán mehet egy héten mindegyik alapgyakorlat.

Például:

Hétfő
- Guggolás 5*5 nagy súllyal, legyenek nehezek a sorozatok
- Felhúzás 5*5
- Fekvenyomás kézivel 5*5
- Húzódzkodás 4*bukás előtt 1-2 ismétlésig

Szerda
- Guggolás 5*5 kis súllyal, könnyű legyen mindegyik sorozat
- Fekvenyomás 5*5 nagy súllyal, mindegyik sorozat legyen nehéz
- Döntött törzsű evezés 5*5 nagy súllyal
- Fej fölé nyomás 5*5 nagy súllyal

Péntek
- Guggolás 5*5, közepesen nehéz
- Sumo felhúzás 5*5, közepesen nehéz
- Fekvenyomás ferde padon 5*5, közepesen nehéz
- Tolódzkodás 4*bukás előtt 1-2 ismétlésig
- Húzódzkodás 4*bukás előtt 1-2 ismétlésig

Próbálj hétről hétre 5%-ot emelni a súlyokon, saját súlyos gyakorlatokban pedig ennyivel növelni az össz ismétlésszámot. Edzés végére mehet arányosan elosztva egy kis kar, törzs meg vádli.

Vagy ott vannak az osztott tervek, azok is jók. Ez ilyen vegyesfelvágott terv, ráadásul túl sok gyakorlat van egy napra.

(#109362) FIREBLADE78 válasza celf (#109360) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Egyszer volt olyanom,az kva szar. Illetve a karom szokott néha rángatózni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#109363) aleister válasza YM (#109350) üzenetére


aleister
veterán

Ez eléggé nulla súly. 178 centisen kb ekkor kezdtem el tömegelni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#109364) YM válasza aleister (#109363) üzenetére


YM
senior tag

És magasabb lettél tőle? Nem :N Ennyi ;]

(#109365) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

báttya hashoz még sok medvét kell lenyomni :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#109366) aleister válasza YM (#109364) üzenetére


aleister
veterán

Az alapvető probléma, hogy ide izmosodni járnak az emberek, nem megnőni. ;)
Ennyi. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#109367) kolosanyi válasza aleister (#109366) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én terembe járok izmosodni, nem ide. Igazából ide nem tudom miért járok. ;]

(#109368) celf válasza Woodslave (#109327) üzenetére


celf
őstag

jaja, szép a forma.
vállad OHP-tól kerekedett ilyen szépen?

(#109369) aleister válasza kolosanyi (#109367) üzenetére


aleister
veterán

Nézd meg Wood-ot! Ő is a sok olvasástól lett izmos. :)
Ide meg azért jársz, mert szeretsz minket. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#109370) God Vazzeg válasza Woodslave (#109327) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez nagyon patent! ;) :R

(#109371) celf válasza bigmasterg (#109317) üzenetére


celf
őstag

azjóaz, csak nem életvitelszerűen :)

6-után nemevés is rendbe' van, csak úgy, hogy 8-kor lefekszel aludni, és reggel 5-kor már zaba :)

metabolikus ablakot kéne inkább kihasználni

[ Szerkesztve ]

(#109372) celf válasza Woodslave (#109296) üzenetére


celf
őstag

ezen régen is gondolkoztam.
szóval a jobb fittségi szinttől mitől kerül hirtelen kevesebb energiába ugyanaz a munka? :D

(#109373) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Otthon felejtettem a pulzusmérő pántot, így nem is lesz hatékony az aerob. :(

De szerencsére zsírégetőt vettem be, ez valamennyire kompenzálja. :D

(#109374) Woodslave válasza celf (#109372) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Gondolom az adaptáció miatt. Mint ahogy erősebb leszel idővel ha sokat csinálsz valamit a szervezeted hatékonyabban próblja. Persze hogy ez 50 vagy 200 kcalt jelent az se mindegy

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109375) kolosanyi válasza Woodslave (#109374) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem például ma nem akart felmenni a pulzusom, jóval nagyobb meredekséget kellett beállítani ugyanolyan 120-as pulzushoz, mint eddig. Aztán lehet, hogy csak a futópad pulzusmérője pontatlan, de inkább abba a hitbe ringatom magam, hogy kezdek hozzászokni. :D

(#109376) FrankMonzano válasza kolosanyi (#109361) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Az a baj ezzel ez nagyon keves gyakorlat nekem, meg szamomra pl a 3x8-10 optimalisabb, mint az 5x5. De koszi. Regebben rendszeresen sportoltam + 2 evvel ezelott is jartam crossfitre, a mozgas nem uj szamomra. Ez az edzesterv keveske lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#109377) szuszinho válasza FrankMonzano (#109376) üzenetére


szuszinho
őstag

Erre azért ne fogadj

(#109378) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109379) Woodslave válasza kolosanyi (#109361) üzenetére


Woodslave
nagyúr

annyira szeretném ha tudnám magam tartani egy ilyen tervhez és nem baxnám tele felesleges gyakorlatokkal...

mondjuk annyit el tudnék képzelni hogy szombatra berak az ember egy hipertrófiás kar váll stb napot ha nem megy a regeneráció rovására.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109380) kolosanyi válasza FrankMonzano (#109376) üzenetére


kolosanyi
veterán

Edzünk egyszer együtt egyet, majd meglátod, hogy nem kevés az 5*5. ;]

(#109379) Woodslave
Tegnap 2 órát voltam a teremben, meg a relatíve nagy súly és nagy volumen miatt baromira elfáradtam. Eszembe nem jutott bármilyen gyakorlatot csinálni még. Azért egy plusz kar-vádli nap belefér nekem 4. napra, de szerintem jövő héten már nem lesz erőm hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#109381) scapegt válasza scapegt (#109281) üzenetére


scapegt
senior tag

Az 1. és 2. kérdésemre még nem kaptam választ :) Légyszi légyszi :U :DDD

(#109382) Cassidey válasza Woodslave (#109379) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nekem visszagondolva pont az ilyen kombos idoszakok jottek be a legjobban, osszetett gyakik nagyobb sullyal es izolacios gyakik kulon napokon. Most ugy csinalom, hogy 3 nap eroemelos nap, es 1 kar, 1 vall, 1 fenek. A kar viszonylag laza, szoval ha sok lesz a heti 6 nap azt gond nelkul kiveszem. Persze ugye nalam masok a prioritasok, egy pasi nyilvan nem torolne a kar napot es edzene extrat fenekre. :D

(#109383) Woodslave válasza Cassidey (#109382) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó mondjuk nekem is úgy néz ki most az edzésem, hogy alapgyakik nagy súllyal alacsony ismétléssel, aztán meg hipertrófia történet, hogy meglegyen a durranás is. Bár én bedurranok 5 ismétléstől is általában. Pláne ha Zola kever még valamit a cukor mellé ;]

Hátra nem igazán tudom kitalálni mi lenne a nagysúlyos alacsony ismétlés. Az extra súlyos chinup bejön, de evezés nem. A pendlay csúnya bukás, mire megtanulom elmegy a nyár. Döntött törzsűt most Yates módra tudom csinálni mert az alkarom tropa, de ott se mennék nagyon alacsonyra. Deadlift mondjuk adja némiképp a hátnak..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109384) kolosanyi válasza Woodslave (#109379) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként elérhető lesz majd a PWB-s versenyfelkészülési program, amit csinálok. Szerintem nagyon jó, megfelelő az intenzitás, a volumen folyamatosan nő. :K

(#109381) scapegt
Pedig a regenerálódással kapcsolatban már írtam.

Étkezésre meg nagyjából mindenki a normál sporttáplálkozást fogja mondani egyénre szabott fehérje, szénhidrát, zsírbevitellel. Amíg ezt nem tudod, nem akarod megoldani, nem lesz eredmény. Ez egy ilyen műfaj, annyit kap vissza az ember, amennyit beletesz és egy jó fizikumért kegyetlen sokat kell melózni.

[ Szerkesztve ]

(#109385) Woodslave válasza scapegt (#109381) üzenetére


Woodslave
nagyúr

zsírégető módon és zónában végzett aerob szerintem mehet minden nap (még akkor is ha kap a láb meg fenék sőt még ha meg is feszíted)

ha fentiek szerint edzel, akkor éhgyomor (legalábbis órákkal előtte ennék) megy a vita persze hogy izom leesik meg tök mindegy mikor csinálja az ember, de ne félj jó lesz. :D Utána én szintén várnék még egy fél órát aztán valami könnyű fehérje-zöldség kombó.

/általánosan írom a fentieket sajnos egyéni kondíciókat nem tudunk figyelembe venni még akkor se hogy leírtad milyen egészségügyi helyzeted van. Ha az éhgyomros kardió közben mondjuk elájulsz akkor sokat nem ér a tanácsom... :(

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109386) Woodslave válasza kolosanyi (#109384) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na majd ha egyszer rászánom magam egy folyamatos kalóriatöbbletre akkor kipróbálom :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109387) Cassidey válasza Woodslave (#109383) üzenetére


Cassidey
senior tag

Tul sok a problemad. :D
Nekem egyebkent mindnel a fogas/alkar a leggyengebb pontom, jo, hogy vannak gepek is, mire vegzek jo esetben a hatamban is erzek valamit nem csak az alkarom durrantom be rendkivul noiesre.

(#109388) Woodslave válasza Cassidey (#109387) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja. :D

Nem is foglalkozok ezzel marad a deadlift ami igaz alsótest napon van, de mindegy ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109389) scapegt válasza Woodslave (#109385) üzenetére


scapegt
senior tag

Edzeni akkor tudok, amikor elalszik a gyerek, ami általában 12-13h körül van (vagy előbb, vagy később, minden nap változó), ha addig nem ennék, akkor kb. éhenhalnék ... főleg, hogy hypoglikémiás is vagyok ... ha leesik a vércukrom, akkor remegek, mint a nyárfalevél, ami az utóbbi néhány edzés alkalmával jelentkezett is, hiába ettem előtte ... (nem közvetlenül, hanem 1-1,5 órával előtte, pl. puff. rizst vagy almát). Halmozott sz@rságaim vannak egészségügyi téren, amik bonyolítják a dolgot ...

Tudom, hogy nehéz, bár ahogy elnézem, van akinek marha könnyen megy ... barátnő lefogyott pár hónap alatt kb. 10-12 kilót simán, heti 2 zumbával ... na én hozzá képest 1000x annyit is edzhetek, nem megy ... csak kínlódok ... ez a genetika ... :D akkor csinálom tovább, majd lesz valahogy ...

(#109390) troller válasza scapegt (#109389) üzenetére


troller
senior tag

"barátnő lefogyott pár hónap alatt kb. 10-12 kilót simán"
Ja, férfiba is van ilyen szerencsefia, utálom is őket rendesen. ;] :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#109391) scapegt válasza troller (#109390) üzenetére


scapegt
senior tag

Na igen, elég bosszantó :D

Ő viszont olyan gyógyszereket szed, amiktől meghízott, éveken át 70 kg felett volt, most viszont egy kis kaja odafigyeléssel és heti 2 zumbával lefogyott ... a gyógyszereket pedig szedi folyamatosan, mert muszáj neki. Elég érthetetlen még mindig, akkor nekem miért nem megy, ha nem is szedek olyanokat és sokkal többet edzek.

Azért ha sikerül mégis pár hónap múlva elérnem a célomat, megírom, akár még képet is linkelek :DDD :DDD :DDD

(#109392) Ijk válasza scapegt (#109389) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én sem bírok 106 kilóról lefelé mozdulni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#109393) kolosanyi válasza scapegt (#109389) üzenetére


kolosanyi
veterán

Látszólag nem erőltette meg magát, de ez meló nélkül nem megy senkinek. Amíg találomra adagolod ki magadnak az ételt, addig ez lesz. Egyszer próbáld meg, hogy előző nap este szépen leméred a másnapi kajád, bedobozolod és odafigyelsz, hogy reggel, délelőtt, délben eszel, 1-kor edzés, utána meg délután és este is megeszed a megfelelő mennyiséget. Nem leszel éhes és menni is fog az edzés. Persze melós, meg sok macera, de másképp nem működik.

(#109394) Woodslave válasza Ijk (#109392) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:Y azigen de ha azt mondod a korábbi formában akkor tényleg bekaphatod :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#109395) Ijk válasza Woodslave (#109394) üzenetére


Ijk
nagyúr

Definíció megvan, de nem vagyok romszálka mondjuk nem is voltam az soha. Inkább a súly, jó lenne lemenni 100-ra, azért 5-6 kiló is sokat jelent.
Heti 3-4 edzés + 1000m úszás kardió. CH-ból nem tudok visszavenni, mert nem bírok edzeni, elmenni még futni meg sem időm sem energiám.
Persze ezek mind kifogások, nem akaródzik megstresszelni a szervezetet, pedig szaros 5% szálkásodáshoz is az kellene.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#109396) HussarF válasza Ijk (#109395) üzenetére

Ha mégis úgy döntenél, hogy megerőszakolod magad kicsit, akkor az alacsony CH-tól ne ijedj meg. Én 100-on vagyok és sokszor kurva erőtlennek érzem magam, lépcsőn sem esik jól felmenni. De amikor lemegyek a terembe és megerőltetem magam, akkor a szervezet előveszi a tartalékokat, működnek a glikogén raktárak (vagy ki tudja mi) és végig tudom tolni az edzést normál súlyokkal, normál ismétlés számokkal.
Van hogy tényleg gyengébb vagyok, de van, hogy minden rendben van még jó erőben is érzem magam. Inkább az idegrendszeremet érzem, hogy jobban lemeríti. Nem szoktam úgy menni edzeni, hogy duzzadok az energiától, a végére meg kimondottan fáradt és nyűgös vagyok. De jól tudjuk, a test fizikai állapota és az idegrendszer között azért nem ennyire szoros a kapcsolat. Ha jól érzed magad, ha nem, az izomzatod így is, úgy is megkapta a stimulációt és megfelelően fog rá reagálni.

(#109397) Shingen válasza Alpachino (#109333) üzenetére


Shingen
addikt

Elég a májnak ez a cucc nem kell még több neki.

風林火山

(#109398) Ijk válasza HussarF (#109396) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én is 100-150-en vagyok, úgy hogy vagyok 106 kiló.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#109399) Shingen válasza Woodslave (#109378) üzenetére


Shingen
addikt

Magyarul kérjük a lényeget! :D

風林火山

(#109400) Shingen


Shingen
addikt

Nézd az öreget! :)

風林火山

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.