Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!

1/ Jelenleg pulzus alapján futok.
2/ Aszfalton jobb tempót tudok, mint ugyanazon pulzussal terepen.

Fentiek miatt kérdezném: tempó futásnál mi a fontosabb, az adott pulzus, vagy a gyorsabb tempó?

(#46852) Hi!King


Hi!King
őstag

Most lesz utolsó hétvége, amikor le lesz zárva a pesti rakpart, úgyhogy maraton utáni regenerálódás ide vagy oda, "kénytelen" leszek hétvégén futni egy hosszút, legalább 20-21-et, mert tőlünk annyi az északi vége a lezárásnak (Margit híd), de akkor már miért ne fussak el legalább a Duna arénáig, akkor meg már legyen meg a 30.

(#46853) bajnokpityu válasza LanyUs (#46849) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hú, és jól mér? nekem amikor az ora 21-22Kt mér, a teló simán kidobja a 30at :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46854) tomcica válasza vargacs0909 (#46851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha pulzus alapjan futsz,akkor az adott pulzus a fontosabb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46855) vargacs0909 válasza tomcica (#46854) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Az adott pulzus ugyanaz, csak aszfalton pl. 130bpm-el kb. 6 perces ezreket futok, "terepen" meg ugyanezen pulzussal mondjuk 6:10-et.

Ezért kérdezem, hogy tempófutásnál aszfalt (ahol gyorsabb vagyok), vagy terep (ahol lassabb vagyok ugyan, viszont jobban szeretem :) )?

Vagy tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#46856) tomcica válasza vargacs0909 (#46855) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alapozasnal tok mindegy,kigyorsitasnal fontosabb a preciz tempo. Amugy attol fugg milyen feluleten lesz majd a kivant verseny,mert ha epp terepen,akkor ott kell a kigyorsitast is csinalni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46857) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vertigo sarkany Ur jol van? Kipihente a tegnapit?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46858) myckey


myckey
veterán

--- [Suunto Certified Refurbished
Tapasztalat akad valakinél?

Gyakorlatilag 2 év garisak ezek is, 14 nap "próba" ugyan úgy van. ( ki is emelik információban a mikéntjét, minőségét stb )
De jóval olcsóbbak, még az egyébként élő Suunto akcióhoz képest is.

Suunto 9-et néztem, vagyis majdnem rányomtam már a fizetésre is.
( Polar Grit X et hervistol vissza mondtam, nem csak ár miatt....)
Fenti ár elfogadható.
Kapott nem kevés frissítést.
Navigáció jó.
Nagy, de állítólag strapa cucc. Ami nekem kiváltképp fontos. Kijelző nagysága is hasznos lenne.
Baro is van akcióban, de jóval drágább. Persze zafír lencse OCR versenyen és terep esésnél jól szolgálhat. Barometer miatt pedig pontosabb és informatívabb.

---Igazából ez a Suunto app meg desktop/webes felület ami nem tiszta még. Nem vagyok jártas okosórákban, de programokat használom PC-n, mármint ami kell (tervezéshez/tájékozódáshoz stb..)

[HOW DO I USE THE SUUNTO SERVICES WITH SUUNTO 9 ?

Gyakorlatilag, csak és kizárólag telefonon keresztül tudok nyomvonalat feltölteni, elemezni, eseményt előkészíteni stb ?
Láttam a SuuntoLinket, de arra csak a frissítést írja, PC tekintetében.

Nem szívlelném, ha az órám a telefonon élné az életét, leginkább kerülném.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46859) norby_42 válasza myckey (#46858) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pedig igen, csak telefon. Vagy tablet.
Én mondjuk sajnálom, hogy nincs az enyémben barométer

Eat pasta, run fasta

(#46860) myckey válasza norby_42 (#46859) üzenetére


myckey
veterán

3rd party program meg movescount helyettesítés , semmi lehetőség a PC használatra?
Kizárólagos telefonos vezérlés?
Ez nagy baj, jelen pillanatban Winphoneom van. Berendelném és lenne egy 80grammos papírnehezékem. Ez jó. nem.

S9 baro nélkül szolgál nálad? Biztos jobb lenne a magassághoz a Baro, lencse is erőteljesebb. ( időjárás hőmérséklet grafikon adatokat ki is lehet éppen kerülni, élni nélküle, de a pontosság nekem is sokat jelentene odakint )

Gondolom a Certified Refurbished akció teljesen rendben van, végtére is nagyon kiemelik.

Lehet maradi vagyok, őskövület winphone meg problémázás a telefonos párosítással....de valahogy PC-n jobb szeretem tervezni az eseményeimet, elemezni a dolgaimat stb...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46861) norby_42 válasza myckey (#46860) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem S9, az enyém Spartan Trainer. Már nem igazán támogatott, de működik szépen.

Eat pasta, run fasta

(#46862) myckey válasza norby_42 (#46861) üzenetére


myckey
veterán

Ennyi a lényeg, többi mese habbal. igen. :)

46863hsz
Elszomorít a határozottságod, meg a tény/való is.
Még jó hogy rákérdeztem, berendelem és pislogok mint hal a szatyorban.
köszi az infot. ezért kerültem a Coros termékek nézegetését is.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46863) norby_42 válasza myckey (#46860) üzenetére


norby_42
aktív tag

De igen, csak telefon, nekem már a webes felület se megy, nem is erőltettem.

GPXet Drive-on
keresztül fel tudod rakni, adatelemzés meg mehet Strava-n.

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#46864) myckey válasza norby_42 (#46863) üzenetére


myckey
veterán

Mondjuk strava, trainingpeaks és egyebekkel elég jól áll a suunto. [link]
frissítés is alapoz a fenti kettős bizonyos "képességeire" [link]

Akkor elméletileg/gyakorlatban ki tudom kerülni mobil eszközöket.
Nem sok alkalmazást használok, drive sem sűrűn fordul elő.
Komoot, Alltrails, Trace de trail, google E. megy nálam.+ turistautak osm.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46865) danielsz


danielsz
tag

SportShopOutlet.hu-ról tudtok valamit? Valamiért nekem nem a világ legbizalomgerjesztőbb webshopjának tűnik. Pega 36 Trail 43-mas méretben 24 ezerért jó vétel lenne, csak nem biztos, hogy onnan kéne rendelni.

(#46866) zaskar válasza danielsz (#46865) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem se tűnik annak, közel 20 év webes rendelési múlttal többnyire felismerem ezeket, akár hazai, akár külföldi. Én biztos nem rendelnék tőlük semmit, bár van megadva telefonszám és egy debreceni átvételi pont. Ha nagyon érdekelne, talán utánanéznék (nekem 20 km-re van), de inkább hanyagolnám.

(#46867) mamboo


mamboo
tag

Zselatint írta valaki, hogy kúraszerűen kell szedni két hétig. Napi hányszor és mikor?

(#46868) Vertigo18 válasza tomcica (#46857) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos éjszakás voltam. Aki talpalt már végig 12 órát éjjel, az tudja, hogy a másnap az leves...

Holnap megyek délután, mi legyen a terv?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46869) myckey válasza Vertigo18 (#46868) üzenetére


myckey
veterán

Dehogy leves, utána kezdődik a móka és a kacagás része a testmozgásnak...... :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46870) Vertigo18 válasza myckey (#46869) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tudom-tudom... Az egyenruhás barátok, igen...

Emlékszem.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46871) myckey válasza Vertigo18 (#46870) üzenetére


myckey
veterán

Barátok nem jöttek velem éjszaka után sehova, egyenben meg bármiben sem, nem találtam játszótársat az állatságaimhoz. :(((

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46872) mamboo


mamboo
tag

Sajnos két "hosszabb" futás után előjött valami gyulladás. De lehet csak egy sima megerőltetés. Sajnos nem tudom pont melyik izom, de a képen karikáztam a részt ahonnan minden lépésnél szúrás érzését kell elviselnem. Ötlet?

(#46873) tomcica válasza mamboo (#46872) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mer' vegre hasznalod :K pihentesd...kesobb ha mar nincs gyulladas nyujtsd le mindig az egesz elso reszt ott....

mara a jelszo: "A fajdalom az a pont,ahol a gyengeseg epp hagyja el a testet"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46874) myckey válasza tomcica (#46873) üzenetére


myckey
veterán

Na b*ki...
Akkor rendesen elgyengültem, nem győzöm számon tartani hol megy el.... :O
E* már sosem fog leereszteni.

#46875tomcica
Megyek, az tuti.
De még nem ereszt mindenem, akad még hely.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46875) tomcica válasza myckey (#46874) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyi,mehetsz a levesbe lassan :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46876) Mercutio_ válasza Hi!King (#46643) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Annyi hátránya van, hogy nem szabad mosógépben mosni vagy csak valami nagyon kímélő programmal. "
És így lett a frissen vásárolt M-es fekete merinós pulcsimból S-es méret :DDD :O

tomcica, Hi!King, Never79, HKorn: Grat nektek! :C

Pá: Kutyásokkal volt már problémád? Patak mentén futásnál ez az egyik parám :B (a másik a labilis bokám)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46877) emvy válasza mamboo (#46872) üzenetére


emvy
nagyúr

Masszázs segíthet.

while (!sleep) sheep++;

(#46878) LanyUs válasza tomcica (#46875) üzenetére


LanyUs
senior tag

Aerob végén a 9. km első 500m 03:45 :) elégedett nyugta, hogy ez bizony megvan -> elfogy a levegő és 04:10 lesz belőle ... A lábizom alakul, viszont a bordáim között van izomláz, ahogyan kapkodtam a levegőért :D

(#46879) tomcica válasza LanyUs (#46878) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor az mar jocskan anaerob,ha igy szetesik a test tole :K ovatosan azokkal (ilyen rovid felkapasok meg csak-csak,de 400m+ surun ebbol nem kell :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46880) LanyUs válasza tomcica (#46879) üzenetére


LanyUs
senior tag

De be kellene itt mutatni a fórumon már végre legalább 1 db emberi km tempót :) De eccerűen nem tudom 1 km-en keresztül 100%-on pörgetni a 109 kg-ot...
Élvezem a reggeli kilenceket, csak legyen meg az agy zsibbadás. Ha nincs felkapás, csak hazaérés, akkor az olyan hát jó van pipa, de nem több...

(#46881) inf3rno válasza LanyUs (#46880) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahhoz még kelleni fog pár hónap szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#46882) myckey válasza LanyUs (#46880) üzenetére


myckey
veterán

Találsz sztm jobb motivációt is ettől, biztos van is. Fórum az elvan így is úgy is. :)
A matek majd jön....az erőfeszítés előbb utóbb kifizetődik.
stb...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46883) itouchfan


itouchfan
senior tag

Voltam ma életem első (terep)futó versenyén, a Normafa Síház Terepfutó kupán, 10 km távon (két 5 km körből állt a pálya, a 15 km értelemszerűen háromból). Körönként 130 m szint volt, kettő kisebb és egy hosszabb, átlag 12% emelkedő. A pálya a murvás részeken kívül, a kör kétharmadán nagyon sáros volt, állt a víz a legtöbb helyen, cuppogott a sár, plusz eső volt és köd, ezért nem is mindenki jött el a nevezett futók közül.
Az volt a terv, hogy az első kör lazább, felmérem a terepet, a másodikon meg az első tapasztalataiból okulva nyomom jobban, ez sikerült is a chipes időmérés szerint (első 5 km - 27:20, 5:28/km; második 5 km - 26:04, 5:13/km), bár a második körön már sokkal nehezebb volt a pálya, ki lett taposva a sár, jobban csúszott. Összességében 53:20 lett az időm ezen a 10 km-n, bő 240 m szinttel, ami ilyen megritkult mezőnyben egy harmadik helyet ért 10 km-n. Örülök neki, mert nehéz volt ilyen körülmények között futni, de végig élveztem és jól éreztem magam.

15 km-n mentek ketten vagy hárman űridőt, 1:00:30 körül meg 1:02 végét, na az brutál :Y :R Azért úgy láttam, hogy a komolyabb futók ezt a távot választották.

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok esetleg ajánlani még a közeljövőben, novemberben hasonló terepversenyeket? 8-15 km közötti táv, nem baj, ha BP környékén van. :B köszi előre is :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46884) myckey válasza itouchfan (#46883) üzenetére


myckey
veterán

Nagy élmény lehetett, biztos meg is tetszett ha az emelkedők mértékét is így beazonosítottad.
Becsülendő ez az odafigyelés és alaposság, még ha csak a kezdete is valaminek, ez a mentalitás a jövőben csak kamatozni fog, csak a lelkesedés ne lankadjon. Az időjárási és környezeti viszontagságok csak széppé teszik az egészet, ez adja meg a zamatát.

Ügyes voltál !

Lehet a későbbiekben még itt kötsz ki SkyRun, Ultra- Trail WT vagy ezekből csemegézel jólesően ITRA.
Esetleg a hazai TTúra vagy Túrasport és Terepfutó rendezvényeken érsz el számodra nagy sikereket.
Még OCR-hez is kedvet kaphatsz, ha már futás meg terep ésatöbbi... :)

Tanúhegyek Trail
Itt van 3 táv, bár nem pont az amit megadtál, de jó lehet kicsit kilépni a komfortzónából.

Garmin WTF Buda

Persze a helyzet mindent törölhet.

Szétnézek még, hátha.
Ez nem verseny, messzebb is van, de jó kihívás ésatöbbi...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46885) Peterhappy válasza itouchfan (#46883) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szep! Gratulalok! :R

(#46886) Chuck Norris válasza itouchfan (#46883) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratula a harmadik helyhez, nagyon szép, örülök, hogy jól esett :)

(#46887) danielsz válasza itouchfan (#46883) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok! :) Nem futottad el, sikerült a negative split :)

Szerintem csekkold le a Futapest versenyeket. Kiírások a versenyek előtt nem sokkal kerülnek fel az oldalra (részben a Covid miatt), jellemzően 13-14 km körül szokott lenni a hosszabb táv.
Saját tapasztalatból a Dobogókői Hegyi Futóversenyt ajánlhatom, itt azért extrémebb dolgok is vannak. A minimaratoni táv asszem a sípályán indul el lefelé, a kismaratoni táv meg 13 km, amiből az első 12 km egész jól futható, a 13. viszont lényegében a sípálya felfelé :D A nevezés olcsó, 3000-ből kijön asszem, van egy hangulata az egésznek.

(#46888) myckey válasza myckey (#46884) üzenetére


myckey
veterán

Ensport Vértes Trail

NyB Budai Trail

Valamelyik nap olvastam hogy mik vannak törölve, nem találom, lehet nem lesznek.....bocs.

Futóversenyek dec. 31-ig.
futóversenyek és közösségi futások

Futónaptár.

Elég nagy a káosz, de ez van.

Itt is nézelődhetsz, futni lehet és szervezett, van ahol direkt futókra is figyelnek, pontok nyitásánál és zárásánál. Ttura

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46889) LanyUs válasza myckey (#46882) üzenetére


LanyUs
senior tag

Asszony féltékeny -> házasság után kangoo jumps kiesett
2 baby + covid -> úszás + finn szauna kiesett
Ülő munka + éjjel háromszor kelek etetni -> ezt valamivel le kell vezetni!

Próbáltam tomcica javaslatát és futottam reggel hatkor a szokásos laza 9-et, majd délután újra 9-et -> hiába a dupla semmi hatás a gőzre.
Ha nem küldöm meg a rendszert, akkor bent marad a gőzgáz :) Erre jó nekem kiegészítésképpen heti kettő kondi. Ott aztán szétcsapom ahogy kell. De azt is szeretem ha belepusztulok a légszomjba :D

Ui.: tomcica, miért veszélyes az, ha valaki minden futása végén kimaxol?

[ Szerkesztve ]

(#46890) myckey válasza LanyUs (#46889) üzenetére


myckey
veterán

Kangó dzsámp ....Te is tudod hova kell menni :DDD

A gőzgáz veszélyes, jobb kint mint bent ! :D

De azért csak óvatjával, nehogy járkálj eü be, mint én , kijutott a jóból....de ugyan olyan eszement vagyok, azt nem javították meg:))

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46891) Mercutio_ válasza LanyUs (#46889) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a képet elnézve nem csodálom :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46892) tomcica válasza LanyUs (#46889) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha csak epp felkapja a veget,annak semmi :N Viszont ha tul gyakran tapossa be anaerobba akkor ugyszolvan felemeszti az aerob alapot.Ez abban mutatkozik meg,hogy magasabb pulzus jar,majd a lazabb futasokhoz,hogy tobb glikogent eget adott tempokon (es elobb fogy el a futo) vegul pedig,hogy mar a gyors tempokra sem tudja felkapni.
A tulzott anaerob terheles az aerob edzes altal letrehozott enzimeket rombolja le.Ebbol adodik mindaz,amit irtam.
Itt most nem nehany szaz meter joleso felkapasrol beszelunk.Hanem hosszabb es rendszeres savkuszobtol gyorsabb tempokrol,valamint tul sok resztavos edzesrol (ami melle reszleges piheno jar csak,mert teljes pihenovel meg nem olyan veszelyes).
Szoval,ha te 10km futasaid 9km aerob zonaban tortennek es az utolso km-t kapod fel fokozosra,az rendben van meg napi szinten is :K
Egyedul az van,hogy par het,max 2honap alatt megszokja ezt a tested es nem tud tole fejlodni.Erdemes valtoztatni rajta olyankor.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46893) tomcica válasza tomcica (#46892) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi periodizalni szoktuk az evet,ket nagy ciklusra...egy nagy ciklus (6honap) soran van kb 4honap alapozas,es 2honap ami elezes + verseny specifikus edzes.
Az alapozas is valtozatos,meg a legegyszerubb full kezdo alapozasnal is van hetente 2db laktatkuszob tolo tempocska + egy erosebb (de rovidebb) tempo.Meg persze a laza hosszu,idovel fokozos hosszu.
HR alapjan ha pl 140-145 az alapozos km gyujtesed,akkor a 2db tempocska az kb 150-155 bpm,ezt epitjuk ki 10-15km-re hetente 2x...az erosebb tempo az kb 165-170 bpm ez 5km eleg szokott lenni az elejen.
Sebesseg alapjan,ha pl 5:00 a felmaratonos tempod,akkor az alapozos az kb 6:15-5:45 zona...a tempocskak az kb 5:45-5:30...az eros tempo kb. 5:20-4:50 koze esik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46894) LanyUs válasza tomcica (#46893) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm szépen, hogy leírtad! Tökéletesen érthető! Természetesen nem panaszkodásnak szántam, de április óta, azaz 7 hónapja már alapozok és kicsit monoton lett. Ezek a felkapások segítenek rajta. Múlt hét szerdától jól jött ki a lépés reggelente, így minden nap mentem.

HR alapján a km gyűjtéseim 0-8.km 130 bpm 8-9. km 170 bpm szokott lenni -> átállok 140-re felkapás nélkül és heti 1 170 bpm 5 km-re változtatásképpen.

Ui.: a 3:45-nél magasságom ellenére sem volt elég a 180-as ütem, 190-195 között kellett pörgetnem

Mercutio_ : igen, 8 évig voltam kényeztetve :)


bajnokpityu: strava nem tévedett soha 1 km-nél többet, Sport tracker viszont mindig pontos.

(#46895) mamboo


mamboo
tag

A lábam még mindig nem javult meg, teljesen várjam meg míg elmúlik vagy mehetek egy rövidebbet ma? :D

[ Szerkesztve ]

(#46896) sharp4 válasza mamboo (#46895) üzenetére


sharp4
őstag

Próbáld meg, ha érzed, akkor megállsz, ha kissé fáj, akkor talán még egy kis mozgás jót is tesz neki. Nekem terhelés alatt is rendbe szokott jönni.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#46897) tomcica válasza LanyUs (#46894) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi alapozas meg a legelso extra hosszubak is eleg. Kezdj el valtoztatni a heti edzeseken.
Elsore tegyel be egy kozepes tempot 145-155bpm (ha 130 bpm volt a laza) es kezdd el kialakitani a hosszu futast. Ez utobbit elsore mennyiseggel 130-140bpm, ha eddig 10km volt akkor egy napot kezdesz kitolni 12km (kesobb +1km minden ket hetben adj hozza 16km-ig juss el igy hetente ezen az egy napon).
Rivid emelkedo sprint (ez akar laza napi futas 8km-nel keresel egy felukjarot, emelkedot meredek legyen, azt kuldod meg 5x fel sprint, lefele seta.. ez lesz aznapra az adrenalinod, utana laza joleso pulzus megnyugtato 1km).Repulo (mozgasbol inditott) gyorsulo 50-70m-t tegyel egy masik laza nap vegere, kozte 200m kocogas 5x eleg. Idovel 8-10db-ra noveled, kb 4-6het alatt.
Ennyi valtoztatas eleg, ez meg mindig alapozas!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46898) tomcica válasza mamboo (#46895) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk az a szabaly, h bemelegites utan meg mindig faj akkor aznapra nem terheljuk.Menj ki laza bemelegites es figyeld kozben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46899) LanyUs válasza tomcica (#46897) üzenetére


LanyUs
senior tag

:R :R :R Év végéig pipa vagyok :)

(#46900) tomcica válasza LanyUs (#46899) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tempocska veget is felkaphatod,ahogy szoktad. Maradek laza napokon is 500-1000m fokozos joleso porges mehet a vegen, belefer :K
Januartol johet az erosebb tempo (de csak 3-5km amig bele nem szoksz) 165-175bpm.Illetve a hosszu 16km-es napot ket verziora bontani, egyik heten marad a laza de noveled feljebb 6het alatt 20-22km-re,masik heten marad a 16km,de fokozosan - > 4km 130-140bpm 4km 140-150bpm,4km 150-160bpm,4km 160-165bpm,ha csak a pulzus megy el, de nem sokat gyorsul az egesz az ott meg nem problema. Par honapig szokni kell az egeszet. Tavaszra mar jol osszeall az alap. Onnan johetnek a hosszabb verseny speci fokozok, valtogatok es tempok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.