Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) ígyvanferi válasza myckey (#46641) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz!
Gyűjtöm az opciókat, hogy pár dologgal kiegészíthessem a ruhatáram télre.

(#46643) Hi!King: mostanában lettek merinói gyapjúcuccok náluk. Egyelőre csak egyszerű pólót vettem, ami nem is full gyapjú, de így is marha jó viselet hétköznapokra. Futni nem használom. Lehet azt a túrafelsőt viszont kipróbálom, jó cuccnak tűnik, 95% gyapjú. Szerintem egy márkásabb ilyesmi ruha jóval drágább. Persze akcióban biztos ki lehet fogni olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#46652) myckey válasza ígyvanferi (#46651) üzenetére


myckey
veterán

Általánosan véve, Én próbálok egy "bázis" réteggel nekiindulni, ezért nézek olyan holmit, ami önmagában is megállja a helyét, további rétegek nélkül. Minőségileg ok.
Fázok, igen, ha leragadok a frissítő/ellenőrzőpontokon, és tájékozódással/EÜ vel foglalatoskodom, de ez ösztönöz is a mozgásra. ( most hétvégén is fáztam éjszaka, ami jól is jött hogy ne aludjak el, egyedül leginkább magammal beszélgettem )

Persze ha viharos/durván fagyos/csapadékos, előveszem ami kell, de húzom míg csak lehet.
Térdem egész ősszel/télen szabadon volt, komp.szár és gatya ott nem takarta.
( de volt már olyan is, hogy két zokni meg zacskó kellett a lábfejre, 3 réteg "nadrággal" és két kesztyűvel meg 2 kámzsával sapkával 2 sállal 4 réteg felsővel...pedig én tűrök,ráadásul nem is Szibériában voltam )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46653) tomcica válasza stefyY (#46650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig meg csak telen van ido,hogy az ember megtolja a mennyiseget (jobbara laza v kozepes intenzitason) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46654) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Azért azt ne feledjük el, hogy bár már most el lehet kezdeni a téli szerkó beszerzését, általános szabály, hogy amikor kimegyünk az utcára futás előtt, akkor egy kicsit épp fázzunk. Akkor találtuk el az öltözetet. Ha kényelmesen érezzük magunkat induláskor, akkor tutira túlöltöztünk! Alapszabály!

Tomcica: azért az ilyen "durva leárazásokat" vágd majd be ide, ha találsz, mert szerintem sokunkat érdekelné!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46655) archie17


archie17
tag

De jó a téma, pont ezzel kapcsolatban akartam kérdezni.

---Esőkabát---
Eddig sosem volt, mert tavasztól őszig nem éreztem problémának a megázást, amúgyis kifűtöm. Kis esőben minek, nagy esőben meg attól tartottam, csak befülledek alatta.

Viszont most ebben a hideggel együtt megérkezett sötét, esős októberben lett volna pár alkalom, ahol szívesebben mentem volna ki esőkabáttal, vagy hosszabb terepfutásokon megnyugtatna, ha lenne a zsákban egy vízálló réteg.

Tudtok ajánlani valamit, ami kicsi, saját zsebébe hajtogatható, kapucnis, nem ázik át akár 2-3 óra alatt se (nem felhőszakadásban, de egy tartósabb esőben)?
Ezek mellett a valódi szellőzés gondolom csak legenda, de szívesen hallanék erről is tapasztalatot. Decathlonban 15 ill 20K-ért adják a futó esőkabátot, legyen ez az összehasonlítási alap.

Köszi!

(#46656) myckey válasza archie17 (#46655) üzenetére


myckey
veterán

[Salomon Bonatti Race Waterproof -runnerInn-
Akciós is.
Ultrára is jó, komment is írja, versenyen kötelező felszerelés ilyen távnál.
[BergFreunde

Innen meg onnan szoktam rendelni.

Nekem Salomon Agile Wind Nautical van.
Nem galléros.Nagy esőben ázós.

Meg kell nézni a típusokat, milyen a víztaszító képessége. Leírásokat átnyálazni.

Van Heavy Tools is, de az nem futásra való, bár futottam már benne.
Azon fel van tüntetve, 24h -ban mennyi vizet bír el, mm és gr ban is stb. egyéb adattal, bele van varrva a kabátba az info.

Itt azért zsebbe kell nyúlni, nehéz kifogni olyat, amin valóban jól szolgál.
Kicsi pézért. :)
De jó esetben, egyszer fáj, és sokáig kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46657) Hi!King válasza archie17 (#46655) üzenetére


Hi!King
őstag

Konkrétumokat nem tudok mondani, mert az esőt legjobban bíró kabátom egy évekkel ezelőtt ezelőtt 10 ezerért megvásárolt kifutó modell kiszedhető bélésű Decathlonos Quechua túrakabát, amelyik egy átlag esőt kibír, órákig is, egy hazai záport, zivatart is, de egy egy igazi magashegyi felhőszakadástól 10 perc alatt átázik.

Viszont ami a szellőzést illeti, nem legenda. A lényeg, hogy a vízhatlan és a vízálló két különböző fogalom. Ami vízhatlan, abból a leggagyibbak sem engedik át a vizet, viszont nem fog szellőzni, és ezért tartós futásra nem igazán alkalmas, mivel belül fogsz megázni a saját izzadságodban. Viszont a vízálló esőkabátok azok szellőznek, nyilván melyik mennyire szellőzik, meg mennyire vízálló, de alapvetően arra épül a vízállóságuk, hogy olyan réteg van bennük, amin nem jutnak át a vízcseppek, de a levegő igen. Pl. az itt a cipőknél említett goretex is ilyen réteg. Általánosságban minél jobb szellőzés mellett akarsz minél jobb vízállóságot, annál mélyebbre kell nyúlnod a zsebedbe. De harmadik tényezőnek belevehetjük a szélállóságot is.

[ Szerkesztve ]

(#46658) tomcica válasza Vertigo18 (#46654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az egyik Londonbol van ottani outlet,kollega akkor kint elt es latott egy S-es meretet,mivel tudja h hobbit vagyok,igy lecsapott ra.
A masik az ilyen vatera jellegu oldalrol van,csak szerb verzio.Cimkeje megvolt,max felprobaltak.Veletlen szaladtam ra,egesz mast kerestem :K
Viszont nem szoktam elfelejteni a PH bandat,ha latok valamit mindig szolok ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46659) tomcica válasza archie17 (#46655) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vegyel rendes kabatot 1x es kesz :K Bohockodtam en is 2-3 olcsobb kabattal,csak penzkidobas volt.
Inov8,Salomon ezek kozul Salomon - Motion Fit 360 (ez NASA ar) Bonatti WP es PRO (ez a best buy)
Inov8 - Raceshell 220 (ez van nekem,ez cipzar nelkuli bebujos,jofele) Stormshell,Ultrashell (ezek neha le vannak arazva a Multinavigator.hu-n,mondjuk learazva is 40ezer ft)

Van Gore-tex-es bicajos kabat,az is mukodik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46660) Never79


Never79
tag

Én csak más (terep) futókat kérdeztem, s ők is a Salomon Bonattit ajánlották, vagy az Inov race shell, storm shell cuccait. Egyik se 2 fillér, szóval majd amikor már nem kell más cucc futáshoz, meg nagyon nem tudom másra költeni a pénzem, akkor fogok venni. Addig elég az olcsó vízálló, annyi előnnyel, hogy igaz bent is befülledek, de legalább melegem van. Pont ilyen időben 1-1,5 órás futásokra nekem elég.

(#46661) myckey


myckey
veterán

Arc’teryx és az ON- Running is jóságos dolog, de az árakat inkább nem is írom ki. :B

Az tuti, hogy ami alkalmas hosszabb testmozgásra/futásra, extrémebb terepre és megfelelő tulajdonságokkal bír...az nem egy két ezer ft.
De legalább nem kell cserélgetni, mint a cipőt. Általában a ruhadarabokkal kapcsolatban ez mozgat.

Tulajdonságokra kitérve...
Általában ezek ilyen testhezálló, csinos fazonú dolgok.
Érdemes arra is figyelni, hogy hegyrevölgyre, alá tudja rakni az emberke, a táskát-mellényt-bármilyen jellegű háti tatyót.
Vannak direkt ilyen kialakítású/szabású modellek is. Havernak is ilyen van. Jó is, hasznos/praktikus.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46662) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Mi történik/történhet a gps-es óra mérésével, amikor elfutsz egy nagyfeszültségű szabadvezeték alatt? Vagy csak a pulzusmérő öv és az óra közötti kapcsolatot tudja megzavarni a 'nagyfeszkó'?

(#46663) bandus válasza myckey (#46661) üzenetére


bandus
veterán

milyenek az arcteryx futócuccai? pl. a salomonhoz képest? nekem sok túracuccom van tőlük, és az tényleg abszolút fullfull kategória, de futni nem tudom mennyire gyárt jó dolgokat?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46664) emvy válasza ígyvanferi (#46662) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért történne bármi?

while (!sleep) sheep++;

(#46665) anorche1 válasza emvy (#46664) üzenetére


anorche1
őstag

A kodolatlan vezetekmentes csatalakozasu kerekparos km orak megulyulnek alatta. De asszem taxik kozeleben is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#46666) ígyvanferi válasza emvy (#46664) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tudom, ezért kérdezem.

(#46667) archie17


archie17
tag

Köszi mindenkinek, a Bonatti szimpatikus :)

(#46668) Hi!King válasza ígyvanferi (#46662) üzenetére


Hi!King
őstag

Elfutok ilyen alatt, de nem tapasztaltam, hogy megzavarná. A ruha surlódása keltette feszültség más, ott rajtam alakul ki töltöttség, ami jelentkezik az érintkező felületen, és ez zavarja meg magát a mérést, nem az adatátvitelt a szenzor és az óra között.

Viszont eszembe jutott az, amikor esőben vittünk ki tájfutó verseny rendezésekor ellenőrzőpont állványokat. Na, ha olyan fém állvánnyal átfutottunk ilyenkor a magasfeszültségű vezeték alatt, az bizony feltöltött rendesen, gondolom indukció lehet a jelenség oka, szerintem ha lett volna rajtunk pulzusmérő, az biztosan nem mért volna rendesen.

(#46669) emvy válasza anorche1 (#46665) üzenetére


emvy
nagyúr

A magnesesseg miatt, bar a tavvezetekek magneses mezeje a foldon nagyon gyenge, szoval szar lehet a konstrukcio.

while (!sleep) sheep++;

(#46670) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A következő két hétben ismételten megfutom a "Kissárkány öngyilkos 42"-es futásomat. Talán van még, aki emlékszik a 2017. szeptember 30-ai öngyilkos futásra, amikor spontán, különösebb felkészülés nélkül, videófelvételekkel megfűszerezve megfutottam a maratont. Akkor azt fogadtam meg, hogy soha többé ilyet.

Nos, eljött a "#sohatöbbéilyet", így tanácsokat kérnék, mire figyeljek oda, mit vigyek magammal, hogy frissítsek, mit egyek, fogyasszak közben!

Mindent köszönök előre is. :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46671) myckey válasza Vertigo18 (#46670) üzenetére


myckey
veterán

Leginkább Te ismered önmagad, senki más.
:)

Folyadék, esetleg út közben arra jársz ahol lehet vizet vételezni, vagy viszel magaddal plasztik flaskát/kulacsot bármit ami kényelmes a számodra, kézre vagy övre csatolható-elrakható stb ...
Elektrolit pótlás kell, én tablettázni szoktam. Van ebbe minden, D meg B vitamin, Calcium,Mag,Natrium,Chlorid,Kálium . Magamnak kitapasztaltam már mennyi kellhet.
Zselézni is lehet, meg belekeverni az italodba is. Ahogy akarod.

Energia is jól jöhet, egyszerű szénhidrát, meg valami elnyújtott. Zselé, bogyó, por az italba stb...ahány ember annyi változat. Én a gumis, copogatós dolgokat kedvelem. :D

Mikor?
Amikor érzed magadon a szükségét.
Illetve a Sós és Édes ízekre érdemes odafigyelni, jóleső dolgok sokat dobnak az emberen sztm. ( Én pl. földimogyit meg haribot is beiktatok, a szájenszfiksön mellé )

Szerintem nem mondtam semmi olyat, amit ne tudnál, vagy bárki ne tudna :F

Ja igen!
Egy csajszi sokat dobhat a dolgon, vihetsz magaddal valami női atlétát, lehetőleg jobb legyen nálad és akkor lesz ami vigyen előre :C :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46672) Peterhappy válasza Vertigo18 (#46670) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tanács: A videófelvételekhez szerezz egy jobb kamerát/telefont.
Szívesen :P

(#46673) tomcica válasza Vertigo18 (#46670) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mobilt v goprot okvetlen vigyel :DD :C gyihhaj, mi baj lehet?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46674) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kösz a jótanácsokat! :D

Idén nem lesz videó, bekaphatjátok! :D Elég volt az előző szenvedésemet videóra venni. Még arra gondoltam, hogy az utána következőt kellett volna felvennem, nah azon lett volna röhögés :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46675) inf3rno válasza Vertigo18 (#46670) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gélt vigyél mindenképp. A szalonna darabkák jók a só miatt. Meg érdemes lehet rizzsel, tésztával rátölteni előtte pár napig. Ha nincs video, legalább valami előtte - utána képeket tegyél már fel. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46676) Vertigo18 válasza inf3rno (#46675) üzenetére


Vertigo18
addikt

Remélem a szalonnás tanács csak poén volt! :D Mert a végén még megfogadom.

Kis szőlőcukorra gondoltam, meg zselére. Ezen kívül kéne még valami. Két kulacsot viszek majd, de sajnos az isot kihányom mindig. Az egyikbe tuti sima víz lesz.

Mellesleg Asics Gel Kayano 12k az Emagon postával, ha jól emlékszem, eléggé ajánlott cipő.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46677) myckey válasza Vertigo18 (#46676) üzenetére


myckey
veterán

Kg os kristálycukor megteszi :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46678) tomcica válasza Vertigo18 (#46676) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fogj 4db zselet, ket nem-koffeineset, ket koffeineset. Legyen nalad sotabletta es magnezium, ha izzadsz hasznald oket (amugy ami van egy normalis zseleben sodium az eleg).
10-20-30-35km-nel kuld be a zseleket.
Folyadek legyen nalad, v legyenek pontok. Zsele utan nem artana inni :K
Ja a tokeidet NE hagyd otthon, tessek szep tempot taposni.Legalabb elotte-utana kepet kerunk.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46679) Vertigo18 válasza tomcica (#46678) üzenetére


Vertigo18
addikt

Taposni biztos nem fogom, a lényeg, hogy menjen végig. De a tanácsokat köszönöm szépen!

No, ilyenek kellenének még! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46680) tomcica válasza Vertigo18 (#46679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A ket sima zselet told be elobb, a koffein maradjon a vegere. Nekem a szolocukor magaban nem jo, tul sokat dob a vercukron, utana pedig uresnek es erotlennek erzem magam.
Nincs meleg ilyenkor kevesebbett kell inni (persze magadhoz kepest) tul ne idd magad, mert az rosszabb, mint a dehidracio.
Elotte 1-2 nappal szenhidrat gazdag betoltes legyen + extra pihenes h be is epuljon. Ne most menj plazazni, setalni stb. mert ilyeneken baxxak el az emberek. A pihenes az pihenes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46681) Vertigo18 válasza tomcica (#46680) üzenetére


Vertigo18
addikt

A pihenést nem ígérem, még éjszakás is leszek pár nappal előtte, ahhoz meg kell egy nap utána, hogy alapesetre álljak vissza. Nemhogy "kipihent" állapotra...

A szénhidrát betöltést mivel érem el a legegyszerűbben? Vagy mikkel lehet? Bezabálok 3 kiló kenyeret? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46682) myckey válasza Vertigo18 (#46681) üzenetére


myckey
veterán

Összetett szénhidrátok, jó rosttartalommal. Rost fontos. ( aktivitás után kevésbé rostos, magasabb Gi-s )
Alacsonyabb GI-vel
"A glikémiás index - vagy GI - a szénhidráttartalmú élelmiszerek rangsorolásának módja a vércukorszintre gyakorolt közvetlen hatásuk alapján. Az alacsonyabb glikémiás indexszel rendelkező szénhidrátok lassabban emészthetők, ezáltal lassabban emelik meg az inzulinszintet. Ezzel szemben a magas GI-értékű élelmiszerek gyorsan emészthetők és gyorsan emelik meg az inzulinszintet. Az alacsony glikémiás index 55 és az alatti, a magas pedig 70-nél kezdődik."

De reggel és délben lehet bűnözni, akkor a szervezet toleránsabb, jobban megbirkózik a CH val és a Zsírokkal, eredményesebb glükóz felhasználás. Inzulinérzékenység jobb. ( de persze életstílus, mozgás, táplálkozás...egyénenként változó. ) [Inzulinérzékenység / rezisztencia

A jótékony zsírok is nagyon fontosak.Lenmag,Szőlő,Omega,Olíva stb....( De a telített zsírokat sem kell száműzni, tesztoszt. fokozást is segíti )

Mit enni?
Rizsa, nem feltétlen a fehér.
Hüvelyesek és teljes kiőrlésű tészták, gabonakészítmények.
Főtt burgonya is jó lehet, mozgás után.
Magvas dolgok, hajdina, quinoa, zab....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46683) Vertigo18 válasza myckey (#46682) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, parasztgyerek vagyok, nekem nem kellenek ilyen varázsigék! :D

Gi??? CH??? Glükóz??? Inzulinérzékenység??? Omega??? Hajdina??? Quinoa???

Szerintem ez direkt ilyen szopatós hozzászólás volt :D

Szalonna, kalbász, könyér, rántotthús... no, ezeket értem!!! Olma, banán még esetleg...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46684) myckey válasza Vertigo18 (#46683) üzenetére


myckey
veterán

Pedig próbáltam alapvetően leegyszerűsíteni és elhagyni a szájenszfiksönt.
:B

Rizsa,tészta,krumpli,ilyen olyan bab mehet.
Kenyeret is ehetsz, délrereggelire :D
Zsíros húst azt inkább ebédre, reggel meg habzsidőzsi ami a csövön kifér, mármint szájon befér. Tojás-szalonna-kolbász hagyma egybesütve és mellé bodak !

szóval,
Lehetőleg ne minden étkezésnél fehér kenyér legyen, vagy legalább a péknél annyit mondj, hogy valami teljesőrlésű akármit adjanak neked.
Húsból meg próbáld meg reggelre és ebédre időzíteni a kolbászszalonnadisznófületepertő mágikus négyest.
Lefekvés körül, ha van valami házi túró, azt ehetsz esetleg...és napi két étkezésnél menjen több, lehetőleg 4 óránként.
Jah, ződséget azt nyomjad befele.

Na próbáltam egyszerűsíteni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46685) inf3rno válasza Vertigo18 (#46676) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, én csináltam régebben só tabletta helyett. Aszalt gyümölcs se rossz, de nagy mennyiségben fosat. Jobb a kenyér vagy a rizs szénhidrátnak. Lehetőleg fehér, alacsony rost tartalmú, rizsből pl a jázmin ilyen, a hosszú szemű meg nem. A szőlőcukor elég hamar kiürül, én nem szeretem, mert folyamatosan enni kell. Ezekből azért ne egyél sokat, mert az lelassít meg felkavarja a gyomrod a futás akkor.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46686) inf3rno válasza Vertigo18 (#46681) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A betöltés bármi lehet, ami szénhidrát. Lehet akár 3 kiló kenyér is. :D A krumplis tészta a legjobb. Futásnál olyan óránként azért érdemes pótolni a szénhidrátot vagy géllel vagy egy szelet kenyérrel. Több nem nagyon kell, mert akkor elmegy a szervezet emésztés irányába, és elvonja a vért az izmoktól. A gél nyilván egyszerűbb, mert nem kell rágni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46687) myckey válasza inf3rno (#46686) üzenetére


myckey
veterán

Szifi vagy nem ,de azért 3kg fehér kenyeret nem javasolnék betöltésre :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46688) inf3rno válasza myckey (#46687) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD

Buliban hasznos! =]

(#46689) myckey válasza inf3rno (#46688) üzenetére


myckey
veterán

Mert kevés lesz, inkább 4-5 ...
naponta ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46690) inf3rno válasza myckey (#46689) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#46691) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, a krumplis tészta az egyszerű, így már nem kell gondolkodnom. Ilyenekre gondoltam, köszi!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46692) myckey válasza Vertigo18 (#46691) üzenetére


myckey
veterán

Macok (tócsni) menjen befele ! :C
Tejfölösen, fokhagymával !
meg van mindenféle recept rá

Én egyébként reggelire ezt azt próbáltam, ami kicsit ilyen modern, de semmi extra.

Zabpehely,mogyi,mindenféle gyümölcs darabok,dió, mazsola, méz, bekutyul azt belapátol valami lével ( nekem protein volt vagy gyümölcs)

De a turmixgép, bele a zabpehely, némi protein, tojás,tej, ilyen olyan olaj és aztán serpenyőben kisütni palacsintának is kedvelt, volt.

(#46693) norby_42
Jó kis zsíroskenyér, meg hagyma és disznóság mellé :C

Esemény előtt egyébként a bundáskenyér nálam a nyerő, mindig az van-ha tehetem.
Sütök kenyeret idehaza ebből abból.
Pár tojásba megforgatom, maradékot meg rásütöm.
Só meg fűszer ha szükséges esetleg.
Aztán jóság. Bár mikor hajnalban kelek ( 3-4 óra ) néha nehézséget okoz rábírni magam.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46693) norby_42 válasza myckey (#46687) üzenetére


norby_42
aktív tag

Legalább kend meg zsírral :)

Eat pasta, run fasta

(#46694) jmuranyi válasza Vertigo18 (#46676) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ha erről a cipőről van szó: emagos gel-kayano
a bb ruhás topicban kétlik, hogy ez az.

Ami azt illeti, én is gyanakszom. Ezt most nem rendeltem be.

Ha másikról, akkor azt a linket szívesen venném.

(#46695) ígyvanferi válasza jmuranyi (#46694) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, ezek csak ilyen egyszerű edzőcipők, semmi közül a Kayano futócipőhöz a néven kívül. Ha szám van a név után, na az lesz a futócipő (most a 27-es modellnél járnak, emagon egészen a 24-estől van mindenből, 50-60-70 ezerért...).

(#46696) Vertigo18


Vertigo18
addikt

No, futottam egy próbát, szerintem a Nike Vomero lesz a maratonista cipőm, jó, kényelmes. Megpróbáltam belőni a kilométereket olyan 5:50 és 6:00 közé, ezt vittem 10.7 km-en. A vége pont 5:50 lett 130-as pulzusátlaggal.

Meglátjuk mi lesz, csak jó legyen az idő.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46697) myckey válasza Vertigo18 (#46696) üzenetére


myckey
veterán

Pacallal tőtsé be ! :D

Egyébként mostanság jó idő lesz, elméletileg megint ütjük a 20 fokot.
Holnaptól egész napos napok lesznek, ha igaz. :DDD

Harrá! Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46698) Hi!King


Hi!King
őstag

Megvolt a maraton:
https://www.strava.com/activities/4206290691
Strava best estimated effort-ja alapján épp sikerült a 3:10 alatti, 3:09:57 (a Polar-os split mérést interval timerrel csináltam, ami nem tud tized km-nél kisebbet, ezért 42.3, és ezért nincs 3:10 alatt a bemelegítéstől és "levezetéstől" megszabadított split). Ami nagyon jó, tekintve, hogy eredetileg 3:20, de legalább 3:30 volt a cél, csak másfél hete a 30-as tempó futásnál éreztem úgy, hogy inkább a 3:10-et kellene becéloznom, és ez végülis sikerült is.

Úgy csináltam, hogy feleségem kocsival kivitt a soroksári Molnár-sziget parkolójába, és ott a sziget utcáin és a kerékpárúton futottam köröket, illetve oda-visszákat. Ha 20 fok lett volna, bringával kísért volna, de 8-9 fok volt, és nagyobb részt enyhe eső, így viszont beült a kocsiba tanulni (szakvizsgája van, meg még valami speciális tanfolyam is), egy székre kiraktuk a frissítést, a frissítésem pedig úgy nézett ki, hogy elvettem, ami épp kellett, és futottam egy ~800 m-es kört a Tündérkert körül, miközben ettem-ittam, majd visszatettem a flakont vagy ami nálam maradt, és futottam tovább. Izotóniás italt, az elején ropit, később banánt és a végén már csak mazsolát ettem.

1 km volt a bemelegítésem, aztán indultam el ténylegesen, becélozva a 4:30 körüli iramot. Általában egy kerékpárút-kör, majd Molnár-sziget kör váltotta egymást, utóbbi többféle variációban, illetve köztük kiskör, ha épp frissítettem. Az elején nagyon könnyedén, lazán ment ez a tempó, lazábban, mint mikor reggel tempót futok vagy résztávot ugyanezen tempóban. 10 km-nél konstatáltam, hogy jó lesz ez így, és az időjárás bár elinduláskor rémisztő volt, futásra mégis nagyon kedvező, és rendben vagyok, jó formában vagyok. 16 km körül frissítettem először, a frissítő kiskör elvett ugyan időt, de utána érzésre és tempóra is jobban ment a következő 7-8 km-en. Igazából a második frissítés kieső idejétől eltekintve 20-30 között is jól ment, talán jobban, mint az elején. Voltak itt-ott más futók, szerintem kicsit hülyének nézhettek az egy szál póló, rövidnadrág kombó miatt, de jó volt ez, viszonylag kevés víz pótlásra volt szükségem, és nem is nagyon fáztam. 35 után már szenvedtem, a harmadik nagy frissítés után (33-35 körül lehetett?) 38 körül még betömtem egy nagy adag mazsolát, majd elindultam a kerékpárúton, a szokásostól rövidebb, 4 km-es utolsó körre. Már mindent beleadba tudtam csak 4:45-5:00 közötti km-eket, 40 után megállapítottam, hogy ezt tartani kell, illetve kicsit gyorsítani, hogy sikerüljön a 3:10. A legvégén hajráztam, és ránézve az órára határeset volt, hogy épp megvan vagy nincs (a 42.3-ra állítás miatt, amit említettem, nyilván nyomhattam volna gombot magam, de nem tettem), és mivel birizgálzam a lecsúszni készülő pulzuspántot, ezért az le is esett, nagyjából pont mikor vége lett a maratonnak. Ezután visszaszerencsétlenkedtem a kocsihoz, összepakoltuk a cuccot, aztán hazaérve alig tudtam kiszállni a kocsiból és felmenni a lépcsőn.

Ami meglepő egyébként, hogy más versenyekkel/virtuális versenyekkel szemben most nem a lábamon fáj valami a legjobban, hanem a jobb kezemben van a legnagyobb izomláz, a bicepsz alatt kicsivel, persze ugyanez van a bal kezemen is, és a lábaim is készek persze több ponton is (főleg bal vádli alatt, ami már megszokottabb).

Szerk.:
Ja, és ha az egy hónappal ezelőtti könnyű hosszút nem számolom, ahol elértem a maratoni távot, akkor ez volt a második maratonom, az első 2014-ben volt, 4:21, ahhoz képest 71 percet sikerült javítanom. Nemrég megnéztem az akkori "felkészülésemet", na az gyalázatos volt a mostanihoz képest, most 2 hét alatt többet futottam, mint akkor előtte 3 hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#46699) emvy válasza Hi!King (#46698) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyonyoru, nagy gratula. :) Fantasztikus ido.

while (!sleep) sheep++;

(#46700) parandroid válasza Hi!King (#46698) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen kemény vagy, gratula! :C
Jó pihenést így utána!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.