Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) tomcica


tomcica
Topikgazda

Feltoltogetes?

Futtok ti eleget? :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47102) inf3rno válasza Fecogame (#47086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondoltam, hogy egyszer elérünk ide is. Esetleg van valami alternatíva, ami ugyanúgy csinál statisztikákat, best distance-t, ilyesmi? Strava nekem nem tetszik ebből a szempontból.

Buliban hasznos! =]

(#47103) #91456768 válasza inf3rno (#47102) üzenetére


#91456768
törölt tag

Egyelőre én is stravara ugrok át, esetleg a mapmyfitness? Hiányozni fog, strava egyáltalán nem jön be

(#47104) myckey válasza inf3rno (#47102) üzenetére


myckey
veterán

TP -ben van minden, csak ki kell igazodni, még nem tettem meg.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47105) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ma reggel 05:50-kor 10 fokban indultam, majd 06:50-kor 6 fokban érkeztem :) Ez a napfelkelte egy ilyen téma :D Mindenki csendben van, ami annyit jelent, hogy annyit dolgoznak és edzenek, hogy nincs idő fórumra :DDD :R

(#47106) myckey válasza LanyUs (#47105) üzenetére


myckey
veterán

Az jó, erre fagykörül alakult.
Holnap befagy:N a pcsm Kékestető környékén, de ez még komfortos ( napközben plusz lesz, reggel meg 0 alá nem igen megy-nagyon ) kell egy ujjas felső, meg egy satyek és csősál.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47107) tomcica válasza LanyUs (#47105) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak a melo alatt jutok ide ;] :B engem ma 4:41-kor kidobott az agy (5re van huzva az ebreszto).10km gumi huzas,fokozos lazarol-kozepes (ez kb 3:55-4:00-as utolso km lehetett,de az mar nyaldosta az eroset...a nagy resze 5:30-4:45 lehetett).Delutan porgos fartlek van 60perc.Ez a het fel lesz tolva 200km+ de mivel van minoseg is benne,igy gyanus h a jovo het vissza lesz eresztve 170-180km kornyekere es probalom azon tartani magam :K
Harmadik alapozos het ez.Vasarnap osszeverodik a banda itt nalunk,ot kornyezo varosbol is jeleztek,hogy jonnenek erosebb edzesre.Gyanus h a versenyek hianya hozza ezt ki,mert amugy ritkan mernek atjonni felem :DDD na nem lesz semmi here-csavaro...4km kozos laza melegites,benne futosuli es gyorsitok... gumi 1-5kor lazan fejenkent...es kb 20km fokozo a fiuknak 5:00-4:00,azzal h a felmaratonos versenyritmustol gyorsabbra nem tolhatja,tehat lesz itt akinek 5:00-4:45...vagy 5:00-4:30...de egyutt kezdunk egy jo 5km-t.Lanyoknak is lesz 6:30-tol 5:00-ig minden verzio 3 csoport.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47108) 96024 válasza tomcica (#47107) üzenetére


96024
lelkes újonc

A 200-at visszaveszed 170-180-ra az ugye olyan 10 % különbség. Nekem most a heti 50 körül van, amit kis odafigyeléssel sérülés nélkül tudok tartani, de 45-tel nem veszek észre változást. Ezeknél az ezres havi km-eknél ennyire számít a 10 %? Vagy ennyire a teljesítőképességed határán mozogsz?

(#47109) tomcica válasza 96024 (#47108) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ki van elezve nagyon...mar 5km-t is megerzek -+ a mostani tempokkal :K 20km az ket reggeli edzes v egy delutani...az mar szinte lustalkodas ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47110) tomcica válasza 96024 (#47108) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak a mostani alapozas mar emelt minoseg (elozo evek laza totyogos massziv mennyisegi kilometerjei utan) 10% 3:20-2:45min/km darabolt valtogatokbol(emelkedo sprintek is ide tartoznak).. 10% 3:30-4:00min/km eros tempo v fokozosak... 30% kozepes 4:30-4:00min/km hosszabb stabil futasok...50% totyoges 6:30-5:00min/km.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47111) Hi!King válasza tomcica (#47110) üzenetére


Hi!King
őstag

Egyébként nem hat túlzottan egymás ellen a sok résztáv, fartlek, meg a tötyögések? Vagy ha ilyen km mennyiséggel jár, akkor már nem veszélyezteti egymást? Mire érdemes figyelni, hogy alapozó időszakban ne legyen sok, de elég is legyen a minőségi edzés?

Még nem kezdtem el, maraton óta 50, 70 km voltak a hetek, most is 70 körül lesz, szemben a korábbi 100 felettiekkel.

(#47112) LanyUs válasza tomcica (#47107) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne kíméld őket! :)) Szép idő lesz egy tökéletes edzéshez!

(#47113) tomcica válasza Hi!King (#47111) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alacsony km-nel vigyazni kell a gyors munkaval (beszelunk itt heti 100km alatti edzeshetrol) ha az ember 5km feletti tavokra keszul :K
Amit irsz 50-70km/het ott a minosegi munka az = a hetvegi hosszu vagy fokozosra,vagy tempoval a vegen (ez egyben hosszu tempo,hosszu futas es minoseg is) melle egy edzes fer csak bele ami meg minoseg,es ez esetben valtogatni kell tobb fele tempot,minden heten masik iranybol tamadni :DDD pl 5km eros tempo (kb 15-10K tempo) masik heten 5 x 1000m (kb 10-5K tempo) boseges pihenovel...harmadik heten 10km kozepes tempo (kb 30-20K iram) negyedik heten valami ami erot epit (pl folyamatos emelkedozes v darabolt emelkedo). Az osszes tobbi alapozos km gyujtes joleso laza.En meg tennek bele kis repulo gyorsitokat 1-2 alkalom hetente 5-10db 50-70m a laza napi edzes vegen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47114) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ezt hívhatom végre "tölcsérnek"?

4:54 --> 4:56 -->5:25 --> 4:31 --> 5:16 --> 4:35 --> 5:18 --> 4:29 --> 5:08 --> 4:00

A cél az volt, hogy 2 kili bemelegítő 5:00 alatt, aztán ilyen 5:30 alatti után 4:30 körülötti, majd az utolsó kettő felkapva 5:10 és 4:15 alá...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47115) tomcica válasza Hi!King (#47111) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod ha nincs meg kb 100km laza totyoges,akkor naaagyon keves resztav v fartlek menne bele.Kiveve ha az elozo evekbol mar van combos laza totyogesbol osszerakott evi km.Na ott meg direkt kell a minoseg is,nem eleg mar "csak" mennyiseget totyogni :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47116) tomcica válasza Vertigo18 (#47114) üzenetére


tomcica
Topikgazda

HIvhatod...megpedig szep szabalyos dupla nyaku tolcser :R ....azaz gyorsul mind a ket fele :K ha majd hosszabban akarod ezt csinalni,akkor ne kapd fel a legutolsot ennyire,mert jocskan mas dimenzio 4:31 - 4:35 - 4:29 utan a 4:00 :DDD kiveve ha taktikai versenyre keszulsz es direkt gyakorlod a faradt testre felkapast :K amugy ez a 4:30 kornyeke eleg utolso kilinek is,es erezd azt hogy maradt meg a csoben.

10km ilyen edzes neked minosegi edzesnek szamit,ez melle mesz meg egy minoseget a heten (akar rovidebbet) es a tobbi futas joleso km gyujtes :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47117) bajnokpityu válasza LanyUs (#47105) üzenetére


bajnokpityu
félisten

múlt héten szerdán voltam utoljára kocogni. aztán családi dolgok között bevertem a sarkam meg a lábujjamat. tegnap már annyira besokalltam mozgásnélküliségtől, h fájós lábujjal is nekivágtam. és milyen jól tettem. akkor kell futni, ha jól esik, ház ez bazeg szakadt végig. 12fok. ma 6 fok,viszont ragyogó napsütés. asszem el vagyunk kényeztetve így novemberben..

Tomcica: ha csak úgy snassz mindig ugyanúgy reggelente hétköznap 10K, szombaton 22K, vasárnap és szerdát kihagyom, és ahogy esik úgy puffan módon kocogok, akkor bajt csinálok? vagy csak nem jutok el semmilyen futóteljesitmény-szintre?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47118) tomcica válasza bajnokpityu (#47117) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Restart es elo-alapozasnak TOKELETES...dehogy csinalsz rosszat...pont jo.Viszont nehany het-honap utan vagy ki kell elesiteni (alacsonyabb km,de fokozatosan gyorsitani) vagy beleallni egy feszesebb alapozasba.
Az alapozas egyik lenyeges eleme,hogy ALLANDO nyomas alatt tartod magadat.Nem muszaj max heti km-re felmenni,de minel tobbszor,jo esetben heti 6nap futni.Akar 5km-es lazabb/rovidebb nap is okes,az mar fenntartja a nyomast,ha melle a tobbi nap van hosszabb munka is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47119) Hi!King válasza tomcica (#47113) üzenetére


Hi!King
őstag

Ja, nem úgy értem, hogy 50-70 km/hét maradna is, alapozásra én is jelentősen növelni fogom a km-t, most csak átmenetileg eresztettem le, illetve nekiálltam a környék Strava szegmenseiért harcolni, amit heti max. 2-szer csinálok, de inkább csak 1-szer, meg Maprunozni is fogok menni a következő hetekben, az is köpködöset jelent, a többi könnyű futás, repülők persze vannak benne meg futóiskola. November végétől, december elejétől viszont növelni fogom a távot, december legvégén mondjuk lesz egy kis kiesés, mert akkor sokat fogunk menni túrázni.

De akkor ezek szerint, ha elég sok tötyögőst futok, akkor mehet mellé a keményebb minőségi edzés is majd. Már rákattantam a futópályára is, egy részét majd ott fogom tolni, de lehet kis erősítés is lesz néha ott, mert van mellette egy kondipark. Meg dombozást is visszaiktatom (úgy egy hónapja nem dombozok).

[ Szerkesztve ]

(#47120) tomcica válasza LanyUs (#47112) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vaj a szivem...semmi kopkodos...alapozunk :DD :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47121) tomcica válasza Hi!King (#47119) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,igy azert mas...ilyen atvezetonek mehet az h heti egy nap szegmenst vadaszol v megkuldod,a tobbi joleso totyoges.En az eron es gyorsasagon dolgoznek minden heten,nem kell sokat 10-15perc mar segit,h ne kelljen ujra kiepiteni,amikor majd raszansz egy egesz edzest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47122) bajnokpityu válasza tomcica (#47118) üzenetére


bajnokpityu
félisten

restart? egy éve kocogok, előtte sztem összesen életemben nem futottam 5kilómétert, max kosarazás közben. szóval igy 39évesen kezdem alapozni :D
és még élvezem is.

Alapozás alatt az összefoglaló alapján 144alatt kéne tartani a pulzust, és ez csak olyankor megy, ha nem szakitom meg ilyen 4-5-6 napos szünetekkel. akkor terepen nagyon odafigyelve megy. ha kimarad pár nap, ilyenkor az átlag 155... ami meg nem alapozás, ha jól gondolom.
még mindig oké, amit csinálok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47123) tomcica válasza bajnokpityu (#47122) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy ertettem periodusonkenti restart (elezes,versenyzes,alapozas kozotti) :K
ha laza napi futassal nem tudod 144 kornyeken tartani,akkor engedd fel picit feljebb es par het alatt ki kell hogy epuljon annyira,hogy elkezdjen azon a sebessegen csokkeni a pulzus,ha nem igy tortenik akkor TUL GYORSAN FUTSZ ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47124) emvy válasza tomcica (#47118) üzenetére


emvy
nagyúr

Az en esetemben ugye szeptemberben volt a restart, 2 km-t tudtam futni egyben. Most elertunk ha kb. heti 5 ora futasig, es kezdodnek az apro szivatasok, tegnap pl. tok jo volt a rovid, 55 perces edzes, aminek a kozepen volt egy hullamzas -- 5 perc 162 HR, 2 perc szunet, 5 perc 171 HR, 2 szunet, 5 p 162, 2 szunet, majd vegul a 178-as 5 perc a vegen. Az mar nekem 3:45 p/km tempo, szoval porgos.

while (!sleep) sheep++;

(#47125) bajnokpityu válasza tomcica (#47123) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Oké, általában kB egy hét kell, mire normalizalodik 4 nap kihagyás után. Öregszem...

Köszönöm

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47126) tomcica válasza emvy (#47124) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem a keddi edzesemben van ilyen valtogato.Kozepes edzesnek szamolom,de van melle km (elotte fokozos bemelegites,utana laza hosszu kifutas) igy egyutt szamit kozepes edzesnek.Az a pulzus mar maratonos es laktat kozott mozog,de csalos adat,mert ennyi ido alatt nincs ideje rendesen felmenni...szoval 170HR ott mar lehet 10K-5K iram is,ami Vo2max munka lassabb fele.Nagyjabol oda megyek en is fel alapozasnal ilyen darabolt valtogatokkal.Gyorsabbra nem,akkor sem,ha a pulzus jot mutat :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47127) danielsz


danielsz
tag

Tudnék szerezni egy Pega 36-ot olcsóért, de nagyon hezitálok, mert halvány rózsaszín (hivatalosan barackvirágszín vagy mi a szösz), kb. olyan színe van, mint annak a cipőnek amit Agony rendelt egyszer tomcicának. Női kollégák szerint is felejtsem el. Olyan szempontból jó is lenne, hogy azonos méretben könnyebb, mint a férfi Pega, erősebb tempóknál meg versenyeken jól is jönne :D, csak tartok tőle, hogy elég furán néznének rám.

(#47128) parandroid válasza danielsz (#47127) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szard le. Egy igazi futó úgy néz ki, mint egy kanári. Az amatőrök hajtanak a kinézetre, egy profi azt veszi, ami akciós, nem amelyik szín tetszik. Úgyis elkopik egy pár cipő 1000 km-enként.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47129) norby_42 válasza danielsz (#47127) üzenetére


norby_42
aktív tag

Vedd meg, és első utad egy pocsolya felé legyen...
Nem értem egyébként miért ne hordhatna rózsaszínt bárki.

Eat pasta, run fasta

(#47130) vans? válasza danielsz (#47127) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem meg jol is nez ki egy ilyen. Nem vagyok egy liberalis fajta, de ne foglalkozz vele, hogy masok szerint kek futocipo kellene...

hábm bábm

(#47131) tomcica válasza danielsz (#47127) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futni kell benne,nem nezegetni (vagy mutogatni) ;] aki utoler a rose szinu Saucony Freedom-al a labamon az szolhat hozza barmit,tobbieknek marad a lofax :DD
Amugy az elso oszi futas bemocskolja annyira,hogy nem veszes a rozsaszin se :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47132) Vertigo18 válasza danielsz (#47127) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pont ilyenem van. Sőt, szinte csak versenyekre használom. Gondolj bele, a Vomerom még "rózsaszínebb"! És???

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47133) ígyvanferi válasza danielsz (#47127) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Beállok én is a támogatók közé, vegyed meg, ha jó áron van! Márciusig már úgyis csak sötétben tudunk futni, addig beleraksz 1200 km-t és jöhet a következő. Senki sem fogja látni. ;]
Tényleg könnyebb a női modell azonos méretben? Olyat olvastam a 37-es Pegasusról, hogy a Zoom Air bag kisebb nyomásra van fújva a női cipőkban. Női Pegasus Turbom van, bár az elég szolíd színű, halvány szürkés-kék, nem tudom a hivatalos megnevezését, de elfér a férfilábon is.

(#47134) myckey válasza danielsz (#47127) üzenetére


myckey
veterán

Akadnak rózsaszín cuccaim, ing meg gatya meg fene tudja...
Eseményeken/ testmozgások közepette pedig a szivárvány kutyafaca hozzám képest. Azt veszem, ami akciós és ami jó rám, persze ami jó rám az általában akciós is. :DDD :D
Csapj le rá, aztán vegyél festékszórót.... de csak hadd lessenek ki a fejükből, Te meg röhögjél hangosan rajtuk ! ;]

Tegnap is fenn voltam hegyen, belementem megint a vaksötétbe és volt némi mocsok is....nem érdekelt hogy festek. szarul :DD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47135) Hi!King


Hi!King
őstag

Én is csak akkor választok színt futócuccoknál, ha azonos áron vannak az opciók, ha a hupilila van olcsóbban, akkor azt veszem. A mostani 3 futócipőmből 2-nek nem szeretem sem a színét, sem a design-ját, de teszek rá.

(#47136) ballazol


ballazol
senior tag

szerintem a rózsaszíntől csak azok félnek, akik azt hiszik (és egyben ennyire leegyszerűsítik a kérdést), hogy ettől már megkívánják őket (LOL)
és? akkor mi van? ha heteró vagy, miért zavar, ha homónak néznek?...
fordítva meg még inkább :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#47137) ígyvanferi válasza norby_42 (#47129) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt mutatnám a gyakorlatban:

Ráadásul én a pocsolyákat mind kikerültem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47138) tomcica válasza LanyUs (#47112) üzenetére


tomcica
Topikgazda

semmi extra 4km laza melegites + futosuli + gyorsito...mjad 20km fokozos 5:00-rol 4:00-ra (ez itt a kepen kb 4:15-4:20) az utolso km megszaladt picit 3:45-let...amugy szepen tartottuk a tervet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47139) myckey válasza ígyvanferi (#47137) üzenetére


myckey
veterán

Egész tiszta, nekem hogy nézett ki tegnap.... :B :D

Sikeresen letudtam a 5PeaksofMátra csináldmagad testmozgást. Nagy szó, tekintve hogy mit összeszenvedtem múlthéten, mindennel és a technikával is.

32km+ és 1500+ szintemelkedés. TrainingPeaks 1850 körül ír, nem nem.

7 óra 4 percre jött ki a dolog.
TP szerint.... 2ó 20p ment a levesbe ( 0-2.5 km/h sebesség ) Itt volt a kötelező esés kelés, 70db fényképkészítés, mások fényképezése, futókkal/próbálkozókkal szóváltás, kaja, fejvakarás és tájékozódás, dzsungelharc és öltözködés, eü.

A "maradék", bő 4 és fél órában mozogtam le a távot. A szenvedős részeken ( 170-180+ pulzusos-tovább nem engedtem-hullagyalázás ) 7 - 15 perces kilókkal, folyamatos mászás (max. 40-50%körül emelkedés). Volt belőle vagy 15km körül, de hát magamnak csináltam, meg ez benne a pláne.
A táv kb. másik fele, lejtmenet és dimbesdombos volt. Itt "pihentettem" a ketyegőt ( 130-160+ p. ), és a fizikára meg a ruganyosságra ( botokra ) bíztam a dolgot, próbáltam a legkevésbé izomból. Mondjuk itt meg az ízület hullik el, már ha nem töröm össze magam ( botok ). TP azt mondja, hogy itt már futottam is, vagy valami.... 4 - 8 perces kilókkal. Volt 3:14 perces is, biztos gurultam és bevertem a fejem, nem emlékszem, de majd kikeresem :DDD

Akadt 2km+ akadálypálya is, akkora pusztítás volt az egyik szakaszon....nem győztem hasalni, guggolni, ugrani, átmászni,felmásznilemászni stb...Végig háznyi méretű fatörzsek keresztben az nyomvonalon. Balra "szakadék", jobbra meg meredek sziklásabb rész. Fun volt :C

Nem úsztam meg a vaksötétet sem, ráadásul lámpát csak Kékestetőn vettem ki, addig bukdácsoltam egy sort.Szerencsére nem sokáig. Erdőlakókkal is összefutottam, már már kötelező mint az esés, és a "mocsok".

Elvoltam mint hal a vízben, csak a vizet nagyon gyalázatosan lőttem be, elmentem 1.5literrel, nem mentem ki a forrásokhoz/kutakhoz. Kibírtam, de közben és utána volt baj a toronyban.
Érkezés után be is ment 4l körül, lefekvésig.
Egyébként szenzációsan szép idő volt, gyönyörű ! Csősál sem kellett, nyári napellenzős satyekkal és alul rövid cuccokkal elvoltam, fentre az 500as hőtartót vettem fel, alá meg kompressziós ujjatlant. Fentre elég lett volna kevesebb is, becsületesen megizzadtam....bár napnyugta után nem volt baj.


nem túl jó minőség

Kékestetőnek örültem nagyon...a "végén" 3 irányból is megmásztam, leg -leg szívatósabb részeken.

ez is rossz, de szemléltetésnek megteszi

Ezt tudta a technika, én meg nem állítgattam semmit, azóta sem. De már jön másik, sorry ! :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47140) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak csendben megjegyzem, hogy erre a Bienenfeld fiúra érdemes lesz odafigyelni. Nem csak azért, mert nálunk a város ünnepelt futósztárja, hanem mert most futott egy pb-t a drezdai meghívásos olimpiai selejtezőn:

Az első helyezett, akitől 6 mp-et kapott, a német bajnok, akinek a pb-je 1:02:10, ezt jött most megdönteni. Aaron amúgy nem félmaratoni futó, eleve nem is aszfaltos, hanem track&fieldes, és korából adódóan rövidebb távokon is versenyez. Amúgy épp sportösztöndíjjal tanul az usában, tehát még el sem kezdte a profi karrierjét. Itt a mezőny legfiatalabbjaként indult. Szerintem találkozunk még vele itt-ott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47141) tomcica válasza myckey (#47139) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez emberes :C :R szep munka

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47142) tomcica válasza parandroid (#47140) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaaz igen...ugy latom az elso negy gyilkolta egymast a vegen rendesen :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47143) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

tudtok esetleg konkret edzestervet ajanlani egy felmaratonra valo felkeszuleshez? Rajottem, hogy konkret celok, es a naptarban elore betervezett futasok nelkul nem fog menni semmi, ugy sokkal nagyobb eselyt latok, hogy csinaljam. Korabban mar tobbszor elkezdtem, par het-honap ment, nemreg koltozes volt, gyerkoc lassan jon, szoval muszaj megprobalnom valami rendszert belevinni.

Kb. 3-5 km megy most nagyjabol kellemesen, tehat nem a 0-rol kezdenem, de majdnem. ;]

PS: a cel az lenne, hogy pl. 2 ora alatt le tudjam futni ugy, hogy nem halok bele. Persze nem marciusban, mondjuk jovo osszel esetleg.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#47144) myckey válasza tomcica (#47141) üzenetére


myckey
veterán

Próbáltam vigyázni magamra, hétvégén lesz Maraton / 1600 körüli szintemelkedéses Badacsonynál. trailrun. Egyébként felsőtestedzésnek sem utolsó amit csinálok... hazajöttem, azt mint aki edzőteremben volt, bedurranva mindenem. Bár nem csoda, végig botozom az egészet... ha már van fönt extra hús, próbálom használni, amennyire megy.

Köszönöm ! :K

47140hsz.
Meglátom ezeket, aztán elszégyellem magam....mondván rossz topicban vagyok. :B :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47145) HKorn válasza vans? (#47143) üzenetére


HKorn
addikt

3-5km futsz és félmaratonra akarsz már most felkészülni? Minek, nem ráérne az még? Szerintem ne kapkodj ezzel. Én 1 éve futok rendszeren havi 100-120km-t, nem ritkán 15km-t is egyszerre és még nem futottam félmaratont, mert nem éreztem, hogy az mindenképpen kell nekem, illetve valszeg nem úgy menne ahogy szeretném. Tök ráérek vele sztem.

Run&Ride

(#47146) vans? válasza HKorn (#47145) üzenetére


vans?
őstag

Persze, igazad van, de pont ez a lenyeg. Egy 10km-es verseny kituzeset nem latom eleg celnak, "csak ugy" meg nem rendszeresen megyek ki, csak amikor kedvem van.

hábm bábm

(#47147) pvt.peter válasza parandroid (#47099) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na kézzel áttöltöttem 25 darabonként az egy packban kiküldött Endomondo adatokat.
Hát, egy kicsit csalódás a Strava, így az Endomondo után.
Gyakorlatilag minden kicsit extrább funkció már fizetős...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#47148) tomcica válasza HKorn (#47145) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2oras FM-re azert nem olyan extra nehez felkeszulni :N en km gyujtest csinalnek,elso honapban vegig...azzal h heti 1x (egy) mehet egy fokozos kozepes tempo,eloszor rovidebb kesobb epitgetni azt is.Egy honap utan,johet a kovetkezo adagert :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47149) HKorn válasza tomcica (#47148) üzenetére


HKorn
addikt

Ja tavasszal meg akarom futni én is, maga a táv nem lenne gond, de 2 óra nem biztos hogy meg lenne. Legjobb eddigi eredményem 14km-en 1:23, szóval kell még csiszolgatni kicsit a tempót.

Run&Ride

(#47150) parandroid válasza pvt.peter (#47147) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A strava edzéskövetésnek amúgy sem ideális, és a prémium iszonyatosan drága (60 eur/év, atyaég). Ilyenkor jön ki, hogy a 200-400 eur-s futós órák, amikhez automatikusan kapod az appot, igazából nem is kerülnek sokba. Amiben verhetetlen a strava, azok a közösségi funkciók, egy platformon gyűlik össze mindenki, akármilyen hardvert használ. Na ezt baszták majdnem szét azzal, hogy a szegmensek ranglistájának követését is a fizetős részbe tették. Mindezt úgy, hogy azért vannak még gondok a rendszerrel, és gyakorlatilag semmi mást nem csinálnak, mint összeszedik innen-onnan a userek adatait. Pénzéhes, kapzsi banda. Mindezt arra hivatkozva, hogy így nincsenek reklámok, de mostanra minden hétre 2-3 “kihívást” dob fel, amit valami sportszergyártó, vagy egyéb szponzor indít, és kapsz egy kupont a webshopjukba, ha csatlakozol, de ehhez fel kell iratkoznod a hírlevélre is, meg minimumértékben kell rendelned a 200 eur-s, akciós nadrágjaikból, akire még szállítási díjat is fizethetsz. Hülyének is megéri. Amúgy meg ez ugye nem reklám, meg nem is potenciális vevők adatainak összeharácsolása, hanem... valami más.

myckey: Ne legyen rossz érzésed, ezek teljesen megszállottak. Nálunk itt Frankfurtban elég nagy futóélet van, rengeteg a rendezvény, nagyon gyakran megjelennek profi, vagy amatőr versenyzők is. Aaronnalnis többször futottam már “együtt” (lol, ő 30 perc alatt bent van 10k-n, én meg... hát, én nem :DDD ), de heti közösségi futásokon is ott van gyakran. A másik ilyen helyi ikon Florian ‘runwiththeflo’ Neuschwander, aki tavaly szintidő alatt letolta a wser 100 mile versenyt (keresztül a sziklás hegységen), bár ő most átköltözött bayernbe, mert ott tud a hegyek között edzeni. És ez csak a hab a tortán, a kis közösségi futóklubunkban a tavalyi ugyan nem volt már erős év, két éve viszont valami 60-70 klubtaggal voltunk a frankfurt maratonon, abból 5-6 befért 3 óra alá (megint nem rólam van szó). És ezek mind hobbifutók csak. Triatlonistákról nem is beszélek, ugye frankfurt ironman világbajnoki helyszín. Tavaly a férfiaknál az első 3 helyezett német volt. Szóval nekem személy szerint hihetetlenül motiváló, hogy gyakorlatilag bármikor összefuthatsz kortárs sportlegendákkal, vagy csak hihetetlen teljesítményt nyújtó amatőrökkel. És amúgy tök jó fejek, teljesen hétköznapi figurák, leállnak elbeszélgetni bárkivel, vagy együtt futnak egy darabon a különböző tempójú csoportokkal a közösségi, vagy klubfutásokon, abszolut nincsenek elszállva, pedig lenne mire.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.