Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) inf3rno válasza Csaby25 (#46048) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem tennék bele pihenőnapot. Legalább valami sétát csinálj azokon a napokon is.

Buliban hasznos! =]

(#46052) inf3rno válasza tomcica (#46047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szóval ezek a hosszabb hetek az aerob alaphoz kellenek, aztán 4 hónap után van 2 hónap kigyorsítás. Gondolom az akkor inkább arról szól, hogy keményebb edzések vannak ilyen 100x100-al meg hasonlók. Évi olyan 10000 km jön ki így?

Buliban hasznos! =]

(#46053) tomcica válasza Chuck Norris (#46049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

44evet toltottem az iden

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46054) tomcica válasza inf3rno (#46052) üzenetére


tomcica
Topikgazda

8-10K kb kijon :K igen aerob alap, benne konnyu, kozepes es nagyjabol maraton pace tempok. Emelkedok, rovid iramjatek(itt van neha magas pulzus erintve) , gumi huzas, repulo gyorsitok, futoiskolak.
Utana indulnak a precizebben meghatarozott iramok, felmerok, edzoversenyek, epitve ki a versenytempot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46055) tomcica válasza Hi!King (#46045) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regen en se futottam ennyi km-t, heti 60-80km-el keszultem a 800/1500m versenyekre. Neha 5000m,neha 4x400m valto. 39et betoltve viszont mar nem tudta a test fenntartani azt az intenzitast, ami a palyaversenyekhez kellett, igy elkezdtem atepiteni a hosszabb tavokra. Massziv evi km megy mar az otodik eve, az iden osszel a kovetkezo ciklusra tervezek picit visszalepni es gyorsabb atlagu alapot rakni. Eddig el se birta volna a testem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46056) Agony válasza inf3rno (#46050) üzenetére


Agony
aktív tag

Én Theragun -t használok, de vannak olcsóbb alternatívák, amik gyakorlatilag ugyanezt tudják. Pl. Most a Chickenlegs talpi bőnyés videójában láttam egy egész jónak tűnő Hypervolt koppinást, ami csendes is.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#46057) LanyUs válasza tomcica (#46055) üzenetére


LanyUs
senior tag

Olyan szintű és mennyiségű információ birtokában vagy ( amit a gyakorlatban is több éve használsz ), hogy amikor leírod gyors skicc szerűen mit kell tenned ... vagy másnak tanácsot adsz ... van, hogy a 3/4-ét nem értem :) Biztosan nem vagyok egyedül :DDD Ok-okozati összefüggések a max. teljesítmény eléréshez. Nálad már nem arról szól a fáma, hogy kigurulok 10K-ra és felkapom a végét :R :R :C

(#46058) tomcica válasza LanyUs (#46057) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ki lehet onnan is indulni, de erdemes nehany honap utan pontosabban meghatarozni. Lehet intuitiven felkapni progresszivre a futast, kezdetleges tempobak. Idovel viszont a felkapas pontjait fixalni kell, pl 1/4-e X iram, 1/4tol feleig Y iram, feletol 3/4ig Z iram, vege pedig meg gyorsabb iram. Pl te keszulsz 5:30-as tempot kiepiteni 10km-re.Alapozas elso honapja utan el kell kezdeni a laza 10km vegen 2-3km-t felgyorsitani az 5:30-ra.Nem az elejet a futasnak, hanem a veget. Amikor emesztheto akkor 4-5km-t felkapni oda, utana 6-7km-t es kb az alapozas vegere 10km felmero azon az 5:30-on.Ez persze csak a tempo, melle jon a hosszu lazabb, a rovid gyorsitok, rovid emelkedok es a napi alapozos km gyujtes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46059) tomcica válasza tomcica (#46058) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Termeszetesen ugyanezt lehet pulzus alapjan vagy watt alapjan is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46060) Chuck Norris válasza tomcica (#46053) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon motiválóan hat rám, én egyel vagyok több mint te, hogy még ebben a korban, is lehet PB FM-en. :R Igazából abba belegondolni a durva, hogy tíz évvel ez előtt mennyit futhattál volna ha erre a távra készülsz rá.

(#46061) tomcica válasza Chuck Norris (#46060) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyanitom kevesebbet 140-160/het de joooval gyorsabban :K regen a 3:30 olyan volt h beszelgettunk rajta, igaz nem sok km ment olyan iramban, ha nem figyeltuk 3:15 lett igen gyorsan (sot ha 2-3 atleta melegitett egyutt surun 2:55-2:45 lett a vege olyankor mar uvoltott az edzo h mit csinaluuunnk :DDD) Vagy fel volt irva 10x400m 65-63-ra es az elso 58 lett jolesoen, szinten nem dicseretet kaptunk.
Nem tudom milyen lett volna FM es hosszu tavra keszulni gyors labbal fiatalon, talan nem is lett volna turelmem hozza.
Amugy erzesbol van ebben meg, kb 1:13-ra kilehet futni, par jo osszefuzott ev mulva akar 1:12-re is 3kb 3:28-as atlagon. Ezt viszont egyetlen szelesre rakott alap sem tudja garantalni. :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46062) tomcica válasza Chuck Norris (#46060) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Leteznel age grade kalkulatorok, ott ha bepattintod ezt a felmarcsit es 44evesre szamoltatod, az 1:08 veget dobja ki egy ifju titanra vetitve. Persze ez nem ilyen egyszeru, de nagy szamok atlagabol vettek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46063) Hi!King válasza tomcica (#46055) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha így folytatod 50 után majd Spartathlont fogsz nyerni.

(#46064) tomcica válasza Hi!King (#46063) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ultra edzes az egyiranyu utca, ha atepited a tested (foleg 35+ evesen) akkor a rovidebb tavokon mar nem tudsz magadhoz kepest jol versenyezni (5-10k-FM) meg a maraton is gyorsasagi munkanak, max temponak fog szamitani. Az anyagcsere atepul teljesen.
En nem erzem meg magam annyira lassunak, h meglepjem ezt. Ha majd nem elvezem a mostani felkeszulest, vagy serulesrol-serulesre jelzi a test, h elege van a gyors futasbol, akkor meg fogom fontolni.
Anyam az aki a csaladban ilyen orokmozgo es porgos, mint en, tole orokoltem. Most 66evesen mondta eloszor, h zavarja, h nem tud olyan gyorsan felmenni a letrara es lejonni :DDD ez alapjan ugy erzem van meg ido az ultrakra ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46065) LanyUs válasza tomcica (#46058) üzenetére


LanyUs
senior tag

Régebben visszaolvastam a kezdeti hsz-eid az elejétől :) Személyedben egy profi atlétát olvastam ki.
Valójában én egy tömeges kombi tabletta vagyok. Súlyzós futó és ha valaki mindent csinál, akkor semmiben nem lesz elég jó, de nálam nem a verseny a cél. Csak a fórum kerget bele az idő hajszolásba :N Inkább örömfutó vagyok.
Két hetente kellene felkapni az alapozás végét, de a feszkó kioldás miatt sűrűbben kioldom a gyeplőt. Úgy néz ki, hogy 0-8 km. 130 rpm 6:50-es tempó, majd 9-10. utolsó 2 km 04:40 hr. max 170. Ekkor érzem csak az endorfin löketet. Sima totyogástól sajnos nem :(

Ui.: túl éles a váltás, majd beépítem a fenti javaslatod :R

[ Szerkesztve ]

(#46066) danielsz válasza Hi!King (#46040) üzenetére


danielsz
tag

Annyival kiegészíteném, hogy Szűcs Csabának a születési éve 1965, a rekordot 93-ban futotta, tehát annyira nem régi az a rekord (valójában mégis, 27 éves :D) . Igaz, hogy ő még a 80-as években edződött. A félmaratoni rekord még durvább szerintem, 1:02:22 - Kadlót Zoltán (1996).
A sportállás könnyítette valóban a sportolók életét, de szerintem az intézményi feltételek + a merítés hiánya erősen közrejátszik abban, hogy messze vagyunk a nemzetközi élvonaltól.

(#46067) Never79 válasza tomcica (#46032) üzenetére


Never79
tag

Nekem valami hasonló problémám volt, mikor készültem K80-ra, persze nem ekkorában. Napi 8 óra munka + 2,5-3 óra vonatozás, aztán rá 50 perc -1,5 óra edzés, hétközben (kivéve hétfő), péntek estére már kidőltem, és még ott volt szombat, vasárnap. Szombat, vasárnap futások után egyből aludtam is. Pedig ez még nem is akkora terhelés, csak gondolom még ennyi mennyiséghez nem teljesen van/volt hozzászokva a szervezetem + tapasztalatlanságra fogom.

Most heti 7 óra volt múlt héten (heti 5-tel), azt teljesen jól bírtam, persze megint visszatértem terepre, és úgy érzem ez valahogy könnyebb terhelés számomra. Ub, Muzsla trail után 7-8 óra közé megy majd megint vissza a heti adag, akkor kíváncsi leszek, hogy hét végére megint olyan facsart leszek-e.

Egy kérdés tomcica. Te hogy látod, melyik a helyesebb "út"? 7-8 órát elosztani heti 6-ra, vagy 5-re? Én úgy érzem nekem heti 5 kényelmesebb, a 2 nap "semmittevés" jobb, de a heti 6-tal jobban fejlődik a regeneráló képesség, és a keringési rendszer is, nem?

(#46068) Hi!King válasza tomcica (#46055) üzenetére


Hi!King
őstag

Anno mikor életemben elsőre és utoljára 19 évesen atlétikai versenyen, konkrétan U20-as 20 km-es OB-n indultam, a velem azonos korú csapattársam (3 fős csapatverseny is volt) 800 m-es futó volt, és 1:05-ös 20-ast tervezett. Fogalmam nincs milyen volt az edzésterve, mert soha sem edzettem velük, én beugró voltam, de csodálkoztam, hogy abban a korosztályban a hazai hosszútávfutó és középtávfutó élmezőny között 1-2 perc volt 20 km-en.

(#46069) tomcica válasza Never79 (#46067) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez egyenfuggo es periodusfuggo egyarant. Alapozasnal jobb az allando nyomas, ott ugy is erzed, h egy soha veget nem ero daraloban vagy, es lassan/modszeresen daralod be magadat. A verseny specifikus edzeseknel foleg 15km+ tavokra, abban az idoszakban fontos a pihentseg, es kulcs edzeseket megkuldeni celtempokon.
Viszont, ha neked a heti 5 edzes a tarthato, es kell a ket nap piheno, akkor ugy csinalod. Ket modulacio is tudok kapasbol irni hozza, pl minden masodik heten valtogatod az 5edzes vs 6edzes napot/het.Vagy 2het 5edzes, egy het 6edzes es igy cserelgeted.
Masik modulacio, ha 5edzesen vagy vegig, de minden masodik heten a piheno nap elotti napokat feljebb viszed mennyisegben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46070) tomcica válasza Hi!King (#46068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regen a 800/1500-as futok is mennyisegi tempokkal alapoztak,az alap sebesseguk es az alapozasnal nyert allokepesseg FM-ig igen becsuletes idoket adott ki itt szerbiaban is (akkormeg ugye Jugoszlavia). En azert nem tudtam ugy, mert 17evesen jottem at az atletikaba a birkozo szakosztalytol. El se birtam volna.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46071) Hi!King válasza danielsz (#46066) üzenetére


Hi!King
őstag

Akkor ezt benéztem, azt hittem, hogy akkor futotta :-)

Amúgy akkor olvastam erről valami cikket, mikor egyik évben, amikor még nem a Budapest Maraton volt az OB (talán 10 éve lehetett?), hanem külön volt, valami 2:45 körüli idővel nyeték. Nyilván voltak akkor 2:20-2:30 közötti magyar maratonisták is, csak azok nem indultak a versenyen, mert érdemesebb volt valamilyen pénzdíjas versenyt választaniuk.

Szerintem az intézményi háttér része is, hogy a legjobbak közül vannak, akik félprofivá válhatnak. Hozzáteszem azért egészségesebb, ha 10 ezer ember lefutja valahogy, mint ha 2 futná le 2:10 alatt, és összesen 100-200 futná le egyáltalán, viszont a kettő nem zárja ki egymást. Én nem tartom jónak, ha az állam támogatja az élsportot, azt tartanám ideálisnak, ha az országban majdnem mindenki sportolna, és a sportág élsportolóit ez a tömeg támogatná, nem feltétlenül közvetlenül, hiszen a tömegsportnak el lehet adni egy csomó terméket, szolgáltatást, ezen cégek pedig szponzorálhatják az élsportolókat, ami jó reklám nekik. Nyugaton többé-kevésbé így is van.

(#46072) danielsz válasza Hi!King (#46071) üzenetére


danielsz
tag

Intézményi háttér alatt arra gondolok, hogy pl. Pécsen tudom, hogy eléggé mostohán bánnak az atlétikával, nem nagyon vannak fejlesztések stb. Például lehetne normális egyetemi sportösztöndíj meg hasonlók.
Maraton OB annyira nem mérvadó, mert sokaknál nem főverseny, és nehéz is jól kifutni, mert nincs olyan mezőny. Ezen a szinten sokat számít, ha bolyozhatsz. De tény, hogy vannak ketten jelenleg, akiknél lehet számítani a 2:20-on belüli maratonra, ha minden klappol, 2:30 körül azért vannak még páran.
Az viszont tényleg jó, hogy elég sokan futnak, mert Mo.-on alapból a felnőttkori sportolás mutuatói nem túl jók, ez talán javul.

(#46073) Hi!King válasza tomcica (#46070) üzenetére


Hi!King
őstag

Érdekes, mert még korábban, mikor apám tizenéves volt (56-ban született), ez nem volt így, ő 14-18 éves kora között edzett egy atlétikai klubban, mezei futóversenyen (ami korosztálytól függően 2000-4000 méter talán) "örök" megyei 2. helyezett volt, pályán meg nem voltak igazán korosztályos versenyek, de 9 alatt volt 3000-en, de 10 km-en már 40-en kívül volt.

Szerk.:
Egyébként eszembe jutott, akartam is kérdezni, a szöges atlétikai cipőket csak salakon, vagy rekortánon is szabad használni? Utóbbit nem cseszi szét?

[ Szerkesztve ]

(#46074) tomcica válasza Hi!King (#46073) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megvan hatarozva a szogek max hossza es akkor rekortanon hasznalod.
Hosszabb szogekkel vannak a terepfuto cipok, laza fuves, saros terepre. Meg a salakra szinten mas szogek valok.
Cipo lehet akar ugyanaz is, csak kicserelgeted a szogeket. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46075) danielsz válasza tomcica (#46074) üzenetére


danielsz
tag

Meg ott van klubtárs Lóti, aki nem sz@rakodik cipőkkel, mezítláb fut :D

(#46076) danielsz válasza Hi!King (#46073) üzenetére


danielsz
tag

Nekem egy picit fura, hogy 3000 méteren még mennek a 3 percen belüli ezrek, 10 km-en már a 4 percesek se.

(#46077) Hi!King válasza danielsz (#46076) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem is vannak kétségeim, elképzelhető, hogy 10 ezret sosem futott versenyen vagy felmérést, így ekkora távokon csak a lötyögős edzései voltak. Az is benne lehetett, hogy rövidlábú, nagy felsőtestű (én 195 centi vagyok, ő 183, de ülve ő a magasabb), és izmos is volt, laktanya rekorder volt fekvőtámaszban, ezek nem biztos hogy kedveznek a hosszabb távoknak.

(#46078) tomcica válasza danielsz (#46076) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ocsem ilyen, 400m-es jo futo (tartalek volt a valogatott 4x400-as csapatban) 2000m felett koszono viszonyban nincs a sebessege a rovidebb tavokhoz kepest. Mar egy Cooperrel is kinlodik. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46079) Hi!King válasza tomcica (#46078) üzenetére


Hi!King
őstag

Apámnak asszem az 1500 ment legjobban, tehát a 3000 is felette volt, csak fogalmam nincsen milyen volt 1500-on, mert azt sosem kérdeztem, mert nekem meg inverz módon, 3000 felett kezdődik minden, legalábbis a saját szintemen. Mert világ életemben bűn lassú voltam, amit úgy kell elképzelni, hogy iskolában 100 méteren magasan utolsó, Cooperen meg már magasan első, de persze utóbbi is lassú volt sportolókhoz képest.

(#46080) Hi!King válasza tomcica (#46078) üzenetére


Hi!King
őstag

És a PB-k amúgy hogy alakulnak, mekkora a legkisebb táv, amin 39 éves korod után javítottál, és melyik a leghosszabb, amit nem tudtál azóta javítani?

(#46081) Csaby25 válasza inf3rno (#46051) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, köszi. Akkor szerinted maradjon a heti 2x20 perc futás (hétfő és szombat) vagy legyen csütörtökön is 20 perc futás, 30 perc séta helyett?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#46082) tomcica válasza Hi!King (#46080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

39 utan mar csak azokon a tavokon jelent meg PB,amelyeken elotte egyaltalan nem futottam...mondjuk ez automatikusan igy is van,de akkor ugy irom ujabb es ujabb PB-k.
10K-15K-20K-FM.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46083) inf3rno válasza tomcica (#46055) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Melyik volt a leghosszabb versenyed távra? Maratont is szoktál futni, vagy inkább még 10k, félmaratonra készülsz, aztán majd az ráér 60 felett?

Buliban hasznos! =]

(#46084) inf3rno válasza Agony (#46056) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nekem az a benyomásom, hogy a HyperVolt lehetett az első. Az olyan 100k körül van, annyit nem szánok rá. Ez a MyLike, amit a ChickenLegs-nél használnak nagyjából az, amennyit szánok rá, olyan 40-50k. Szerintem berendelem én is. Azt írják még, hogy a nagyon olcsóknak gyenge a motorja, és csak rövid ideig lehet járatni őket, ez a MyLike meg 4 órát bírja.

Buliban hasznos! =]

(#46085) inf3rno válasza Csaby25 (#46081) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ, hogy a keresztedzés mit takar. Ha nem csoportos edzés, hanem annak is te mondod meg az időpontját, akkor csinálhatod azt is, hogy 2 naponta futás, 2 naponta keresztedzés. Ha inkább a futásra állnál rá, és marad ez a heti egy keresztedzés, akkor 2 naponta futás, 2 naponta séta, és szerdán becsúszik közé a keresztedzés. Szóval legyen a csütörtök is futás, a pihenőnapokon meg sétálsz. Ha már megy egyben a fél óra futás, akkor néhány hét után el lehet kezdeni betenni egy negyedik napot is először csak két hetente, aztán később már állandóra. A cél az, hogy minden nap fuss, de ez nagyban függ a pulzustól. Ha nem tudod alacsonyan tartani, akkor várni kell még a negyedik nappal amíg megerősödik a keringésed. A séták lehetnek hosszabbak is néha, attól függ mire van időd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46086) inf3rno válasza tomcica (#46058) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én régebben csináltam úgy versenyen, hogy félmaratont bekezdtem lazára, aztán váltottam a felénél egy erősebb 10k tempóra, utána a végére egy 5k tempóra, és így tovább. A legvégét meg már sprinteltem. Ha teljesítésre megy az ember, mondjuk egy első félmaratonnál, akkor ez szerintem tök jó stratégia, mert mindegyik távot már ismered, és tudod, hogy ki tudod futni bármikor abban a tempóban. Meg hát edzésnek sem rossz, igaz inkább 10k össz távval.

Buliban hasznos! =]

(#46087) inf3rno válasza tomcica (#46064) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz az ráér 60 felett, addig még bőven van időd.

Buliban hasznos! =]

(#46088) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Podiart egyedi talpbetétet használok, amihez neutrális cipőt kell viselnem. Van egy új Asics Gel-Windhawk 3 és egy nagyjából 500km-t használt Windhawk 2 cipőm használatban. Vásárláskor arról tájékoztattak, hogy ezek neutrális cipők. Ez valóban így van? A neten nem találtam róla információt, a gyártónak írt levelemre pedig nem érkezett eddig válasz.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#46089) inf3rno válasza akipapi (#46088) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg neutrális, de nem sok cikk van róla.

Buliban hasznos! =]

(#46090) tomcica válasza inf3rno (#46083) üzenetére


tomcica
Topikgazda

21km ami a sikfutast illeti.Az iden nehany terepverseny befigyelt,volt az az eltevedos 49km,meg ket hete a 47km.
Meg persze a valtok UB 4x,UTT 1x...6oras 3tagu OB 1x.Azok is 30-40km/verseny voltak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46091) inf3rno válasza tomcica (#46090) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha, szóval akkor maratonra se kimondottan készülsz még. A 10k vagy a 21k megy sűrűbben versenyen?

Buliban hasznos! =]

(#46092) tomcica válasza inf3rno (#46086) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol hangzik...kar,hogy felenk mi elfutunk az elmezonnyel "oszt lesz,ami lesz" ;] :DDD nehez kontrollalni am versenyen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46093) tomcica válasza inf3rno (#46091) üzenetére


tomcica
Topikgazda

21K,neha futok 5-10K edzoversenyt az elezesben.Vagy ilyen hosszabb valtot v. terepversenyt szinten a kigyorsitasnal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46094) akipapi válasza inf3rno (#46089) üzenetére


akipapi
tag

Ok, köszönöm.

(#46095) Csaby25 válasza inf3rno (#46085) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi!
Itt vannak az első 20 perces futás adatai, Mi Fit - Mi Band 3:

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#46096) tomcica válasza Csaby25 (#46095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem magas az a 170-es pulzus? :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46097) Csaby25 válasza tomcica (#46096) üzenetére


Csaby25
senior tag

De igen. Mennyire kell aggódnom? Kezdő vagyok, 6 hete kezdtem ez szerint:
[link]
38 éves, 173 cm magas, 82 kg.

Hagyjam abba? :D

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#46098) Hi!King válasza tomcica (#46096) üzenetére


Hi!King
őstag

Hát elég fura ez a pulzus görbe, nem venném én mérvadónak, gyanús, hogy beállt a lépésszámra, azaz cadence lock, amikor a lépéseknél rezeg az óra a karon, és az optikai pulzusmérő erre áll be. A 169-es lépésszám, 170-es átlagpulzus miatt is gyanús.

(#46099) Csaby25 válasza Hi!King (#46098) üzenetére


Csaby25
senior tag

Küldök még egyet.

15 perc futás +
5perc séta +
5 perc futás

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#46100) tomcica válasza Csaby25 (#46097) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem kell abbahagyni,csak megnezni h valoban ilyen magas-e,es par het alatt elkezd-e csokkenni ugyanezen a terhelesen.Addig ne novelj a terhelesen foleg a tempon ne,amig nem kezd el csokkenni legalabb egy 5utest atlagban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.