Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) HKorn válasza myckey (#46150) üzenetére


HKorn
addikt

Melyik Suunto-t nézted? És ha valamelyik olcsóbbra mész rá?

Run&Ride

(#46152) myckey válasza HKorn (#46151) üzenetére


myckey
veterán

Suunto 9 et néztem, most nagyon hasznos frissítést kapott szoftverben. De ez ennek is Baro kiadása lenne minden elemében megfelelő. Már csak a magassági grafikon kapcsán is, amihez ez kell. Suunto 9 ben nagyon jó a fusedtrack.

5 nem gyere be, havernak van és nem mindig jut közös nevezőre, ami a szinteket meg a távokat illeti. De persze patent darab, szó se róla...ott voltam mikor vettük neki,mármint vette magának.

Mondjuk az Ambit 3 Peak is ügyes darab.Üzemiedeje is akad szépen.....
Core pedig nagyon praktikus, csak azon meg zero track. De mai napig kompakt és minőségi darab.
Nálam telefon nem játszik, csak végső esetben veszem elő az események közben. Nem vagyok az a sűrűn megállogatós típus, fájdalmas elindulni :D

Vagy Traverse, sima. Csak ez meg a legjobb jelvétellel, nem elég sokáig bírja, töltöttség terén.
Ráadásul nincs egyéb rásegítés sem, asszem. Ami tolna az üzemidőn, vagy pontosítana az táv adaton.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46153) Hi!King válasza myckey (#46145) üzenetére


Hi!King
őstag

Egyébként telefonnal szoktál trackelni? Én nagyon szeretem az órával mérést, mind futásnál, mind túrázásnál, az is jó, hogy megvan merre jártam, meg mindenféle statisztika is érdekel. Ha sokat mész terepre, akkor még érdekesebb.

(#46154) Hi!King válasza myckey (#46152) üzenetére


Hi!King
őstag

Mikor én nézegettem az órákat, nekem nem volt akkora a keretem, hogy a drágább órák szóba jöjjenek (lásd Suunto 9), és az egyik potenciális befutó az Ambit 3 Peak volt. Túrázásra az lett volna a tutibb, de inkább akkor a némileg alacsonyabb áron kapható Polar M430 mellett döntöttem, ami futásra talán jobb, túrára kevésbé az (kis üzemidő, nincs barométer). Szerintem az Ambit Peak 3 most is az egyik legjobb ár-érték arányú óra, én a csuklós pulzusmérést hiányolom rajta, pánttal futok, de azért munkába tekeréshez nem veszem fel.

(#46155) myckey


myckey
veterán

Nem, nem szoktam a telefont használni.
Egyébként is Winphone van, se droid se alma dolgok nem jönnek szóba, de nem rajongok a telefonos dolgokért az aktivitás közben.
Ezért ( is ) kellene óra, azt mondjuk ki tudnám értékelni esemény után, ilyen olyan alkalmazásban, ha gépre rákötöm.
Track is nagyon jó lenne, mert talán minimalizálnám a tévedéseket is, mikor egy 50+ 2-3000 szintes terepfutásba beleteszek 1-3-5kmt, mert mindenfelé is elszaladok ( nagy tempóban szokásom ) az nagyon demoralizáló tud lenni, az idő meg helyezés meg stb...az már olyankor csak hab a tortán.
Meg még egyéb funkciók.... :)

Igen, hegyre kellene nagy üzemidő meg baro stb...mind nagyon hasznos, pláne ha belemegyek az éjszakába, mert olyan hosszú az egész. Kis üzemidővel vagy átlagossal, adnék magamnak egy pofont...de UltraTrailRun során leginkább a tévedések szoktak lehozni.
Tturan nem izgat annyira, más a hozzáállásom és a rendezvény minősége, azt úgy fogom fel. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46156) concret_hp


concret_hp
addikt

ti hogyan mossatok a pulzusmero ovet? valamit elrontok ugy tunik, mert masodszor volt az, hogy szepen atmostam, kiraktam szaradni (nem napra) es kov. hasznalatnal le van merulve...
garmin futos pantrol van szo.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46157) bajnokpityu válasza Hi!King (#46154) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melyik a legolcsóbb, amin van térkép, használható csuklós pulzusmérés, és esetleg futóedző?
galaxy watch elegánsságát nem tudom melyik éri el, de belenyugodnék, ha két órám lenne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46158) Hi!King válasza concret_hp (#46156) üzenetére


Hi!King
őstag

Egyben van a pánt és a szenzor? Mert Polar esetében az övről én leszedem a szenzort, és úgy akár mosógépbe is tehetném az öv részét.

(#46159) concret_hp válasza Hi!King (#46158) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyen:

errol nem lehet lepattintani, a regirol igen

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46160) Never79 válasza bajnokpityu (#46157) üzenetére


Never79
tag

A térkép alatt mit értesz? Vaktérkép, vagy rendes térképet? Rendes térképet csak a garmin tud tudtommal, s ott is csak a felsőkategóriás órák.

concret_hp: mosógépbe nem teszem pedig páran csinálják, csak csap alatt öblítem jó sokáig, meg szappannal átmosom hetente egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#46161) inf3rno válasza Hi!King (#46141) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valószínűleg kényelmesebb. Nekem legalábbis nincs és nem is volt nála kényelmesebb cipőm. Talán egy régi airstep szandál, ami egy kicsit megközelíti. Ja, hát a vékony talpú nekem sem jött be belőle, kell a védelem a talpnak. Most biztosan csak vastagot vennék belőle, ami persze kétszer annyiba kerül, és nem tudom előre megmondani, hogy tudom e majd használni, vagy ugyanúgy porosodni fog a szekrényben, mint a mostani. Ez a vékony talpas max focipályára lenne jó. Oda mondjuk méhek, ilyesmik miatt venném fel és nem futnék mezítláb. A Margit szigeten van még ilyen gumi szalag, oda is meg lehet próbálni, de nagyjából itt kifújt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46162) inf3rno válasza myckey (#46139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát akkor ez olyasmi kicsit, mint az El Camino, hogy nem időre mész, hanem hogy egyáltalán teljesítsd, mert már az is kihívás.

Buliban hasznos! =]

(#46163) inf3rno válasza myckey (#46142) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Órában Suunto, Polar, Garmin, amiket érdemes nézni. Nekem csak sima futós Suunto van, bringához szoktam még nézni, de kb. ennyi. Ha van egy jó pulzusmérőd, és nem vagy statbuzi, akkor annyi elég is lehet. Én is legtöbbször pulzus alapján futok. Amit még neked esetleg számíthat, hogy vannak térképes órák, amikre feltöltheted a tracket, amit futni akarsz, így nem tévedsz el. Manapság már sok versenyen van erre lehetőség.

Buliban hasznos! =]

(#46164) inf3rno válasza myckey (#46155) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában azért tölthetőek ezek az órák rögzítés közben, bár a legtöbbjét le kell csatolni ilyenkor. Én bringánál aksi pakkal töltöm az ambit3-at, ha 8 óránál hosszabb időre megyek. Mondjuk az se túl gyakori. A mai óráknál már jóval nagyobb az üzemidő, legalábbis a Polar Vantage-ről ezt hallottam. A Suunto 6-ot csak futólag néztem meg, nem tudnám egyáltalán kihasználni.

Lehet amúgy, hogy ez az órás térképes futás nem is neked való, mert a terep helyett folyton az órádat néznéd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#46165) bajnokpityu válasza Never79 (#46160) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kicsit rámásztam a samu alkalmazásboltjára.
már van olyan programom, ami kirakja a google mapot, és van egy másik, ami a locust rakja ki órára. nem önállóan, telefonról kapja az adatot.

here van rá önálló navigáció 990ért.

meg önálló strava app is :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46166) myckey válasza inf3rno (#46162) üzenetére


myckey
veterán

Mindegyiken időre megyek, és változó módon szabják meg az időt. Van ahol szorosabbra veszik, teljesítmény meg sport és nyomni kell mert nem kirándulás meg nem szimpla túra ( "egyszeri" túrára nem szoktam menni ) . Van ami része a hazai túrasport bajnokságnak, illetve Mátra kupa stb...

Meg vannak ezek, Trail Run és társai Trail World tour UTMB
ITRA
( Ismerős Szlovákiába jár ki UltraTrail bajnokságba )

Meg a mindenféle ilyen olyan hazai TrailRun kupa, meg versenysorozat stb....Polar, Runnabe, Terepfutas.hu stb társai

Meg SPARTAN

SkyRun
Idén szerettem volna kimenni szomszédos országba, belekóstolni, de majd egyszer. Van idő.

Futni mindig "síkon" meg lefele szoktam , betonnal keveset találkozok, fölfele meg sokszor csak- hálni jár belém a lélek-állapot.
Nagyon sokszor pedig esélytelen a futás, még a normális haladás is .(pláne ha annyira elhasználtam a lábam )

Tehát a beton,sík és dimbes dombos pusztaság stb...nem az én világom. ( de akad )
Nagy szinteket és technikás, kihívást jelentő pályákat-távokat "szeretem ."
Ahogy írtam, jelenleg 100km fölött és több ezres szintnél ( 20 + órás dolgok ), elsődleges a teljesítés, kiírt időre....mindig időre megyek. Már csak esemény jellegétől függ, milyen időre.
100km alatt és kisebb távokon, ( 20km - 60km között-körül ) kisebb 1-2-3 ezres szinteknél, mehet izomból, bukásig.( pár óra -10 meg 15 óra körüli )
Aztán hogy milyen rendezvényre esek be, mi minek a része meg mennyibe kerül és mit adnak stb.......na ez már változó nagyon.
Van ahova kval. pont is kell, néha ez is befolyásol.
De próbáltam volna idén rendszert vinni bele, cska nem úgy alakult :(((

Megyek megyek, séta meg menetelés és futás meg seggen csúszás meg négykézláb, ahogy jön :K :R ;]

(#46163) inf3rno
Pulzusmérőm az van.

Tracket haver használja, de én mindig ki szoktam elemezni a pályát, az alapján. ( esemény előtt )
Tracedetrail
Alltrails
Tuistautak és tervezők

Egy órát én sok módon tudnék hasznosítani, csak még nem győztem meg magam. Pedig felszerelésekbe jóval több pénzt beleraktam már. Másba bele sem megyek, sportágakba. :B
Egyébként 20 + órás kellene mindenképp, legjobb mintavételezéssel, vagy mint a Suunto 9, ki van egészítve más adattal is, így még spórolsz is energiával, de megmarad a pontosság )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46167) inf3rno válasza myckey (#46166) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az időt úgy értettem, hogy normál futásnál vannak ilyen szintek, hogy 5km 20 perc alatt, vagy nálad is van ilyen, hogy A Kört jobban teljesíteni, mint az aktuális első helyezett. Szóval nem a kiírt időre gondoltam, ami a teljesítéshez kell.

Hát elég kitartó lehetsz, én egy ilyet simán feladnék. 30km-nél sosem mentem többet egy huzamban. Futásnál még esélyes a maraton, de túránál valahogy hamarabb megadják magukat az ízületeim, aztán a végére már úgy megyek, mint egy zombi.

Ja hát egy ekkora kiadásnál meg kell gondolni, hogy melyiket választod, nehogy befürödj vele. Én még az ambitnál is rászántam egy hónapot, hogy utánaolvassak az összes szóba jövő órának, mire rászántam magam.

Buliban hasznos! =]

(#46168) HKorn


HKorn
addikt

Most néztem Budapest Wizzair Félmaraton eredményeket, Tomcica az 1:14:05-ös eredménnyel 15. helyen végzett volna :Y Első hely 1:06:29

Mondjuk korosztályban valszeg első lett volna.

Elég kemény arcok futnak ott, na

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#46169) inf3rno válasza HKorn (#46168) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább korosztályosan nézném a helyedben...

Buliban hasznos! =]

(#46170) HKorn válasza inf3rno (#46169) üzenetére


HKorn
addikt

Írtam, hogy abban első lett volna

Run&Ride

(#46171) tomcica válasza HKorn (#46168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalatok ugy tudom az egyben az OB felmaraton is,ha jol remlik.Aki er valamit az ott van ;)
Nalunk abszolutban 1:08 korul nyerik,1:12 neha eleg a dobogora,ha valamelyik 1:09-1:10-es futo elfutja magat es elkeszul (ugye helyezesre mennek,nem az idore).

Ami durva,hogy akinek meg anno kiscsiko koromban nyulaztam egyszer,amikor itt edzotaborozott nalunk egy ideig - Janko Bensa (ujvideki futo) - 3000m ifi EB-re keszult,meg is volt a szintje hozza.(8:30) 1000m-t huztam 2:45-re es kialltam.Nos, neki van 1:02:11-es FM-je,ha jol remlik azota is az a szerb orszagos rekord.
Ezeket hivom en UFOknak :DD mondjuk egyetlen futo sincs mar meg az 1975-1980-as szuletesuek kozul,aki olyan szinten tolta es most is jol fut :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46172) myckey válasza inf3rno (#46167) üzenetére


myckey
veterán

Nem, csak a szintidőt figyelem ami a teljesítéshez kell, illetve nevezetes pontok nyitás és zárás idejét.(mindenhova oda érjek) Meg néha pár egyéni időt, saját csúcsot stb...egyéb módon nem.

Az ízület mindig probléma, izomzat is meg inak is, pláne lábszárban szokott kikészülni. Csípőm is megérzi, alsó hátam annyira nem. Leginkább a térdem az, ami. Bokám meg nem örül, ha más irányba indul.

Persze próbálom óvni, segíteni .....Kompressziós szár, cipő, bot, gatya stb.

Rövidnadrágban mondjuk nem is tudok futni, csak rövid ideig pár km.....combom vastag és nagyon kidörzsölik egymást.
Persze, természetesen van kenceficém erre a célra, de nem sokáig hat, olyan mértékű a súrlódás. Tehát futás csak tech. compression short-ban.
175cm/90kg körül mozgok ....Húsos vagyok, aminek van előnye meg hátránya is.
De nem is akarom leadni, mert egyszer sokáig építettem és mutogattam versenyszerűen, másodszor pedig egyéb sportágakban is kell. Sprinter alkat vagyok, azt is csináltam gyerekkoromban az atlétika részlegben, meg váltókat......szóval eltévedtem, de megyek ahogy a lábam bírja.
Bár labdarúgásban rengeteget futottam, ki is néztek egy két helyen, ahol nem volt divat.

Igen, nem szeretnék olyat venni, amit aztán nem úgy tudok használni, ahogy megfelelő lenne.
Na az lenen csak a tökönszúrás. Megvenni valamit, amit aztán nem tudnék széles körben használni. Ettől jobb, ha jelenleg nincs. :B

(#46171) tomcica
Ok. :))

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46173) HKorn válasza tomcica (#46171) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, de belegondolva, az a kemény, hogy te ezt a szintet 40+-osan hozod :R

Run&Ride

(#46174) tomcica válasza HKorn (#46173) üzenetére


tomcica
Topikgazda

40+ kategoria felenk nem nagyon tud 1:20 alatti FM-et.HU-ban van nehany jo oreg atleta,ott akad azert 1:14-1:15 :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46175) HKorn


HKorn
addikt

Érti valaki a Firstbeat algoritmusát? Mostanában akármit futok, nem tetszik neki, mindre azt írja hogy nem hatékony, tök mindegy, hogy tempót futok rövidtávon, vagy középtávon, vagy lassan futok hosszút. Terhelés növekszik erőnlét lefelé megy szerinte. Ehhez képest ma megdöntöttem saját 7km-es rekordom, 5:30-as átlaggal futottam le, ami eddig csak 5:45-tel sikerült, szóval annyira nem lehet rossz az erőnlét.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#46176) inf3rno válasza myckey (#46172) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Utána hogyan regenerálod? Tolsz porcépítőt, hengert, ilyesmiket? Vagy van valami csoda módszered rá?

Én rövid távra sudocremet kenek combra, mellbimbókra, vagy most már az oldalamra is, mert a nadrág is kidörzsöl. Gondolom azért hosszú távnál ez már kevés vagy jóval többször kell kenni.

Buliban hasznos! =]

(#46177) inf3rno válasza HKorn (#46175) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor te is érted az algoritmusát, bármit futsz nyavalyog, ennyi. :D

Buliban hasznos! =]

(#46178) tomcica válasza HKorn (#46175) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi nem gepek vagyunk,azok az algoritmusok eleve bizonyos atlagra vannak vetitve.Hagyd a fenebe,amig jon a PB es jol vagy addig fejlodsz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46179) HKorn válasza tomcica (#46178) üzenetére


HKorn
addikt

Az lesz :D

Run&Ride

(#46180) myckey válasza inf3rno (#46176) üzenetére


myckey
veterán

Igen, akad SMR henger meg RAD
Kiegészítőket szoktam fogyasztani, de inkább csak mikronutrients ( vitam,ásvány nyomelem)
Meg növényi kivonatokat...esetleg kettes kollagént, és ilyen olyan ízületvédőt. Gl.Co.MSM
Meg kocsonya,bár ez nem sokszor van :) :((( ;]

Kenegetni is szoktam magam mindenféle balzsamokkal, bemelegítő meg regeneráló dolgokkal.
Kidörzsölésre vazelin volt, ez van most Guard

Dörzsölésre tech gatya, csak az, semmi más nem jó nekem. Ez alá felviszem, ez így jó szokott lenni.
Karra is kenni szoktam, ha atléta jellegű dologban futok/tevékenykedem. Mert a felkarom és a széleshátizmom sem fér meg egymás mellett, de úszásnál is előjön ez.

Talpamat is körbe kenem, lábujjakat is, ha úgy van....aztán általában bírja a talpam, persze a cipőn meg zoknin rengeteg múlik, na meg a terepen és hogy lejtmenetben mennyire veszem igénybe. Itt mondjuk a körmöket szoktam elhagyni, egy idő után leesnek meg elfeketednek és színesednek, de azért nem mindig.
Mondjuk volt már elég csúnya állapotban is a talpam......

Figyelek azért a regenerálódásra, de ez sem mindig jön össze. Van hogy kb. 50km 2-3000 szint körüli esemény után, másnap már fizikai aktivitás.Rá két napra már másik edzés. De azért próbálok.
Mondjuk olyan is akadt már, hogy lement 55km meg 2500 szint körül, aztán hazaértem és kimentem még esőben kicsit lekocogni, ez néha egyébként jól esik.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46181) inf3rno válasza myckey (#46180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nekem is RAD van, de önmagában kevésnek tűnik. Most rendeltem egy ilyet: [link], hátha a kettő együtt már használ. Nekem a bringa vált be legjobban ilyen levezetőnek. Lazán tekerek egy fél órát vele, és az pont elég, hogy beinduljon a keringés és kimossa a szemetet, és mégsem ugyanúgy terheli az izmokat, ízületeket, mint a futás.

Buliban hasznos! =]

(#46182) myckey válasza inf3rno (#46181) üzenetére


myckey
veterán

Ezt is próbáltam már, ezt a pisztoly jellegű dolgot...
Kézis csapat gyúrója foglalkozott velem.
Nos, nem volt jó hatással rám....utána napokig fájt az egész lábszáram, amit megdögönyözött vele, pedig egész jó állapotban kerültem a kezei közé. Nem is erőltettük többet.
Maradtunk az oldschool technikáknál.

Neked hátha. :)

Levezetés...attól függ, mennyire bírok még járni és mozogni.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46183) inf3rno válasza myckey (#46182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az elején szerintem nekem is tud fájni, azért nem egy év alatt szedtem össze ezeket a csomókat. :D Én adni fogok neki több időt, hátha.

Buliban hasznos! =]

(#46184) myckey válasza inf3rno (#46183) üzenetére


myckey
veterán

Én nekem egész jó állapotban volt tartva, nem igen voltak különösebb "rögök" :)
Évek alatt megfordultam pár helyen, így mondhatjuk hogy kordában van tartva.
Csak akkor épp a vízilabdás gyúró el volt foglalva a válogatottal -meg már nem is tudom pontosan-.....aztán mentem máshova és próbáltuk ki ezt.

De reméljük neked a legjobb lesz !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46185) Hi!King válasza tomcica (#46171) üzenetére


Hi!King
őstag

"mondjuk egyetlen futo sincs mar meg az 1975-1980-as szuletesuek kozul,aki olyan szinten tolta es most is jol fut"

Épp ezért te vagy az ufó, és nem ők.

(#46186) tomcica válasza Hi!King (#46185) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyanitom azert lenne meg nehany hasonlo futo, ha nem allnak at heti 3-4x rekreacios mozgasra, hanem edzenek tovabb rendesen, ahogy oregszik a test. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46187) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Jövő hét szombatig (Ultrabalaton) még miket lenne érdemes futnom? A héten eddig balatonfelvidéki nyaralás volt, így a dombokon, szőlők között futkároztam. Felfutottam a Csobáncra, a Hegyes-tűhöz, a Fekete-hegyre. Imádtam mindet. De ezek élményfutások voltak, semmi edzésjellegük nem volt, bár a szintemelkedéseket azért megéreztem a három egymást követő ilyen nap végére.
Az UB-n kb. 20 km fog jutni, két részletben, az elsőnél rá szeretnék próbálni 5 km-en a pb-re. Nyilván nem egy hét alatt akarom megváltani a világot, de most még bennem van a boogie a múlt szombatról, ezt kéne fenntartani.

(#46188) tomcica válasza ígyvanferi (#46187) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy v ket rovid edzes kell ide, tobb csak artana. Laza atmozgato az persze mehet szinte naponta.
A porgos resz pl rovid iramjatek 1perc eros tempo 2-3perc kozepes tempo 5x
Masik a rovid tempo szabad ugy is h pl 3km tempo elso km 5K iram, masodik 1.5 km FM iramon csurgas es utolso 500m eles fokozo.
Ilyen v hasonlo, rovid eles, de nem tul feszes edzes. Ja alaposan melegits be, kifutas lehet rovid akar 500m.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46189) Never79 válasza bajnokpityu (#46165) üzenetére


Never79
tag

Na szuper :), jó tudni. És mennyi a térképekkel az üzemideje az órának?

(#46190) Never79 válasza ígyvanferi (#46187) üzenetére


Never79
tag

Megyek én is piknikezni ub-ra. 37 km jut nekem 2 részletben. Én kezdek, szóval Pécsely-Vászoly-Dörgicse enyém lesz. Pörgetni nem fogom, mert egy hétre rá (elvileg) Muzsla, azt jobban várom.

Hajrá nektek :).

(#46191) myckey válasza Never79 (#46190) üzenetére


myckey
veterán

No, csak nem a Muzsla Trail ?! :R

Most voltam oda a Mátrabércen 55k-2800. Jó volt, vagyis nem, mert a végén irgalmatlanul carul lettem, "jól el is rontottam" az egész napi teljesítményemet. :(

Csúcsról lefele utolsó 7km a jutalomfutás ( persze aki tudja milyen a muzsla lefele szurdokpüspökibe....na olyan az a jutalomfutás )
De én ezért voltam oda egész nap, hogy azt a 7km-t megküldöm, ezt szeretem. Aztán elfogytam, mert szarul frissítettem.....A jutalomból kín szenvedés lett, hányinger meg szédülés meg kutyapóz , persze meleg is volt, de akkor is elbctam.

Előtte egy héttel Vadrózsa volt, az meg 51 helyett lett kb 55km mert szaladtam minden irányba :DDD meg szintet is pakoltam a 2100 ra.
Elején elmentem haveroktól stb....aztán jött a feketeleves. Na itt is sikerült rosszul lennem, magamhoz képest....bár néhol pokolian meleg is volt.

Egyébként néztem én is a Mátraberc trailt.
De nekem üti a Zemplén. Ez a 108km 41-4400szint. Egy hétvége asszem. Okt 10én.

Egyébként törölték a másik eseményemet, így a zempléni szenvedésem után, lehet nekimegyek BURGER KING ULTRABALATON TRAIL-nek. Okt. 17-én. Nem látom a létszámokat, de egyelőre nincs bezárva a lehetőség.
42KM és csak 1000 szint, ez ilyen élményfutásnak jó is lenne...Csak nem tudom, mi marad belőlem a másik után. ( elvileg bírnom kellene, volt már így )

Okt 31-én meg jöhetne Buda, Pilisben az a 31km meg 1000 szint nagyon kellemesen hangzik BSI vagyis Intersport sztm jó versenyt rendezne. Jónak tűnik.

Össze kellene hozni, aztán akkor az Október patent is lenne :C
ami a futást kúszás mászást menetelést illeti

Hja!
ígyvanferi
Never79
Sok sikert és megannyi élményt nektek :K na és jó egészséget hozzá, ami a legfontosabb !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46192) HKorn


HKorn
addikt

Valaki leírná érthetően, hogy melyik edzés pontosan mit takar? Némelyiket ismerem, de nem igazán tudom mi köztük a fő különbség
- interval
- repülő
- fartlek
- résztáv

Run&Ride

(#46193) inf3rno válasza myckey (#46184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja. :-)

Buliban hasznos! =]

(#46194) inf3rno válasza ígyvanferi (#46187) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én próbálgatnám egy kicsit a résztávot vagy iramjátékot dombnak fel megküldve. Az tud hozni a sebességen, meg hát nem írod, hogy sík vagy dombos szakaszok, de szerintem mindkettőn segítene valamit, hogy szokod a nagyobb terhelést. Azért hagyj időt regenerálni a verseny előtt.

Buliban hasznos! =]

(#46195) inf3rno válasza HKorn (#46192) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a résztáv és az interval eddig szinonimák voltak. :D Ahogy nézem a résztávnál meg szokás állni pihenni egy kicsit vagy sétálni, az intervalnál meg csak lassítasz a pihenőre, de futod tovább. Na nem vagyok benne biztos, hogy ez helytálló, de ezt írják. A repülőzés, amikor futásból küldöd meg, nem álló helyzetből indulva.

A fartleknél nincsenek szigorúan rögzített távok, úgy futod ki, ahogy jön. Pl lehet tereptárgyakhoz viszonyítani, hogy mettől meddig tart egy gyorsabb szakasz. Én dombokkal szoktam, mert viszonylag sok rövid van a gyakori útvonalaimon. Aztán minden dombot megküldök egy kicsit.

Buliban hasznos! =]

(#46196) myckey válasza inf3rno (#46195) üzenetére


myckey
veterán

Én mondjuk nagyon színesen szoktam mozogni/edzeni/készülgetni vagy mifene....
Keverek mindent, mindennel, sportágakat meg mozgásformákat meg stb...
Van natur futóedzésem is, de nem túl sok az egyforma.
Csináltam meg csinálok mindenfélét, megszoktam nagyon a változatosságot. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46197) HKorn válasza inf3rno (#46195) üzenetére


HKorn
addikt

Ezaz, hogy pl a repülő, meg a fartlek között mi a különbség? Nekem tök ugyanannak tűnik.

Run&Ride

(#46198) Hi!King válasza HKorn (#46197) üzenetére


Hi!King
őstag

Repülő az rövid lendületes sprint. Fartlek meg váltott tempójú futás, de nem olyan szabályozottan, mint az interval.

(#46199) ígyvanferi válasza tomcica (#46188) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz, akkor ehhez tartom magam az elkövetkező egy hétben. Ez a hét amúgy elég sok (magamhoz képest sok) laza km-es lesz a terepezéseknek köszönhetően. Holnapra berakom akkor az egyik gyors edzést, vasárnap egy hosszabb átmozgató, jövő héten meg majd meglátjuk, kedd vagy szerdán lepörgetem a másik rövid gyorsat, a többi meg laza.

(#46200) HKorn válasza Hi!King (#46198) üzenetére


HKorn
addikt

De fartleknél is tulajdonképp menet közben nyomsz egy rövidebb sprintet, nem? Vagy ott nem sprintelsz csak kicsit gyorsítasz egy kisebb szakaszra?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.