Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) Hi!King


Hi!King
őstag

Én tegnap és tegnapelőtt, mikor hajnalban 3-5 fok volt és helyenként deres a fű, már majdnem a maximális téli öltözetben futottam, -10 alatt váltanék csak egy kicsivel melegebb melegítő felsőre. De tempó függő is, ezek lassú kocogások voltak.

(#46802) Hi!King válasza LanyUs (#46800) üzenetére


Hi!King
őstag

Régebben gyűlöltem az őszi óraátállást, viszont mióta reggel futok, alig várom, mert átbillenti a reggeli futásaimat sötétből világosba. Utána már csak decembert és januárt kell sötétben lejátszani.

(#46803) mamboo


mamboo
tag

Mindig úgy csinálom, hogy itthon( zugló)start és a cél is.. :) aztán egyből langyos-forró-hideg-forró-hideg-forró zuhany :K
Addig amíg nincs itthon szauna-merűlő opció :D

[ Szerkesztve ]

(#46804) tomcica válasza LanyUs (#46800) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg a vegen kiderul,hogy adrenalin fuggo vagy :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46805) LanyUs válasza tomcica (#46804) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lehet, mert montival is inkább a terepes fel, majd ezerrel le útvonalakat választottam. 40-50 km/h körül egy hirtelen vízmosás vagy kanyarban lucernát szántani mindig max. pulzus felé vitt el :D Jelenleg nincs rá idő már, de futást nem engedem el... Azt vettem észre, hogy hiába futom meg többször még mindig kényelmetlen a 04:20 körüli tartomány. Szeretnék csípőből erőlködés mentesen futni ott, különben nem tudom bemutatni a 45 alatti plecsnit Neked :DDD :DDD

Hi!King: de jó is nyáron az 04:40 napfelkelte :)

[ Szerkesztve ]

(#46806) tomcica válasza LanyUs (#46805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ez megnyugtat a 3:20 alatti tartomany nekem is kenyelmetlen,annak az a do'ga ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46807) myckey válasza tomcica (#46806) üzenetére


myckey
veterán

Mindenki nyugodjon le a pcsba... :D
Én néha a lépéssel is küszködök. ( kedvencem mikor x kilo x szint után, háznyi méretű fatörzseken kell áttaposni, pedig az elején még ugrok mint a nyuszi, akkor még " na ki a fca gyerek " " megy ez nekem " :DDD

#46808tomcica

Na majd szerzek valami kivetítőt a fejemre, lámpa helyett, aztán ez után fogok ugrálni... :DD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46808) tomcica válasza myckey (#46807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

hatha segit az ugralasban :K :K :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46809) tomcica válasza myckey (#46807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46810) myckey válasza tomcica (#46809) üzenetére


myckey
veterán

Nem gondolod, hogy a bocikát is viszem magammal, mint szériatartozék....

:)) :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46811) Never79


Never79
tag

Én kb. augusztus közepétől végétől március elejéig sötétben futok hét közben, mert este 8 felé tudok elindulni. Van amikor erdőben, hegyen nyomom, az izgi, vaddisznók, őzek társaságában. A sötéttel nincs gondom, fejlámpám elég jó, viszont kicsit lehangoló tud számomra lenni a téli alapozás végére ez az egész.
Nálam még rövidgatyás, aláöltözet + rövid ujjú póló kombó van. Meg is látszik most, hogy hűvösebb már este, mert ugyan azon pulzus mellett gyorsabban futok.

(#46812) Hi!King


Hi!King
őstag

Én mondjuk indikátornak tekintem azt, hogy felül a sima rövidujjú póló nem elég, hanem kell még egy réteg, ez esetben már hosszúnadrágot veszek, olyan nincs hogy felül pulóver, alul meg rövidnadrág. Jobban féltem a térdízületeimet, mint amennnyire fázok.

(#46813) norby_42 válasza BomiBoogie (#46795) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pont tegnap jutott eszembe, hogy lehűlt az idő, szelektálódik a mezőny, már mindenki (vissza)köszönt, intett

Eat pasta, run fasta

(#46814) mamboo


mamboo
tag

Valaki szokott futni a szilas-pataknál, naplás-tó részen?

(#46815) Vertigo18 válasza tomcica (#46808) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor már inkább Celeste Mucci! :P Azok a hasizmok!!! :B

Egyébként is, mindig olyan nőt választok, aki nem tud elfutni előlem, ha csalódna! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46816) archie17 válasza mamboo (#46814) üzenetére


archie17
tag

Itt egy kerületi lakos, igen, rendszeresen :) de a Rákos-pataknál is előfordulok a X-XVII szakaszon

(#46817) 96024 válasza mamboo (#46814) üzenetére


96024
lelkes újonc

Én szoktam. Zrínyi út felől érkezem.

archie17: Arra is :K

[ Szerkesztve ]

(#46818) válasza mamboo (#46814) üzenetére



addikt

Szilas-patak stimmel, de jó 15km-rel odébb. IV. kerület, Kápmegyeri részeken.
Szilas-patak, Mogyoródi-patak, Farkas-erdő.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46819) tomcica válasza Vertigo18 (#46815) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ravasz,nagyon ravasz :P ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46820) Vertigo18 válasza tomcica (#46819) üzenetére


Vertigo18
addikt

No, van 3/4 órátok kitalálni, ma mit fussak... Kb. egy óra időtartamra gondoltam, ha nem jön tipp, akkor futok 4:50 - 5:30as váltottakat...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46821) tomcica válasza Vertigo18 (#46820) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo az a valtogato :K egy ora olyan az szep munka.Utolso 5-10percben szabad picit csavarni rajta 4:30-5:00 ;) az arra valo,hogy a gyors izomrostok is kapjanak egy kis edzest ures(ebb) vagy uresedo allapotra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46822) Vertigo18 válasza tomcica (#46821) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, akkor ilyenre megyek ki. :R

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46823) Studi válasza Vertigo18 (#46820) üzenetére


Studi
addikt

Jó az, de az 5:30-as menjen tolatva! ;] :DDD

(#46824) tomcica válasza Vertigo18 (#46822) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez melle amikor van idod heti 1x tolsz egy hosszu lazat (utolso 30perc kozepesre felkapva) pl 5:30-on kb 1ora,majd 5:00 20perc 4:45 5perc 4:30 5perc. Ez ki tudja valtani a meg hosszabb laza futasokat,igy egy jo fel orat tud neked sporolni.Tudom mindig idohianyba szenvedsz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46825) Vertigo18 válasza tomcica (#46824) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi a tippet. Egy hét múlva spontán maraton.

Addig valami tanács?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46826) tomcica válasza Vertigo18 (#46825) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt a hosszut nem szabad tul kozel csinalni hozza,mert eleg jol leurit.7-10nappal maraton elott az utolso ilyet.
Szoval neked ha egy het mulva van maraton,akkor innen mar csokkeno edzes,csak mozgasban tartod a motrot,de semmi kemenykedes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46827) Vertigo18 válasza tomcica (#46821) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor ma egy ilyen, utána lazítás, majd utolsó két napon pihi...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46828) tomcica válasza Vertigo18 (#46827) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy-igy + szenhidrat betoltes (ezt a reszt gondolom elvezni fogod :DDD ) lehet falusi modon is rantott hus,krumplipure,tesztak,peksutemeny,retes,kremes,palacsinta :K ami a csovon befer.Utana pedig az egeszet leegetni magadrol ;) elotte-utana kepet kerunk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46829) Hi!King válasza Vertigo18 (#46825) üzenetére


Hi!King
őstag

Én az utolsó héten (vasárnap még volt egy 20-as könnyű hosszú, ami mondjuk a megelőző edzésekhez viszonyítva rövid hosszúnak számított, utána hétfőtől értem az utolsó hetet, szombati maratonnal) olyanokat csináltam, hogy alapvetően a megszokotthoz képest rövidebb távok, amelyek gerince ugyan könnyű, a maraton tempónál lassabb futás volt, de minden alkalommal érintettem a maraton céltempóját, illetve a könnyű részbe 2-szer tettem repülőket, sarokemelést, térdemelést is. A maraton céltempót vagy úgy érintettem, hogy visszafelé levezetésig futottam pl. 3-4 km-t a 10-12-ből ilyen tempóban, vagy beletettem 3-4 darab 700-1200 méteres ilyen tempójú szakaszt. Ezek az edzések szinte semennyire sem fárasztottak le, a cél a rápihenés volt úgy, hogy közben mégis mozogjak a céltempóban is. Előtte napon meg nem futottam, sőt munkába bevitettem magamat autóval a feleségemmel, hogy még véletlenül se mozogjak semmit, ha mégis mozogtam volna, akkor az max. 7 km lett volna, és talán harmada a céltempóban. A 4 futás negyvenvalahány km volt, ami nem tudom soknak vagy kevésnek hangzik, de tudni kell, hogy előtte 100 feletti heteim voltak, azokhoz képest kevés.

Nekem ez így bejött, egyébként szerintem az a lényeg, hogy nem szabad megváltani a világot az utolsó héten, a kevesebb jobb.

[ Szerkesztve ]

(#46830) Hi!King válasza archie17 (#46816) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem szoktam arrafelé futni, csak max. ha nagyon hosszúra megyek hétvégén a pesti rakparton végig, ezért kérdezem, hogy a Duna Aréna felől érdemes tovább menni a Váci utat keresztezve a Rákos patak mellett? Úgy értem van ott normális folytatás? Ahogy látom Google Maps alapján, hogy utána a következő forgalmas út (Béke út) keresztezése is necces, de érdekel, hogy mennyire jó ott a patak menti kerékpárút futásra.

(#46831) Vertigo18 válasza tomcica (#46821) üzenetére


Vertigo18
addikt

No, akkor ez lett a vége:

kör cél köridő
1......5:30......5:25
2......4:50......4:49
3......5:30......5:19
4......4:50......4:46
5......5:30......5:16
6......4:50......4:42
7......5:30......5:21
8......4:50......4:45
9......5:00......4:53
10... 4:45......4:05

Hi!King: Persze, baszki, csak neked az a cél, hogy az idődön javíts, erre készültél, meg minden. Én - ahogy a topiklakók már jól tudják - SEMMIT nem készültem erre (sem), hanem spontán jött a szikra, hogy "fussam le"! :D Egyébként le a kalappal előtted - is!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46832) tomcica válasza Vertigo18 (#46831) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka :K :R tessen kipihenni rendesen,az utolso heted csokkeno...csak mozgasba tartod magad (a passziv piheno nem sok embernek segit,jobb ha mozgasban maradsz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46833) mbeno válasza Vertigo18 (#46831) üzenetére


mbeno
csendes tag

Amúgy BSInél [link] tudsz futni virtuális maratont november 1ig. Ingyenes nevezésnél oklevelet adnak, de plusz pénzért postáznak érmet is. :)

(#46834) Vertigo18 válasza mbeno (#46833) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerinted miért futom újra? ;]

Anno 3 éve megfogadtam, hogy soha többé maratont. Viszont akkor tényleg "csak úgy "futottam. Utána éveken keresztül bántam, hogy az egész "élményből" csak egy Garmin oldal maradt, semmi más emlék. Most úgy gondoltam, ez a befutóérmes, éremtokos móka megmarad emléknek életem végéig. Meg a fájdalom emléke ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46835) tomcica válasza Vertigo18 (#46834) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekunk egy ELMENY volt az az elso maratonod :K ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46836) Vertigo18 válasza tomcica (#46835) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megpróbálok majd itt is videókat készíteni... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46837) tomcica válasza Vertigo18 (#46836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elotte/utana kepet is...esetleg merlegen merd le indulas elott es futas utan (de meg visszatoltes elott) a testsulyt...engem erdekelnek az ilyenek.Mit eszel/iszol kozben,es mikor stb...stb.. Tudod ha egyszer majd idosebb embereket edzek,akkor tudjam a dolgokat :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46838) Vertigo18 válasza tomcica (#46837) üzenetére


Vertigo18
addikt

Wow, és még egy szúrka! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46839) tomcica válasza Vertigo18 (#46838) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D ez az isten veled :DDD kell a poen...mindig kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46840) archie17 válasza Hi!King (#46830) üzenetére


archie17
tag

Azt a részt nem ismerem, csak a X - XVII részeken futok, mert ott van egy elég nagy természetvédelmi terület, ami inkább a helyiek által ismert, viszont csodaszép és egész elvadult érzetet tud nyújtani Budapesthez képest.
LINK
Ez megmutatja, kb mire gondolok.
Izmos tempós futás errefelé inkább a Szilas-pataknál megoldható, mert az sík, széles, nem is annyira zsúfolt, és kiváló minőségű aszfalt.

(#46841) norby_42 válasza Vertigo18 (#46831) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez derekas. A végén már nagyon untad? (A 4:05-re gondolok :)

Eat pasta, run fasta

(#46842) tomcica válasza norby_42 (#46841) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk a vasarnapi edzesen ezt ugy nevezzuk: "Elfolyt a magzatviz" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46843) mamboo


mamboo
tag

Kedvet kaptam egy ilyen típusú edzéshez és nálam ez lett:
átlagos pulzus: 154
legmagasabb: 173
1. 5:10
2. 4:39
3. 4:50
4. 4:21
5. 4:55
6. 4:25
7. 5:30
8. 4:13
9. 5:18
10. 4:40

(#46844) LanyUs válasza Vertigo18 (#46838) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hajrá! Drukkolok! Én nem tartok Veled, mert múltkor elfáradtam tomcica üldözésében :) ( én voltam a versenyen mögötte a 2. ) :D Húzta neki rendesen, de aznap nem volt kedvem jobban megtépni az izomzatom, ezért 70%-nál feljebb nem engedtem! :DDD

(#46845) taranis válasza LanyUs (#46844) üzenetére


taranis
addikt

Sziasztok! Lehet, hogy már említette valaki, de nálatok minden oké a Garmin magasság mérésével? Nekem egy 245M van, amiben nincs erre szenzor, így utólag számolódik a GPS adatok alapján, viszont újabban teljesen összevissza eredményeket kapok. Van egy megszokott pályám 200m emelkedéssel, ezt mindig jól is számolta, de legutóbb több, mint 800m-et számolt rá. Aztán csináltam utána egy gyors 1km-es tesztfutást, ahová 8km(!) emelkedést számolt.

colorizer.net

(#46846) tomcica válasza mamboo (#46843) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor edzestervet keszitek akkor ezt a tipusu valtogatot jelzem igy:
5 x 1000m/1000m es meg van adva az egyik 1000m illetve a masik 1000m tempoja (vagy lehetne watt,esetleg HR is :K ).
Agony-val rengeteg ilyet csinalunk,jobbara az elesitesben.Amikor az egyik 1000m-ben mar el van erve a celtempo,akkor kesobb a masik 1000m-t lehet valtoztatni (igen,jol tippelitek NEHEZITENI) hogy elerjuk azt a bizonyos tolcsert,amitol Vertigo papa-nal a biztositek teljesen kiegett. ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#46847) Hi!King válasza taranis (#46845) üzenetére


Hi!King
őstag

Biztosan utólag számolódik? A GPS maga is tud altitude-ot, csak nem olyan pontos, mint a barométeres, inkább tippelnék arra, hogy az órád cseszi el, mint utólag a Garmin Connect. Magán az órán nincs olyan funkció, ami megjeleníti az aktuális altitude-ot?

(#46848) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kösz mindenkinek, aki drukkol. LanyUsnak üzenem, hogy igazán nem vagy messze, nyugodtan átugorhatnál egy kis maratonra! :D Mamboo felé annyit, hogy ez azért lényegesen erősebb szerintem, mint az enyém volt. Norby_42, nem, nem untam, csak úgy gondoltam, hogy tomcica azért ezt az edzéstípust adta most meg egy héttel az "esemény" előtt, mert még lehet egy kicsit terhelni, de már nem kell túlhajtani. Gondoltam, akkor a végére meglátjuk mennyi maradt benne. Mondjuk mindig csak elképedve hallgattam, hogy mi a fene az a "tölcsér", amit emlegetnek, most sem tudom, de állítólag olyat csináltam :D

Nekem az volt a gáz, amikor 5:30as kili után fordultam, pont ott volt a fele, a visszafordító és jött volna a gyors km. De ugyebár a visszafordulás miatt hiába futok vagy három-négy métert félkörívben, a Garmin szerint szinte egy helyben topogok, így 50 méterrel a forduló után az óra kiírta a 4:50es céltempó helyett, hogy 7:28 . Jó, persze, értem én, gofy nem volt még sok adat, amiből számolhatna, de ilyenkor mindig fusztrált leszek, amitől hevesebben ver a szívem, ráadásul úgy érzem, hogy be kell hozni, ami el sem maradt, csak azt gondolom. De borzalmas érzés. Olyan, mint amikor cumiztatás közben az ember amikor lenéz, hogy biztosan áll-e... Állítólag, mert ugye nekem is csak mesélték, hogy van ilyen... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46849) LanyUs válasza taranis (#46845) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szerintem egyike vagyok azon keveseknek itt, akik még telefonnal futnak. Nincs órám :)

Vertigo18 : a Strava szokott nagyon durván félre becsülni az elején!

[ Szerkesztve ]

(#46850) tomcica válasza Vertigo18 (#46848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eze' kell annyit cumiztatni...akarom mondani gyakorolni a tempot,hogy barmit is ir ki az ora nagyjabol ERZESBOl ott legyen,ahol kell -+ 5mp/km belefer :K gyakorlat kerdese.

Igen TOLCSER,annak is egy egyszeru verzioja :K van ebbol tobb verzio ;] a ket 1000m-t is lehet fokozosra...valamint lehet az egyiket celtempon a masikat fokozosra,lehet az egyiket celtempon a masikat fokozosra szetten belul (tudom itt egett ki ujra az agyad,de ez ket eltero terheles,ha megcsinalnank egyutt egybol megjegyezned hogy a szetten belul fokozos - felem csak Agony fele az kopkodos).Az edzes celja kell diktalja,hogy egy elezesnel a versenyhez kozel melyiket hasznaljuk ;)
Alapozasnal is lehet persze ilyeneket,csak ott a 10x 1000m/1000m a mennyiseg,pl alapozos bpm (legyen az egyszeruseg vegett 140 HR) es az elso tolo tempo zona (150-155 HR) kozott valtogatod.Ez nagyon jo es biztonsagos modja annak,ha valaki a laza 140 bpm-rol szeretne MENNYISEGI 150-155bpm-et ugrani,es nem akarja egybol 15km 150-155-el kezdeni,hanem csinal egy ilyen tolcsert :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.