Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47252) myckey válasza tomcica (#47251) üzenetére


myckey
veterán

Ő már csak tudja, mi fán terem a futás.....
:DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47253) Vertigo18 válasza tomcica (#47250) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem is ér? ;)

Addig maradok kint, amíg csak akarok! :P

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47254) tomcica válasza Vertigo18 (#47253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked majd valami mas nehezitest talalunk ki...mittomen 12-16ora muszak utan felmero vagy valami hasonlo inyencseg ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47255) myckey válasza tomcica (#47254) üzenetére


myckey
veterán

éjszaka után a 42kilo :DD
mersohatöbbémaraton ! :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47256) tomcica válasza myckey (#47255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fullosan GoPro-val,de ugy hogy vegig az arcaba van forditva ;] :DDD birjuk mi az ilyet,en kepes lennek 0.75x lassitassal nezni 5oran at,csak a poen vegett :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47257) mbeno


mbeno
csendes tag

Stryd-esek kiküldték az idei black friday ajánlatot hírlevélben. Hónap végéig 20$ (EU-ban ennek megfelelő Euró) kedvezmény van. Kód: IWillBeReady
Elég karcsú, de hátha valakinek hasznos.

(#47258) myckey válasza tomcica (#47256) üzenetére


myckey
veterán

Nem kellene LanyUsnak sem a dvéjn dzsonzon edzésvideó :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47259) tomcica válasza myckey (#47258) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neki keszitunk egyszer egy olyan appot (ha mar tepsivel edz) amelyikben lesz egy zaj felveve (szivem szerint valami eles targgyal karcolnank a tablat ;] ) es ha a kivant celtempo ala lassul akkor megszolal...melle amikor celtempon v. gyorsabban fut,akkor valami monoton vontatott hangon demotivalo szoveg,ilyen: "nem megy ez neked,latod hogy egyre nehezebbek a labaid...jobb lenne otthon pihenned....mikor kezdesz mar el futni" stb..stb.Ez megfeleloen felkeszitene egy kozos edzesre...ha tuleli johet ide le hozzank (a lassu lany csoportba persze) :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47260) norby_42 válasza tomcica (#47259) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azt ne hidd, hogy csak viccelsz, beépül ez rendesen.
Szokott olyan lenni, hogy választási lehetőségnél azt gondolom: de mit mondana tomcica? És megyek a nehezebben...

Eat pasta, run fasta

(#47261) tomcica válasza norby_42 (#47260) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47262) inf3rno válasza norby_42 (#47260) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rám még nem hatott ez az online tudatbefolyásolás. :D

Buliban hasznos! =]

(#47263) tomcica válasza inf3rno (#47262) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalad mar annak is orulunk,ha kimesz barmit futni,a sok kenyszerkihagyas miatt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47264) Chuck Norris válasza parandroid (#47230) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

@vans? Erre az actik-ra nyomok én is egy +1-et, pár éve ezt használom nagy megelégedettséggel, nem ázik be, kényelmes, a petzl akkuval nagyon sokáig bírja. Viszont ha csak arra kell a lámpa, hogy a városban az aszfalton ne rúgjál bele semmibe, lássanak az autók akkor a legolcsóbb dekatlonons fejlámpa is bőven elég.

Mondjuk én itt a városban mindig lámpa nélkül megyek, próbálok úgy öltözni, hogy valami fényvisszaverő legyen rajtam. A legnagyobb balesetem ezzel kapcsolatban az volt, hogy egyszer a Szerémi úti bringaúton felrúgtam egy sündisznót, épp nem esetem el és neki sem lett semmi baja, mindketten tudtunk aztán tovább futni :)

(#47265) vans? válasza Chuck Norris (#47264) üzenetére


vans?
őstag

Koszi neked is. Kulvarosban lakom erdo mellett, szoval erdobe is kelleni fog. Meg turazashoz, kempingezeshez.

hábm bábm

(#47266) norby_42 válasza Chuck Norris (#47264) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért gondolom mindketten szuszogtatok utána kicsit :)

Eat pasta, run fasta

(#47267) Chuck Norris válasza norby_42 (#47266) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Először nem is értettem, hogy mi van csak, hogy elrúgtam valami puhát ami megszúrta a lábamat. Aztán amikor elkezdett mozogni jöttem rá, hogy sün volt.

(#47268) Peterhappy válasza tomcica (#47259) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C
Latom Te mar atalltal digitalis oktatasra :)

(#47269) tomcica válasza Peterhappy (#47268) üzenetére


tomcica
Topikgazda

haladni kell a "kórral" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47270) Never79


Never79
tag

Meló volt, nem tudtam nagyon idenézni, máris 3-4 oldalt termeltetek :D .

Mindenkinek gratula, aki valamit futott :R , plusz Vertigo neked meg jobbulást, vagyis remélem már rendbe jött a lábad.

Még egy + a petzl arctic core-nak. Erdőben futok este (kedden is voltam), s teljesen jó. A középsőt szoktam általában használni (nem tudom úgy hány lm), de elég szokott lenni. Akkor kell felkapcsolnom legnagyobbra, ha gyorsítok, vagy olyan részhez érek, ami technikás. Vicces amúgy, mert így sokkal hamarabb észreveszi az ember a vadállatokat, a csillogó szempárok miatt.

Nekem meg végre sikerült lefele elindulni kilóban. Most olyan 93-94 vagyok, 96-97-ről. Tényleg nagyon meg kell nézni mit eszik az ember, mert sok olyan dologban is sok cukor van, amire nem is gondolna.

Tomcica: ezt a 10 kilis kihívás jól hangzik, de akkor átöltözéssel együtt :D. Tegnap 18.50-kor voltam a lakásajtóban, egyik leggyorsabb futócuccba történő átvedlést produkáltam. 19-kor már a lépcsőház ajtajában. "Szerencsére" csak 1 órás edzés volt, így 8-ra épp hogy hazaértem. Mait nem is fogom tudni lefutni teljes egészében.

(#47271) tomcica válasza Never79 (#47270) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg ha azt irtad volna,hogy futni voltal es nem volt idod benezni...na de melo?! :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47272) myckey válasza Never79 (#47270) üzenetére


myckey
veterán

Ne tudd meg, mit "szívtam" a tápanyagok kapcsán, mikor versenyszerűen ment a testépítés....
Persze azóta is megmaradt az odafigyelés, tanulás stb.....de akkor minden bajom volt, olyan szinten matekoztam a mikro meg makro tápanyagok kapcsán, figyelni a reakciót stb....végén már az idegrendszer is kikészül, akkor jön el az igazi próbatétel. :B :C

Így tovább a formával ! :R

Jók is azok a pecer lámpák :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47273) Hi!King válasza Never79 (#47270) üzenetére


Hi!King
őstag

Amúgy 100 lumen a Tikka és a Artic közepes fénye is(9, illetve 12 óra a gyári üzemidő adat), a legújabb Tikka 300-at tud maxon, az Artic 450-et. Ezért mondom, hogy tévhit, hogy a Tikka ne lenne elég erdei ösvényen futásra, ami a régebbi modellwkből fakadhat. Nekem nem a legújabb van, az 100, illetve 200 lumenes, illetve egy régebbi Tikka Plusom is van, az 40, 100 a közepes és a max, és van valami boost módja, ami talán 160 pár másodpercig (meg persze mindnek van 5 lumenes vészmódja is). A legrégebbi tikkám egyetlen módban 26-ot tud.

Baromi sokat fejlődtek ezek, anno a 26 lumenessel éjszakai tájfutó OB-n indultam, talán 2007-ben, akkor a 20 wattos halogénizzós "traktor lámpa" volt az addigi csúcsnak tekinthető, 300-400 lumennel, 5 kilós aksival a háton, akiknek ledes volt, ott a 100 lumen már nagyon extrának számított. Azon az OB-n a Petzl szponzorként adott egy szuperledes lámpát Vajda Kolosnak, ami könnyű volt, és 400 lument tudott, akkor 100 ezerbe került egy ilyen csodalámpa, mert akkor csodának láttuk, egyébként meg is nyerte a versenyt. Most meg olcsón annál is könnyebb lámpák tudnak még többet is.

[ Szerkesztve ]

(#47274) norby_42 válasza Hi!King (#47273) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem ma volt, valahol még megvan a 90-es évek közepén vett Petzl Zoom-om. Laposelemmel ment, volt vagy fél kiló, meg egy havi fizetés. De világított egy éjszakán át.

Eat pasta, run fasta

(#47275) myckey válasza Hi!King (#47273) üzenetére


myckey
veterán

Én ezzel Nitecore NU32 jól elvoltam a Zemplénben, egész éjszaka. Nem turbo fokozaton, még csak nem is High, hanem Mid fokozaton. holdtalan,felhős,"fásdzsungeles" éjszaka.
Mondjuk nem egy szar darab.

Pedig Itt írják... candela ,meg lumen stb....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47276) Agony


Agony
aktív tag

Petzl Swift RL-t érdemes megnézni, néha ki lehet fogni jó akcióba és 100-900 lumen között mindenki megtalálhatja, hogy inkább az üzemidő vagy a fényerő számára a fontosabb:

USB-ről tölthet, pótakksit meg lehet hozzá venni ha pl. ultrázáshoz kell.

Start with a whisper, end with a scream!

(#47277) HKorn


HKorn
addikt

Én most esténként egy olcsó Decás 2000Ft-os fejlámpával futok, ami koksz hangerőn 80lm-t tud. Elférne több is, ha őszinte akarok lenni, de mivel bejáratott az út, kb 100x lefutottam már, így nagy meglepetések nincsenek még az erdős szakaszon sem, szóval elég ez is.

Run&Ride

(#47278) myckey válasza Agony (#47276) üzenetére


myckey
veterán

Lehetne több is az üzemidő, meg a védettség is, bevilágítás táv. árhoz képest.
Bár, van 900 lumen.
Multinavigátorban "akciós". Pesze, nem ismerem, soha nem hordtam, csak értékeket látok stb...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47279) LanyUs válasza tomcica (#47259) üzenetére


LanyUs
senior tag

myckey és tomcica: elmentek Ti ... futni ( moderated :D ). ( pont ) :DDD Tudom, hogy "felnéztek" Rám is, hogy elszántan nyomom szinte minden reggel a 11 hónapos háromszori etetése ellenére, kora reggel a sötét ködben :O
Szóval az ilyen hsz-ek miatt lesz meg a 45/10km!!!!!! :))Köszönöm Nektek :R :C

[ Szerkesztve ]

(#47280) mamboo


mamboo
tag

Lehet egy hülye kérdésem? Mikor formában voltam akkor 1:30 alatt futottam a fm, és 20p alatt az 5kmt. Most nem menne az biztos :D
5km-en 17p lenne a cél... ? elmebeteg vállalkozás? Céges versenyen alázni szeretnék :D

[ Szerkesztve ]

(#47281) tomcica válasza mamboo (#47280) üzenetére


tomcica
Topikgazda

miert nem lehet azt a 20percet tobb lepcsoben lefaragni? Mittomen 19:00-18:30-18:00-17:45-17:30-17:15-17:00 stb.
Mi ez a 17 fetis? Jar erte valami? Az csak egy szam :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47282) myckey válasza tomcica (#47281) üzenetére


myckey
veterán

Nem érted, hogy céges buláj lesz, aztán feszíteni szeretne?!
:D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47283) tomcica válasza myckey (#47282) üzenetére


tomcica
Topikgazda

melyik cegben futnak tomegesen 20perc alatti 5K-t? valami kenyai munkascsoport? :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47284) ígyvanferi válasza tomcica (#47283) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD Oda viszont a 17 perces 5K is kevés lesz. ;]

(#47285) tomcica válasza ígyvanferi (#47284) üzenetére


tomcica
Topikgazda

varjaaa' ez a pocakos apuka kenyai munkascsoport,oda azert eleg lesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47286) myckey válasza tomcica (#47283) üzenetére


myckey
veterán

kenyai lassú lány csoport,
de ez is erős :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47287) tomcica válasza myckey (#47286) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47288) tomcica válasza mamboo (#47280) üzenetére


tomcica
Topikgazda

de,hogy lasd nem csak baxkodunk...ki kell gyorsitani,ha van eleg alapod...heti 3x porgos edzes,mindjart kinalom is:
10-15 x 200m porgos (ez jocskan 5km celtempotol gyorsabb legyen,de NE sprint) piheno eloszor 200m seta,majd a porgos reszt ha mar megemesztetted,akkor a seta menjen at kocogasba kesobb konnyu futasba (ekkor ez mar 200/200 valtogato)

8-10 x 400m 5K celiram (az 17es celiram! ) piheno 400m kocogas...ezen ne valtoztass tanulj meg rajta futni

3-5 x 1000m picit lazabb legyen,mint a 400-ak (pl 3:30-ra) piheno amennyi kell 400-800m kocogas

ezek az edzesek kozott laza regeneralo napok...meg egy hosszu fokozo futas kb 10km
4het ilyen,utana kuldheted neki ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47289) sutirablo


sutirablo
csendes újonc

Sziasztok!

Mostanában többször éreztem úgy, hogy amikor egyenes ki van nyújtva a lábam a térdemnél mintha 180°-nál tovább akarna hajlani. Kb egy hónapja volt hasonló, akkor nem vettem vissza, másnap a jobb térdem miatt alig bírtam lépcsőn lefelé közlekedni és az oldalsó függőleges szalag finom ütögetésre érzékeny volt. Pihentetéssel elmúlt. Múlt héten futottam 50 km-t (ami kb a normál mennyiségem, de futottam már ennél többet is gond nélkül) és tegnap megint éreztem ezt a továbbhajlást és enyhe fájdalmat, úgyhogy még is álltam, hogy ne legyen baj. Ha jól sejtem ez a futótérd és túlerőltetés miatt alakul ki.
Kérdésem az lenne, hogy ezt valamilyen jobb futótechnikával, vagy a kapcsolódó izmok erősítésével el lehet kerülni? Esetleg valami más jó tanács? Ízület támogatására szedek táplálékkiegészítőt, az első sérülés után a terhelést fokozatosan növelve tértem vissza a normál mennyiséghez.
Válaszokat előre is köszi! :)

mamboo: végül voltál Naplás környékén szerdán? Csak 2 futó jött szembe 11:20 és 11:30-kor.

(#47290) Never79 válasza myckey (#47278) üzenetére


Never79
tag

Ismerős ezzel futotta P85-öt tavaly. Azt mondta mindent is látott rendesen. Mondjuk neki kellett, mert "parázós" csaj.

(#47291) myckey válasza Never79 (#47290) üzenetére


myckey
veterán

Én is fostam "most" egész éjszaka a Zemplénben, egyedül. De máskor is van így, ha éjszaka megyek, soloban.vaksötétben.Ez a jó, és természetes...reakció idő, koncentráció is jobb így. Ébren is tart. Tempót is javít. Pedig nem az a "csajos" típus vagyok :D Ösztönösen jön. Hála az égnek. Az jó, ha jó :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47292) Never79 válasza myckey (#47291) üzenetére


Never79
tag

Én már lassan megszokom. Főleg akkor szép, amikor beljebb vagyok az erdőben, s már nem zavar a város fényszennyeződése. Akkor azért egy sárga Hold, csillagos ég kombó gyönyörű. Le is szoktam kapcsolni 1-2 percre a lámpát olyankor. Engem már csak az paráztat, ha fúj a szél, azért annak már kicsi horrorfilm hangulata van :)

(#47293) mamboo


mamboo
tag

Jövő augusztusig van időm és igen kenyai munkáspárt :D :D

(#47294) mamboo válasza sutirablo (#47289) üzenetére


mamboo
tag

suti: a mogyoródi sportpályán köröztem végül, de legközelebb összehozhatnánk egy közös futást!

[ Szerkesztve ]

(#47295) mamboo válasza tomcica (#47288) üzenetére


mamboo
tag

Akkor addig heti 3-4x 10-20km és előtte 2 hónappal elég ha elkezdem a leírt tervet?

(#47296) tomcica válasza mamboo (#47295) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyjabol igen.Erdemes ezt heti 3-4 x 10-20km-t varialni,hogy ne menjen mindig ugyanaz.
Heti 1x fokozo erosebb tempo (10km neked kb 4:45-4:15) heti 1x hosszu kozepes (neked 14-16km 5:00-4:30 korul) heti 1-2x km gyujtes lazan (neked az 5:30-5:00).
Ezek melle a laza km gyujteses napon,az edzes vegen kuldj meg 10x rovidebb emelkedot (lefele seta).
A fokozo erosebb tempo elotti bemelegitesbe tegyel 4-6db x 50-100m fokozo gyorsitot (a vege nyalhatja a sprintet 10-20m).
Erdemes majus kornyeken meg a kigyorsitas elott egy jo honapig picit valtoztatni ezen es bele lopni egy kis feszesebb munkat,ezt akar a ket tempo vegen fokozosan megkuldeni 1500-2000m-t (fel egesz 3:45-4:00-ig).Valamint a 10x emelkedo sprintnel a lefele setat felcserelni,lefele futasra,hogy a pulzust fent tartsa es nagyobb faradtsaggal kelljen egyutt futni.Utana johet 8het elezes,az elezes se ugy menjen egy elso hettol fullos :N elso 2hetet csak szepen ovatosabban,hagyja idot h atallj,es hogy legyen hova fejlodni a 8het alatt. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47297) mamboo válasza tomcica (#47296) üzenetére


mamboo
tag

Lesz meló bőven :) :) Köszi

(#47298) tomcica válasza mamboo (#47297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

heti 4x edzes azert menjen....harom az keves,mert ket laza futas kell,hog yegyensulyba tartsa a masik kettot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47299) tomcica válasza mamboo (#47297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,a maradek idoben kis torzs es felsotest/kar edzes menjen...mar csak azert is,hogy:
1. fel tudd emelni a kupat a dobogon
2. at tudd rendesen karolni a csinosabb titkarnoket a cegben
:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47300) mamboo válasza tomcica (#47299) üzenetére


mamboo
tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.