Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) tomcica válasza Never79 (#47400) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,kiismered szinte minden rezduleset.Tudod mikor lehet tovabb edzeni fajdalommal es mi az amikor teljes OFF kell :K ezt meg kellene tanulnia minden embernek,meg a heti 3x 10percet mozgo abszolut kezdoknek is.A bandanak szinten megprobalom megtanitani,mar ha lehet ezt tanitani.Tobbszor is felhivom a figyelmuket a regeneraciora ,az onismeretre (akar azzal h az en 6:00-5:00-as laza atmozgatomat atszamolom nekik az o iramjaikra,van am meglepetes). Ora es preciz meresek nelkul futni,csak erzesbol.Ez utobbit most hetvegen is gyakoroltuk a hosszu valtogatoban az utolso nehany gyorsat fejbol kellett adniuk,nem nezhettek az orara,egyikuk sem (meglepodnel mennyire beidegzodnek a mozdulatok ha jon a sureje :P ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47402) tomcica válasza Never79 (#47400) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Forditsd meg a fejedben,ha tartasz a 3perc LT-tol,ertem ez alatt,hogy jatszd el,hogy a 3perc LT a jutalom,hogy vegre taposhatod...a kozte levo laza a "buntetes".Ez egesz mas mentalis kozeget hoz letre :K 3perc LT az nagyon rovid,pont joleso..majd ha 3x 10-20perc LT lesz,hujjuj na akkor kell az "ustor" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47403) ígyvanferi válasza tomcica (#47402) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez az, ez működik, tanusítom! Oké, én tényleg büntetésként élem meg az alapozós tempót és örülök egy threshold körüli tempónak. Legalábbis alapozós időszakban, élezés végefelé már nem ilyen egyértelmű a helyzet, hogy mi a büntetés és mi a jutalom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47404) tomcica válasza ígyvanferi (#47403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden mocskos trukkot be szoktam dobni,foleg ha 10-15K eles felmero van a csapatnak.Amelyik csoportnak epp segitek azoknak szoktam kozben bevetni ezt-azt.Pl. hogy figyeljek az en legzesemet,vagy "adjak ide a labukat" majd en futok vele,es csak figyeljenek a felso testre,hogy az laza legyen,mint egy rongybaba,a lab viszont pockos,pattogos,feszes...mintha derekbol felbe lennenek vagva.Emeljek fel a vallaikat es engedjek le,razzak le a kezeiket,lazitsanak.Szoktunk icipicit gyorsitani es direkt visszengedni,hogy mashogy erzodjon az iram stb...stb. Rengeteg ilyen aprosag van.
Van hogy a lepesemet valakihez igazitom es ha elkezd kiesni a ritmusbol akkor szolok neki h alljon vissza az enyemre (ami igazabol az O lepese,csak mar jonne le rola eszrevetlenul).A darabolasra,hogy csak ezt a 100m-t figyelje es ne gondolkozzon.Sorolhatnam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47405) Never79 válasza tomcica (#47402) üzenetére


Never79
tag

:R

(#47406) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én is kedvet kaptam az itteni terepes beszámolók után egy kis erdőjárásra. Mivel elég sok kép volt itt mostanában a természetből, így ilyeneket már nem lőttem, kb. ugyanezeket láttam én is. Hozzátenném, a természet gyönyörű tud lenni ősszel is - csakúgy, mint minden évszakban. Node a cipő:

Még Asics akcióban vettem kb. egy éve, most vettem ki a dobozából, volt rajta egy ilyen kis "Amplifoam"-os kulcstartós bizbasz...
Egyébként nagyon tetszett, bejövős, a kis recék az alján elég jól kapaszkodtak. Persze nem a nagy sárban, ott karmok kellenének...

Az elején még kerülgettem a pocsolyákat, aztán kb. 2 km. után rájöttem, hogy nem lehet. De nem is zavart, hogy csurom víz a zoknim, mindig meglepődök, hogy futás közben ez az embert mennyire hidegen hagyja.

A lényeg, hogy élvezetes 10es volt! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47407) tomcica válasza ígyvanferi (#47403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elezes surejenel a jutaloom,ha kesz az edzes es sikerult is...a buntetes masnap reggel felkelni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47408) tomcica válasza Vertigo18 (#47406) üzenetére


tomcica
Topikgazda

es meg a bokad se ment ki :K :R :C szoktam mondani itt az enyemeknek: "a futas olyan,mint a szex,akkor jo,ha kicsit mocskos" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47409) Hi!King válasza tomcica (#47401) üzenetére


Hi!King
őstag

Én azt nem tudom kiismerni, amikor van valami enyhe fájdalmam valahol, ami nem múlik el pihenőnappal, napokkal, de nem is erősödik jelentősen az edzés folytatásától, csak úgy van, de mégis érezhetően összefügg a futással. Általában az ilyesmi elmúlik 1-2 hónap után az edzés folytatásával, de mindig bennem van a félelem, hogy mi van ha ez valaminek a kezdete. Nekem máig a rémálmom, amikor 21 évesen fél évig nem tudtam rendesen futni térdsérülés miatt.

Általában amúgy azt tekintem mérvadónak, hogy ha valamim fáj, akkor a futás erősíti vagy gyengíti a fájdalmamat, esetleg konstans marad. Úgy értem, nem utána, mert ha összefügg a futással, akkor nyilván utána jobban fájni fog, hanem közben, mert a futásnak fájdalomcsillapító hatása van a helyi, nem átfogó fájdalmakra, tehát csak akkor tekintem okénak, ha közben egyre kevésbé érzem, ha konstans marad, az már rossz. De ez nem tökéletes ökölszabály.

(#47410) Hi!King válasza tomcica (#47401) üzenetére


Hi!King
őstag

"azzal h az en 6:00-5:00-as laza atmozgatomat atszamolom nekik az o iramjaikra,van am meglepetes"

El tudom képzelni, nekünk többieknek a topicban ez olyan lenne, mint a nézelődös turisták tempója a Szent Márk téren. :-)

[ Szerkesztve ]

(#47411) tomcica válasza Hi!King (#47409) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam,ha mervadoan nem befolyasolja a lepesemet,talajfogasomat akkor ha faj,ha nem futok...majd elmulik.Ha santikalok v. durvan szetesik a mozgas (van ilyen) akkor nem futok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47412) myckey válasza Never79 (#47397) üzenetére


myckey
veterán

Ügyes ! :R

#47406Vertigo18

Úgy van ! :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47413) tomcica válasza Hi!King (#47410) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az :DDD volt olyan,hogy minden futasa 6:15-5:45 volt,de 5:30-nal mar hullott szet.Mondom lassitsa le a laza napokat 7:30-7:00-ra,azt mondja,olyan lassan O nem tud futni.
Volt egy japan edzo,azt vallotta,hogy aki nem tud extra lassan szep formaval futni (totyogni,kocogni) az gyorsan se fog tudni rendesen futni ;) (ha jol remlik Nakamura volt Seko edzoje)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47414) HKorn válasza tomcica (#47413) üzenetére


HKorn
addikt

Magamra ismertem, ezért is döntöttem úgy hogy a téli szezon alapozás lesz 7:00 körül, aztán majd onnan gyorsítgatok repülőkkel, heti 1x.
5:00 tempót lenne jó elérni 5-7km erejéig nyárra. Jelenleg 5:30 a max 5-7km-en, de ez alatt már szétesős minden, légzés, mozgás, pulzus is.

Run&Ride

(#47415) tomcica válasza HKorn (#47414) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De varjaaa' az alapozas nalam nem azt jelenti,hogy a leglazabb sebessegen max km-t gyujtes es neha gyorsitozol,hogy azert a gyors mozgas ne kopjon el :N Amit leirtal az 2-4het ATMENET-ELOALAPOZAS az elozo periodus (versenyzes) utan es az alapozas elott :K
Par het ilyen eleg.Utana mar be kell tenni heti edzesszamtol fuggoen 1-2db konnyu tempot (neked kb 6:30-6:15 tavtol fuggoen) 1db erosebb rovidebb tempot (neked kb 6:00-5:50) a repuloket,kis erositest (rovid emelkedok megkuldve felfele,lefele teljes piheno,hogy ne savasodj el nagyon) es egy hosszabb lazat (ez lehet 7:00-6:30 fokozos).
Ha nem km-re alapozol,hanem idore,akkor a napi laza futasok 45-60perc...a konnyu tempo 30-40perc,az eros tempo 15-20perc (ezen a napon mehet emelkedo,vagy repulok),a hosszu futasod 60-90perc (90-120ig is el szoktak menni,de nem muszaj,90 az szuper).MIndegy mennyi km jon ossze.Amikor ugy erzed ez mar nem kihivas,na akkor kezded novelni a tavokat (de NEM kell gyorsitani meg akkor sem).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47416) HKorn válasza tomcica (#47415) üzenetére


HKorn
addikt

Így gondoltam én is, hogy most 7:00-án pötyögök pár hetet, aztán visszaállok a korábbi edzéstervre, ami heti 1 hosszú 10-12km 6:30-6:45 körül, 2 közepes 7km 6:00 körül és egy gyors 5km 5:40 körül, de ez inkább váltogatós, repülös gyorsítós futás, 200m salakpályán, egy-egy kört felkapva

Run&Ride

(#47417) Never79 válasza Vertigo18 (#47406) üzenetére


Never79
tag

Igen, engem sem érdekel a vizes zokni, kb. fél perc múlva nem érzi az ember. Nem is értem a vízálló futócipő létjogosultságát Magyarországon. Bár oké, aláírom hosszú órákat még nem futottam hóban, de arra is ott a kamásli, vízálló zokni. Chuck Norris lehet megcáfol, azért ő ebben biztos tapasztaltabb.

(#47418) tomcica válasza HKorn (#47416) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az ugy pont jo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47419) HKorn válasza tomcica (#47418) üzenetére


HKorn
addikt

danke a szakmai iránymutatást ismét! :) Majd ha ezek már mennek jelentkezek, hogy hogyan tovább. Nem titkolt álmom, hogy egyszer a lassú lány csoportba bekerülhessek :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#47420) tomcica válasza HKorn (#47419) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C jol van,kellenek a celok...ezek a csajok megizzasztananak,multkor mar a gyors csoportnal szolnom kellett,hogy a felkapas 4:30-as maradjon (400m - 1kor) ne 4:20-15,mert rosszalkodtak :P :DDD (5:30-on futjak a hosszu vasarnapit es 3-4koronkent van egy 4:30-as gyors kor..ez a valtogato per pillanat...ebbol epul majd ki kesobb a 3koronkent 1gyors,2-1,1-1 es tavaszra kezd atbillenni 1laza 2gyors stb...amikor 2gyors megy,akkor valtunk 1000/1000m valtogatora,a gyors fix,amit kiepitette,ott mar a lassut kezdjuk fokozni ;] amikor 8-10x 1000/1000m megvan egyik FM celtempon masik +30mp akkor mehetnek versenyezni,ha nincs verseny es eleset akarunk akkor Fm celtempo + 15mp..na az betyaros,ott nem rosszalkodnak,attol felnek,mint a tuztol :DDD ). Masik hetvegi hosszu az sima fokozo 5:30-5:00 a gyors csajoknak...most picit majd valtoztatunk rajta lesz 3 x 7km mindegyik 5:30-5:00 fokozos) zajlik a munka.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47421) HKorn válasza tomcica (#47420) üzenetére


HKorn
addikt

Na hát ilyen edzésekhez képest én a kertvárosi hobbinyugger kategória vagyok, de azért fejlődök és ez motivál.

Run&Ride

(#47422) myckey válasza Never79 (#47417) üzenetére


myckey
veterán

Nekem is akad némi tapasztalatom a hosszabb meneteket illetően, időjárási viszontagságok tekintetében is.

Ebben a LaSportivatempestagtx ben, sokkal komfortosabb a vizes, havas, saras, nyirkos ködszitálásos stb....időben menni. Egész nap, vagy folytatólagosan-éjszaka. Nehéz és technikás terepen.

Fenti cipővel, Nem történt ilyen a lábammal, lassan 1200km meg 50 000+ szint alatt( ez csak hegyen, 1x akadt dombság ), mindenféle körülmények közepette: [link] [link]
nem akartam totálban mutogatni az ocsmánykodást.
Mondjuk a körmeim azok le le potyognak, de már azok sem olyan intenzitással.

Így vélekedem a lábtyűről is. Injinji
Ez a másik olyan dolog, ami nagyon jól egyben tartja a lábamat, és megéri beruháznom rá pár ezer ft-ot. cserébe sokáig húzza. tapasztalat.

Kamáslim is van.

De mindenki, ahogy gondolja. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47423) Chuck Norris válasza Never79 (#47417) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem cáfollak meg mert a legtöbbször tényleg nem indokolt :)
Szerintem két baj van a goratex-es cipőkkel, egyrészt, hogy sokkal gyengébben szellőzik mint a sima, a másik meg, hogy ez a vízálló réteg csak egy darabig vízálló, ahogy megy bele a por az szétnyomja a membránt aztán akkor annyi az egésznek.
Hóban meg latyakbnan a sima cipőn akadálytalanúl átfolyik a jeges lé aztán eléggé tud fázni a láb egy idő után, a goratexes még ha kicsit át is ázik akkor is legalább a meleg vízben totyogsz, ha kint vagy egy fél napot azért nem mindegy. Praktikus még abban az esetben is amikor a pára már nem szárad fel aztán attól lennél csurom vizes. Én most hétvégén egy goratexes speedcross vario-ban voltam nagyon jó cipő, van hozzá kamáslim is de azt csak hóban szoktam felvenni.

Ezt már próbálta valaki? [link]

(#47424) myckey válasza Chuck Norris (#47423) üzenetére


myckey
veterán

Nikwaxot használok felülettakarításra.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47425) taranis


taranis
addikt

Sziasztok, pár hónapos Kalenji pulzuspántot ma a 245M csak sokadik próbálkozásra találta meg, elemcserét is próbáltam, úgy sem lett jobb. Végül csatlakozott, viszont a futás elején ahol lassú emelkedést kellene látni igen érdekes eredményeket produkált, majd egyszercsak helyrejött:

Láttatok már hasonlót? Döglődik a cucc, vagy esetleg az órával lehet valamit? Sajnos nincs másik pántom amit próbálhatnék.

colorizer.net

(#47426) inf3rno válasza tomcica (#47404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, derékban félbevágva inkább csak a zombik szoktak futkorászni. :D

Buliban hasznos! =]

(#47427) ígyvanferi válasza taranis (#47425) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Takarítani, mosni szoktad a pántot? Az is okozhat zavart, ha az érzékelőkre kirakodó sóionok megzavarja az elektromos jelet. Vagy valami ilyesmi. Mindenesetre ha nem tetted még meg, mosogatószerrel törölgesd meg legalább az érzékelőket. Szokták az egész pántot is mosni akár mosógépben is. Én még ennek nem láttam szükségességét, amikor szarul kezdett mérni az előző suunto pántom, akkor az valami típushiba miatt volt, hiába mosogattam bőszen. Az új meg gyakorlatilag minimális áttörléssel elvan egyelőre.

(#47428) tomcica válasza inf3rno (#47426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na jossz te meg felem ;] :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47429) taranis válasza ígyvanferi (#47427) üzenetére


taranis
addikt

Hát látod én eddig csak ronggyal törölgettem, akkor megtisztítom normálisan.

colorizer.net

(#47430) nmate91


nmate91
tag

Sziasztok!
Visszaolvasgattam, keresve tapasztalatokat hátsó combizom (hamstrings) sérülésekről, volt azért pár, de nagyon rít miatta sokat senki. Leírom a tapasztalataimat, kezdőknek, sérülékenyeknek hasznos lehet talán.
Nekem a semitendinosusnak nevezett része sérült, annak is a felső fele.
Szeptember közepén egy trx edzés után lassan futva (6:00 tempó) mentem haza, mondván bringa szervizben van, bkk bérletem meg lejárt. Ezután másnap éreztem először, hogy van valami gebasz. Ok, pihi, 3 nap múlva semmit nem éreztem, mentem is egy 11 km-es terepfutó versenyt, lájtos tempóval, mert nem volt kedvem megszakadni. Másnap picit éreztem, de egy napra rá megint teljesen elmúlt. Következő héten 3-4 nap pihi után egy laza (6:00 min/km) 12 km-t futottam, városnézős, fotózkodós hangulatban, semmi sprint. Ennek másnapján már erőteljesebben fájt, ekkor voltam vele úgy, hogy a közelgő UB miatt akkor most a versenyig a futást pihentetem. Az UB napjáig kb. el is múlt érzésre. Itt egy 11 és egy 6km-es szakaszom volt, versenyhangulattal ötvözve, hajtottunk a csapattal a 20 órás célért. Kicsit gyorsabban futottam, mint a kényelmes tempóm, 4:45 és 4:22 jött ki belőle a két etapra. Na, itt basztam el, kb. el sem kellett volna indulnom :)
Ezután tényleg nagyon fájt már, itt mondtam, hogy akkor 3 hét pihi. Közben egy laza geoládázós túrát mentem a Bakonyban, ahol már pár km után elő is jött, pedig ott tényleg csak séta tempó volt.
2 hétig utána meg sem mozdítottam, sétát is óvatosan toltam és kerültem kb. mindent. A sztoriban most tartunk ott, hogy másfél hónapja jelentkezett először ez a fájdalom. Itt bringára ültem, mondván az annyira nem terheli. Elsőre jó is volt, másnap éreztem azért - pihentessük még egy hetet.
Itt már tornával tértem vissza, pár tippet kaptam online. Kicsit jobb lett, 1,5 hét torna után rápróbáltam a futásra (3km, 6:30-as tempó, de kb tartva a 170-180 körüli cadence-t), ekkor közben már nem jött elő, utána viszont igen még kicsit.
Torna folytat, minden nap min. 1 óra sétával kiegészítve.
Ekkor érkeztünk a mai naphoz - 2 hónap telt el. Ismét elmentem futni, mondván végre kisütött a nap, kell a lelkemnek ez. Kezd oké lenni, majd 4 km, 6:30 tempó, 180-as cadence mellett.
Egyelőre nincs semmi fájdalom, azt hiszem szépen lassan ilyen bicegős tempó mellett, rövidebb távokkal, folytatva a tornát, visszatérhetek.

Tapasztalat:
- Ha hamstring sérült, pihentesd. Tovább, mint ameddig gondolnád, hogy kéne, türelmesen kell, elég nehezen gyógyul. Főleg a felső részek.
- Ha versenybe is kerül, próbáld kerülni. Ha nem kikerülhető, mint pl. egy UB a csapat miatt, lassan fuss. Az idő nem ér annyit (nem is lett meg a 20 óra).
- Amikor már nem érzed egyáltalán nyugalmi helyzetben, vagy hajolgatásnál, csak sétálással térj vissza. Tornáztasd, erősítsd az izmot, ha valamennyire stabil Ha nem kapkodom el, elmúlhatott volna 2-3 hét alatt.

Gyanítom sokaknak ez nagyon alap dolog, nekem annyira nem volt, mindenesetre remélem később akár 1 embernek is hasznos tapasztalat lehet :)

(#47431) tomcica válasza nmate91 (#47430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R kosz az infot...jol jon ez,ha ugy all a dolog :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47432) inf3rno válasza nmate91 (#47430) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem volt már sok kisebb nagyobb ilyen olyan nyűg. Általában ezek 3 hónap alatt szoktak helyrejönni, vagy ha valami nagyobb gebasz, mert tovább erőlteted akkor 6 hónap vagy akár egy év is kell neki. A 3 hét szünet tényleg csak arra jó, hogy utána lassan el tudj kezdeni kocogni vele, kelleni fog még neki sok idő mire újra 100%-os lesz.

Buliban hasznos! =]

(#47433) nmate91 válasza inf3rno (#47432) üzenetére


nmate91
tag

Bíztató :)
Óvatosan megyek azért természetesen, egy darabig úgysem lesznek versenyek, nincs miért kapkodni. Séta, túra illetve rövid kocogások amivel próbálok visszajönni, aztán május környékére csak visszajutok oda, hogy félmaratont futok.

(#47434) inf3rno válasza nmate91 (#47433) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbálgasd. Odáig kellene eljutni, hogy ne fájjon edzés után vagy közben, aztán ha úgy lement 2-3 hét akkor lehet újra tesztelni, hogy mehet e már erősebb tempón, vagy még mindig nem gyógyult meg. Az izomszakadásokra azt mondják, hogy azokkal még ennyit se szabad.

Buliban hasznos! =]

(#47435) Never79 válasza Never79 (#47400) üzenetére


Never79
tag

Hát nem ment, pedig fejben nem vinnyogtam. Az első 3 p úgy ahogy, 173-ra fel tudtam nyomni (LT=176), de a 2. elejére már szétestem. Az első se lett szép 3:40-nel kezdtem, és a végére belassultam 4:38-ra. Az az érzésem nem tüdőből nem megy, hanem izomból. Nem vagyok azért elkeseredve, remélem ad még az edző ilyen feladatot, mert most már kezd "idegesíteni". 1,5 - 2 éve szépen kifutottam ezt a pulzust, bár akkor nem is ez a tempó tartozott hozzá.

myckey , Chuck Norris: köszi a véleményeket, tippeket.

(#47436) myckey válasza Never79 (#47435) üzenetére


myckey
veterán

Lényeg hogy csapatod.
Majd alakul....!

Más tizedére sem képes önmagáért, mindenféle kifogásokkal takarózik.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47437) tomcica válasza Never79 (#47435) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kitartas,jon majd ez...en az enyemeknek rovid 10x 30mp porges 2perc laza valtogatot azert szoktam epp bent hagyni meg az alapozasban is (mar aki elbirja) hogy ne erezze azt,hogy kitartas es levego szinte vegtelen,labsebesseg/ero meg nincs eleg . 5x 2perc eros tempo 3perc laza szinten hasonlo cellal erzesbol...na az picit ilyen mint a te mostani feladatod.
Rovid emelkedo sprintek 50-70m megkuldve fel is segit azon a laberon ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47438) LanyUs válasza tomcica (#47437) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam pont fordítva van. Úgy érzem, hogy van elég láberő, de a levegő!!! Az nagyon kevés tud lenni. Még a bordáim között is izomláz van, akkorára feszítem a mellkasom 4:00 körül. Igaz, a túlsúly is zabálja az oxigént. Azért én se vagyok terminátor, ez a minden reggeli kocogás a végén felkapva terheli a jobb térdem. Most egy darabig 1 perccel lassabb felkapásokat csinálok kímélésképpen. Az a lényeg, hogy menjen a daráló sérülés nélkül. Majd jelentkezem :) :R

(#47439) emvy válasza LanyUs (#47438) üzenetére


emvy
nagyúr

En nagyon hirtelen lassulok, ahogy no a tav, ez mit jelez? Ertsd: 1 km-t 3 percen belul le tudok futni, 5 km-t 19 perc folott (3:50/km korul), 10 km-t mar 4:10 alatt/korul, stb.. egyszeruen elfogy a levego.

while (!sleep) sheep++;

(#47440) mamboo


mamboo
tag

Már a seggem is fáj ha fekvő pozícióban megemelem a lábam akár egy 10 cm-t is..
szerintem begyulladt a csípőm.

(#47441) Never79 válasza tomcica (#47437) üzenetére


Never79
tag

Tegnapi edzés :
8 p bemelegítés 146 bmp, 10 p 148-153, 3 p 158, 2 p 150, 2x 4p 167 közte 2 p 150, majd 2x 3 p 176, közte 2 p 150, majd megint 5 p 148-153 és utána 5 perc levezetés 141-en.

Általában amúgy ilyenek a keddi és szombati edzéseim, csak eddig 176-os nem volt benne, inkább 4x-6x 167 valamint váltogatni szokta azt is az edző, hogy mikor és hogyan kell felkapnom. Van mikor 3 percres sorozatokban, van mikor 4 percesekben. Van úgy, hogy 2x 4 p és utána 10 p laza, majd megint 2x 4 p. Van hogy egyben 4 x 4 perc 167. Szombatit terepen szoktam lenyomni, és úgy futok, hogy pont a felkapások egy emelkedőre jöjjenek ki.

Dombos edzések is voltak már, 4x5x 30 mp felfelé 90%os erőbedobással köztük 1 perc pihi lefelé, majd 5 p laza tempó és megint 4x5x 30 mp felfelé. Ezeket amúgy nagyon élvezem.

Amúgy meg köszi a biztatást srácok. Lehet nem ez jött le, de kifejezetten élvezem most az edzéseket, bár a tegnapi megcibált kicsit. A mai lightos lesz végig 150 körüli pulzuson, csak a végén lesz egy kis 2x 5 p tempó.

(#47442) Hi!King válasza emvy (#47439) üzenetére


Hi!King
őstag

Van ilyen kalkulátor:
https://lukehumphreyrunning.com/hmmcalculator/race_equivalency_calculator.php

A 19:10-es 5k-hoz 39:58-as 10k-t becsül, ehhez képest alig több mint 1 perrccel vagy rosszabb 10k-n, szerintem ez nem durva eltérés az átlaghoz képest. Ez alapján valamivel relatív gyorsabb vagy az átlagnál a rövidebb távokon. Az 1 km meg középtávfutás, az már nagyon más kategória, ha gyors vagy, akkor nagyon eltérhet az átlagtól az 1k és az 5k tempód közötti különbség.

(#47443) tomcica válasza emvy (#47439) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az aerob kapacitas gyenge,az jelenti :K foleg az 5km es 10km kozott nagy ez a kulonbseg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47444) tomcica válasza Never79 (#47441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mennyi neked a felmaratonos pulzusod? illetve mennyi a max edzesen kifutott pulzusod?
szep valtozatos edzesek amugy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47445) LanyUs válasza emvy (#47439) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én ehhez ilyen szinten nem értek, de tomcica válaszolt :) Én csak csinálom a darálót, aztán jövőre májusban ha lesz kigyorsítás, ha nem bepróbálkozok félmaratonon néhány helyi huszonéves pehelysúlyú ellen. PB közelben leszek, talán a sok edzéssel ellensúlyozni tudom a lustaságukat és a testalkatomból eredő lebecsülést :DDD Izgatottam várom...

(#47446) tomcica válasza LanyUs (#47445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor majd versenyzel veluk ne feledd a mottot: "Ha neked faj,akkor nekik is" ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47447) LanyUs válasza tomcica (#47446) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem feledem! :R Bízom benne nem a Tiedhez hasonló aláírása lesz :) Most figyeltem csak fel rá :) Somebody - akkor nagy bajban lennék

(#47448) tomcica válasza LanyUs (#47447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez az alairas pont jellemzi az edzes filozofiamat :P melle talan meg ez az idezet menne: "A szarból nem lehet ostort fonni,de ha mégis akkor sem lehet vele pattogtatni" :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47449) emvy válasza tomcica (#47443) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, koszi, epp arra gyurunk most.

while (!sleep) sheep++;

(#47450) Never79 válasza tomcica (#47444) üzenetére


Never79
tag

Úgy szokta megadni edző, hogy 17 kmet 167en fussak, az utolsó 4et pedig ha tudom fussam 176on. Utoljára tavaly futottam versenyen fmet. 5

https://connect.garmin.com/modern/activity/4256846230?share_unique_id=12

Amikor "beiratkoztam", akkor kellett fél óra tesztfutást futni, ami a csövön kifért. Akkor 176 volt a pulzus, egy-egy pillanatra felment 180ra, de az simán lehet mérési hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.