Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) ígyvanferi válasza nepszter1 (#47500) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nagyon az izomtömeged = gyorsabb kell legyél Tomnál.

;]

(#47502) HKorn válasza tomcica (#47499) üzenetére


HKorn
addikt

Bakker, mekkora egy dagadék vagyok hozzád képest a 171cm/70kg-al :D Mondjuk fél évvel ezelőtt még 77kg voltam, ahhoz képest tiszta nádszál vagyok már :D

Akkor ledobok még 15kg-ot és eresztem a 3:30-as ezreket én is :DDD

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#47503) tomcica válasza HKorn (#47502) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyi :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47504) tomcica


tomcica
Topikgazda


Itt a mai kozos edzes elotti kep.A fekete esokabat/rovidgatya kombos vagyok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47505) myckey válasza tomcica (#47504) üzenetére


myckey
veterán

Pedig reménykedtem, hogy a visszafele valamelyik..... :(((

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47506) tomcica válasza myckey (#47505) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma foghijasak voltunk jocskan,nem is a hideg miatt,csak vannak ilyen hetvegek (nehanyan betegek,van akinek melo,csalad stb.) Csak kozepkoru a banda,vannak mas kotelezettsegek is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47507) myckey válasza tomcica (#47506) üzenetére


myckey
veterán

Az egy dolog.
De még mindig jobb a foghíjas, mintha a "kötelezettségekre"/körülményekre lenne fogva, hogy mondjuk nem lehet 5 perc/km( vagy jobb ) FM vagy M re felkészülni.
Épp most készülök váltani, kiiktatni az ilyen zavaró/demoralizáló/demagóg tényezőt az életvitelemből.
Idegbajt kapok, ha az ilyen fságokra gondolok, hogy...családom van, dolgozok, negyvenfölöttvagyok,nemvagyokjószerkezetileg,nemvagyokprofi.....ezekkel takarózik, hogy nem képes x időre y távot teljesíteni. De közben az edzés/étrend/regeneráció sehol sincs. ( lélektanról, szakmaiságról nem is beszélve, és legyen ez bármilyen aktivitás )
:W :W :W

Itt is van mindenféle ember. családos, dolgozós, korosabb csikósabb, ilyen olyan felépítésű és stb...de tisztes hozzáállással, odafigyeléssel és alázattal, szerénységgel....fel lehet mutatni nagyon is szép eredményeket. akár anyagi értelemben, akár pb vagy bármi egyéb viszonylatban . ez a nem mindegy ! :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47508) tomcica válasza myckey (#47507) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mert te profin allsz hozza (ehhez is) keves ilyen motivalt es koncentraciot fenntarto egyen van a vilagon..ismerek nehanyat,de nagyon keves :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47509) seller007 válasza tomcica (#47508) üzenetére


seller007
tag

motiváció :DDD [link]

(#47510) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Amekkora szerencsém volt, pénteken az alig 3 éves kisfiam úgy belekapott a szemembe, hogy szombaton reggel már a szemészeti ügyeleten voltam. A szaruhártyám felső hámrétegét egyszerűen leszakította a kis kókler.

Azóta óránként kenőcs bele, egy nap minimum 12x. Plusz mellé 5X csepegtetni antibiotikumot, mert ugyebár jelenleg semmi sem védi a szemgolyómat és a sok törlés közben bármi belemehet. 2 napja vakon fekszem, csukott szemmel, fájdalmak közepette. Most változott annyira, hogy ide tudtam ülni, de 10 percnél tovább nem bírom a monitort se. Így inkább pihenek tovább. Csak már nagyon unom a tévé hallgatását - nézni sajnos azt sem tudom. A "seb" pont a szemgolyóm közepén van, még az is fáj, ha a működő szememmel próbálok csak kukucsolni, mert a rosszabbik, becsukott szemem próbálja követni és a szemhélyam belseje hozzáér a szemgolyómhoz.

Idén minden elér úgy látszik.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47511) tomcica válasza seller007 (#47509) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47512) tomcica válasza Vertigo18 (#47510) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh baxod,tenyleg rad jar a rud :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47513) myckey válasza Vertigo18 (#47510) üzenetére


myckey
veterán

Próbáltad lekötni? az nem védené, vonná ki a munkából?
Kötszerrel, vagy ilyen "kalóz" módon más anyaggal.

Mondjuk a szemészeten mondtak neked sokkal jobbat is, gondolom. valószínű.

Javulást !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47514) Vertigo18 válasza myckey (#47513) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha lekötöm a szememet csukott szemhéjjal, a nyitott mozgását próbálja követni a csukott is. Ami nem is lenne baj, ha nem éppen a szemgolyóm közepén lenne a sérült rész, így amikor követi a nyitottat, folyamatosan hozzáér a szemhéjam belső részéhez. Olyan, mint amikor egy bőrön lévő seb folyamatosan hozzáérne valamihez és azt huzigálnánk rajta. Sosem gyógyulna meg...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47515) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Tíz remek film a futásról
csupasport.hu

bár én hiányolom a listáról a házisárkányunk videóit ;)

(#47516) Peterhappy válasza Vertigo18 (#47514) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nabazz most olvasok vissza, jobbulást... :(

(#47517) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#47514) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha lekötöd, lehetne nyitva is a szemhéjad a kötés alatt, nem? Nem értek hozzá, nem akarok okoskodni, csak ez jutott eszembe.

(#47518) norby_42 válasza Vertigo18 (#47510) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hubazz... meg olvasni is rossz. Gyors jobbulást!

Eat pasta, run fasta

(#47519) Peterhappy válasza tomcica (#47508) üzenetére


Peterhappy
őstag

@seller007: ez jó :D

@Tom + Mickey: én vállalom, hogy három gyerek mellett (Feleségem szakdolgozatot ír, szigorlatra készül, gyakorlatra jár, sokat segítek be a háztartásban), meló és fél másodállás mellett nincs energiám. Tisztában vagyok azzal, hogy ez egy ördögi kör és ha meg tudom szakítani, rendeződhetnek a soraim - most, hogy a munkám nagy része lecsengett, lesz/lenne ismét nekiugranom a futásnak.
A gond, hogy nagy a pocak, magamhoz képest rekordkövér vagyok, nem bírja a térdem még a bringázást se nagyon, nemhogy a futást. Így előbb szigorú diéta van most és néha-néha próbálkozom majd a futással.

Viszont azt is elismerem, hogy nekem komoly motivációs gondjaim vannak és hiába próbálkozom zenével, variálni a helyszíneket, a távolságokat, egyszerűen nem megy.

Ugyanakkor bringázás miatt épp ma reggel képes voltam hajnalban felkelni és félálomban előbányászni a bringámat, hogy elmenjünk pár apukatárssal tekerni egyet a környéken - és óriási volt, rég élveztem ennyire a "mozgást", pedig annak a kb. 30 km-nek klasszikus értelemben sportértéke nem volt :B
És azon gondolkodtam el délután, amikor néztem a mai csapatképeteket, hogy talán meg kellene próbálni összerántani pár hasonszőrűt a környékemen és együtt futni. Azt hiszem sokkal jobban menne és sokkal motiváltabb lennék, ha nem egyedül mennék.
Társaságban még a hideget is jobban viselem :K

(#47520) myckey válasza Peterhappy (#47519) üzenetére


myckey
veterán

Nem az ilyen jellegű "leterheltséggel" van gond.
Azzal, hogy egyesek szerint képtelenség bizonyos kor felett teljesíteni, munka mellett teljesíteni, család mellett, vagy adott fizikummal. Itt nem Olymp. kvalifikációs időkről beszélünk, mondjuk amit írtam " 5m / km FM " .
Takaróznak mindennel, mintha kőbe lenne vésve, de tenni már nem hajlandóak, csak úgy szépen mozognak/jól érzik magukat, aztán csodálkoznak ha elmarad az áttörés, ha egy jobb pb sem jön össze. Aki pedig jobbat tud, azt lefitymálják, mondván " neki nincsenek körülményei"......
Körülményei mindenkinek vannak, csak az a nem mindegy, ki mit hajlandó tenni érte, hogy elmozduljon róla, hogy változtasson rajta. Nem élsportolóként(bármilyenként) pottyan ki az ember, azért oda kell bacni, és le kell mondani, meg el kell tűrni.
Emelem kalapom, amennyiben valakinek hatalmas családja van és minden idejét leköti a munka meg a gyerek és egyebek, ez mellet pedig van még energiája bármilyen aktivitásra. Becsülendő.
De az nem helyes, ha lagymatag szakmaiság mellett, pusztán az életkorba vagy testalkatba kapaszkodik az ember, vagy a családdal munkával takarózik. Holott csak akarat kellene, és odafigyelés, meg kellő alázatosság átlátni az egészet, hogy önmagában keresse a gyengeséget, hibát. Változtatni/fejlődni mindig lehet, de mindenbe kapaszkodni, mindent lefitymálni sokkal egyszerűbb, mint előrejutni.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47521) HKorn válasza myckey (#47520) üzenetére


HKorn
addikt

Azért a 5:00 tempóval lehozott FM már eléggé haladó futó kategória szerintem és nekem jelenleg továbbra a nagyon távol van kategória. Lassan már egy éve futok, sokat elértem, fogytam is, távolságban is, 1 éve még elképzelhetetlen távokat futok most már le, gyorsultam is, de még mindig csak "6-os" futó vagyok és FM is még odébb van 6-os tempóval. 2 gyerek, család, munka ugyanúgy megvan, kitartás, alázat szintén, többször legszívesebben abbahagytam volna már egészet a kezdeti nehézségek és szenvedések után, de itt vagyok, tanulok, motiválódok és fejlődök (igaz elég lassan). Céjaim természetesen vannak, 5:30-as 10K, 6:00-ás FM és majd ha egyszer megérkezek az "5-ös" futók táborába, akkor már büszke is leszek magamra. :)

Run&Ride

(#47522) myckey válasza HKorn (#47521) üzenetére


myckey
veterán

Nem kell FM, mondtam valamit....legyen 10km.
De vedd úgy hogy 6 az 5 perces.
Van aki szerint 5 perchez már profinak kell lenni.
A lényeget meg Te magad írtad le a harmadik sortól.
Profi, haladó amatőr meg egyéb halandzsa....fejben/lélekben, hozzáállásban kell pronak lenni, nem az életkörülmény meg a születés határozza meg, hanem az ember maga. Akkor pedig az eredmények sem maradnak el.
Természetesen ha nincs mit enni, nincs kellő energia és idő rááldozva, nincs cipő hanem papucs van stb.....akkor olyan is lesz a teljesítmény, amilyen. De ilyenkor más célt, egészséges racionális dolgot kell kitűzni, és az is hatalmas siker lehet, annak az egyénnek. Semmi gond ezzel.
Viszont ha adottak a feltételek, akkor igen is tud előrelépni az ember, bárki is legyen az, nem számít hogy néz ki, minek hívják, mi veszi körül blabla, ott már csak az egyén számít.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47523) HKorn válasza myckey (#47522) üzenetére


HKorn
addikt

Én úgy gondolom, persze nem vagyok egyáltalán nagy hozzáértő, hogy az 5 perces tempó igenis elérhető, de ehhez kitartóan kell futni és edzeni, viszont ez nem 2 hónap alatt fog menni olyannak, aki előtte jóformán nem is mozgott, csak irodában ült. Fel kell az egészet építeni apránként és szerintem az elején még nem érdemes a minél jobb tempót/nagyobb távolságot hajkurászni, hanem kitartóan futni, mindig egy picit rátéve az előző havi adagra.

Run&Ride

(#47524) myckey válasza HKorn (#47523) üzenetére


myckey
veterán

Erről van szó.
Aztán majd elérhető lesz jobb, hosszabb, gyorsabb....

Más azt mondaná, hogy nem lesz soha jobb 6 perctől, mert van 2 gyerek, meg munka és stb.....és nem vagyok már 20 éves meg nem támogat a magyar állam sem és nem vagyok profi meg nincs hozzá alkatom. blabla.....
Közben pedig lenézi a te teljesítményedet, mert neked könnyű, mert ........
Az ilyet kell kigyomlálni, eltakarítani, mert lehúz, kőkeményen demoralizáló és kóros.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47525) norby_42 válasza HKorn (#47523) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szerintem akkor jó (most 40+os családos emberekről beszélek) ha egyszerűen csak része az életednek a mozgás. És természetesen az egész családnak, a gyermekeimnek a heti 3-4 edzés tök természetes, eszükbe sem jutna, hogy ki lehet hagyni.
Ha van előtted cél, PB, verseny, az csak segít.

Eat pasta, run fasta

(#47526) Perillustris válasza tomcica (#47498) üzenetére


Perillustris
senior tag

rovid helyett már covidot olvastam... :F

Perillustris

(#47527) norby_42


norby_42
aktív tag

Van egy szimpatikus kezdeményezés: [Bükktrail Covid Save Trails]
Ma ebéd helyett nekivágtam a 15-ösnek (a város másik végén lakom, szóval hozzácsaptam még egy tízest, meg némi szintet)
Szép idő volt, kb. felesben volt a dagonya meg a fagyott sár, de sütött a nap, nem fáztam.
Az időt az Egedre felfelé engedtem el, volt még szőlő, kicsit legeltem :)

A top10 1:30-on belül van, száraz időben még rápróbálok, ismert úton mennie kellene.
Ja, és most próbáltam ki először az órára rakott track-et, nagy királyság. Bizonytalanságnál nem a telefont kellett előszedni, csak ránéztem.
Jártam már erre sokszor, de nem mostanában, meg volt benne pár jelöletlen rész is. De nagyon szép kör, jól van összerakva, előbb-utóbb megnézem a többit is.

Eat pasta, run fasta

(#47528) myckey válasza norby_42 (#47527) üzenetére


myckey
veterán

Helyes, GG ! Hajrá ! szép idő volt ! GG KÉPEK !
előbb néztem őket.

Én 2 részletben tervezem a 3 távot.
[link] [link]
25+15 kilo , lesz 1400 uphill kb.
[link]
50 kilo 1600+ uphill kb.

De sztm csinálok még 2 x 15kilot is, harmadik alkalommal. mert 3 db 15 kilosra csicsásabb érmet adnak. emléknek jó lesz.

ez 3 korrekt nap lenne, a futós szintidőkön belül. szeretem a Bükklábát, is. Egert, is. Mindent, is.

Közben pedig várom a PeaksofHungary következő állomását, Pilisben lesz a Mátra után.(klassz érem lett Mátrás is) Decemberben ez is meglesz sztm.
Januárra meg remélem jön a Börzsöny etap.

jól van az.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47529) zaskar válasza norby_42 (#47527) üzenetére


zaskar
senior tag

Én még augusztus végén csináltam a Bükktrail 50-est. A többi instant trail-el szemben itt szerencsére nem vonalkód leolvasásos vagy GPS koordinátás igazolás van, hanem elég a végén bemutatni a tracket. Így felszabadultabban tud futni az ember, nem kell azon idegeskedni, nem futott-e túl valamelyik ellenőrzőponton.
[link]
Ez az év számomra is az instant trail-ek éve volt, egyáltalán nem volt hiányérzetem az elmaradt versenyek miatt. Szeretem a magányos futásokat a természetben, megtervezni a frissítést, stb. 25-től 80 km-ig mindenféle távon voltam, némelyiket többször is lefutottam. Ha te Egerben laksz, ajánlom a Szarvaskőről induló Szarvas köröket, 11-től 39 km-ig. Idén nekem a 25 km-es nagy kedvencem volt, 3-4 alkalommal is voltam rajta.

(#47530) tomcica válasza Peterhappy (#47519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg ma kezdj el szervezkedni, csoport nagyon motivalo dolog. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47531) tomcica válasza Perillustris (#47526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na baxod, az az iden kimarad :DDD   

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47532) norby_42 válasza zaskar (#47529) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi. A környék ismerős, de a Szarvas Kör volt az, meg fogom csinálni őket.

Eat pasta, run fasta

(#47533) norby_42 válasza myckey (#47528) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szép terv! Szólj, ha jössz, az utolsó 15-ösre beszállok :)

Eat pasta, run fasta

(#47534) LanyUs válasza Peterhappy (#47519) üzenetére


LanyUs
senior tag

A csoport jó, de alkalmazkodnod is kell. Viszont "magányos harcosként" szabadon döntesz és reggel 06:00 előtt -3 fokban lenyomod a reggeli 6-10 km-ert -> elégedetten reggelizel :) Én is gyors zuhany után már készítem a reggelit a csajoknak + háztartás stb.Viszont ha ébren vannak már nem megyek el több órás körre, mert inkább Őket választom. De nem gond, megoldom reggel. Engem is húz vissza a meleg ágyikó, egyszerűbb is lenne fordulni egyet, de ... Hajrá megy ez! Látod PB 1km lett a kitartásból, pedig nem is gyorsítok kifejezetten és nem vagyok az a nádszál típus sem ( 192/106 )

A táv nem számít, az a lényeg, hogy nyomás alatt tartsd a testet. Nemrég olvastam itt egy profitól :D :R

(#47535) tomcica válasza LanyUs (#47534) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a hajnali edzeseket ugy szoktam, h amig ki nem erek a palyara v a toltes tetejere ADDIG egyetlen gondolatot sem fontolok meg, csak hagyom h ott motyogjon a fejemben :K Az utobbi napokban a sok munka miatt csak fejlampaval futottam mindket edzeseken, napfenyt tobbet latott barmelyik vampir ;] fogod es csinalod, nem gondolkozol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47536) tomcica válasza LanyUs (#47534) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes a csoportos edzeseknel korozni (akar rovidebb terep kor 1-3km) kialakitani egy pit-stopot frissitesnek (akar egyikotok autoja). Mi kozosen melegitunk, a leglassabb futohoz igazodik mindenki, es van futosuli, gyorsitok.
Utana viszont nehez osszehangolni a tempokat igy alcsoportokra oszlunk, bizonyo also-felso tempohatarokkal pl. tegnap volt 4km kozos melegites + lassu lany csoport 3x 4km fokozos 6:15-5:45,gyors lanyok 3x 5km 5:30-5:00 fokozos, lassu fiuk 3x6km 5:00-4:30, gyors fiuk 3x7km 4:55-3:55. Kesobb a lassu felet fogjuk gyorsitan8, a gyors fele egyelore jo igy meg 4-5hetig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47537) LanyUs válasza tomcica (#47535) üzenetére


LanyUs
senior tag

Most, hogy mondod :) Tegnap "megcsúsztam" és 06.40-kor indultam már világosban! Fura volt valami! Mondtam is otthon, hogy már a világos volt a szokatlan :D Érdekes dolog ez.
Gyors lány csoportot választanám! Ha az alapozás a cél, akkor még a lassú fiú csoport és erős lenne nekem. Aztán ki tudja, lehet menet közben a légzésből ítélve bekerülnék a lassú lányba. De mit számít? A lényeg, hogy akarjuk és csináljuk :) A többi csak finom, lágy ( vagy erősebb ) noszogatás itt :R Finomabban szólva, saját érdekünkben történő fokozatos gyorsulásra ösztönzés :C

(#47538) tomcica válasza LanyUs (#47537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs a csoport valtogatassal semmi gond. Van itt olyan, h gyors fiu csoportos verseny utan a lassu v kozepes lany csoporttal csurog, mert regeneralot ker a teste. En is szoktam 1-2korre beallni mindegyik csoporthoz, h lassam es halljam mit csinalnak. Aki nagyon kuszkodik az vagy at van teve egy masik csoportba, vagy kap par perc nyujtast stb. Jo, ha van aki ranez az emberre, mert egy GPS ora es egy szaraz edzesterv gyakori oda-vissza kommunikacio nelkul tud problemas lenni. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47539) myckey válasza zaskar (#47529) üzenetére


myckey
veterán

Szép eredmény, Gratula a tempóhoz !

Tavasszal/nyáron Szarvaskő volt itt is. De semmi technika meg hivatalos bizbaz, tájolóspapírosfejből szaladás. 45kilo 1700+szint körüli. Felsőtárkányból is volt ilyenem, minimálisan hosszabb és szintesebb lett. Mindkétszer Szilvásvárad irányába, fel a fennsíkra 2x és vissza. Próbálom szívatni magam a szintekkel, felépítésem is sokat"segít" ebben. jól van az, legalább lefelé gurulok.
Pilisben volt még ilyenem, Rám szakadék körül. +15kgsúlymellényes/dzsungelbakancsos. De itt nem szaladtam, inkább korcsolyáztam az év legelején. Előtte meg kékre verték a fejem másik edzésen :D

Én szezon közben nem igazán szorultam technikára, meg onlineinstant dolgokra. Mátrakupában tudtam vitézkedni, MSTSZ százasplusz is volt, szerencsére. Balaton 4 napos is covid előtt ment le, napra pontosan és Bükkben is akadt hivatalos.Plusz gödöllői Margita.
Most a PeaksofHungaryval muszáj trackeznem, de tetszik hogy ide is elég utólag regisztrálni/feltölteni.( amit mondtál ).
Bükktrails is jó kezdeményezés....de bízom hogy jövőre a kupasorozat normálisan lemegy.
Na meg az utolsó pillanatban halasztott TanúhegyektrailUM volt Geogos, de az is egyszerű volt...-offline- telefonnal EP ken igazolni gps alapján. ( ráadásul ez még egész szervezett is lett, ahhoz képest, hogy.... )

#47533norby_42
Úgy legyen, de viszel a hátadon ! :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47540) danielsz


danielsz
tag

Nagyon szemezek a Nike.com-on a Terra Kiger cipővel, csak attól tartok, hogy egy Salomon Sense Ride után nagyon más lesz (Sense Ride 3-mat lehet már értelmes áron szerezni). A Terra Kiger ha jól gondolom, technikásabb terepeken jól muzsikál, de a 4 mm-es droptól tartok egy kicsit, hogy nehezen szokja a lábam, meg attól, hogy esetleg túl kemény a cipő - a terepfutásaim min. első és utolsó 2 kilométere aszfalt.

[ Szerkesztve ]

(#47541) tomcica válasza danielsz (#47540) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem Saucony Switchback-em van, az 4mm terep, a Salomon Sense Ride 1/2 ahhoz kepest egy tank, parnazott puha lagysag :K Szoval, ha igenyed van a parnazottsagra, akkor ne vedd. Esetpeg rovidebb futasokra erosites celjabol hasznalhato a 4mm droppos mininal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47542) myckey válasza tomcica (#47541) üzenetére


myckey
veterán

Saucony....

Most rendeltem meg Saucony Xodus ISO 3 ( akció 35 )

Kíváncsi leszek milyen lesz Lasportivatempestagtx mellett. itt 10mm drop van.

"ócó" :W volt, nem volt kedvem 60 körül adni sportivaért.
Volt Adi terrexem is, az meg kb nudli droppos, még is élek.
MegláSSuk.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47543) HKorn válasza myckey (#47542) üzenetére


HKorn
addikt

Jó választás, biztos jó lesz. Nekem egy Peregrine 10 GTX van terepre, nagyon imádom, kényelmes, fogja a talajt rendesen és nem ázik be.

Run&Ride

(#47544) myckey válasza HKorn (#47543) üzenetére


myckey
veterán

Minden új csukától tartok, de legyen igazad :K

A Sportivám még bírja egy kicsit, de már sok sok hegy van benne. Megszerettem, jó is. De ilyen eur val és eksön nélkül, ami sok az sok.....( illetve akad akció, de pont méretem nincs. ruhánál jól járok hogy legnagyobb darabokat "meghagyják" nekem, cipőnél már nincs ekkora "mázlim" )

Remélem tetszeni fog neki a non stop hegyenvölgyön nyomulás.... mást nem fog látni, csak szökőévente.
Mondjuk a testalkatomhoz valami holdjárót kellett volna nézem, de talán ez még nem annyira alja. teszt szerint. na de kiderül.
Uff !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47545) ígyvanferi válasza danielsz (#47540) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Holnap érkezik meg a Terra Kiger, akkor tudnék beszámolni róla, milyen a Sense Ride 2-höz képest, de az ugye neked már késő.
A Salomonok egyébként jellemzően nem pihe-puha lágy érzetűek, viszonylag katonás a csillapításuk, mondjuk még talán a Sense Ride az egyik legbarátibb közülük. A Terra Kiger meg ugye React habos, a sarkában a légpárnával, annyira azért az sem barefoot érzés szerintem. Ezek alapján én így látatlanban azt mondom, hogy hatalmas különbség nem lehet ebben, sokkal biztos nem keményebb a Nike. A drop valóban jobban számíthat.
Mások tapasztalata még a Terra Kigerhez, hogy nedves körülmények között nem túl jó. Ne sárra, hanem nyirkos kövekre, ágakra gondolj, na ott csúszik, mint a fene, azt mondják.

(#47546) Hi!King


Hi!King
őstag

Tegnap én is futottam egy 10 km-es felmérőt, eleve nem terveztem 40 perc alatt, mert tudtam, hogy ahhoz kevés vagyok, de nem is sikerült. 40:27 lett, ami így is bőven PB. Mondjuk ezelőtt csak nagyon régen futottam konkrétan 10 km-t időre, anno régen 41-42 között volt a legjobb, a Strava egy félmaratonom leggyorsabb 10 km-ét tartotta számon, valami 42 körülit.

Ezzel bővültek a jövőbeli célkitűzéseim, idén nem sikerült az 1:30-as félmaraton, azt be fogom pótolni tavasszal, és akkor már a 40 perc alatti 10k is cél. Jövő ősszel meg újabb maraton, egyszer le akarom futni 3 óra alatt, mondjuk nem tudom mennyire reális 3:10-ről 1 év alatt annyit javítani, de ha nem jövőre, akkor majd 2022-ben.

(#47547) tomcica válasza Hi!King (#47546) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo :C :R nincs 1:30-as felmaratonod, de 3:10-es maratonod van? Az azert szepen kiepitett aerob aalp, arra mar lehetne epiteni gyors(abb) munkat 10K es 21K specifikusat. Pl. 4het 10K munka, utana 6-2het FM munka. Az elobbi adna sebesseget az utobbi gyorsasagi allokepessegre lenne. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47548) tomcica válasza tomcica (#47547) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mutatom egyik modjat:
4het 10K munka, a heti harom kulcs edzesek:
- sebessegre egy rovid edzes (200/200 valtogato, ha keves a piheno 200gyors 400m kozepes valtogato, vagy interval modon is mehet) ez kb 5K sebesseg a gyorsak kb 3:45-3:50
- egy 10K sebesseges edzes 4:00-3:55 darabolva negy heten eloszor 6x1K (R400), utana 4x 2K, majd 3x 3K es vegul 2x 5K.
-egy hosszu fokozos kb 5:00-rol 4:30-ra 14-15km + a vegere kb. FM tempo 2km 4:20-4:15-on es minden heten noveled ezt 2km - 3km - 4km - 5km.

Utana johet akar egy taper het ed 10K fdlmero, majd indul 6-8het FM munka.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47549) Hi!King válasza tomcica (#47547) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem tudnék most talán épp 1:30 alatti félmaratont futni. Tavasszal a legjobb félmaratonom kb. fél perc híján úgy nem lett meg, hogy akkor nem volt még olyan stabil az az aerob alap, mivel akkor a leghosszabb hetek 60-70 km-esek voltak, de átlag 50-60, míg augusztustól októberig nagyrészt 100 km feletti hetek voltak. Viszont tavasszal nem éppen akarok 1:30 alattit futni, hanem biztosan és bőven alatta.

Az általad felvázolt edzésmunkát viszont tényleg ki kellene próbálnom valamikor, amit ezidáig műveltem edzés címen, az 90%-ban lötyögés, és a maradék 10% kispálya ehhez vagy azon edzésekhez képest, amiket szoktál írni.

(#47550) tomcica válasza Hi!King (#47549) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem atomfizika ez, es te is ossze tudsz kreativan allitani specifikus munkat. A lenyege, hogy egyre tobbet fuss egyben (v mininalis pihenovel pl 200m kozepes) a verseny sebessegen.Heti egy ilyen speci munka legyen ebben a periodusban. Epits tolcsert (Vertigo keni-vagja mar) konnyebb es emeszthetobb edzesbol (pl 6x 1000m 10K celsebessegen) minden heten lepsz egyet a nehezebb verziok fele (gyorsitani nem kell!) 4 x 2K ugyanezen a sebessegen, 3x3K es vegul 2x 4-5K.Igy modszeresen felkeszited a szervezetedet a verseny sebessegre es idotartamra is. Fejben egyarant.
Melle kell egy rovidebb porgos, ez mehanikai cellal tortenil, barmi lehet kb 5K sebesseg.
Valamint ugye kell egy hosszu futas az anyagcserere, de mivel FM is tervben van igy erdemes fokozosra futni a veget v tempot tenni oda, h faradt testre gyakorold.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.